In ons vorig nummer hebben we al uitvoerig medegedeeld, hoe het verloop der Olympische wedstrijden is geweest en welk succes de Hollanders daarbij hebben behaald. Hieronder volgen eveneens in alphabetische volgorde, de voornaamste bijzonderheden van de sportgebeurtenissen, die verder in het afgeloopen jaar hebben plaats gehad. Athletiek. Jan Zeegers won Zondag 29 Januari een door den Amsterdamsehen Athle tiek Bond georganlseerden veldloop over vijf KM. in 17 min. 381/5 sec. Zondag 13 Mei hadden op het Haar lem-terrein selectiewedstrijden voor de Nederlandsche athleten plaats. Op het programma kwam o.a. ook een Ma rathon-loop voor over een afstand van ongeveer 40 K.M. Deze loop werd ge wonnen door den Rotterdammer P. van Leenen in 2 uur 31 min. 301/2 tec. Zondag 24 Juni had te Dortmund de athletiekwedstrijd West-Duitschland— Nederland plaats. De Duitse hers won nen met acht punten. De 800 M. hard- loopen werd door A. Paulen gewonnen in 2 min. 2/5 sec.; de 5000 door Ger- brands in 15 min. 39 2/5 sec.; het hoogspringen door Kamstra met 1 M. 81.5; het vèrspringen door De Boer met 7 M. 19.5 A. Paulen en A. Kaan herdachten Zaterdag 30 Juni den dag, dat zij tien jaar geleden voor het eerst in een athletiekwedstrijd uitkwamen. H. de Boer won Zaterdag 7 Juli te Londen het Engelsch kampioenschap vèr-springen met 7.39 M„ wat tevens een nieuw Nederlandsch record was. Bij diezelfde gelegenheid won Peters voor de tweede maal het Engelsch kampioenschap Hink-stap-sprong. Zondag 12 Augustus verbeterde de Amsterdammer Knol bij de athletiek- wedstrijden van „Pro Patria" te Rot terdam het Nederlandsch record speer- A. Paulen nam af scheid van de H. A. V. „Haarlem". i werpen. HIJ wierp een afstand van 54.17 M. Bij deze wedstrijden won de H. A. V. „Haarlem" maar liefst allt uitgeloofde wisselbekers. Zondag 19 Augustus hadden op het Haarlem-terrein de wedstrijden om het clubkampioenschap der H. A. V. .Haarlem" plaats. Op de tabel van de tien best geplaatsten op den zeskamp werd A. van der Zee No. 1. Zondag 26 Augustus had op het Haarlem-terrein dc athletick-ontmoe- ting tusschen dc Haarlemsche en Haagsche politie plaats. Wederom wis ten de Hagenaars de overwinning te behalen met 1021/2 tegen 921/2 punt. De Haarlemmer Mohr won den drie kamp voor veteranen. Zondag 2 September hadden te En schedé de wedstrijden om de Neder landsche kampioenschappen plaats. Hierbij werden vijf Nederlandsche re cords verbeterd, namelijk de 800 M. ihardloopen voor dames door mej. Mal- lon; het speerwerpen 'voor dames door mej. R. Simmelink; hink-stap-sprong door W. Petrus; 5000 M. hardloopen door J. Zeegers en Discuswerpen voor dames door mej. Michaelis. De athletiekwedstrijden om den Prins Hendrik-beker, die Zondag 9 September te Nijmegen plaats hadden, zijn door de H. A V. „Haarlem" met oen voorsprong van niet minder dar 47 punten gewonnen. Van der Zee en Pasma vestigden een nieuw record pols- hoog met een sprong van 3.601/2 M. Klaase won de nummers 1500 en 5000 M. De .Haarlem"-leden Rinkel, Benz, Van Welsenes en Van den Berge won nen de vier maal 100 M. estafette. Zaterdag 22 September had onder leiding van den heer R. Verwers op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan een athletiek-ontmoeting plaats tusschen ploegen van de Bloe- mendaalsche Gymnastiekvereeniging en de Christ. Gymnastiekvereeniging „Turnlust". Onder leiding van den heer