Weill Zoon Groote Opruiming BIOSCOOP FEUILLETON Het Meisje uit de Stad BINNENLAND Barteljorisstraat26-28 Fa HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 5 JANUARI 1929 LUXOtt THEATER. Harry Liedtke in Wiener Liebe. 1 De filmtheaters hier in Haarlem hebben elk hun vaste kern van bezoekers, die geen weck overslaan, om hun eigen bioscoop te bezoeken. Daaromheen groepeeren zich de „Wandervögel", die niet een bepaalde voor keur hebben voor het theater, maar in de eerste plaats vragen „welke film draait er en wie spelen er in". Maar het is voornamelijk die kern, die zoo'n gezellige sfeer weet te scheppen in de zaal. Er heerscht over het algemeen zoo'n genoegelijke gemoedelijke stemming. Het viel Vrijdagavond in Luxor direct al op bij het binnenkomen. Het pro gramma doet er het zijne aan toe om die stemming te „prolongeeren". Na de muzikale opening hebben we een zeer uitgebreiden tocht door de mooie oude stad Neurenberg gemaakt. Dit Duitsche bezoek is evenals de rondgang door Soerabaya, waar we later heen gingen, bijzonder interessant. Het tweede hoofdnummer, De Doodenzwaai, is een aardige en op het laatst ernstige brand weerfilm, waarbij menigeen in angstige spanning en met gloeiende wangen het ver loop zal volgen. Het actricetje, dat de rol van het jonge meisje, later het jonge vrouw tje Anna vertolkt, maakt voornamelijk in het laatste gedeelte door haar mooie stille spel, een sterk ontróerenden indruk. In het hoofdnummer, Wiener Liebe, heeft Harry Liedtke de hoofdrol. Harry Liedtke is altijd op zijn best als hooggeplaatst militair en (of) vorstenzoon. Hij heeft hier 'n rol die hem van zijn beste zijde laat zien. Het hoog hartige, geijkte lachje van hem dat hij zoo graag en zoo veel te pas brengt, komt in Wiener Liebe gelukkig heelemaal niet voor. Hij is hier enkel en alleen de gezellige, goed hartige, verwende prins charmeur, die echt jong is en ten slotte het „loon der braven" krijgt. Hij had een betere tegenspeelster ver diend, dan veelal Edda Croy vermocht te ge ven, ze kon niet aannemelijk maken, dat zij het bekoorlijke wezentje was, waar de le venslustige prins alles voor zou willen onoffe ren, bovendien zijn de opnemingen van haar dikwijls heel leelijk. Hans Junkermann als de vader van den prins en Paul Heidemann als adjudant ga ven, zooals van deze twee acteurs te ver wachten is. ceestig spel en mooi relief aan de rol van Liedtke. STANDAARD -THEATER. Het proces „Ko Goudenstein"; Mie als detective. Wij weten heusch niet, hoé vaak we Mie en Ko met hun troepje nu al op de planken van Standaard-ex-Scala hebben zien spelen, wij weten echter wel, dat het steeds een ge- noegelijke avond was. En 't mag wel eens geconstateerd worden, over welk een gewel dig repertoire de heeren Chanson beschikken en iederen keer heeft het stuk dat naar wij meenen te weten bijna steeds door Mie of Ko gemaakt wordt een anderen in houd en telkens zijn de moppen weer nieuw en origineel. Het publiek van Standaard weet dat, en Mie en Ko trekken de zaal avond aan avond vol. Het proces „Ko Goudenstein" wat een processen tegenwoordig op 't tooneel! speelt onder dranksmokkelaars en katten dieven, compagnons krijgen ruzie omdat de één bijna twee dozijn katten meer knuppelt dan de ander, toevallig gaat het licht uit, een moord wordt er gepleegd, Mie blijkt behalve goed acteur of actrice, wat moeten wij hier schrijven? nog als detective op te kunnen treden en brengt alles in orde, ter wijl mr. Kokosnoot, verdediger van verdach te K, G. met de rekening komt. Er zijn aar dige liedjes, er is goed spel, flinke spanning, wat wil je nog meer. Het werd ons te laat de film „De koerier van Boston" nog te bekijken, hij zal bij het Proces wel op den koop toegenomen worden. Het schijnt een flinke speelfilm van D. W. Griffith te zijn. CINEMA-PALACE. Alledagsmenschcn; Amerika vergist zich. Er wordt over 't algemeen nogal op de Amerikaansche filmindustrie gemopperd. En terecht, want te veel