Groote Tarielverlaging 0, A, BROEKMAN AVONOKLEEDIMC TE HUUR H.H. Caféhouders COMAVOX Techn. Bur. J. van den Berg I SPECIALE AANBIEDING KLEINE HOUTWEG 5 Gedipl. Dameskapper Gen. Cronjéstraat 54 ONTVANGEN BOEKEN Jy en ik; door Willy Cor- sarL Roman, 271 pag, Baarn, Hollandia-Drukkerij De naam van de scnrijfster klinkt be kend. Zonder dadelijk mij te herinneren waarom, geloof ik my niet te bedriegen als ik in haar een dienaresse der lichtge schoeide Muze kerken, wier tempel door de zangers der „levensliederen" betre den wordt, wier priesters de scheppers zijn van het luchtige, vlotte verhaal, waarin gevoeligheid en sentimentaliteit soms op verrassende wijze worden door een gemengeld, doch die in doorsnee toch onderhoudend, bij wijlen ook amu sant zijn. Dit boek is het één, zoowel als het ander. Ik las het met genoegen: het kortte mij een treinreis van ver scheidene uren. Het heeft mij zelfs nu en dan ontroerd.ziedaar eene be kentenisterwijl het toch werkelijk niet in allen deele een geslaagd litterair kunstproduct is. Of misschien heeft het mij juist daarom nu en dan „etwas an- gethan". Een volkomen gaaf kunstwerk ontroert in werkelijkheid niet zoo vlug, het imponeert meer, en zet den lezer in stille bewondering. Iedereen is wel eens door een cabaretliedje heftiglijk in het gemoed gegrepen, om een half uur la ter, cp straat, en in de frissche buiten lucht te ontdekken, dat het eigentlyk nog al bombastisch was, waarvoor men zich zooeven zoo enthousiast gestemd voelde. En zoo zou ik het bijvoorbeeld niet graag probeeren het boek „Jij en ik" nog eens te gaan lezen. Ik heb er nu juist zulke aardige herinnering aan. Toen ik het las, was mijn stemming juist geschikt om die wisselende span ningen van jong leed en jonge liefde met bewogen gevoel te volgen; in den nog lichtloozen, vroegen ochtend van een komenden grijzen dag had ik mij in een coupé-hoekje genesteld, na een nacht die onrustig was door het vroeg- moeten-opstaan en een verhaast ont bijt, waarbij noch de koffie, noch het onmisbare eitje, noch het bakje confi ture het bestaan van een nieuwen dag schenen te erkennen. Dan ren je met je spullen naar den trein, bent blij als er een compartimentje leeg is, constateert dat het er muf is, Iaat de vensterruit zakken en vindt het buiten kil en voch tig. Dan schuift je trein onder de kap uit, het regent pijpesteeltjes en je doet je raam weer dicht. Na een uurtje schuif js langs Pipa Rijn en interesseert je voor de vlaggetjes op de sleepen die beneden je varen. Een Hollandsch vlaggetje tus- schen de Belgische, Fransche en Duit- sche vindt je toch telkens weer leuk; al thans nog iets van onze Marine. Rot- terdam-Mainz-Mannheim, nog en op nieuw een drukke verkeersweg voor onze vrachtvaarders. Een logge sleepboot, de Matthias Stinnes, wentelt zijn raderen cn trekt zes. zeven, drijvende pakhuizen naar boven, den stroom op. Stinnes is op dit water een woord vol symbool, de scènes voor de rechtbank worden er kaffeeklatsch naast. Intusschen blijft het regenen, en triest. Ik ken deze route als ioijn vestjeszak. Bij zulk grijs weer ko men dan altijd herinneringen aan de verrukkingen van de eerste reis boven. Hoe je t teen gezien en ondergaan