Heringa Wuthrich, Haarlem Centrale Verwarming DE STORM IN HAARLEM EN OMGEVING. WEERBERICHT THERMOMETERSTAND TELEGRAMMEN SPORT EN SPEL BA!BETU!GI?iG~ CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK Kenaupark 26A N.V. GRANITO BIJ KINDEREN HAAPT EM'S DAGBLAD ZATERDAG 17 NOV. 1928 (Adv. Ing. Med. AGENDA Heden: ZATERDAG 17 NOVEMBER Stadsschouwburg: Het Schouwtooneel (Jan Musch en Adr. v. d. Horst) „Samen uit8 uur. Gebouw H. K. B. Ned. Bond v. Parti culiere Chauffeurs. Feestavond, 8 uur. Gebouw Caecilia, Jansstraat 50: Neö. Vegetariërs Bond. Jan Tros: „Onze nieuwe wereldbeschouwing". 8 uur. Cinema Palace: „De Grootste Vijand", 2.30 en 8 uur. Luxor Theater: „Passie der Jeugd"; „Een Duivelsch plan". 2.30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Het Spook van de Opera". Tooneel: Willy Derby. 7—9; 9.1511.15. Matinée 2.30 uur. Standaard Theater: Kluchtgezelschap Van Beem. „Rangkoetjecdaar gaat ie!" „De Geluksschat". 2.30 en 8 uur. Cabaret Modem. Nieuw programma. Kerk Protestantenbond Haarlem- Noord, Berkenstraat hk. Abeelstraat. Ba zar ten bate der inrichting van de kerk. 2—5 en 710 uur. ZONDAG 18 NOVEMBER Stadsschouwburg: „Adam en Eva". 8 u. Schouwburg Jansweg: O. O. G. revue „Nou wat zeg je daarvan?" Gem. Concertzaal: Holland Tooneel - gezelschap (Hub. Kievits) „De Vodden raper van Parijs", 8 uur. Matinée H. O. V. o. 1. v. Ed. v. Beinum, Sophie Vos, piano, 2.30 uur. Remonstrantenhuis: Ver. van Spiri tisten „Harmonia". Wijdingsmorgen. K. Sipsma: „Geloofszekerheid". Cinema Palace: „De Groote Vijand". 27 en 8 uur. Luxor Theater: „Passie der Jeugd"; .Den Duivelsch Plan". Van 2 uur af. Rembrandt Theater: „Het Spook van de Opera". Tooneel Willy Derby. Van 2 uur af. Standaard Theater: Kluchtgezelschap Van Beem. „Rangkoetjeedaar gaat ie!" „De Geluksschat". Van 2 uur af. Schildersatelier Gr. Houtstr. 9B. Ten toonstelling Teekengenootschap „De Vijfhoek". 104 uur. MAANDAG 19 NOVEMBER Schouwburg Jansweg: O. O. G. revue „Nou wat zeg je daarvan?" Bioscoopvoorstellingen. Heemstede. Gebouw Ned. Protes tantenbond. Postlaan. Schubert Herden king Kunstkring „Heemstede". HET TWEEDE BACUCONCERT Dinsdag 27 Novembci In onze agenda werd Vrijdag abusie velijk vermeld, dat het tweede Bach- eoncert zou gegeven worden Zaterdag 17 November. Dit concert wordt echter niet heden, maar Dinsdag 27 November gegeven door liet Concertgebouworkest ondier leld'ing van Pierre Monteux. Oor spronkelijk zou als solist ontreden de pianist Leopold Godowsky. Aangezien deze zijn tournée uitgesteld heeft, treedt La zijn plaats op de Belgische organist Joseph Jongen, mot een door hemzelf gecomponeerde symphonie voor orkest en orgeL Stoomtrawler voor IJmuiden gezonken. De bemanning gered. NERGENS PERSOONLIJKE ONGELUKKEN. —ZEER VEEL BOOMEN OMGEWAAID. SCHUTTINGEN EN RUITEN TEN SLACHTOFFER GEVALLEN. In de stad. De schade, dezen keer door den storm ln onze stad aangericht is vrij ern stig. Tal van ruiten zijn bezweken, met als gevolg verwoestingen in de kamers, of en dit was vooral erg ln de winkel kasten. Bü de firma Vroom en Drees- mann is van een der winkels aan de Botermarkt een zeer groote ruit inge waaid. waardoor de geëtaleerde goederen schade beliepen. Op den hoek van de Duvenvoonde- straat en den Zijlweg vernielde de Zuid wester storm een