SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 7 JANUARI 1929 DE HULDIGING VAN KONINGIN EMMA. LUIDSPREKERS OP DE GROOTE MARKT. Donderdag wordt ter eere van de Ko ningin-Moeder in de Groote Kerk te 's-Gra- venhage 's avonds van half negen tot tien uur een kerkconcert gegeven. Dit concert wordt door de A. V. R. O. te Hilversum per radio uitgezonden. Naar wij vernemen heeft de vereeniging „Koninginnedag" te Haarlem het denkbeeld opgevat om alle Haarlemmers in de gelegen heid te stellen met deze huldiging van de Koningin-Moeder mee te leven. Op den genoemden tijd zullen groote luid sprekers opgesteld worden op de Groote Markt, zoodat de muziek overal duidelijk hoorbaar is. Het concert gaat uit van het Haagsche Huldigingscomité en wordt gegeven door mevrouw A. NoordewierReddingius, so praan, Jaap Stotijn, bobo, H. de Beer en H. op ten Berg, trompet, J. Sonneveld, P. Zalme en L. Schweitzer, bazuin en J. A. de Zwaan, orgel. Voorts werkt mee een gemengd koor, terwijl de heer Johan Wagenaar de leiding heeft. Bij het binnentreden van de Ko ningin-Moeder zal het koor gezang 178 „De Heer is God" zingen, het koor zingt verder uit Valerius' Gedenckklanck „Wilt Heden nu Treden" en de sopraan met orgelbegeleiding drie andere liederen van Valerius, „Hoe groot, o, Heer", „Hoort allegaer" en „Ge- luckig is het Land". Verder vermeldt het programma volgens „De Radiobode", „Nobelman" voor 2 trom petten, 3 bazuinen en orgel, Avondlied voor hobo en orgel, beide oud-Nederlandsche composities, Recitatief en Aria uit het Ora torium „Sieg der Zeit und Wahrheit", van Handel voor sopraansolo met obligaat hobo en orgel, „Vom Namen Jesu", van Heinrich Schütz voor sopraansolo met orgel, „Kommt Seelen, dieser Tag", van Bach, het koraal „Gloria sei dir gesungen" van Bach, „Du Hirte Israëls" van D. S. Bortniansky en „Zu dieser feierlichen Zeit" alles voor koor, „Larghetto" van J. B. Loeillet en „Adagio" van Handel, beiden voor hobo en orgel, „Mu- sica aldersoetste const", van Joh. Wagenaar, voor koor, „Twee geestelijke liederen van Jan Luyken", van B. v. d. Sigtenhorst Meyer, sopraan, Koraalfantasie „Kommt dankt nu allen God", van Joh. Wagenaar voor twee trompetten, drie bazuinen, en orgel. Besloten wordt met psalm 150 vers 1 en 2, getoonzet door J. P. Sweelinck, voor koor en het Wilhelmus op de melodie uit Valerius' „Gedenck-Clanck". Bij het verlaten van de kerk wordt de Koningin-Moeder toegezongen „Waar liefde woont, gebiedt de Heer den zegen". DE VORST IN FRANKRIJK. TWAALF DOODEN. PARIJS, 7 Januari (N.T.A.) Tengevolge van de strenge vorst in Frankrijk zijn reeds twaalf personen om het leven gekomen. EEN DUITSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. DE BEMANNING GERED. BREMEN, 7 Jan. (V. D.) Volgens een draadloos telegram van het Amerikaansche stoomschip „Saguache" via Norddeich van 6 Januari is het stoomschip „Roedelheim" van de Unterweser Reederei A. G. te Bremen in den storm lek geslagen en gezonken. Het bij de reederij van den kapitein van het stoomschip ontvangen draadloos be richt meldt: „Roedelheim in storm lekge slagen en verloren. Bemanning door stoom schip „Saguache" 6 Januari gered. Derde machinist en timmerman verdronken. Posi tie 47 gr. 30' N.B. en 44 gr. W. L. Landing te Portland of Halifax, (get.) Ziegler". Het