EEN VERLOREN, MAAR GEWONNEN ZONDAG. ZEILEN. INGEZONDEN. Raadgevingen bij ijsongevallen VOETBAL Wat nog gespeeld moet worden. De Verliespunten. De gladde ijzers voor het bruine monster. SCHAATSENRIJDEN TE VEL SEN EN IN FRIESLAND. Een verloren Zondag, zou de voetbal-en thousiast zeggen en de N. V. B. zegt het wel licht ook. Maar de liefhebber van de heerlijke sport op de gladde ijzers denkt er anders over. Die gunt den voetbal gaarne eenige rust en kijkt met belangstelling naar thermo- en ba rometer en juicht in stilte als de eerste om laag en de tweede omhoog gaat. De schaats heeft gezegevierd over het bruine monster, de honderden langs het lijn tje konden thuisblijven of hebben de schaat sen voor den dag gehaald voor het geval zij zoo gelukkig waren, dat bij hen „ijs en weder dienende" was. Een echte ijs-Zondag is het weliswaar nog niet geweest. Waar echter hier en daar gele genheid was en de ijskorst dik genoeg bleek om er over te kunnen zwieren, is er druk ge reden. In Velsen hebben ijs en weder gediend! Vele honderden hebben van de gelegenheid geprofiteerd. Er is heel wat afgezwierd en heel wat „gebeentje-overd". De gezellige ijsbaan nabij Velserbeek, die zoo heerlijk beschut ligt te midden van de kooge boomen van „Meervliet" en „Velserbeek is Zaterdagmiddag en Zondag zeer druk bere den, zoodat de exploitanten, die het ditmaal weer aangedurfd hebben om het land onder water te doen loopen, een vrij riskante onder neming, alvast handgeld hebben gebeurd. Des morgens werden alleen nog maar de ab'-nnés toegelaten, zoodat het er nog stille tjes was. Het was nochtans een goede maat- reg.l, want toen des middags ook de massa werd toegelaten en er al spoedig vele honder den de nor vrij dunne ijskorst bevolkten, was het mooie er al gauw af. Het ijs golfde onder je veten op en neer, het scheurde en door de gaten, die zich op vele plaatsen vertoonden, gutste het water omhoog. Door deze tallooze bronnen werd de ijsvlakte in een watervlakte herschapen, het werd een waterballet in opti- ma-forma. De rijders en rijdsters lieten zich hierdoor echter niet afschrikken, zelfs toen op een gegeven oogenblik het ijs midden in de baan zich begaf, ten koste van veel natte kleeren, bleef men rustig doorzwieren. De stemming bleef er in, mede door het pierement, dat den geheelen middag lustig moderne tango's en afgejaagde walsen over het ijs deed schallen. En toen de klok van den ouden kerktoren vijfuur had geslagen en de duisternis reeds was ingetreden, zwierde men nog vroolijk over de waterbaan. Het is mis schien voor 't laatst in dezen winter, zullen velen gedacht hebben. Ook in den polder, op het ondergeloopen land, werd zeer druk gereden. Maar ook hier was het ijs nog dunnetjes. Als geboren en getogen Fries voel je op zulke dagen neiging om vergelijkingen te ma ken, vergelijkingen tusschen het schaats- festijn in ,,'t heitelan" en hier. En dan kom je al heel gauw tot de conclusie, dat het hier toch heel anders is. Dat men hier niet rijden kan, zal niemand durven beweren, integen deel, goede rijders en ook goede rijdsters in verhouding echter minder dan in