ruit van een kruide nierswinkel; het glas was verzekerd, een flesch wijn ging verloren Vrijdagavond zes uur woel een recla mebord van een muur aan de Tempe- liorsstraat en kwam op een fietsende da me terecht. Zij schrok ernstig, maar werd niet gedeerd. Te half acht woei een reclamebord van den muur van het Rembrandt Bioscoop theater aan de Groote Markt. Niemand werd gedeerd. Op lost van Bouw- en Woningtoe zicht moest Vrijdagavond het perceel Rozenstraat 17a worden ontruimd, om dat daik en schoorsteen dreigden weg te waaien. Dit ontruimen ging met moei lijkheden gepaard, omdat daar twee zieke kinderen in huis waren. Zij werden per auto naar een Kindertehuis over gebracht. Op den KLnderhuissingel waaide d>e sdhutting om, die om loet opslag terrein aldaar staat. Een lantaarn in de hal van het gebouw der Maatschappij van Nijverheid werd vernield. Aan de Houtvaart viel een zware boom tak op de draden van het electrisch licht. Personeel van Hout en Plantsoe nen en van do Lichtfabrieken was spoe dig aanwezig. Bij de Manégebrug. in de Korte Wol straat en Jansstraat woeien schuttingen om. Aam de Houtmarkt viel een telefoon paal om en kwam terecht op het pak huis van den heer Stuit- Dit werd licht beschadigd. Te twaalf uur middernacht werd de hulp van politie, brandweer en Bouw- en Woningtoezicht ingeroepen, omdat van de perceelen Lekstraat 9, 11 en 13 en Scheldestraat 34 het dak af woei. De muren bleven staan. Omdat- van nog eenige andere huizen eveneens het dak dreigde af te waaien, moesten alle be woners elders onderdak zoeken. Maatregelen moesten ook genomen worden om de schutting voor het per ceel Kruisstraat 6 steviger vast te zetten. In de Vijfhuizenstraat woei een schut ting om. Van het Waaggebouw stortte een luik naar beneden, gelukkig zonder iemand te kwetsen. Van het perceel Bakenessergracht 52 woei de schoorsteen af. Van de oude zwemschool aan de Hout- vaart woei een gedeelte van het dak in de Houtvaart. Bij de Enve-loppenfabriek aan den Spaarndammerweg is een schutting van 15 M. lang omgewaaid. In de Kruisstraat woei een fietsend politieagent by een rukwind omver; hij werd licht gekwetst. In de Generaal Cronjéstraat woei een dakgoot van 15 M. lang naar bene den. De Zuider- en Noorder Schoolsteeg lagen VrUdagavond bezaaid met dak pannen. By een groot aantal ingezetenen woeien ruiten kapot. Op de Groote Markt was de storm op een gegeven oogenblik zóó sterk, dat voorbygangers elkaar angstig vast heden. Vcoral in de buitenwyken was het irIk cm cp de been te blijven. In de Pyislaan werden de bocmen zóó hevig naar één zyde gewaaid, dat een lange scheur in het verharde gedeelte van den weg ontstond. Boomcn omgewaaid. Aan de openbare gebouwen in Haar lem heeft de storm weinig of geen schade aangericht; alleen zy'n eenlge pannen en is eenig lood afgewaaid. Onder de Haarlemsche boomen heeft evenwel de storm flink huisgehouden. Er zyn niet minder dan vijf boomen in Den Hout omgewaaid en zes aan den Leidschevaartweg: verder nog één zware boom in het Kenau park, één aan het Staten-Eohverk en één aan den Kloppersingel. Aan de Phoenixlaan by de spoorbaan woel eveneens een boom om. Van het dak van de Kathedraal woeien eenige leien af; de in aanbouw zynde torens bleven geheel ongedeerd. Telegraaf en Telefoon. De telegraafdienst