hebt. Hoe lang al weer geleden! C'est triste, ca. Dan neem je een boek, en je bent murf als een badspons voor een levens- - liedje als Willy Corsari in „Jy en ik" I zingt. Zij en hij zyn de bedde kirfderén. Van een musicus, die "zijn jeugddróomen van j roem en grootheid heeft gehad en zijn j leven gaat eindigen als muziekleeraar. De beide kinderen zijn begaafd en gaan ook in de muziek. Vooral Paul belooft wat. Hy zal de droomen van zijn vader tot werkelijkheid brengen, een violist bij genade, een artist van belang worden. Alles draait om hein, alles wordt opge offerd om Paul's lessen te kunnen be talen. Zijn zusje Galentine zal hem bege leiden als pianiste, later ook als hij zijn toumee's door de wereld zal gaan ma ken en gevierd worden. Maar vader sterft vóór Paul's studies voltooid zijn en hij zal in een bioscoop zijn broodje als musicus moeten verdienen. In Parijs hebben de kinderen verre bloedverwan ten; op goed geluk trekken ze naar de wereldstad, na eenig zoeken en scharre len vindt Paul ook daar werk. Valli gaat overal met hem mee. „Jij en ik, we be- hooren nu eenmaal bij elkaar." heeft ze eenmaal tegen Paul gezegd, en zoo blijft het. Daar in Parijs gebeurt het. Als Paul zijn solo speelt in het caba ret waar hij werkzaam is, wordt hij ont dekt door Boris Garoff de groote viool- kunstenaar, dien ze al eens op een avond in hun jeugd, in Amsterdam zoo bewonderd hadden. Garoff heeft een excentrieken Engelschen rijken vriend, Mr. Planer, die op zich neemt Paul's studie te bekostigen, en Garoff zendt Paul en zijn zusje naar Berlijn om les sen te nemen bij zijn eigen ouden leer- meester Slewak. Wij volgen de Ijollan- aertjes dan naar de stad aan de Spree, wij zien Paul Eekhout carrière maken en het zusje Valli, als zijn tweede ;k, hen vergezellen. Maar dit zou alles niets gin zoo de liefde er niet haar partij bij kwam spelen. Er is veel van liefde spra ke in dit boek. Op een aardige, onschul dige manier wordt er veel geliefhebd in deze artistieke kringetjes, waar Paul en Valli leven. Als tegen het einde de no bele Garoff met de lieftallige Valli trouwt en Paul in Paner's Russische gouvernante een by hem passende le vensgezellin gevonden heeft, is aan het jij en ik, van broer en zuster, een eind gekomen, en zijn het de nieuwe duo's, twee nieuwe, hij-en-zij's die het leven met gemeenschappelijke belangstelling bekijken. Het spreekt vanzelf dat in deze paar woorden maar even 'de hoofdlijn der ge schiedenis getrokken werd. Iemand, die, ais Willy Corsari, goed op de hoogte blijkt van het artlstenwereldje waarin dit verhaal speelt, levert als zij vlot schrijven kan, het beste in het bijwerk. Dit is hier ook het geval. De teekenin- gen van de omgeving waarin de Eek- honten komen te leven, zijn. aHeraar- digst. Eerst bij den oom in Parijs, die steeds weer een nieuwen roman of een nieuw drama onder handeji heeflt, maar i hooit een letter op het papier zet. Toch moet de heele familie stil zijn en niet luidruchtig als vader „aan het werk" is- Dan, later, in het Berlijnsch Pension, waar van allerlei slag .interessante" menschen hun intrek tijdelijk nemen. Ze zijn niet nieuw, deze wereldjes in cakioivnaat, en de samenstelling va- -kéPt