HUISVLIJT. tl POSTZEGELRUBRIEK RAADSELS Raadseloplossingen RUILRUBRIEK BRIEVENBUS BOERDERIJ Om de veestapel te voltooien krijgen we voor 't slot paard, schapen, geit en kippen. De serie is nog voor uitbreiding vatbaar, doch voorlooplg zullen we 't hierbij laten. Ik ben nieuwsgierig wie van al deze modelletjes een aardig ge heel heeft gekregen. Denk er bij 't uit zagen van de kleine voorwerpjes om, dat je eerst de gaten uitzaagt en dan pas den omtrek, anders zijn ze zoo lastig vast te houden. De modellen zijn wederom bij den zaalwachter te bezichtigen. Bloemhofstraat 29rd. S. HELPT DE ARMEN. Er was eens een kleine jongen. Karei heette hU, die zoo dolgraag kennis wil de maken met zwarten Piet. den knecht van Sint Nicolaas. Maar Jammer genoeg wist hij niet, hoe hij dit doel bereiken kon en of hij al dacht en giste, het hielp hem niet en hij wist er geen raad op. Op een goeden dag echter zelde zijn vader hem, dat hl) van plan was om eens een bezoek te gaan brengen bij den houtvester om wat boomstronken en eikenblokken te bestellen voor den win ter. Hout stookt heerlijk en met de koude kan men best een beetje voor raad er van gebruiken. Karei vroeg na tuurlijk of hij dan met vader mee mocht want een bezoek aan den ouden hout vester was altijd Iets bijzonders. De man woonde diep in het bosch en kon als hU wilde prachtige verlialen vertellen, terwijl zijn vrouw veel van Karei hield en bijna steeds met een kleine verras sing voor den dag kwam. Dat waren dus belangrijke dingen en Karei ver langde dan ook zeer om weer eens naar het houtvestershuisje te gaan. Geluk kig stond zijn vader het hem toe en spraken zy af den volgenden Woensdag middag als Karei vrij van school zou zijn op pad te gaan. De Woensdag kwam spoedig en toen Karei uit school naar huis gekomen was en gegeten had, maakten vader en zoon zich gereed om op weg naar den hout vester te gaan. De weg liep een weinig op en na een korte wandeling bereikte men het dichte dennenbosch. Rustig liepen zy voort. Karei deed zijn uiterste best om gelijken tred te houden met zijn va der en praatte ondertusschen honderd uit. zoodat de weg him niet lang viel. Bedachtzaam bracht Karei het gesprek ook op het komende Sint Nlcolaas-feest en vroeg of Zwarte Piet nu al in het land zou zijn om naar de kinderen te zien. De vader dacht van wel en nu 1 vroeg Karei opeens of vader dan niet wist waar men hem spreken kon. „Weet u dan niet vader, waar hij woont?" .Dat kan lk je werkelijk niet zeggen, Jongen. Ik weet alleen, dat hij meestal op reis is door het geheele land, want er zijn natuurlijk zooveel kinderen, die hU nog allemaal bezoeken moet voor Sinter klaas zelf overkomt." Ja. dat begreep Karei ook wel en. daar de houtvesters-woning welke aan den rand van een prachtige boschweide ge legen was, reeds ln het zicht kwam, sproken zij vooreerst niet meer over den zwarten knecht. Eenige oogenblikken la ter betraden zij het huis, waar zij door den houtvester en diens vrouw allerhar telijkst begroet werden. ..Ik dacht al", zei de vrouw, „dat Ka- rel wel weer eens spoedig op bezoek zou komen en daarom heb ik wat fijns voor hem bewaard." Dat was belangrijk nieuws voor Karei, alhoewel hij in stilte