Friesland, telt men hier bij honderden. Maar toch is het anders! Het beentje-over rijden bijv. is den Fries een doorn in het oog. Wat men hier zooveel ziet, krullensnijders en „blokzeilers", rijdende kris en kras door de massa, die het in de lengte zoekt, zou in Friesland niet ge doogd worden. Van dat gedraai om je heen moeten ze niets hebben en degene die het zou wagen een snellen rijder den pas af te snij den, zou het lang niet prettig hebben. Het baantje-rijden is voor den Frieschen rijder ook niet het v/are. Die leeft eerst wan neer de banen „door" zijn, d. w. z. wanneer men over de vele kanalen van stad tot stad, van dorp tot dorp kan rijden. Dan worden tochten georganiseerd, dan legt men eens stevig op. En als dan de geoctrooieerde baan- verger met z'n band om den arm er voor ge zorgd heeft, dat de baan schoon is, dan ko men de „baancenten" voor den dag, dan viert de schaatssport hoogtij. Of het thans nog zoo is als vroeger, weten we niet, maar in onzen tijd kwamen, zoodra het ijs in de kanalen dik genoeg was, om bereden te worden, de be kende en door den schaatsenrijder geziene, maar door den schipper gehate borden op de bruggen: „In het belang der ijsbaan is de scheepvaart gestremd." En wee den schipper, die het waagde, met z'n schuit het ijs stuk te varen!" De dorpelingen liepen te hoop en dikwijls bleef het niet bij schelden en razen, maar kreeg hij een hagelbui van steenen te incas- seeren, zoodat hij gedwongen was van verdere pogingen, om zijn doel te bereiken, af te zien. Wat was dat een genot, zoo'n tocht naar het naburige dorp, of verder! Wel sneed de Oostenwind je dikwijls lang het gezicht, maar dat voelde je op 't laatst niet meer. Voort ging het, door het besneeuw de landschap, waar de wintersche stilte ge woonlijk slechts werd verbroken door het ge roep van „leg-er-es-an" of door de klokken der dorpstorens, die zich statig verhieven te midden van de groote met riet bedekte hof steden, uit welker schoorsteenen kronkelende rookwolkjes omhoog stegen. Meermalen liep het op een formeelen wed strijd uit tegen de jongens uit het dorp en groot was onze vreugde, wanneer wij „stad- sche" jongens, er in slaagden, de dorpelingen achter ons te laten. En als wij dan, aan ons einddoel gekomen, in een tentje op het ijs een kop „heete melk" hadden gedronken en een stuk „kouwe koek" hadden gegeten, nectar en ambrozijn voor onze dorstige en hongerige magen (het tarief was een centenkwestie), werd de terugtocht aanvaard, meestal met den wind in den rug. Ja, werkelijk, dat alles is anders dan hier, was althans anders. Want ook in Friesland heeft de moderne tijd moderne zeden ge bracht, zoodat die ouderwetsche sfeer van ge moedelijkheid en hulpvaardigheid, die er heerschte in de dagen waarop de ijssport hoogtij vierde, wellicht ook gemoderniseerd is. Hetgeen zeer jammer zou zijn. Want in den winter was Friesland op z'n mooist. Niet al leen om de besneeuwde akkers, waaronder het winterkoren sluimerde, of om de statige hof steden, met den steeds waakzamen hond en de kronkelende rookwolkjes, maar ook en vooral om de typisch Friesche sfeer. „Mar