RAADSVERGADERING öudenvan dagen PEPERMUNT SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA. HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 30 NOV. 1928 VELSEN. BEHANDELING GEMEENTE- BEGROOTING. .(Vervolg der zitting van Donderdag morgen). Begrooting Gasbedrijf. By de behandeling van de begrooting Voor het Gasbedrijf uiten verschillende leden wensohen over de straatverlich ting. De Burgemeester komt te twaalf uur weer ter vergadering. De heer Sluiters vraagt betere verlichting op dc hoeken der straten en vooral verlichting bij de "halten der autobussen. Daar is het 's avonds heel gevaarlijk. De heeren Schaar, Visser en D e Nobel wensohen toonkamers voor het Gasbedrijf "Wethouder T u s e n i u s antwoordt de verschillende sprekers. Hij zal met de vele wenschen rekening houden. Spreker is geen tegenstander van toonkamers, maar hij acht die vooralsnog niet noo dig, omdat hot gasverbruik in Vetteen toch al heel groot is. Het verkoopen van gasfornuizen door de gemeente acht hij gewenscht uit propagandistisch punt De begrooting voor het Gasbedrijf wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Te half één wordt de vergadering ge= schorst tot twee uur. DE VIJFDE ZITTING. Te twee uur wordt de vergadering heropend. B\j het begin dei- zitting zijn afwezig de heeren Vermeulen en Krijger. Aan de orde komt de behandeling der Bcgrooting voor het Water leidingbedrijf. De heer Schaar is van meening, dat de prijs van het water voor de minst draagkrachtigen wel wat te hoog is. Hij vraagt aan B en W. te overwe gen, of hieraan op eenige manier tege moet gekomen kan worden. De heer De Nobel dringt er met klem op aan, er voor te zorgen, dat in de toekomst de watervoorziening in de ze gemeente geen gevaar loopt. Wethouder T u s e n i u s antwoordt dat het Waterleidingbedrijf geen winst maakt. Van verlaging van den water, prijs kan voorloopig nog geen sprake zijn. Wat de waterwinplaatsen betreft, merkt spreker op. dat men zal moeten komen tot onteigening van gronden, die het meest voor waterwinning ge, schikt zijn. De begrooting voor het Waterleiding bedrijf wordt zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. Bcgrooling voor Openbare Werken. By de behandeling van de begrooting voor Openbare Werken bepleit de heer Visser het nemen van verschillende werken in eigen beheer. De gemeente is met aanbestedingen vaak op den duren weg. De heer Bosman is van meening. dat*Wf bij' belangrijke werken wat min der, hoofdambtenaren en wat meer ge- sc hooide- personeel - moet worden aange, Bteld; De heer Maas acht het niet goed, om tydelijk personeel premie voor pensioen te laten betalen, teneinde dit later, wan, neem "hot werk afgeloopen is, terug te geven. Men wekt op die manier bij de menschen verwachtingen op, die toch niet verwezenlijkt kunnen worden. Wethouder Dunnebier antwoordt, dat ook wegen, die niet in eigen beheer zün uitgevoerd, in uitstekenden toe stand verkeeren, zooals het vervolg van den Hagelingerweg. (De hegr Vermeulen komt te hall drie ter vergadering). Wethouder Dunnebier antwoordt den heer Bosman, dat bij belangrijke werken voldoende toezicht aanwezig moet zijn en den heer Maas antwoordt hij. dat de tydelüke arbeiders bij hun aanstelling wisten, onder welke voor waarden zy moesten werken. Onder scheid kan niet gemaakt worden, zoodat dc pensioenbijdrage gestort moest wor den; het was evenwel billijk, hun by het eindigen der dienstbetrekking het geld terug te betalen. De bogrooting voor Openbare Werken wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Bcgrooling Reinlgings- en On tsmetti ngs dienst. De heer Ten Broeke meent, dat de huur der ambtswoning