DE STORM. VOORDE AGENDA DATUMSTUKJES EEN EN ANDER OVER DEN ETNA. IN HET BINNENLAND. Waarom N. S. F. Radio IN HET BUITENLAND, 46e Jaargang No. 13930 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 17 November 1928 HAARLEM S DAGBLAD ABONNEMENTEN per week f 0.27J4, met geïllustreerd Zondagsblad f 0.32; per 3 maanden: Haarlem en dorpen waar agent gevestigd is 'kom der gemeente) f 3.57L*. Fo. per post door Nederland f 3.S7H. Losse nummers f 0.06. Geïllustreerd Zondagsblad per 3 maanden f'0.57M, fo. per post f 0.65. ADVERTENTIEN |_5 regels f 1.75; elke regel meer 35 cents. Reclames 60 cents per reeel. Abonnementen reductie. Annonces van Vraag en Aanbod 1—4 regels 60 cents, elke regel meer 13 cents; buiten Arrondissement dubbele prijs- Onze Groentjes (Woensdag en Zaterdag) 1—4 regels 25 cents, elke regel meer 10 cents. Bureaux Groote Houtstraat 93, Telefoon Directie 13082, Hoofdredactie 15054, UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER Gratis Ongevallenverzekering voor Week-Abonné» Uitkeeringen: Levenslang* Redactie 10600, Administratie 10724 en 14825. Postgiro No. 38810 Directeuren: J. C. PEEREBOOM en P. W. PEEREBOOM Ongeschiktheid f 600.-; Overlijden f 600.-; Verlies van hand, voet of oog f400-, Drukkerij Z.B. Spaarne 12, Tel. 10122, 12713. Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM Duim f 250.-; Wijffinger f 150.-; Elke andere vinger f 50 -; Arm- of Beenbreuk f 100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD verwijzen wij naar de tweede pagina vau dit blad. Haarlem17 November. Luchtvaart. „Het vijfde vliegtuig" is Vrijdagmiddag behouden op Schiphol weergekeerd. Smirnoff, Aler en Veenendaal hebben een mooie reis volbracht, en zijn ont vangen door een onvervalschten Hol- landschen najaarsstorm, met plens buien compleet. Het moet wel een extra kille sensatie geven, als je pas negen da gen tevoren afscheid hebt genomen van Indië en den Koperen Ploert. Maar daar was de Vreugde van de volbrachte prestatie, daar galmde het gejuich van honderden geestdriftlgen, daar fonkelde de eerewijn. En op 7 December zal het vijfde vliegtuig opnieuw koers zetten naar Indië. Het totaal resultaat van de vu'f-vluch- ten-serie is derhalve, dat de toestellen, 1, 2 en 5 aan hun opdracht voldaan heb bende eerste twee in den gestelden tijd, het laatste met een paar dagen ver traging tijdens de heenreisterwijl nr. 3 en nr. 4 in B.-.tsch-Indië zijn blij ven steken, een te Cawnpore, het an dere te Rangoon. Wij weten dat deze te genvallers het gevolg zijn van den slech ten bodemtoestand der Britsch-Indische vliegterreinen, en moeten er dus niet te somber over oordeelen Een vliegtuig moet in de eerste plaats zijn waarde be wijzen in de lucht, en dat hebben alle vijf gedaan. Opnieuw heeft het Fokker- toèstel zijn prachtige eigenschappen van veiligheid en betrouwbaarheid bewezen. Geëischt mag worden dat de vliegvelden in zulk een staat worden gebracht, dat de enkele honderden meters, die een toestel vóór de start en bij de landing moet afleggen, veilig uitgereden kunnen worden. De directeur der K. L. M. en van de Ned.