slechts in nuance. Maar er is ïm h£r. stof ter observatie in overvloed, en êxc cte sfeer van fantasie, waarin he*. Agerenddezer Jcrgere psraSongas- ten leven Is een beschrijving er van ge makkelijk amusant. Nog meer aan op eenig ander terrein der kunstbeoefe ning is op dat der muziek het aan tal dergenen, die een schitterende toe komst. hadden, grooter dan van die e: een hebben. De teleuigestelden zijn al duizend tegen één wien het lukt. Maar desalniettemin.... voor hoevelen blijfi zoete herinnering, althans de hoop te hebben gekoesterd, de zekerheid met zich omgedragen te hebben, een tydje lang gedroomde lauweren te hebben ge plukt! Van dien kant. zien wij in Willy Cor- sari's boek niet veel. Het gaat ze alle maal goed, puik best. Gelukkig maar. De auteur houdt er heel handig den gang in, vindt er zelfs onder de bedrij ven door nog een detective-story by uit en tegen het slot vragen wij ons zelt af, of het nu niet al te veel dagen mooi weer is. Maar er loopen door dit boek dat. geloof ik, geen andere bedoeling heeft dan aangenaam bezig te houden, toch zooveel uitmuntende passages, dat men zou kunnen wenschen: de schrijf ster moge zich een weinig zelfbedwang opleggen, niet zoo vlot en veel vertel len, maar enkele situaties eens meer tot op den bodem bestudeeren en daar eens wat serieuser op ingaan. Want zij heeft iets, dat betrekkelijk zeldzaam j^s: een echt hartelijk gevoel voor de menschen die zij teekent, zij heeft misschien de zelfde soort fantasie als zij, leeft met en in ze. Valli, Slewak en juffrouw Ottdlie zijn aardige figuren in haar verhaal, een trio fleuri waaruit allicht nog meer te halen is, bij een andere gelegenheid en met minder vluchtige entourage. Maar zooals het is. is het ook goed. Waar we mede begonnen zijn herhalen we: „Jij en ik" is een amusant onder houdend boek van deze Hollandsche schrijfster. J. H. DE BOIS. MEEUWEN. Iedereen kent ze, zoowel de stedeling als de plattelander. Iedereen vindt ze mooi en ziet ze gaarne. Toch ben ik overtuigd, dat er maaT weinig menschen gevonden worden, wien de merkwaardigheden van hun leefwijze en het nut, dat ze stichten, be kend zyn. Alvorens u hier evenwel een en ander van mede te deelen, wil ik u iets vertel len van twee jonge zilvermeeuwen. Den god des tijds behoor ik recht te laten wedervaren en daarom zal ik de chronologische volgorde betrachten. 'k Begin dus met „Kwakkie". Neen, taalgeleerde, vorsch niet naar de beteekenis van dezen naam: zoo had den een tweetal aardige kinderen hem gedoopt. Kwakkie's ouders leefden in het Gan zenveld, een vlakte in de mooie Schoorl- sche duinen. Hier hadden ze een nest met drie groote, bruingeviekte eieren er in. Terwijl nu twee er van reeds uitge komen waren èn het derde ook al aan gepikt was (van binnen uit!), wilde het geval, dat hier een mensch passeerde voor alles, wat maar leelijk was, uitge maakt door de oude meeuwen en stam verwanten en dit nest vond. Hij kan de verzoeking niet weerstaan zich van. het aangepikte ei, dat heerlijk warm was meester te maken en het mede te nemen. Thuis gekomen (te Alkmaar) legde hij het onder een broedende kip en had den volgenden dag een jongen meeuw en weer een dag later buitendien