Apropos. HET GEVAL TILDEN. VOETBALNIEUWS. Voetbal in Engeland. Wis ie dsolpmoten treilden. WIELRIJDEN DOOR DE INTERNATIONALE VOETBALWERELD LAWNT ENNIS. Geen amateur en geen prof. Zal hij ge-re'installeerd worden? De beslis sing tot Februari verschoven. Een onverkwikkelijke geschiedenis. WIELRIJDEN. Exit Piet Dickentmann. Zaterdag werden in Engeland de volgende .voetbalwedstrijden gespeeld: W. Ham U.Bury 23 Bolton W.Arsenal 12 LiverpoolAston V. 40 WednesdayBlackburn R. lo Manchester U.Manchester C. 12 Leeds U.Leicester C. 43 Néwcastle U.—Sheffield U. 4—2 BirminghamHuddersfield T. 12 BurnleyCardiff C. 30 PortsmouthEverton v 30 Derby C.—Sunderland -t' 00 De stand in de eerste divisie is daardoor thans als volgt geworden: gesp. gew. geL verl. v. teg. pt. Sheffield W. 25 15 6 4 51—32 36 Blackburn R. 25 13 5 7 48—31 31 Sunderland 25 12 5 8 5841 29 Leeds U. 24 12 4 8 50—49 28 Derby C. 25 12 4 9 51—38 28 Everton 24 12 3 9 42—33 27 Aston Villa 24 12 3 9 53—49 27 Huddersfield T. 25 11 5 9 52—36 27 Liverpool 24 10 6 8 57—37 26 Leicester C. 24 10 6 8 59—48 26 Burnley 25 11 3 11 55—64 25 Bolton W. 25 10 4 11 45—43 24 Newcastle U. 26 11 2 13 43—56 24 Arsenal 25 7 8 10 40—48 22 W. Ham U. 25 8 6 11 45—56 22 Manchester C. 23 8 5 10 47—55 21 Birmingham 23 8 4 11 44—50 20 Sheffield U. 24 8 4 12 44—59 20 Portsmouth 24 10 14 34—49 20 Cardiff C. 25 6 7 12 28—33 19 Bury 22 7 3 12 29—52 17 Manchester U. 24 4 9 11 33—49 17 Van de wedstrijden in de tweede divisie val len te vermelden: ChelseaBlackpool 23 PrPeston N. E.Middlesbrough 00 W. Bromwich A.Stoke City 23 Huil CityWolverhampton W. 13 Port ValeNotts C. 3o Jaarfeest bij H. B. C. Zondag vierde de R.-K. Voetbalclub H. B. C. te Heemstede haar jaarfeest. Als ge bruikelijk werd dit kerkelijk aangevangen, waarna een gemeenschappelijk ontbijt in het R.-K. Vereenigingsgebouw volgde. Zestig le den namen daaraan deel. De voorzitter de heer Th. v. d. Horst, hield een korte toespraak, evenals de oud-voorzit ter, de heer N. J. v. d. Linden. Jammer dat het terrein was afgekeurd, daar anders des middags een wedstrijd ge speeld zou worden tusschen H. B. C. I en Lisse I welke wedstrijd steeds als een der belangrijkste geldt. Des avond 8 uur had in het R.-K. Vereeni- igingsgebouw een feestavond plaats. De groöte zaal was bijna geheel gevuld met le den donateurs en genoodigden. Voor dezen feestavond werkten mede de damestooneelclub van H. B. C. en de humo rist J. Tolido, terwijl het muzikale gedeelte was toevertrouwd aan de Jazzband „The Happy Boys"- uit Haarlem. Vóór .de pauze voerde de tooneelclub op „Het nest ontvlucht", tooneelspel in 3 be drijven van J. Grosveld en S. v. Cuyk. Tolido wist als altijd er de vroolijke stem ming in te houden. Het was een goed geslaagde avond. Ons Racing Nieuws. We ontvingen no. 45 (5e jaargang) van „Ons Racing Nieuws", het officieel orgaan van de Racing Club Haarlem. De heer L(angeveld) schrijft een waardeerend „In Memoriam" naar aanleiding van het onver wacht overlijden van den heer Gerard Wieg- mink, een zeer geziene figuur in den R. C. H.- kring, die eenige dagen vóór zijn overlijden in ondertrouw was gegaan. Zijn laatste daad voor R. C. H. was, den geblesseerden Prevost naar het ziekenhuis te brengen. Verder bevat dit nummer de maandelijk- sche revue; Een nieuw geluid, door H. Scheen; De resultaten van ons eerste; „Hoe voetbal moet worden gespeeld", bewerkt door G. Kos; Nuttige wenken; „Hoe ik ons eerste zie", door R. Roelfsema; De lagere elftallen, door W. van Donselaar; „Cijfers over de ver richtingen van ons eerste", door H. Scheen; „Uit de Elftal-commissie", door Fr. Snellens, en tenslotte de officieele