stoomschip „Roedelheim" is een sta len stoomschip, gebouwd in 1914 en meet 3306 bruto registerton. De bemanning be stond uit 29 koppen. HEEMSTEDE GEREFORMEERDE KERK. AFSCHEID DR. J. H. BAVINCK. Dr. J. H. Bavinck die naar bekend is, eer lang als missionair-predikant naar Solo zal vertrekken, nam Zondag afscheid van de Ge reformeerde kerk van Heemstede. Spreker zeide in een inleidend woord, dat toen hij nu bijna twee jaar geleden, het werk in het midden der gemeente aanvaardde, hij niet had gedacht, dat hij zoo spoedig reeds zijn afscheid zou prediken. Jaren van rusti- gen arbeid had hij gehoopt te Heemstede te mogen doorbrengen. Dat ik nu heenga, heeft den schijn, vervolgde spr., dat het me hier niet goed zou zijn bevallen. Maar we weten van elkander wel en God weet het wel dat het anders is. Toen de roeping uit Indië kwam heeft het me strijd gekost wat te doen. Ik werd er benauwd onder. Alleen de ze- ïccrheid dat het Gods wil was deed me beslui ten het dienstwerk hier neer te leggen. God heeft mede aan onze kerken ter bear beiding gegeven een der prachtigste zendings terreinen der wereld, opdat het daar te mid den van de duisternis licht moge worden. Als ik daaraan ga denken, dan is het met blijdschap den weg Gods te mogen volgen. Daar ik de zekerheid heb dat het de wil Gods is heb ik me daaronder te buigen. Daarna nieid spr. een predicatie naar aan leiding van Johannes 4 42. Aan de hand van dit tekstwoord betoogde spr. dat het bij Johannes sieeds is, dat de mensch moet wegvallen maar dat Jezus Christus blijft. Aan het einde der predicatie sprak Dr. Bavinck allereerst den kerkeraad toe om dien te danken voor alles wat hij voor hem was ge weest. Van u mocht ik veel steun en hulp on dervinden. aldus spr. Ge hebt me met uw ijver gesteund. Ik dank u mede voor wat ge voor mij persoonlijk zijt geweest. Ook voor uw per soonlijk medeleven met mij. U allen bid ik Gods zegen toe. Na woorden van dank tot onderscheidene kerkelijke commissiën richtte spr. zich tot dc vertegenwoordigers der genabuurde kerken en tot dien der classis. Tot dien der classis zeide spr. dat hij zich er in verheugde dat nu in de vergaderingen der classis weder vrede mag zijn en een aangename omgang. De ge meente bracht spr. dank voor al wat ze voor hem en zijn vrouw was geweest, voor de be wijzen van belangstellende liefde steeds van haar ondervonden. We hebben aangename dagen in uw midden doorgemaakt, verzeker de spr., we gevoelden ons hier thuis en het was ons blijdschap u telkens naar het Huls des Heeren te zien opgaan om daar Zijn naam groot te maken. God heeft ons meer en meer tot elkander gebracht. Een bijzonder woord richtte spr. tot de cathechisanten die, zooals hij deed opmerken, met allerlei vragen steeds tot hem kwamen, vragen die oprijzen in het jeugdig gemoed en wien hij toewenschte, dat ze zich steeds meer en meer aan God mogen gebonden gevoelen.De Heere, aldus spr. aan het einde van zijn toespraak tot de gemeente, zij u allen genadig, dat Jezus meer en meer in uw leven gestalte mo ge krijgen. God geve u eenmaal een blijden ingang in Zijn Koninkrijk. Gedenk in uw ge beden dat volk in de tropen dat God aan on .to zorgen toevertrouwde. De naam van Jezus moge ook daar tot heerschappij gaan komen. Na het dankgebed sprak namens de ge