WAT ONZE EERSTE KLASSERS DEDEN lil -ririTT i i' i ui i i ii ii i ii limnw— in mm i pi i i i|i i i it rniM 1 iiii" 'i Fm11 r mm i""Ti M r mi nm MlllllllMMlMUIllMfflinilllilMllllllMilillllllilllllllllUlllllilllllllllllM^ H. F. C—Sparta (2—1) R. C. H.—A. D. O. (0—2) Dat de party die het beste voetbal speelt en het grootste deel van den strijd, althans de geheelc eerste helft, het strekste is, niet altijd nog behoeft te winnen, is in dezen wedstrijd weer eens gebleken. Hetgeen de H.F.C.'ers in de eerste helft vertoonden, was al zeer slecht. Sparta daarentegen vertoonde goed voetbal, vooral vóór rust. Begrijpend dat zij bij een doelman als Van der Meulen het met verre schoten niet be hoefden te probeeren, begingen zü ech ter de fout, het samenspel wel wat al te ver door te voeren. Succes leverde dit niet op. Ondanks concurrentie was het zeer vol aan de Spanjaardsladn. toen Wunder voor H.F.C. den bal aan het rollen bracht Direct komt er een pittige H.F.C. uitval, maar de Sparta-backs retour- neeren den bal. De Rotterdamsche aan val vertoont mooi samenspel, doch zoo als reeds gezegd, voert zij 't te ver door Bij H.F.C. wil het absoluut niet vlot ten. Tot overmaat van ramp blijft H. F. C.'s middenline angstvallig mede- verdedigen. Wanneer de bal dan ook met verre trappen naar den aanval ge plaatst wordt, blijven de stoere Sparta- backs steeds de kleine H.F.C.-aanvallen de baas. Van Haeren moet Van Baas- bank nog al eens te hulp komen, waar door heiaas de rechtervleugel van Spar ta veel vrij spel krijgt. Vooral van dezen kant dreigt dan ook herhaaldelijk ge vaar. Een korte periode speelt Sparta met tien man, doch ook dit brengt geen verbetering voor de Haarlemmers. Na een kwartier mist v. Baasbank; Weber van Sparta is er vlug by. zet fraai voor en een der binnenspelers zorgt voor de rest. (0—1). Ook hierna bleef Sparta het meest in den aanval. Bracht H.F.C. al eens op. dan ging door onbenullig spel voor doel de kans verloren. Inmiddels verrichtte Van der Meulen in doel goed werk. Hoewel vrywel een leder dacht, dat Sparta haar voorsprong zou vergrooten. kwam er een doelpunt aan de andere züde. De Ruyter bracht goed op. plaatste naar den vrijstaanden Miezérus, die met een laag hard schot Cohen in het Sparta-doei geen kans gaf. (1—1). In de tweede helft bleek al spoedig, dat er bij de H.F.C. gelukkig heel wat enthousiaster gestreden zou worden. Daar biyicbaar Sparta voor rust te veel van haar krachten had gevergd, althans Jn de tweede helft niet meer zoo op dreef was. werd het geheel een meer geüjk opgaande strijd, Aan de andere zyde mist eerst van Beem door onbesuisd schieten een fraaie kans. Vlak hierop echter krygt hij den bal van een der Rotterdamsche achter- spelers zelf toegespeeld met het doel kort voor zich. Heel veel van de erger nis jegens hem over zijn slecht spel te voren neemt hU dan weg door met een Ihard schot den bal in het Rotterdam sche doel te doen belanden, (2—1),. Nu ontpopt zich by H.F.C. een groot enthousiasme, hetgeen veel goed maak te, daar ditmaal de capaciteiten tekort schoten. Van eenlge meerderheid aan eenlge zijde is dan ook geen sprake meer. Het geheel ontaardde in een vurigen stryd met vlug verdeeld spel. Nauwelijks heeft Van der Meulen zyn capaciteiten kunnen toonen, of daar moet de Sparta-doelman in actie. Toch zijn de kansen die H.F.C. krygt talryker, doordat dc Sparta-backs te veel opdrin gen. Hopeloos echter worden deze kan sen verknoeid. Door goed verdedigen aan weerszy'den werd er niet meer gedoelpunt, zoodat