H. D. VERTELLINGEN FLITSEN FWIÈTOFT" Het Mysterie van Heath Hover HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 16 NOV. 1928 {Nadruk Terbodenj auteursrecht voorbehouden.) Zes Hoofdstukken door FRANsOIS DELAM3RE. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1344 ONDERZOEKINGSREIS Baby voelt zich eenzaam, en be. sluit tot een onderzcakinkstocht kruipt door de deur van zijn slaap kamer y misschien is het toch verstandiger I wacht, hier is de zolder, waar nij groote grutjes. wat een schrik, als hij zich tot een verdieping be- I al eerder doozen en kisten gezien daar sloeg de deur plotseling met heelt cm mee te spelen een klap dicht door de tocht erg prettig is dit toch niet, zee I onderzoekingsreizen zijn toch ook I hoera, daar is ze! stil en zoo donker, in de andere I niet alles, waarom komt moedei kamer is het altijd licht I nou niet (Nadruk verboden.) De eerste maal. dat Jacques haar Bag, was toen ze uit een taxi stapte. Hij stond voor het raam van zijn kamer en begreep dat zy het meisje was. dat vol gens het omstandige verhaal van de pensionihoudster een kamer gehuurd had, dicht bü de zl,jnc. Jacques consta teerde met genoegen dat zijn nieuwe medebewoonster slank, jong en knap was. En hij liep vlug de trap af, om haar te helpen met haar bagage uit een kof fer, een hond en een schrijfmachine. Ze schreef, net als hij, ook dat had men hem al verteld. En hij verheugde zich op de nieuwe aanwinst in het artlstiake clubje, waarin hU leefde, bestaande uit eenige schilders, sohrijvers, journalisten en tooneelmenschen. Zij leek hem al da delijk op het eerste gezicht heel anders dan de meisjes en -vrouwen met wie hU nu al sinds jaren omging. Haar kleeding had niets artistieks. Maar ze was ook te eenvoudig om in het minste te lijken op een mondain typetje. „Dank u', zei ze, kalm en zonder glim lach, alsof hij oen portier was of zoo iets. En ze liet hem staan, een beetje onnoozel starend naar haai- gesloten deur. Eva Latour bleek geen aanwinst voor BÜn clubje en ook niet voor hem per soonlijk. Ze ging heel in haar eentje haar gang, nam nooit een uitnoodlging aan. wandelde alleen met haar hond. een twijfelachtige bulldog, en werkte, werkte, mUn hemel, wat werkte ze! Uren en uren hoorde Jacques haar typewriter gaan. Soms las hij verhalen onder haar naam in kranten of tijdschriften. Hij zelf was in het tijdstip van opkomend succes. Twee romans waren van heiu versohenen, waarvan de laatste beloofde een succes te worden. En hij kon, behal ve een zorgeloos leventje, met bijzonde" genosgen een extra pcstwlaseltje sturen aan tante Delphine. Tante Delphine was de eenige van rijn familieleden met wie hij zich be moeide. Maar dan ook grondig. Tante Delphine zou, zonder hem, waarschijn lijk sinds jaren genadebrood eten bi' haar meer gefortuneerde, maar vrij zure familieleden, of armoe lijden. Want ze was volkomen onbemiddeld achterge bleven als ongetrouwde, oude vrouw, toen de nicht, waarmee ze sinds jaren samenleefde, stierf en het nocdig vond voor haar zieleheil al haar geld aan eer liefdadige inrichting na te laten, haa- oude vriendin overgevende aan zorg er» gebrek. Jacques, de deugniet van de fa milie, de „artist", de voor galg-en-rad- opgroeiende" volgens don voogd, die se dert den dood van zijn ouders, voo" Jacques had gezorgd, deze Jacques was de eenige geweest, die zich druk maakte over tante Delphine's lot. En de- geen, die belette, dat ze in huis kwam bij familieleden die voor hun fatsoen (niet anders „konden" maar