TWEEDE KAMER. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 22 NOV. 1928 SLOT VRAGENRUBRIEK. VRAAG: Kunt u mil ook zeggen wie scheidsrechter was, eenige jaren geleden, bij de promotie; en degradatiewedstrij - een op het H. F C. en Haarlemterrein tusschen A.D.O. en V.O.C.? ANTWOORD: Dat kunnen wij u niet zeggen. Wanneer gii wilt. kunt ge daar omtrent in ons kantoor Groote Hout straat 93 de leggers komen nazien. VRAAG: Kunt u mii ook zeggen of het SDaatspraktijkdioloma boekhouden door de Staat erkend wordt? ANTWOORD: Uw vraag is ons nie duidelijk. Natuurlijk erkent de Staat een door haarzelf afgegeven diploma VRAAG: Bestaat er hier ter sted- voor iemand van 20 jaar een inrichtin waar hij met dag- of avondlessen kar opgeleid worden tot monteur? Oo. teekenlessen ANTWOORD: Wij raden u deze vra gen eens te gaan bespreken met de hee ren J. J. Bauer, Oranjekade 35, Direc teur der Gem. avondschool voor Nij verheidsonderwijs en den heer A. L. Hengeveld, Directeur der Ambachts school. Deze heeren zullen u zeker wei helpen. VRAAG: 1. Hoe moet ik fietsen var Heemstede naar Enkhuizen? Hoevee; K.M.? 2. Hoe is de dienstregeling Enkhuizen - Lemmer? 3. Hoe moet ik fietsen naar Beetster zwaag? Hoeveel K.M.? ANTWOORD: 1 Heemstede. Haarlem Spaamdam, Assendelft. Krommenie Knollendam, Spijkerboor. de Rijp Schermerhorn. Avénhom. Grosthuêzen Scharwoude, Hoorn. Wester Blofcke Ooster Blokker. Westwoud. Hoogkarspei Lutjebroek, Grootebroek, Bovenkarspei Enkhuizen. 68 K.M. 2. Een dienstregeling Enkhuizen— Lemmer kennen wij niet. wél Enkhui zen-Stavoren; dieze staat in ieder spoor boekje aangegeven. 3. Stavoren, Huis Rijs, Kippenburg, Balk, Wijckel, Sloten, Tjerkgaast, Span. nenburg, St. Nicolaasga, Joure, Wester- meer, Haskerhome, Nijehaske, Heeren- veen, de Knijpe, Bonte bok. Gorxedijk. Beetsterzwaag. 72 K.M. VRAAG: Kunt u mii de hofjes van Haarlem noemen en waar die gelegen ziin? ANTWOORD: Frans Loenen hofje. Witte Heerenstraat: Bakenesserkamers. Wiide Appelaar- steeg; Vrouwe en Anthonie Gasthuis, Klein Heiligland Het Hof je van Loo of St. Elisabeths Gasthuishofje. Barrevoetestraat het Hofje van Gratie. Jacobstraat; feet Hofje van Guurtie de Waal, Lange Annastraat: Het Hofje van Heyfchuyzen. Klein Houtweg: het Hofje van Staats. Jansweg; het Hofje van Noblet. Nieuwe Gracht', het Hofje van Ooi-schot. Kruisstraat; het Remonstrantsch hofje, Ursula- sfcraat: het Luthersche hofje. Magdialeaia.- efcraat: het Bruiningsliofje, Botermarkt; het Zuiderhof .je, Zuiderstraat; 1 het Wijnbergshofje. Barrevoetestraat; het Blokshofje, Klein Heiligland; het Hofje van Oud-Alkemade, of dei- twaalf apostelen. Ged. Voldersgracht; het Hofje van Mr. P. Codde. genaamd Spoorwater, Lange Heerenstraat; het Hofje van Beresteyn. Lange Hee» renstraat: het Hofje de Groene Tuin. Warmoes straat; het Vrouwe- of Verwershof ie, Groot- Heiligland; het Guurt Burretshofje. Essenstraat; het Brouwershofje. Tuchthuisstraat; het Teylershofje. Koudenhorn; het Hofje „het Lam". Sophiaplein. VRAAG: Eenigen tijd geleden las ik in H. D. een waarschuwing om, alvo. .-ons in relaties te treden met den brei- macliinohandel „Wikuna" te Am ster dam, te informeeren. naar ik meen bij den Armenraad, Jansweg. Is dat aire., voor Informatie juist? Zoo met. waar is het dan geweest? Wanneer kan ik daar terecht? ANTWOORD: Ja. de waarsohuwing stond in het nummer van 3 Juli 192o en ging uit van den Armenraad, Jans weg 39- Ge kunt daar dagelijks tereoht. VRAAG: 1 Hoe hee ten de stoom vaartlijnen in Rotterdam, waar ik mij voor een betrekking aan kan melden'. Waar en wanneer moét ik mij aanmel den? 2. Op welke wijze kan ik mii aanmel. den voor een betrekking in Indië? Waar sn wanneer? ANTWOORD: 1 De namen der stoom vaartlijnen te Rotterdam beslaan onge» veer 12 kolommen van het Handels adresboek voor Nederland. Wij kunnen dat in de Vragenruöriek niet opnemen. Loopt u c is bureau. Groote Houtstraa 93, eens bmnen. Ge vindt het op blz 14-SS van genoemd adresboek. 