onder ongekende spanning het einde kwam met een. laten wy het maar kalm uitdrukken wel eenigszins geflatteerde overwinning voor H.F.C. Het elftal van H.F.C. luidde: v. d. Meulen, v. Baasbank. v. Haeren, Jongeneel. v. d. Lee. Lamp. de Ruyter, Daniels, Wunder. Miezérus. v. Beem. R.C.H. is er Zondagmiddag niet in ge slaagd om tegen A.D.O. eenig succes te behalen, ondanks het feit dat het spel van de Hagenaars in geen enkel op zicht een grooten indruk op ons heeft gemaakt. De nederlaag moet dan ook naar onze meening voor een goed deel worden toe geschreven aan het weinige geluk, dat gedurende den geheelen wedstryd aan R.C.H.-zyde bestond. Scheidsrechter Van Bisselibk heeft de zen wedstryd zeer behoorlijk geleid. Te twee uur stelden de elftallen zich cp: R. C. H.: Kos, Krom, Prevost. Geutskens. Ruls, Muller, Hanse, van der Werve. Roelfsema, Ver kerk, -Brugman. A. D. O. Van Soldt, Eembergen, W. Tap, G. Tap. Vermeer, Breitner. Rademaker. Van Maren, Van Dam. Van Es, Quax. R.C.H. trapt af en reeds direct zit er gang in het spel. De voorhoede der thuisclub is zeer actief; Quax moet er dikwyis aan te pas komen. Gedurende het eerste kwartier biyft R.C.H. het meest in den aanval, doch het schieten is onvoldoende. Verkerk vooral is de richting kwyt; zyn schoten belanden meestal naast het doel. Roelfsema krygt, nagenoeg geen kans, voornameiyk doordat de A.D.O.-verdedi- gers meestal even eerder by den bal zyn dan hy. Langzamerhand komen dan de gasten wat los en gaat de stryd geiyk op, hoe wel er een periode van Haagsch over wicht volgt, waaruit het eerste doelpunt ontstaat. Tap had zich tot dusver steeds handig opgesteld tusschen de beide backs, wachtende op een bal om een schot te kunnen lossen. ELndelyk krygt hy het leer even vrij; hy draait om eenlge tegenstanders heen en van dicht- by weet hy het langs Kos in het R.C.H.- doel te schieten. De strijd wordt er even vinniger door en Muller krygt eenige vrye trappen te gen zich door al te hardhandig optre den. Verkerk kopt kort na elkaar twee maal den bal uit een voorzet van Hanse in den doelmond, doch Quax redt mees- teriyk. Uit een scrimmage ontstaat een handsgeval voor het Haagsche doel, doch het wordt niet gezien. Zoo verstrijkt in groote spanning de eerste helft. De tweede helft pakt R.C.H. de zaken direct weer flink aan, doch het ziet er naar uit of ook nu weer niets wil luk ken. De voorhoede doet heftige pogin gen om geiyk te maken, Hanse lost een hard schot, doch Quax is onverbidde lijk. A .DO. speelt eveneens alsof er nog maar neit begonnen is; vliegensvlug ver huist de bal van het eene naar het an dere doel. Beide keepers spelen echter uitstekend en zyn niet te passeeren. De achterhoede van de Hagenaars heeft vooral in deze periode het geluk wel aan haar zijde. Een vrijen trap op het A.D.O.-doel schiet Ruis hard in, 'doch de bal springt van den doelpaal weer terug By een hoogen voorzet van Brugman grypt Quax mis; hij komt te vallen ei weer wordt de bal (tegen den paal geschoten. Een hooge voorzet van Hanse valt op de deklat zonder verder gevaar op te leveren. Inmiddels zitten natuurhjk de Tappen ook niet stil en na een prachtigen rush langs de linkerzyiyn geeft W. Tap een voorzetje, dat Van Eembergen weet te benutten. (02). Met dezen voorsprong is A.D.O. tame- iyk veilig, hoewel R.C.H. zich tot het laatste moment blijft inspannen om ten minste éen tegenpuntje te maken. Al is de kans daarvoor wel geweest, het lukt niet en als de scheidsrechter einde aan kondigt, heeft A.D.O. een zwaar bevoch ten overwinning behaald. ■f DE TWEEDE KLASSERS ill I lil RESERVE EERSTE KLASSE [liliillillilllli^HHBBBHH9HHBKËiliiii<!iililiïiilUilJI!llilIl!illillll[QI!IIIIIIilli]llliiliIllUlUiUI>13 ExcelsiorE. D. O. (15) De E.D.O.