mededeelingen. Jaren geleden, toen de Tsjechen zich pas politiek zelfstandig hadden gemaakt, heb ben ze ingezien, dat een sterk vertegenwoor digend voetbalelftal groote propaganda voor een natie kan maken. Financieel werd toen het Tsjechische elftal door de regeering ge steund om deel te kunnen gaan nemen aan de kampioenschappen, welke in 1919 in het Pershing Stadion te Parijs werden gehouden. De Tsjechische ploeg won dat tournooi en werd daarna, eveneens met financieelen steun der regeering, naar Antwerpen gezon den om daar aan het Olympisch voetbal- toumooi deel te nemen. De ploeg bracht het daar tot- den eindstrijd, welke, naar men Zich zal herinneren, jammerlijk mislukte. Ook in Italië voelt men, dat het van be- teekenis is, een sterk vertegenwoordigend elftal te bezitten. Bekend is het, dat Musso lini met groote belangste ".ing het verloop der internationale wedstrijden van zijn land volgt en dat hij officieele vertegenwoordigers van de regeering naar de kleedkamers der Italianen zendt om den spelers te vertellen, dat hij een overwinning verwacht! Dat de Italiaansche club Juventus den Ar- gentijnschen linksbuiten Orsi naar Italië heeft gebracht, is, naar ik hoorde, overeen komstig den wensch van Mussolini geschied. Orsi toch is Italiaan van geboorte, hij zou dus een prachtige versterking van het Ita liaansche elftal zijn. Beweerd wordt zelfs, dat Juventus niet geheel alleen de hooge kosten, aan de overkomst van Orsi verbon den o.a. zijn salaris van ruim 1000 per maand betaalt. En thans blijkt ook, dat in Engeland de regeering wel belang stelt in de wijze, waar op het Engelsche voetbal in het buitenland wordt vertegenwoordigd. Toen bekend werd. dat door Duitschland onderhandelingen werden gevoerd voor een wedstrijd Duitsch land—Engeland, heeft de Engelsche gezant £e Berlijn aan den Minister van Buitenland- H. F. C. Miezérus 7 Van Renesse 5 De Ruyter 3 Van der Lee 2 Wunder 2 - Van Beem 1 Reydon 1 E. D. O. Perukel Jr. 8 Steffens 7 Tanis 6 Dinkla 3 Van der Hurk 2 Perukel Sr. 2 J. v. d. Laan 1 H. Oomen 1 Swart 1 R. C. H. f Van der Werve 7 Roelfsema 5 Verkerk 4 Brugman 2 Kedde 2 Hanse 2 Nachtegeller 1 Ruis l STORMVOGELS Haak 3 Kuikens 3 Van Pel 3 Boekelaar 2 Muller 2 Hoogerduin 1 Veuger 1 Went I Wijnkoop 3, V. S. V. De Koning 8 Heyerman 6 Koning 4 •Horeman 3 Hillekamp 2 HAARLEM De Geus 13 Huysmans 8 Snooy 7 Bieshaar 5 Oldenburg 4 Van Polanen 3 W. van Daalen 2 Iseger 2 BLOEMEND AAL Immer 14 Kopjes Nieman 5 Sunter 5 Eijsten 3 Beyk Jr. 2 Parson 2 Strik 1 Tegenpartij 2 ZANDVOORT Houtkamp 11 Keesman 6 G. Paap 6 A. Molenaar 3 Rinkel 3 Kraaienoord 2 J. de Groot 1 Schut 1 Weeshuis 1 sche Zaken medegedeeld, dat het voetbal in Duitschland op een hoog peil stond en dat het voor de reputatie van Engeland nood zakelijk was, dat de Engelsche Voetbalbond een inderdaad vertegenwoordigend elftal naar Duitschland zond. In een particulier schrijven heeft het Engelsch Ministerie van Buitenlandsche Zaken daarvan mededeeling gedaan aan den heer Wall, den secretaris van de Football Association. Het gevolg daar van is geweest, dat men geen elftal naar Duitschland zal zenden, daar men niet in staat is een werkelijk vertegenwoordigend elftal bijeen te brengen na afloop van het Engelsche voetbalseizoen. In een schrijven aan den secretaris van den Duitschen Voetbalbond heeft Mr. Wall gezegd, dat zijn bond reeds overeengekomen was in de maand Mei elftallen te zenden naar Zuid-Afrika, België, Frankrijk en Spanje en dat men daardoor geen gelegen heid meer had, om aan het verzoek van den Duitschen V. B. te voldoen. Men hoopte even wel later in de gelegenheid te zijn, aan de wenschen van