fc: ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. Laai jedf Lijmen &PLENDICOL STADSNIEUWS SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 15 JANUARI 1929 Moeilijkheden allerwege. Geen overdrijving. De ver binding met de hoofdstad. De tarieven van spoor en tram. Ons dorp in den winter. Het kan niet ontkend worden, dat de moei lijkheden waarin onze badplaats zich bevindt velerlei zijn. De laatste paar jaar zijn steeds meer kapitaalkrachtige personen onze plaats „ontvlucht". Daarvoor werden vaak allerlei motieven aangevoerd, maar het ware argu ment zal wel geweest zijn, dat onze gemeente lijke belastingen wat aan den hoogen kant zijn, terwijl de klasse waarin onze Gemeente geplaatst is voor de personeele belasting maakt, dat ook deze niet gering is. Nu is reeds eenige Jaren gepoogd daarin verandering te brengen en zelfs heeft het gemeentebestuur zich voor zeer geruimen tijd reeds tot de Re geering gewend, helaas tot dusverre zonder het gewenschte resultaat. De „vlucht" van kapiaalkrachtige personen heeft tot gevolg gehad, dat de ontvangsten voor de kas onzer gemeente minder gunstig waren, waardoor de kans op verlaging der belasting weer minder werd. Verlaten eenige kapitaalkrachtige per sonen onze gemeente, dan is het niet wel mo gelijk daardoor ook op de uitgaven te bezuini gen. De functionneering der gemeentelijke in stellingen blijft op dezelfde hoogte, de be waking eischt hetzelfde aantal politie-be- ambten, enz. enz. Dat alles brengt moeilijkheden mede, die om oplossing vragen, maar waarvan de oplos sing zeer lastig is. Zoo is het een bekend feit, dat de verkoop van huizen ten onzent dikwijls plaats vindt beneden de reëele waarde en het Gemeente bestuur heeft zich in de afgeloopen dagen zelfs genoodzaakt gezien corrigeerend op te treden. Wij achten een dergelijk besluit van onzen Raad, hetwelk ondanks de telkens weer zich demonstreerende oneenigheid ditmaal, en gelukkig met algemeene stem men genomen werd, zeer in het algemeen be lang. Toch is dit een ongekend moeilijk pro bleem. Maar het is o.i. een zaak van algemeen belang, dat er op een of andere wijze een dam kan worden opgeworpen tegen het steeds maar weer verkoopen van huizen on der de werkelijke waarde, vaak voor bedra gen, die nauwelijks toereikend zijn om-de hy potheek af te betalen. Gaat dit zoo door dan zal de credlet-waar- digheid van onze plaats zeer ernstig geschaad worden en zullen de gevolgen daarvan van «èrstrekkenden aard kunnen zijn. Er zal door allen, die Zandvoort liefhebben ernstig gewerkt moeten worden, om te trach ten ons dorp ook weer voor de meer gegoeden bewoonbaar te maken. De mogelijkheid be staat daartoe in velerlei opzichten: lagere be lasting, betere, althans snellere, verbindingen mét de werkstad Amsterdam en een welover wogen krachtige propaganda voor onze mooie badplaats. Daarom is het o.i. zoo onverstan dig om alles wat in onze gemeente geschiedt, telkens maar weer te critiseeren. Vestigden we er in onze vorige causerie reeds de aandacht op, dat het niet juist is, om de resultaten van het seizoen slechter voor te stellen dan ze in werkelijkheid geweest zijn, men hoede zich ook voor overdrijving op ander gebiad. Zoo hoorden we voor eenigen tijd klachten over het onderwijs, die moeilijk bewezen zou den kunnen worden en werd later daarop maar verder doorgepraat, omdat daartoe be voegde personen de geuite klachten niet had den weerlegd. Waarom liepen de klagers niet naar de be voegde autoriteiten? Dan zou zoo'n klacht onmiddellijk onderzocht zijn geworden, of men had met de feiten kunnen aantoonen, dat