-plceg, hoewel met drie in vallers uitkomende, speelde een uitste kenden wedstryd. Vooral de middenlinie was er goed in, en nu Dinkla weer op de midhalfplaats stond, speelde hy daar weer verdienstelyk. De voorhoede had een goeden steun aan hem. Boeree was als gewooniyk. dus goed. S. v. d. Laan. die rechtsback stond, speelde ook een uitstekenden wedstryd. De voorhoede heeft echter het keurigst gespeeld. Het zou aanbeveling verdie nen. om haar in deze formatie te hand haven. Er werd goed geschoten; het spel werd over de geheele linie verdeeld, wat juist den laatsten tyd de groote fout was. De rechtervleugel was toen het grootste gedeelte van den speeltijd wer keloos. Onder leiding van Prof. Snapper ko men de volgende elftallen in het veld: Excelsior: Bunt, v. Ryssel, Bimmel. Stolk Sr., Grabbe, Mout, Ernst, Solk Jr., Bak, Mansen, Huisman. E. D. O.: H. Oome, P. Perukel Steffens. Tanis. v. d. Hurk, C. v. d. Laan. Dinkla. J. Perukel, Boeree, S. v. d. Laan, De Kiefte Excelsior trapt af, maar E.D.O. neemt den aanval over en zit. al direct voor het Excelslor-doel. waar Oome het eerste schot lost, dat de keeper evenwel ver werkt. By de thuisclub komen de meeste aanvallen van de beide vleugelspelers, die zeer snel zijn. Maar C. v. d. Laan en J. Perukel hebben er danig het oog in; zy weten dan ook menigen aanval te breken. Dinkla is zeer actief en geeft zoo noodig goede centers naar de vleugels, waardoor dc E.D.O.-voorhoede steeds ge vaarlijk voor Bunt komt. maar voor- loopig weet hy zijn doel schoon te houden. Ook een paar corners hebben geen succes. Als by een flink doorzetten van v. d. Hurk Steffens in een gunstige positie den bal krygt toegespeeld, geeft de laat ste over aan P. Perukel die met een mooi schot de score opent (01). Niet ontmoedigd komt Excelsior ver woed opzetten, waardoor een vrije trap ontstaat op den rand van het straf schopgebied, Dezen goed ingeschoten bal weet S. v. d. Laan keurig uit het doel te koppen. Direct daarop schiet Bak goed in. maar De Kiefte staat op de goede plaats. Beter gaat het aan de overzyde, als de keeper by een uittrap niet vlug ge noeg terug loopt waardoor Tanis den bal bemachtigt; met een listig trapje scoort hy over den keeper heen (02). Niet lang daarna kondigt Prof. Snap per de rust aan. De tweede helft pakken de Rotter dammers fanatiek aan, zoodat de E. D. O.-verdediging het even druk krygt, maar zy kwyt zich keurig van haar taak, zoodat succes voor de Rotterdammers uitbiyft. Tanis besluit een snellen aanval met een hard schot dat Bunt keurig houdt. De roodzwarten zijn thans sterk in de meerderheid; ieder voelt, dat er weer een doelpunt zal komen. Dat geschiedt dan ook werkely'k, als Steffens en Tanis snel door de verdediging heengaan en de laatste den stand op 0—3 brengt. In de E. D. O. voorhoede, welke thans uitstekend speelt, gaat het beter. p. Pe rukel weet dan ook ten vierden male langs Brunt te schieten (04). Niet lang daarna weet Stolk Jr. de eer te redden (14). Het loopt al aardig naar het einde, als E. D. O. nog een corner krygt te ne men, De bal wordt weggewerkt, maar Dinkla vangt hem op en schiet hoog in het doel; de keeper stopt wel, maar kan niet weg werken en Steffens schiet in (1—5) 1 P" wmwmII B Het belangrijkste Ds tradilioneele wedstrijd H. F. C.