domlneeren in Holly wood of Culver-clty de financieele belangen over de ideeele, over de belangen van de film zelve. Men heeft er alles gestandaardi seerd en wij krijgen schier week-in, weelc-uit kleine glycerine-traantjes, smijt- en stomp- partijen en happig-ends te zien in films die vaak bitter weinig om het lijf hebben. Het zou al heel droevig zijn, wanneer dit altijd zoo was, maar er bestaan goede films uit de Hollywoodsehe studio's. En zoo vergistte Amerika zich. toen King Vidor voor de Metro-Goldwyn „The Crowd", Alledagsmenschcn maakte. Een kunstflm kan men het nog niet noemen, daarvoor worden te vaak concessies gedaan aan het publiek, maar de rolprent komt er toch reeds dicht bij en staat ver boven het ge wone Amerikaansche product. Het is de levenshistorie van twee men- schen, twee gewone menschen met hun ideaaltjes en gebreken, hun vreugden en droefenis. Twee uit de massa. En King Vidor 3) Naar het Engelsch van H. A. VACHELL. Het moest wel zoo afloopen, zei George somber, toen ze langs de rancho reden. Nooit had hij een cent gespaard, de Oude Don. Picnics en danspartijen zonder eind; de dollars vlogen hem door de handen. Nou bedruipt de boerderij zich? Natuurlijk. Ze wordt goed gedreven en er wordt niet gestolen. Zou jij zin hebben haar te drijven, George? Haar te drijven? Wist je niet dat ze me dat gevraagd hadden? Jou? Dat heb je me nooit verteld. Ik heb het moeder verteld. Je zou het best kunnen, George! Misschien wel. Maar misschien zou het er op uitdraaien dat ze mij dreef. Ik ben best tevreden met wat ik heb, Samantie! Het span paarden was juist hijgend den heuvel opgeklommen. George liet ze stil staan op den top, nam zijn slappen hoed af en liet ac zeebries zljii wangen afkoelen. Samantha keek naar zijn dichte bruine krul len en naar de heldere blauwe oogen die stralend uil zijn gebruind gezicht keken. Het heeft er iets voortreffelijks van gemaakt, het geen vooral ook mogelijk was, doordat de hoofdrolspelers zoo goed zijn. Er zijn vele verrassende scènes te noemen: de jongen die de trap op komt, geen realistisch beeld meer, doch gestyleerd én mooi; de straten, de wolkenkrabbers van New-York, wat is die sfeer juist getroffen; het sleur-leventje in kantoor en huis; de wanhoop van den vader als zijn kind ligt te sterven en de menschen zoo ruw, zoo luidruchtig zijn; tot slot de scène van de bioscoop, waarin de spelers weer opgaan in de massa. Een film die wij sterk kunnen aanbevelen, "die boeit door de diepe menschelijkheid en te bewonderen valt door regie en spel. Als de hoofdfilm begint lacht ieder nog om Stan Laurel en Oliver Hardy, die héél goed zijn in hun twee-acter. REMBRANDT-THEATER De vermaarde film „Moeder". Een moment van grootste beteckenis. Een moment van grootste beteekenis in de geschiedenis van de ontwikkeling der film, is dit werk. Dit is niet meer „de Moeder" van Maxim Gorki, dit is de film Moeder. Dit is het onweerlegbare bewijs dat film een zelf standige kunstuiting kan zijn. Dat film in de handen van den kunstenaar palet, penseel, beitel en muziekinstrument in éénen is. Waar ligt toch de oplossing van het wonder dat Russische kunst is? Hoe was het toch mo gelijk dat een natie na tot doodens toe door een bloedige revolutie gemarteld te zijn der gelijke kunst voortbracht? Dat is niet uit sluitend door die revolutie, zelfs niet nu de moderne films er wat inhoud betreft het ge volg van zijn. Want ook daarvóór immers deed de Russische kunstenaar de wereld ver stomd staan. Het allermerkwaardigste ech ter is, dat de Russische filmproductie zonder opleiding, zonder school, tot ueze hoogte ge raken kon. En dat zij exclusief is; ver van al het andere, en boven al het andere staat. Men kan de film „Moeder zien zonder er de opzettelijke tendenz in te vinden, die wij eventueel buiten beschouwing zouden hebben gelaten. Zij heeft niets met bolsjewisme of communisme te make". Elders in dit nummer kunnen onze lezers een beschrijving