HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 20 DEC. 1928 niet genoeg is gedaan ter zake van ningbou-w men zich niet tot B. en W. maar tot Den Haag moet richten. Spr. verklaart zi-h tegen het door den hoer Visser voorgestelde. Voorstel van B. en W aangenomen. Het voorstel van B. en W. komt in «temming en wordt aangenomen met 21 «temmen voor en 15 tegen. Tegen stemdm dc leden Visser, Joos- ten. Van de Kamp, Keerwolf, Groenen daal. De Vos, mevr. Manrschall. Kop pen, Van Xessel, Per er. Oversteegen. Scholl, Bartels, Castricum en Van Liemt. De voorstellen van de heeren Joosten en Visser worden ingetrokken. DE OUDEJAARSAVOND VAN DE KELLNERS. MOGELIJK OM HALF TIEN NAAR HUIS? PUNT 14. Voorste, van B. en W. om van de Jiand te wijzen een verzoek van de af- deeling Haarlem van den Bond van Hotel, Café en Restaurant personeel in Nederland om maatregelen te nemen die leiden tot het sluiten van koffie huizen, cafés, restaurants en cabarets op oudejaare-avond des avonds om hall tien. De heeren De Braai en anderen had den voorgesteld te besluiten den Burge meester te verzoeken die maatregelen te nemen vervat in het gedane verzoek schrift. De heer De Braai die het voorstel "verdedigt zegt dat het praeadvies dat B. en W. hebben gegeven op het inge diende verzoekschrift op hem een bui tengewoon teleurstellenden indruk heeft gemaakt. Het gedane verzoek is er een dat billijk is. Spr. kan niet medegaan imet de motiveering die B. en W. in het praeadvies gaven. Te zeggen: ..Wij achten het niet raad eaam een vervroegde sluiting op den oudejaarsavond gebiedend voor te schrij ven omdat deze aangelegenheid naar onze meening er meer een is van over leg tusschen de werknemers en de werk gevers", getuigt naar de meening van spreker van oppervlakkigheid in hooge mate. Als men zoo gaat redeneeren dan zou Nederland nimmer aan de spits zijn ko men te staan wat aangaat de sociale hervormingen; had men een dergelijk standpunt hier ingenomen dan was er te Haarlem niet een verordering op de ■winkelsluiting gekomen. Warm beveelt spr. aan het voorstel gedaan door hem en anderen. De heer Oversteegen betoogt dat liet kellnerpersoneel maar het middel van staking moet gaan toepassen. De heer Peper pleit te voldoen aan hetgeen de organisatie vraagt. Er kan niets tegen zijn aan het verzoek te vol doen. De heer Groenendaal is door -liet praeadvies van B en W. teleurgesteld. Het geldt het verleenen van een paar uren verlof aan menschen die steeds fian het werk zijn. Spr. merkt cp dat toen indertijd de winkeliers in het con i'ectiebedrijf verzochten om Zondagslui ting de Raad niet terugdeinsde dat ver zoek toe te staan. Het verzoek dat nu is gedaan kan ook ingewilligd worden. De heer Castricum betoogt dat als met wijziging der Politieverordening aan het verzoek kan voldaan worden hij gaarne voor een inwilliging van het ver zoek is. De heer Van de Kamp zegt dat ge. sproken is van de winkelsluitingsveror dening. Echter daarmede staat het an ders dan hiermede. Voor dat die veror dening er kwam werden eerst de win keliers gehoord. Dat geschiedde ook bU de wijziging der verordening. Maar in dit geval werden de caféhouders niet gehoord. De Voorzitter merkt op dat ver schillende stemmen opgingen voor het voldoen aan hetgeen is gevraagd, en W. hebben de zaak bezien met een welwillend oog. Maar het is moeilijk de zaak te regelen. De moeilijkheid is dat