meente ouderling Schippers. Spr. zeide dat het scheiden van dezen predikant der ge meente zwaar en moeilijk valt. Dr. Bavinck was iemand, die met groote gaven was ge sierd. dien de gemeente gaarne het Woord hoorde prediken, een vriendelijke figuur, van wien de cathechisanten veel hielden, die de gemeente heeft opgebouwd en gesterkt Is er leedwezen dat ge henen gaat, zoo betoogde spr. we staan u met blijdschap af aan Indië omdat we weten dat u daar een heerlijke arbeid wacht, God moge u daar zegenen. Tot de gemeente zeide spr., dat, al is ze dan nu zonder predikant, ze met gerust heid de toekomst kan afwachten, wetende dat God alles zal voorzien. Daarna sprak als consulent der gemeente, als vertegenwoordiger der classis Haarlem, en namens de genabuurde kerken Ds. Brus- saard van Bloemendaal. Voor mij is uw heen gaan een groot verlies, zeide spr. tot den scheidenden predikant. Ge waart in het mid den der classis een vredelievende figuur die daar op kalme ernstige en onbevooroordeelde wijze uw meening kenbaar maakte. Ten slotte verzocht spr. Dr. Bavinck toe te zingen Psalm 121 4. Daarna sprak dr. Ba vinck de zegenbede uit. De Gereformeerde Kerk van Haarlem was vertegenwoordigd door de ouderlingen, de heeren J. P. Boerkoel en J. W. Geuzenbroek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent» per regel. Aan een algemeen ▼erlangen voldaan De Prijzen per Meter voortaan. M. BOOD Groote Houtstraat 50 Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nationale Bankvereeniging MAANDAG 7 JANUARI 1929 1.3c uur 1.45 uur Staataleeningen 4HpCt.Nederl.1917 101 C? 5 pCt. Nederl. 1919 101H - Scheepvaart Oude Vaart 86H1. Scheepvaart Uni 227 H 228 Oude Boot 99 Stoomvaart Nederl. 213K 38 Marine Preferent.. Industrieën Nederl. Kunstzijde. 443 440 -443 Maekubee 170-172 170 173 Holl. Kunstzijde... 200 1. 200 1. Margarine Unie. 375 360 Van Berkei's Patent 336-337 342 Intern. Viscose.... 100 1. Gem. Bezit Philips 849 - 85C 848M - 850 Ind. Ond. Buiten). Anaconda copper.. 243 United States Steel 165 Kali Industrie. 234M Ougree Marihave.. 317-321 Bethlehem Steel... 85% Bank Koloniale Bank. 2391 2391 Indische Bank 16CH 160b Cert. Handel Mij.. 170 170 Petroleum Koninkl. Petroleum 4I4V4 413^—415 212H-214 45H Shell Union 29** 4H - Cultuur Mij. H. V. A 645 645-650 lava Cultuur 551 Poerworedjo 94 1. CultuurMij.Vorstenl 153 b. Mijnbouw Algem. Exploratie. 183H 187—189 310 315 Tabak Deli Mij 452 456 518K 530 Deli Batavia 539H 549 205 208 Rubber 134 Deli Batavia Rubber 156 Intercont. Rubber.. Arasterdam Rubber 237H 237H-138 Amerika Southern Rails.... Wabash 78H Comm. Milwaukee. 35 Preferent idem 57 H Canadian Pacific. 246H - Alderaxnin 3 te Genua, Rotterdam n. Japan. Aludra 4 te B.-Aires v. Rotterdam. Aldebaran 5 vm. Ouessant, B.-Aires naar Rotterdam. Boskoop 5 te Amsterdam van Antwerpen. Bennekom 4 Azoren, Amsterdam n. Chili. Buitenzorg p. 4 22 uur Perim, New York naar Java. Deucalion vertrekt 11 v. Pto. Plata n. S. Pedro de Macoris. Dinteldijk 5 6 uur v. Londen, Pacifickust naar Rotterdam. Deli 5 v. Batavia n. Rotterdam. Dreohtstroom 5 te Hamburg van Amsterdam. Gorontalo p. 4 3 uur Sagres Rotterdam n. Batavia. Groobendük p. 4 Deal, Antwerpen n. de Paci fickust. Indrapoera 5 4 uur te Suez, Batavia n. Rotter dam. Kota In-ten 5 v. Rotterdam naar Batavia. Koudekerk 4 te Antwerpen v. Hamburg. Merauke 4 18 uur v. Liverpool, Batavia naar Rotterdam. Menado p. 5 12 uur Pbint de Galle, naar Rotterdam. Mars 4 v. S. Domingo City n. Pto. Barrios. Maasland 5 te Amsterdam v. B.