reeds op zooiets ge hoopt had. Allen namen zij nu plaats om de ronde tafel in de groote gezellige kamer en toen eenmaal de koffie heerlijk te dam pen stond, haalde de gastvrouw uit haai buffet een groot stuk peperkoek, dat wel zoo uit Deventer gekomen scheen en gaf het Karei, die het dankbaar en met een stralend gezicht in ontvangst nam. Maar hij at het niet op! „Moet Je het nu niet eens proeven, Karei?" vroeg de vrouw verbaasd. „Ik wil het liever mede naar huis ne men. mevrouw, om het mijn moeder en mijn zusje te laten zien en ook een stuk- Je te geven!" antwoordde Karei. „Dat is lief van je. mijn jongen." sprak de goede vrouw terwijl zij zich van hem afwendde om ook aan het gesprek van de mannen deel te nemen. Maar ach. het werd al weer spoedig tijd om afscheid te nemen, vooral omdat vader nog voor donker weer thuis wilde zijn. De hout vestersvrouw had de keek voor Karei in een net stukje papier gepakt en verheugd droeg hij nu zijn pakje onder den arm mee. Toen zij reeds een kwartiertje geloo- pen hadden, maakte de weg een scherpe buiging naar rechts en daar was het dat zij ln de verte, tusschen de hoornen, een ouden man ontdekten, die een zwaren takkenbos op den rug droeg. De man had een groezelig en stoffig gezicht, ze ker van het houtsprokkelen en Karei moest dadelijk weer aan den zwarten knecht denken. HU vroeg zyn vader, of hij even naar den ouden man mocht gaan om hem te vragen of hij soms wist waar zwarte Piet woonde. Vader vond het gelukkig goed en zei lachend, dat de oude man het ook wel niet weten zou. Maar Karei holde weg en liep regelrecht op den oude toe. die niet weinig verbaasd was zoo geheel onverwacht door den knaap te worden aangesproken: „Zijt gij misschien zwarte Plet?" vroeg Karei in spanning. „Neen, beste jongen, die ben ik niet, hoor!" antwoordde de oude man vrien delijk. „Ik ben maai- een arme man uit het dorp daar," zei hij en bij deze woorden duidde hij met zijn hand de richting aan naai- het dorp waar hy woonde. „Ik heb ook geen kinderen, dus zwar te Piet komt bij mij ook niet", ging hij zachtjes verder. „Hebt U heelemaal geen kinderen? En komt zwarte Plet dan niet bij U?" vroeg Karei medelijdend. „Mijn kinderen zijn dood," sprak de oude man treurig. „Zij waren ook een maal zoo jong als jij en waren in de zen tyd van het jaar ook altijd vol spanning en nieuwsgierigheid naar den zwarten knecht, net als Jij. Maar nu ben ik alleen en maar zelden denkt iemand om mij!" Karei kon het niet helpen, maar hU voelde zich onder het aanhoor en van deze woorden zoo bedroefd worden, dat de tranen hem in de oogen sprongen. En opeens zei hy opgewonden: „Daar, neemt U dat mee. En als ik soms zwarten Piet nog tegenkom, zal ik hem zeggen, dat hij U ook niet vergeten moet en dat hij U ook wat moet bren gen!" En zyn heerlijke peperkoekgaf hy aan den ouden man. Snel liep hy te rug naar zyn vader, die natuuriyk tus schen de boomen gestaan had en alles gehoord en gezien had, maar toch net alsof hy niets wist en vroeg, wat Ka- rel toch wel gedaan had, dat hy zoo lang weg gebleven was. En Karei ver telde, wat hy van den ouden man ge hoord had en dat er byna niemand was, die aan hem dacht. „Zoo," liet vader zich