2. Dat is zoo in het algemeen niet t' zeggen. Als wat wilt gij solliciteer en? VRAAG: Welke adressen van leveran ciers van kerstboomen ziin er in Duitschland? ANTWOORD: Handelsadressen wor den in deze rubriek niet verschaft. VRAAG: Klacht over het te lang wer ken in een slagerijTot wien moet ik mij wenden om hierin verbetering te krijgen? ANTWOORD: Tot de Arbeidsinspec tie, Wilhelminastraat 53. VRAAG: Is het bij de Redactie mo= geiijk bekend, wanneer het 25-jarig ju- bilc van Speenhof Sr. als dichtenzan- ger zal plaats hebben? ANTWOORD: Zondag 16 December in den Stadsschouwburg te Haarlem. VRAAG: Bestaat er te Haarlem ook een damesgymnastiekvereeniging voor dames boven 30 jaar? ANTWOORD: Ja, de Dames Gym- nastiekvereeniging Germania. Directeur de heer W. Goetang, Juli an astraat 24. VRAAG: Waar verschijnt de „Saam.- binder", een blad van Staatkundig Ge reformeerde richting? ANTWOORD: Naai- een vriendelijk lezer ons mededeelt, is de heer W. Wend Doezastraat IS Leiden, administrateur van diit blad. 21 November. De minister van Handel en Nijverheid. Critiek op den minister. De heer Slotemaker de Bruine ver dedigt zich. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Dc strenge Sultan Abdallah el Ibrahim is ont» roerd als hij van zijn twee trouwe pages afscheid neemt. Het ga jullie goed in de Avondlanden van mist en regen, zegt hij aangedaan. En luistert naar de raadgevingen van jullie brave ouders, want zij zijn wijs Suleika stort tranen omdat zij de allerliefste snoesjes van mnizenkindcren voortaan zal moe# ten missen. Ik vind het erg stout van jullie, dat je heengaat, snikt ze, terwijl ze Siiuffelgraag omhelst, maar je bent toch een allerliefste schat van een muizenjongen. Het onfcwerpje, dat den termijn, gedu rende welken de vaccinatie-dwang zal worden uitgeschakeld, met een jaar ver lengen zal, zal door de Kamer worden (behandeld oogenblikkelijk na het af handelen van de begrooting van Ar beid. Zietdaar het eerste besluit, dat de Kamer nam. Het tweede besluit deed de beide ar tikelen, die een subsidie toezegden aan (burgerwacht en vrijwil!igen landstorm aanvaarden met 4423 stemmen. Te gen waren de S.-D., de V.-D., de heer Arts en de heer L. de Visser. Dan dook de Kamer onder in de Ar- beidsbegrooting. Stonden tot den aanvang der verga dering van gisteren de algemeene be schouwingen op dit punt in het t-eeken van de afdeeling Arbeid, de heer Kor- tenhorst deed gevoelen, dat er ook nog de handel en de nijverheid zijn, die aan de zorg van minister Slotemaker de Bruïne zijn toevertrouwd! De heer Kortenhorst heeft niet veel wil van zijn opmerkingen gehad. Im mers, toen hij ging betoogen, dat op ve lerlei gebied het afsluiten van han- delstractateni, het concipieeren -wan wetsontwerpen met handels- of economi- schen inslag e.d. aan den minister van Handel veel meer invloed moest worden toegekend, dan hij blijkt te be zitten, toen antwoordde de minister, dat hij gelooft, dat het geen gewoonte is, de notulen van den ministerraad te publiceeren „Nieuwsgierig mag men zijn" zei de minister, „maar men behoeft niet alle nieuwsgierige vragen te beant woorden". Toen de heer Kortenhorst vroeg of