de winkelsluitingsverordening bepaalt dat de winkels tot 12 uur des avonds moeten geopend zijn. Verder heeft men te maken met de bioscoopwet. B. en W. hebben nagegaan hoe het is gegaan in de gemeenten Rotterdam en te Den Haag. Geantwoord is. we wisten het niet te regelen. Het is een zaak van overleg tusschen werknemers en werk gevers. B. en W. konden geen ander praeadvies geven dan dat ze hebben ge geven. Te Den Haag is de zaak goed ge regeld bij onderling overleg tusschen werknemers en werkgevers. Laat. men dat ook hier gaan probee- ren. Indien het niet gaat dan kan altijd nog het laatste woord aan den Raci zijn. Indien de Raad het er niet mede eens is dan kan de Raad een noodver ordening vaststellen waarin het open zijn der koffiehuizen enz. na half tien imperatief is verboden. Noodig is het niet. Want te Den Haag is de zaak bij onderling overleg goed ge regeld. 1 De heer Visser tot den Voorzitter: kan u niet een verzoek tot sluiting na half tien aan de caféhouders enz. gaan uitvaardigen. De heer Peper zegt dat. indien het onderling overleg dat. B. en W. voorstaan eens niet mocht slagen, dan niets meer kan gedaan worden door den Raad om te maken dat aan het gedane verzoek word» voldaan. Het is een schandaal, voegt spr. daaraan toe. dat B. en W. zoo lang met hun praeadvies op liet adres .wachten- De Voorzitter zegt tot den heer Visser: Indien de Burgemeester iets gaat doen. dan moet dat komen uit zijn eigen brein. Hij kan iets niet gaan doen op instigatie van den Raad. De heer Groenendaal dient het volgende voorstel in: De Raad besluit in beginsel zich to verklaren voor het verzoek vervat in het adres en noodigt B. en W. uit de ve-ordening te wijzigen. De heer R e 1 n a 1 d a verklaart dat hij tot zijn genoegen heeft bemerkt, dat verscheidene stemmen in den Raad op gingen tot inwilliging van hetgeen in het adres is gevraagd. De Raad trad meermalen verordenend op indien twee partijen het niet eens konden worden. Het vaststellen van een sluitingsuur op Oudejaarsavond kan geschieden zonder de werkgevers te hooren; het v-nn ge beuren om moreele redenen. B. en W kunnen niet een verordening gaan wijzigen, maar de Raad kan wel besluiten tot wijziging eener verorde ning. Spr. is van meening dat voor het geval de Raad mocht besluiten ds ver ordening te wijzigen. B. en W. reeds een concept klaar hebben. De Voorzitter knikt bevestigend. De heer Rein aid a gaat voort: De zaak kan zoo geregeld worden dat de af kondiging der gewijzigde verordeni-.g spoedig kan geschieden. Laat de Raad daarom B. en W. verzoeken nog heden den Raad een wijziging der verordening voor te leggen. De heei Van Liemt kan roet de vaststelling van het sluitingsuur als is gevraagd ln een verordening niet mede gaan indien daaronder ook vallen de koek- en banketbakkers. De heer Van de Kamp is eT tegen het standpunt te gaan verlaten dat t st de werkgevers gehoord moeten worden. De Voorzitter herinnert er nog eens aan dat te Den Haag de zaak bij minnelijke schikking is geregeld. Het lijkt spr. niet juist dat de gemeente gaat ingrijpen. Aan den heer Van Liemt ant woordt spr. dat de koek- en banketbak kers niet zullen vallen onder een vast te stellen sluitingsuur voor cafés enz. Die mogen dus in ieder geval tot 12 uur open zijn. Spr. zou wenschen dat men de zaak dit Jaar aan het onderling overleg over liet. Dan kan altijd nog worden gezien of een volgend