-Aires. Madioen p. 5 8 uur Gibraltar, Bremen n. Java. Medan 5 te Batavia v. Rotterdam. Makassar p. 4 Kaap St. Vincent, Rotterdam n. Batavia. Moerdijk 4 te Bremen, Pacifickust n. Rotter dam. Narica 1 te Portland, Rotterdam n. de Pacific kust. Patria 4 13 uu. v. Marseille, Rotterdam naar Batavia, Palembang 5 te Batavia v. Rotterdam. Rietfontein 5 te Rotterdam v. Durban. Sitoebondo 5 v. Batavia n. New York. Temate 5 v. Batavia n. Rotterdam. Veendük 5 te Rotterdam v. Calcutta. Venus 4 14 uur te Havre v. W.-Indië, vertr. 22 uur n. Amsterdam. IJselkerk 5 te Maxiras, Calcutta n. Rotterdam. Springfontein p. 3 Ouessant, Beira naar Rot terdam. Heemskerk 4 te Antwerpen, Beira naar Rotter dam. Gaasterland 4 13 uur v. Pernambuco, Amster- dag n. Buenos Aires. Roepat 4 v. Padang. Batavia naar Amsterdam. Bengkalis 5 v. Singapore, San Francisco naar Batavia. P. C. Hooft 4 v. Genua, Batavia n. Amsterdam. Prins der Nederlanden 5 te Batavia v. Am sterdam. Orania 4 v. Las Palmas, Amsterdam n. B Aires. Delfland 6 v. Buenos Aires naar Amsterdam. Albireo 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Oer es p. 4 Flnis tere, W.-Afrika n. Amsterdam. Peursum 4 v. Birutu n. Warri. Rijnland 4 v. Accra n. Winnebah. Texel 2 v. Libreville n. Port Cental. Drechterland 6 v. Takoradl n. Freetown. Reggestroom 9 te Accra verwacht; W.-Afrika n. Amsterdam. Man oer an 4 v. Suez, Amsterdam naar Batavia. Soemba 5 v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Albena 5 n.m. v. Rotterdam n. Hamburg. Albireo 6 v. W.-Afrika te Amsterdam verwacht. Alpherat 5 u.m. v. Rotterdam n. Buenos Aires. Alkmaar 3 v. Guayaquil n. Paita. Borneo 5 v. Amsterdam naar Hamburg. Beemsterdijk 5 n.m. v. New York naar Rot terdam. Dinteldijk 6 van. te Rotterdam v. Vancouver. Eemstroom 5 v. Amsterdam n. Freetown. Grootend Ijk p. 5 11 uur Ouessant, Antwerpen n. de Pacifickust. Giekerk 5 te Aanga, Beira n. Rotterdam. Gorontalo p 5 Gibraltar, Rotterdam n. Java, Grijpskerk v. Antwerpen, te Amsterdam ver wacht. Hendobhall 5 v.m. te Port Said, Rotterdam n. Kurraohee. Jason 5 v. Amsterdam n. Curasao. Johan de Witt p. 4 Ouessant, Amsterdam n. Batavia, Kota Gede p. 5 Finisterre, Java n. Rotterdam. Kertosono 5 te Marseille, Batavia n. Rotter- im. Lochgoil 4 te San Francisco v. Rotterdam. Drechtstroom 5 v. Hamburg n. Amsterdam. Mellskerk 3 te Kilindlni, Amsterdam n. Oost- Afrika. Nieuw Zeeland 4 te Brisbane v. Batavia, ver trok n. Sydney. Nieuw Amsterdam 7 v.m. te Plymouth ver wacht, New York naar Rotterdam. Nebraska 3 te Cristobal, Pacifickust naar Rot terdam. Nieuwkerk p. 3 Dakar, Beira n. Rotterdam. Polydorus 4 v. Padang, Amsterdam naar Ba tavia. Fhrontis 4 te Londen uitgekL naar Amster dam. Ridderkerk 5 u.m. v. Rotterdam n. Hamburg. Radnorshire 2 te San Francisco, Pacifickust v Rotterdam. Salabangka 5 v. Amsterdamn. Java, Streefkerk 5 n.m. v. Rotterdam n. Hamburg. Tjikembang 2 te Hong Kong v. Batavia, ver trok 3 n. Antwerpen. Tosari p. 5 Kaap del Armi, Rotterdam naar Java. Venezuela 5 v. Hamburg n. Amsterdam. RADIOVRAGEN. VRAAG: De heer C. A. S. ontvangt slecht de korte golven. ANTWOORD: 1. U kunt beter de draad, die loopt naar de plaatbus van het lampvoetje van de A 435 verbinden met den top van die lamp en dan natuurlijk het snoertje verwij deren. 