—Sparta wordt door eerstgenoemde met groote moeite gewonnen. Stormvogels en R. C. H. lijden beide een 20 nederlaag. E. D. O. klopt Excelsior in Rotterdam met flinke cijfers. .V. S. V. en Z. F. C. deelen de punten. Haarlem verliest tegen Zand- voort een kostbaar punt. H. V. C. wint met 64 van Bloemendaal en gaat onbe- f§ dreigd aan het hoofd. H De groote strijd Blauio- Wit j Feijenoord door de Rotterdam- ~:r mers met 3—2 gewonnen. Alleen Feijenoord, P. S. V. en Leeuwarden nog ongeslagen. *üuiini!iHJHin®fliiiBMHiDn8iuin!iiBiiffltnii!in!!i!iiiiTiin!iiii!iiiwinniaiiiniiiiitiiinii Ned Voetbalbond De Uitslagen. AFDEELING I le klas. U.V.V.—Ajax 2—2 V.U.C.—Stormvogels 2—° H.F.C.Sparta 21 HermesHilversum 35 R.C.H.A.D.O. 0—2 Tweede klasse A: K.F.C.—AT.C. 2—3 West FrisiaAlcm. Victrix 4—2 H.R.C.—Hollandia 4—2 W.F.C.—Helder 4—0 Z.V.V.Zeeburgia 01 Tweede klasse B: D.E.C.Spartaan 12 BaarnVelox 21 Haarlem— Zandvoort 11 H.V.C.-Bloemendaal 64 V.V.A.—B.F.C. 5—2 Derde klasse C. KinheimOosterpark 22 Z.R.C.E.D.W. 1—1 O.V.V.O.Watergraafsmeer 3—3 AssendelftDe Kennemers 1—3 Derde klasse D L.F.C.T.H.B. 1—0 E.H.S.—Schoten 1—4 Reserve eerste klasse: Stormvogels 2—Blauw Wit 2 4—0 Hilversum 2—R.C.H. 2 3—2 E.D.O. 2—Ajax 2 1—7 A.F.C. 2HP.C. 2 4—2 Spartaan 2—Z.F.C. 2 2—3 Reserve tweede klasse A. Hollandia 2Haarlem 2 1—5 AFDEELING II le klas. V.S.V.—Z.F.C. 1—1 ExcelsiorE.D.O. 15 't Gooi—H.B.S. 3—1 H.V.V.D.F.C. 5—3 Blauw Wit>—Feyenoord 23 Tweede klasse A: QuickUnitas 83 XerxesD.H.C. 3—3 V.I.O.S.B.M.T. 4—1 V.O.C.—A.S.C. 0—1 O.D.S.Overmaas 52 Tweede klasse B: NeptiunusMerwede 43 C.V.V.—Hercules- 2—0 R.F.C.Fortuna 13 S.V.W.—Gouda 1-0 AFDEELING IH. le klas. Robur et VelocitasHeracles 3—3 VitesseTubantia 62 Ensch. BoysEnschedé 2—0 WageningenGo ahead 2—5 Z.A.C.—A.G.O.V.V. 5—1 AFDEELING IV. 'lste klas: N.O.A.D.N.A.C. 2—3 B.V.V.Willem II 3—6 LO.N.G.A.M.V.V. 4—1 P.S.V.—Wilhelmina 5—0 RoermondEindhoven 21 .AFDEELING V. Eerste klasse: G.VA.V.W.V.V. 1—3 G.V.V.Leeuwarden 23 Achilles—Velocitas 11 VeendamBe Quick 1—2 Friesland—Alcides 0—1 HaarlemZandvoort (11) Voor de tweede maal is de wedstryd van Haarlem tegen Zandvoort in een gelyk spel geëindigd, hoewel eerst in de laatste minuten aan de roodbroeken de overwinning werd ontnomen. Zandvoort verdiende den gelykmaker, want zy was in de tweede helft steeds in den- aanval. Om over tweeën wordt begonnen on der leiding' van den heer Versteegh Meulemans. Zandvoort trapt af en Haarlem neemt onmiddellijk het leder over om het Zandvoortdoel te bestoken. Reeds in de eerste minuten heeft Van Daalen byna succes, doch de Zandvoortkeeper redt goed. De uitvallen van Zandvoort zUn niet erg gevaarlyk; steeds zweeft het leder voor het doel van de gasten, waar Snooy, De Geus en Iseger eenige opgelegde kansen missen. In deze periode mag Zandvoort dan ook van geluk spreken, want van diohtby zoeken de roodbroe ken het doel steeds te hoog. Het is ten slotte Van Daalen die Haarlem met een hard schot de leiding geeft. Rust komt alzoo met 1—0 voor Haar lem. Na rust is Zandvoort direct aanval lend. De Haarlem-verdediging met De Vries aan het hoofd weerstaat echter iccieren uitval. Er ontstaan gevaarlyke «ogenblikken voor het doel van Haar lem. maar steeds wordt het leder weg gewerkt. De Haarlem-voorhoede is er uit en speelt niet meer het spel van vóór rust. Toch krygt zy nog eenige mooie kansen om te scoren: vooral Van Polanen krygt de gelegenheid om den voorsprong te vergrooten maar hy schiet recht tegen den keeper aan. Eenige mi nuten vóór het einde