nog een dozijn jonge hennetjes. De kinderen van myn Alkmaarschen kennis waren nog veel meer ingeno men met het ééne meeuwtje dan met zijn twaalf stiefbroert-jes en -zusjes. De kleine meeuw bleef een week „on der" (stief-) „moeders vleugels" en werd gevoerd met geweekt brood, vischafval en stukjes visch. Daarna moest hij op eigen beenen staan. Zijn tehuis was nu een houten hokje, waar hij vrij uit- en inloopen kon en dat ook 's nachts open bleef. Merk waardig is het, dat nooit een kat het ge- probeerd-Iieeft, hem te vangen; de kat ten uit de buurt waren blijkbaar bang van' hém. „Kwakkie" had steeds een gezonden eetlust en een buurjongen, die een lief hebber van hengelen was, had maar druk werk met visch voor hem te van gen. Die kreeg hij in een tobbe met wa ter, waarin hij iederen morgen een bad nam. Een enkele maal kreeg hij ook een paling in zijn badkuip en vermakelijk was het te zien, hoe hij zoo'n dier, dat somwijlen langer was dan hijzelf, weg werkte. Dan zwol zijn krop enorm op en deed onze meeuw denken aan een pas gevoederde slang. Hij leefde echter niet enkel van visch. Hij was een meester in de kunst van het vliegenvangen en at voorts alles mee met het gezin. Om zijn deel van de spijzen te krijgen, kwam hij soms in de serre. Zoo werd hij heel erg mak. Intusschen verdwenen de nestveertjes (grys met bruine spikkels) om plaats te maken voor steviger, bruin gevlekte vee- ren. Op een afstand gezien leek hy egaal bruin, een beetje vaal. Ook zijn „spraak" veranderde. Aan vankelijk maakte hij enkel een piepend geluid. Grooter geworden, piepte hy alleen nog maar tegen den heer des huizes en diens zoon (het piepen was nu blijkbaar de vertolking van een gevoel van aanhankelijkheid en vriendschap, tegen alle anderen had hy niets anders te zeggen dan „p-r-r-r-è!" Was hy in zyn eentje buiten, dan kon men soms een zacht „kök-kök-kèk-kökhooren. Opmerkelijk was zyn scherp gezicht. Zat hij op het dak en hield men hem een stukje vleesch toe, tusschen duim en wijsvinger, dan kwam hy onmiddel lijk. Deed men echter, alsof men hem iet6 wilde geven, dan bleef hij roerloos zitten. Eenmaal nam men waar, dat hij op het dak een jongen spreeuw, die even vliegen kon, ving. Hy verslond hem met „huid en haar". De veeren en beenderen (die het niet verder brachten dan de maag zie het vervolg van dit artikel!) deponeerde hij netjes Op het straatje. In October was hy al een heele vogel. Zyn verzorgers bedachten nu, dat het wel aardig zou zijn, zyn portret te laten maken, en namen hem mee naar den photograaf. .Er werden twee opnamen gedaan. Op de eene kiek staat hy met uitgespreidevleugels op de hand van zijn jongs ten vriend. Het poeeeren was, Hem echter, naar het leek. s'.echts matig bevallen:" buiten gekomen, sloeg hij or.