vinden van het ontstaan van dit machtige werk van den grooten Pu- dowkin. Zoodat wij kunnen volstaan met één enke len zin: Dit behoort tot het allerschoonste, het allerontroerendste wat het witte doek gedragen heeft. Het bijprogramma is uitnemend. En gewijd aan het vroolijke genre, dat mede door Lou Bandy één van Holland's beste chanson niers die door ons reeds vele malen gepre zen werd, wel een fel contrast vormt met de navrante maar toch onvergelijkelijk mooie film van Pudowkin. „EN GIJ KAMERAAD". Dinsdag zal in het Gemeentelijk Concert gebouw de eerste flim worden vertoond die hier te lande werd vervaardigd voor een vakorganisatie in dit geval voor den Cen- tralen Bond van Transportarbeiders. Deze film waaraan de titel „En gij kameraad" werd gegeven, is vervaardigd door de hier ter stede gevestigde filmfabriek „Polygoon". De. film geeft o.a. mooie beelden van groote havenwerken in volle werking, van de Zui derzeewerken en verder alles wat tot het transportgebied behoort. De film is echter niet alleen voor Transportarbeiders toegan kelijk doch ook voor anderen, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt zoodat de zaal Dinsdag wel uitverkocht zal zijn. DE REIS VAN LIEBERMANN. ZIJ, DIE HEM VERGEZELLEN. Zooals gemeld, zullen in verband met de uitlevering van Liebermann dezer dagen twee inspecteurs derHaagsche recherche naar Helsingfors vertrekken, ten einde den ar restant naar Amsterdam over te brengen. De heeren Van der Mark en Hoestra zijn daartoe volgens de Tel. aangewezen. Zooals men zich herinneren zal, is de heer Van dei- Mark gedurende de laatste maanden reeds enkele keeren in Riga en Helsingfors ge weest, in verband met het onderzoek in de Liebermann-affaire. BEMANNING VAN DE PRES. VAN HEEL GEHULDIGD. REDDERS DER OPVARENDEN VAN DE CHRISTIAN MICHELSEN. De bemanning van de reddingboot Presi dent van Heel uit Hoek van Holland onder commando van kapt. J. Slis, die op 25 No vember de uit 24 koppen bestaande beman ning van het Noorsche stoomschip „Chris tian Michelsen" heeft gered, toen dit schip benoorden den Hoek van Holland was ge strand is Donderdag te Rotterdam door de Zuid-Hollandsche Mij. tot redding van schip breukelingen gehuldigd. Zij werden toegesproken door den voor zitter, A. Baron Sweerts de Landas Wyborgh die hun een zilveren medaille met een oor konde heeft uitgereikt, ter belooning van hun kranig werk bij die redding. DE ROODVONK OP DE „PRINS DER NEDERLANDEN". EéN NIET-ERNSTIG GEVAL. In aansluiting op het telegram van giste ren seint Aneta nader uit Weltevreden: De vertegenwoordiger van de Stoomvaart maatschappij Nederland heeft uit Colombo van den kapitein van de Prins der Neder landen een telegram ontvangen, waarin deze meldde, dat aan boord van zijn schip een niet-ernstig geval van roodvonk vastgesteld was. Hierop is de geneeskundige dienst ge waarschuwd, die opdracht gaf, het schip te Sabang grondig te onderzoeken. Hiermede is een commissie bezig geweest, met het gevolg, dat het schip vier uur oponthoud had, maar verder te Belawan geen belemmeringen on dervond en evenmin te Singapore. Ook zul len de passagiers waarschijnlijk geen moei lijkheden ondervinden bij het debarkement te Tandjong-Priok. Medegedeeld wordt nog, dat de roodvonkpatiënten geïsoleerd zijn. WORDT HAGEVELD GYMNASIUM? Naar de Msb. verneemt, wordt ernstig over wogen. tusschen de onderwijs-inrichtingen Hageveld en Warmond voor de opleiding van priesters ii. het bisdom Haarlem, een derde seminarie, een philosophicum, te stichten. Na hun studies te Hageveld volbracht te hebben, zouden de studenten daar, alvorens te Warmond theologie te gaan studeeren, twee jaar phüosophielessen volgen. Het eene jaar philosophie, dat tegenwoordig te War mond wordt gegeven, zou aldaar komen te vervallen. De eventueele stichting van het derde seminarie houdt verband met een ver andering in het studieprogram van Hage veld. Dit zal meer in overeenstemming ge bracht worden met de