Duitschland tegemoet te ko men. Het blijkt meer en meer, dat Engeland er tegen op ziet, tegen de sterke continentale ploegen te spelen. Men is van meening, dat men van de Engelsche voetballers na een inspannend seizoen van 8 volle maanden, niet meer datzelfde spel kan verwachten, dat ze in Engeland voor hun club of in in ternationale wedstrijden hebben laten zien. Daar de meeste continentale vertegenwoor digende ploegen juist in de maand Mei in hun besten vorm zijn en daar men aldus vertelde de heer Wall aan een journalist op het vasteland de kracht van een natie af meet naar hetgeen zijn vertegenwoordigers op het sportveld presteeren, vindt men het in Engeland minder wenschelijk om zich door het zenden van onvolledige ploegen aan het gevaar van een nederlaag bloot te stel- Neen. neen, denkt u dat nou niet. Het ge val Tilden is niet opgelost, nog lang niet. Dat gaat met zulk een gewichtige figuur in de sportwereld maar niet zoo gemakkelijk. En bovendien is het zijne een heel bijzonder geval. Men weet reeds uit vroegere mede deelingen in ons blad, dat Big Bill Tilden, of William T. Tilden n, zooals hij officieel pleegt te heeten, eenigen tijd geleden Is ge diskwalificeerd als tennisamateur. De reden hiervan was, dat hij de bepalingen van zijn bond nopens 't schrijven tegen betaling over tennistournaments waaraan hij zelf deelnam, had overtreden. Het gevolg was. dat Tilden niet alleen in eigen land, maar practisch in alle andere landen, die vanzelfsprekend het vonnis overnamen, van de deelneming van amateurwedstrijden was uitgesloten. Voor altijd. Stel u voor, een figuur als Tilden, gedurende eenige jaren de erkend sterkste tennisser ter wereld en nu toch altijd nog een van de drie of vier allersterksten. En het gekste van het geval is misschien nog wel dat Tilden door dit daverende vonnis niet tot beroepsspeler verklaard is. want hij heeft niet tegen betaling tennis gespeeld, alleen tegen geldelijke vergoeding erover geschre ven. Dat is toch altijd nog heel wat anders en vergeet u dat vooral niet. Iïet gevolg hier van is nu weer, dat Tilden eigenlijk vleesch noch visch is, geen amateur en geen prof. En het prettige ervan is, dat het veel beter de mogelijkheid tot rehabilitatie open laat. Nu is tennis langzamerhand een van die vakken van sport geworden, waarin wel heel veel gespeeld wordt, maar waarover toch nog oneindig meer gepraat wordt, vooral in het gesloten seizoen. Of laten we liever zeggen het slappe seizoen, want geheel gesloten is het tennisseizoen eigenlijk nooit meer. Er heeft eenige kans bestaan dat de United States Lawn Tennis Federation de affaire Tilden in December, nog juist voor het nieuwe jaar, tot een oplossing zou brengen. Maar het is een geval waarover zoo enorm veel gedebatteerd kan worden en dus ook wordt, dat de praatzieke tennisleiders het zoo een voudig toch niet wilden laten afloopen. Daar was de gelegenheid te schoon voor. Weshalve de beslissing weer verdaagd is tot Februari. De moeilijkheid liet officieel in het zeer kost bare prestige van de Amerikaansche Fede ratie, die na haar beslissing er moeilijk toe te krijgen is, op het eens genomen besluit terug te komen. Dat de kwestie verdaagd is. maakt de kans echter wel heel groot, dat Tilden tenslotte toch weer gere-installeerd zal worden als amateur, want in Februari worden de wedstrijden om den Davis Cup voor Amerika weer actueel en dan zal de macht der publieke opinie, die er zich weinig om bekommert of Tilden over tennis schrijft in de uren, dat hij niet speelt, wel zwaar gaan wegen. Amerika's supprematie op ten nisgebied is afgeloopen, althans tijdelijk, de Davis Cup is in het