de klacht onjuist was. Neen, dat doet men niet. Men klaagt en na eenige maanden komt men met zoo'n klacht opnieuw voor den dag en geeft daarbij een in het oog loopende en voor ieder die toevallig met de zaken op de hoogte is, ontstellende onjuiste voorlichting. Dat haalt allemaal onze plaats naar beneden. Wil men critiseeren? Goed! Maar laat de critlek dan ernstig zijn en... opbouwend! In zijn Nieuwjaarsrede vestigde de Burger vader er nog eens met nadruk de aandacht op, dat 1928 de zoo vurig begeerde electrifica- den daarbij noodzakelijken intensiever spoor de daarbij noodzakelijke intensiever spoor wegdienst. Hij sprak de hoop uit, dat er in 1929 aan voldaan zal worden. We wenschen dat met hem van ganscher harte! Dat het werkelijk zal geschieden durven we echter niet voorspellen, vooral na de mede- deeling der gemeente Amsterdam, dat men verderen aandrang op de Spoorwegdirectie niet van nut acht. Toch is de electrificatie een eisch die niet losgelaten mag worden. We weten nu, dat een der Raadsleden poogt zijn politieke mede standers in de Tweede Kamer in dat lichaam aandrang op de regeering uit te doen oefenen en dat de kans aanwezig is, dat van dezelfde zijde ook in de Eerste Kamer deze zaak ter sprake zal komen. Moge ons Parlement den minister aan het verstand brengen, dat Zand voort niet kan wachten, om een uitdrukking van wijlen dr. Kuyper te bezigen: „geen dag en geen nacht". Onlangs lazen we een critiek op de tarieven van de N.Z.H.T.M. Laten we vooropstellen, dat we in geen enkel opzicht die tarievenpolitiek voor onze rekening nemen. Daarvoor zijn er ook o.i. te groote onbillijkhe den in. Het is ons b.v. onbegrijpelijk, dat een enkele rit van Bentveld naar Zandvoort, of van de waterleiding, neen zelfs van de halte Tol. f 0.20 moet kosten. Nu weten we wel, dat men voor het traject van de waterleiding ai een 10-rittenkaart kan koopen voor f 1, maar juist daarom lijkt ons de prijs van f 0.20 voor een enkele rit onjuist. Maar men moet in z'n critiek weer niet zoo schromelijk overdrijven. Een vergelijking met het tarief der gemeen tetram in Amsterdam en dan nog wel over afstanden van eindpunt naar eindpunt gaat natuurlijk in alle opzichten mank. Wie dat niet begrijpt moet zich ook niet aan beschou wingen over de tarieven wagen. Laat ons echter hopen, dat door de dichtere bebouwing van de Zandvoortschelaan en vooral van Bentveld de directie der N.Z.H. T. M. eerlang aan het verzoek van het ge meentebestuur, om althans deze tarieven te herzien, zal voldoen. Men meent wel eens, dat het in ons dorp in den winter een doode boel is. Dat is echter volkomen onjuist. We zijn nog-al eens hier en daar geweest en daarom in staat om vergelij kingen te maken en we kunnen constateeren, dat ten onzent een zeer opgewekt vereeni- gingsleven bestaat. We hebben voor de aar digheid eens nagegaan hoeveel bijeenkom sten van verschillenden en vaak zeer uiteen loopenden aard er gehouden worden in de week van 13 tot en met 19 Januari 1929. Dit waren er welgeteld 26, waaronder niet minder dan 8 feest-, dans, of filmavonden. Aan le vendigheid, aan gelegenheid om uit te gaan is dus geen gebrek. Een opmerking willen we echter maken. Ook te onzent is het bezoek aan z.g. ernstige kunst niet altijd even druk. Gedurende het seizoen hield onze plaats genoot Aart van Dobbenburgh een zeer be langwekkende expositie, die slechts matig be zocht is geworden, terwijl hier toch werkelijk lees bijzonders en veel schoons te genieten viel. Tijdens een der Kerstdagen exposeerde een aantal leden van den Soc. Kunstenaars ki ing Ui Zomenust, terwijl