schiet de Zand- voort-linksbinnen tegen de lat en een toesnellende speler scoort den «eiyimu- ker. (1—1). De laatste minuten wordt door beide partyen nog eens extra aangepakt, maar de winnende goal blyft uit en het einde komt met een draw. H. V. C.Bloemendaal (64) De doelpunten waren in deze ontmoe ting byzonder goedkoop. Spoedig nemen de gastheeren op een vry gelukkige wyze de leiding door hun midvoor. doch eenige minuten later heeft Strik met een hoog schot de partyen op geiyken voet gebracht. (11). De stryd blyft hierna tameiyk ver deeld. Eerst scoort H. V. C. door haar links binnen maar spoedig slaagt Kopjes Nie- man er in den stand op 2—2 te bren gen. De Amersfoorters profiteeren dan van een zwak oogenblik der witte verde diging waarna No. 3 achter Lever ligt. Bloemendaal wordt dan sterker maar weet die meerderheid niet in doelpunten uit te drukken. Rust komt met een on- gewyzigden stand. De vlugge aanval der thuisclub begint de 2de helft zeer productief. De rechts binnen maakt H V. C.'s 4de doelpunt en Kelstholt brengt No. 5 ter wereld. In die periode heeft Bloemendaal het slechts tot enkele hoekschoppen ge bracht. De doelverdediger der gastheeren zoo vriendeiyk om by een aanval der witten het leder in eigen doel te werken en van eenzelfde zwak moment van dezen speler maken de witten er 54 van. Het begint dan te spannen. Steeds zijn de Bloemendalers voor de Amersfoort- sche veste te vinden. Een doelpunt het beslissende komt echter juist aan den verkeerden kant door toedoen van den midvoor. (6—4). Spoedig hierna klinkt het eindsignaal. V S. V.—Z. F. C. (1—1) In een slechten wedstryd. waaraan nochtans de spanning niet ontbrak, hebben geen van beide ploegen het tot een overwinning bunnen brengen. De elftallen zyn als volgt samenge steld: V. S. V.: v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Bruidschaar, Horeman, Demmers. Bakker, de Wolf, Heyerman, de Koning. Hillekamp. Z. F. C.: Van Melik, Steens, Breeuwer, Hoogmoed. Lust. Bakker, Klopper, de Boer, Van 't Kaar, Rep, Kuiper. V. S. V. is dus zonder Koning. Nadat Z.F.C. den toss gewonnen heeft, trapt Heyerman af. Beide elftal len zitten er direct flink op; van eenig samenspel is echter niet veel merkbaar, veleer wordt er maar wat óp los ge trapt. By een aanval der Zaandammers trapt Breeuwer over den bal heen en het leder gaat over de doellyn. Een tegenaanval van V. S. V. strandt op buitenspel. Even later is de bal weer bij het doel der gastheeren en de situatie wordt gevaarlyk als v. d. Griendt den bal op het eigen doel schiet. Pieter man werpt zich met een forschen sprong in den stryd en voorkomt verder ge vaar. Beide keepers worden geregeld aan het werk gezet, waarby blijkt, dat v. d. Wint in uitstekende conditie is. Het grootste gevaar voor V.S.V. dreigt van den rechtervleugel der gasten. Soms zien we eenige V.S.V.'ers voor eigen deel gevaarlijke dingen doen, maar het loopt goed af. Een gevaar lyke situatie ontstaat voor Z.F.C. als Heyerman een vryen trap fraai in het Zaansche doel schiet. Van 't Kaar kopt- den bal niet minder fraai terug. Er volgt dan een onbenullig ge trap. Als de bal na een aanval van Hillekamp en de Koning door laatstgenoemden op doel wordt geschoten is het weer het hoofd van Van 't Kaar dat een doel punt weet te voorkomen. Bij de thans volgende aanvallen van V. S. V. blykt de verzwakking der voorhoede door het ontbreken van Koning. Eindëlyk heeft V.S.V. succes. Het is de gladde de Koning die met een on houdbaar schot zyn club de leiding geeft (1—0). In de laatste minuten van de eerste helft geraken de gasten in de meerder heid. De verdediging van V.S.V. weet van geen wijken. Ook Bruidschaar weet eenmaal fraai een groot gevaar te keeren. Een mooi schot van Steens ketst tegen den staander. Rust gaat in met 1—0. Ook na de hervatting is het spel ver van mooi. Daar beide elftallen tegen elkaar opwegen en het leder herhaal- dely'k voor een der beide doelmonden belandt, blijft het spannen. Heyerman is ondanks 'zijn enthousiast spel niet' de rechte man op de rechte plaats. Door zijn egoïsme gaat er nog al eens een kans verloren. Als wegens „hands" V. S. V. een vrijen trap toegekend krygt schiet de Wolf naar den vry staanden Heyerman, die met een mooi schot Kuiper weet te passeeren. Het zou 2—0 geweest zyn als het doelpunt niet on geldig was wegens buitenspel. Thans is V.S.V. het meest in den aanval. De middenlinie laat echter de voorhoede te veel los en het schieten is slecht. Breeuwer is thans actiever dan vóór de rust. V.S.V. krygt achtereenvolgens een drietal corners tegen zich. Door goed werk van v. d. Wint leveren twee hiervan geen resultaat op. De derde echter wordt noodlottig. De bal komt op eenige meters voor het doel hoog uit de lucht. Van der Wüit loopt uit om het leder weg te stompen. Hy mist echter, de bal komt op het hoofd van een tegenstander en belandt in het leege doel. Een doelpunt dat voorkomen had kunnen worden (11), E. D. O. 2—Ajax 2 (1—7) De E.D.O.-reserves hebben een groote nederlaag geledenJn de eerste helft wis ten de rood-zwarten goed party te geven waardoor Ajax het niet verder kon brengen dan tot twee doelpunten (02) De tweede helft domineerden de Ajax-reserves steeds; geleidelyk voer den zij den stand op tot 07. Dan weet J. Oome de eer te redden (17). Maar verder weet E.D.O. het niet te brengen. Het E.D.O.-elftal had de volgende op stelling: De Waard Zoet, v. Weere, v. Norde. Pennaerts. Langeveld, J. Steffens, Dernison, J. Oome. Bank, Koene. Stormvogels 2Blauw Wit 2 (4-0) De lange rust bleek den Stormvogels geen kwaad te hebben gedaan, want ook nu werd wederom een overwinning geboekt, zelfs ondanks het feit. dat Effem en v. d. Werff op het appèl ontbraken. Hun plaatsvervangers, Vls- man en Struys voldeden echter lang niet slecht, al konden ze de afwezigen niet doen vergeten. By de Vogels ontdekten we o.a. de ex-eerste elftallers Veuger en Van Pel in de gelederen. Ze speelden resp. mid voor en rechtsbuiten. Met de rust had Stormvogels een 30 voorsprong, welken zy op alleszins regel matige wyze had verkregen. Het eerste doelpunt scoorde Tol.fchet tweede Van Pel en het eerde Struys. Voorts werden er nog enkele „dotjes" van kansen on benut gelaten en stopte de Blauw-Wit- doelman, die soms vreemde dingen deed, eenige mooie schoten. De Blauw-Wit- aanval kreeg tegen de solide Storm vogelsverdediging weinig kans zoodat V. U. C.Stormvogels (20) Na de nederlaag op eigen terrein, ver moedden we, dat Stormvogels ook in den uitwedstrijd het onderspit zou moeten delven, en ons vermoeden is juist geble ken. Wat Stormvogels leverde was af en toe wel eens een beetje forsch, doch goed spel. By het begin bleek, dat de Vogels met een andere opstelling uitge komen waren, dan oorspronkelyk was opgegeven. Haak was toch maar weer naar de mid-halfplaats verhuisd. Dat hoort o.i.; v. d. Velde was rechtshalf ge plaatst, terwijl Walst, met Koster de backplaatsen betrok. Het was ruim twee uur, toen scheids rechter Van Moorsel de volgende elftal len in het veld riep: V. U. C.: Anderweg. Lelyveld. v. d. Zalm. v. Leersum, Hendriks. Volkers, v. Hoek, v. d. Wildt, Dill, J. Klein. van Gelder. Stormvogels: De Jonge. Muller, Wynkoop, Kuikens. Van Es. Boekelaar, Haak, v. d. Velde, Koster, Walst, Thijssen. V. U. C. wint den toss en Wynkoop bracht voor de Vogels den bal aan het rollen. De aanvallen varen van beide kanten in het begin zeer gevaarlyk; één keer had Klein zyn club byna de lei ding bezorgd. Thijssen had zyn doel verlaten en de bal was slechts voor het intrappen. De Jonge raakte geblesseerd en speelde zoo goed en zoo kwaad hij kon verder. Het blauw-witte doel beleef de intusschen gevaarlyke momenten. Eenmaal wist Walst met een achter- waartschen trap het doel op het kantje af voor doorboren te behoeden. Doch ook het V.U.C.-doel werd bekogeld, al liet het centeren voel te wenschen over, Anderweg moest meermalen han delend optreden. Thyssen voelde dit maal een byzondere voorliefde voor uit- loopen. Althans zyn doel was herhaalde malen van verdediging ontbloot. Het spel, in het beginne erg „tam" fleurde nu wat op en er hadden door beide partijen enkele goaltjes gemaakt kunnen zijn, als de juiste man of liever de juiste voet op de juiste plaats was geweest. Vóór rust werden er dan ook geen goals gescoord. Na de thee opende Stormvogels een geweldig offensief, doch ook V.U.C. zat niet bü de pakken neer. Thijssen wist een gevaarlyk schot uitvallend het veld weer in te stompen. Plotseling werd in het beruchte blauw-witte gedeelte een V.U.C.-man gehaal't. Van Moorse wees naar de witte stip en Thyssen moest visschen (1—0). Aan den anderen kant hadden de Vo gels bepaald pech, toen na goed samen spel de bal tegen de bovenlat geschoten werd. Stormvogels begon te begrijpen, dat het zoo niet gaan kon; er werd ge weldig gesjouwdde scheidsrechter moest aan beide kanten nog wel eens fluiten voor de noodige free-kicks". Ongeveer tien minuten voor tyd trok de V. U. C.-voorhoede ten aanval en met een goed schot werd Thyssen voor de tweede maal het nakyken gegeven (2—0). Dit scheen eenigszins ontmoedigend op de Stormvogels voorhoede te weiken. Het talmen met sohieten en 'het slechte richten is het gevolg daarvan. In het Stormvogels-strafschopgebied wordt, volgens Van Moorsel weer free-kick ge maakt. V.U.C. wenschte deze kans echter niet te benutten. Even voor tyd kreeg Stormvogels nog een vryen sohop vlak voor doel te ne men en alweer schoot Stormvogels tegen de lat. Na nog eenige corners en wat „mid- denveld"-getrap blies scheidsrechter van Moorsel het einde. de rust met- 3—0 inging. Na de thee scoorde Stormvogels slechts één doelpunt, een gevolg van het feit. dat de IJmuidensche blauw-witten de zaken kalmpjes opvatten. De Waard die met Tol een goeden wing vormde, scoorde dit doelpunt. A. F. C. 2—H. F. C. 2 (4—2) Met een zeer jong elftal, waaronder een viertel invallers, trokken de H. F. C.'ers naar Amsterdam, waar zy in een wedstryd waarin A. F. C. niet over ge brek aan geluk te klagen had ijiet 4—2 het onderspit dolven.. H. F. C. moest reeds na een kwartier, teen A. F. C. me: 20 de leiding had, haar middenvoor missen, zoodat zy met 10 man verder speelde Dezen voorsprong had A.F.C. verkregen doordat de H. F. C.-keeper eenmaal vergat uit te loopen en den an deren keer doordat de H. F. C.'ers den A.F.C.