jaar iets bij verordenin; moet gedaan worden. Persoonlijke tusschenkomst van den Burgemeester. Ik ben bereid persoonlijk tusschen komst te verleenen om de partijen bij elkaar te gaan brengen, voegt spr. daar aan toe. De heer Groenendaal zegt dat de winkels op Oudejaarsavond niet tot 12 uur open moeten zijn maar dat ze tot dat uur open mogen zijn. De Voorzitter merkt op dat hij bedoeld heeft dat te zeggen. De heer Groenendaal is nog niet overtuigd dat als men het overlaat aan het onderling overleg de menschen dit jaar een paar uur vrij zullen hebben op den Oudejaarsavond. Noodig is dat in deze vergadering een wijizging der ver ordening wordt vastgesteld. Spr. wij zigt 't door hem ingediende voorstel zoo, dat het inhoudt dat de Raad B. en W. uitnoodigt nog voor het einde der ver gadering den Raad voor te leggen een voorstel tot wijziging der verordening. De heer Heerkens Thijssen raadt den heer Groenendaal aan geen stemming over zijn voorstel te vragen. Want indiea het mocht worden verwor pen, dan zal er niets gebeuren, zegt spr. De Burgemeester zeide toe bemiddelend op te treden en met de menschen zullen gaan praten. Gebeurt dat, dan wore: de zaak In goede banen geleid en ls er kans op een goed resultaat. Het voorstel van den heer Groenen daal komt in stemming en wordt ver worpen met 42 stemmen tegen en 11 voor. Vóór stemden de leden De Braai. Stam, Keerwolf, Groenendaal, De Vos. mevr. Maarschalk Koppen, Peper, Scholl, Meijers, en Reinalda. DE ANDERE AGENDAPUNTEN. PUNT 15. Voorstel van B. en W. tot aankoop van eer.ige perceelen grond gelegen aan den Zijlweg voor een bedrag van 1 40.000. Nadat de heer Van Kessel eenige bezwaren tegen het voorstel heeft ge opperd en de heer Gerritsz het voor stel heeft verdedigd komt het in stem ming. Het wordt aangenomen met 27 stemmen voor en 7 tegen. Tegen simden de leden: Visser, Braai. Keesen, Wolff, Van Kessel, Klein en Bartels. PUNT 17. Voorstel van B. en W. tot het huren van een woning voor den opzichter van de Begraafplaats. De heer Heidstra uit den wensch dat voortaan bij het huren van wonin- en gezorgd zal worden dat men zioh meer op de hoogte van de huurwaarde van de woningen zal stellen. Deze wo ning had geen hoogere huurwaarde dan 500. Spr. zal echter met dit voorstel medegaan. De Voorzitter vindt het jammer dat de heer Heidstra met deze opmer king niet eerder naar den Wethouder is gegaan. De heer Gerritsz zegt dat de op merking die de heer Heidstra nu maak te reeds gedaan was eerder. Echter de heer Heidstra had verklaard ditmaal met het voorstel te zullen medegaan te meer daar het huren van deze woning slechts van tijdelijken aard is. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. PUNT 18. Voorstel van B. en W. om voor de uitvoering van bestra tings werk en en den aanleg van plantsoenen op het terrein gelegen tusschen den Rijksstraatweg en den Spaarndammerweg te hunner be schikking te stellen een bedrag van f 108.500 Wordt goedgekeurd. PUNT 19. Voorstel van B. en W. om voor de verbetering van den Oude Weg ter hun ner beschikking te stellen een bedrag van f 12.000. De heer Peper zegt dat, nu na een aandrang van vele jaren B. en W. ein delijk komen met het voorstel tot ver betering van den Ouden Weg het te leurstellend is. dat deze verbetering is zooais B. en W. voorstellen haar aan te brengen. Gedeeltelijk zal het worden een bestrating met oude keien en