BUITENLANDSCH OVERZICHT IN HET DUITSCHE MIJNGEBIED. POINCARé MINISTER-PRESIDENT- OOK MANIU VORMT EEN NIEUWE REGEERING. l&Q0l> ^fatto^s GEMENGD NIEUWS NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGEL1JNTJE BINNENLAND SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARI.FM'S DAGBLAD MAANDAG 12 NOV. 1928 Het conflict in de Duitsche mijnindustrie. Koorts stemming te Essen. De uitsluiting. De rechts- quaestie. Een sociale loopgravenoorlog. Essen, 5 November. De ernstige economische strijd, die ooit de Duitsche republiek schokte en tegelijk de overbodigs te. De zes pren- nig verhooging van het uurloon voor meerderjarige arbeiders, respectievelijk de twee pfennig voor accoord-srbeiders, ■waar de strijd om gaat, verklaren de geweldige actie stellig niet: dat plotse ling een van de drukste stukken wereld het meest uitgestorven werd. Formeel- juridische overwegingen, gelijk zij plot seling zijn opgekomen, laten in de kilte van de paragrafenwereld den wannen polsslag van den arbeid vastvriezen. Mo. tiveeren? Neen ernstig motiveeren doen ook de formeel-juridische „over wegingen" deze stokpaardjes-geestdrift niet, welke voornamelijk de schuld draagt van het plotselinge wurgen van het economisch leven in het West-Duit- sehe industrierevier.De vraag, of een bindend verklaarde arbitrale uitspraak ook werkelijk juridisch bindend is. zou binnen minder dagen op te helderen zijn geweest, gedurende welke het werk kalm had kunnen worden voortgezet. Het gTOOte onheil, het Duitsche onheil is altijd weer, dat men zijn principes te veel op den voorgrond dringt. Sommigen zijn „principieel" niet in de gelegenheid, achteruitgang van de conjunctuur als loonsverhooging uitsluitend element te erkennen, daar zij dezen achteruitgang zelf niet nagerekend hebben en de an deren zijn evenmin in de gelegenheid, hun prmcipieele bezwaren, tegen het arbitragewezen in het algemeen, dat het nieuwe Duitschland tenslotte een tien tal jaren achtereen zijn socialen vrede heeft gewaarborgd, anders tot uitdruk king te brengen dan door een massa uitsluiting, gelijk zij in dezen omvang en vooral als zoodanige bron van gevaar voor de ontwikkeling van geheel het Duitsche economische leven zonder pre cedent is. Dank zij deze beginselen zal binnen enkele dagen een millüoen men- schen broodeloos zijn. En bij dit eene millioen zal het stellig niet blijven. In Essen bevinden zich de beide hoofdkwartieren. De kantoren van de vakvereenigingen en de bureaux van de ■werkgeversbonden. Hier vinden de mas sa-vergaderingen en de beslissende be raadslagingen in zeer kleinen kring plaats. Hier worden de loten getrokken- Maar door de hoofdstraten, die veel te smal zijn voor den geweldigen men- schenstroom. langs de hooge huizen en langs pronkerige villa's, langs al deze steenen getuigen van den rijkdom, die tot voor enkele dagen hier heerschte, verdringen de wandelaars zich in dichte massa's, zeer zorgeloos en een beetje te rumoerig, alsof er geen uitsluiting en geen principes waren en geen avond. De Zondag is voorbijgegaan als aUe an dere in een bloeiende werkstad, die een enkelen dag vrij heeft voor biotoop. ca"é, muziek en voor zichzelf. De mer- schenmenigte, die zich des morgens om het commissariaat van politie verzamel- de ook een van de geweldige gebouwen, zcoals men ze bijna alleen in de - zeer groote wereldsteden aantreft, dacht niét aan demonstraties. Zij luisterde naar het concert op het plein. De tempera tuur van de stad was vrijwel normaal. Maar des avonds brak de koorts uit. Daar waren de hoofdstraten plotseling vol joelende groepen, die men beter uit den weg gaat. De politie, die den ge- heelen