van den direc, teur van dit bedrijf te laag is. De heer Vermeulen merkt op, dat de huur van deze ambtswoning niets met de huurwaarde te maken heeft. Men moet er ook aan denken, dat de functionaris dag en nacht beschikbaar moet zyn. W<tliouder Dunnebier verklaart den heer Ten Broeke niet anders te kunnen antwoorden, dan de heer Ver meulen gedaan heeft Deze begroeting wordt eveneens zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Begrciotïng Ophaal- en Stor- lingsdienst. De heer Van der Steen vraagt, het mogelijk te maken dat op vele ploat., sen i.-jüchtingen over dezen dienst in gewonnen kunnen worden. Er moet meer reclame voor wordt gemaakt. Wethouder N U s s e n zegt overweging toe. Hi] merkt op. dat het met dezen dienst in de goede richting gaat. Ook deze begrooting wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. De begrootingen voor de Burgerlijke instellingen van Maatschappeiyk Hulp betoon. voor de Gezondheidscommissie en voor cie Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs worden zonde: discussie of hoofdelijke stemming goed gekeurd. Gcmcontebcgrootlnp Thans worden de posten der Gemeen tCi.egreoüng voor 1929 behandeld. By post 22 stelt de heer Vermeu len voor, den post, met 150— te verhoogon, teneinde den raad in de ge: letenheid te stellen, zich uit te spreken over de wenschelUklieid. dat de raad meermalen per jaar vergadert. De Voorzitter verwacht van dit ftoorstci geen practiacjio resultaten, Sr 1 wordt immers zooveel mogelijk en zoo, veel als noodig is vergaderd. Het voorstel-V ermeulen wordt aangenomen met 17 tegen 7 stemmen. Bij post 34 vraagt dc heer Ver meulen, om op kosten van de ge meente geen buitenlandsche reisjes te maken, als men iets in het binnenland goedkooper of evengoed koopen kan. Wethouder Dunnebier antwoordt, dat het waarlijk geen plebaerreisje ge weest is. De heeren gingen op Zaterdag, middag weg en kwamen Maandagavond d.a.v. terug. Het zal een heel belang, ryke zaak moeten zyn, eer spreker nog eens bereid zal zyn, om voor zulk een reisje ook Zijn Zondag op te offeren. Wethouder Tusenius noemt de op merking van den heer Vermeulen een insinuatie. Hij meent, dat de gemeente Velsen gelukkig te prijzen is. dat er zóó weinig aan reisgeld uitgegeven wordt. Bij post 63 stelt Wethouder Schil, ling voor, pogingen aan te wenden om liet. officieel verslag weer in een of ander blad geplaatst tc krygen. De Voorzitter is bereid, pogingen aan te wenden een dergelijke overeen komst met een of ander blad te sluiten. De heer Maas vindt het beter, om meer propaganda voor het officieel raads1verslag te maken. De heer Ten Broeke vindt het heelemaal niet noodzakelijk, dat zulk een overeenkomst met slechts één blad gesloten wordt. Besloten wordt, B. en W. uit te noo digen, het voorst-el van den heer Schil, ling in overweging te nemen. By post 80 stelt de heer Vermeu len voor, aan de inspecteurs van politie een dergelijke salaris-verhooging te ge ven, dac zy weer gelyk komen met de ambtenaren, zooals dat vroeger ge weest is. Dit voorstel wordt niet voldoende on dersteund. Een langdurige discussie ontstaat over het voorstel van B. en W. om het poli, biekorps met zes agenten uit te brei, den. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. By post 82 merkt de heer Ba ar da op, dat het gebouw van den politiepost aan denEngéimundusweg niet veel be ter is dan een hok, dat dringend verbe tering eischt. De kamer van den in specteur is zóó klein, dat hij zich haast niet kan omdraaien. De heer Homburg bepleit ook een betere huisvesting voor de politie in Velsen Noord. Neutrale Zickenhuisverecniging By het hoofdstuk Volksgezondheid stelt de heer Vermeulen voor, aan de Neutrale Ziekenhuisvereeniging een subsidie te verleenen van 40 procent der bijdragen, die van pairtiouliere zijde aan contributies worden opgebracht, onder voorwaarde evenwel, diat dit subsidie niet hooger dan 1000-per jaar mag zyn. Dit voorstel wordt aangenomen met 7 stemmen tegeu. Tuberculosebestrijding. Mevrouw Van Veen verdedigt de werkwijze van de Vereeniging tot be, scryding der Tuberculose. Zy begrijpt niet waarom B. en W. zeggen, dat de begrooting sluitend is gemaakt met 0300. Dit moet zijn 8200. Zij. stelt voor die 19Ö0 toe te staan De heer Ba ar da bepleit met warm te verhooging der subsidie. Hy merkt, op, dat de vereeniging een hoogst nuttig wer".: verricht en niet met het "geld smijt. Volgens spreker zal een bedrag van 8200 moeten worden toegestaan. De heer Ten Broeke stelt voor, aan de vereeniging een subsidie van 6300 te verleenen en toezegging van een garantiepost van 1900, als dit in derdaad noodig is. De heer Vermeulen noemt dit laatste onzin. Men zet een post op de begreoting of men doet dat niet. Wethouder Njjssen meent, dat de heeren langs elkaar heen praten en toch hetzelfde willen. Hij zet het standpunt van B. en W. nader uiteen en zegt, dat de provinciale subsidie geen gevaar loopt. Men kan toch niet meer geven, dan de vereeniging vraagt. Dc heer Vermeulen is nu gerust gesteld en geeft mevrouw Vair Veen in overweging het voorstel in te trekken. De heer Maas is het hiermee eens. De heer B a a r d a is er nog niet zoo zeker van dat de provinciale subsidie gevaar loopt, als men de subsidie van 8200 niet geeft. Wethouder Dunnebier begrijpt niet, waarom de heer Baai-da zoo op zijn stuk blijft staan. De vereeniging zelf vraagt 6300 en eventueel een ere, diet van 1900. Als het blijkt dat zij dit laatste bedrag noodig heeft, dan be, hoeft zy slechts by de geaneente aan te kloppen en zij krijgt het. Het voorstel van Mevrouw Van Veen wordt ingetrokken. De desbetreffende post. worat zonder hoofdeiyke stemming goedgekeurd. Tc vyf uur wordt de vergadering tot zeven uur geschorst. DE ZESDE ZITTING Te zeven uur wordt de vergadering weer heropend. Bij het begin der zitting zyn afwezig de leden Roelse, Krijger en Burgemees ter Rykens. De vergadering wordt gepresideerd door wethouder Dunnebier. Bij post 121 komt het voorstel der soc.-dem. raadsfractie in behandeling om aan het Centraal Drankweercomité in de gemeente Velsen voor het jaar 1929 een subsidie te verleenen van 250. De he°r Schaar verdedigt dit voor stel met groote warmte. Hij vestigt er de aandacht op. dat vooral onder de zeevarenden nog ontzettend veel alco, hol gedronken wordt. Soms moeten vis, schers naar boord gedragen worden om dat zy wegens dronkenschap niet loo- oen kunnen Spreker critiseert in dezen de houding van wethouder Schilling. De heer Roel se komt ter vercade- ing. De heer Maas schetst ook die ellen, de. door het alcoholmisbruik veroor zaakt Hy stelt voor 75 aan liet Kruis- verbond te verleenen. De heer Vermeulen stelt voor. een subsidie te verleenen, gelyk staande aa 40 pCt. van de contributie, door de le den eer verecnigingen betaald. Dc voorstellen der S. D. A. P. en van den heer Maas worden aangenomen, na dat wethouder £chilling meegedeeld heeft, dat hij uit protest tegen zal stemmen. By post 124 verdedigt Mevrouw Van Veen dc motie der S. D. A. P. om in verschillende centra der gemeente con, sultatiebureaux voor zuigelingenzorg te stichten. De Voorzitter stelt voor, de voor, stellen van de S. D. A. P. (die reeds uitvoerig in ons blad gepubliceerd zyn) naar B en W. om praeadvies te zen den. Te 7.35 komt Burgemeester Rijkens ter vergadering. Mevrouw Van Veen komt er tegen op, dat de voorstellen der S.D.A.P. en bloc (Mn prae-advies naar B en W. zou den gezonden worden, omdat er bij zijn, die ook het. vorig jaar reeds ingediend zijn. Prae.