er stierlijk het land over in hadden. Tante Delphi ne aanbad Jacques sinds dien tijd. Zr- had zijn struggle ais onbekend, Jong schrijver gedeeld, ze was, toen het hem beter ging, met zijn hulp een pension begonnen ergens buiten, waar ze zomer gasten had en 's winters een paar oude mensöhen en waar Jacques soms, beu van de stad en zijn kennissen, eenigo dagen rust ging zoeken. Tante Delphine kreeg dus een fllnken postwissel en Jacques verboemelde de rest van zijn extra-goede verdiensten. Daardoor ge beurde het, dat hij eens thuiskwam op het tijdstip, waarop de melkboer al ge weest was en het dienstmeisje al oen half fleschje melk voor Eva's deur had gedeponeerd. Jacques droeg een Turksch costuum en een tulband en was over- strooid met confetti. Hij schoof het fleschje melk op zij en ging heerlijk lig gen slapen met zijn hoofd op het matje voor Eva's deur. Om half negen haalde het meisje de flesch naar binnen, om tien over half negen opende ze weer haar deur, greep den slaper bij zijn kraag en sleepte hom de kamer in. Jacques ontwaakte en staarde haar aan door lodderige oogen. „Er is koffie", zei het meisje bedaard, „En er is ook nog wat broed... haring heb ik tot m'n spijt niét! Plaag den hond inlet. Goeden dagbeterschap." Jacques lag weer te staren naar een gesloten deur. Dan richtte hU zich vloe kend op. Wat een wezen! Wat een.... HfJ kon geen woorden vinden. Zooals ze ham aan zijn kraag naar binnen had ge sjord en hier gedeponeerd alseen vod.... een Jacques ergerde zich gruwelijk. Hij strompelde naar zijn eigen kamer, sliep zijn roes uit. ontwaakte in cxeerabel hu meur en deed een eed, dat hij nool' .(Een verhaal van duistere krachten) uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD 25) Maar natuurlijk, wat kan het an ders geweest zijn, antwoordde hij met het benauwde gevoel, dat. hij zich op dun Ijs bevond. Tenminste als het niet een gewone huismuis geweest is. die op de een of andere manier is binnenge komen. Maar nu moet je weer naar bed gaan. kind en ik ga ock. Dan weet je meteen, dat er iemand vlak by je is 1 en dat je maar op den muur hoeft te kloppen, als je nog eens mocht schrik ken. Maar dat- meest Je nu maar niet doen, want er is niets om je anst'.g over te maken. KUk zelf nu maar, Je kunt in alle hoeken zien. Het is maar een gewone kamer, wel oud. maar toch zonder geheimzinnige paneelon en der gelijk fraais en ik slaap vlak tegen den muur. Ik wed dat Je nu verder zult slapen als een roos. Ik geloof het haast ook, antwoordde zy. gerustgesteld door zijn overtuigen der. toon. De port droeg ook het zijne cr toe bij. Zeg me eens eerlijk ocm meer een woord te-gen dat wezen zou spreken. Veel gelegenheid daartoe had hij trou wens nooit gehad. Desniettemin kwam hy een week later op zijn besluit terug en stond op het matje voor Eva's deur. met 'n bouquet rozen en een mengeling van verlegenheid en nijd op zijn ge zicht. „Ik kom u bedanken", zei hij kort af. ZU keek op van adhter haar typewri ter en antwoordde onverschillig: „Geen dank Die onverschilligheid maakte hem heelemaal tureluursch. Hij legde de ro zen neer en zei: „En eventueel graag tot denzelfden dienst bereid." Waarna hU woedend aftrok. Weer een week later kwam hij tot de conclusie, dat hij onhebbelijk was ge weest en zijn excuses behoorde te gaan aanbieden. Hij besloot dit maal bonbons te koopen, maar voordat het zoover kwam, deed hü de ontstellende ontdek king, dat Eva net dien morgen vertrok ken was. „God zij dank!" zei Jacques en