ondervond geen storing daar de telegraafkabels meest ondergrondsch zijn. Voor zoover de te lefonische verbindingen ondergrondsdh zyn ondervond ook die telefoondienst geen storingen. Wel echter zyn er zeer veel storingen in de bovengrondscüie -verbindingen. - Het aantal werd op een paar honderd geschat. Ook buiiüen Haar. lem zyn veel storingen. Er wordt met kracht aan het herstel gewerkt. Te Heemstede. In de gemeente Heemstede is op den Heerenweg by Klein Berkenrode een groote boom omgewaaid. Verder ondergingen een paar boomen in Groe- nendaal hetzelfde lot. Overigens hadden geen feiten van be- teekenis plaats. wy vernemen nog dat de treurwilftei by den vijver in het Westerhoutpark zeer door den storm geleden hebben. Verder is een groote spar aan de Ooscer- houtlaan omgewaaid. Te Bcnnebroek. Vrijdagavond is gedurende den storm een iepenboom ln de Schoollaan door midden gebroken en heeft schadie ver oorzaakt aan de woning van Van Dyk. Tevens zyn alle aldaar aanwezige tele foondraden naar beneden gekomen. In de Bennebroekerlaau is eveneens een boom door midden- gebroken en in de vaart terecht gekomen. Het hu-is Vredenhoef heeft ook véél te iyden gehad en is verlicht geworden van het zink. terwyi hier en daar eeni ge ruiten en dakpannen den storm niet konden doorstaan, van byna alle ge bouwen van de Stichting Vogelenzang zijn verschillende dakpannen naar be neden gekomen. Te Bloem endaal. Vrijdagavond werd door den storm aan de Zomenzorgerlaan een beuk ont worteld. Een auto van de firma Lamp, die een paar meter verder stond, ont snapte toevallig aan een wissen onder gang. Ook de villa bleef onbeschadigd, doordat de boom schuin kwam te val len. Het hek werd vernield. Met vereende hulp van gemeente- personeel en burgers werd de beuk doorgezaagd en van den weg verwijderd, Een tweede boem, die begon te wan kelen, werd veiligheidshalve doorge- ~aagd. De Bloemendanlsche weg en Merel- laan zagen een flinken woudreus tegen den grond slaan. Ook de electrisohe straatverlichting werd beschadigd, zoo dat geheel Kweekduin en Aerdenhout in donker zaten. Te Hillegom. In Hillegom zyn verschillende boo men aan den storm ten slachtoffer ge vallen. Bovendien maakten vallende dakpannen, schoorsteenen en dergelilke voorwerpen het er hoogst onveilig. Wie niet op straat behoefde te zyn ging liever niet uit. Te IJmuiden. Vrijdagavond is de binnenkomende stoomtrawler „Gesiena" IJ. M. 48. na bij de Noorderpier gestrand. Do beman ning is door personeel van de N. en Z.- Hoüandsche Reddingmaatschappij van Wijk aan Zee met behulp van het Wip pertoestel (toestel om een iyn uit te schieten om verbinding te krygen tus- schen den wal en het schip) gered. Drie van de geredden die te IJmuiden en Beverwijk woonachtig zijn, werden naar hun woning vervoerd.Een 7-tal dat elders woont, heeft onderdak gekregen in 't Koning Willemshuis te IJmuiden, waar de mannen ook van droge kleeren zyn voorzien. De „Gesiena" zit hoog op het strar.d nabij het wrak van de „Shönga". Aan wal. Ook te IJmuiden aan wal had men het hard te verantwoorden. Onze correspondent schrijft: Het electrische licht vertoont neigin gen om uit te gaan. Gierend loeit de stormwind door de leege straten. Aan den havenkant staan groepjes mannen, beschutting zoekend tegen de hevige