hoorer., „en wat heb je met de koek gedaan?" Daar schoten Karei weer de tranen in de oogen en aarzelend antwoordde hy: „Ik heb het pakje aan den armen man gegeven. Moeder en zusje zullen, het wel niet zoo erg vinden, dat zy niets krygen, vooral als ik vertel van den ouden man!" Vader streek even met zyn hand hef- koozend over Karel's hoofd en ant woordde „Neen, myn jongen, dat zullen zij ze ker niet erg vinden, als zy het verhaal hooren. Maar vertel eens je hebt toch zeker eerst zelf wel een stukje van de koek opgegeten?" „Ik wilde den ouden man graag alles geven en daarom heb lk er zelf niets van genomen!" „Des te beter, des te beter!" knikte vader verheugd, „de oude man zal er beslist erg bly mee geweest zyn. Als het eenigszins gaat zullen we zien hem een plezier te doen, door zwarten Piet to waarschuwen om hem vooral niet te vergeten. Dan ziet hij tenminste dat er nog wel menschen zyn, die aan hem denken!" Nu, daarmede stemde Karei ten volle in. Vr ooi ijk sprong hij om zyn vader heen en was nu vol ongeduld om zoo spoedig mogeiyk thuis te komen. Toen zy eindeüjK het bosch verlieten en op den straatweg kwamen, was het reeds aan het schemeren en dus ver haastten zy hun schreden, zy behoef den gelukkig niet ver meer te loopen en het laatste stuk van den weg liep Karei vooruit want hy kon het niet langer uithouden, zoo graag wilde hy moeder het avontuur, dat hy beleefd had ver tellen. Ook zij beloofde hem, den armen man in het dorpje niet te vergeten en nog voor de vader het huis bereikt had, was Karei met het verhaal van zyn avon tuur reeds geheel klaar en zat hy bij zyn zusje, die hy ln de bontste volgorde vertelde van zyn bezoek aan den hout vester en van den armen man en van zwarten Piet en van Sint Nicolaas IE 16 TE KNUTSELEN. Wy zullen in de volgende weken «en heel dorp opbouwen! Daarvoor moeten jullie een flink stuk karton opzoeken, ongeveer vyftig centimeter lang en veer- tig centimeter breed. Dit stuk moet dan als bodem voor het dorp dienen, waarop elke week de huisjes en de menschen en de dieren geplakt worden, net zoo lang tot het dorp compleet is. Als jullie nu in den loop van de ko mende weken een aantal figuren ont vangen hebt, dan moet er op het karton van den eenen hoek naar den ande ren een straat gemaakt worden, welke een beetje krom loopt. Dat doet men zoo. Met een potlood worden de randen van de straat op het karton geteekend. Tus schen de lijnen wordt wat lym gestreken en daarover fijn geel zand gestrooid. Vooraf moeten de figuur en zooals deze wagen bijvoorbeeld op de straat ge plakt zijn. Dit plaatje moet nu op de volgende manier behandeld worden: men plakt het, zooals het afgedrukt staat, op een stukje styf doch niet te dik karton en als het goed gedroogd is, knipt men het, met de witte stukken onderaan er bU. uit. Nu moeten de witten stukken, elk in een andere rienting. worden omgebo gen, zoodat zy het plaatje staande kun nen houden. Wie het dorp echt mooi wil maken, gaat natuuriyk eerst het witte plaatje aan beide kanten kleuren. Is ook het kleuren klaar, dan bestrijkt men de omgebogen, witte vlakken met lijm of gom, en plakt daarmede het plaatje op de straat vast. Indien de fi guren niet steeds