vierde het feit luidruchtig en uitvoerig. Drie wéken later werd tante Delphine ven-ast met zijn komst. Hij zag er slecht uit en was prikkelbaar. „Ik kom hier wat werken, tante", zei hij. „Is er een kamer voor me over?" „Maar natuuriyk jongen.... voor jou altUd „Wie zijn er zoo al?" informeerde Jacques. „Nu het renteniertje, dat al een jaar by me is op de voorkamer. Dan zyn er jonge menschen op de bovenverdieping, Pas getrouwd, dwalen den heelen dag in liet bosch. Een hei-stellende zieke hier achter en een jong meisje heeft de bo venkamer. Een schryfster is het, mis schien ken je haar wel, ze heet Eva La- tour. Jacques viel op een stoel. „Wel verduiveld", zei hij. .Dat treft slecht. Ik kan haar niet uitstaan, dat wezen." „Wat Is dat nou jammer." Het oudo vrouwtje was heelemaal ontdaan. „Ik mag haar erg graag, ze gaat zoo kalm haar gang en ls altyd erg vriendeiyiï tegen me, maar natuuriyk als jy haar niet kunt uitstaan.... ik zou niet graag willen, dat je verbiyf hier er door bedor ven werd „Nou ja.... zoo erg is het ook weer niet", bond Jacques haastig in. „Ik wil natuurlijk niet dat u haar om my hm.... is ze thuis?" .Dat zal wel niet. Ze is byna den heelen dag buiten. Zit meestal in het bcsch en scliryft daar." „Net iets voor haar.... inplaats van behoorlyk aan een schrijftafel te gaan zitten", gromde Jacques. Dien middag liep hy het bosch in. Hy dwaalde een uur rond en stond plot seling tegenover haar. Ze zat op een af gehouwen boomstam en staarde voor zich uit. in gedachten verdiept. Maar ze was heelemaal niet verbaasd hem te zien. „Dat treft nu wel slecht," zei Jacques grimmig. „Na de omstandigheden waar in u me het laatst gezien hebt, zult u wel niet erg op mijn gezelschap gesteld zyn en wat m{j betreft Zy keek hem rustig aan. „Ik moet eerlijk zeggen," zei ze, „dat Ik verbazend veel goeds over u gehoord heb den laatsten ty'd. Overigens hoe ven we elkander niet in den weg te loo- pen nietwaar?" „Gelukkig niet," zei Jacques en stapte boos weg. In de dagen die volgden zag hU inder daad weinig van Eva. zy was den heelen dag buiten en hy sloot zich op in zyn kamer en schreef Het vlotte buitenge woon. Hy was nog nooit zoo geïnspi reerd geweest. Maar toen de eerste zes hoofdstukken af waren en hy ze eens aandachtig overlas, kwam hij tot de ontstellende ontdekking, dat hy Eva tot heldin van zyn roman gemaakt had. zy 4 was het, van haar kastanjebruin haar, haar blauwe oogen en haar koel, blank gezichtje, tot aan haar kleine voeten! Zo was het, stil, ernstig, beheerscht, mot ironie in de mondhoeken, de ironie, die hem zoo helsch kon maken en met haar melodieuse stem! Ze was het, apart en interessant en ongenaakbaar. Hy vloekte. Er bleef geen twijfel meer mogelijk helaas, hy kon zich zelf niet langer wy'smaken, dat hij haar niet 1 kon uitstaan. Beneden komend vond hy zijn tante zenuwachtig en verdrietig. „Juffrouw Latour gaat weg", zei ze. Mervyn, vind u me erg flauw? Dat zou ik vervelend vinden! Natuurlijk niet. kindlief. Alle vrouwen hebben wel eens last van hun zenuwen nog afgezien van de plum pudding en het gesprek, dat we had den. En nu wel te rusten, lieve meid. morgen ben Je weer zoo frisch als een hcer.tje. En denk er vooral aan, er is maar een dun muurtje tusschen ons! Zcoals haar oom al had voorspeld, legde het meisje haar hoofd volmaakt rustig neer en weldra ademde ze kalm cn diep in een gezonden slaap. Maar zoo gelukkig was Mervyn niet. Het voor gevallene had elke gedachte aan slaap verbannen. Hy had de