bezit van Frankrijk en Tilden kan nog niet uit de Amerikaansche ploeg gemist worden. De Lotts en Henessevs en Hunters zijn nog niet in staat den Davis Cup in triomf naar Amerika terug te bren- CRICKET. Engeland wint de „Rubber''. De Engelsche testploeg, die sinds eenigen tijd in Australië toert, heeft zich thans in den kortst mogelijken tijd zeker gemaakt van de symbolische „Ashes". de denkbeeldi ge trofee voor den winnaar van de toetswed- strijden tusschen Australië en het Moeder land. De geheele partij gaat om, wat de tennissers plegen te noemen, de „best out of five", maar door de eerste drie wedstrijden alle te winnen heeft Engeland de zaak nu reeds in zijn voordeel beslist. Het is wel in zeer langen tijd niet voorgekomen, dat de Engelschen zulk een volkomen superioriteit over hun traditioneele tegenstanders demon streerden en dan nog wel als gasten. Welis waar hebben de Australiërs pech gehad met eenige der beste spelers, die verwond raak ten, maar het is zeker niet moeilijk te zeg- len en daardoor aaïi het vasteland een ver keerden indruk van de kracht van het En gelsche voetbal te geven. Hetgeen de heer Wall aanvoert, is wel eenigszins verklaarbaar, doch even goed als Engeland ook wel tijdens het seizoen inter nationale wedstrijden gaat spelen tegen Ier- land-Schotland en Wales, zou men toch ook wel eens af en toe een wedstrijd tegen een continentale ploeg kunnen gaan spelen. Eenige Engelsche bladen bespreken de opmerkingen van den heer Wall vrij uit voerig. In een dezer bladen werd daarbij de opmerking gemaakt, dat een vertegenwoor digend Engelsch amateur elftal nog steeds sterk genoeg zou zijn. om zich tegen het vasteland staande te houden. In de meeste landen hebben thans de voetballers, gedwongen of ongedwongen, Kerstvacantie, zoodat het een geschikt oogen- blik is om eens na te gaan hoe de strijd om het kampioenschap in de verschillende lan den op het oogenblik wel staat. Er zijn na tuurlijk landen, waar men van het kam pioenschap op het oogenblik nog niets kan vertellen, daar men nog met de wedstrijden bezig is. In Duitschland b.v. duurt het nog eenige maanden voordat de 12 elftallen zijn aangewezen, welke met elkaar volgens be kersysteem om het Duitsche kampioenschap zullen strijden. Duitschland is te groot om het kampioenschap in een gewone competitie desnoods in eenige afdeelingen gesplitst, te kunnen verspelen. In Frankrijk staat men voor dezelfde moeilijkheden. Ook hier wordt het kampioenschap volgens bekersysteem ver speeld met dit verschil evenwel, dat aan de wedstrijden om den Franschen beker, waar aan de Fransche kampioenstitel is verbonden, deelgenomen kan worden door alle Fransche clubs terwijl in Duitschland alleen de door elk district aangewezen vertegenwoordigers in totaal 12 elftallen om het kam pioenschap kunnen spelen. Ook in Spanje is er van de eigenlijke wed strijden om het kampioenschap geen sprake. Daar moeten de talrijke afdeelingen nog haar kampioenen aanwijzen, alvorens men aan de eindwedstrijden zal kunnen beginnen. Van de kleinere landen'Zijn Nederland en Zwitserland eigenlijk de eenige, die er geen gen, daarvoor is nog steeds een Tilden noodig. Aldus redeneert het Amerikaansche publiek En dus moet alles maar vergeten en verge ven worden. Bovendien heeft Tilden den sterken steun van het Amerikaansche tennis- orgaan American Lawn Tennis en zijn leider Stephen Wallis Merriken, waardoor zijn kan sen nog aanmerkelijk beter worden. In de andere landen voelt mij voor het geheele probleem weinig, daar zijn geen kranten die aan beroemde tennisspelers hooge honoraria bieden voor verslagen van wedstrijden die zij soms niet eens