wel steeds aan de adviezen van de af deeling Handel binnen de departemen tale sfeer de noodige aandacht wordt gegeven, toen antwoordde de minister, dat binnen het departement de grootst mogelijke samenwerking heerscht, maar dat hij, de minister, verantwoordelijk blijft voor alle ontwerpen, voorstellen en maatregelen, die van het departe ment uitgaan. De voorlichtingsdiens, oordeelde de heer Kortenhorst niet in orde, hij drong daarenboven ook aan op een persdienst van „Arbeid. H. en N." en dat ten bate van het buiten land maar een antwoord kreeg de heer Kortenhorst niet. De heer Joekes zette zich dan weer -tot bespreking van de a.fdeelïng Arbeid De V.-D. spreker begon met uit te stip pelen. hoe de V.-D. groep in sociaal op zicht denkt. Deze groep zoekt mede te werken aan meer organisatie in het 'bedrijfsleven, door vrijwillige samen werking van de groepen in de maat schappij. Van de overheid wordt ge vraagd te versterken, wat uit de maat schappij is opgekomen. De overheid heeft een taak, regelend op te treden in verschillend opzicht, vooral wat aan gaat den arbeidstijd. De overheid heeft ook een taak, in dien zin, dat bij uitvoe ring van sociale gedachten en richtlij nen zooveel mogelijk wordt aangeslo ten bij wat in het leven is gegroeid. Ook de heer Joekes pleitte voor een vac antieregeling.' Ook hij vond die noo- dig. Maar in tegenstelling met de mo tie-Drop, die (zij het later, wanneer zijn motie apart iri behandeling komt), oogenbliklcelyk wil beslissen over een vacantie voor loonarbeiders, acht de heer Joekes het noodzakelijk, dat er eerst een onderzoek wordt ingesteld naar de middelen, die kunnen leiden tot het schenken van vacantie aan loonarbei ders. In dezen geest diende hij een mo tie in. die tegelijk zal worden behandeld met die van den heer Drop. De heer Joekes noemde het beleid van den minister aarzelend en weinig doortastend. Het tempo waarin de Ar beidswet wordt uitgevoerd, bevredigde hem ook niet. Verschillende argumenten gaf hij, den minister attaqueerende om zijn weinig raadplegen van den Hoogen Raad van Arbeid, om zijn weinig voort gang maken met de werkloosheidsver zekering (geeft de -minister den Hoogen Raad van Arbeid Puzzles op? vroeg mr. Joekes), om zijn toepassing van de Arbeidswet, om het uitblijven van elke poging tot bedrijfsorganisatie, om het uitblijven van de unificatie, om het uit blijven van de nieuwe stuwadoorswet kortom, des ministers beleid was volle dig onvoldoende, naar V.-D. inzicht. De lieer Boon, liberaal, deed een ge heel ander geluid hooren. Hij verdedig de den minister, roemde hem, dat deze bij zijn maatregelen de economie nim mer uit het oog verliest. T.a.v. de klacht, dat de Conventie van Washington nog niet geratificeerd was, gaf de heer Boon als zijn meening te kennen, dat zoolang de internationale concurrentie nog werkt, ratificatie onmogelijk is. In het algemeen achtte de heer Boon de taak van de overheid te waken tegen exces sen, maar verder moest zy stoere uni formiteit in de wetgeving tegengaan. De heer Snoeck Henkemans maakte 't ook al niet lang. Hy noemde 't zeer onbillijk, zooveel critiek op het hoofd van den minister van Arbeid te doen samen treffen. Hy had niet alleen woorden van. critiek. Voor medezeggen schap gevoelde de heer Snoeck Henke mans niet klaarheid over dit punt bestaat er nog allerminst. Wel gevoelde de heer Snoeck Hen kemans voor een gedeeltelijke toepas sing van de verbindend-verklaring van het C. A. C. Waarom zoo vroeg hy werkt de minister niet uit, wat reeds het beperkte doel was van minister Aal- berse? MINISTER