wier is 't grif: fen alle tiden fen 't jier, Wint dochs de winter ijn Friesl&n it. fier; Dy jowt üs 't measte fortier". S. B. Sledevaart in Bloemendaal. "Als 't gesneeuwd heeft, is het altijd druk te Bloemendaal en speciaal als 't meteen Zondag is. Vooral in den middag voerden de trams honderden bezoekers aan. Dezen geven er de voorkeur aan om in Bloemendaal hun wan deling te beginnen, maar velen namen ook Haarlem als beginpunt. Aller doel was het bosch en de wegen in Duin en Daal. Nietwaar, er kon eens worden gesleed. Nu, 't laagje was te dun op den hoogen Duin en Daalschen weg bij Kijkduin en bij de Karmel was 't maar zóó-zóó. Toch was het hier druk en het vroolijk spel van kleuren en snel beweeg en natuur lijke opgewektheid was in vollen gang. In snelle vaart gaat het op de slee naar beneden. Maar plots hokt de slee. De stee nen remmen. Ze draait rond en nog eens rond en dan volgt een handige manoeuvre om op tijd weg te komen voor een aanstor mende groep. Op den vijver werd zoowaar al schaatsen gereden op een gedeelte althans. Daar een ander gedeelte nog open ligt, blijft het zeer gevaarlijk om zich ook*daar op het ijs te begeven. Het programma van den N. S. B. De Nederlandsche Schaatsenrijdersbond heeft voor de aanstaande week het volgen de programma samengesteld: Dinsdag 8 Jan.: Nationale wedstrijd hard rijden over 500, 1500 en 3000 meter voor de IJsvereeniging Sappemcer te Sappemeer. Voor de 3000 M. is een wisselbeker uitge loofd, die tweemaal achtereen of drie maal in totaal gewonnen moet werden om defini tief in het bezit van den winnaar te komen. Woensdag 9 Jan.: Provinciaal kampioen schaprijden dames, gevolgd door een wed strijd voor paren voor de provincie Over- ijscl. Deze wedstrijden worden georganiseerd door de Steenwijker IJsclub te Steenwijk. Woensdag 9 Jan.: Provinciale wedstrijd voor Overijsel over de 500, 1500 en 5000 me ter, georganiseerd door de Zutphensche IJs vereeniging le Zutphen. De wedstrijden te Stadskanaal. De uitslagen van de Zondag op de ijsbaan te Stadskanaal gehouden lange baanwed- strijden luiden als vo'gt: 500 M. 1 G. Elema te Bierum, tijd: 49.7 sec. 2 Jongbloedt tj Rotterdam, 3 Pronk te War- menhuizen. 1500 M. 1 H. B. Jongbloedt, 2 min. 49.3 sec. 2 Pronk, 3 Elema. 3000 M. 1. Pronk 5 min. 54.4 sec., 2 C. Jon- gert te Edam, 3 G. Elema. Er waren in totaal 28 deelnemers. De belangstelling was groot en het ijs was prachtig. IJspret te Hillegom. Zondag waren de banen van de IJsclub te Hillegom nog niet geopend. Vele windvakken waren oorzaak van den tegenvaller voor vele honderden schaatsenrijders. Een wachter was aangesteld om de baan te behoeden voor ontijdig gebruik door ongeduldigen. Op de Vossenvaart is gereden, hoewel daar ook wakken lagen; het ijs was niet sterk en lag onder de sneeuw. Jongens reden hier en daar op slooten. Over het ^lgemeen is het ijs onbetrouwbaar, Haarlemsche Zeilvereeniging. Zaterdagavond hield de Haarlemsche Zeil vereeniging haar jaarlijkschen grooten feest avond in combinatie met het orkest van bo vengenoemde vereeniging, dat tevens het 5- jarig jubileum vierde. Het is een