2. Kijkt u de roostercondensator en lek- weerstand eens na! De gebruikte spoelen zijn goed. Stuurt u mij eens het volledige schema, zooals het toestel werkelijk gemonteerd is. 3. De gebruikte lamptypen zijn goed, maar het blijft natuurlijk mogelijk dat één van de lampen niet goed meer functionneert. De „verdachte" onderdeelen tijdelijk verwisse len voor nieuwe, dat brengt vaak spoedig de schuldige aan 't licht! Het 4-lampsschema moet natuurlijk veel sterker zijn dan hei oude 3-lamps. Er moet dus een fout aanwe zig zijn. VRAAG: De heer G. K. vraagt een nieuw schema voor een gegeven stel onderdeelen. ANTWOORD: U gebruikt een A.VH.O - schema. Ik begrijp niet dat u daar een slecht resultaat mee heeft. Ik raad u voor uw onderdeelen geen ander schema aan. Het beste zou zijn, dat u het schema, zooals het gemonteerd is, nateekende en het nhj toe zond. Misschien zit daar een fout in. VRAAG: De heer D. C. M. van M. vraagt naar het Capa-supra schema. ANTWOO.VD: Dit schema raad ik u af Neemt u een normaal goed schema b.v. de AA 3 van Van eters. Wanneer u er echter op staat, zal ik het u natuurlijk toezenden. VRAAG: De heer J. C. P. van A. klaagt over slechte selectiviteit van zijn toestel, ge bouwd volgens het A.VH.O. Aladin schema. ANTWOORD: Dat schema is anders selec tief genoeg. De selectiviteit wordt beter door BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. „Ga nou weg, koe," dreigde Billy, Maar de koe bleef onvervaard, Ze was woestscheen kwaad te willen, En sloeg heftig met haar staart. „Och, Redneb," riep Billy angstig, Geef me d'amulet eens aan. 'k Heb maar even dan te wrijven, En dat dier is hier vandaan." „Dat is goed en wel," zei Redneb, „Als je me maar zeggen wil, hoe. Je schijnt, mijn jongen, te vergeten, Ze ligt onder de pooten van de koe." De koe, trappelend en loeiend. Ging tegen Billy Boe tekeer. „Wacht maar, ik zal je wel krijgen," Schudde den boom heftig heen en weer. Zal zij slagen? Laat ons hopen van niet, want booze koeien zijn heel gevaarlijke beesten. de le spoel van het bij elkaar behoorende drietal klein te nemen of (en) los te kon- pelen,met de middelste spoel. Tevens de 3e (terugkoppel) spoel zoo dicht mogelijk bij de middelste. Verder de 2 kringen zoo nauwkeu rig m-gelijk afstemmen. Het zwakke geluid wijst op een fout in de montage of een fout in de lampen (b.v. de A 442). Probeer deze eens tijdelijk te verwisselen. Zeefkring de Rop of verkorting van uw antenne moet niet noodig zijn. VRAAG: De Heer B. B. vraagt het Peters schema voor wisselstroomvoeding met ver wisselbare spoelen. ANTWOORD: Dat schema bezit ik niet Het is echter in den handel verkrijgbaar Goede principe-schema's voor wisselstroom voeding heb ik reeds gepubliceerd. VRAAG: De heer H. C. H. heeft last van vervorming in een Aladin-toestel. ANTWOORD: Wanneer de roosterbatterij en het plaatstroomapparaat werkelijk de goede spanningen leveren, moet de fout zit ten in den laagfrequentversterker: defecte transformator of eindlamp. Kan de luidspre ker het geluid wel verwerken? De Loene luidsprekers ken ik niet uit eigen