Van t Lam had Maandag 24 September de jaarlijksche achtkamp van de Politie Sportvereeniging „Haarlem" plaats. Inspecteur A. Berentsen won dezen kamp voor de derde maal in suc cessie. Zaterdagavond 27 October naim A. Paulen op een receptie in Hotel „Lion d'Or" afscheid van zijn Haarlemsche sportvrienden voor zijn vertrek naar Canada. Van de H. A. V. .Haarlem" ontving hij als stoffelijk blijk van her innering een vulpenhouder met in scriptie. Tevens werd hij tot lid van verdienste benoemd. Jan Zeegers won Zondag 9 Decem ber te Wassenaar een veldloop van 10 K.M. De Haarlemmer Klaasse gaf na 41/2 K.M. den strijd op. P. Peper, van de H. A. V. „Haarlem", won den veldloop van vijf KM. Biljarten. Vrijdag 6 Januari had in het gebouw der Sociëteit Vereeniging het laatste gedeelte van de voorwedstrijden om het kamploenscliap van Nederland derde klas groot-biljart plaats. Van de vier deelnemers plaatste onze stadgenoot D. A. de Poel jaeger zich no. 1. Zondag 22 Januari eindigden te Am sterdam de wedstrijden om het kam pioenschap van Nederland derde klasse groot-biljart De titel werd gewonnen door L. Vink van de 's-Gravenhaagsche Biljartclub. De Haarlemmers W. Kobus en D. A. de Foeljaeger eindigden resp. no. 2 en no. 4, In Februari heeft dc wedstrijd om het kampioenschap van Haarlem weer plaats gehad. Door acht spelers werd hieraan deelgenomen. De kampioen van 1927, D. A. de Poeljaeger, moest zijn ti te] zij het ook na een zeer zwanen strijd Zondag 19 Februari afstaan aan W. Kobus, die ongeslagen kampioen werd. De Foeljaeger was een zeer goede tweede. Te Utrecht hadden in begin Maart de biljartwedstrijden om het eerste klas kampioenschap van Nederland plaats. De beslissende strijd ging Zondag 11 Maart tusschen Robyns en Domimering. Eerstgenoemde wist ongeslagen beslag op den titel te leggen. Dommering was no. 2, Wiemers no. 3, De Leeuw no. 4 en Katoen no. 5. Robijns won Zondag 22 April te 's-Gravenhage het drie-banden-kam- ploenschap. D. A. de Foeljaeger, de gevreesde vete raan aan het biljart. Boksen. Zondag 15 Januari had te Dijon de bokswedstrijd Frankrijk—Holland plaats die door de Franschen gewonnen werd. Alleen de Hollander Kouwenburg wist van Fraiohard te winnen. Eenige dagen later had te Antwerpen een strijd tus schen België en Holland plaats. Onze landgenoot A. van Vliet behaalde na tien ronden van drie minuten een over winning op punten tegen Darton, kam pioen van België en Europa. Onze landgenoot P. van der Veer leed Donderdag 2 Februari in Londen een eervolle nederlaag tegen 0*Kelly. Zij boksten vijftien ronden van drie minu ten. De Engeüsohman dankte zijn over winning op punten hoofdzakelijk aan zijn grootere snelheid. Een paar dagen later kwam uit Rotterdam de tijding, dat Van der Veer voorloopig niet meer in den ring zou verschijnen, doordat een pees in zijn rechterarm naar buiten is getreden en in het gewricht vergroeid. De Rotterdammer Van Vliet werd in April te Antwerpen op punten geslagen door Joe Ralph uit Nederlandsch-Indië en onze landgenoot Lewie verloor even eens op punten van den Belg Mach- tens. De bokser Van KI a/veren is Dinsdag avond 28 Augustus in het Grand Theatre te Rotterdam op hartelijke wijze gehul digd voor zijn schitterende prestatie bij de Olympische bokswedstrijden. Cricket. Zaterdag 23 Juni had op het terrein aan de Spanjaardslaan een cricketwed strijd plaats tusschen het elftal van den