situatie gered, en was er met groote tact in geslaagd Melian te kalmeeren. en hy vroeg zich af. hoe het in vredesnaam mogeiyk was, dat het meisje zich zoo volkomen had laten geruststellen. Maar wat moest hy doen als dergelijke incidenten zich herhaalden en de zenuwen van zyn nichtje er onder zouden gaan ïyden? Er waren redenen, die het verlaten van Heath Hoover ongewenscht maakten; zeer dringende redenen, die niet zoo zeer samenhingen met zUn gehechtheid aan het huls, als wel met de inzichten van den heer Nashby. Hy schoof het raam op en leunde naar buiten. De nacht was stormachtig en zware vochtige geuren stegen op uit de rottende bladeren, die den bosch- srend bedekten. Ver op den oever van „Het arme kind zegt, dat ze maar niet werken kan hier. Lastig is dat toch als die inspiratie maar niet komen wil." „Zoo, wil de inspiratie niet komen!" peinsde Jacques. En even later verliet hij liet huis om Eva te gaan zoeken in het bosch. Het was een bedekte dag. er dreigde regen. En hy was geen kwartier op weg of de bui begon. Daarby stak de wind op. Hij dacht bezorgd aan Eva's dunne japonnetje en hoopte maar, dat ze al thuis was. Na nog eenigen tijd dwalen wilde hy den weg naar huis in slaan toen hU plotseling een liohte ge stalte ontdekte tusschen de boomen. „Juffrouw Latour!" riep hij, trachtend over het lawaai van den steeds aanzwel lenden storm uit te komen. Zij schrikte toen ze hem zag. En hij begreep opeens waarom zo zoo heen cn weer liep. Er fladderden in den storm al lerlei papieren rond. Ze had zeker zitten schrijver., was door de bui overvallen cn toen waren de papieren weggefladderd. Jacques kon begrijpen hoe onaan genaam dat was. Hy begon ijverig pa pieren op te rapen cn in zijn zak te steken. „Neen, laat u dat!" riep Eva hem toe. „Neemt u den hond meeik kom dadelyk.... biyf af van die papieren." „Wel allemachtigbegon Jacques. Maar zy zag er zoo zenuwachtig uit cn drong er zoo heftig op aan dat hij haar alleen zou laten zooken, dat hy schou derophalend den hond onder een arm r.am en wegstapte. Onmogelijk wezen. Tóch! Thuis trok hy andere kleeren aan. hoorde Eva thuiskomen en haar haar kamer gaan en herinnerde zich opeens de papieren die hy by zich had gesto ken. Hopelijk had ze alles weer bij el kaar. Vervelend als je heele brokken kwijt was Hy bekeek de stukken doorweekt pa pier. Hm, hier stond droevig weinig op, maar dit zag er hoopvoller uit. HU be keek het volgeschreven papier. Ja, dat was zeker een stuk van een verhaal. Een of andere liefdesgeschiedenis. „.„.Wie zal ooit doorgronden, wat het geheim is van die wonderlijke aantrek kingskracht, die ons bindt aan een mensch en juist aan die mensch en geen ander? Ik heb er tegen gevochten, wetend, dat ik niets te hopen heb, maar ik kan hom niet vergeten, ik kan niet zoo verder naast hem leven, ik ga liever weg. ZUn onverschillig heid, ja zijn duideiyke antipathie zhn me een voortdurende marteling. Ik kan zoo ook niet meer werken. Vandaag heb ik mUn kamer opgezegd, ik vlucht.... Hier brak de zin af. Jacques stond minutenlang op het vodje papier te sta ren. Dan bekeek hy het derde stukje dat hy nog bezat. Hij las: stuur geen brie ven meer hierheen, ik vertrek. Je vraagt me of het good gaat met mijn werk? Neen, niets gaat goed.... en jou, mUn oudste vriendin wil ik wel beken nen wat ik niemand ooit zou willen zeggen en het minst van alles dien Ook deze zin brak af. Maar in het hoofd van den jongeman werd het won- dorlyk licht. En hy kreeg 'n merkwaar dig verlangen