netjes recht blijven staan, kan men ze een steuntje van kar ton geven. Men behoeft het plaatje na tuuriyk niet beslist op te plakken, maar men kan ook de voetjes zonder lym ge bruiken om het plaatje op te zetten. Dat heeft het voordcel, dat men dan de fi guren nog eens verplaatsen kan. ONZE BIBLIOTHEEK. Slja van Amstel mag Maandag na 6 uur by my komen om een prijsje te ha len. Opgave van nieuwe lezertjes kan da- geiyks gedaan worden Gr. Houtstraat 155zwart. WLM LASSCHU1T. CURASAO. V. tg/S. fo /o 'f e zc tg/x- 'f o M /TC /*c ATO /zie /re JVc J0C. Gedurende 191520 krygen we een nieuwe serie, waarby de lage waarden weder in 't cUfertype (cyfers in een wit ovaal), de volgende waarde in 't type ko ningin met mailstoomer en de hoogste waarde in 't type koningin met palm- 'boomen verschenen. Ze zUn gelijk aan die van de serie 1912'14 van Ned. In- dië. De volgende waarden verschenen: 1/2 cent (violet), 1 cept (oiyf), 11/2 cent (blauw), 2 cent (bruin), 212 cent (groen), 3 cent (geel), 5 cent (rood) 7 12 cent (grijsbruin). Grootte van de vakjes 2.3 bij 2.8 c.M. In 't type koningin met mailstoomer 10 cent (rood), 121/2 cent (blauw), 15 cent (olijf). 221/2 cent (oranje), 25 cent (lila), 30 cent (lei- blauw). Grootte van de vakjes 2.8 by 2 3 c.M. In 't type Koningin met palm- boomen 50 cent (groen), 1.50 (violet) en 2.50 (rood). Grootte van de vakjes 3.5 by 2.8 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. Nieuwe deelnemer: 302. Anton Stevenhagen, Hofmeyer- straat 17. De zendingen loopen nu geregeld. In enkele groepen kan 't wel iets vlugger. De portefeuilles van Groep XIII (Zyi- wegbuurt), Groep XVII (Kleverlaan) en Groep XX (Haarlem-Noord) had ik reeds weer terug moeten hebben. Als die groepen deze maand nog een- zending willen ontvangen, moet er vlugger wor den doorgezonden. Bloemhofstraat 29rd. S. EEN LEGPLAAT. Nu komt de koude winter weer en is •het soms des namiddags al donfleer. Kans om buiten te spelen is er niet meer dus blijft er niets anders over, dan ons in huis wat te vermaken. Stil zitten is ook niet altyd prettig! Een rustig spelle tje of een knutselwerkje valt dus meest al wel in den smaak. W:j hebben hier een plaat, welke zoo verknipt is, dat er zestien stukjes ont staan zijn. Eerst moet nu alles zooals het hier staat op een stukje dikker pa pier geplakt worden en daarna moet elk stukje worden uitgeknipt. Nu gaat het er om net zoo lang te passen en te zoeken tot men de zestien stukjes op de juiste wijze aan elkaar ge legd heeft, zoodat de eigeniyke r-laat te voorschUn komt. Wat er op de plaat staat verraden wij niet, want dan zou het natuuriyk te gemakkeiyk zyn. (Deze raadsels zyn ingezonden door Jongens en Meisjes die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder do beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I (Letftyd 16 Jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Condor.) Mijn geheel bestaat uit 12 letters en is een bekend teekenaar voor de Jeugd. 1 3 11 7 ls een vrouw. 4 10 8 is een lichaamsdeel. 12 9 is een deel van een wagen. 5 2 11 komt van het varken. 