-Indische Luchtvaart Maatschappij, de heer Plesman, heeft niet nagelaten om er in interviews den nadruk op te leggen dat men nu meest doorgaan met Holland-Indië vluchten, om door een zoo druk mogelijk luchtverkeer de Britsch-Indische autoriteiten te nopen tot het spoedig verbeteren van him vlieg velden. Bovendien moet de gang erin blijven zegt Plesman. Onze piloten moe ten in actie blijven op den Indië-lucht- weg, anders zouden wij niet over de noo- d:ge geroutineerde menschen meer be schikken als het zoover is dat een ge- regelden post- en passagiersdienst kan worden geopend. Wij gelooven dit gaarne. Het is niet te ontkennen dat de gedeeltelijke mis lukking van deze vluchtenserie teleur stelling heeft gewekt, maar de fout lag niet bij onze piloten en niét bij onze toestellen. En als Plesman, de stoere lei der van een groot en vooruitstrevend bedrijf, enthousiasme predikt, als hij roept „Doorzetten! Doorzetten! Niet laten ont moedigen!" dan zal hij de organen der openbare meening aan zijn zijde vin den. Als dit ons land veel geld moet kos ten gelooven wij, in het algemeen ge sproken, dat men het er voor over moet hebben. De luchtvaart blijkt een der dingen te wezen waarin een klein land groot kan zijn, en met deze vijf vludi- ten-serie zijn wij aan gen spits gegaan. Geen enkel land, zelfs niet Engeland, dat naar zijn Indië een korter weg heeft af te leggen, heeft nog zulk een massa - onderneming gewaagd'. Wel mogen wij hopen dat de K-LJVT. nog andere troeven in handen heeft dan alleen het voortzetten van de vluahten naar Indiië. Het schijnt twij felachtig of de Britsch-Indische regee ring zich ooit veel moeite zal geven ter- wille van de Hollandsche maatsohappb die natuurlijk in de toekomst de voor naamste concurrente van de Engelsone luchtdiensten naar Indië zal zijn. Wor den er pogingen gedaan om zelf vlieg terreinen in Britsch-Indië aan te koo- pen? Ligt dit niet op den weg onzer regeering? Of zijn er toezeggingen van de andere zude, die een behoorlijken terrein toestand, een prima .service" en alle andere ben oo dig de faciliteiten in een nabije toekomst in uitzicht stellen? Er is deze week hog meer belangrijk luchtvaartnieuws. De la Cierva, de Spaansche markies met zijn helicoptère, die In> verticale lijn dalen kan en dus geen uitloop noo- alg heeft, is er nu in geslaagd om een allerwonderlijkste prestatie te volbren gen. Hij heeft achteruit gevlogen! Dit moge lichtelijk komisoh klinken, vooral als men er bij constateert dat het een groote vooruitgang ls dat het vliegtuig eindelijk ach'eruit kan gaan, maar de zaak ls van groote beteekems. Zij bewyst dat het groote probleem, welks volle verwezenlijking de lucht vaart in een nieuw stadium zou bren genverticaal opstijgen en dalen.... een grooten stap verder tot zijn oplos sing is cebracht. Achteruit vliegen is een technische merveilie, waarover eer. paar jaar geleden nog niet gedroomd werd. Reeds ziet het geestes tos den Rijksexaminator der toekomst, die ons allemaal ons lucht-chauffeursexamen afneemt, en reeds hoort het geestesoor hem zeggen: „Schakelt u nou maar 'es even over op de achteruit, en klimt u dan maar 'es even iie donderwolk daar op" Een andere uitvinder, iemand in En geland, ook al drager van een Spaan- schen naam, bericht dat hu niet alleen achteruit kan vliegen en verticaal dalen, maar ook verticaal opstijgen. Als dat waar is, zou men al héél vergevorderd zün, en zou alleen nog de vraag resten, hoe deze „windmclen"-toestelien tot vol doende afmet.ngen op te voeren en in voldoende soliditeit te bouwen. Hetgeen natuuriyk ook nog wel jaren van arbeid zal vorderen, maar een secondair vraag stuk is. In elk geval is er reden om vast