programma's van on ze gymnasia en wel zoodanig, dat studenten van Hageveld in staat zullen zijn, aan het einde van him studies staatsexamen te doen. Dit staatsexamen zal te zijner tijd toelating tot de universiteiten kunnen geven. HET WRAK VAN DE SALENTO EEN BESLISSING KAN NOG NIET GENOMEN WORDEN. Naar aanleiding van de klachten van zee lieden over het gevaar dat het wrak van het Italiaansche stoomschip „Salento" voor de scheepvaart oplevert, verneemt de Tel., dat de agenten van de reederij Armando Farina nog geen instructies ontvangen hebben in zake berging of verkoop van het wrak. Wel hebben eenige gegadigden voor den koop biedingen gedaan, doch daaromtrent wor den nog onderhandelingen gevoerd. Zoolang deze niet geëindigd zijn, kan nog geen beslis sing genomen worden. NEDERLANDSCHE TUINBOUW- TENTOONSTELLING TE MADRID BESLUIT VAN DEN TUINBOUWRAAD. In de laatstgehouden bestuursvergadering- van den Nederlandschen l'uinbouwraad is besloten tot het houden van een Nederland- sche tuinbouwtentoonstelling te Madrid. De gelegenheid om Spanje met de voort brengselen van onzen tuinbouw bekend te maken, biedt zich hoogst zelden aan en daar om heeft het bestuur gemeend van de gun stige omstandigheden van het oogenblik ge bruik te moeten maken om dit voorjaar deze demonstratie te Madrid te houden, ter uitbreiding van den afzet naar Spanje van deze artikelen, die ook in het nieuwe Spaan- sche tariefontwerp niet door rechten getrof fen worden. Het is, volgens de Tel., namelijk gebleken, dat voor dit plan groote belangstelling be staat bij de Spaansche regeering, die hierin een opvoedkundig element ziet voor de Spaansche kweekers. DRANKBESTRIJDING. Te Utrecht vergaderde de Nationale Com missie tegen het Alcoholisme. De voorzitter, Ds. A. J. Montijn, herdacht in het kort, wat in 1928 op drankbestrijdersgebied, zoowel in binnen- als in buitenland, voorviel. Medege deeld werd de oprichting van twee zelfstan dige vereenigingen, uit de N.CA. ontstaan. n.L de „Vereeniging voor bestrijding van het Alcoholisme bij Snelverkeer op den Open baren weg" en de „Federatie voor beoordee ling van Alcoholvrije dranken". De eerste richtte een bureau in met aan het hoofd een bezoldigd secretaris, die de propaganda voor geheelonthouding onder chauffeurs zal voeren, de tweede zal een Keuringsdienst voor alcoholvrije dranken in het leven roepen. De Commissie Alcoholcur sussen voor Studenten tracht dit jaar in INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». pep regel. van alle voorradige X Geen zichtzendingen Bontmantels, Vossen, Moffen, Mantels en Costumes Pi ijzen netto contant Y bloed stroomde haar naar de wangen, maar George kon haar blos niet zien door den dichten sluier, die ze tegen het stof had omgedaan. Hij sprong van den bok om te zien hoe de jonge condor het maakte in zijn met zakken bedekte kooi. Naast de kooi stond een lange groene doos vol levende ratel slangen, dertien stuks,, die George voor van Home bij zich had. We zullen een hapje gaan eten, zei George. Hij bond de paarden aan een wintereik en voerde ze. Toen maakte hij een vuurtje Achter uit het rijtuig nam Samantha een pakje en twee pennen van wilgenhout. In het pakje was vleesch. George sneed het in reepen. stak de reepjes op de pennen en begon het te roosteren. Toen het vleesch voldoende geroosterd was, gaf George één der pennen aan Samantha en hield de ander zelf. Ze knabbelden aan het vleesch met een handigheid die de gewoonte hun had bij gebracht. Ze hadden allebei een homp brood erbij George ging op zijn rug liggen en keek door de eikenbladen naar het strakke blauw van den hemel. Samantha zat met den rug tegen den stam naar hem te kijken en ze vroeg zich af of hij ooit naar man zou worden. Ze fronste de wenkbrauwen toen ze de geluk kige uitdrukking op zijn gezicht zag, hij was volijiaakt tevreden, liij had haar niet noodig. Hij was op het punt om in slaap te val len. George! Wat maak jij me aan het