daarna vooibij den spoorwegovergang zal de weg worden hersteld door storting van puin en afdekking met basaltslag of gTind. Kan er niet op den geheelen weg een bestrating van oude keien worden aan gebracht? De heer Klein merkt op. dat reeds eerder een crediet is verleend tot ver betering van den weg. Dat vroegere Raadsbesluit zal nu moeten ingetrokken wonden. BU de opmerkingen gedaan door den heer Peper sluit spr. zich aan. Er is ncodig een beduidende verbetering. De heer Gerritsz antwoordt dat een beduidende verbetering nu niet kan 1 worden aangebracht. Vooreerst omdat men nog geen zekerheid heeft aangaan de de voornemens van de spoor, maar verder ook omdat rekening dient te wor den gehouden met de havenplannen waarover nog niet een beslissing is ge nomen. Om al die redenen kan er nu nog niet een definitieve verbetering tot stand komen. Met een verbetering voor eenige jaren moet nu genoegen geno men worden. Na den spoorwegovergang heeft de weg een landelijk karakter. Naar den aard van den weg moet de weg daar hersteld worden met het daar voor zióh eigenende materiaal. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. PUNT 22. Voorstel van B. en W. om te be sluiten onder intrekking van een vroeger Raadsbesluit over te gaan tot stichting van twee scholen voor voorbereidend lager onderwijs, elk met drie lokalen en een speellokaal t.w. een aan de Teraatest aat en een aan de Marnix- straat. Mevrouw Maarschall zegt dat het voorstel van B. en V/. door haar met gemengde gevoelens is ontvangen. Ein delijk zal er nu iets gedaan worden Maar er is nog geen zekerheid dat me* spoed zal gehandeld worden. Spr. dient daarom een voorstel in om B. en W. uit te noodigen bestek en teekening zoo spoedig te doen klaar maken dat de aanbesteding voor 1 April 1929 kan plaats hebben. De heer Peper vraagt zich nu de ééne school in tweeën zal wor den gesplitst voldaan zal worden aan de verplichting om twee scholen te maken. Spr oordeelt van niet. De heer Ro oden burg antwoordt dat B. en W. gaarne het voorstel van mevrouw Maarschall overnemen. Zoo dra de behoefte aan een derde school is gebleken, zullen B. en W. zegt spr. tot den heer Peper, voorstellen om door het bouwen van een derde school in die be hoefte te voorzien. De heer Peper merkt op dat die be hoefte reeds lang is gebleken. Mevrouw Maarschall zegt dat z« nog wel eens zal spreken over scholen voer voorbereidend onderwijs maar dat ze thans meent dat met hetgeen B. er W. voorstellen nu inderdaad kan wor den volstaan. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. De heer Roodenburg geeft ter zake van punt 10 de vergoeding aan eenige bijzondere scholen volgens art 100 der L O. Wet 1920 aan den heer Scholl eenige inlichtingen, waarna het voorstel wordt aangenomen. Benoemingen PUNT 23. Benoemd worden tot curator van het Stedelijk Gymnasium Mr. J. Gerritsz en tot onderwijzer aan school no. 32 heer J. van Ommen te Rijswijk (Gel derland). Rondvraag. De heer Gerritsz beantwoordt vra gen gedaan een vorigen keer door den heer Klein ter zake van last van water in den tuin van de St. Deo. Een da: nadat de heer Klein de vragen had ge daan zijn maatregelen genomen om den toestand te verbeteren. Het water is een pomp weggehaald. De heer Klein zegt dat dit is een tijdelijke verbetering. Er dienen afdoen de maatregelen te worden genomen. De heer Gerritsz merkt op, dat als het plan