om op zijn handen te gaan loopen, of heel hard te schreeu wen, of naar Eva te rennen en haar te omhelzen. Hij was echter zoo verstandig niets van dit alles te doen. Inplaats daarvan had hij een zeer zakelijk gesprek met Nva Latour En deelde naderhand zijn tante met een effen gezicht mede, dat ook zyn werk niet erg opschoot en liy daarom juffrouw Latour had voorge steld, samen te werken, om te zien of daaruit niet iets behoorlijks zou voort vloeien. „O, dat zal het zeker," zei de ver rukte oude dame. En den volgenden dag, toen het weer stralend zomerweer was. zat Eva op den afgehakten boomstam en trachtte even strak en effen te kijken als an ders. teiwUl Jacques, voorover in het gras liggend, haar de eerste hoofdstuk ken van zijn roman voorlas. By het tweede hoofdstuk begon ze te blozen, bij het derde werd ze zeer on rustig, by het vierde begon hy te blo zen. bij het vijfde begon zijn stam te ha peren en by het zesde kwam de zaak in orde INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alp. Advert.-Bureau) TEMPELiERSSTR. 32 Telefoon 10209 den vUver hoorde hij het geblaf van een vos, verschelden malen achtereen. Dat geluid deed hem prettig aan, hy hield van de nachtelijke natuurgelui den. Een zwakke maan scheen door de mis (sluiers, maar gaf toch nog zoowel licht, dat hy de planken kon zien, die de treden van de trap naar den dam steunden. En tegen een daarvan teeken- de zich r.og net zichtbaar de omtrek van den ronden steen af. In de stemming waarin hij verkeerde, scheen die steen en wat hy bedekte het eenige zichtbare voorwerp in de wereld. Het ding scheen als het ware uit de aarde op te rU'zen en een phosphoriseerend licht te verspreiden in de duisternis van den nacht. Daar had het plaatje gelegen, weken lang en weken lang had hy eiken nacht er naar gestaard net als nu, was gedwon gen geweest er naar te staren, met ear. vreemde, verontrusfcer.de, maar on ontkoombare dwang. Waarom had hy dat ding daar al dien tijd gelaten? Elk toeval zou dien steen kunnen verplaatsen, zy'n nichtje was er immers over uitgegleden, den eersten dag na haar komst op Heath Hoover. Het werd tUd om dat vervloekte ding te begraven, zoo diep, dat de mogelijkheid om het te voorschyn te halen uitgeslo ten zou zijn, tenminste tijdens zijn leven Daarna kwam het cr niet meer op aan. ARROND.-RECHTBANK. Mishandeling door de politie? Drie weken geleden heeft terecht ge staan de politie-agent J. W. J„ die er van verdacht werd een arrestant, W. Th. M„ die zich tegen zyn overbren ging naar het bureau verzette door op den grond te gaan liggen, tegen het hcofd te hebben geschopt, waardoor deze gewond werd. Er werden toen ge tuigen, politie-agenten en toeschouwers, gehoord, waarvan de eersten konden verklaren, dat J. niet getrapt, maar enkel met zijn voet gedreigd had en sommigen van de laatsten meenden, dat wel getrapt was, maai' dat dit niet noodig geweest was. De arrestant had een wondje aan het hoofd, dat er al geweest kan zUn. De eisch was vrU- spraak. De Rechtbank overwoog echter vorige week. dat het noodig was alsnog het slachtoffer W. Th. M. zelf en den dokter, dis hem behandeld had, dr. A. D. Cheriex, te hooren. Donderdagmiddag werden deze getui gen gehoord. President was voer het eerst in de strafzitting mr Pasteur M. vertelde, dat hij mishandeld was, hij klemde zich aan een been van een der agenten vast, maar werd er niet gummistokken afgeslagen. Voor get. staat het vast dat hU geschopt is. Verd. gaf tee get. in bedwang te hebben