schrikken. Je valt zoo in slaap en ik moet naar de stad om inkoopen te doen. Dat is waar ook. Ze vervolgden zwijgend hun weg. Maar toen ze bij de bocht kwamen, vanwaar zij San Lorenzo konden zien liggen, zei George beslist: Ik zou het vreeselijk vinden om in de stad te moeten wonen Samantie, het gezicht alleen als van San Lorenzo geeft me een verloren gevoel. Je zou er wel gelukkig zijn, als je maar moest! Vast niet Een mensch kan overal wonen. Sommige menschen. Wij Spragges niet! Een uur later stapten zij uit bij het een voudige hotel, ncast de oude missie-kerk. Samantha verdween in een manufacturen winkel en George ging zijn opwachting ma ken bij den redacteur van het plaatselijke blaadje, wien hij de vangst van den condor beschreef. De krantenman was verrukt met deze sensatloneele coplj! Toen George de straat weer opging, werd hij door talrijke stadbewoners met de groot ste hartelijkheid begroet. Ei werden hem menigvuldige borrels aangeboden de slechtste whiskey, die in het vee-district ge schonken werd, maar George gaf de voorkeur aan een sigaar. De t oude Munger was weer aan de rol, zooals dit periodiek het geval was en hij zwaaide van de eene kroeg naar de andere, een droevig schouwspel van een onwaardigen ouden dag. George herinnerde zich den ouden man nog best uit den tijd dat hij op zijn eigen boerderij gewoond had, een flin- ken kerel. De duivel hale de steden, mompelde hij. n. Hij bereikte San Francisco den volgenden dag om vier uur en stak over naar Oakland, waar van Home zijn dieren hield in een groote schuur, dicht bij de Presbyteriaansche kerk. Als de gemeente in de kerk zat, luiste rend naar onderwijs, zang en vermaning, van haar voorganger, konden zij de leeuwen en tijgers hooren brullen. Van Horne heette den condor hartelijk welkom en sprak er zijn leedwezen over uit dat er niet meer ratelslangen waren. Hij verkocht de reptielen aan drogisten die ze in hun winkels ten toon stelden ten faveure van verbaasde kinderen en zenuwachtige vrouwspersonen. Toen de zaken waren afgedaan en het geld was uitbetaald, nam van Home George mee naar zijn huis, waar een knappe, glimlachen de vrouw ze ontving. U blijft toch eten, meneer Spragge? vroeg ze vriendelijk. George nam de invitatie gaarne aan. George, zei de man. morgen zal ik jou met den vogel laten kieken. En dan Groningen en Utrecht lezingen te organ!- seeren. Besproken werden de gevolgen van de door de Tweede Kamer aangenomen accijnsverla ging. Getracht zal worden ook de radicale drankbestrijding een arbeidsterrein te ver zekeren bij de Zuiderzeearbeiders. DE SUIKERSMOKKEL-ZAAK. DE PLEIDOOIEN. Bij de gisteren voortgezette behandeling voor de Rotterdamsche Rechtbank van de suikersmokkelat'faire, waarbij het Rijk ge durende het tijdvak April 1926 tot Jan. 1927 voor twee en een half ton benadeeld is door een drietal schippers en drie kooplieden be toogde mr. J. J. Mys, verdediger van schip per M„ dat M. niet geweten heeft van de smokkelarij en dus alle strafbare handelin gen zonder opzet heeft gepleegd. Mr. W. v. Ittersum, optredend voor schip per H., kon aan de ten laste gelegde feiten niets afdoen. Hij riep echter de clementie der rechtbank in voor dezen man. die door Bosman tot zijn daad is overgehaald. De verdediger van den expediteur v. K. was van meening. dat hier slechts één straf opgelegd kon worden, aangezien de achter eenvolgende strafverordeningen als één mis drijf beschouwd moeten worden, v. K. kan hoogstens S. uitgelokt het ben tot misdrijf, daar dit de eenige persoon is, die hij per soonlijk gesproken heeft, doch daaromtrent gaf de dagvaarding geen voldoende om schrijving, naar pleiters meening. Zijn con clusie was dan ook vrijspraak. Tot dezelfde conclusie kwam ook mr. C. C. Arnold, de verdediger van den chocolade fabrikant. Ten slotte werd, volgens de Tel., de be handeling van de zaak uitgesteld tot Don derdag, 10 Januari 4 uur, om den Rijksadvo caat gelegenheid tot repliek te geven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per resrel. STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEF. No. 10756 5 Apex KIop-Vee?