ter zake van den polder waar aan de Raad laatst goedkeuring heóhtte wordt uitgevoerd er een afdoende ver betering zal komen. De heer Castricum had een vo rigen keer vragen gedaan ter zake van de aanschaffing der machine voor het maken van lichtdrukken. De heer Gerritsz verklaart dat voor de leden van den Raad een uit voerig stuk ter inzage is gelegd gewor den. Uit dat stuk blijkt dat het maken van lichtdrukken door de gemeente niet duurder is dan het maken er van door particulieren. Verder, dat het niet ge- wenscht is dat een aantal stukken in handen van particulieren komen. De heer Castricum zal het stuk nog eens nazien. De heer De Breuk had gevraagd of de Directie van de N. z H. T. M. ge rechtigd is zonder toestemming van de gemeente de Ceintuurbaan op te heffen. Verder had spr. opgemerkt dat de Cein tuurbaan van groot belang is voor de bewoners van het Bosch en Vaartkwar- tier, welke bewoners bij de autobus niet zoo zeer gebaat zijn. De heer Koppen vraagt of de heer Gerritsz de vraag beantwoordende te vens de geheele geschiedenis van de tramaangelegenheden mededeelen wil. De heer Gerritsz zegt, dat indertijd de wensch ls geuit in den Raad dat ter zake van tramaangelegenheden B. en W. met de Tramdirectie om de groene tafel zouden gaan zitten. Nadat spr. Wethouder is geworden had spr. een conferentie met den directeur van de tram. Daarna werd opnieuw geconfe reerd. Tijdens dat geconfereer versche nen mededeellngen van de directie in de Pers. De directie wilde de Ceintuurbaan gaan opheffen. Spr. heeft daarover de directie zijn verwondering te kennen ge geven. De directie antwoordde dat door omstandigheden het 'besluit tot ophef fing van de Ceintuurbaan moest geno men worden, omstandigheden onafhan kelijk van den wil der directie. Aan de directie was medegedeeld dat bij een opheffing van de Ceintuurbaan de waarborgsom door de tram gestort aan de gemeente blijft, dat dan de rails uit den grond moeten en dat de tramdirec tie dan moet zorgen dat de straten waar in de rails lagen weder in orde gemaakt worden. Opnieuw heeft spr. daarna met de Tramdirectie geconfereerd. Vooraf heeft spr. gehoord de commissie voor Openbare Werken en de Tramcommis sie en haar advies gevraagd. Hangen de de ondcihandelingen deed de Tram- directie weder mededeellngen aan de Pers. Het is ongewerischt dat tijdens on derhandelingen mededeellngen aan de Pers gedaan worden. Dat is aan de di rectie gezegd. Opgemerkt werd dat van verdere onderhandelingen moet afgezien worden indien op die manier werd voort gegaan. Nadat een minimum wenschen der gemeente aan de directie gedaan waren kwam weder een mededeeline aangaande de plannen der Tram in de plaatselijke bladen. Spr merkt op dat als de plannen van de directie werden ingewilligd de Kam- persihgel. <ie GusthUissingel en de Raam •ingel zouden moeten gedempt worden. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. RIJDEN OP EEN REUZE SLAK. «rftO Iflrfufyi-*' Toen ze beiden voorwaarts gingen, Zagen ze een groote slak, Die zoo groot was als een schildpad, Rustig cn naar 't scheen zeer mak. „Ik ben blijde, beste Redneb, Ja, ik zie haar met plezier, Want 'k ben moe en kan nu rijden Op den rug van 't goede dier." „Ja, je hebt gelijk," zei Redneb. „Maar ze loopt niet erg gauw. 