windvlagen achter een muur of een houten hek. De orkaan heeft het water In de haven opgejaagd. In de Vis- schershaven klotsen de schuimende gol ven tegen den kademuur en tegen de aan den kant gemeerde vissohersvaartuigen, eenige loggers en een aantal stoomtraw lers .die de veilige haven vóór het opko men yan den orkaan hebben bereikt. Een motorbootje slingert tegen den wal. De electrische lampen beschijnen een tafereel, dat een dankbaar object zou opleveren voor een filmprent. In de buitenhaven ligt aan een der- steigers een mar ineva ar tuig gemeerd, dat voor den orkaan is gevlucht. In dik ke vliegjekkers gehulde matrozen bren gen staaldraden naar den wal; ze kun nen zich slechts met moeite staande houden, maar doen hun moeiiyk werk zwijgend, luisterende naar de comman do's van de officieren. Alle beschikbare kabels worden uitgebracht. Want gewel dig is de kracht van den orkaan, die het vaartuig over zyn volle lengte bestookt. Eenige stoutmoedigen trotseeren or kaan en regen en begpven zich haast kruipende, naar dewachthuisjes aan het eind der kade. De adem wordt hen afgesneden, slechts met inspanning van al hun krachten kunnen zij zich staan de houden. De regenvlagen vermengen zich met het schuim der golven, waardoor groote witte slierten water, scherp afgeteekend tegen de donkere havenmassa, de haren worden ingejaagd. Het silhouet van een op drift geraak ten logger, die onbestemd ronddrijft, is nauw zichtbaar.. In de verte buldert de zee, in een hui veringwekkend donker. Er is niets an ders te zien dan hier en daar eenige lichten. De seinlichten van de sema phore, gekleurde en witte, verbleken in de stralenbundels van den vuurtoren, die met een onverstoord rythme de duis ternis vaneen rijten. In onze verbeelding zien we de sche pen op de kokende watermassa's in eer. bovenmenscheiyke worsteling met het ontembare element. Zullen ze het win nen? Of zullen ze ondergaan, zooals ér reeds zoovelen zyn ondergegaan? Nog slechts eenige dagen geleden za gen we een heele vloot van trawlers en harinigvlsschers, in een blyspel van zonlicht en arbeid, hunne schatten af leveren. Vele van deze vaartuigen dobbe ren thans daarbuiten. De sterke zullen het houden. Maar de zwakken gaan ten onder, onherroepelijk. De stranding van den trawler. Agngsande de stranding van den trawler „Gesiena" IJm. 48, vernemen wy nog, da-t deze Vrydagavond ongeveer 10 uur voorgaats lag. Door het breken van een roerketting werd het vaartuig een prooi der hooge zeeën. Om half elf kwam in Wijk aan Zee de tyding van de stranding binnen. Onmiddellijk begaf de reddingsbrigade zich naar de plaats des onheils, eenige K.M. ten Zuiden van het dorp. Met behulp van het Wipper- toestel had men spoedig verbinding met de gestrande boot, waarna de lynen voor de reddimgs broek konden worden vastgemaakt. Een voor een verlieten de mannen den trawler., de schipper K. Zwart het laatst. De trawler had een groote lading vïsoh, voornamelijk tong aan boord. DE POLITIE TE VELSEN. Uitbreiding gewenscht? IJMUIDEN DES NACHTS „BEWAAKT" DOOR... ééN MAN! Onze correspondent schryft: Het geschiedde onlangs dat in het holst van den nacht één der geneeskun digen te IJmuiden in zijn nachtrust werd gestoord door het schelle gerinkel van de nachtschel. Dat gebeurt natuur lijk wel