recht gezel lige avond geworden; de aanwezigen hebben zich kostelijk geamuseerd. De bekende „Jolly follies" onder leiding van den heer Vosshard hebben daartoe veel bijgedragen. In de pauze had het officieele gedeelte van den avond plaats. Het jubileerende orkest betrad het tooneel om allereerst te worden toegesproken door den Voorzitter der H. Z. V., den heer P. A. Kok, die met eenige welgekozen woorden een bloemstuk aanbood namens de vereeni ging. Hij sprak den wensch uit, dat het nog vele jaren de gezellige avonden der Zeilver eeniging zal opluisteren. De heer Kok ein digde zijn toespraak met een driewerf hoera, waarbij alle aanwezigen zich aansloten. Te vens was de heer Kok de tolk van enkele ver- eenigingen, die het orkest schriftelijk hadden gelukgewenscht, waarbij de Arbeiderstooneel- vereeniging „Vooruitgang" een bloemstuk had gevoegd als blijk van dankbaarheid voor de jarenlange aangename samenwerking. Hierna was het woord aan Mevrouw Hoo ning, die, zooveel jaren het orkest heeft ge huisvest. Zij bood namens de leden en dona teurs der Zeilvereeniging ieder een tinnen si- garenbeker met inscriptie aan en een bijzon der mooie fruitmand. Dat alle leden en dona teurs hieraan met zeer veel animo hebben deelgenomen, is wel een bewijs, dat het or kest een groote plaats in de harten van allen inneemt. De heer H. Bender, leider van het orkest, dankte voor-de vele bewijzen van sympathie en bood mevrouw Hooning eenige bloemen aan voor de jarenlange gastvrijheid. Even eens bood hij aan mevrouw Kuiper, de tegen woordige gastvrouw van het orkest, bloemen aan; hij eindigde met een driewerf hoera op de Haarlemsche Zeilvereeniging. Aan het slot van den avond sprak de voor zitter nog eenige woorden van dank voor de vele werkzaamheden der feestcommissie. Hierna werden stoelen en tafeltjes aan den kant gezet en een begin gemaakt met het bal, dat tot laat in den nacht duurde en een waardig slot van het jubileumsfeest is ge weest. Niet H., maar J. Spierdijk. M. de R., In het verslag van den wedstrijd Alphen— T.H.B. in uw „Sport en Spel" van Maandag 31 December, komt o.a. de mededeeling voor, dat T.H.B. het voor dezen belangrijken wed strijd moest stellen zonder haar back Spier dijk, daar deze zijn tijd gekomen achtte om zijn plaats aan een jongerer kracht af te staan. De back H. Spierdijk denkt er echter nog niet aan om zijn plaats in het eerste elftal in te ruimen. Het berust vermoedelijk op een misverstand. Er is verwarring tusschen H. en J. Spierdijk, welke laatste wegens een enkelblessure van verder spelen heeft af gezien. Het is echter H. Spierdijk die jaren in het eerste elftal speelt en daar zijn plaats nog altijd waardig hoopt te blijven. De heer A. J. Meijerink verzoekt ons plaat sing van het volgende: „Met den aanvang van den winter heeft de Nederlandsche Bond tot het redden van Drenkelingen rekening te houden met het gevaar, dat het vriezende weer met zich brengt. Daar helaas nog niet in alle plaatsen van ons waterrijke landje Reddingsbrigades voor Drenkelingen zijn gevestigd en in de voor zorgsmaatregelen van Rijk- en Gemeente besturen