dag streng surveilleerde, maar daarbij, dank zij een verstandige regie, nauwelijks op den voorgrond kwam. heeft plotseling alle belangrijke punten beZet. Hier en daar een klein oploopje. Daar hebben ze een verspreider van strooibiljetten het werk onmogelijk ge maakt. De communistische agenten heb ben overigens meer geestdrift dan ge luk in hun zaak. Arbeiders en bevol king laten zich niet opwinden. De hee- ren Stalin en Thalmann zullen ook dank zij den psychologischen steun door in dustriedirecteuren geen opgang maken. Bereikt werd alleen, dat een paar groo te vlla's in de voorstad verlaten zijn. Haar' bewoners voelden juist nu drin gende behoefte. Berlijn te bezoeken. Waar iemand stellig de ruiten niet wor den ingeworpen. De discipline, die de uitgestotenen be waren, is voorbeeldig. Zelfs wie van oor deel js, dat de lconeischen op zichzelf op dit oogenblik ondragelijk zijn een opvatting, die door de bevolking van het aanvankelijk getroffen gebied, dit zij nadrukkelijk opgemerkt, bijna eensge zind wordt van de hand gewezen moet toegeven, dat de wijze, waarop aan deze eischen kracht wordt bijgezet, niet door den beugel kan. Ik heb de vergadering van de Chris telijke vakvereenigingen bijgewoond, de grootste, die in deze bewogen dagen plaats vond. De stedelijke feestzaal, waar in zij werd gehouden, was getooid met de zwart-rood-goude vlag van de Duit sche republiek. Do duizenden deelne mers, bijna uitsluitend metaalarbeiders van de firma Krupp, waren in hun Zon- dagsche kleeding verschenen. Allemaal ernstige, zorgelijke, veelal oude mannen. Geen oproerkraaiers en grootsprekers onder hen Geen enkel spoor van haat. Teen er een, in verband met het noe men van een impopulairen naam, zich de interruptie ..Ophangen"! veroorloof de, deed liet ironisch gelach van de volle zaal hem schielijk de buitenlucht opzoeken. Redevoeringen en resoluties waren alle op denzelfden grondtoon ge stemd. Wij willen het recht van het Duitsche volk! Niet een van de duizen den die deze zaal vulden, was niet ten minste subjectief overtuigd, dat het veel meer gaat om de rechtsquaestie dan om een paar pfennig loonsverhooging. Nooit heb ik een vergadering van uitgeslote nen gezien, die minder aan massapsy chose leed en dieper van liaar verant woordelijkheidsbesef was doordrongen. Zij bereiden zich voor op een uithon- geringsoorlog. Aan beide zijden. Welk front het eerst zal ineenstorten? In de eerste dagen zijn natuurlijk beide par tijen van haar overwinning overtuigd. Maar nog de volle kassen aan den eenen kant, noch de tot het uiterste gespan nen strijdlust aan den anderen kant kunnen het feit wegdoezelen, dat de so ciale loopgravenoorlog. die hier ont brandt, voor beide partijen ondragelijk meet zijn Het ondragelijkst natuurlijk voor de derde, die hier lijdt, wanneer er twee ruzie hebben: de Duitsche sa menleving. De concurrentie staat ge reed. In het bijzonder de concurrentie van de Fransche en Belgische staalfa brieken. wier prijsregeling de Duitsche het meest nadert. Maar door de schade, die de Engelsche mijnwerkersstaking heeft aangericht, is men in Essen niet wijzer geworden. In de eerste plaats gaat het West- Duitsche kolerirevier zelf het gevaar van een catastrophe tegemoet. Niet alleen, omdat de consumptiekracht van een groot deel van de koopers plotseling is gebroken, een feit, dat iedere bakker reeds eenige dagen bespeurt. Maar voor al. omdat de stopzetting van de belang rijkste sleutelindustrie noodzakelijk ver dere stopzettingen ten gevolge heeft. In het mijnbedrijf werkt men al met va- cantieploegjes. Het is als een gevaarlijke ziekte,, die verder vreet. Vandaag is de koorts misschien neg tot Essen beperkt geweest. Maar te localiseeren is deze ziektetoestand niet. K. Poch premier zonder portefeuille. Twee overwinnaars. 