meer. Bedoelde geneeskundige ging zyn bed uit en wilde door spreekbuis vragen, wie de nachteiyke rustverstoorder was. Op zyn geroep „wie daar!" kwam geen antwoord. Wel werd er nog eens druk gebeld, zoodat er voor onzen dokter niets ander opzat, dan naar beneden te gaan. Toen hy de voordeur opende, kwam er een man de vestibule binnenvallen. Hy had een be bloed gelaat en verspeidde bovendien een jenevergeur. HU was dronken en had vermoedelyk in een nachteiyke vechtparty het onderspit gedolven. De maai bezorgde den geneesheer, die z.yn meening omtrent 's mans kemiaiyken staat niet onder stoelen en banken stak, heel wat last, zoodat hy (de genees heer) de politie telefonisch om assisten tie verzocht. Tot z'n groote verbazing kreeg de ge neesheer van den op het politiebureau dienstdoenden agent ten antwoord, dat er niemand kon komen, omdat er geen agent beschikbaar was. Hy zelf mocht het bureau niet verlaten. De dokter was dus wel genoodzaakt, te trachten in z'n eentje met den man klaar te komen. Toen de vechtersbaas, na behandeld te zyn, weigerde heen te gaan belde de dokter weer om assistentie, echter met hetzelfde negatieve resultaat. Hy heeft toen maar zichzelf tot politieagent uit geroepen en den „patiënt" de deur uit gesmeten. Gebeurtenissen, als hierboven ge schetst. komen meermalen voor. Her haaldelijk wordt politieassistent-e ver zocht door caféhouders enz., herhaalde- lUk moet de op het bureau aanwezige agent hetzelfde antwoord geven. Tenzij er toevallig een burger zoo goed een of anderen aangeschoten Deen of Engelschman op bezoek te krygen. Reeds jaren wordt er aangedrongen op meer politietoezicht, speciaal ir IJmuiden, het laatst weer in de afdee- lingsvergaderingen van den gemeente raad. Is het noodig? Het tegenwoordige corps bestaat be halve uit de inspecteurs en de hoofd agenten, uit 28 agenten, waarvan er 3 dienst doen in Santpoort, Driehuis ei Velserbeek, 3 bestemd zijn voor de re cherche en I de .motorbrigade" vormt. De overblyvende 21 agenten doen dienst volgens het drieploegenstelsel aan het Willemsplein, den Engelmundusweg den Wykerstraatweg. Rekening houden de afwezigheid wegens ziekte, vrije da gen en verlof, zyn er aan de verschillen de posten slechts 1 tot 4 man in dienst. Het gebeurt dus meermalen dat er nie mand in de post aanwezig is. In IJmui den is het echter voorschrift, dat e: steeds een agent op het bureau verbiyft. Hieruit volgt dus dat des nachts, wanneer iemand, buiten het dienst doende personeel voor het bureau be schikbaar is, liet kan voorkomen, dat er slechts één man surveilleert. En wan neer er dan ook slechts één man op het bureau aanwezig is, kunnen gevallen als hierboven vermeld zich voordoen. Voor een vlsschery- en havenplaats als IJmuiden is dit beslist onvoldoende. In sommige tijden van het jaar, vooral in dezen tyd, kan het er zeer rumoerig zyn. Op de begrooting 1929 is gerekend op een uitbreiding van het corps met e man. Dit zyn er feitelijk slechts vier. aangezien er één man reeds in tydelij- ken dienst is en één man aan het corps onttrokken wordt voor de bewaking van Velserbeek. Het is inderdaad nog niet teveel. DE OVERWEG AAN DE KLEVERLAAN. Verbetering zou aan Bloemendaal f 40.000 kosten. B. EN W. VINDEN DAT TE VEEL. Naar aanleiding van verzoeken om verbetering van