ervaring. Alles goe-" gemonteerd? VRAAG: De heer J. H. B. heeft last van schetteren van zijn Berko-luidspreker. ANTWOORD: Mogelijkheden zijn: 1. De laagfrequentlamp is achteruitgegaan 2. Het plaatstroomapparaat geeft geen vol doende spanning meer. 3. De roosterbatterij moet vernieuwd worden 4. Luidspreker zelf (magnetisme)? Philips- lampen voor het inductief Koomans-schema: A 435, A 415, A 415, B 405. Voor 3 lampen 1 A 415 weglaten. Het is hetzelfde als het A. V R. "L-schema en selectief genoeg. Voor het plaatstroom-apparaat Philip" 373. ANTWOORD aan den heer J. van E.: Het H.D.-schema raad ik u voor de tegenwoordi ge omstandigheden beslist afl VRAAG: De heer J. J. D. te Overveen klaagt over te geringe selectiviteit van zijn toestel. ANTWOORD: Het door u gebruikte schema is goed. Wanneer ook een kleinere spoel A niet helpt, dan kunt u wel een Cocktail- schema van mij ter leen krijgen. Het Erres- schema is niet selectiever dan het andere. Ik zal u het C-schema toezenden. Alleen de 451 „brandt", de andere niet. (hoogstens gedurende korten tijd zwak gloeien). Warm worden is normaal. Accu spanning opmeten of: gelijke mate van gas- ontwikkeling aan en platen. 40 uur la den is wel wat te veel. Op den duur schaadt dit. 28 a 30 uur is zeker lang genoeg! ANTWOORD aan den Heer N. D.: Het Su- per-radiolaschema zal ik u toezenden, maar voor de tegenwoordige omroepomstandighe- den raad ik het u af. VRAAG: De heer H. S. heeft last van ver vorming. ANTWOORD: Vergeet u niet, dat de plaat- spanning door die automatische negatieve roosterspanning verminderd wordt. Bedraagt deze laatste bv. maximaal 25 volt (R?) dan is de plaatspanning 25 volt minder. Wanneer dus het plaatstroom-apparaat niet een vol doend hooge spanning levert, ligt hierin een oorzar.!: van vervorming. Neemt u dan lievsr een aparte droge batterij. Vergelijkingen tus- schen de 3 403 en B 405 moogt u alleen trek ken wanneer de neg. roosterspanning voor elke lamp op de juiste waarde ingesteld wordt. Groote invloed "an de detectorlamr. op de selectiviteit is abnormaal. Een B 403 kan grootere laagfrequente roos- t-rwisselspanningen verwerken dan de B 405. heeft ook een grootere neg. rsp. noodig. Voor eenzelfde wisselspanning s de B 405 sterke*. Een toonfilter heeft u niet noodig. U moet de Arcophon niet al te zwaar belasten. Hec zal wel aan het toestel (neg. r p. enz.) liggen: CORRESPONDENT!!! Mijn hartelijken dank voor de mij toegezon den nieuwjaarswenschen. Ook ik wensch mijn lezers een gelukkig 1929 toe en ik hoop u ook dit nieuwe jaar weer naar mijn beste weten te mogen helpen. Zou dit jaar ons verlossen van de etherruzie en ons een goede golflengteverdeeling brengen? Enama teur-zendvergunningen? BESPREKING Van de N.V. Philips' Radio ontvingen wij ter bespreking den electro-dynamischen luidspreker no. 2011. Wij hebben dezen luid spreker thans eenige weken in beproeving en hebben in dien tijd gelegenheid gehad -de uitstekende eigenschappen van dezen Phi lips luidspreker te leeren kennen. Wat opvalt is niet alleen de groote te ver werken geluidsterkte maar ook de bui tengewoon gelijkmatige weergave zoowel van de laagste als de hoogste tonen. Bij orkestmuziek hoort men nu ook wer kelijk de begeleidende bassen! De anders voor radio-weergave zoo „lastige" instru menten als