'T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Poincaré zette Zaterdag, (na het be slissende onderbqud met Doumergue, op Vrijdag) zijn besprekingen voort. Daar na liep het nogal ontmoedigende gerucht dat hij niet zou willen regeeren zonder de radicalen, aan Queille zou de oud- Premier verklaard hebben dat hij zich niet zou kunnen, tevreden stellen met den steun van enkelen, doch dat hij den steun van allen, behoefde. En men ver wachtte reeds dat Poincaré's poging hierdoor zou falen. Thans echter verne men wij dat het nieuwe ministerie ge vormd is. en dat de plaatsen als volgt werden bezet: Poincaré: premier, zonder portefeuille. Chéron: Financiën. Briand: Buitenlandsche Zaken. Tardieu: Binnenlandsche Zaken. Barthou: Justitie. Painlevé: Oorlog. Leygues: Marine. Bonnefous: Handel. Forgeot: Publieke Werken. Loucheur: Arbeid. Marraud: Onderwijs. Laurent Eynac: Luchtvaart. Jean Hennessy (Fransch gezant te Bern)Landbouw. Maginot: Koloniën. Antériou: Pensioenen. Toen Poincaré te 18.30 uur het mi nisterie verliet antwoordde hij op de vraag, waarom hij de portefeuille voor financiën neerlegde, met de medsdeeling dat. hij waarschijnlijk tijdens de voor Frankrijk zoo gewichte onderhandelingen over het herstelvraagstuk Parijs zou moeten verlaten en naar Berlijn gaan om te spreken over het herstel-vraag stuk. Op een vraag betreffende den sten van het Parement, antwoordde Poincaré: ,.Wij rekenen op den goeden wil van allen, aangezien wij niemand zullen aanvallen". Dit is een zeer eigenaardige gang van zaken. Poincaré staat niet meer aan het hoofd van een departement; waar schijnlijk heeft hij willen toonen dat hij los van het Kabinet, niet meer de ver antwoordelijkheid voor een departement wil dragen. Hij kan zioh echter op het oogenblik ook vrijer bewegen en waar schijnlijk meer macht uitoefenen. Of Chéron dan ook in wezen minister van financiën zal zijn? Waarschijnlijk al leen in naam. Inmiddels is te Boekarest Maniu ge slaagd. Nadat hij Vrijdagavond en Za terdag nog eenige langdurige besprekin gen met Titulescu en den afgetreden minister voor Landbouw Garofil (van de partij van Averescu) had gehad, leg de hy den regentschapsraad Zaterdag morgen te 1.30 uur de volgende lijst van zijn Kabinet voor: Minister-President: Maniu. Binnen landsche Zaken Vajda Wojwod oorlog Cinovsky, eeredianst Prof. Mironescu, landbouw, Michalake. handel en nijverh. Madgearu. financiën Dr. Popovici. on derwijs Costatescu, juistitie Juni an en buitenlandsche zaken Prof. Milonescu. De leden der nieuwe regeering zou den Zaterdagmiddag te 4 uur den eed afleggen en daarna de eerste kabinets zitting houden, waarin de tekst van een tot het volk te richten proclamatie zal worden vastgesteld. Men verwacht veranderingen in het corps diplomatique. Hiermede wordt de geheel nieuwe sfeer van bewind in Boekarest ingeluid. Zooals wij Zaterdag uitvoerig hebben uiteengezet, beteekent Mandu's eindeltjke overwinning de nekslag aan den adel lijken en hoog-ambtenaarlijken kliek die tot nu toe ten koste van het volk heeft geregeerd. P. A. Hirohito's kroning, TOKIO. 