den overweg over de spooriyn HaarlemUitgeest ter hoogte van de Kleveriaan hebben B. en W. van Bloemendaal zich gewend tot: le de familie Wilson om den benoo- digden grond voor het doel af te staan. Deze heeft zich bereid verklaard, hier toe mede te werken door de pl.m. 1000 M.2 tweiland) aan de gemeente aan te bieden ad f 7.50 per M.2; 2e. de directie der Eerste Nederland- sche Electrische Tramwegmaatschappy, die, voor zoover haar aandeel in het werk betreft, alle kosten op zich wil ne men, behalve die van de verharding van den verbreeden yreg tusschen de tram sporen; 3e. de directie der Nederlandsche Spoorwegen, die haar medewerking wil verleenen op de volgende voorwaarden: a. de werken tusschen de spoorwegaf sluiting worden door de directie op kos ten der gemeente, tot stand - gebracht. Deze laatste betaalt daartoe een bedrag, dat in totaal begroot wordt op f 15830. Na beëindiging worden deze werken eigen dom der spoorwegmaatschappij, die ze dan ook verder zal onderhouden. Voor meerdere onderhoudskosten moet dan de gemeente aan de Maatschappy een be drag in eens vergoeden van f 11820.. b. de overige werken moeien door en voor rekening der gemeente gemaakt worden. Deze werken bestaan o.a. in demping van de spoorslooten (f 500), op hooging van den nieuwen weg (f 1200), bestrating en rioleering (f 2450), ver plaatsing rasterwerken en onvoorziene uitgaven (f 700). Met andere woorden, de sub 3e ge noemde uitgaven wordendoor B. en W. op f 32500 geschat. Zou derhalve de gemeente bereid ge vonden worden om aan die verbreeding f 40.000 ten koste te leggen, dan zou de gemeente Haarlem verzocht moeten wor den om toestemming tot het maken van bovengenoemde werken, daar toch een deel van de Kleverlaan aan die gemeente toebehoort, terwijl bovendien nog weinig bereikt wordt, indien Haarlem de brug over de Delft niet verbreedt. Mede op grond, dat de ontworpen verbreeding toch niet 'n afdoende oplos sing van het verkeersvraagstuk geeft, en gezien de in verhouding zeer hcoge kos ten aan het werk verbonden, geven B. en W. van Bloemendaal derhalve aan den raad in overweging om niet over te gaan tot verbreeding van den overweg over de Kleverlaan. HET NIEUWE RAADHUIS VAN BLOEMENDAAL. BESLISSING VAN GED. STATEN VERDAAGD. Bij het gemeentebestuur van Bloe mendaal is bericht ingekomen, dat Ge debuteerde Staten hun beslissing over liet raadsbesluit van Bloemendaal in zake den aankoop van grond aan detn Zeeweg om daar een nieuw raadhuis te bouwen, hebben verdaagd. Men weet, dat eenige raadsleden te gen dit raadsbesluit bezwaren by Ged. Staten hebben ingebracht. De vergadering van de vere enig ing Bloemendaals Bloei over de Raadhuis- plannen-, welke onlangs werd uitgesteld wegens ziekte van Ir. Gratama, zal nu werden gehouden op Vrydag 23 Novem ber in HJotel van Ouds het Raadhuis. RIJWIELDIEFSTAL. Vrijdag is voor een café aan dtefo Schalkwijkerweg een rijwiel weggeno men. GEEN SPREEKUUR De wethouder van de bedrijven M: J N. J. E. Heerkens Thüssen is verhin derd a.s. Maandagmorgen zijn gewone ïpreekuur te houden. PERSONALIA. Aan de Leidsche Universiteit slaagde cum laude als canüidaat in de Klassie- lajg de wacht op het bureau te houden. ke Letteren mej. H. J. Kraalt te Haar Die dan op zijn beurt de kans loopt den lom naar waarnemingen, verricht in den morgen van 17 November, medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst te De Bildt. Hoogste barometerstand 766-1 te La Coruna. Laagste barometerstand 724.7 m.M. :e Skagen. Verwachting tot den avond van 18 November: Krachtige tot matigen Zuid- Westelyken tot NoordtWestelijken wind. meest zwaar bewolkt, regen of hagel buien. iets kouder. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Zaterdagmorgen 10 uur 741 m.M. Stand van gistermiddag 741 m.M. De barometerstand, die gisteravond tot 731 m.M. daalde gaat weer vooruit se dert vannacht. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien. KL Houtstr. 13. Telef. 14112. 17 Nov. F. 54 F. 50 F. 51 Hoogste gisteren. - Laagste hedennacht Hoogste heden 10 uur ALWEER DIE GEVAARLIJKE HONDEN. DRIE SCHAPEN GEDOOD. Hoewel Woensdag nog de heer K. aan de Zomervaart door den Karutonrechter veroordeeld werd tot een geldboete we. gens zyn gevaarlijke honden, is dit voor hem blijkbaar neg geen aanleiding ge weest ora deze dieren te muilkorven of vast te houden. Nu hebben ze in den nacht van Donderdag op Vrijdag drie- schapen van den veehouder Dijkzeul in een weiland zóódanig gebeten, dat ze kort daarop overleden. Tegen den heer is wederom proces-verbaal opge maakt. DE GROOTSTE VIJAND. Voor een groot aantal genoodigden, waaronder verschillende autoriteiten, onderwys-personeel en anti-oorlogs- menschen, werd gisterenmiddag in Cine ma Palace een speciale vertooning van de film „De Grootste Vyand" gegeven. De heer Op 't Einde, secretaris van den Haarlemschen kring der Nooit-meer- oorlog-federatie hield een korte inlei-. ding. DE „VEENDAMMER" Uitspraak op 29 November. In zyn pleidooi zeide Mr. Muller Mas: sis, dat verdachte W. Sr volkomen te goeder trouw was en de dupe is gewor den van de combinatie-Liebermann. Verdachte is reeds meer dan zwaar ge straft door de ondergane preventieve hechtenis. Pleiter drong aan op clemen- ie. Mr. Goseling. de verdediger van W. Jr. roeg vrijspraak. Mr Kokosky, de raadsman van ver dachte M.. herhaalde overtuigd te zijn dat men M. onrecht zou doen als mer. hem veroordeelde Het Hof zal uitspraak doen op Dor.: rlerdag 29 November WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. DE COLLECTE. Vandaag was het de dag van de straatcollecte, door de Vereeniging „Wel dadigheid naar Vermogen" gehouden, ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan. Het publiek toonde des morgens al dadelijk veel belangstelling voor de col lecte. Ongeveer 160 collectanten waren ln de weer. De stad was in wyken ver deeld en het comité beschikte over 9 wyklokalen. waar de dames van het comité zitting hielden. Hedenmiddag zouden de padvinders hun zeer gewaardeerde hulpdiensten verrichten. VRÏJZ. DEM. BOND. De afdeeling Haarlem van den Vrijz. Democratischen Bond hield Vrydag avond in de Nyverheld een ledenverga dering. Besproken werd de candldaat- stelling voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer. Als voorloooige candidaten werden gesteld: Mr. H. P. Marchant, Mr. P. J. Oud. mevr. Mr. B. Bakker-Nort, Th. M. Ketelaar, Mr. Dr. A. M. Joekes. de heer F. E. H. Ebels. mere, van Itallie-van Embden en Prof. Scheltema. (De Fede ratievergadering is Zondag a.s.) Er zou nog een bespreking plaats hebben over ..Onderwijs aan