pauken en trommels komen hier natuurlijk over. Alle instrumenten zijn dui delijk van elkaar te onderscheiden (iets wat bij andere luidsprekers niet altijd het ge val is). Met een dergelijken luidspreker is het volgen van een lezing absoluut niet ver moeiend. Men behoeft niet ingespannen te luisteren, juist omdat alles natuurlijk klinkt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent. per regeL YaVXeVten Kenmerkend voor de goede weergave der hooge tonen bij spraak is het duidelijke ver schil, dat te hooren is tusschen de f en de s. Wanneer men eenmaal gewend is aan een weergavekwaliteit als van dezen Philips luidspreker, kan men hem moeilijk weer missen. Door middel van een verplaatsbaar stek- kertje kan aanpassing verkregen worden aan eindlampen met lagen (B 403, B 405) en met hoogen inwendigen weerstand (B 443), waardoor deze lampen geheel tot hun recht komen. DINSDAG 8 JANUARL HILVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.30—2.00 Concert door het Boris Lënsky- trio. 2.002.30 Keukenpraatje. 3.024.00 Kniples. v» 4.005.00 Microfoon-debutanten. M. Kapper, piano. H. Arntzde Jong, decla* matie. Mevr. Sleking-v. Reenen, zng. 6.007.15 Concert door het Boris Lensky-» trio. 7.45 Engelsche les. 8.008.30 Boekbespreking door Mevr. A. v. Wageningen-Salomons. 8.3010.15 Concert door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. Mary Sablai- rolles, zang. Daarna tot 11.00 Gramofoonmuz. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend KRO.-uitzending). 12.301.30 Concert door het KRO.-trio. 5.306.30 Gramofoonmuziek. 6.307.02 Duitsche les. t 7.007.30 en 7.308.00 Cursus Kerklatijn. 8.00 Utrechtsche avond. Palestrijnsch Kna penkoor onder leiding van G. v. Kooten. R.K, Zangver. „Bel Canto Hermann Trio. Mej. M. Kusters en J. v. d. Harg, piano. Mej. T. v. Veen, cello. Th. Smit, bariton. Hr. Meijer, bas, B. A. Kok, piano. Sprs.: H. Manders en Ka pelaan G. G. A. Geelen. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, tenor, viool). I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Populaire kamermuziek. Harmonie trio. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.25 Liederen van Rich. Strauss voor tenor. 8.50 Causerie over gesyncopeerde muziek m:t. illustratie. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing door Sir Ol'ver Lodge. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 Populair concert. B. Armstrong, so* praan. Gershom Parkington Kwintet. II.0012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert, 7.057.50 Gramofoonmuziek. 8.35—11.20 „Louise", van Charpentier. Or kest en solisten. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.35 Westfalen-avond. Land en volk in woord en lied Westf. zan^-oor, vocale en instrumentale solisten, 9.*0 Sluiten. ZEESEN, 1650 RL 11.223.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507.05 Lezingen. 7.50 Poolsche dansmuziek en volksliederen. Philharm. orkest v. Warschau. HAMBURG. 395 M. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Duetten voor viool en cello. 5,2c Concert. Halali. 7.20 „Somerrpuk". een vr 'k spel Küchler 10.05—11.10 Operetteconcert. Scarpa-orkest en solisten. BRUSSEL. 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Lichte muziek. 10.35 Sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10