10 Nov. (Reuter). Vijf mil lioen trouwe onderdanen uit geheel Japan hieven den ir.d ruk wekkenden kreet „Banzai, Banzai" aan. nadat keizer Hirohito den troon zijner voor vaderen bestegen had. De keizer las een edict voor. waarin hij zijn troonsbe stijging bekend maakt. De volledige tekst van dit edict werd ook overhan digd aan den premier en aan de buiten landsche ambassadeurs en consuls- generaal. KIOTO, 10 Nov. (Reuter). Nada: keizer Hirohito den troon had bestegen ging er een oorverdoovend gejuich op. Het keizerlijk edict, dat draadloos werd verspreid, werd duidelijk te Tokio, de hoofdstad gehoord. Geweldige menschen menigten, die zich voor het keizerlijk paleis en ln de openbare parken en elders verzameld hadden, gaven krach tig uiting aan hun medeleven, ter wijl sirenes loeiden en de tempelklok- ken beierden als vreugde-uitingen over de troonsbestijging van den nieuwen heerscher in het lar.d der Rijzende Zon. De menigte, die zich al 's ochtends ver zamelde, was in een vroolijke stemming, doch gedroeg zich prachtig, in weerwil van de volstrekte afwezigheid van po litie. Reusachtige optochten met lampions trokken door de schitterend verlichte hoofdstraten der stad. waarin zich een dichte geerstdriftige en vroolijk gestemde menigte bewoog. De vroolijk versierde en geïllumineerde trams verhoogden den schilderachtigen aanblik der stra ten, die kwistig met papieren guirlan des en lampions versierd waren. Alle optochten kwamen samen voor den in gang van het keizerlijk paleis waar de duizenden neergezette lampions het aangrijpende schouwspel van een vuur zee vertoonden. Ratificatie. De correspondent der N. R. Crt. te Genève meldt: De Nederlandsche regeering heeft wederom een internationale arbeidscon- ventie geratificeerd, n.l. die welke door die zevende internationale a.rbeidsconfe. rentte in 1925 te Genève is aangenomen inzake de vergoeding van een geldelijke uitkeering aan arbeiders, die door be roepsziekten getroffen ziin. De staten verbinden zich bij deze conventie aan de slachtoffers van beroepsziekten of aan hun nabestaanden een geldelijke vergoeding uit te keeren, volgens öezelf.- d'e beginselen, als ter zake van de ver goeding bij bedrijfsongevallen geldend zijn. De conventie geeft voorts aan, welke ziekten als beroepsziekten in den zin der conventie worden beschouwd, zooals loodvergiftiging enz. Na 10 jaar Ter gelegenheid van den tienden ver jaardag der uitroeping van de Duitsche republiek heeft de rijksminister van bun tenlandsche zaken, de heer Severing, voor de Berlijnsche radio een rede ge houden, waarin liii er o.a aan herin* nerde, dat tien jaar geleden de vreugde over het eindigen van den oorlog aan zienlijk werd getemperd door de harde wapenstilstandsvoorwaarden, en dat oolc daarna nog heel wat moeilijke jaren moesten worden doorgemaakt. De 9e November was de dag, waarop een geplaagd volk, dat in ziin regee ring geen vertrouwen meer bezat, zijn lot zelf in handen nam. Toen de noo; het hoogst was hebben niet de vorsten Duitschland gered, maar het was de wil des volks, die uit de puinhoopen zijn eenheid wist te redden De republiek beteekende den vrede, de handhaving der monarchie zou tot den burgeroorlog hebben geleid. Wel is er ook nadoen nog veel bloed gevloeid, maar het volk is alles te boven gekomen. De Engelsche plaat selijke belastingen. Men meldt uit Londen aan óe N. R. Crt Sir Walter Preston, het nieuwe con servatieve lid voor Cheltenham, heeft een bom geworpen in het kamp der con, servatieven door een aanval te doen op het plan van de regeering om de in dustrie te ontheffen van plaatselijke be lastingen. Op een banket te Cheltenham zeide hij: ik ben misschien onder vak sche voorwendsels gekozen, maar ik zal geen wetsvoorstel steunen, waarbij de plaatselijke belasting voor ae bewoners van Cheltenham met 42.000 pond wordt verhoogd en ik ben bovendien overtuigd dat niemand dit van mij zal eischen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Haarlem Zijl weg 57 Groote sorteering instrumenten SIR AUSTEN'S TREIN ONTSPOORDE. De trein, in welken Sir Austen Chaam berlain van Toronto naar Ottawa reed, is bij het stadje Perth in de Canadee- sche provincie Ontario in een bocht ont* spoord. Doordat de vaart van den trein belangrijk verminderd was. bi-even de laatste wagens zelfs op de rails en al leen de locomotief en 3 personenrijtui gen kwamen in het zand terecht, waar zij echter bleven staan Een paar vrou.