Haarlemschen Cricketbond en de Fla mingo's Laatstgenoemden wonnen met 168 runs. De cricketwedstrijd Nederland-Bélgië. die Zaterdag 30 Juni en Zondag 1 Juli plaats had, werd door de Hollanders met vier wickets gewonnen. Zaterdag 11 en Zondag 12 Augustus laad op het ter rein aan de Spanjaardslaan de ontmoe ting plaats tusschen het Nederlandsch elftal en de Free Foresters. Wegens ge brek aan tijd konden de Hollanders, die uitstekend speelden, de overwinning P. van den Bergh op één na de beste wicketkeeper van ons land, werd zeeman. niet behalen Zij moesten zich met een draw vergenoegen. Zaterdag 1 September had op het H. C. C.-terrein te 's-Gravenhage een orioketwedstriid plaats tusschen de Fla mingo's en een Nederlandsch Jeugd- elftal, die door eerstgenoemden gewon nen werd. H. C. C. n is dit seizoen kampioen van Nederland geworden. Op 30 September bestond de Neder landsche Cricketbond 45 jaar en op dienzelfden dag herdacht de president, de heer Isbrücker, zijn veertigjarig be stuurslidmaatschap. Dammen. Maandag 9 Januari werd de Haarlem sche Damclub kampioen der Noordelijke Hoofdklasse. Een paar weken later was de uitslag bekend van de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. De Am sterdammer R. C. Keiler won den titel. De Haarlemsche Damclub won Zon dag 18 Maart het clubkampioensohap van Nederland. De heer A. de Jong won Maandag 19 A. dc Jong, Damkampioen van Haarlem Maart het damkampioenschap van Haarlem. Hij werd Maandagavond 17 April tijdens een simultaan-séance in café „De Korenbeurs" gehuldigd. Het clubkampioenschap der Haarlem sche Damclub over 1928 werd behaald door H. G. Teunisse, met 23 p. uit 15 partijen. Zaterdag 20 October begonnen te Am sterdam de wedstrijden om het wereld kampioenschap. We herinneren er ech ter aan, dat het woord „wereldkam pioenschap" eigenlijk onjuist is, omdat de strijd alleen ging tusschen Hollanders en Franschen. De strijd werd gewon nen door den Hollander Benedictus Springer (woonachtig in Marseille) met 31 p. uit 22 wedstrijden. Ook no. 2 was een Hollander, namelijk Herman de Jongh. Golf. Ook het golfspel werd hier weer druk beoefend. De Kennemer Golfclub kreeg in het voorjaar een nieuw clubgebouw op een terrein tusschen Aerdenhout en Zand voort. Zondag 6 M i had in Den Haag de jaarlijksche golfwedstrijd tusschen Ne derland en België plaats. De Hollanders wonnen met 53. Dinsdag 21 Augustus had te 's-Gra- -enhage de wedstrijd om het open golf- -ampioenschap van Nederland plaats. Aan dezen wedstrijd namen dertig spe lers deel. Kampioen werd de heer E. ti. Whitecombe. Te Frankfort had Zondag 30 Septem ber de golfwedstrijd Duitschland—Ne derland plaats. Dar': zij vooral het uit stekende spel van Del Court van Krim pen en Michiels van Verduynen wisten de Hollandei's met 62 te winnen. Zondg 4 November had op de links van de Haagsche Golfclub de landen- wedstryd Nederland—Frankrijk plaats. De Franschen wormen met 5—3. Gymnastiek Op 19 Januari werd alhier opgericht de gymnastiekvereeniging .Haarlem", aanvankelijk met 16 heeren en 20 da mes. De damesïgymnafciekvereemging „Ger- rnania" gaf Zaterdagavond 25 Februari ter gelegenheid van haar tienjarig be, staan een uitvoering in den Schouwburg aan den Jansweg onder leiding van den heer W, Goeting In de jaarvergadering van het K. N. G. V., die* Zondag 11 Maart te Amster dam plaats had', werden de bekende Ann sterdamsche