'k Wed, mijn jongen, dat een ritje Je wel gauw vervelen zou. Daarom zal ik iets bedenken, Dat hem vaart geeft als een haas." Redneb groef. Hij vond een luiaard, Vet als een Edammer kaas. Begrijpen jullie, wat Redneb's plan is? Het volgende plaatje laat zien, waarom Billy het niet leuk vindt. INGEZONDEN MEDE DEELINGEN a 60 cents per regel. Groote sorteering Kerst- en Nieuwjaarskaarten F«. ANTON DE KOOIJ Anegang 14 - Telef.lt963 ■nniniiiin KERSTDAGEN. Als de directie mocht voortgaan met te handelen zooals ze gedaan heeft, dan zullen in de toekomst de conferentie slechte gering kunnen zijn. C -.trent de voornemens der Tramdirectie kan spr. mededeelen dat ze er niet meer aan denkt de lijn HaarlemZandvoort te gaan normaliseeren, er zal dus smal spoor blijven, ook andere lijnen in de stad zullen niet worden genormaliseerd. Na de opheffing van de Ceintuurbaan zullen de andere lijnen niet meer ge bruikt worden. Nadat spreker nog mededeellngen heeft gedaan aangaande de verdere plannen der Tram die onzen lezers reeds bekend zijn, zeide spr. dat de gemeente juridische maatregelen zal nemen om haar rechten tegenover de Tram te be waren. De onderhandelingen met de Tramdirectie over haar plannen zijn nog gaande. De directie van de Tram wil de stadslijn gaan wijzigen mits de ge meente al:e kosten zal dragen. Wat aangaat de vraag of de Cein tuurbaan van groot belang is voor de bewoners van het Bosch en Vaartkwar tier doet spr. opmerken dat die bewo ners meer gebaat er mede zijn te gaan rijden met de autobus dan met te gaan rijden met de tram langs de Leidsche- vaart. De heer de Breuk dankt den wet houder voor de gedane mededeelingen. De wethouder zeide thans de Tramdi rectie deed dit en de Tramdivectie deed dat. Maar bevreemdend is dat de Raad niet eerder iets hoorde van de gevoer de onderhandelingen, dat werd gedaan alsof de Raad daar niets mede te ma ken heeft. De leden van den Raad moesten de plannen van de Tramdirec tie maar in de courant lezen. De Raad had met de zaken op de hoogte dienen te worden gebracht De heer Koppen vindt het goed dat B. en W. nu eens alles den Raad mede deelden. De loop van zaken is niet won derlijk. Want het was steeds heel mo lijk met de Tram te praten. Het was steeds de tactiek van de Tramdirectie alleen datgene te doen wat in het be lang van haar bedrijf is wenschelijk te achten. Velen worden zoo echter gedu peerd. Gaan de plannen van de Tram- directie door dan is de verbinding met Bosch en Vaart niet afdoende geregeld. Het is goed dat B. en W. op die zaak letten. Wellicht zouden B. en W. aan de Brockway Maats, kunnen vragen of deze kan zorgen dat in een goede verbinding met het Bosch en Vaartkwartier wordt voorzien. De heer Castricum wenscht op te merken dat de Tramdirectie mede op de belangen van haar bedrijf moet let ten. De heer Gerritsz antwoordt den heer de Breuk dat als ter zake van de tramaangelegenheden een besluit zou moeten worden genomen de zaak zeker in den Raad zal komen. In 1921 zeide de Tramdirectie reeds blijkens het ver- keersrapport dat ze dc Ceintuurbaan zou gaan opheffen. De gemeente kan daar niets aan doen. Indien de Commissaris sen der tram eenmaal besluiten de Cein tuurbaan op te heffen, dan is het uit. Wat nu aangaat verdere onderhande lingen. langzaam wordt de eer der ge meente daarmede gemoeid. Want de Gemeente kan niet geheel onder de tram gaan zitten. Wat aangaat de Brockway Maats deze kan alleen met een autobus gaan rijden om een behoorlijk dividend te krijgen. De heer Loerakker