-advies daarop heeft zij nooit gezien. Uitvoerig licht spreekster de mo, tie betreffende de zuigelingenzorg toe De Voorzitter interrumpeert en merkt op, dat er wel heel kleine kinde ren mee op de fiets worden genomen. Wethouder Schilling: „Ze gaan er wel mee op de fiets naar Amster dam! Naar Artis!" De heeren Roelse en Visser pro testeeren er tegen, dat zulk een ernstig voorstel belachelijk wordt gemaakt. Wethouder Schilling: „Jelui ma, ken het belachelijk!" De Voorzitter herhaalt, dat heel dikwijls jonge kinderen op de fiets mee worden genomen. Mevrouw Van Veen: „Maar toch niet met kinderen van drie weken!" Zy noodigt B. en W. uit. zich in dezen met „Het Witte Kruis" te verstaan en dan zoo spoc-dig mogelijk met voorstellen te komen Wethouder Schilling vraagt, of het nu zoo verschrikkelijk is. dat men van West.- naar Oost-IJmuiden gaat om een consultatiebureau te raadple gen. Vroeger moest men heelemaal naar Haarlem om dit te doen. De heer Maas meent, dat het ver voer van heel jonge kinderen niet na, deelig kan zyn. Kinderen van één dag van Roomsche ouders worden soms ook heel ver naar een kerk vervoerd om ge doopt te worden. Van nadeelige gevol, gen heeft hij nooit gehoord. De heer Ten Broeke stelt voor, de motie van Mevrouw Van Veen om prae- advies naar B en W. te zenden, want de raad moet toch weten hoeveel geld er vcor gevoteerd moet worden. De heer Roelse: „Dan hebben we dat prae-advies het volgend jaar nog niet!" De heer Vermeulen zal tegen het voorstel der S. D. A. P. stemmen, om, dat hy meent, dat de geneeskundige hulp in deze gemeente voldoende is. De Voorzitter merkt op, dat er tegenwoordig zóóveel zaken naar B. en W. om prae-advies worden gezonden, dat ze niet behoorlijk verwerkt en be, studeerd kunnen worden. „Iedereen heeft zijn stokpaardje", zegt spreker, „en iedereen vraagt de prioriteit". De heer Groeneveld stelt voor, B. en W. uit te noodigen spoedig met een gedocumenteerd prae-advies te komen. De Voorzitter: „Alwéér een voorstel! En nog wel spoedig! Ja, ja!" Mevrouw Van Veen trekt haar motie in ten gunste van het voorstel- Grceneveld. Dit voorstel wordt aangenomen met 19 tegen 4 stemmen. Bij post 149 stelt de soc.ktem. raads fractie voor, het Tuindershofje in te richten voor woningen van ouden van dagen en B. en W. uit te noodigen daar, voor overleg te plegen met de wonirig- bcuwvereeniging „Velsen". Wethouder „Schilling is bereid, om dit overleg te plegen. Na deze toezegging trekt de soc.-dem. raadsfractie haar voorstel in. Bij het hoofdstuk Openbare Werken voeren bijna alle leden het woord om eenige wenschen te uiten. Wethouder Dunnebier beantwoordt ze en zegt overweging toe. Ditzelfde geschiedt ook zy den post „Onderhoud van pompen en riolen". By Hoofdstuk „Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen" komen aan de orde de bekende voorstéllen van de soc.- dem. raadsfractie betreffende de stich, ting van scholen, zooals die reeds uit, vöerig in ons blad gepubliceerd zijn. De heer Vermeulen stélt voor, deze voorstellen om prae-advies aan B. en W. te zenden en ze ook in handen van de commissie A-oor Ondenéijs te ge in. De raad vereenigt zich hiermede. Bij post 267 komt aan de orde het voorstel der soc.-dem. raadsfractie om zoo spoedig mogelijk te komen niet een voorstel tot den bouw van een nieuw schoolgebouw voor buitengewoon lager onderwys op een centraal gelegen punt in de gemeente. Dit voorstel wordt om prae,advies in handen van B en W. gesteld. Ook geschiedt dit met het voorstel der soc.,dem. raadsfractie om in 1929 over te gaan tot den bouw van een openbare school voor voorbereidend on derwys te IJmuiden ten zuiden van de Eetonbrug. 