SLOTEMAKER DE BRUÏNE De rede, die dan volgde was die van den minister van Arbeid. Zy heeft op vrywel het geheele nog overblijvende ge deelte van den middag beslag gelegd. De minister zette zich schrap. Dik wijls met verontwaardiging, wees hij af de vele klachten, die van de Kamer uit hem waren voorgehouden. Hij ontken de eenige aarzeling te hebben gehad, hij betoogde zijn doortastendheid, hy som de veel op. wat hy gedaan had en vond het zeer onaangenaam, dat hij moest betoogen, niet alles in eens te kunnen dat zelfs niet alles in eens kan. om fi- nancieele en economische redenen. Wan neer niet alles werd uitgevoerd, wat op het program stond van minister Aal- berse in 19f8, dan ziet minister Slote maker de oorzaak daarvan in den loop der dingen, van hoogconjunctuur naar economisch scherpe inkrimping. Het verwijt van langzaamheid wees de minister van de hand Het is heel wat, een beduidende lyst van onder-, werpen, die hy lang geleden aan den Hoogen Raad van Arbeid om advies toe zond, maar waarop het advies uitbleef, een lyst van onderwerpen, die hy in wetsontwerp aan de Kamer toezond, maar welker behandeling ook nog uit bleef. Het verwijt van langzaamheid gaf de. minister door aan de Kamer. Zou deze niet wat meer kunnen doen? De Drankwet wy kiezen een sprekend voorbeeld de Drankwet kwam in bij de Kamer op 9 Juni 1927. Het eerste onderhoud van de commissie van Voor bereiding heeft eerst onlangs plaats gehad.... De minister stelde vast. dat hij werkt in de richting van volledige doorvoering van de Arbeidswet, in hetzelfde tempo als waarin het bedrijfsleven zich her stelt. Alles kan niet ineens riep de bewindsman uit, die zeker niet ontbloot is van oratorische gaven, maar wel eens wat theatraal is als gevolg van nervosi teit. De bewindsman achtte het nog steeds de beste methode, wanneer hij den arbeidstyd voor winkelpersoneel gaat regelen, dezen arbeidstyd saam te koppelen met een wet op de winkel sluiting. Waarom zoo vroeg de mi nister heeft men weer kritiek op my, nu ik toch kom met 2/3 van wat men wenscht aan s.-d. kant ten opzichte van de landarbeiders? Laat men nu toch eens dankbaar zyn, dat ik nu zoo vele jar-en, dat er niets geschiedde kom met een regeling voor jeugdige ar beiders en vrouwen en met breede toe passing van de Veiligheidswet? De minster hoezeer toejuichende de goede dingen van een vacantierege- ling acht den tyd voor een vacantie- regeling voor arbeiders nog niet geko men. Waarom ik nog niet kom met een voorstel tot ratificatie van de conventie van Washington? Onwil is de oorzaak allerminst. „Waarom bestrijdt men niet de argumenten' die ik reeds in 1926 heb gegeven?'' zoo vroeg de minister. Hij wees toen op de concurrentie van de omliggende landen. Hier zyn interna tionale dingen, waarby men met de be slissing binnen nationale grenzen zeer voorzichtig moet zyn. De heer Slotema ker wees op Duitschland, waar de s. d.- minister Wissell ook nog niet komt met een ratificatie-voorstel. Tot een verbindendverklaring van het C. A. C. op alle punten van het collectief contract is de bewindsman al lerminst geneigd. Op den bekenden grond, dat loonbepaling niet behoort tot de taak van de overheid. Of de minis ter nu ook een gedeeltelijke verbindend verklaring zou afwijzen dat gelooven we niet. Immers hy opperde de moge lijkheid van verbindend-verklaring b.v. voor zoover het betrof de -verbindend verklaring van bepalingen, die betrek king hebben op de vacantie van jeug dige arbeiders. Deze mogelijkheid sprak de minister uit toen hij den heer Joekes by viel, waar deze de