- wen vielen flauw, maar persoonlijke ongelukken hadden verder niet plaats. (Hblö.) DOOR DEN MIST. Twee leege electrische treinen die uit de remise naar hun punten van ver trek reden, zijn Zaterdagochtend 5 uur bij het station Uppingham Junction bij Londen, in den mist op elkaar gereden. De machinisten zagen, dat de botsing onvermijdelijk was en wisten beiden van hun motorwagen te springen. De mate.; rieele schade is echter aanzienlijk. VOOR DE KINDEREN. Sultan Abdallah cl Ibrahim zet zijn vriende» lijkste gezicht. Natuurlijk ben je onschuldig. Hassan, zegt hij, en is je geweten zuiver gelijk deze kostbare bouillon. Ik schenk ze je als een blijk van mijn hoogste tevredenheid.^ Drink ze dadelijk op. want het zou zonde zijn als ze koud werdEn niet te danken, hoor.... Goed zoo, ouwe jongen, mompelt Ali ben Gesjochie binnensmonds. Je bent niet voor één gat te vangen, zooals het ccn verstandige muis betaamt. Doch de booze Hassan ben Haie» lijk bibbert alsof hij net uit ijskoud water was opgevischt.Als hij den kop bouillon leegdrinkt heeft hij hcogstcns nog een uur te leven.. MINDER ACCIJNS OP GEDISTILLEERD. VERMINDERING VAN SMOKKELARIJ? Volgens de Tel. is een wetsontwerp in gediend tot verlaging van den accijns op gedistilleerd en van dien op houtgeest, alsmede van het specifieke recht, dat in verband met die accijnzen volgens de Ta- riefwet 1924 geheven wordt van sommige producten. De strekking van het wets ontwerp is den accijns op gedistilleerd en op houtgeest te verlagen met 40 pet. Men hoopt hierdoor te bereiken dat hooging in 1921 sterk uitbreidde, zal ver hooging in 1921 sterk uitbreiddt, zal ver minderen. De vraag is overwogen of verlaging van den accijns tot een toeneming van het drankmisbruik zou leiden. De ver- eenigingen, werkzaam op het gebied van drankbestrijding, die de regeering op dit punt geraadpleegd heeft verschilden van meening. BRUTALE ROOVER. DAME THUIS OVERVALLEN, 2000.— GEROOFD. Gistermorgen tegen half twaalf ver voegde zich ten huize van den heer G. in de Laurastraat te Eygelshoven (Lim burg) een man. Hij vroeg mevrouw G. of hü mijnheer even kon spreken, meldt de N.R.C. Op het antwoord van me vrouw. dat haar man niet thuis was, vroeg de onbekende om een stuk pa- papier, om zijn boodschap voor mijnheer op te schrijven. Mevr. G. wilde het ver langde halen en liet daarop den man binnenkomen. Toen de deur achter hem dicht was, overviel de indringer mevr. G. en greep haar bij de keel, met het gevolg, dat dc dame op de trap neer viel, Even later stond zij weer op en in dien tijd had de aam-ander zich snel een paar gummischoenen over de andere schoenen aangetrokken. Spoedig begon de worsteling opnieuw en al vechtende kwam het tweetal ten slotte in de keuken terecht, waar de indringer zijn slachtoffer een fleschje onder den neus hield, waardoor mevr. G. Spoedig het bewustzijn verloor. Ook had de man haar nog met een revolver bedreigd als zij het waagde te schreeuwen. Hij vroeg mevr. G. waar het geld was. waarop deze nog naar boven kon wijzen. Toen de onbekende nu het terrein veilig achtte, spoedde hij zich naar boven en haalde daar twee slaapkamers onderst boven. Bedden en kasten werden nauw keurig onderzocht. In een der laden van een kast vond oe indringer een dames- tasch