3y post 337 stelt de heer Van dei- Steen voor. een bedrag beschikbaar te stellen aan de Vlsscherijschool voor het uitschryven van roerwedstrijden. Hier moeten goede roeiers komen, dat hebben ae jongste ongelukken bewezen. Twee roeiers, die bij dien storm in zee gesto ken zyn, hebben vroeger eerste prijzen gewonnen bU roeiwedstryden. De Voorzitter deelt mede, dat dit voorstel niet bij post 337 behandeld kan worden, Het zal geschieden by den post voor de Visscheryschool. By post 241 stelt Mevrouw Van Veen voor. het nijverheidsonderwijs voor meisjes weer in te voeren. Dit voorstel wordt met 12 tegen II stemmen verworpen. De vergadering wordt te half elf ge schorst tot Vrijdag zeven uur. RAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vei-gadering van den Raad gehouden op Dinsdag, 4 December 1928, des namiddags 7 uur, ten gemeentchuize. Agenda. 1. Belastingzaken. 2. Ingekomen stukken en mededeeling. 3. Vaststelling le suppletoirs begroo tingen van de bedrijven voor gas en wa ter, dienst 1928. 4. Machtiging tot onderhandsche ver pachting van het hotel-pension „Vel- serbeek" met theeschenkerij. 5. Aanvrage om hernieuwde goedkeu ring der verordening op de heffing van schoolgeld voor het- gewoon lager onder wijs. openbaar vervolg onderwijs, buiten gewoon lager onderwijs en uitgebreid lager onderwijs. 0. Prae-advies omtrent een verzoek BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Billy hoorde de gong slaan. Het was nu etenstijd. „Kom jongen, naar beneden," Riepen moeder en de meid. Hij nam een glazen potje. Met een dekseltje van tin, Veegde alles met zijn zakdoek Schoon en deed dc fee er in. Denkend nu is alles veilig. Daar hij de fee geborgen had. Ging hij spoedig naar beneden. Maar de paddestoel hij vergat. En het paddestoeltje nijdig, Sprong toen woedend van den grond, Dreigend balde hij het vuistje, Omdat hij de fee niet vond. Feetjes hebben allerlei soort vriendjes en deze eene kan wonderen doen, zooals je spoedig zult zien. van het bestuur der vereeniging tot op richting en instandhouding van scholen voor lager en meer uitgebreid lager on derwijs te Velsen, om de benoodigde gel den uit de gemeentekas te verstrekken voor den verbouw van de bijzondere la gere school aan de Noorderlaan te Vel sen. 7. Vaststelling van de aan het bestuur der Vereeniging voor Christeiyk Natio naal Schoolonderwijs te Santpoort te verleenen voorschotten op de vergoe ding bedoeld bij artikel 101, le en 9e lid, der Lager-onderwijswet 1920. 8. Verleenen van bijdragen uit de gemeentekas aan besturen van byzon dere niet gesubsidieerde bewaarscholen. 9. Vaststelling van de gemeentelijke bydrage in de kosten van het byzon- der vervolgonderwijs over 1925 en 1926 en afrekening van deze bydrage over het driejarig tydvak 10241926. 10. Machtiging tot aanschaffing van een nieuwen vrachtauto voor de bedrij ven voor gas en water. 11. Overname van wegen te IJmuiden. 12. Verkoop van grond. 13. Onbewoonbaarverklaring van wo ningen. 14. Praeadvies omtrent wijziging der aan de N.V. Maatschappij .Oosterduin" te IJmuiden verleende vergunning tot het aanleggen van straten. 15. Verleenen van machtiging en toe staan van het noodige crediet voor het maken van een afscheiding by school B. 16. Aanwyzing van een terreinin de „Ratels" om dit te gelegenertijd als speelterrein in te richten. 17. Verleenen van toestemming tot het bouwen van een gebouwtje bestemd tot openbaar nut of ontspanning, op grond van het bepaalde in artikel 69, alinea 3 der bouw- en woningverordening. 