zelf geschreven hebben om de eenvoudige reden, dat zij er niet toe in staat zijn. Elke schoenmaker bij zijn leest. Een goed tennisspeler is daarom nog geen goed journalist. En in ons land houdt men er met vele andere nog de goede ge woonte op na, om een artikel alleen van een naam te voorzien wanneer het ook werke lijk door den drager van dezen naam ge schreven is. In Amerika en ook in Engeland trouwens, denkt men daar gemoedelijker over. Nu is het geval Tilden ontaard in de meest uitgesproken haarkloverij over de vraag of Tilden inderdaad geschreven heeft over Wimbledon en andere tournaments of er slechts eenige mededeelingen over aan de kranten verstrekt heeft. Het verschil is niet groot, vooral omdat er over de kwestie van betaling geen verschil van meening bestaat, maar men moet wel tot dergelijke methoden terugvallen, om de eventueele retraite van den Amer:kaanschen Bond wat gemakkelijker te maken. Tilden zelf onthoudt zich niet van terug slaan, zooals trouwens van zulk een mata dor in het slaan verwacht mocht worden. Hij gaat op zijn beurt de organisatoren te lijf en zegt dat hij met gerustheid het antwoord aan de publieke opinie overlaat op de vraag wie meer profijt van zijn spel getrokken hebben, hijzelf of de leiders die slechts naar de recettes plegen te kijken en hem jarenlang met het oog op de kas hebben geëxploiteerd. Dit heeft natuurlijk recht streeks weinig te maken met de bepalingen, waaraan de speler zich onderworpen heeft, maar de publieke opinie is alweer op de hand van Tilden. Het is, alles bij elkaar, een onverkwikkelijke geschiedenis, maar naar onze meening ligt het zwaartepunt en de fout bij de bladen in de Angel Saksische landen, die belache lijk hooge honoraria bieden aan de sterren voor artikelen, welker journalistieke waarde er niet op aankomt en die dan ook in den regel gelijk nul is. En dit is weer het gevolg van de blinde sporthelden vereering, die reeds zooveel kwaad gedaan heeft. Maar het zou ons wel zeer verwonderen als William T. Tilden niet over eenige weken weer plechtig als amateur in eere wordt her steld. gen, dat ook met hun assistentie de „Kan- geroes" ditmaal het onderspit hadden moeten delven. De Engelsche macht was ditmaal te groot, hoewel de cijfers der drie matches een zeer beslist decrescendo aanwijzen. In de eer ste partij was Australië eenvoudig „nergens", in de tweede was het verschil geringer, maar de uitslag was toch geen oogenblik twijfelachtig, in de derde won Engeland met drie wickets en deze zege was er nog een van speciale glorie voor de ouderen Hobbs en Sutcliffe die 105 scoorden voor het eerste wicket. Engeland heeft de Ashes dus behouden en het dankt dit hoofdzakelijk aan de jongere spelers, met name aan Hammond, Larwood en Tate. Dit feit moet speciale vreugde geven in Engeland, het moet somber stemmen in Australië, dat veel te veel op oude krachten drijft en niet veel nieuwe sterren aan de horizon kan bespeuren. Het enthousiasme over deze prachtige zege is dan ook in het Vereenigde Koninkrijk zeer groot en duizen den telegrammen van gelukwensch zijn reeds over den Oceaan gevlogen. Hier was er een bij van den Engelschen premier Baldwin. hoofdcompetitie op na houden doch het kampioenschap tusschen de districts-kam- pioenen laten verspelen. Wat Zwitserland betreft, is dat wel verklaarbaar, daar heeft men lastige spoorverbindingen en bovendien heeft men daar nog het taalverschil. Men heeft het land daarom in drie districten inge deeld en wel het Oosten, het Midden en het Westen. Ook hier speelt men dus voorloopig nog geen kampioenswedstrijden. Volledig heidshalve voeg ik hieraan toe, dat in Oost- Zwitserland