te stellen dat de luchtvaart weer aan een periode van snellen vooruitgang toe is al zün de tüden nog niet rüp gebleken voor de onmiddellijke instelling van een druk ken geregelden luchldienst naar Indië. R. P. STORM. De macht van den stormwind vaart over het vela, Met daverend, denderend, dreunend geweld, Met loeien en gieren en fluiten; Hü zwiept door het bosch met vernielende kracht, Hu striemt tot een golfslag de rustige gracht, Hij ranselt en rammelt de ruiten. Meed oogenloos breekt hij wat oud is en zwak. De tak van den boom en de pan van het dak. En schuttingen, schuren en goten; Het blad dat de aanslag der herfst nog weerstond, Wordt losgerukt nu en vliegt dwarrelend rond. Met wild'dronken rukken en stooten. Hy giert langs de huizen, hij iaagt door de straat, Waar worstlend, gebogen, de wandelaar gaat. Al mopperend: t Is me 'n. weertje; In suizend gewold viert de storm zijn festijn. De mensch, die zich machtig waant. voelt zioh nu klein. En dat kan geen kwaad, voor 'n keertje. P. GASUS. DE CHRIST.-HISTORISCHE PARTIJ. de opvolger van dr. de visser. Onze Haaesche correspondent schrijft: Naar ik verneem mist het bericht uit „De Tüd", als zou Prof. Lobman opvolger werden van Dr de Visser in de Tweede Kamer, als leider der c.h.-fractie allen grend. In de eerste plaats is er nog niet bekend, wie de candidaien zul len zUn der c.h. partij (hierover wor den nog slechts voorbesprekingen ge veerd). in de tweede plaats hangt het dan geheel af van de in 1929 gekozen fractie wie tot voorzitter zal worden gekozen. Hierby moet ook niet verge ten worden, dat mocht het in 1929 tot een coalitie of tot een extra-parlemen tair kabinet komen, de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat een of meer der voor aanstaande c.h. kamerleden tot het mi- nistersambt wordt geroepen. Met andere woorden, hier ontbreekt alle zekerheid voor een mededeeling als die van „de Tijd". BURGERLUK ARMBESTUUR. supstdif. der gfmffnte over 1927: ƒ542.857.02. B. en W. leggen den raad over de re kening en verantwoording van het Bur gerlek Armbestuur betreffende de huis zittende armen, het Stadsarmen en zie kenhuis en het kindertehuis over het jaar 1927. B. en W. stellen voor genoemde reke ning en verantwoording, bevattende onder de inkomsten een bedrag ad f 542.857.02 wegens subsidie van de ge meente, gesd te keuren. 'N AARDSCHOK VEN ET i 17 Nov. (B.T.A.) Vannacht om 4 uur is in de geheele omgeving een aardschok gevoeld die 5 seconden aan hield. Er is geen schade aangericht en er zyn geen slachtoffers. TORBAY, 17 Nov. (Reuter). De red dingsbooten die vanmorgen zyn uitge varen om hulp te verleenen aan het groote dryvende dok dat in den hevigen storm van haar anker dreigde los te rukken, heeft met twee Nederianasche sleepbooten beschutting moeten zoeker, ter hoogte'van Brixham. Europa's hoogste vuurspuwende berg. n de lava stroomt nog uit drie kraters. doch vordert slechts langzaam. De krater van de» Etna, zooals deze er in normalen toestand uitziot. De jongste uitbarsting van de Etna, die zulke vreeseiyke gevolgen heeft meegesleept door de verwoestende wer king van de gloeiende lavamassa, die de berg in ontzaggelyke hoeveelheid heeft uitgebraakt, heeft dezen hoogsten der Europeesche vuurspuwende bergen weer eens in het middelpunt der we- reldbelangstelilug gebracht en het lijkt ons alleszins de moeite waard eens wat meer uit de „veelbewogen" geschiedenis van dit gevaarlijk natuurmonument te verhalen De Etna of Mongibello (de laatste naam samengesteld uit „monte" en het Arabische „dsjebel", welke woorden bei den be:g beteekenen) ligt in het Noord- Oosteiyk deel van het eiland Sicilië en verheft zich tot de respectabele hoogt-? van 3274 Meter, Met deze hoogte en eer. omtrek aan den vcet van 130 K.M. .s hy, ook zonder zün vernietigende wer king. machtig genoeg om den aan schouwer ontzag in te boezemen. Van beneden naar boven gerekend kan men de helling van den berg in dr.e gordels verdeelen, nameiyk den vrucht baren, den boschrüken en den besneeuw- den gordel. De vruchtbaarheid van den laagsten gordel ls buitengewoon en zelfs bijna ongeëvenaard op de geheele we reld. Hier treft men weelderige wijii- gaarden, dadel- en olijfpalmen, aman del- en vugeboomen, tarwe, en gerst- aanplantingen aan en het is derhalve niet te verwonderen, dat vele menschen zich daar, de gevaren van een uit barsting trotseerende, hebben gevestigd. Het aantal uitbarstingen uit de oude, maar vooral uit de jonge geschiedenis bekend gebleven is zeer groot. Voor onze jaartelling weten wy van elf, na Chris tus' geboorte was de be:g. zoover wy weten, langen tüd in rust. tot hy in 1130 weer tot felle uitbarsting kwam. Sinds dien heeft hij met afwisselend lange en korte tusschenpoozen de menschheid opgeschrikt. De langste periode van rust is gelegen tusschen de erupties van 1 en 1536, maar in de 18e en 19e eeuw heeft de Etna zich duchtig geroerd. In laatstgenoemde eeuw zün uitbarstingen voorgekomen in 1802, 1805, 1809, 181). 1812, 1874, 1879, 1886, 1892 en 1899, in onze eeuw reeds eerder in 1908 en 1911. De herigste en langdurigste eruptie was die van 1669 toen de berg op 11 Maart lava begon uit te werpen en niet voor het midden van Juli d.a.v. weer tot rust kwam. Als de teekenen niet Dedrie- gen zal de huidige uitbarsting gelukkig in langdurigheid hiermede niet te verge lijken zün, hoewel de intensiteit ook thans zeer groot is. In het rampzalig jaar 1669 werden 14 dorpen geheel verwoest en ongeveer al le wyngaarden en zoo machtig was de drang van den lavastroom dat hij tegen den machtigen 20 Metdr hoogeu muur die het stadje Catania beschermen moes! opklom, eroverheen stortte en het groot ste gedeelte van het stadje eenvoudir wegvaagde. Zeventienduizend menschen verloren by deze ramp het leven. Ten slotte kwam de lavastroom terecht in de zee, die dagenlang in kokende en brui sende woeling was. ROME. Uit Catania wordt gemeld dat uit drie kraters van den Etna nog steeds lava stroomt, terwyi de lava in de vlakte reeds afgekoeld is en slechts zeer langzaam vordert. Heden wordt het spoorwegverkeer tus schen Messina en Catania hervat, maar de reizigers moeten onderweg overstap pen. Men is reeds begonnen met den aanleg van een nieuwe spoorwegverbin ding tusschen beide stations om het verkeer zoo spoedig mogeiyk normaal te doen zün. De directeur van het obser vatorium Malladra één der eerste des kundigen op dit gebied verklaarde, dat de herige regens veel hebben by gedra gen cm de uitbarstingen te veroorzaken. Ernstige stagnatie in het treinverkeer. schade in de havens. schepen of drift, boomen ontworteld, dakpannen en schoorsteenen afgewaaid. Het weerbericht van Vrüdag tot der. avond van vandaag luidde: Krachtige, tijdel ük stormachtige, Zui delijke tot Zuid-Westeiyken wind, be