- i middellijk de vleugels uit en ging piH- snel naar huis terug. In dezen tyd zocht hij het gezelschap van de kapmeeuwen in den Singel, 's Avonds kwam hij evenwel geregeld weer thuis, om den nacht door te bren gen in zijn eigen woning. Op een marktdag bevond hy zich, omringd door zyn nieuwe kornuiten, in de gracht naby het Waagplein, waar zyn verzorger, die eens een kijkje was gaan nemen bij de marktbezoekers, hem opmerkte. Niet zoodra had hy zijn hospes hem een paar keer by den naam genoemd, of hy verliet het water en streek, tot groote verbazing van de toe schouwers neer op diens schouder. Weldra schonk het leven in de stad hem echter geen voldoende bevrediging meer en daarom ging hij de omstreken verkennen. Eens toen hij weer een kleinen Ausflug maakte en Oudorp bezocht, wa ren daar op de straat eenige kinderen aan het spelen. Die schrokken zich een ongeluk, toen kwakkie. dien zy" natuur lijk niet kenden, op hen afkwam en zich zonder veel omslag op het hoofd van een hunner neerzette. Meer stof joeg hij echter op door wat hy te Koedijk uithaalde. Hier liep een meisje op den weg met een boterham in de hand, waarvan zy smakelijk at. Plotseling schoot hy op haar toe en wilde haar de boterham uit de hand pikken. Hevig ontsteld gooide het kind nu het brood weg, waarvan onze meeuw zich schielijk meester maakte, om het in een naburige weide te verorberen. Den volgenden dag kon men in de courant lezen, dat een zeearend een kind had aangerand op den openbaren weg! Het zwerven bleek hem steeds meer te bevallen. Was hij tot heden (Januari hy was nu ruim zeven maanden oud) geregeld iederen avond thuis gekomen, dit werd nu anders. Hy bleef dagen aan. een weg, soms een geheele week, tot ten slotte gebeurde, wat gevreesd werd: hij verdween voor goed. Nog eenmaal is hij later teruggeko men. Het bezoek auurde evenwel slechts kort en hy gedroeg zich min of meer als een vreemdeling; het was duidelijk, dat hij zich in het stadstuintje, bij de men schen, niet meer thuis gevoelde De onderstelling is niet gewaagd, dat hij thans het gewone meeuwenleven leidt aan het Noordzeestrand. Omtrent meeuw nr. II kan ik kort zijn. Hier geen biographie, ab ovo. ik ben slechts in staat u een episode uit zyn leven te schetsen, zijn tragisch einde. De geschiedenis, my medegedeeld door den vogelbewaker B„ speelt zich a,f op het eiland Texel, in „de Geul", een der acht beschermde broedplaatsen aldaar en gelegen in de Mok, nabij het vlieg kamp. Bedoelde vogelbewaker lag den 19en Juni van dit jaar, des avonds tusschen 6 en 7 uur, achter een duintje naar de eenden en zeekoeten te Kijken, die niet ver van hem af heel vredig met hun jongen rondzwommen. Plotseling kwam een jonge zilver meeuw aanvliegen en wilde zich meester maken van een jong koetje, dat tus schen de ouden inzwom. Dezen, terwyl zij klaarblijkelijk om assistentie riepen, vielen op hun beurt den meeuw aan. Onmiddellyk kwamen zeven andere koe ten toesnellen en nu kreeg de aanran der het geducht te kwaad met het ne gental tegenstanders, die ten slotte ze gevierend uit den stryd traden. Een mooi,' jong leven was plotseling geëindigd. S. BOON. (Bovenstaande berichten zijn reeds in een deel van écn vorige oplaag op? genomen). t BURGERLIJKE STAND VELSEN. Ondertrouwd: J. Dekker en .T- Plug. W. A. Sparreboom en .1 Ch. Rijkers; PP. Menger cn M. C. Alders; K. Tost cn A. L. Xoomcr.; B. Hageman en J. Oostvcen; A. Zahn cn A. van Duvn. Göliuwd: F. A. Kuïjpers en C. A. M- van 't Hoff; G. Daalhuizen en G. C- Jak; A. W. Wooning en H- Boon; A. J. Tollenaar cn E. M. A. Stegemeijer; E. Bakker en C. J. Men zei- Geboorten: E. W. H. Schendstok Wijnbergh z. F. van der SluisGroe? ncwold z. M- van EgmondBraken? hoff z. P. BreggemanVoorhraak d G. J. H. van den BronkLobrij z. ,T. WielingaGrickspoor d. M. de Boer Visser z. M. J. BraamMaas d. II. DekkerSclderbeek z. A- C. Visser Boers d. Overleden: Johanna Dorland. 