8 6 10 geeft ons melk. 2. (Ingez. door Hagenaar). Neem uit de volgende Rubrlekertjes- namen telkens één letter, zoodat ge een nieuwen Rubriekertjesnaam krygt. Va ders Hulp, Roetkopje, Turns ter tje, Ap pelmootje, Bruintje, Appeltje, Hagenaar Napoleon, Boschelfje, Madeliefje, Don Frederik. 3. (Ingez. door Aboe Do). Myn geheel is een plein in Haarlem en bestaat uit 15 letters. 6 2 7 9 10 ls een voetbedekking. 2 3 4 5 15 ls een hoofdstad van een provincie. 11 12 13 14 15 is geen straat. 1 8 is een uitroep van verrassing. 4. (Ingez. door Huishen.) Maak uit nevensgaande letters 4 Ru- brlekertjesnamen, die by elkaar be- hooren. Aaaaaaieoe sch dd rr nld v n gr h d. 5. (Ingez. door Hagenaar.) Ik ben een Rubriekertjesnaam van 11 letters. 1 2 3 4 11 8 doet een muis. G 7 8 is lang. 4 5 is een verkorte jongensnaam. 5 6 gebruikt men in iederen manufac tuurwinkel. 4 5 8 9 is een plaats in België. 7 is een breed water. 10 11 9 is een meisjesnaam. 6 11 5 2 is niet ja. 6. (Ingez. door Roetkopje.) a. Welk beroep oefent Teun Romlei- bomotau uit? b. Welk beroep oefent Aart Fogof- sper uit? c. Welk beroep oefent Gert Waohurb uit? AFDEKT .TNG II (Leeftyd 9 Jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Arretje Noff.) Neem uit de volgende Rubriekertjes- namen telkens één létter, zoodat ge een anderen Rubriekertjesnaam krygt Woudnimf, Bloemenfee, Mannetje, Goudsprietje, Hagenaar. 2. (Ingez. door Roetkopje.) Verborgen namen. a. De zieke mag niet uit in December, 't Is dan te guur. b. Ik ga wandelen aan den waterkant. c.Ja, neem je pop dan mee. d. Er liep een man naast den wagen. e. zy heeft een mooie stem, maar ze moet harder zingen. 3. (Ingez. door den kleinen Violist.) Neem uit onderstaande zinnen telkens één woord. Deze woorden moeten een ge zegde vormen, dat hoe men het ook op vat, altyd iets aangenaams is. Moeder kocht boter. De by zoekt honing. Vader stookt de kachel op. Wat een prachtige visch zwemt daar! 4. Ingez. door Arretje Noff.) Wat voor drank haalt men uit kre kelman? 5. (Ingez. door Hulshen.) Zet achter een Jaargetyde een mede klinker en daarachter een deel van een stad en ge krygt een plaats in den Ach terhoek. 6. Strikvragen. a. (Ingez. door Turnstertje.5 Welke ls de beste dracht? b. Welke is de slechtste dracht? c. Waar heeft het varken het meeste spek? d. Wie spreekt altijd van zichzelve? e. (Ingez. door Jopie van Leuven). Men gebruikt me dagelyks in de spij zen en toch zult ge me. alleen nooit eten. f. (Ingez. door Goudhartje.) Wanneer kon men water ln een zeef vervceren? g. Wat loopt de trap op zonder zich te bewegen? De raadseloplossingen der vorige week zyn: AFDEELING I 1. Kantoorbediende. 2. Meester Cornells. 3. Hagenaar. 4. Boeda Pest. 5. Vreeland. 6. a. Eergisteren, gisteren, heden, mor gen, overmorgen, b. Weiland, c. Mozes. AFDEELING II 1. Prikkebecn. 2. Boek, doek. hoek, koek, zoek. 3. Krullebol Steilhaar. 4. Theeheet. 