wenschelijkheid had betoogd van het terugschuiven van de taak, die thans in regelend sociaal opzicht op den Staat rust, naar hopelijk te vinden organen uit de maatschappy. Toch zei de bewindsman zal er voor den Staat nog een taak overblijven: de Staat zal betrokken blijven in de controle en in het vaststellen van de normen. Het algemeen belang m.a.w. moet blijven overheerschen. Bedrijfsorganisatie! Een moeilijk on derwerp. Medezeggenschap, al even moeilijk! De minister noemde als grond gedachte, die by de doorvoering van beide moeten voorzitten den wensch tot samenwerking in organisch verband: de samenleving is geen mechanisme. Maar wat riep hy uit is er nu aan feitelijke gegevens, die steun kunnen bieden aan het opzetten van een begin van organisatie in het bedrijfsleven. Bij de artikelen van de afdeeling „Arbeid der begroot ing, deed men alle vragen nog eens dunnetjes over. Mevr. Groeneweg pleitte voor hulp aan de ongehuwde moeder en voor meer dere bescherming van jeugdige arbei ders, vooral voor een vacantie voor de arbeidende xypere jeugd. De heeren Drop en L. de Visser klaagden over 's ministers vrygevigheid met overwerk vergunningen. vooral over die tydens de feesten der K.M.A. in Breda. De heer Hiemstra riep den minister op spoedig iets te doen voor den arbeids duur in het Land- en Tuinbouwbedrijf waarbij de heer Loerakker zich aansloot, betoogende dat een wettélyke regeling van den arbeidstyd voor vol wassen arbeiders in geen enkel opzicht de land- en tuinbouwbedrijven schade zou kunnen berokkenen. Mevr. BakkerNort pleitte voor de regeling van den ar beidstyd voor transportarbeiders en chauffeurs en voor een wekeiijkschen rustdag voor toonkunstenaars. Mej. Meyer deed een beroep op den minister om de hulp aan blinden, welke vrucht :hans reeds geplukt kan worden, niet te doen wachten tot de oplossing is ge vonden voor het geheele vraagstuk van den arbeid der onvolwaardigen. Morgen worden al deze vra geit door den minister beantwoord. INTIMUS UIT DE OMSTREKEN VELSEN. VERGADERING VAN DEN' GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad gehouden op Dinsdag 27 November 1928, des voormiddags 10 uur. Agenda: 1. Behandeling van de volgende be grootingen voor 1929 met de daarby behoorende stukken: a. van het Grondbedryf; b. van het Gasbedryf; c. van de Waterleiding; d. van het bedryf Openbare Werken. e. van het bedryf Reinig ings- en Ontsmettlngsdienst. f. van den Ophaal- en stortings- dienst; g. van de Burgerlijke instellingen van Maatschappelijk Hulpbetoon. h. van de Gezondheidscommissie; i. van de Oommissie van toezicht op het Lager Onderwys; J. van de Gemeente, DE KWESTIE AAN „GAS EN WATER". KOST MINSTENS ƒ2400.—. By het .behandelen van het voorste! van B. en W. tot hot vaststellen van nieuwe instructies voor den boekhouder voor „gas en water*' en den boekhouder van de bedryven openbare werken en reinigings. en ontsmefctingsdfienst in de raadsvergadering van 15 Mei j.L bleek dat dit voorstel een uitvloeisel was van de wanverhouding tusschen den direc teur en den boekhouder van „gas en water". Uit de in genoemde raadsvesv gadering gevoerde diisoussiën kon dui- dëlyk worden vastgesteld, dat bedoelde ambtenaren niet met elkander kunnen opschieten en zij elkaar zooveel moge lijk negeeren. „Er wordt tusschen admi. nistraitie en bedryf gemodderd", zeide de heer Tusenius, de wethouder van gas en water. Het voorstel werd aangehouden en een commissie werd benoemd „om dc zaak in 't reine te brengen". Eenige dagen later kreeg de boekhou der ziekteverlof. Sindsdien zijn zeven