er ook werk was te aanschouwen van een Albert Hahn. Stein- len, Kathe Kollwitz en ook daar viel wel wat te gen-eten en te waardeeren. Maar ook dezen keer was het bezoek uiterst gering, zelfs vanwege de kringen waaruit een druk bezoek verwacht had kunnen worden. Dezer cagen werd het bekende tooneelstuk „De strafzaak van Mary Dugan", hetwelk overal volle zalen trekt en zeer veel waardee ring ondervindt voor een zeer slecht bezet* zaal opgevoerd. Onze muziekkapel gaf onlangs een concert, waarbij de zaal meer leege stoelen dan be langstellende muziekliefhebbers vertoonde. Daarentegen zijn onderlinge feestavonden, waarbij na afloop gedanst wordt, vaak ze»r druk bezocht en het komt zelfs wel eens een enkele maal voor, dat allen die zoo'n avond willen bijwonen geen plaats kunnen krijgen. Waaruit blijkt, dat de smaken en opvattingen ook te dezen opzichte nog aanmerkelijk ver schillen. BLOEMEND AAL KEURING VAN WAREN. B. en W. stellen den Raad voor de Ver ordening op de keuring van waren in dier voege aan te vullen dat met „verkoop" niet alleen wordt bedoeld het ten verkoop maar ook het ter aflevering in voorraad hebben en verder dat „verkoop" omvatten zal niet alleen het aanwezig hebben op erven, in ge bruik bij fabrikanten, kooplieden, winkeliers, slijters of venters, maar ook bij melkvee houders. Voorts stellen B. en W. voor aan art. 4 een nieuw lid toe te voegen: „Het is verboden met betrekking tot waren iets te doen of na' te laten in strijd met de voorschriften krachtens de Warenwet, met uitzondering van art. 16 dezer Wet". (Art. 16 geeft het recht aan de Kroon bij algemeenen maatregel van bestuur in het belang van de volksgezondheid den invoer van daarbij met name of algemeen aan gewezen waren of in het belang van de eer lijkheid in den handel den invoer van daarbij met name of algemeen aangewezen waren of andere artikelen, die voor den handel be stemd zijn te verbieden, voorwaardelijk toe te staan of slechts toe te staan langs be paalde kantoren. Deze bepalingen gelden dan niet voor kleine hoeveelheden van waren, bestemd uitsluitend voor dagelijksche behoef ten van personen die aan de grenzen wo nen). ONDERSCHEIDINGEN. Bij Koninklijk besluit van 11 Januari 1929 is benoemd tot secretaris van den Centralen Belep-gingsraad mr. W. M. J. van Lutterveld. te Bloemendaal. BENNEBROEK LOOP DER 'BEVOLKING mann. vr. totaal Bevolking op 31 Dec. 1927 771 841 1612 Vermeerdering door geboorten 16 17 33 Vermeerdering d. vestiging 139 239 378 Totaal vermeerdering 155 256 411 Vermindering door sterfte 12 8 20 Vermindering door vertrek 78 115 193 Totaal vermindering Stand der bevolking op HILLEGOM BEVOLKING SSTATISTIEK. De staat der bevolking over 1928, verge leken bij die over 1927 en vorige jaren, geeft aanleiding tot de volgende aanteekeningen: De vermeerdering der bevolking was in 1928: 225, in 1927: 213, in 1926: 253 en in 1925: 87. Naast de groote vermeerdering in 1926 maakt 1928 dus een beter figuur dan 1927. De gesloten huwelijken daalden van 94 in 1927 op 85 in 1928; de ingeschreven echt scheidingen stegen van 1 op 2de levenloos ge borenen daalden van 12 op 5; de levend geborenen stegen van 255 op 261: en de el ders geborenen (ziekenhuisverpleging) stegen van 17 op 42. Hier vestigden zich 642 personen, terwijl er 638 vertrokken; de vermeerdering van 4 door vestiging is dus bijna van geen beteeke- nis. Het surplus van vrouwen op mannen is iets verminderd; in 1928 was het 144 tegen 189 in 1927. HAARLEMMERMEER Bij beschikking van den minister van Fi nanciën is aan de gemeente Haarlemmer meer een voorschot uit 's Rijks kas verleend tot een maximum van f 3600, ter uitbetaling van het door een landarbeider benoodigd be drag voor de verkrijging van een plaatsje. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regei. 90 123 213 856 974 1810 met HET 25-JARIG R.-K. KRUISVERBOND. Feestvergadering. Ter herdenking van zijn 25-jarig bestaan hield het Kruisverbond, de R.-K. drankbe- strijdingsorganisatie te Haarlem, Maandag avond. nadat het jubileum Zondag kerke lijk gevierd was een officieele feestvergade- ring in gebouw St. Bavo. De voorzitter der feestcommissie de heer H. A. A. Bogaard sprak een kort openings woord waarin hij de geringe opkomst be treurde. Den voorzitter, den heer H. B. van der Sande speet dit ook, maar hij concludeerde er nog geen geringe interesse in de drank bestrijding uit. Hij heette welkom de presi dente van den R.-K. Vrouwenbond, afd. Haarlem mej. F. A. M. Peeters, het Tweede- Kamerlid den heer Ch. L. v. d. Bilt. en den veteraan in de Haarlemsche drankbestrij ding, den heer P. Crama. Een telegram van verhindering kwam in van mgr. J. M. P. J. Möllmann, vicaris-generaal, van het Bisdom, een brief van gelukwensch van mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, van B. en W., de rechtsche raadsfractie, de Maria- vereeniging te Heemstede, R.-K. reclassee- ring en armbesturen, de afd. Haarlem van den R.-K. Politiebond, J. Ph. Castricum. voorzitter R.-K. Volksbond afd. Haarlem. In een overzicht over de gepasseerde vijf lustra huldigde spr. den voorzitter van de afd. .Reddingsbrigade", den heer v. d. Hoek. voor de activiteit dier afdeeling. De voor zitter maakte van de gelegenheid gebruik om den veteraan der vereeniging, den heer H. A. A. Bogaard, te feliciteeren met ook zijn zilveren Jubileum, nl. als lid en huldigde hem met een gouden insigne. Woorden van gelukwensch werden ge sproken door den heer G P. Bon uit Den Haag, Bondssecretaris van het Diocesaan Kruisverbond, den heer M. J. H. Looman, voorzitter van „Herwonnen Levenskracht", mevrouw H. Drost-van Aken, presidente der Haarl. Mariavereeniging, die een mand bloe men aanbood, ook aan den heer Bogaard, den geestelijk adviseur kapelaan Leesberg, den heer Ch. L. v. d. Bilt, mej. F. A. M. Pee ters, de heeren De Boer namens de afd. Heemstede, P. Crama, namens de I.O.G.T., en v. d. Hoek. Na een welkomstwoord van den voorzit ter hield kapelaan J. Metz uit Zwolle, oud- adviseur der vereeniging de feestrede. Hij bracht de gelukwenschen over van het Dio cesane Utrechtsche Kruisverbond speciaal aan den heer Bogaard. In het eerste deel zijner rede schetste spr. voor hen, die onverschillig staan tegenover de drankbestrijding alle kwaad, dat uit het alcoholisme voorkomt voor welvaart, per soonlijk geluk, en familieleven, kwaad, dat erger is dan de oorlog zelfs. Hij duidde o.a. op de erfelijke gevolgen, van alcoholisme waarvan moeders en kinderen de slachtof fers worden. De middelen hiertegen zijn de matigheid als eerste punt op ons levensprogram te plaatsen, de christelijke offervaardigheid, tot nog toe te weinig toegepast door katho lieken op het gebied der drankbestrijding, maar na paus Gregorius XVT sterk opge leefd. Al zijn wij er nog niet, de publieke opinie is wakker geschud, dat geeft moed. Met een herinnering aan de verovering van Damiate door de kruisvaarders van toen waarin die van nu een voorbeeld kunnen zien besloot spr. Na den spreker bedankt te hebben, heette de voorzitter den inmiddels ter bijeenkomst gekomen deken van Haarlem plebaan L. A. A. M. Westerwoudt welkom. Deze sprak daarna woorden van geluk wensch en vestigde de