op vele plaatsen nog niet zoo is voorzien, als men van een goed geoutilleer- den reddingsdienst zal mogen verwachten (het gemeentebestuur van Haarlem maakt een gunstige uitzondering, evenals de ge meentebesturen van Bloemendaal en Heem stede), is het de plicht van de Technische Commissie van bovengenoemden Bond, om de aandacht van het publiek hierop te ves tigen. Heeft men als redder in gewone omstan digheden reeds vrij veel moeite om een drenkeling in open water behouden aan den wal te brengen, die taak wordt nog bedui dend zwaarder, wanneer men één of meer slachtoffers van een ijsongeval hulp zal moeten bieden. Is door u wel eens bedacht, wat gij zult doen wanneer iemand door het ijs zakt, en gij u in zijn nabijheid bevindt? Neen, waarschijnlijk. En toch kunt u in dezen tijd van het jaar op ieder oogenblik voor de dringende nood zakelijkheid komen te staan om in zoo'n ge val 'hulp te verleenen. In de groote gemeenten van ons land kan men, indien de drenkeling onder uw bereik ligt, reeds helpen door het toesteken van den reddingshaak, aan de bruggen bevestigd, of door het toewerpen van een boei met lijn (voor Haarlem bovendien gebruik ma ken van de ladderposten der Brigade). Ook kunt ge zoo mogelijk gebruik maken van voorwerpen, waarvan het drijf vermogen groot is, zooals: ladders, stokken, planken, banken, tafelbladen, enz.; alles steeds te verbinden door een lijn of touw met den wal. Gij kunt u ook met een dezer voorwerpen op het ijs begeven, doch moet dit dan doen in liggende houding, om het draagvlak voor uw lichaam zoo groot mogelijk te maken en op het voorwerp, bij voorkeur een ladder, plank of tafelblad, gaan liggen of voor u uitschuivende te duwen in de richting van het wrak, waarin de drenkeling ligt. Gij roept het slachtoffer toe, zich kalm te houden; met de zijwaarts gestrekte armen op het ijs te steunen met achterwaarts gebo gen beenen. Is de ladder of stok lang genoeg, dan schuive men deze dwars over het wak; de drenkeling grijpt ladder of stok en wordt nu opgetrokken. Hebt ge geen ladder of stok, maar wel een lijn ter uwer beschikking, dan werpt ge het touw toe en moet de drenkeling de lijn op uw aanwijzing om het lichaam trekken, zoo dat gij hem kimt vastbinden. Is hiervoor geen gelegenheid en hebt gij geen ander hulpmiddel, dan een lijn of touw tot uw beschikking, dan bindt gij u deze zelf om, na te voren de lijn aan een vast punt van den wal te hebben bevestigd en gaat nu in liggende houding met armen en beenen zoo wijd mogelijk uitgespreid schui felend over het ijs naar den drenkeling. Is deze in staat uw beenen te pakken, dan laat gij dit doen; dan zult gij trachten op deze wijze u beiden met de handen aan de lijn op te trekken naar den kant. Mist de drenkeling daartoe echter de macht, dan zult ge hem aan het touw moeten vastbinden om met hem den moeilijken terugtocht over het ijs, in liggende houding, te beginnen. Is daarbij hulp aan den kant aanwezig, dan kunt gij in afspraak met die helpers uw taak lichter maken, door hen te doen trekken; gij begeeft u dan gerust bij den drenkeling, als het moet, te water. Bedenk