royementen opgeheven. Een commissie werd benoemd, die een rapport betreffende de grieven aan de Bondsvergadering zal voorleggen De leerlingen der Nutskweekschool ga= ven Zaterdagavond 31 Maart onder lei ding van den heer W. Goeting een gymnastiekuitvoering ten bate van de vereeniging „Weldadigheid naar Ver mogen". Maandagavond 2 April hebben de 3c, den van het keurkorps van den Kenne, nier Turnkring in het. gebouw van den dienst der Lichamelijke Opvoeding af scheid genomen van den trainer A Kant, waarbij deze op hartelijke wijze gehuldigd werd. De landenwedstrijd Holland—België, die op tweesden Paaschdag te Rotterdam plaats had, werd door Holland gewon nen met 1477-25 tegen 1470-75 punten Het Koninklijk Nederlandsch Gym, nastiek*Verbond vierde Zaterdag 26. Zondag 27 en Maandag 28 Mei te Utrecht op luisterrijke wijze zijn 60- jarig bestaan. De Christ Gymnastiekvereeniging ..Kracht en Vriendschap" hield Maan dagavond 25 Juni in de gymnastiekzaal van het Christ: Lyceum onderlinge wed, strijden onder leiding van den directeur, den heer D C. van Alewyk. De Bloemendaalsche gymnastiekver, oeniging hield Zaterdag 14 Juli ter ge- 'egenheid van haar tienjarig bestaan een receptie in Hotel „Vreeburg" te Bloemendaal, die druk bezocht werd. Zondag d.a.v. gaf de Kennemer Turn kring op verzoek van de jubileerende vereeniging een uitvoering op het ter, rein van de B. V. C., die heel mooi was De Haagsche burgerij zorgde Zondag, avond 12 Augustus op spontane wijze voor een verwelkoming der Haagsche diames die deel uitmaakten van de Olympische turnploeg. Toen de trein om ruim 9 uur voorreed, bevonden zich op het perron een groote menigte nien- schen. die allen de kampioenen het eerst de hand wilden drukken. Eenige bloemstukken werden in een der wacht, kamers aangeboden. Daarna gingen de dames, vergezeld van turmofficials, naar buiten, waar een dichte drom belang stellenden hen opwachtte. Luid was het gejuich dat opsteeg toen de dames ver, schenen en de muziek het volkslied in, zette. Daarna ging de stcet naar de eigenlijke huldigingsplaafcs. Daar werden verschillende bloemstukken aangeboden, vergezeld van gelukwenschen. Ook de Zwi'tsersche Olympische ploeg deelde in de huldiging. Tot slot van de viering van het tien jarig bestaan der Bloemendaalsche Gymnastiekvereeniging werd Zaterdag, avond 11 Augustus in Kraantjelek een gezellig tuinfeest gehouden. Hengelen. De vischcolleges „D.V.S." en JDe Karper" hielden Zondag 19 Februari een wedstrijd in het water van de Wa- terpachtvereeniging „Eensgesindheid". In totaal werden 70 vischjes verschalkt, waarvan „De Karper" 56 en „D.V.S." 14. Deze twee vischcolleges hielden Zon dag 17 Juni een revanche-wedstrijd in de Ringvaart. „De Karper" won weder, om met 57 tegen „D.VB." 14 vischjes. De Watarpachtvereeniging „Eensge» gezindheid" hield Zondag 8 Juni eed groot concours op witvisch in die Ring' vaart. Hieraan werd door acht colleges deelgenomen. „De Karper" won den eersten prijs. By de véle hengélwedstrijden, die in den afgeloopen zomer door den Haarl. Hengelaarsbonó zijn uitgeschreven, was er Zondag 26 Augustus ook één voor jongens van 7—15 jaar. waaraan ne gentien jongens deelnamen. Het vischcollege „De Grundel" hield Zondag ter gelegenheid van zijn 25- jarig bestaan in de Ringvaart een jubi leumwedstrijd, waaraan vier vereen ig in, gen deelnamen De eerste prijs werd be, haald door „De