de bekende Grasshoppers uit Zurich de leiding hebben met 13 winstpunten tegen slechts een enkel verliespunt, Lugano staat op de tweede plaats met evenveel winstpunten doch 3 verspeelde punten. In Midden-Zwitserland leidt Nordstern uit Basel met 11 winst- en 2 verliespunten en staat Young Boys uit Bern op de tweede plaats, terwijl in West Zwitserland Uranie uit Genève met 10 winst- en 2 verliespunten leidt. Italië is een der weinig groote landen, die over een hoofdklasse beschikken. Men heeft hier 32 clubs in twee afdeelingen onderge bracht. In Afd. A is de spanning het grootst. Hier staat Torino en Milana precies gelijk. Elk heeft van de 10 wedstrijden er 9 gewonnen en 1 verloren. Torino heeft echter een zeer pro ductieve voorhoede want maakte Milano in die 10 wedstrijden 29 doelpunten, Torino bracht er niet minder dan 61 bij elkaar. In de B-afdeeling gaat Bologna aan het hoofd met 17 winstpunten en 3 verliespunten, het speelde n.l. driemaal gelijk. Brescia staat met 2 punten minder op de tweede en Juventus de nieuwe club van Orsi met 3 punten minder op de derde plaats. In Oostenrijk en Hongarije wordt het kam pioenschap volgens hetzelfde systeem in een enkele afdeeling verspeeld. In beide landen is de eerste helft van de competitie verspeeld en zijn daarmede de z.g. Herfstkampioenen aangewezen. In Hongarije is Hungaria de winnaar van dat kampioenschap met een viertal punten voorsprong op Ferencvaros. Hier strijden 12 clubs om het kampioenschap. In Oostenrijk heeft de Wiener Sportklub zich op merkwaardige wijze van een inzinking hersteld. Het elftal is in het vorig seizoen met veel moeite aan degradatie ontkomen en staat Reeds een paar jaar achtereen is er over gesproken, maar het was er nog niet van gekomen. Oude Piet kon er het rennen nog niet aan geven. Nu is het echter definitief. Piet Dickentmann heeft, nu hij 50 jaar is, de sport waarin hij meer dan 30 jaar een kranige rol heeft gespeeld, voorgoed vaar wel gezegd en is in den handel gegaan. De rijwielhandel natuurlijk. Ziehier een, die wel verdiend heeft, eindelijk eens op zijn sportlauweren te mogen rusten. HU is reeds in 1895 met wielrennen begonnen en men mag zonder overdrijving zeggen dat zijn wereldbekendheid, in 190Ö begonnen, tot 4 Januari j.l., de officieele datum van zijn terugtocht, gebleven is. Want al behoorde deze bij uitstek taaie renner in de laatste jaren niet meer tot de grootsten. hij wist toch altijd nog tal van wedstrijden te winnen en had steeds overvloed van engagementen in een bedrijf, dat zich waarlijk niet ophoudt met sentimenteele overwegingen. Piet was tot den laatsten dag zijn startgeld waard. En hU was een sieraad van de beroeps- sport. Een eerlijk renner, die altijd het beste gaf. wat in hem was. HU heeft tal van schitterende overwinningen behaald achter den motor. Het hoogtepunt van zUn carrière viel in 1903, toen hU te Kopenhagen het wereldkampioenschap won voor den toen zoo formidabelen Thaddaeus Robl. Toen behoor de hy al een paar jaar tot de meest ge vreesde stayers op dezen aardbol want in 1901 was hij in het wereldkampioenschap reeds tweede geworden achter denzclfden Robl. Dlckentmann's grootste macht lag op den' 100 K.M. afstand. HU kwam moeilijk en langzaam op gang, maar als hU de snel heid eenmaal te pakken had, dan was er geen taaier volhouder. Daardoor viel de overwinning in ritten van 15 tot 50 K.M. hem zelden ten deel, op de 100 K.M. reed hü zijn tegenstanders er tegen het einde echter vaak allen uit. Een prachtig renr.er is Dickentmann geweest, want de sportheld, die het in zich heeft. zUn lichaam door matige en verstandige leefw'jze zoo te con- serveeren