65 jaar eohtgen. van C. de Groot. ADVF.RTENTIEN Geboren: HENNY MARTE Dochter van H. SCHMITZKETTMANN W. J. C. SCHMITZ 11 Nov. Bah Djarnbi Pem. Siantar 8 Verloofd: ANS BREEK en TONNY NIEUWENHUIS 12 November 1928. O verveen, Van Twiskplein 1 Amsterdam, Gelderschekade 43. Geen receptie. 8 Het uitgesteld huwelijk var Heer B. G. VAN DER WEEi; te Den Helder? en Mej J. J. BOERLAGE te thans vastgestcMon Woensdag 14 Nov, a.s. te 12139 uur. Heden overleed na een langdurig lijden onze lieve Moeder. Behuwd- en Groot moeder JACOBA CASSÊ Wed. P. VAN PUTTEN in den ouderdom van 68 jaar. Uit aller naam: P. VAN PUTTEN Haarlem. 10 November 1928 Lange Wijngaardstraat 2S r. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Woens dag 14 Nov te 12 uur, Alge- meer.e begraafplaats te Haarlem aan de Kleverlaan. PLISSEEREN- AJOUREN Door ondergeteekende is op he. den gedeponeerd ter Griffiën van de Arrondissements-Reohbbank te Arnhem en van het Kantonge- reoht te Nijmegen, de derde, te vens slotuitdeelingslijst in het faillissement van D. G. MONTEN, BERG, destijds te Nijmegen, t-e: kostelooze inzage van belangheb benden. Nijmegen, 12 November 192S Mariënbur® 27. De Curator: Mr. J. H. J. ZUIDEMA Manufacturen Net meisje gevraagd, leeftyd 14— 16 j.. voor den winkel en lichte huiselijke bezigheden Mej. S. KLEIWEG, Gen. Cronjéstr. 156, Haarlem Noord 6 Banketbakkerij Gevr. bekwaam 2e bediende, eenigszins op de hoogte met mar sepein en chocoladewerk. Aan melden na 6 uur 's avonds Gei' Cror.jésiTaaS 31 7 Voor direct gevr. bekw. Naaisters voor tydelyk of vast, tevens meis. je voor de knoopsgatenmachine Aanm G. J. VELDWIJK. Spaam- wouderstraat 41. 7 Gevraagd: NET DAGMEISJE voor h. of h. v. dagen. Platanen, Inan 73. Bleemenlaal4 Gevr. voor direct (linke Meid-Huishoudster goed kunn. koken en werken, er. Meisje v. halve dagen. Br. no 1968 bur. van dit. blad B. z. a. voor 1 Dec. juffr., P.G. als Hulp in de Huishouding of keuken,' goed kunn. koken, liefst Aerd'snhout en omstr. Br. lelt S boekh. LORENZ. Zand- voovt Vriendelijk tehuis tegen kleine vergoeding aangebc. den voor jonge dame uit besch. stand, die genegen is huis. bezigh. te verrichten. Br. no 1970 bur van dit blad DAGDIENSTBODE gevr.,' niet onder 17 .1. Zond. vrij Klein gez. Klevcrparkstr. 6.4 Gevraagd WERKSTER voor dag' en nacht voor Amster< dam. Gen. Cronjéstraat 30. Gevr. v. l Dec in klein gezin NET MEISJE v. <L en n_. v. g. g. v. Tempeliers- straat 14. 4 NET MEISJE Vcor direct gevraagd nette ongeh werkster v. Vrijdag, netjes kunn. werken v. g. g. v. Adres Boter markt 25 rood 5 NET MEISJE voor dag en nacht gevraagd. Aan meld :-n Oranje-kade 21.4 GEVRAAGD Cevr. een fl. juffrouw in banket, bakkerij, van 1 tot 6 Dec. Zij die niet bekend zijn met het vak ge, lieven niet te reü. Aanmelden van 7—8.uur Fa. C. J. HENNING, Kruisweg 39. 8 GEVRAAGD flink meisje, 17—18 .1. van 9 tot 5 met miadagkost. Zondags vry. D H. v. DA AT,EN, Korte Lakens ta". 