trokken met regen, tijdelijk opklarend, aanvankeiyk zachter. Het weerbericht heeft waarheid ge sproken. Vrijdagmiddag werd ae wind al krachtiger, gToeide hij tot een orkaan bijna en regen was er ook, overvloedig, maar met tusschenpoozen, de tydelijke opklaringen. Wie in den Haarlemmer meerpolder woonde, of nog naar Am sterdam moest op de fiets had een harde dobber. Het. was niet te doen. Want aan YP.nkeüjk blies de wind uit het Zuid- Oosten, later werd het een echte Zuid wester Novemberstorm. Bu vlagen bulderde hy aan, met reu zenkracht, zoodat het suisde in de boo- men van de plantsoenen in de stad en kraakte van vallende takken, heel groote soms. Late voorbijgangers kregen Vrij dagavond de bladen van de boomen en takjes in het gezicht. Maar wat is ten slotte zoo*n storm in de stad vergeleken by het natuurgeweld aan de kust. Daar staan de golven tot aan de duinen, daar waait-het fyne zand snerpend de men schen in het gezicht, daar worstelen de mannen op de schepen om het leven. Van den zeekant kwamen dan ook ern stige berichten. De electrische treinen. Op drie verschillende punten van het spoorwegnet is gisterenavond door den storm groote stagnatie in het treinver keer ontstaan. Omstreeks 8 uur brak een stroomdraad van het electrische spoorwegnet in de nabüheid van Delft. Later in den avond wist men het treinverkeer voorbij Delft langs één hjn te herstellen. De tweede draadbreuk, die de storm veroorzaakte, op bet station van Hille- gom. had opnieuw een stagnatie in het verkeer tusschen Amsterdam en Rot terdam ten gevolge. De electrische trein 1120, die om 21.02 uit Rotterdam was vertrokken kon Hil- legom niet passeeren, en werd per stoom locomotief voortgetrokken naar Amster dam. Verschillende andere treinen uit Rotterdam bereikten via Gouda de plaats hunner bestemming. Het derde ongeval dat het treinver keer stoorde, geschiedde by den Hsm- brug, waar een telegraafpaal was om gevallen ten gevolge waarvan de trein uit Enkhuizen met aanzienlijke vertra ging te Amsterdam aankwam. Ook de treinen uit het Oosten kwa men meest te laat aan. Ds3r ook de electrische treir. Rctier- dam-Hofplein's Gravenhags ernstige stagnatie ondervond, was e- feitelijk geen verbinding tusschen de Maasstad INGEZONDEN aBFKWIUIT: MEDEDEELINGEN H Omdat tienduizenden N. S. F. bezitters niet alleen tevreden 'm doch ook enthousiast zijn over hun toestel. jl Wij heboen de hulpmiddelen en de ervarineom _aan de spits' g; te blijven. Laat U een N. S. F. toestel demonstreeren door ons. g Wij garandeeren U absolute tevredenheid. N. S. F. Aeentschap voor Haarlem en Omstreken. P. H. LEIJENAAR, JAN VAN GOYfcNSTR 16. TEL 28517 Desgewenscht regelen wij de betaling met U. en de residentie meer. Van een der treinen brak een beugel, welke in een coupé terecht kwam, waardoor een reiziger vry ernstig verwond werd. Te Amsterdam. De stonn heeft in de hoofdstad nogal schade aangericht, al zyn er geen ernstige ongelukken gebeurd. De brand weer heeft het buitengewoon druk ge had; wellicht is zy nog nimmer zoo vaak te hulp geroepen als gisteren avond. Van alle kanten te gelijk werd haar hulp ingeroepen voor het opruimen van zinken schoorsteenen die wanen omgewaaid en gevaar opleverden voor de omgeving, van antenne-masten, die voor de kracht van den wind waren be zweken, voor stukken zink, die van de daken waren losgescheurd en ook in de oude stad voor het afbreken