Ruischvoom". Zondag 30 September had in de Ring vaart tusschen Lisse en Hillegom een vischwedstrijd plaats ter gelegenheid van het vijftienjarig bestaan van het vischcollege „De Vereenigde Visschers". Vier colleges namen er aan deel. De eerste prijs werd weer door „De Ruisch voom" behaald. Hockey. De Nederlandsche Hockeyploeg speel de Zaterdag 18 Februari onder den naam van „Pioniers" te Keulen tegen West-Duitsohland, De Duitschers won, nen met 72. Met rust was de stand 40. Het Nederlandsche dames hockey, elftal had In begin Maart te Brussel niet veel succes tegen de Belgische dames; laatstgenoemde ploeg won met 30. Het Nederlandsch Hockey-elftal speelde Zondag 18 Maart in het Amster- damsche Stadion tegen België. De Hol landers wonnen met 20. Op een hockey,tournooi voor dames te Brussel wist de Haarlemsche club Rood Wit het tot de finale te brengen. Deze had Zondag 18 Maart plaats De Haar, lemsche dames moesten tegen ,La Ra sante" (Brussel) met 20 het onder spit delven. De jaarlijksche wedstrijden om den Samovar-beker had Zondag 1 April te Nijmegen plaats. M.H.C bracht het tot den eindstrijd tegen Hh.M., maar leed toen een 21 nederlaag. Het Haarl&msch elftal speelde op Goe, den Vrijdag alhier een wedstrijd tegen de High Town Hockeyclub. De Haarlem, mors wonnen verdiend met 62. De Engelsche Hockeyclub Cambridge speelde met Paschen twee wedstrijden in ons land tegen de Olympische elftal len A en B. De Engelschen wonnen met resp 6—3 en 21. „Amsterdam", die Zondag 15 April tegen /Deventer" 11 gelijk speelde, verwierf daarmede het kampioenschap van Nederland. Het Nederlandsch elftal won Zondag 22 April te Deume met 20 van België. Zondag 14 October had in het oude Stadion de jaarlijksche Hockeydag plaats. H. D. M. won de finale na ver lenging met 2—1 van Hilversum. Zondag 4 November had te Waals dorp de jaarlijksche dameshockeydag plaats. De eeretitél in afdeeling A werd door Rood Wit I gewonnen. In den beker=hockeywedstryd Bloe, mendaalM. H. C., die Zondag 23 De cember plaats had, werd Mr C. Geyl gehuldigd, omdat hij twintig jaar hockeyspeler en lid van Bloemendaal was. Honkbal. Zaterdag 31 Maart werd de eerste ronde van de zoogenaamde openings wedstrijden gespeeld, waaraan deelge nomen werd door Ajax, Quick, V. V. G. A., Z. R. C„ Concordia en T. O. G O. De H. C. „Haarlem" vierde Zondag 24 Juni haar vijfjarig bestaan met serie, wedstrijden om een zilveren bal, waar voor zeven negentallen uit Amsterdam hadden ingeschreven. De bal werd in dien eindstrijd door Ajax met 1612 van V. V. G. A. I gewonnen. Dinsdag 17 Juli had te Amsterdam een honkbalwedstrijd plaats tusschen een Nederlandsch negental en een ne gental Uit de bemanning van den Ame- rikaanschen kruiser „Detroit". Het was een mooie wedstrijd, die door de Ameri kanen met groote moeite met 1110 ge, wonnen werd. Deze overwinning werd eerst in de laatste innings verkregen. Ajax is met 16 pnt. uit tien wedstrij, den kampioen van Nederland geworden. Kaatsen. ,/Prisia" liield Zondag 17 Juni op het gemeentelijk sportterrein aan de Kle verlaan een onderlingen kaatswedstrijd, die goed geslaagd is. Zondag 24 Juni hadden te Amster dam belangrijke kaatswedstrijden plaats waaraan werd deelgenomen door partu ren uit Haarlem, Zwolle, Amsterdam. Utrecht en Den Haag. No. 1 werd Den Haag, No. 2 Amsterdam. No. 3 Haarlem. No. 4 Utrecht en No. 5 Zwolle, die naar afd. B. degradeerde. Den