dat hU op 50-jarigen leefUJd nog met de besten meekan, is een buitengewoon mensch en een levende propaganda voor zUn sport. Op 4 Januari 1879 werd Plet Dickentmann geboren, op 4 Januari 1929 zelde hij de wed strijdsport vaarwel. Het moge hem nog vele jaren goed gaan. De liefhebbers der wieler sport zullen hem in eere houden. Jaarfeest H. S. V. „De Kampioen". De H. S. V. „De Kampioen" hoopt Zater dag 12 Januari in de zUzalen van het Ge- mcentelük Concertgebouw haar 24ste jaar feest te vieren. Wedstrijd op de Home-trainers over 1, 3, 5 en 10 K.M. Eindstand: 1. Egmond 17 punten, 2. Sljpë- stcin 16 p., 3. Schljvenaar 15 p. Klasse B: 1. De Groot 20 punten, 2. Baard man 10 p., 3. v. d. Beeke 7 p„ 4. Baak en Hui- gens 6 1/2 p., waarvoor beide renners Don derdagavond een wedstrijd rijden voor de 4e plaats. zAdspiranten: 1. Gruvters 1 punten. 2. Moer kerk 12 p., 3. Langeveld 4 p., 4. HeUnerman 3 punten. Wedstrijd met voorgift 2 K.M.: 1. SU'pestein 0 voorgift 79 2 5: 2. Egmond 0 voorgifl 80 sec., 3. de Groot 100 meter voorgift 80 2,5 sec., 4. Fabel 170 meter voorgift. 82 sec. 5. SchUvenaar 0 voorgift, 8-1 sec. Baak 120 me ter voorgift 84 1/5 sec., Kruid 120 meter voor gift, 85 sec. Adspiranten: 500 Meter met voorgift: GruUters 0 voorgift 30 3 5 sec., Langeveld 25 meter voorgift 34 sec., HeUnerman 30 me ter voorgift 35 1/5 sec.. Dinsdag bespreking van het kampioen schap op de home-trainers. thans als Herfstkampioen bovenaan. Eigen aardig is het, dat in Oostenrijk het doclge- middelde slechts op de derde plaats komt. De volgorde wordt bepaald door de behaalde punten. Zijn die gehjk, dan beslist het aantal overwinningen en zijn ook die gelUk, dan komt eerst het doelgcmiddelde in aanmer king. W. A .C., dat op de tweede plaats staat, zal vrij zeker met Sportklub in puntental gc- lU'k komen, heeft ook een veel beter doelgc middelde, doch slechts 6 overwinningen tegen Sportklub 8 zoodat ze niet boven Sportklub zal kunnen komen. In Tsjecho Slowakye is zoo'n versnippering In Tsjechische, Duitsche, Slavische en andere clubs, dat men van een strijd om het kam pioenschap eigenlijk niet kan spreken. Men hecht daar dan ook ten slotte veel meer waarde aan internationale clubwedstrUden dan aan kampioenswedstrijden al kan het ook in die wedstrUden wel warm toegaan. In België waar het beroepsvoetbal blijk baar weer aan het doodbloeden is heeft men een spannenden strijd om de leiding. Antwerpen en Beerschot hebben ieder 22 pun ten, doch de Beerschot heeft 1 wedstrijd meer gespeeld, zoodat Antwerpen de leiding heeft. Tusschen deze twee ploegen zal vrU zeker ook verder de strUd om de eercplaats gaan. In Engeland heeft op het oogenblik de Wednesday zoo'n flinken voorsprong op de andere concurrenten, dat alleen een plotse linge inzinking, gepaard gaande met een serie overwinningen der andere kampioens- candidaten, de Sheffielders nog van de eer ste plaats zou kunnen brengen. In Schotland staan de Glasgow Rangers on geslagen aan het hoofd. MenschelUkerwiJs gesproken kan h<»t kampioenschap hun ook dit seizoen niet meer ontgaan. Het elftal be haalde in 19 wedstrUden 36 punten. No. 2. c!e Hearts, hebben in 22 wedstrUden slechts 30 punten. Algemeen beschouwt men de Glasgow Rangers, die ook verleden jaar gemakkelijk kampioen werden, als het sterkste clubelftal In het Vereenigde Koninkrijk. C. J. GROOTHOFF. BUthoyen, 5 Januari 1929. Propaganda door internationale wedstrijden. Waarom Engeland geen elftal naar Duitschland feendt. De kampioenswedstrijden der verschillen de landen. Glasgow Rangers de sterkste club in het Vereenigde Koninkrijk.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7