2. BIEDT ZICH AAN net meisje voor dag en nacht, te gen 1 December. Br. no. 1956 bur. van dit blad, 4 AANKOMENDE KOPERDRIJVER gevraagd, of bankwerker EN EEN NET PERSOON voor alle werkzaamh. Br. no. 192. bur van dit blad. 4 NETTE DIENSTBODE gevr, v. d. of d. en n,. leeft. b. IS j.. v. g. g. v, Langelaan 9 A. Bentveld i.g.o. tramhalte.4 Halfwas-Bakker gevr.. niet ben IS jaar. Aanmeld na 5 uur Na gtzaamst ra a t 12. NETTE JONGEN gevraagd, boven de 18 jaar, voor loop- en bakkerijwerk Z a. te m tusschen 6 en 8 uur bii G. DE VRIES Gzoon. Abr. Comeljsstr. 28 Flinke Loopjongen gevr., melden t. 7S uur Bake- nessergr. 50. 4 Chauffeur-Tuinman b. z_ a. voor particulieren of vracht-auto. Kent talen Br. no 1959 bur. van dit blad.7 Broodslijter gevraagd. Prima brood, concurree- rende prijzen. Haarlem-Zuid. Br no. 1967 bur, van dit blad. Gevraagd voor opleiding in het buffet een flink Jongmensch IS a 19 jaar. v. g. g. v. Aanmelden' 's avonds 7 uur bii den Portier van Café Restaurant GEBRs. BRÏNKMANN. Groote Markt. Jongste bediende (m.) op handelskatnoor gevraagd. Niet ouder dan 15 jaar. Br. fr. met opg. van gcösd. enz. no. 1969 bur. van dit blad6 Gem. Kamers Omdat wy in de Barteljorisstr. 34 gevestigd zijn hebben wy zoo'n. succes met onze kamerverhuur. Woningbur. J. W. TH. FIBBE, Barteljorisstraat 34. tel 14 Gevr. door d m. drie kL kind. twee gestoffeerde Kamers en keuken liefst beneden, omtrek Bloemend Br. no. 1966 bur van dit blad. TE HUUR Benedenhuis bev. 4 kanvers, keu ken, serre en tuin. 1 Dec te aan vaarden. Te zien Dinsdag en Dond. 24 uur Bosch en Vaart straat 6. 6 Winkelhuis leeg staande of bestaande klein- winkel te huur gevraagd. Br. no IQfvl bur, van ci* blad.-t TE HUUR GEVRAAGD vry huisje of benedenhuis voor man alleen, 56 p. vr. Adres: W. H BONGERS, Scheeperstr. 3< Haarlem N. 5 HUIS te huur gevraagd 41 5. Van Marumstraat .34.4 Aan eenv dame Pension aangeb. om als huisgen. de vr. d. h. vriendsch. ter zijde te staan (hulp aanw.) Adres te vern bur. van dit blad. 5 TE HUUR AANGEBODEN twee gestoffeerde kamers en serre en een zit-slaapkamer, omtrek station. Br. no 1965 bur, van dit blad. 4 VERLOREN Zondag 4 Nov., waarschijnlijk Ba- kenesserk., kerkboekje in bruin led. bandje. Vr. verz. ter. te bez Garenkokerskade 29.6 Te koop of te huur pracht winkelhuizen, geschikt voor elke Z2ak, op zeer goeden stand re IJmuicen en IJmuiden Oost. Adres D. BAIS Jzn., Makelaar. Kerkstraat 5. IJmuiden Klein Burgerhuis te koop gevraagd, airect van eige naar. Br. met prijsopgaaf no 1962 bur, van dit blad.5 Te koop gevraagd een flink hondenhok, eventueel prijsopgaaf voor een nieuw hok Br. franco no. I960 bur. van dit blad RADIO-TOESTEL Te koop een schitterend toestel (Aladin-schema) geheel compleet met luidspr.. pl.sp., gelijkrichteT enz., gebouwd in groote kast (mo del boekenkast) prijs 325. Te be, vragen hedenavond na S uur Haitsma Mulienstraat 45, Haa-- lem Noord. 6 GEVRAAGD voor Tel. 12225 bi ENGELSCH HANDELSCORRESPONDENTIE Opleiding voor praktijk- examenjdoor Engebchman. leven» examinaior in Handelscorrespondentie. Clubje» f 5,per maand. Ook con» versaticlessen. Vraagt prospectus. John Cunningham Moore h.f.t.coo 5£B Frsns Halsstraat 1. BEI Een flinke JONGEMAN, voor Expeditie cn Incasso, op de hoogte van Electricitcit. eigen Rijwiel, prima getuigschriften en F'.G. Brieven onder nr. 1973 aar. 