Haag kreeg voor een jaar den wisselbeker mee Zondag 9 September laad in Den Haag ?en groote kaatswedstrijd plaats, waar, aan ook verscheidene Haarlemmers deelnamen. D. Godijk wist een tweeden prijs te bemachtigen. Veel belangstelling bestond Zondag 16 September op het terrein aan de Kle, verlaan voor die zoogenaamde Kwartjes partij. Het was een mooie propaganda voor de kaatssport. Kegelen. In het gebouw van den Haarl. Ke gelbond aan die Tempeliersstraat had Zondagmiddag een stedenwedstrijd tusschen Haarlem en Amsterdam plaats. Onze stadgexaooten wonnen met 55S4 houten, tegen Amsterdam 5419. De Haarlemsche Kogelbond hield in B. Groenewegen, nu al twintig jaar voorzitter van den Haarl. Ke gelbond. Maart een goed geslaagd concours om het clubkampioenschap" voor 192S- De titel werd behaald door L. U. M G. met 1209 houten. Bovengenoemde bond behaalde Zon dag 24 Juni by den internationalen ke gelwedstrijd te Rotterdam in afdeeling A den derden prijs (een zilveren la" werkrans) en tevens een verguld zllve, ren medaille met kroon voor de meeste geworpen negens (17). De heer B. Groenewegen werd Zon dag 29 Juli in het feestelijk versierde gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat gehuldigd in ver band met de herdenking van zijn 20- jarig voorzitterschap van dien bond. Korfbal. De Korfbalvereeniging .Haarlem" leed een ernstig verlies, doordat haar aan voerder O. van Rootselaar Dinsdag 2) April naar Ned.,Indië vertrok. Het Nederlandsch twaalftal speelde Zondag 6 Mei te 's^Jravenhage tegen België. De Hollandsche meisjes en jongens wonnen maar liefst met 100! Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van den N K. B. werden Zondag 20 Mei op het Parkschouwburgterrein te Amsterdam wedstrijden gespeeld tus schen de vertegenwoordigende dostricts- twaalftallen, die door 1200 personen werden bijgewoond. .Het Zuiden" won Zondag 3 Juni te Rotterdam met niet minder dan 10—O van E. K. C. A. .Het Zuiden verwierf dawrroee het kampioenschap van Ne, derland. Zondag 2 September had te Rotter dam de korfbalwedstrijd om den Maas- en Scheldebeker plaats tusschen de ver tegenwoordigende twaalftallen van Rot, terdam en Antwerpen. De Rotterdam, sche combinatie won met 61. Krachtsport. Onze stadgenoot H. M. de Wolf be haalde Zondag 8 Januari bij wedstrijden ;n worstelen en gewichtheffen te Amster dam den eersten prijs. Tevens verbeter de hy zijn record tweehandig trekken en bracht het op 77 9/10 KG. Bij de wedstrijden in gewichtheffen van „D. O. K." te Amsterdam won A. G. Scheffer Zaterdag 14 Januari den eer sten prijs in zijn afdeeling. Den volgen den Zondag won ook A. Burger een eer sten prijs, evenals J. de Ruiter. Zondag 26 Februari hadden in het gebouw Olympiade belangrijke worstel wedstrijden plaats teneinde 4e Holland sche ploeg voor de Olympiade vast te stellen. Zondag 18 Maart werd bekend ge maakt. dat onze stadgenoot J. Sint de worstelsport vaarwel moest zeggen, om dat hij weer een operatie aan zijn arm moest ondergaan. De heer J. v. d. Burg nam Zaterdag 16 Juni in het gebouw „Olympia* afscheid van de Haarlemsche Krachtsportvereeni- ging „Haarlem" voor zijn vertrek naar Indië Hij kreeg als aandenken een zilve ren beker met inscriptie mee. De Nederlandsche Krachtsportbond be stond Zondag 3 Juli 25 jaar. De H. K. V. .Haarlem" leed wederom een verlies, doordat haar lid H. van Brugge naar Indië vertrok- Vrijdag 13 