daarbij steeds dat het niet laf is, doch van weloverwogen voorzichtigheid getuigt, indien gij u een lijn om het lichaam bindt. Ernstiger wordt het gevaar, als uw dren keling wegzinkt. Zijt ge met een touw aan den wal verbon den, dan begeeft gij u, indien ge een goed geoefend redder zijt, gerust te water en tracht hem op te duiken. Gij zult waar schijnlijk bij het duiken in dat koude water een korte hevge pijn in uw hals of achter hoofd voelen. Dit is echter maar tijdelijk door de plotselinge afkoeling; het mag geen reden zijn om uw reddingspogingen op te geven. Hebt ge het geluk, den drenkeling te vin den, dan keert ge met hem terug naar boven langs de lijn. die u met den wal verbindt, zoodat ge altijd in open water zult komen. Is de verbinding met den wal echter ver broken, of was ge genoodzaakt, zonder lijn te water te gaan, dan is het zaak, omhoog- te komen langs den door u in het wak ge stoken stok, dien gij bij u hadt. Is ook geen stok aanwezig, dan moet ge altijd naar bo ven komen aan de donkerste plek van de oppervlakte, omdat hier open water is; het lichter gekleurde oppervlak is het gesloten ijs vlak. Tijdens het vervoer van den drenkeling naar den kant, roept men den omstanders toe, geneeskundige hulp te gaan halen. Om ten deele verzekerd te zijn van spoe dige hulp bij ijsongevallen, verdient het aan beveling, dat de gemeentebesturen aan alle baanvegers de verplichting opleggen, steeds een sterke lijn of koord van 20 a 25 M. leng te bij zich te dragen om deze in geval van nood te bevestigen aan het midden van den bezemstok, dien zij dan den drenkeling kun nen toeschuiven of toewerpen als onmiddel lijke hulp. Men houde er rekening mede, dat bevro ren, stijve ledematen zeer broos zijn en ge makkelijk breken. Men brengt dus in dat ge val, den drenkeling niet in een warm ver trek, doch houdt deze in de koude, terwijl men met sneeuw of koude doeken de bevro ren ledematen lenig wrijft. Is er van bevroren ledematen geen spra ke. dan brenge men een drenkeling zoo spoe dig mogelijk in een verwarmd vertrek, (ook dekens en verwarmde kruiken toepassen) of liever nog, men geve hem een goed warm bad. Is de drenkeling bij bewustzijn, dan geve men hem warme dranken (koffie, thee, warme melk enz.) Voor meer inlichtingen wende men zich tot den heer A. J. Meijerink. hoofdconsul voor Noord-Holland, Cruquiusstraat 10, Haarlem". gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. A. D. O. 11 7 2 2 16 31—17 V. U. C. 11 7 1 3 15 34—28 Hilversum 13 7 1 5 15 32—33 Sparta 10 6 2 2 14 31—15 Hermes 11 5 2 4 12 34—34 R. C. H. 11 5 1 5 11 24—29 H. F. C. 11 3 4 4 10 21—22 Stormvogels 12 3 1 8 7 17—25 Ajax 11 2 2 7 6 22—29 U. V. V. 11 2 2 7 6 24—39 Tweede klasse B. D.E. C. 14 9 2 3 20 39—19 Spartaan 15 9 2 4 20 37—25 H. V. C. 16 8 4 4 20 42—43 Haarlem 13 6 4 3 16 44—35 Zandvoort 15 5 5 5 15 34—38 Baarn 14 6 2 6 14 29—30 Bloemend. 14 6 2 6 14 34—36 Velox 15 4 3 2 11 32—37 B.F.C. 13 3 1 9 7 23—35 V. V. A. 13 1 3 9 5 19—35 Reserve tweede k Jasse A. Alcm. Victr. 