18. Verhooging van den verloftoeslag voor de werklieden ir. dienst van de gemeente. 19. Vaststelling va neen nieuwe ver ordening. regelende de pensionneering van wethouders én van hiinne weduwen en. of weezen en de toekenning van een vergoeding aan wethouders. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Ouden van dagen nemen gaarne van die kleine ge woonten aan, waarvoor jongeren geen tijd of aan dacht hebben. Onmiskenbaar is daarbij ook de gewoonte steeds mede te dragen. Het dage- lijksch gebruik van deze origineele pepermunt be- feekent steeds opnieuw een genot en aangename tijdpasseering. Voor H.H. Winkeliers bij: Fa C. H. S. HE1LKER, Haarlem ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. J. H. G., nachtwaker-portier, wonen de te Zaandam, thans gedetineerd. Art. 249 W. v. S., een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek der preven tieve hechtenis o. v. H. P.. granietwerker, wonende te Amsterdam. Vrygesproken. C. O., los werkman, zonder vaste woon of verbiyfplaats, thans gedetineerd. Be delarij. Drie dagen hechtenis. C. G. v. E., metselaar, zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd. Diefstal door middel van inklimming. Acht maan den gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. L. V., basculemaker, wonende te Al phen a. d. Ryn, thans gedetineerd. Dief stal. Een jaar gevangenisstraf met af trek der preventieve hechtenis en gedeel telijke toewijzing der civiele vordering. J. H. C., koopman in sigaren, wonen de te Amsterdam. Vrijgesproken. A. V., chauffeur, wonende te Haarlem mermeer. Appèl overtr. Motor en Ry- wielwet. 20 boete subs. 10 dagen hech- teis. J. A. B., voerman, wonende te Drie huis. Vrygesproken. G. H., chauffeur, wonende te 's-Gra- venhage. Appèl overtr. Wet op Openbare Vervoermiddelen". Vonnis Kantonrech ter Haarlem bevestigd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Ct». per regeL Abbekerk p. 28 Nov. 3 u. Perim, Rot terdam n. Australië. AagtekeTk 28 Nov. 23 u. van Hambur; n. Rotterdam. Amsterdam 28 Nov. v. Curasao naar Europa. Boskoop 26 Nov. v. ïquique naar Guayaquil. Andyk 28 Nov. n.m. van Port Said n. Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Beemsterdyk 29 Nov. te Rotterdam v. Antwerpen. Borneo 28 Nov. te Singapore, Batavia n. Amsterdam. Brielle 27 Nov. van Valparaiso naar Amsterdam. Bennekom 29 Nov. te Hamburg van W.-kust v. Zuid-Amerika l.v. Rotter dam. Burgerdyk 29 Nov. 3 u. 45 m. van Rotterdam n. Norfolk. Oeres 27 Nov. van Lagos n. Warri. Djambi p. 29 Nov. Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. Gorontalo p. 28 Nov. 24 u. Ouessant, Batavia n. Rotterdam. Grotius 30 Nov. te Port Harcourt ver wacht. W.-Afrika n. Amsterdam. Grootendyk 28 Nov. 1630 myl van Lizard, Pacifickust n. Rotterdam. Haarlem 28 Nov. te Cartagena van Sta. Marta. Heemskerk 28 Nov.. van Tanga, Beira n. Rotterdam. Insulinde p. 28 Nov. 24 u. Suez, Rot terdam n. Java. Indrapoera 29 Nov. 6 u. te Belawan Rotterdam n. Batavia. Johan de Witt p. 28 Nov. Perim. Rotterdam n. Amsterdam. Kota Inten p. 29 Nov. 12 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Karimata 27 Nov. v. Medan naar Penang. Lochkatrine 26 Nov. te Portland. Pa cifickust n. Hamburg. Moerdyk 28 Nov. te Los Angeles Har bour, Antwerpen n. de Pacifickust. Medan 29 Nov. 4 u. Ouessant, Rotter dam n. Batavia. Meliskerk 29 Nov. van Hamburg naar Amsterdam. Nieuwkerk 28 Nov. van Mozambique n. Beira. Narenta 26 Nov. te Liverpool. Paci fickust n. Rotterdam. Nias 29 Nov. te Rotterdam van Amsterdam. Noorderdyk 26 Nov. van Cristobal. Antwerpen n. de Pacifickust. Oranje Nassau 28 Nov. te New York v. W.