van gevel toppen, die dreigden in te storten of reeds gedeeltelijk naar beneden waren gekomen. Voorts zün op verschillende plaatsen boomen ontworteld. Ook hebben eenige spiegelruiten den kracht van den wind vlet kunnen weerstaan. In de Ccenhaven te Amsterdam rukt? de storm het ss. Texel, dat lag te bun keren, los. het vaartuig kwam in het Noordzeek9naal terecht, waar het voo: anker werd gelegd. Ook het Zweedsche s.s. Thecdor dat in de Oude Houthaven lag. woei van zyn ketting, evenals het Ned. sx. Oottica. Vervolgens woei een der groote brugkranen in de Rietlanden uit d: ■ails. Een lichterschip met bouwmate rialen werd lekgeslagen en is gezon ken. De bewoners konden bytyds het z'nkende schip verlaten, By de Oranje sluizen zyn twee scheepjes tegen den Groenen dyk geslagen. Circus Sfrn«1>nrtrcr verwoest. Het circus Strassburger, dat in den Haag stond is zwaar beschadigd. De reilen van de groote tent zUn aan flar den, Men vreesde dat de tent in den nacht naar om'aag zou komen. De by ter ten zyn verwoest. De olifanten en paarden en karreelen zyn ondergebracht in de Alexanderkazeme. De wagens tvaarin de wilde dieren zich bevinden de leeuwen, tijgers en beeren staan onder de verwoeste tenten. Het circus zal geen voorstellingen meer geven. Het vertrekt Maandag naar Engeland. In de Maasstad. De storm heeft over geheel Rotterdam groote schade aangebracht. Van alle kanten worden politie en brandweer ge animeerd in verband met vallende schuttingen, gebroken ruiten enz. Vele boomen vielen om. vaak op de tramdra den. waardoor het tramverkeer gestremd werd. In de Maashaven is het sx. Hoog- ,and, dat aan paal 11 lag en omgeven was door lichters en elevatoren, losge slagen. Het schip bleef aan de ankers liggen, een naast het schip liggend? elevator raakte op drift en kwam in een hoek van de haven terecht. De opva renden zyn gered. Door tydig ingry- pen wist men het op drift geraken van de Hoogland te voorkomen. Verder ge- •aakten nog enkele kleine schepen op drift. Zij bekwamen echter geen schade. Een schoolgebouw in Rotterdam-Zuid werd zoo geteisterd, dat er geen lessen kunnen worden gegeven. Des avonds geraakte de fadio-Jnstal- latie van de rivierpolitie defect, zoodat met de in de haren liggende schepen geen verbinding meer bestond. Het ge rucht ging, dat in de Maashaven een heele vloot schepen tegen den wal ge slagen zou zyn! Op den Waterweg. Na 5 uur is er geen schip meer den Waterweg in of uitgekomen. Het sx. Poeloe Roebia dat by de Rotterdam - sche Droogdok Mij. in aanbouw is. is losgeslagen en kwam aan den overkant by de werf „Wilton" terecht. Onderweg richtte het schip nog schade aan by het s.s. Poeldiep. Het sx. A'.demarin, dat by de Droog dok My". ter reparatie lag sloeg ook los en kwam aan den overkant van de rivier te land. In de Waalhaven sloegen 3 stoomschepen los en dreven naar den kant. Gedeeltelijk wist men ze vas: te nisken en op een beschutte plaats weer te verankeren. In der. Heek is een binnenkomend schip buitengaats met avery vastgc- !oo pen. Schip op het Noorderhoofd" Tegen 11 uur is het Spaansche stoom schip Tiniaol dat uitgaande was op de gevaarlijke Noorderpier gestrand. Om 11 uur 30 zouden de reddingsbooten benevens een sleepboot uitvaren oni zoo mogelijk assistentie te verleenen. Een later bericht meldt, dat de Imanol behouden de haven is binnengekomen. Er werden te Heek van Holland ver schillende S. O, S.