met een flinken buit, bestaande uit twintig bankbiljetten van honderd gulden, waarvan de nummers niet be kend zijn. Hierop maakte de man zich snel uit de voeten. Over twaalven kwam een der jon gem van den heer G. van school thuis en zag tot zijn schrik zijn moeder bewuste loos in de keuken liggen. Deze kwam echter spoedig bij en de politie werd gewaarschuwd. De politie zoekt ijverig den nog steeds 'onbekend gebleven dader. DE H-NAEN. GISTEREN TE KARACHI. Het vijfde postvliegtuig, de H-NAEN dat zich momenteel op de thuisreis be vindt, is gisteren 11 November om 6 uur van Allahabad vertrokken en om 10.55 te Nasirabad aangekomen. Om 12.10 vertrok het vliegtuig weer en kwam om 17.20 te Karachi aan. De bemanning had met tegenwind te kampen. EEN OPIUM-RAZZIA. REVOLVERS EN OPIUM IN BESLAG GENOMEN. Zaterdagmorgen hebben inspecteurs en rechercheurs van de centrale recherche en van den vreemdelingendienst te Rot terdam in totaal 50 man, weer een raz zia op Katendrecht gehouden. In 10 logementen is huiszoeking gedaan; tegen 3 Chinees che boardinghouse- keepers is proces-verbaal opgemaakt wegens het in voorraad hebben van ruwe of bereide opium. Een Chinees is aan gehouden en opgesloten. In totaal is ruim 3 K.G. ruwe en bereide opium in beslag genomen. Voorts is een groot aan tal lampjes, pijpen en andere ingrediën ten voor het bereiden en gebruiken van opium, benevens een aantal revolvers cn scherpe patronen in beslag genomen, meldt de NR.C, Alkaid p. 10 Nov. Vlisslngen, Bombay l.v. Antwerpen n. Rotterdam. Abbekerk 9 Nov. 22 u. Ouessant. Rot terdam n. Australië, Amscelland 11 Nov. 19 u. van Buenos Ayres te iJmuiden verwacht. Binnendijk p. 9 Nov. Bishops, Rotter dam n. Bosten. Baralt 8 Nov. te Cristobal van West- Indië. Boskoop 9 Nov. van Valparaiso. Cottica p. 9 Nov. Ouessant, W.-Indië n. Havre en Amsterdam. Oeres 9 Nov. te Dakar, Amsterdam n. W.-Afrika. Djambi 10 Nov. 11 u. van Sabang, Batavia n. Rotterdam. Eemstroom 7 Nov. v. Sherbro n. Cape Mount- Fauna 8 Nov. v. Las Palmas, Amster dam n. W.-Afrika. Gorontaio p. 10 Nov. 5 u. Perim. Bataria n. Rotterdam. Kilstroom 10 Nov. van Amsterdam n. W.-Afrika. Kota Inten 10 Nov. van Batavia n. Rotterdam. Lochkatrine 8 Nov. te San Francisco v. Rotterdam. Laertes 10 Nov. te Amsterdam van Java. Marioen 10 Nov. 1 u. te Port Said, Batavia n. Rotterdam. Nieuwkerk 9 Nov. v. P. Soedan naar Mombasa. Prins der Nederlanden 9 Nov. van Genua, Batavia n. Amsterdam, Pollux 9 Nov. te La Guaira van Am sterdam. Prinses Juilana 10 Nov. te Batavia v. Amsterdam. Rijperkerk 9 Nov. v. O.-Londen naar Durban. Rijnland P- 9 Nov. Las Palmas, Am sterdam n. W.-Afrika. Rotterdam 9 Nov. te New York naar Rotterdam. Sehelaestroom 7 Nov. van Konabry, W.-Afrika n. Amsterdam. Sirralr 9 Nov. te Rio Grande, Sant-a Fé n. Rotterdam. Simon Bolivar vertr. 10 Nov. v.m. van Havre, 11 Nov. pl.m. 9 v.m. van West- Indië te Amsterdam verw. Tosari 10 Nov. te Rotterdam van Batavia l.v. Havre. Teraate p. 10 Nov. 7 u. 55 m. Gibraltar Rotterdam n. Batavia. Texel 10 Nov. van Hamburg naar Aarhuus. Venus 7 Nov. van Kingston J„ Am sterdam n Guatemala. Venus 9 Nov. van Port au Prince n. Cap. Haitien. Alchiba 11 Nov. v.m. te Rotterdam v. Buenos Ayres. Alphacca 10 Nov. v. Rotterdam naar Buenos Ayres. Boschdijk 10 Nov. n.m. v. Portsaid, Java n. New York. Billiton v. Beira 7 Nov. v. Mozam bique n. lbo. Glamorganshire 10 Nov. van Rotter- diam n. San Francisco via Antwer pen. Hoogkerk 10 Nov. van Rotterdam n. Bombay. Koningin der Nederlanden p. 9 Nov. Ouessant, Amsterdam n. Batavia. Meliskerk 10 Nov. v- Rotterdam n. Hamburg. Modjokertc 10 Nov. v. Rotterdam n. Batavia. Tapanoeli 10 Nov. van Rotterdam n. Batavia. Meerkerk p. 10 Nov. Perim Rotter dam n. Calcutta. Nebraska 8 Nov. v. Cristobal, Rotter- cam n. de Pacifickust. Narenta 8 Nov. van Cristobal. Paci fickust n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam u, 8 Nov. Lizard 9 Nov. 13 u. 55 m. 100 mijl Z.