aandacht op het groot enthousiasme van het verbond. De heer Bogaard sprak een persoonlijk dankwoord en slotwoord. De vergadering werd met muziek opge luisterd. NATUURBESCHERMINGSWET. Adres aan den minister van Onderwijs. Door het hoofdbestuur van den Nederland- schen Jeugdbond voor Natuurstudie is aan den minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen een request gezonden, met het verzoek de in voorbereiding zijnde Natuurbe schermingswet, volgens welke het mogelijk zal zijn landschapsschoon, wetenschappelijk belangrijke terreinen, bepaalde planten- en diersoorten door denStaat te doen beschermen zoo spoedig mogelijk in gereedheid te bren gen, opdat de moeilijkheden ontstaan door onze gebrekkige wetgeving op het gebied der Natuurbescherming opgelost worden, en een vaste, op recht berustende grondslag voor onze Natuurbescherming geschapen worde. De groote cultureele en maatschappelijke waarden, waar het hier om gaat, eischen, dat de Natuurbescherming zoo spoedig mogelijk door de gemeenschap ter hand genomen wordt. VRIJZ.-DEM. BOND. Op Zaterdag 2 Febrfarl as. organiseert de afdeeling een feestavond In het Gem Concertgebouw, ter gelegenheid van het 25- Jarig bestaan der afdeeling. Per circulaire richt het bestuur zich tot de leden om een feestgave voor dezen avond Het feit, dat de afdeelingskas paraat ge houden moet worden aldus die circulaire voor de verkiezingen van den a.s. zomer deed het bestuur besluiten een beroep te doen op den financieelen steun van de leden. VERKIEZINGEN 1929. Candidates VA). De Vrijzinnig-Democraat meldt: De candidaatstelling voor de plaatsen 9 en volgende der candidatenlijsten zal afzon derlijk geschieden in vier groepen van kies kringen, te weten: Groep I: 's-Hertogenbosch, Tilburg, Rot terdam. Den Haag, Leiden, Dordrecht en Middelburg. Groep II. Arnhem, Nijmegen, Zwolle en Maastricht. Groep m. Helder, Amsterdam, Haarlem, Utrecht. Groep IV. Leeuwarden Groningen, Assen. Het aantal candidaten op iedere lijst zal ten minste 12 en ten hoogste 20 bedragen. Aangezien door het algemeene referendum 3 candidaten zijn gesteld zullen daaraan in iedere groep dus ten minste 4 en ten hoog ste 1 candidaten moeten worden toegevoegd. GUNNING. Het bouwen van een winkelhuis met 2 bo venwoningen onder architectuur van den heer Aug. M. J. Sevenhuysen is gegund voor f 17.865 aan H. Hoeksema te Heemstede. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Toen kwam Rcdneb tusschenbeiden, .Billv," zei hij, „luister, vent: Houd dien man goed in de gaten, Ik vertrouw hem voor geen cent. Hij kijkt gluip'rig uit zijn oogen. En zijn mond staat mij niet aan. 'k Geloof, we deden heel verstandig, Met hier gauw vandaan te gaan." ..Kom nu. Billy, iaat je raden. Ga. het is hier heusch niet pluis." „Redneb," zei nu Billy weder, ,."k Voel me veilig in zijn huis." Maar nauw had hij 't huis betreden. Waar d'oude zich reeds in bevond, Of de Mopperaar sloeg geniepig. Den armen Billy tegen den grond. We moeten maar Redneb vertrouwen, of op de amulet om 'Biyy te redden. Albabi 12 Jan. van Las Palmas, Buenos Aires n. Rotterdam. Alphacca 1? Jan. v. Rio de Janeiro, Buenos Aires n. Rotterdam. Algenlb 12 Jan. v. Victoria, Santa Fé n. Rot terdam. Almkerk 13 Jan. te Antwerpen, Australië n. Rotterdam, vertrekt vermoedelijk 14 Jan. n. Bremen. Aagtekerk p. 12 Jan. 18 u. Kaap Mattapan, Smirna n. Rotterdam. Amor 11 Jan. v. New-York n. Venezuela. Amsterdam 14 Jan. te Antwerpen v. Ham burg. Albireo 13 Jan. v. Hamburg 14 Jan. te Am sterdam ve: wamt. AJher.a 14 Jan. v.m. te Rotterdam v. Ham burg. Alcinous 14 Jan te Hamburg van Ned.