'net Bureau :ii on P- BROODSLIJTER met flinken omzet, vraagt prijsopgaaf van prima W ater>. Melk» 'en Tarwebrood. Brieven onder nr. !'V3 aar, 'h' B'-'-d- VERTEGENWOORDIGER of Hecrcn. welke hiervoor wenschen opgeleid te worden, gevraagd, tegen provisie cn na gebl. geschikth. salaris. Aanm. v. 10'.—12 uur v.m. Kenaustraat 7. Haarlem, Noordsingel 94 B, Rotterdam en Wetering» schans 74. Amsterdam. No. 16. 12 Conscrvcnfabrick ..DE ADELAAR". Bakenessergracht 50, vraagt een bekwaam, betrouwbaar en 'geroutineerd VERTEGENWOORDIGER Persoonl. rcfl. tusschen 78 uur n.m.W Wegens vertrek tegen buitengewoon lagen prijs HUURTERMIJN over te nemen van zeer solied Heerenhuis. Bosch en Vaart. Brieven H. M. FOCKENS, Makelaar, Bronsteeweg 25, Heemstede, Telefoon No. 2809S. 14 Hierdoor hebben wij het genoegen U uit te noodigen tot bijwoning van demonstraties met de het nieuwste op het 'gebied van electro-mecha- nische muziek-reproductie. De demonstraties zullen plaats hebben heden avond 12 November van 8 lot 11 uur in de Schermtaa! „BRASS1NNE", Raamsingel 30 door het Zijlstraat 87 - Telefoon 11322 DEPOT ZIJLSTRAAT 32 voor 10—17 NOVEMBER ter gelegenheid van de WINKELWEEK. j SAMOSvan fl.per flcsch voor ƒ0.75 I ADVOCAAT2.25 Z— I VOORBURG2.75 2.25 VERKRUIJSEN DE LANGE. s Wij hebben opdracht te verkoopen STUTZ, 8 cyl. Touring, 23000 K.M. geloopen, in prachttaal, van 11500.— voor 4000.» PEUGEOT, 4 cyl., 4»persocus cabriolet, 7 mnd. oud. van 3560.voor 2200.- CHRYSLER „70". roadster* in schilt, staat, 20000 K.M. geloopen. van 5350.— voor 3000.— CHFYSLER 58", 4 cyl., Sedan. Pracht conditie. IICIO K.M. geloopen, van 4750.voor 2250. BUICK, 6 cyt-, :-Uwcatherf 800,- PEUGEQT, 5/12 P.K.. nieuwe cabriolet, van 1690.voor 1350.— Voor alle wagens deskundig onderzoek en proefrit toegestaan. AUTOGARAGES DAAN HOÜTKOOPER SINDS 1916 SPECIAALZAAK BIJ DE KLEVERLAAN - TELEFOON 14726 om een ieder in dc gelegenheid tc stellen kennis met onze zaak te maken. Ie klas personeel le klas bediening le klas en naar de eischen des tijds ingerichte salons tegen onderstaand tarief. TARIEF DAMESSALON (niet op Zaterdag) Knippenf 0.40 Wasschen 0.35 Onduleeren0.50 Knippen en Wasschen 0.75 Knippen en Onduleeren 0.75 Wasschen en Onduleeren 0.73 Knippen, Wasschen en Onduleeren 1.00 Wasschen en Watergolf ondulatie 1.00 Knippen,Wasschen en Watergolfondulatïe 1.25 I^ng haar Wasschen 0.50 Lang haar Onduleeren0.50 Lang haar Wasschen cn Onduleeren 1.00 KINDEREN KNIPPEN 0.25 KAARTEN ONDULEEREN 5 x 2.00 TARIEF DAMESSALON (geldig op Zaterdag) KORT HAAR Wasschen 0,50 Knippen0.50 Onduleeren 0,75 Wasschen. Knippen en Onduleeren „1.25 Kinderen Knippen0.30 0.40 LANG IIAAR Wasschen f 0.75 Onduleeren 0,75 Wasschen cn Onduleeren M 1.25 ONDULEEREN PER KAART 5 x „2.50 Telefonische bespreking aanbevolen! Speciaal adres voor KAPPEN van BRUIDEN desgewenscht met verhuur van Sluier en Bloemen Levering van alle soorten Haarwerken Vakkundig en voldoende personeel waarborgt vlugge bediening en voorkomt lang wachten. 1

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 3