2 10 7 0 3 14 38—18 Haarlem 2 7 6 1 0 13 30—10 Blauw-Wit 3 8 5 2 1 12 19—10 Ajax 3 10 3 3 4 9 19—25 V. V. A. 2 8 3 0 5 6 16—25 K. F. C. 2 8 2 1 5 5 22—26 Hollandia 2 7 2 0 5 4 12—26 A. F. C. 3 6 0 1 5 1 10—26 AFDEELING H. Eerste klasse: Blauw Wit 11 9 0 2 18 27—14 Feijenoord 10 7 2 1 16 36—20 E. D. O. 12 6 2 4 14 31—20 V. S. V. 13 4 4 5 12 23—26 't Gooi 11 5 1 5 11 27—24 Z. F. C. 12 4 3 5 11 28—26 D. F. C. 12 5 1 6 11 33—38 H. B. S. 11 4 2 5 10 20—24 H. V. V. 11 3 1 7 7 26—29 Excelsior 11 1 2 8 4 18—48 BOKSEN. TEXRICKARD OVERLEDEN NEW YORK, 6 Jan. (V.D.) De bekende Amerikaansche boks-manager Tex Rickard die verscheidene groote boks-matches tus schen de bekendste boksers georganiseerd beeft, is in den afgeloopen nacht overleden. Slechts één eerste klas wedstrijd. Wat we Zaterdag al gevreesd hadden, is ge beurd: in het Westen kon wege s onbespeel bare terreinen geen enkele competitie-wed strijd gespeeld worden. Alleen in Af deeling V ging de eerste klas wedstrijd Velocitas Leeuwarden (de twee kampioenscandidaten door. De strijd eindigde met een 60-over- winning voor de Groningers. In „De Crt." vinden we verder nog de vol gende uitslagen van bekerwedstrijden: A. V. V.—A. F. C. 2—1 HelderBeverwijk 10 Alm. Victrix—O. D. E. 1—2 TegelenBoxtel 62 Ranglijstjes. AFDEELING I. Eerste klasse: AFDEELING Hl Eerste klasse. Go ahead 11 8 2 1 18 37—13 Z. A. C. 10 7 0 3 14 26—18 A. G. O. V. V. 10 6 1 3 13 22—21 Enschedé 9 4 0 5 8 18—20 Wageningen 9 4 0 5 8 19—24 Vitesse 10 3 2 5 8 24—23 Rob. et Vel. 10 2 4 4 8 19—27 Ensch. Boys 10 3 1 6 7 16—25 Tubantia 8 3 0 5 6 17—24 Heracles 9 2 2 5 6 20—23 AFDEELING IV. Eerste klasse. P. S. V. 10 8 2 0 ia 31—14 Willem H 10 5 3 2 13 29—17 N. A. C. 7 6 0 1 12 27—20 M. V. V. 10 5 0 5 10 23—19 N. O. A. D. 11 5 0 6 10 24—22 Roermond 11 4 2 5 10 23—23 L.O.N.G.A. 10 3 2 5 8 26—28 Eindhoven 10 3 2 5 8 17—21 Wilhelmina 10 2 2 6 6 11—28 B. V. V. 11 2 1 8 5 19—38 AFDEELING V. Eerste klasse. Velocitas 13 7 4 2 18 32—18 Leeuwardenl2 7 3 2 17 34—26 Be Quick 11 7 2 2 16 32—25 Alcides 11 6 2 3 14 2518 Veendam 12 4 3 5 11 28—22 W. V. V. 11 4 2 5 10 21—26 Achilles 8 2 2 4 6 15—15 G.VA..V. 10 2 2 6 6 22—34 G. V. V. 10 2 2 6 6 20—32 Friesland 10 1 2 7 4 13—26 Spartaan. Thuis tegen: BJ-.C. en Velox. Uit tegen: Velox. H.V.C. Thuis tegen: BJ.C. Uit tegen: B.F.C. Baarn. Thuis tegen: Haarlem, Zandvoort en V.V.A. Uit tegen: Zandvoort en DB.C. Velox. Thuis tegen: Bloemendaal en Spartaan. Uit tegen: Spartaan. B.F.C. Thuis tegen: Haarlem, Bloemendaal en H.V.C. Uit tegen: Spartaan en H.V.C. V.V.A. Thuis tegen: Haarlem, Zandvoort en D.E.C. Uit tegen: DJ2.C. en Baarn. Reserve tweede klasse A: Haarlem 2 Thuis tegen: AF.C. 3, Blauw Wit 3 en Hol- landia 2. U i t tegenAlcm. Victrix 2, K.F.C. 2. AF.C. 3 en Blauw Wit 3. Alcm. Victrix 2« Thuis teg enHaarlem 2 en Blauw Wit 3. Uit tegen: Ajax 3 en V.VJL 2- Hollandia 2. Thuis tegen: KF.C. 2. Ajax 3 en Blauw Wit 3. Uit tegen: Hollandia 2, KF.C. 2. Blauw Wit 3 en A. F. C. 3. K. F, C. 2 Thuis tegen: Haarlem 2, Hollandia 2 en V.V.A. 2- Uit tegen: Hollandia 2, AF.C. 3 en V.V.A. 2- Ajax 3. Thuis tegen: Alcm. Victrix 2, AF.C. 3 en V.V.A. 2- Uit tegen: Hollandia 2. Blauw Wit 3 T huis tegen: Haarlem 2, Hollandia 