-Stofzuigersf 175. BEVERWIJK AANBESTEDING VEILINGGEBOUW. Vrijdagmiddag is aanbesteed het bouwen van een nieuwe veilinghal voor bloembol-, lenveiling aan de Breestraat alhier voor rekening van de R.K. Tuindersvereeniging „Kennemerland", architect de heer J. P, Langendijk, Beverwijk. Ingeleverd 13 biljetten: J. R. Bruin f 42400. J. H. Langendijk f 49995. H. W. Duin f 52780. Braun «Sc Zonen f 44600. Henneman en Jansen f 46244. J. P. Schelvis f 42498, allen te Beverwijk. N.V. „Noordholland", Heemskerk f 45480. Doedens en Schilder, 't Zand f 57775. M. Hoogervorst Alkmaar f 58585. Meinema en Pósma IJmui- den f 44482. P. Rings Jr. Santpoort f 43800, J. P. J. de Vries Wijk aan Duin f 41187. C. Nelis Wijk aan Duin f 39885, laagste in schrijver, aan wien het werk is gegund. GEMEENTELIJKE LICHTBEDRIJVEN. Vrijdagmiddag brachten Burgemeester erï Wethouders en raadsleden dezer gemeente alsmede afgevaardigden van de gemeente besturen van Wijk aan Zee en Duin en Heemskerk een bezoek aan de gebouwen der Gemeentelijke lichtbedrijven, ter bezichtiging van de uitbreiding van het bedrijf. De bur gemeester van Beverwijk, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten gaf den bezoekers een uit eenzetting van de totstandkoming dér uit breiding, welke noodig was geworden, door dat de bestaande inrichting niet meer vol deed. Nadat het gezelschap met belangstelling de verschillende gebouwen enz. had bezich tigd, deelde de directeur, de heer H. de Groot het een en ander mede over de ontwikke ling van het bedrijf. Van de door den heer de Groot genoemde cijfers noteerden wij dat Wijk aan Zee gedurende 8 maanden van 1928 (April tot December) 67870 M3. gas van Beverwijk heeft afgenomen; verwacht wordt dat in 1929 het gegarandeerde minimum kwantum van 100.000 M3. zal worden be reikt. Zoo goed als alle perceelen in de bad plaats zijn aangesloten. Heemskerk nam van Augustus tot December, dus in 4 maanden 24561 M3. af. Ook van deze gemeente wordt in 1929 afneming van het gegarandeerde minimum-kwantum verwacht. De dirèeteur deelde verder nog mede, dat het leggen der buisleiding naar Uitgeest veel moeilijkheden ondervindt, waardoor de gaslevering aan deze gemeente zal worden vertraagd. De lengte van het buizennet bedraagt thans 46 K.M. tegen 22 K.M. in 1927. Beverwijk en Wijk aan Zee gebruikten in 11 maanden van 1928 1.199.130 M3. tegen 1.083.573 M3. in de overeenkomstige periode in 1927. De totale afneming bedroeg in 11 maanden van 1928 1.291.564 M3. De gasberging bedraagt maximaal 4200 M3. de hoogste daglevering in 1928 bedroeg 5950 M3. De calorische waarde van het gas be droeg de laatste maanden ongeveer 4400, bij een gecontracteerd minimum van 4200. zullen we jullie tweeën in het Zondagsblad zien prijken. George, verwonderlijk bedeesd in het ge zelschap van vreemde dames, zat onrustig te draaien op het puntje van zijn stoeL Me vrouw van Horne hing zijn hoed op en staarde critisch naar George, die zijn farmers kleeren voor zijn bezoek aan de stad had aangehouden. Van steedsche „fratsen" moest hij niets hebben. Mevrouw van Horne mompelde: Ge kiektzoo? Het werd George allerpijnlijkst duidelijk dat mevrouw van Home's gezicht allerminst goedkeuring uitdrukte. Hij danste nog veel onbehagelijker op zijn stoel heen en weer, terwijl hij met zijn heldere, besliste stem vroeg: Iets niet in den haak? De vrouwen uit het westen kunnen rond voor hun meening uitkomen en mevrouw van Horne zei scherp: Juist. Zegt u maar eerlijk mevrouw wat li zou aanraden. Ik kan In dit pak niet in het Zondagsblad komen, dat hebt u zoo juist gezegd. Als u in mijn plaats was mevrouw wat zou u dan doen? Ik zou dat pak voor San Lorenzo be waren! Ik had er al over gedacht om een ander te koopen. (Wordt vervolgd.);

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6