c?e rijpere jeugd". Wegens gebrek aan tyd werd deze bespreking tot de volgende verga dering uitgesteld. Mr. L. G. ren Dam bracht verslag uit als afgevaardigde naar dé algerneene verga dering. T. O. N. E. V. O. De weg naar de hel. Bovengenoemd biyspel ln 3 bedrijven van Gustav Ka delburg wordt hed en avond 8 uur in den schouwburg aan d'-cm Jansweg door de Haarl. Tooneelrereeni- ging T. O. N. E. V. O. voor het voet licht gebracht. De inhoud hiervan is zoo dol komisch, dat het geen twijfel leidt of de bezoekers zullen hoogst voldaan huiswaarts keeren. De rolrerdeéling is als volgt: Emil Dornwald, de heer G. H. Follé; Aga tha, zijn vrouw, mevr. C. Verkouteren- Zaayer; Tilly Bendler, him dochter me vrouw J. de Vos-Jacobs; Hugo Bendler, haar man, de heer F. H. v. d. Schaaf; Arthur Gernau, diens vriend. d«e heer Th. A. v. d. Have; Lola Cornero, Spaan- sche danseres, raej. Fr. Busquet; Du- riano, impressario. de heer P. Wou da; Frenelli, de heer J. Hellenünk, Mar ian, kamenier, mere. J. Deken-Klein; Graaf Barakoff, de heer W. L. F. v. d. Have; Bayer, de heer Baars; Josef. de heer J. Hehemink: Marie, mej. T. Meyer; Uulrich Gröber. de heer C. F. Weber; Martha, mevr. A. v. d. Scha af - Stinne. Na afloop zal tot 2 uur gedanst wor den. Een beperkt aantal introducties is 's avonds aan de zaal verkrijgbaar. ERNSTIGE ONTPLOFFING ACHT ARBEIDERS BEDOLVEN RENNES, (Frankr.) 17" Nov. (B.TA. In een hier gevestigde electrisohe cen trale is een ketel ontploft waardoor een fabrieksgebouw instortte. Acht arbei ders werden onder het puin bedolven. Zy zyn echter reeds te voorschijn ge haald en in zwaar gewonden toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De stad Rennes zit nu zondeT lidhit. VOETBAL. VELOXHAARLEM. Haarlem verschynt morgen met het volgende gewijzigde elftal: De Vries. P. v Daalen. Goedhart. Torringa, W. v. Daalen. Moolenaars, Oldenburg, De Geus, Iseger, Huysmans, van Polanen. ZWEMMEN. HET ZWEMFEEST VAN H.V.G.B. In het nummer 20 M. vriie slag voor jongens van 11 en ]2 jaar werd de ze vende prijs behaald door L. Hartz. ADVERTENTIEN Verloofd: HANNIE JACOMETTI WILLY VAN HELDEN Soérabaia. 18 Nov 5 Jubileum JAC. C. STOLWIJK. Ondergeteekende betuigt hier mede zyn hart. dank. ook na mens zijn Echtgenoote. aan allen die hebben medegewerkt aan de h^öiging in Hotel „Roozendaal", Overveen, bij zijn 12^-jarig jubi- leum als pianist, in 't bijzonder aan de heeren A. v. SCHOOTEN, J. STOL. GERARD DE VOS, J. v. d. KLINKENBERG—WEEN en .,De Zwarte Bende". JAC. C STOLWIJK, Pianist. Korte Wyngaardstraat 4—4a, Haarlem.20 Hiermede betuigen wij onzen dank voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden by het overlyden van onzen lieven Man en Vader, den Heer B. F. BRUGSMA H. J. W. BRUGSMA— DE GRAAF en kinderen. Haarlem, Westerhoutstraat 18. 10 Verschoten kleedingstukken, gordijnen, meubelstoffen enz. verven wij heel mooi in de zelfde of donkerder kleur. HAARLEM TELF.FQON 12644 SPREEKUREN: van 9 tot 11 en 1 tot 2. Dinsdagavond van 6.30 tot 8.30 18 Zatertlajsniiddags ge on spreekuur N. BOERKOEL Actbertsbergstr. 80 Aanrechtbladen met gootsteen Betonvloeren Houtgranietvioercn Terrazzo-vloeren Correcte levering tegen billijken prijs. Telefoon 14028 (roode en gesmette huid)

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2