gehouden met zUn voet. Tweede getuige was dr. Cheriex. De president wilde dezen getuige eenige vragen stellen aangaande de verwon ding. Get. wilde daar niet op antwoor den, zich beroepende op zijn ambts geheim. Nadat de Rechtbank in Raad kamer was geweest vroeg de president get dr. Cheriex nogmaals of hij by zyn beioep bleef en get. M. of hy er prUs op stelde dat de dokter sprak. Getuige Cheriex antwoordde hierop bevestigend. Get. M. zeide „dat het hem koud liet". Het woord was daarna aan den Of ficier van Justitie. Deze persisteerde by zyn eisch, cmdat volgens hem het verder getuigenverhoor geen nieuwe ge zichtspunten geopend heeft. De ver klaringen van get, M. zUn niet posi tief. De verdediger, mr. J. de Vrieze, rele veerde nogmaals de vorige maal naar voren gebrachte punten. In het zwUgen van den dokter vindt pl. een krachtig argument. Een dokter heeft de taak menschen buiten de ge vangenis te houden. Als er afdrukken van voetzolen geweest waren op M.'s hoofd, had de doktert dat wel zoo erg gevonden, dat hy gesproken zou heb ben. Aan den anderen kant, als er geen wonden waren, had de verklaring van den dokter M. tot meineedige gestem peld. Daarom waarschynlijk bleef een verklaring achterwege. En indien M. zware wonden had gehad, zou hij er dan niet op gestaan hebben, dat de dokter sprak, in plaats van te zeggen „Het laat mU koud?" Een stevige zak met een paar steenen eraan zou het op de diepste plek van de Plane-vyver een veilige rustplaats bezorgen. En tochen toch.... hU had er niet toe kunnen komen, het weer aan te raken. Kwam dat, misschien doordat zyn instinct hem zei, dat de beste bergplaats altUd de meest voor de har.d liggende plek is? Als dat zoo was, dan was dat plekje midden op die trap eenvoudig ideaal! Verder was het politie-toezicht-, waarover hU min achtend tegen zijn nicht gesproken had, een andere factor die zUn houding ten opzichte van het geheimzinnige voor werpje bepaalde. Hoe ingesloten het huis ook lag, Mervyn wist maar al te goed. dat hy zich geen enkel oogenblik veilig kon achten vcof spiedende blikken. Overdag tenminste niet. AltUd stond de mogelijkheid dat hij gezien werd, zon der te kunnen zien .juist door de ver borgen ligging van zijn huis. Maar des nachts, hoe was het dan? Dan zcu hy absoluut ongezien te werk kunnen gaan, tenminste zoo scheen het. Maar dat ellendige ding had een bijzondere eigenschap dat de uitvoe ring van zijn plan in het duister gevaarlijk maakte. Tenslotte, dacht hij een oogenblik, waarom zou hy de dingen dan niet kalm op hun beloop laten? Ondertysschen. de geheele geschiede nis lag Mervyn zwaar cp het hart. Het was om zco tc zeggen aüema&l te dicht - PI. wees voorts nog eens op de om standigheden en vroeg ontslag van rechtsvervolging of vryspraak. Uitspraak Donderdag. Onecriyke concurrentie? Onze lezers zullen zich herinneren, dat S. N. koopman te Amsterdam te recht gestaan heeft, cmdat hy op de markt in' Zaandam op 11 Augustus si garen verkocht, waarom, het bandje zat met „Justus van Maurik" er op. terwijl de sigaren eigen handwerk waren. De directeur van de sigaren fabriek Justus van Maurik had toen een partytje van die sigaren in beslag laten nemen, en N. aangeklaagd wegens oneerlijke concurrentie. N. zei voor de Rechtbank niet geweten te hebben, dat de sigarenfabriek Justus van Maurik r.og bestand, en de bandjes te hebben ontvangen van een fabriek in Amster dam. die er geen bezwaar tegen maakte ze te leveren. Hy zei er trouwens op de markt by, dat de sigaren