Juli werd hij namens het bestuur door voorzitter W. N. Vierwind hartelijk toe gesproken. Van Brugge kreeg een leg penning als herinnering. Onze stadgenoot A. G. Scheffer, die bij de Olympische Spelen op zulk een schit terende manier den derden prijs in de afdeeling Midden A-gewicht veroverde en Haarlem dus op een waardige wijze ver tegenwoordigde. is Woensdagavond 29 Augustus in Café „Sportlusf aan de Kleine Houtstraat gehuldigd. Kynologie. De Politiehonden-Dresseervereeniging ..Kent u zelf' organiseerde Zondag 13 Mei op de buitenplaats „Caprera" te Bloemendaal haar eersten wedstrijd. Op de groote internationale honden- tentoonstelling te Rotterdam behaalde mejuffrouw Ina de Wilde wonende in Groenendaal te Heemstede, Zondag 24 Juni met haar Newfoundlander „Diana van Zwartjas" den eersten en tweeden prijs met de kwalificatie: „zeer goed". Lawntennis. Kea Bouman begon dit jaar weer goed. Zaterdag 21 en Zondag 22 Januari won zij op een tournament te Brussel den eer sten prijs in het dames-dubbelspel met mej. Canters, in het dames-enkelspel en in het gemengd dubbel. Zaterdag 31 Maart werden de nieuwe tennisbanen van het Kennemer Lvceum officiëel geopend met eenige plechtigheid. Mej. Kea Bouman luisterde die op, door met Wetselaar een mixed double te spe len tegen Mej. M. Canters en Timmer. Zaterdag 12 Mei won Holland voor den Davis-Oup met 50 van Ierland, dank zij het fraaie spel van Diemer Kool en Tim mer. Bij de internationale wedstrijden te Parijs werd mej. Bouman Zondag 3 Juni in de demi-finales geslagen met 62. 8—6. Te Schevendngen won Holland Zondag 10 Juni met 30 de derde ronde om den Davis-Cup tegen Oostenrijk. Om den Darts-Cup won Tsjecho-Slo- wakije Zondag 24 Juni te Praag met 32 van Nederland. Zondag 1 Juli eindigde het jaarlijk sche Stoops Tennis tournament, waarvoor weer een heel groote belangstelling en deelneming bestond Dit tournament was een prachtige propaganda voor de ten nissport O.a. won mej. Redeker in drie finales. In Augustus had te Schevenlngen de dames-tenniswedstryd NederlandAus tralië plaats. Door fraai werk vat Kea Bouman (die de Australische speelster Akhurst sloeg) werd de nederlaag voor Holland niet al te groot namelijk 26. De Zondag 9 September te Brussel ge- sneelde lawn tenniswedstrijd tusschen België en Nederland werd gewonnen door de Belgen met 1311. Te Amsterdam had Zaterdag 15 er. Zondag 16 December de lawn tennis wed strijd AmsterdamRijnland plaats, die door de Duïtsche ploeg met 118 gewon nen werd maar waarbij Kea Bouman weer rnool werk leverde; zij sloeg o.a. Fraplein met 4—6, 7—5, 6—la. Motorwielrijden. Onze stadgenoot J. J. van Kooten won in begin Januari het kampioenschap der K. N. M. V. Zondag 24 Juni hadden te Assen zeer belangrijke motorraces plaats, die groote belangstelling trokken. Van alle nummers werden de eerste prijzen door Engelschen gewonnen. Bij den einduitslag van den zesdaag- schen motorwedstrijd, die in begin Sep tember in Engeland plaats had. bleek dat het Hollandsche team Nortier en Hurrel- brinck geen enkel strafpunt had. zy en nog rijf andere Hollanders kregen aLen een gouden medaille. Paardensport. Donderdag 19 Juli werd te Hoofd dorp het 19e concours-hippique van de vereeniging „Vooruit" gehouden. Het was prachtig weer. Het hippisch feest werd door 12.000 personen bezocht. Zaterdag 1 September "werd luite nant Pahud de Mortanges, de Olym pische