-West, v. Valentia, Rotterdam n. New York. Ryr.dam 10 Nov. v.m van New York n Rotterdam. Rijperkerk 9 Nov. v. East Londen n. Lorenzo Marques. Reggestroom 9 Nov. van Hamburg n. Amsterdam Salawati 6 Nov. v. Makallah. Spaarndam p. 10 Nov. Vlissingen, Rot terdam l.v. Antwerpen naar New- Orleans. Veer.dam 10 Nov. 12 u. 640 mijl v. Plymouth, New York n. Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. N. V. Meubeltransport My. v/h VAN HULST Den Haag Haarlem Alexsnderpl. 1-25, M. ran Heemikerlcrir. 25# Tel. 13052 Tel. 15166 Garde Meubles Buitenlandsche Transporten INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. DINSDAG 13 NOVEMBER HILVERSUM, 1671 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het trio Boris Lenskv. 3 004.00 Kniplcs. 5.30—7.15 Concert door liet Omroep orkest. 7.157.45 Engelsche les, gevorderden 8.058.35 Boekenhalfuurtje. Spr. Joh. Koning. 8.35 Radio-tooneel. Opvoering door het Ver. Tooneel (Dir. Verkade en Ver beek) van „St. Joanne", van Bernard Shaw. In de pauze persberichten. HUIZEN 340,9 M. Na 6 nor 1870 M. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K. R. O.-trio. 5.306.30 K.R.O. Gramofoonmuziek. 6.307.00 K.R.O. Gramofoonmuziek. 6.30—7.00 K.R.O. Duitsche les. 7.007.30 en 7.308.00 Cursus Kerk latijn. K.R.O. 8.00—8.30 K.R.O. Spr.: H. Brouwer, voorz. v. d. Utrechtschen Diocesanen Werkliedenbond: Waarin onze kracht gelegen Is. 8.30 N.C.R.V. Concert. De Chr. Har monie „Soli Deo Gloria", Dir. H. v. Beek. Spr.: K. H. Wallien. Ev. Luth. Pre dik an t te Wcesp. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, tenor, piano), I.20—2.20 Orkestconcert. 2 50 Muziekles. 3.5O Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4,50 Orkcstconccrt. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Moderne Engelsche poëzie. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Nieuwsber. Muziek. 7.05 Liederen van Schubert voor so praan. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Concert door de militaire kapel. M. Cole, piano. (8.20—8.50 Lezing: Biology). 9.20 Nieuwsberichten. 9-35 Muziekles- 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 Een vroolijke avond met Albert de Courrille en de Cosmo Club stx- band. II.0012.20 Dansmuziek. PARIJS „Radio-Paris", 1750 M. 12.502,10 Orkestconcert. t 4.055.05 Orkestconcert. 8.3511.20 „Faust", opera van Gou nod. Koor en orkest. o.l.v. Hr. Del'osse. H. H. Huberty en Cambon, v d. opera. LANGENBERG 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 3.404.20 „Jorinda", sprookje van Rink ens—Schlaebitz. 5.05—5.50 Gramofoonmuziek. 7.208.20 „Mensch erger je niet", mu ziek en zang. 8.20 Eenzame muziek. Het Ca pet kwartet speelt 2 strijkkwartetten van Beethoven. 9.50 Sluiten. KöNIG S WUSTERHATJSEN ZEE SEN j 1250 en of 1700 M. c.a. 11.20-4.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Leaingen. 7.20 Literaire causerie. 7.50 Intern. Programmauitwlss. Uitz. uit Praag. Orkest o.l.v. Dr. Krupka. A. Nordenova, zang. J. Kocian, viool. HAMBURG, 395 M. 3.35 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 6.45 „Samson en Dalilah", opera ln 3 bedr. van St. Saëns. 9.3511.20 Dansmuziek en cabaret. BRUSSEL 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6-50 Trio*concert. 8.35 Lichte muziek. Hr. Goodcl, bari ton. Hr. Ilamy, plano. 1Q.35 Sluiten,

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7