eigen handwerk waren. De zaak werd teen uitgesteld om den drukker van de bandjes te hooren. Tevens werd Donderdagmiddag ge hoord de heer Menke. directeur van „Justus van Maurik". Hij herkende in i de sigaren geen Justus van Maurik, het model was anders. De bandjes werden in Duitschland gedrukt, en door de fabriek rechtstreeks uit dat land be trokken. Andere bandjes werden bij de firma S. besteld, die er in handelt. Get. bleef er bij dat zyn bedrijfsdebiet door den verkoop geschaad was. De heer S., daarna gehoord, gaf een verklaring van de aflevering der band jes aan verd. Er zyn veel fabrikanten ook van andere artikelen, b.v. choco lade, die deze bandjes koopen omdat het publiek er naar vraagt. Kinderen leggen er verzamelingen van aan. Get. had de onderhavige ringen uit Duitsch- land ontvangen. BU die Duitsche fa briek had get. in het algemeen ringen besteld, en daarby J. v. M.-ringen ge kregen. De schuld is dus by de Duit sche fabriek. De bandjes waren minder waardig. zei get. Get. Menke bevestigde dit. Ook de compagnon van den heer S. verklaarde dat aan allerhande perso nen uit andere bedrUven bandjes ver kocht werden, zonder te vragen wie zy waren. Zoo was het ook met N. ge gaan. Verd. toonde nooit een voorkeur voor bepaalde ringen. De officier van Justitie herinnerde er aan, dat voor een veroordeeling noodig is het plegen van een bedriegelije handeling, het misleiden van het pu bliek. de bedoeling om zijn handels- debiet uit te breiden en het doen ont staan van nadeel voor anderen. Voor deze punten vroeg spr. vrijspraak, om- i dat hij ze niet bewijzen kan. hy wees er echter verd. op. dat hy den naam Justus van Maurik van de bandjes had moeten weglaten. De verdediger, mr. M. A. van Eek. bracht onder de aandacht, dat er niets bedriegelijks in verdachte's handelen bfj, hy zou het graag van een grooteren afstand bekeken hebben. Er zaten no3 zooveel verborgen mogelijkheden aan dat fatale ding vast, mogelijkheden die niets met de inzichten van dsn heer Nashby en consorten te maken hadden. En na de komst van zyn nichtje mst haar zonnige jeugd en stralende vroolijk- heid en bovenal met haar genegenheid voor hem die hU dagelijks had zien groeien was de noodzakelijkheid om eens en vooral van die verschrikking af te komen steeds dringender geworden. HU luisterde. Geen geluid drong door den scheidingsmuur. Het meisje was dus in slaap gevallen: kalm en rustig, zoo als hy voorspeld had. Een impuls dreef hem om nu toch maar te gaan uitvoeren wat hy al zoo lang vaag van plan was geweest, het ding te gaan opber gen op een plaats, waar het nooit door menschelijke blikken gezien zou kunnen worden. Alles was In zUn voordeel. Het was nacht en zoowel licht als donker genoeg. Zijn instinct zei hem, dat het nu een kwestie was van nu of nooit, ondanks de gevaren die aan de onder neming verbonden waren. Geluidloos zocht hy in een la. daarna in een andere Ja, daar had hy wat hij zocht, een paar dikke handschoenen, maar het waren oude. en er waren gaten in som mige vingertoppen. Hy bekeek ze aar zelend. Het feit. dat er gaten in waren, was van groote beteekenis. naar het scheen. Toen trek hij ze aan. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Stofzuigerhuis MAERTEN5 BARTELJOR1SSTRAAT 16 TELEFOON No. 10756 Verkoop, Verhaar, Inruilen, Reparaties was, omdat het publiek niet zoo naïeï is te denken, dat het op de markt voor 4 cent Justus van Maurik-sigaren denkt te koopen. Misleidend vond pk het op treden van verd. niet. Pl. gelooft, dat de firma S. niet zoo onschuldig is als zy voorstelt. Hy vroeg dus vrUspraak, hoe wel op andere gronden dan het O. M. Uitspraak volgende week. GEVONDEN DIEREN EN VOORKERPEN. Terug te bekomen bij: Donkelaar, Bilderaykstraat 4 ceintuur van regenjas. Bur. v. Politie. Smedestr. hondenhalsband met penning; Tönnis- sen, Lange Pcellaan 31, Iersche Setter; Keijzer, Brandtstraat 3, dameshand schoen; Nicolai, Vrouwenhekstraat 23, R.K. kerkboekje; Boersma, Olivierstr. 12, mand waschgoed; Bur. v. Politie, Smedestraat, portemonnaie met gas- penning; v. d. Knoop, Leidsche-zystraat 16 r„ portemonnaie met inhoud; Rosen- hart, Smedestraat 16. portemonnaie; Van Zaeuen, Saenredamstraat 70 zw. paraplu; Tammer, Rijksstraatweg 39, riem van motorrijwiel; Bergman, Gr. Willemstraat 26, rywielbeiastingmerk Pielage, Zaanenlaan 21, idem in étui, Bur. v. Politie Smedestraat, rozen krans en een damesrywiel; Van Loenen, Barendsestra-at 16, bruine tasch met sleutel; Zethof, Scheepersstraat 49, kind-er armband je; Polderman, Ged. Oude Gracht 79 rijwielbinnenband; Van Dam. Barbarossastraat 39 gryzs cein tuur; HeUnsbergen Floresstraat 113 etui met geld; De Wolf Riviervischmarkt 18 rood. etui met kam en spiegel; Boer, Oranjestraat S3, handschoen; v. Delden Heerenweg 261, gryze kinderhandschoen, Kennel Fauna. Parklaan: geel-witte hond. gebracht door Buys, Bronsteeweg 106, Heemstede; grijze kat. gebracht door Huyboom. Byzanthiumstraat 18 zw.; v. Veenendaal, Sophiastraat 29, bruin- witte kat; Bur. v. Politie, Smedestraat blauw mutsje; Slink, de la Reystraat 10, zilveren oorknopje; Machlelsen, K. v. Manderstraat 46. pakje met kousen; Opie de Clercqstraat 120, bruine kinder-portemonnaie; v. d. Vange, Bre- derodestraat 45. Santpoort, zwarte heeren-portemonnaie; Nicolaï, Vrouwen hekstraat 23, damesportemonnaie met inh.; Bur. v. Politie Smedestraat, rij- wieibelastingmerk in étui; Dingshoff. - Mentawistraat 20, rywielbeiastingmerk; Zweitscher, Soendastraat 14, bos sleutels; v. Lunenburg, Gen. Bothastraat 74, spaarkaart v. Voolen; v. Bergen, Gen. de Wetstraat 19, auto-vetspuit; v. d. Kroeg Zomerstraat 25 acte-tasch; v. d. Bergh, Langelaan 9 A, Bentveld, vulpen; Blok, Beukenstraat 17, vulpotlood. Weer luistex-de hy aandachtig. Geen geluid in den stillen nacht. Hij ver beeldde zich dat hy de rustige adem haling van het slapende meisje kon hooren. Zco was het goed. Hij had haar beloofd, dat hy by de hand zou zyn, als ze hem soms noodig zou hebben, maar wat hU nu ging ondernemen, zou zeker een afwezigheid van een half uur eischen. Wat zou er gebeuren als ze weer in doodsangst wakker schrok en om hem riep, en hy was ver in het donkere bosch? Enfin, dat moest hU maar riskeeren. Hij luisterde nog eens, deed toen de deur geruicshloos open en ging toen naar beneden, terwyl hij zyn best deed. om op de oude trap zco weinig mogelijk gekraak te veroorzaken. Zoo voorzichtig mogelijk deed hy de buitendeur open en stond toen stil om nog eens weer ingespannen te luisteren. HU kon de klok in de woonkamer hooren tikken, maar dat was dan ook het eenige geluid. HU ging naar buiten en de nachtlucht woei hem koel in het gezicht. Alles was stil. zelfs het ge roep van een uil verbrak de stilte niet. Mervyn kwam tot de ontdekking, dat liy wel een beetje zenuwachtig was, toen hy' de eerste stap op de trap naar de dam deed. Maar waarom op zyn leef ty'd en met zijn ondervinding? Belachelijk eenvoudig! (Wordt vervolgd.)'

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6