5. Hagenaar. Goede raadseloplossingen ontvangen van: Snelvoetje 6 Koolmees 6 Denne- takje 6 Krielkip 6 Wenda 6 Hulshen 5 Juffert Ongeduld 5 Tramstudent 5 Moe ders Jongste 6 Robbedoes 6 Capricornus 6 Libra 6 Jaantje Vergers 4 Johanna Vergers 4 De kleine Koerier 5 Denne- takje 5 De Een en Twintigste 6 A. B. C. 5 Tromp 6 Aconietje 5 Pauweveer 6. De Fries 6 Bart zonder barst 5 Wil genroosje 6 Miep 6 Zeester 6 Een naam- looze 5 Pukkie 5 Heliante 6 Moeders Hulp 5 Kleine Ulbo 5 Turnstertje 6 De kleine Vogelvriend 6 De kleine Violist 6 Knagelijntje 5 De kleine Lord 5 Roet kopje 6 Hagenaar 6 Arretje Noff 6 Flap- oortje 4 Berliner Bol 6 Monteur 6 Viool tje 5 Aboe Do 5 Bloze Kriekske 6 Alba G Kaatsballetje 5 Obione 6 Zevenster 6 Een naamlooze 4 Zwemstertje 6 Boeken- verslindster 4 Breeroo 5 Bloemenfee 4 Denappeltje 6 Enrico 6 Prikkebecn 6 Boterbloempje 2 Piet Hein 5 Zilverklokje 6 Appelsnoetje 6 't Groentje 6 Darwin- tulp 4 De Piccolo Blazer 6 Hebatje 6 Mimi Poesekat 6 Mannetje 5 Roodwan getje 6 Tilburgertje 6 Don Frederik 6 Eekhoorntje 5 Papavertje 4 Vaders Hulp 2 Sering 6 Verkeersagentje 6 Krullebol Steilhaar 5 Sarina 6 Brillantster 6 Boschelfje 3 Tooneelspeelstertje 3 Dah- liaatje 5 Madeliefje 4 Meidoorntje 4 Boschviooltje 6 Groenling 4 Floris V 5 Snibbelaartje 5 De kleine Metselaar 5 Korstjesknager 5 Poppenmoedertje 5 De kleine Gymnast 5 Koekoek 5 Rood borstje 5 Hansje Teddybeer 5 De kleine Bakker 5 De Schipperin 6 Baby Peggy 5 Attalanta 5 Duimpje 6 Rozenknopje 5 Dikkie 5 Mopperpot 4 Marianne 6 Jean ne d'Arc 6 Appeltje 5 Appelmootje 5 Rysteikkertje 3 Duivenvrlend 6 Goud hartje 2. Wie wil myn 24 Texelpl. ruilen voor 24 H. O. punten? Adres: Raamsingel 22 zwart. K. HELLEMINK, Ursulastraat 7 rood heeft plaatjes van Roodband-zeeppoeder n.l. Album I Holland, zoo wij het za gen. De dubbele nrs. 27, 50, 55, 56 66 72 76 81 83 87 90 93 95 107 109 129 132 en 144 wou hij ruilen voor andere nrs. M. AUKES. Bosch en Hovenstraat 30, heeft 18 Kamerplantenpl. S Karnemelk- zeeppl. (Bloemen) 9 Roodbandpl., 9 Hoe heet die Vogelpl. 20 Texelpl., 7 van Nel- lesbonnen, 6 Bloemen in onzen Tuinpl., 15 Sickesz-p. Dit alles wE Je ruilen voor Pelikaan tj es. LIBRA, Lange Raamstr. 4 VUfhoek vraagt Stokhuizen Jamletters en Peli- kaantjes. Ze geeft ervoor terug Sickesz- omslagen. J. WEERT, A. L. Dyserinckstr. 126 bij de Romolenstraat vraagt, of iemand haar helpen kan aan een flinke, groote lap liefst donker. Ze is alle avonden thuis na 7 uur, behalve 's Woensdags en 's Zondags. J. J. HARTMAN, VoortingstTaat 11, vraagt Duifjes. Hij geeft ervoor terug Roodbandpl., Karnemelkzeeppl. of post zegels. I ZONNEVELD, G-asthuissingel 66 wil drie witte muizen weggeven. RUBRIEKERTJES-LIJST. 609. Johanna Hartman, oud 11 jaar, 610. Johan Hartman, oud 13 jaar, bei den Voortingstraat 11. Johan mag Woensdag een verrassing bij mij komen halen. 611. Piet Hovingh, oud 6 jaar, Lange Raamstraat 4. Brieven aan de Redactie van de Kin* der-Afdeeling moeten gezonden wordea aan Mevrouw BLOMBERG—ZEIEMAN, v. d. Vinnestraat 21rood. (In de bus gooien zonder aan* bellen.) W. v. L. Je kunt over deze zeehel den wel mooie boeken lezen, die Been geschreven heeft. Lees je veel? DENNETAKJE. Als zus het naal denboekje nog niet heeft gebracht, laat ze hel dan naar de TUdingzaul brengen a.s. Maandag. Hoe gaat er nu mee? Was je verkouden? DE KLEINE KOERIER. Voor onze Rubriek is dit dc hccriykste tijd van het jaar. Ik vmd het aardig, dat JU ook weer je krachten geeft, 't Zal er wel heel ar tistiek uitzien. BLOEMENELFJE. Alles, wat Je op noemt, zal welkom zUn. Ik hoop. dat Je er voor Maandag mee klaar komt. Heb je de lap al gehaald? Je zult wel flink met de naald terecht kunnen. Ik vind het niet aardig, dat jullie die onderwij zeres zoo plagen. Toe, doe jy er nu niet meer aan mee. 