had vragen gedaan ter zake van de annonce aan gaande een boekhouder voor het bedrijf van Openbare Werken. Wegens het ver gevorderde uur neemt spr. er genoegen mede dat de behandeling van die vra- :en wordt aangehouden tot de volgende vergadering mits dan inmiddels B. en W. ook geen beslissing nemen aangaan': aanstelling van der. boekhouder. De Voorzitter doet die toezeg ging. Voordat de vergadering wordt geslo ten brengt de Voorzitter nog een woor.' van dank aan den stenograaf c" het analytisch verslag van den Raad maakt en die dit thans voor den laai en keer zal deen. Te kwart voor zevenen gaat de Raad uiteen. i 2den KERSTDAG BESTELLING. EEN De directeur van het postkantoor te Haarlem brengt ter kermis, dat op den 2den Kerstdag, 26 December a.s. ee: ochtendbriefpostbestelling en een ocb- 1 :ndpakketpostbestelling zullen worde a uitgevoerd en op dien datum dus geer, gelegenheid zal bestaan to>. het koste loos afhalen van niet - aange teekend t correspondentie. Overigens is op genoemden dag de postdienst geregeld als op Zond-tg. be houdens dat gedurende de openstelling van het kantoor gelegenheid best-.at tot het aanbieden van aangeteekende stuk ken. SCHEEPSBERICHTEN Aludra 18 Dec. 40 mijl Zuid van Tene- riffe, Rotterdam n. Buenos Aires. Alkmaar 17 Dec. te Curasao van Amsterdam. Alpherat 19 Dec. te Hamburg van La Plata. And Ijk 19 Dec. te Hamburg van Ant werpen. Am steil and p. 18 Dec. Madeira, Am sterdam n. Buenos Ayres. Andijk 19 Dec. te Hamburg van Rot terdam. Alm kerk p. 19 Dec. 2 u. Perim, Australië n. Rotterdam. Astrea 18 Dec. te New York van W.- Indië. Almelo 17 Dec. te Oorral van Am sterdam. Baarn 17 Dec. te Valparaiso van Am sterdam. Blijdendijk 17 Dec. te Singapore van Batavia. Bovenkerk 19 Dec. v. Colombo, Rot terdam n Calcutta. Borneo 18 Dec. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Biliton p. 18 Dec. Flnisterre, Beira n. Rotterdam. Eemdijk 18 Dec. te Port Said, Rotter dam n. Bombay. Flandria 18 Dec. van Lissabon, Buenos Aires n. Amsterdam. Gelvia 18 Dec. v. Pernambuco, Buenos Aires n. Amsterdam. Indrapoera 19 Dec. v. Batavia naar Rotterdam, Jagersfontein 18 Dec. van Mombasa n. Tanga. Kota Radja p. 19 Dec. 2 u. Suez. Rotterdam n. Batavia. Kedoe p 19 Dec. 10 u. Perim, Rotter dam n. Batavia. Kambangan 17 Dec v. Penang naar Port Swettenham. Klipfontein p. 18 Dec. Dakar, Am sterdam n. OoSt-Afrika. Kota Inten 18 Dec. 14 u. 30 m. van Hamburg n. Rotterdam. Melampus 18 Dec. van Padang, Ba tavia n. Amsterdam. Montferland p. 18 Dec. 13 u. Fern. Noronha, Amsterdam n. Buenis Aires. Majang p. 19 Dec. Gibraltar, Rotter dam n. Java. Meerkerk 19 Dec. van Calcutta naar Rotterdam. Oranje Nassau 17 Dec. v. Curacao n. P. Cabello. Orania 19 Dec. v. Amsterdam n. Zuid- Amerika. Prins der Ned. 18 Dec. te Port Said, Amsterdam n. Batavia Radja 18 Dec. v. Djeddah, Batavia n. Amsterdam. Rietfontein p. 18 Dec. Dakar, Beira n. Rotterdam. Soekaboemi 19 Dec. van Padang, Ba tavia n. Rotterdam. Streefkerk 19 Dec. te Rotterdam v Bombay. Salawati 17 Dec. van Colombo, Batavia n. Amsterdam. Samarinda 19 Dec. te Duinkerken. Australië n. Rotterdam. Stella 18 Dec. van Curacao n. Sta. Marta. Tjiieboet 16 Dec. te Hong Kong van Sjanghai. Tjimanoek 17 Dec. van Hong Kong n. Amoy. Tjisaroea 17 Dec. van Sjanghai naa: Java. Tam bora p. 19 Dec. 15 u. Perim. Batavia n. Rotterdam. Tapanoeli 19 Dcc. van Singapore n. Batavia. Tjipanas 17 Dec. van Singapore naar Batavia. Venezuela 19 Dec. te Amsterdam v W.