-selnen opgevangen. Een Spaansch stoomschip ligt by het vuurschip de ..Maas" met een gebroken roer. Een sleepboot is derwaarts ver trokken. Het licht op de Noorderpier brandt niet Antenne te Hulzen omlaag gestort. Tijdens den storm die Vrydagavond heeft gewced, is de antenne van het radio-station Huizen naar beneden ge stort. De uitzendingen van dit radio station moesten dientengevolge gestaakt worden. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Doordat de electrische leiding in het Gooi emstig beschadigd werd. was de uitzending van Hilversum-radio eenigen tyd gestoord, terwyi de meeste gemeen ten In liet Gooi geruimen tyd in het donker zaten. Te Vllssingen is een groote loopkraan van de werf- „De Schelde" aan het rollen gegaan. De kraan sloeg door haar remmen en sloeg om. De kraan kwam op den openbaren weg terecht, maar gelukkig deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. Door tijdig af to springen redde de kraandry ver zyn leven. Te Hardingsveld gaf een zand zuiger op de rivier een uur lang nood seinen, totdat deze plotseling ophielden. Men maakt zich ernstig bezorgd over het lot van het vaartuig. De burge meester heeft assistentie gevraagd. ENGELAND. Reusachtige kraan neergeworpen op een koffiehuis gevallen. Verder meldt nog het Hbld.: LONDEN, 16 Nov. (Reuter). De storm bereikte Vrijdag te South ampton een snelheid van zestig myi per uur. Groote passagiersbooten werden door de golven als waren het ballen heen en weer geworpen. Het reusachtige stoomschip „Alaunia", van de Cunard- lün kon door den storm niet uitvaren. Vier reusachtige kranen, die op de kade stonden werden neergeworpen. Een de zer kranen welke 15 ton woog, kwam terecht op een koffiehuis, dat gevuld was met menschen, van wie drie gewond werden. Te Liverpool liep een schip bin nen, waarvan de wind de schoorsteen had afgerukt. Een ontzettende storm teistert Zuid- Engel and. Te Londen we-den verscnel- den menschen gekwetst; eenigen werden door de kracht van den wind omverge worpen. anderen door vallende dakpan nen getroffen. Een vrouw kreeg een schedelbreuk door een vallend uithang bord: hooge schuttingen stortten om. Richard Leeuwenhart, van het groote ruiterstandbeeld vóór het parlementsge bouw. verloor zyn zwaard. In Zuid-Wal es tot langs de geheele Zuidkust richtte de sttorm ontzagiyke schade aan. Te Cardiff moesten ver scheidene straten worden gesloten, om dat zy te onveilig waren. Een Reu ter-bericht meldt dat de or kaan te Bristol met zooveel krachtt op trad. dat het verkeer tengevolge van ontwortelde boomen op ve-schcldene olaatsen moest worden stopgezet. Van verscheidene huizen werd liet dak afge rukt, ZES DO ODEN IN ENGELAND Zweedsch stoomschip in nood. LONDEN, 17 Nov. (Reutc). Het aantal dooden tengevolge van den or kaan ln Engeland was tot nu toe 6, waarvan 2 gevallen in Londen. Het aantal gewonden ls nog niet be kend, maar moet zeer groot zyn. PARIJS, 17 Nov. (B.T.A.) Aan de Fransche kust woedt een W™ storm waardoor de scheepvaart belemmerd wordt. Het Zweedsche stoomschip .I-na. zone" dat zich ter hoovte van Ouessant bevindt, geeft S.O.S.-seinen. Ter hoogte van Cherbourg moesten sleepbooten hulp verkenen aan twee groote zeilschepen. Alle visschersbooten zoeken beschutting in de haven. Dc marinediensten tus schen Frankrijk en Engeland zijn go

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1