't Is gezellig voor Je, dat je nichtje ook op de Huishoudschool ls. BLOEMENGODIN. Je boeken en spellen zullen welkom zijn, als ze er maar netjes uitzien. Misschien heb ik do twee nichten nu al ontmoet. TRAMSTUDENT. Dan loop je zeker alle dagen door de Groote Houtstraat. -Het eerste raadsel was wel het moel- Jykste. Ik kan me best begrUpen, dat Jo het niet vinden kon. JUFFERTJE ONGEDULD. 'k Ge loof lieusch, dat je veel mooier schrU- ven kunt. Je raadsels zUn goed, SchrUf je de volgende week nu eens op je aller mooist? HUISHEN. Je raadsels zyn goed. WENDA. Heb Je Woensdag lekker by tante gegeten? Als je me het knik kerzakje nog niet gebracht hebt, breng het dan Maandag maar naar de TUding- zaal. MEJ. D. Myn dank voor de gezon den porto, 't Was heusch zoo erg niet. KRIELKIP. Zei St. Nicolaas Jo goeden dag? Wat leuk, dat je de stoom boot uit Spanje zag binnenkomen. Ga Je 's avonds wel eens winkelen met moe der? Ja, ik verveel me heusch niet. CONDOR. Je hebt toch alle num mers van Onze Jeugd bewaard? Daar kun je de adressen van de nieuwelingen ln lezen. Ik mag je niet zeggen achter welken schuilnaam zy zich verbergen. Is 't laatste zweertje nu ook genezen? Langzaam maar zeker groeit Je Biblio theek toch. Me dunkt, je kunt met do resultaten tevreden zijn. Natuuriyk moet alles ordelijk gaan. Je raadsels zyn goed. DENNETAKJE. Ja. Je was de vo rige week te laat. Hebben jullie thuis nog nadeel gehad van den storm? Ik vind het prettig voor Greta, dat JU aan haar verlangen hebt kunnen voldoen. KOOLMEES Die zakjes zal ik nu in naaidoosjes leggen. Dan begrijpen de patientjes wel, waar het voor dient. SNELVOE7TJE. Knap zoo. dat JU ook voor dienstmeisje wil spelen. Dit pa pier is Juist uitstekend voor de Rubriek. Wat zal die pop een keurige garderobe krijgen. J. J. H. Je mag kiezen tusschen de belde opgegeven namen. Zet dc volgende week er maar een onder Je werk, HET NAAISTERTJE. Onder dezen naam mag je meedoen. Kun Je flink met dc naald overweg? Ga JU altyd maar op tijd naar bed. daar groei Je van. BOEKENVERSIJNDSTER. Ja, des Woensdags moet ik raadsels en briefjes hebben, 't Doet me plezier, dat je Met z'n Achten een fyn verhaal vindt. Hoe gaat het nu met loopen? Wat heb je veel gemaakt voor den St. Nic. wcastrUd. Straks beginnen we weer aan de Hand- werk-Rubrlek, maar nu zUn al onze ge dachten voor de aanstaande tentoon stelling. Jullie concert is goed geslaagd hè? Onze Bibliotheek ls een hee' moo:e instelling van Wim Lasschuit. HIJ heeft al zijn boeker, voor Rubriekertjes be schikbaar gesteld. Er zyn zeker boeken bij. die ju ock graag zult willen lezen. Wend je maar een3 tot hem. Hij woont Gr. Houtstraat 155 z. MEVR. v. T. 'k Ben heel benieuwd de wieg te zien en zal er iemand heen- sturen. om haar te halen. Alle inzendin gen zUn voor de ziekenhuizen en verdere inrichtingen van Kinderverzorging. Als U een weeshuis op 't oog heelt, dat be hoefte heeft aan speelgoed, zou ik gaarno dit adres vernemen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14