-Indië. Palembang 29 Nov. 5 u. v. Hamburg n. Bremen. Pardo 26 Nov. v. Seattle n. Rotter dam. Patria 30 Nov. 7 u. te Marseille ver wacht. Batavia n. Rotterdam. Rhea 29 Nov. v. Amsterdam n. Ham burg. Slamat 29 Nov. 9 u. v. Colombo, Bataiva n. Rotterdam. Sibajak 29 Nov. 8 u. te Southampton, Rotterdam n. Java. Samarinda p. 29 Nov. 2 u. Perim. Australië n. Rotterdam. Sumatra 26 Nov. te Algoa Baai van Mossel Baai. Sommelsdyk 28 Nov nm. van Gram Rangoon n. Rotterdam. Texel. 28 Nov. v. Bordeaux. Amsterdam n. W.-Afrika. Tjikembang 27 Nov. van Hong Kong n. Muntok. Vlieland 26 Nov. v. Seccondee naar Freetown. Vechtdyk p. 27 Nov. Gipralta*. Beira n. Rotterdam. r - ZATERDAG 1 DECEMBER HILVERSUM, 1071 M. 10.0010.15 Morgenwijding. 12.302.00 Concert door het Boris Lensky-trio. 2.003.30 Aansluiting van het Thea/ ter Tuschinsky tc Amsterdam. Orkest 0. 1. v. Max Tak, P. Pala, orgel. 4.004.30 Italiaansche les voor be ginners. 4.305.00 Italiaansche les voor gevor derden. 5.005.25 Fransche les, beginners. 5.25—5.50 Fransche les, gevorderden. 6.50—6.50 Concert door het Omroep orkest. 6.507.15 Dujtsche les, beginners. 7-157.45 Duitsche les. gevorderden* 8.00 VARA. Concert. Het Utrechtsch Stedelijk Orkest o. 1. v. Evert Cornelis. Jean Cellers. viool. Spr. L. v. d. Wal, voorz. v. d. Alg. Ned. Bouwarb. Bond. 10.3011.45 VARA. Aansluiting van de" Cinema Royal te Amsterdam. Orkest o. 1. v. H. de Groot. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 nor 1852 M. (Uitsluitend K. R. O.-uitzendingen) 12.301.30 Lunchmuziek door het K, R. O.-trio. 3.00—4 000 Kinderuurtje. Mevr. Nuwenhuis en Mevr. D, Schra- made. 5-306.50 Dincrmuziek. Gramofoon» platen. 6.507-00 Katholieke berichten. 7.007.30 Engelsche les. 7.308.00 Knipcursus. 8.00—8.20 Spr. Drs. H. A. Kaag: Eco nomie. 8.20 Concert. R.K. Harmonie „St. Cae- cilia" uit Nieuwendam. Mej. M. Kleyn, sopraan. DAVENTRY. I6O0 M. 10.35 Kerkdienst. 1-202.20 Het CarltomOctet. 2.50 Feest van de Hackney School. 3.50 Balladeconcert. E. Griffin, so praan. I. Menzies, bariton. B. Humby, piano. 4.35 Dansmuziek. i 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Rugbywedstrijd. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Muziek. 7.05 Schubert's muziek voor viool en piano. 7.20 Omroeppraatje. t' 7.35 Muziek. 7.45 Sportpraatje. 8.05 Populair Schotsch concert i. d. Kings way Hall. Kapel v. d. H. M. Schot- sche Garde. K. Arundel, bariton. B. Ban- nerman, alt. A. Brown, orgeL 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 9 55 Vaudeville. Dansorkest en vari'té- artisten. Uit het Palladium. 10.5512.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.502.10 Gramofoonmtiziek. 4.055.05 Dansmuziek. Joss. Chislery Symphonians. 8.20 „Mevr. de Hertogin", Offenbach, met medew. van Mile. Ferrare. LANGENBERG. 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Concert. Cornetkwartet en Dubbelkwartet. „Beethoven". 7.20 Vroolyke avond. .Papa hat's er- laubt", radio-hoorspel van Müller. Daar na tot 12.20 dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN (ZEESENJ 1250 M. en 1680 M. 11.204.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Concert door leden van het Ber liner Philharmonisch Orkest. 8.20 Marek Weber speelt. Daarna dansmuziek. 11.20 Radio-tooneel „Jenseits". HAMBURG, 395 M. 3.50 Piano- en vioolconcert. 4.50 Orkesteoncert. 7.20 „Tolle Brautfahrt", kom. opera in 2 acten van Boeieldieu. Daarna tot 11.10 Cabaret. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 7.05 Vioolconcert-. 7-20 Gramofoonmuziek. 8.25 Galaconccrt. 10.4011.20 DansrmiTief-

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 12