-midhalf na een corner kalm lie ten inschieten. Voor rust komt in dezen stand geen wijziging hoewel de H. F. C'ers eenige kansen kregen. Direct na rust voegt A. F. C. er een goal aan toe. Daarna komt H. F. C flink opzetten. Het viertal in de voor hoede werkt hard en goed. Uit een voorzet van Van Wyk verkleint Dijkhui zen den achterstand en even daarna brengt Van Wijk met een kopbal den stand op 3—2. Nog is het niet genceg. Na goed spel van v. d. Berg maakt Par- reeren met een hard schot den derden goal, die wegens buitenspel staan van Dykhuizen niet toegekend werd. Even voor t-yd. profiteert A. F. C. van een te ver opdringen der H. F. C.-backs (4—2). Het elftal van H. F. C. was als volgt: Ohabct, Jongeneel en Hcomans, v.Riems- dük, v. Houten en Wa-genaar; v. Wyk. Dykhuizen, Elias, v. d. Berg, v. Par- reeren. Hilversum 2R. C. H. 2 (3-2) Hilversum II heeft den zegetocht van R. C. H. II weten te stuiten en de Ra cing-reserves met een 32-nederlaag huistoe gestuurd. Hoewel het slechte terrein goed voet bal onmogelijk maakte, waren de R. C. H.'ers toch van beginnen af aan ster ker, doch moesten toezien dat na een on handigheid je van Prevost de Hilversum mers het eerste doelpunt maakten. De rust ging in met een 1—0-voorsprong voor de thuisclub. Na de hervatting gelukte het v. Dam om gelyk te maken, hetgeen voor de 6ii E. H. S.Schoten (14) Deze plaatselijke ontmoeting is op overtuigende wijze gewonnen door de oudstweede klassers. die dus nog steeds in de running blijven. E. H. S. loopt geweldig hard van stapel. Schoten wordt overbluft en vóór dc keeper weet wat er aan de hand is. heeft Ruigrok hem gepasseerd (10). Schoten weet zich spoedig te herstellen, maar weet voorloopig niet de verdediging van E. H. S. tc passé'è* ren. Een kwartier vóór de rust weet Lohmann op fraaie wijze gelijk tc ma= ken. (1—1). N'a dc rust is Schoten steeds sters kcr. Het spel van-E. H- S. is nu wel primitief. Als Schoten een >ocde kans heeft om de leiding te nemen, wordt dc bal door één der achterspclcrs met dc hand weggeslagen. Putten, een spc« Ier uit het tweede elftal, benut de toegestane penalty met een mooi schot (1—2). Het is nu wel zeker, dat Scho» ten wint, vooral als even later Kabel thuisclub aanleiding was om de zaken nog flinker aan te pakken. Dit leverde hun twee doelpunten op, totdat onge veer een kwartier voor het einde van Dam zoodanig in het penalty-gebied be werkt werd. dat een strafschop moest worden toegekend. Daaruit maakte Van Dam zelf het tweede tegenpunt. Al werd neg hard op den gelijkmaker ge streden, het einde brak aan met een 3—2-nederlaag. Het volgende elftal was voor R. C. H'. 2 uitgekomen: Kruyer. Kuyt, Van Es. Prévost, NIeuwenhuis, de Vos. Warren, Van Dam, Naohtegeller, Schoustra, Spoor. nog een derden goal maakt (13). Het spel wordt nu zeer saai. In hoofdzaak wordt op de E. H. S-shelft gespeeld. Vele schoten gaan langs het doel, terwijl dc keeper goed werk ver» richt, door ccn paar maal te redden- Even voor tijd wordt hij echter voor de 4e maal gepasseerd door Kion. waardoor het einde komt met ecu flinke Schotcn»Qvcrwinning. L. F. C—T. H. B. (1—0) T. H. B. sukkelde de laatste weken nogal met invallers, waardoor het heel moeilyk was om een goed elftal op de been te brengen. Ook nu werd weer eens een andere opstelling geprobeerd. T. H. B. was absoluut niet de mindere; de uit slag had evengoed andersom kunnen zyn.Vooral vóór rust werd heel goed ge speeld: herhaaldelijk werd het L. F. C. doel bedreigd, maar het bleef bü drei gen. daar er geen gevaarlijke schutter aanwezig was. De sporadische uitvallen van de Leidenaars werden niet zonder moeite afgeslagen. Verschillende schoten DE DERDE KLASSERS

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10