-Indië. Waaldijk 17 Dec. te Kaapstad van Amsterdam. Zselandia 18 Dec. van Santos. Am sterdam n. Buenos Ayres. Brielle 15 Dec. v. Iquique n. Ito. Baarn 18 Dec. v. Valparaiso n. San Antonio. Gaasterdijk 18 Dec. te New York v. Rotterdam. Vesta 18 Dee. 23 u. 24 m. 75 mijl Z.-Wcst van Land's End, Puerto Plata n Amsterdam. RADIO-PRQGRAMMA VRIJDAG 21 DECEMBER. HILVERSUM, 1071 M. 10 00—10.15 Morgenwijding. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Horis Lensky. 2.052.45 Schoolui trending door A. F. J. Fortiëlje: Vogels. 44.30 Halfuurtje van de Ned. Ver. van Huisvrouwen door mevr. v. Oosten- Mössinger. 5.306.00 Radiopraatje. 6.—7.15 Concert door het Boris Lensky Trio. 7.157.45 Schippersles door T. P. Keyzer. 8.058.50 Concert door het Hollandsch Instrumentaal Kwintet (viool, altviool, cello, harp. fluit). 8.509.35 Nutslezing door dr, J. li. Snebhlage: Amerika (1). 9.35 (Vervolg) Concert. 10.Persber. 10,15 Concert in Breda. Het Omroep orkest oi.v. Nico Treep. Lotti Muskers Sleurs, sopraan. Hénène Cals, sopraan. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K. 'R. O.-trio. 34.KR.O. Vrouwenuurtje door mevr. KaUer-Wigman. 4.00—5.00 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 56.45 N.C.R.V. Concert. Mevr. J. Hekker—v. Eysden, sopraan, mevr. I. MulderBelser, alt mezzo, F. Uytten* boogaard, orgel en piano. 7.00—7.30 K.R.O. Paedagogie door Dr. J. v. Dael. 8.— V.PJR.O. Kerstwijding. Spr. Ds. S. H. N. Gorter. Riek Hardonk, sopraan, Car. Castend ük, mezzo sopraan. Wil lem Brederode. viool. Hans Schouwman piano. Lien de Jong. declamatie. DAVENTRY. l«0t H. 10 55 Kerkdlenat. 11.20 Gramofoonmuziek. 12,20 Sonatenconcert voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. I.20 Orkestconcert. 3.20 Licht orkestconoert.. 4.20 Carillonbespeling door Jef Denyn. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Kerstlezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Schubert's pianosonates 7.20 Muzik. crltiek. 7.35 Muziek. 7.45 Historische voorlezing. 8.05 Licht orkestconcert. Orkest, koor. Werken van Engelsche componisten. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Trough the looking-glass", co rn edie met zang en muziek, van C. Lewis. II.20 Een verrassing. 11.3512,20 Dansmuziek PARÏJB „RADIO-PARIS" 173« M, 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orke~tconcert. 7.057.50 Mechanische muziek. 8.20 Liter, causerie. 8.5011.20 ,X>e klokken van Corne- veille". voor orkest, koor en solisten, van Planquette. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Kamermuziek. Werag-strijk kwartet. 7.20 Concert door het Klein Werag- orkest. 8.20 Het Duitsch volkslied (5). Fr. Gülland, sopraan. Fr. Mann, alt. Hr. Kiisters, bariton, Hr. Mittmann eu Henrichts, riool. Hr. Feldin, cello. 'Hr. Breuer, begel. Waarna tot 11.20 Dans muziek. KoNIGSWUSTERHAUSEN (ZEE. SEN), 1250 en 1680 M. 11.20—3.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. E. Trlmauyi. viool. 8,20. Causerie. 8.50 Orkestconcert. HAMBURG 395 !»L 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 8,20 Concert oi.v. José Eibenschüte. 9-50 Actueele causerie. Daarna heruitzending van bulten), zenders. BRUSSEL 509 NL 5.20 Orkestconcert. 6-50 Trioconcert. 7.20 iramoFootimuzick. 8.35 Lichte muziek. 10.35 Sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14