- Indië. Alkaid 13 Nov. te Amsterdam v. W.-Afrika Aldebaran 13 Nov. te Hamburg v. Rotter dam. Blommersdljk 12 Jan. nam. v. Rotterdam n. Newport News. 13 Jan. 2 u. 35 m. in zee. Bandoeng 13 Jan. te Rotterdam v. Ba tavia. Buitenzorg p. 14 Jan. 1 u. Point de Galle, New-York n. Java. Djambi p. 14 Dec. 5 u. Ouessant, Rotterdam n. Batavia. Deucalion 12 Jan. v. Pto. Plata n. Havre. Delfland 13 Jan. nam. v. Santos n. Victoria, Buenos Aires n. Amsterdam. Drechtstroom 12 Jan. te Bordeaux, Amster dam n. W.-Afrika. Dell 13 Jan. 11 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Eemdijk 13 Jan. v. Bombay, Rotterdam n. Kurrachee. Glamorganshire 11 Jan. v. Vancouver, Ant werpen n. de Pacifickust. Grotius u. 13 Jan. Las Palmas, Amsterdam n. W.-Afrika. Gorontalo p. 13 Jan. 14 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Garoet 13 Jan. te en v. Port Soedan, Bata via n. Rotterdam. Indrapoera p. 14 Jan. 13 u. Finlsterre v. Batavia 15 Jan. i7 u. te Cowes en 16 Jan. 12 u. te Rotterdam. Indrapoera 16 Jan. 12 u. v. Batavia te Rot terdam verwacht. Jason p. 12 Jan. 16 u. 15 m: Azoren, Am sterdam n. W.-Indië. Johan de Wltt 12 Jan. v. Genua, Amsterdam n. Java. J. P. Coen 12 Jan. te Belawan Deli, Batavia n. Amsterdam. Koudekerk p. 13 Jan. Dungeness, Rotter dam n. Bombay. Karimatta 12 Jan. v. Colombo, Batavia n. Amsterdam. Kangena, 13 Januari te Suez, Batavia n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden 13 Jan. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Lochkatrine 13 Jan. te Londen, Pacifickust n. Rotterdam. Leerdam p. 13 Jan. te Azoren, Rotterdam n. New-Orleans. Madioen p. 13 Jan. 10 u. Suez, Bremen n. Java. Marken 21 Jan. te Padang verwacht, New- York n. Batoum. Majang p. 14 Jan. Perlm, Rotterdam n. Java. Menado p. 13 Jan. 11 u. Perlm, Batavia n. Rotterdam. Meerkerk 13 Jan. v. Port Said n. Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Meliskerk 13 Jan. te Beira v. Mozambique. Makassar 12 Jan. v. Malta, Rotterdam n Batavia. Majang p. 14 Jan. Perlm, Rotterdam n. Ba tavia. Nijkerk 12 Jan. v. Marseille n. Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Nias 12 Jan. van Lour. Marques naar Beira. Nieuwkerk 13 Jan. te Dulnukerken, Beira n. Rotterdam. Narenta 10 Jan. v. Cristobal, Rotterdam n.d. Pacifickust. Orion 13 Jan. v. Amsterdam n. W.-Indië. Oldekerk 13 Jan. te Antwerpen v. Ham burg. Oranje Nassau 13 Jan. te Amsterdam v. W.-Indië. Patria p. 13 Jan. 3 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Ouderkerk 12 Jan. v. Takao, Amsterdam n. Wladiwostock. Pr. Fred. Hendrik 12 Jan. 19 u. v. Dover n. Madeira, Amsterdam n. W.-Indië. Pollux vertr. 15 Jan. v. Bristol n. Amster dam. Poelau Laut 13 Jan. te Amsterdam v. Bre men. Palembang 14 Jan. te Soerabaya v. Ba tavia. Rijndam 13 Jan. te New-York v. Rotter dam. Randfontein 12 Jan. v. Suez n. Port- Soedan. Soedan, Amsterdam n. O.-Afrika. Rondo, 14 Jan. te Genua, Amsterdam n. Java. Stuyvesant 12 Jan. te Barbados v. Amster dam. Siplrok p. 13 Jan. Kaap Carbo, Rotterdam n. Batavia. Salland p. 11 Jan. Teneriffe. B.-Aires n. Amsterdam. Stad Zaandam 13 Jan. te Bilbao v. Lis sabon. Schouwen 12 Jan. te New-York v. Rotter dam. >^- Soemba 12 Jan. v. Marseille, Batavia n. Am sterdam. Saparoea 14 Jan. v. Oran, New-York n. Slamat p. 13 Jan. 14 u.. Finisterre, Rotter dam n. Batavia, 15 Jan. 7 u. te Tanger ver wacht. Streefkerk 14 Jan. te Rotterdam v. Antwer pen. Soekaboemi u. 14 Dec. 5 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Springfontein 13 Jan. te Rotterdam v. Dur ban. Salawati 13 Jan. te Amsterdam v. Java. Spaarndam 12 Jan. v. Coruna, Tamplco n. Rotterdam. Tjerimai, 13 Jan. 10 u. te Batavia v. Rot terdam. Tjibesar 11 Jan. v. Hong Kong n. Sjanghai. Tjilimang 11 Jan te Soerabaya. Telamon 13 Jan. v. Amsterdam n. Ham burg. Texel 11 Jan. v. Duala n. Lagos. Ternate p. 13 Jan. 3 u. Point de Galle, Ba- tavi? n. Rotterdam. Tosari p. 13 Jan. 4 u. Perlm, Rotterdam n. Batavia. Venezuela p. 13 Jan. 15 u. 50 m. Lizard, Am sterdam n. W.