2 eri AF.C. 3- Uit tegen: Haarlem 2, Alcm. Victrix 2 en Hol landia 2. A.F.C. 3 Thuis tegen: Haarlem 2. Hollandia 2, K.F.C. 2 en V.V.A. 2 Uit tegen: Haarlem 2, Ajax 3, Blauw Wit 3 en V.V.A. 2. V.VA. 2 Thuis tegen: Alcm. Victrix 2, K.F.C. 2 en AF.C. 3. Uit tegen: KF.C. 2, Ajax 3 en A.F.C. 3- AFDEELING XE Eerste klasse EJÏ.O. Thuis tegen: Feijenoord, 't Gooi en ZF.C. Uit tegen: H.V.V., HB.S. en ZF.C. V.S.V. Thuis tegen: H.V.V. en Blauw Wit. Uit tegen: H.V.V., Blauw Wit en 't Gooi. Blauw Wit. Thuis tegen: V.S.V., H.B.S. en 't Gooi. Uit tegen: V.S.V., Feijenoord, Excelsior en H.V.V. Feijenoord, Thuis tegen: Excelsior, H.V.V., Blauw Wit en D.F.C. Uit tegen: ED.O., H.V.V., H.B.S. en ZF.C. 't Gooi. Thuis tegen: V.S.V en D.F.C. Uit tegen: ED.O., Excelsior, H.B.S., Blauw Wit en D.F.C. Z.F.C. Thuis tegen: E.D.O., Feijenoord, Excelsior en H.B.S. Uit tegen: ED.O. en DF.C. D.F.C. Thuis tegen: 't Gooi en ZF.C. Uit tegen: Feijenoord, Excelsior en HB.S. H.B.S. Thuis tegen: ED.O., Feijenoord, Excelsior, 't Gooi en DF.C. Uit tegen: Blauw Wit en ZF.C. H.V.V. Thuis tegen: ED.O., V.S.V., Feijenoord en, Blauw Wit. Uit tegen: V.S.V., Feijenoord en Excelsior, Excelsior. Thuis tegen: H.V.V., Blauw Wit, 't Gooi ca DF.C. Uit tegen: Feijenoord, H.B.S. en ZF.C. AFDEELING I Eerste klasse H. F. C. AFDEELING I. Thuis tegen: R.CH. Ajax, Hilversum en U.V.V. Eerste klasse. Uit tegen: R.CH., V.U.C. en Hilversum. R. C. H. A D. O. 6 Thuis tegen: H.F.C., Sparta en U.V.V. Soarta 6 Uit tegen: HF.C., Ajax, A.D.O. en U.V.V. V u. c. 7 Stormvogels Hermes 10 Thuis tegen Ajax en A.D.O. Hilversum 11 Uit tegen: Sparta, Hermes, Ajax en U.V.V. R. C. H. 11 A.D.O. H. F. C. 12 Thuis tegen R.C.H., Hennes, V.U.C. en U.V.V. Ajax 16 Uit tegen: Stormvogels. Spartaan, Hermes. U. V. V. 16 V.U.C. Stormvogels 17 Thuis tegen: H.F.C., Sparta, Hermes en Hil versum. Tweede klasse B. Uit tegen: Ajax en AD.O. D. E. C. 8 Hilversum. Haarlem 10 Thuis tegen: HF.C. en Ajax. Spartaan 10 Uit tegen: HF.C., Sparta en V.U.C. H. V. C. 12 Sparta. Baarn 14 Thuis tegen: Stormvogels, Hennes, A.D.O., Bloemendaal 14 Hilversum en U.V.V. Zandvoort 15 Uit tegen: R.C.H. en V.U.C. B. F. C. 19 Hermes-D.V.S. Velox 19 Thuis tegen: Stormvogels en A.D.O. V. V. A. 21 Uit tegen: Sparta, Ajax, V.U.C., AD.O. en U.V.V. Reserve 2e kl. A: Ajax. Haarlem 2 1 Thuis tegen: R.C.H., Stormvogels, Hermes en Blauw Wit 3 4 V.U.C. Alm. Victrix 2 6 Uit tegen: HF.C., Stormvogels en Hilversum. Hollandia 2 10 U.V.V. V. V. A. 2 10 Thuis tegen: R.CH., Stormvogels en Hermes. A. F. C. 3 11 Uit tegen: HF.C., R.C.H., Sparta en A.D.O. Ajax 3 11 K. F. C. 2 11 Tweede klasse B: Haarlem AFDEELING II Thuis tegen: Bloemendaal. U i t tegen: Bloemendaal, V.V.A., BF.C. en Eerste klasse. Baarn. Blauw Wit 4 Bloemendaal Feijenoord 4 Thuis tegen: Haarlem. E. D. O. 10 Uit tegen: Haarlem. B. F. C. en Velox. 't Gooi 11 Zandvoort H. B. S. 12 Thuis tegen: D.E.C. en Baarn D. F. C. 13 Uit tegenV.V.A. en Baarn. Z. F. C. 13 D.E.C. V. S. V. 14 Thuis tegen: V.VA. en Baarn. H. V. V. 15 Uit tegen: Zandvoort en, V.V.A. Excelsior 18

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6