maanden ver; loopen, de boekhouder heeft nog steeds verlof en een oplossing schiml nog verre te zijn. As. Dinsdag wordt een aanvang genomen met het belianaelen dar begrooting. Dan komt er natuurlijk van het behandelen van deze voor de gemeentebedrijven nadeelige zaak niets. Als dc kwestie in de eerstvolgende ver gadering na de begrooting in behande ling komt zyn er inmiddels acht maan» den verloopen. Al dezen Uid wandelt een hoofdambtenaar langs den weg, in het genot van zyn vol traktement. De ge- meentenaren wachten met belangstel; ling het eind van dit kostbare treurspel af. Want 8 maal 300 is 2400. Min der zal het dé gemeentekas niet kosten. PERSONALIA De heer Spaargaren, tuinbaas van Buitcntwist is benoemd bij den ge» mccntelijkcn dienst van plantsoenen tc Amsterdam. 1ADI0-PR0GRAMMA VRIJDAG 23 NOVEMBER HILVERSUM, 1071 ML 10-0010.15 Morgcnwyding- 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Boris Lcnsky. 600—7.15 Dinermuziek door het Bo. ris Lensky»trio. 7.157-45 Schippersles. 8-058-50 Schubcrt'herdcnking. Kerkconccrt. Di Moorlag, sopraan. R. Broekman, alt- Jacques v. Kempen, tenor- II. Koning, bas. F. Hasselaar, orgel. S.509.35 Nutslezing door Mr. M- I.cvcnbach: Productie en welvaart. 9.3510.05 (Vervolg). Kerkooncert. 10.15 Concert in Middelburg. AVRO-- Tocht. Het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep en Lotti Mus» kens Sleurs. HUIZEN 140.» M. Na f TO 187» 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K R. O.-trio. 3-004.00 Vrouwenuurtje door mc-' vrouw K&llcrWigman, KRO- 4.005.00 NCRV. Gramofoonmuzick 5-006.45 NCRV. Concert. Mcj. San» dow. piano. J. Richter, viool; P. dc Vries, fluit. 7.00—7.30 KRO. Paedagogie door Dr. J. v. Dael 7.49 VPRO. Catechisatie. Spr-: Ds- J. van Dorp: Het Oude Testament, Mozcs de 10 Geboden. 8.I5 VPRO. F. Zepparoni, viool. H. Schouwman, piano. Th. Hanncma, tc» nor. 8.55 VPRO. Spr. Prof. Dr. H. T. de Graaf: De dwaas in de literatuur. 9-55 F. Zepparoni, H, Schouwman en Th. Hanncma. DAVENTRY, 160» M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gromofoonmuziek 12.20 Sonatcnconcert (viool, piano). 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.40 Muziek 3.45 Voorlezing. 4.00 Muziek. 4.05 Tooneel voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing: Hockey. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianoducttcn van Schubert. 7-20 Muzik. critiek. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8-05 Pianoconcert door Adolnh Hallis. 8-20 Symphonicconcert onder leiding van Granville Bantock, i. d- Queen's Hall, „The Pilgrim's Progress" (deel 1) van Bantock cn Bunyan, Koor en or* kest. 10.05 Vervolg Symphonieoonccrt (deel 2), Werken van Schubert. 10.50 Lezing. 11-05 Een verrassing. II.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 179» M. ten van Strawinsky 8.20 Lezing. 8.50 Uit oude zangspelen. C. Jökcn, tenor. R. Hambrigk, sopraan- Orkest.. HAMBURG 395 SL 3-35 Orkestconccrb 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 9AO Actucelc causerie cn daarna heruitzending van buitcnlandsche stations. BRUSSEL 5»» K. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Vlaamschc literatuur 650 Vioolconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35—1035 Galaconcert. Orkest cn solisten. SCHEEPSBERICHTEN Aurora. 19 Nov. te Freetown v. Gibral tar. Alpherat. 20 Nov. v. Santos, B.-Ayres n. Rotterdam. Amstelland 20 Nov. 18 u. 30 m. v. Hamburg n. Amsterdam. Arcs 20 Nov. te La Gualra v. Am sterdam. Bali 20 Nov. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Bridle 20 Nov. v. Arica naar Iqui- que. Bengkalie 17 Nov. te Seattle van San Francisco. Bennetom 21 Nov. te Antwerpen. Chl!l n. Rotterdam. Baam 19 Nov. v. Curasao n. Chris- tobal. Blommersdyk, 21 Nov. v. Rotterdam n. New-York. Crynssen 20 Nov. 17 u. v. Havre, W.- Indië n. Amsterdam. Ohr. Huygens 21 Nov. te Genua. Ba tavia n. Amsterdam. Dinteldyk, 18 Nov. v. San Francisco Pacifickust n. Rotterdam. Djember 20 Nov. te Frermmdee van Rotterdam. Eemdyk, 19 Nov. te Los Angeles, Antwerpen n. Pacifickust.. Flandria 20 Nov. v. Santos, Amster dam n. B.-Ayres. Gaasterdyk. p. 21 Nov. Lizard, Fhfla- ddphia n. Rotterdam. Gelria 20 Nov. v. Las Palmae, Am sterdam n. B.-AIres, Ganymedes 20 Nov. 11 u. 30 m. 80 myi West van Land's End, 23 Nov. v. Baytown te Bremen verwacht. Insulinde 20 Nov. 16 u. v. Tanjger, Rotterdam n. Batavia. Kertosono 21 Nov. v. Padang, Batavia n. Rotterdam. Kangean 19 Nov. v. Belawan Dell, Amsterdam n. Batavia. Koningin der Nederlndcn 20 Nov. te Port Said. Amsterdam n. Java. Manoeran 21 Nov. te Amsterdam v. Batavia. Mars. 21 Nov. te Amsterdam van Hamburg. Medan 21 Nov. van Rotterdam n. Batavia. Menado p. 20 Nov. Galle Tanger, Rot terdam n. Batavia. Moerdyk 18 Nov. te Portland O, Paci fickust n. Rotterdam. Meerkerk 21 Nov. te Madras v. Rot terdam. Nariva 18 Nov. v. Kingston, Rotterdam n. Pacifickust. Oostkerk 20 Nov. v. Ferim, Rotterdam n. Japan. Orania 20 Nov. v. Rio Janeiro, B. Aires n. Amsterdam. Patria p. 21 Nov. 2 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. P. C. Hooft 20 Nov. v. Sabang, Am sterdam n. Batavia, RUperkerk, 20 Nov. v. Port Natal n. East Londen. Rhea 23 Nov te Havre verw. W.-In dië n. Amsterdam. Schiekerk p. 20 Nov. Oucssant, Br.- Indië n. Rotterdam. Schouwen 21 Nov, v. Port Said. Ba tavia n. Rotterdam. Simaloer 21 Nov. v. Suez. New-York n. Java. Scheldestroom 26 Nov. te Havre verw. W-Afrika n. Amsterdam. TJerimai p. 21 Nov 5 u. Oucssant, Batavia n. Rotterdam. Texel 21 Nov. v. Havre n. Bordeaux, Amsterdam n. W.-Afrika. TJUeboet 19 Nov. v. Hongkong 3. Amoy. Tjisalab 18 Nov. te Hongkong. Slamat 21 Nov. v. Batavia n. Rotter dam. Venus 10 Nov. v. S. Domingo City n. Porto Cortes IJstroom 19 Nov. v. Freetown n Am- riendam Zaanland p 20 Nov. Fernando No- ronha, Buenos Aires n. Amsterdam. IJMUIDEN. IJMUIDER BESTUURDERSBOXD. De IJmuider Bes til urders bond zal binnenkort een grooten feestavond voor de leden organiseeren. welke zal ge houden worden in Thalia. CONCERT VOOR DE BLINDEN. Dinsdag 27 November a.s. zal het koor van de blinden te Amsterdam een concert geven in het Gebouw voor Christelijke Belangen. Eenige solisten zullen mede optreden. BLOEMENDAAL. PROF. DR. n. H. KUIPER. Prof. dr. H. H. Kuyper. hoogleeraar aan de Vrye Universiteit te Amsterdam en wonende in Bloemendaal is eenigen tyd opgenomen geweest in het zieken huis Bronovo te 's-Gravenhage. Thans vernemen wy dat Prof. Kuyper dezer dagen weer thuis is gekomen, zyn toe stand is redelijk goed 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8ó011.20 ,,Lc Deluge" van St. Saëns. voor soli, koor cn orkest. „Les petits Panting dc Bois'* van M. Lcvv. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7-208.I5 Concert. KleinAVcrag» orkest. 8.20 Concert. Concert. H. Muhthofcr cn F. Ettcl. Dr. Krug, declamatie. K- SchmittAValtcr, bariton. Tot slot ,,Er# ster Klasse", klucht in 1 acte. Daarna dansmuziek tot 11.20. KoNIGSWUSTERHAUSEN (ZEE. SEN), 1250 M. en/of 1700 M. c.a. 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.20—7.05 Lezingen 7.20 Oedipus Rex", opera m 2 ac>

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11