kampioen, feestelijk als inwo ner van Amersfoort binnengehaald. Zondag 4 November zette de Sport vereeniging „Het Oude Slot" te Heem stede haar hekken weer open voor da eerste harddraverij. Daarna hadden er nog drie op achtereenvolgende Zon dagen plaats. Zondag 25 November werden de hekken weer gesloten. Donderdag 6 December werden ta Hoofddorp de ruiters gehuldigd, die op de internationale wedrennen te Keulen de week te voren mooie prijzen had den gewonnen. Het waren de heeren G. Griffioen, de gebroeders Mensink, Clay, Jo Gehrels, J. Saarloos, Piet Kistema- ker en Chris van Wijk. Pushball. Dit mooie spel wordt hier helaas nog veel te weinig beoefend. Op den jaarlykschen openluchtdag van de leer lingen van het Gemeentelyk Ly ceum, die in Juli weer op het terrein aan de Spanjaardslaan plaats had, stonden ook Pushball-wedstryden op het programma. Tot vermaak van de jongelui zelf en van hun ouders vrien den op de tribune werd een ge ruimen poos met dit spel zoek gebracht. Tot slot load een partytje plaats tusschen een groep stevige leerlingen en een aantal leeraren, bij wie zich ook de directeur ir. W. C. G. H. van Mourik Broekman voegde. Met groot enthou siasme wierpen de heeren zich tegen den enormen bal en wisten den strijd onder groot gejuich te winnen. Roeien. De vloot van „Het Spaarne" werd op initiatief van den e ere-voorzitter den heer W. Dyserinck uitgebreid met da wherry ,X)r. E. A. Kr eiken". Met Pa schen werd deze boot door den heer Kreiken en zyn vrouw ingewyd. De bootsman J, C. Verlaan van ,Het Spaarne" werd Zaterdagmiddag: 21 April met zyn vrouw ter gelegenheid van zyn zilveren huwelijksfeest op een hartelijke wyze door bestuur en leden van deze vereeniging gehuldigd. „Het Spaarne" hield Zondag 29 April den openings-clubtocht naar Vogelen zang en terug. In totaal werd 24 K.M. afgelegd. Een week later hield de ver eeniging een clubtocht voor leden bo ven de dertig jaar, die eveneens uitste kend slaagde. Bij de Studentenroeiwedstryden, die op Hemelvaartsdag (17 Mei) op het Noordzeekanaal plaats hadden, won „Nereus" het hoofdnummer; Cox (van „Het Spaarne") klopte Gunther in het Skiff-nunamer. ,Het Spaarne" had veel succes op d« Hollandia-roeiwedstryden, die Zondag 3 Juni plaats hadden. De jonge da- mesvier won het stijlroeien en de Jonge Vier won in het B-nummer den eer sten prijs Cox werd in den eindstryd door Gunther geklopt. By de wedstryden van „De Konlnk- lyke", die Zondag '24 Juni plaats had den, won de damesrier Seniores van „Het Spaarne" den eersten prys. Do ploeg bestond uit mej. F. Polderman (boeg) mej. C. Brakel, mej. G. v. d. Heuvel, mej. R. de Zwart (slag), mej. T. Timmermans (stuurvrouw). De Damesrier Juniores, die tweed© DiiiiiiiiniiiiiiiiTiiiinaBiiiinniniiiiiii/iiiiiiuiniiiyniöDniiiiiiiiLnriTnLnnraiiiJiiniiUDI^ Kea Bouman. iiniininniimnninninMiJiuiniininniiiiHiiiiiMnnin™ werd uit acht deelnemende ploegen, bestond uit: mej. P. de Roos (boeg), mej. W. Brust, mej. A. E. Herweyer, mej. E. M. de Byil Nachenlus (slag) mej. E. B. Venema (stuurvrouw). „Laga" won Woensdag 27 Juni na spannenden stryd met ,X>e Hoop" den roeiwedstryd om den Telegraafbéker. .Laga" legde er nu voor de tiende maal beslag op. Zaterdag 7 en Zondag 8 Juli werden de onderlinge roeiweastryden van .Het Spaarne" voortgezet. Zy hadden een zeer geanimeerd verloop en wer- SLnm

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10