-Indië. Van Spilbergen 12 Jan. te Melbourne v. Batavia. Vechtdijk (v. Soil.) 13 Jan. te Antwerpen v Rotterdam. Vulcanus 12 Jan. v. Freetown n. Sherbro. Van Rensselaer 13 Jan. v. Amsterdam n. Hamburg. Veendijk 14 Jan. te Hamburg v. Rotterdam. Waterland 13 Jan. te Amsterdam v. Ham burg. Zeelandia 13 Jan. 13 u. v. Las Palmas, Buenos Aires n. Amsterdam. WOENSDAG 16 JANUARI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Cone door het Boris Lensky Trio. 2.30 Cursus Jeerbc- werking. 3.00 Maak het zelf! Cursus. 4.00 Lezing: Dr. D. Cohen: Het Oude Egypte. 5.00 Orgelconcert door Pierre Palla. 5.45 Lnndbouwpraatje. 6.15 Concert door het Om- roep-orkest. 7.15 Gezondheidshalfuurtje. S.01 „Island Sage", muziektragedie in 3 bedr. van G. Vollerthun en Thiersch. Medew. o m. Liesbeth PoolmanMelssner, Lia Fu'.Idauer, Paul Pul, Ed. v. d. Ploeg. Orkest o.l.v. d. com ponist. I. d. pauze vioolconcert door Allee Molnar. 9.30 Kamermuziek. Guarneri-kwartct en Alice Molnar, viool. 10.15 Persberichten. HUIZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzcnding). 11.00 Ziekendienst o.l.v. Ds. A. S. Wolf. 12.30 Concert. Mej. A. Salm, sopraan. P H. G. Mul der, orgel. 5.00 Kinderuurtje o.l.v. mej. Ing- wersen. 6.30 Fransche les. 7.00 Engelsche han delscorrespondentie. 8.00 Concert. Het Chr. Radio-orkest o.l.v. J. Pouwels. J. v. d. Steen: De Chr. vak-actie voor de Zuiderzeevlsschers J. H. Staalman: De Zuiderzeedrooglegging en de visschers. DAVENTRY, 1562 NL 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconccrt (alt tenor.) 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkest concert. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Voorlezing. 3.50 Licht klassiek concert. Bronkhorst-trio. 5.05 Orgelconcert. 5 35 Kin deruurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nieuws berichten. 3.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Bach's ko<"> 7.45 T -'ng door den Bisschop van Plymouth. 8.05 A. Cranmer, bariton. 8.20 Orkestconcert. 8.35 „The fanta-*1 1 'n S acten van Edm. Rostand. 10.20 Nieuwsberichten. 10.40 Lezing: Turkey. 10.55 Balladenconccrt. B. Hooper, tenor. D. Vane, sopraan. 11.20 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARI6", 1750 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. „Dok ter tegen wil en dank", Molière, LANGENBERG, 469 NL 10.35 Muziek voor scholen. 11.OS Mechani sche muziek. 12.25 Orkestconcert. 3.40 Jeugd- concert. 5.05 Pianoconcert door J. Pembaur. 7.20 Concert. Klein Werag-orkest. 840 Turk- sche avond. Volksliederen. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1650 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Turksche avond. Gedichten en muziek van 16001900 Gramofoonmuziek. 8.20 Dans muziek. 8,50 Lezing. Daarna tot 11.50 Dans muziek. HAMBURG, 395 NL 10.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert (fluit instrumenten). 5.20 Orkestconcert. 7.20 Turk sche avond. 10.05 Her-ultz. Buitenl. stations. BRUSSEL. 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Turksche avond. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert o. 1. v, Flor. Alpaerts, Mme Grondigs, piano,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7