UIT DE OMSTREKEN INGEZONDEN. RADIO-PROGRAMMA t HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 16 JANUARI 1929 VELSEN RAADSVERGADERING Weer een geheime zitting van zeven kwartier aan het begin der vergadering. De verhou ding tusschen den directeur en den boekhouder van het Gasbe drijf. Geen bevoordeeling van gemecntcpersonecl bij verkoop van artikelen bij het gemeente lijk Gas- en Waterbedrijf. De schadeloosstelling aan Haarlem vastgesteld. Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 15 Januari, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Aanwezig zijn alle leden. Geheime zitting. Dadelijk na de opening der vergadering gaat de raad in geheime zitting. Eerst te kwart voor negen wordt de open bare vergadering heropend. Directeur en boekhouder Gasbedrijf. Onmiddellijk na de heropening geeft de Voorzitter het woord aan den heer Bos man, die een verklaring zal afleggen over het onderzoek ingesteld door een raadscom missie naar aanleiding van een minder goe de verstandhouding tusschen den directeur en den boekhouder van het Gemeentelijk Gasbedrijf. Spreker zegt het volgende: „Het door de Raadscommissie ingestelde onderzoek heeft aangetoond, dat, zij het dan ook dat verzachtende omstandigheden zijn aangevoerd, de boekhouder niet vrij is te pleiten van zekere tekortkomingen ten aan zien van het administratief beheer, ook doordat hij ten opzichte van eenige punten een minder juist inzicht had. Hoofdzaak is dat de verhouding tusschen den directeur en den boekhouder niet was zooals die behoort te zijn tusschen ambtenaren en vooral tus schen hen, die leidende functies bekleeden. Die verhouding is gedurende het onderzoek van de Commissie steeds slechter geworden en ls thans van dien aard, dat een goede sa menwerking zooals het belang van de ge meente die vordert, tusschen die ambtena ren als uitgesleten moet worden beschouwd, waarom het rioodig bleek een oplossing te zoeken. Reeds geruimen tijd is door den ve rificateur der gemeentefinanciën aange drongen op uitbreiding van personeel, daar de werkzaamheden van zijn dienst zoo'n om vang hebben aangenomen, dat hij met één ambtenaar zijn taak niet meer op de ge- wenschte wijze kan uitoefenen. Door B. en W. is op de begrooting voor 1929 uitgetrok ken een bedrag van 2000.voor controle door een particulieren accountant. Bij de be handeling der begrooting is dit bedrag als een stelpost beschouwd. Nader zou de Raad moeten beslissen omtrent de bestemming van dit bedrag. Wij meenen dat het belang der gemeente thans medebrengt, den heer IJ. Reitsma werkzaam te stellen bij de verifi catie. Wij stellen u daarom voor te bepalen dat, onder den verificateur der gemeente financiën werkzaam zullen zijn: een com mies op een jaarwedde gelijk aan die van een commies ter secretarie, niet aan het hoofd van een afdeeling staande en een ambtenaar ter beschikking van den verifi cateur, op een jaarwedde van 3700 en een tegemoetkoming in de wonlnghuur als be doeld in artikel 6 der verordening tot rege ling der bezoldiging van de ambtenaren, wanneer B. en W. bereid zijn toe te zeggen, dat zij zullen bevorderen tot commies den adjunct-commies bij de verificatie M. J. te Boekhorst en dat zij zullen benoemen tot ambtenaar ter beschikking van den verifi cateur IJ. Reitsma. De bedrijven voor gas en water zullen jaarlijks aan de gemeente vergoeden een bedrag van 900, zijnde het verschil tusschen het maximum inkomen van een adjunct-commies en het inkomen van den ambtenaar ter beschikking. Voorts stellen wij voor, het rapport der commissie met de bijlagen en de aanteekeningen van B. en W. op dit rapport en de daarbij ge voegde stukken niet te publlceeren, daar door een publicatie geen gemeentelijk belang wordt gediend. Hoewel deze oplossing geen onzer bevredigt, meenen wij in de gegeven omstandigheden op aanneming onzer voor stellen te mogen aandringen". Dit rapport was geteekend door de leden- P. Bosman, S. Baarda, C. P. J. Maas, J. E. Sluiters, K. H. Tusenius, F. P. Vermeulen en W. F. Visser. De Voorzitter deelt mede, dat het col lege van B. en W. bereid is, aan de in het rapport genoemde wenschen te voldoen. Niemand wenscht over deze kwestie het woord. De Voorzitter ontbindt dan de com missie en betuigt haar zijn dank voor het verrichte werk. Vergoeding Vakonderwijs. Vastgesteld wordt de over het jaar 1926 aan de bijzondere schoolbesturen uit te kee- ren vergoeding voor vakonderwijzers, be doeld ln art. 101, 9e lid, der Lager-Onderwijs- wet 1920. Aankoop van grond. Het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond ten behoeve van het Waterleidingbe drijf, en tot overneming van gronden be- slema voor straat en plantsocnuanleg en wijziging van exploitatievergunningen, wordt goedgekeurd. Ter vaststelling worden aangeboden nieu we instructies voor den boekhouder voor gas cn water en den boekhouder van de bedrij ven Openbare Werken en Relnigings- en Ontsmettingsdienst. Op voorstel van den heer Vermeulen wordt besloten deze aangelegenheid eerst in de Commissie voor Georganiseerd Overleg te doen behandelen. Verkoop van artikelen aan gemeentepcrsoncel. Aan de orde komt de kwestie van den verkoop van artikelen door de bedrijven voor gas en water aan ambtenaren en werk lieden dier bedrijven. Een gedeelte van he'. college van B. en W. is er tegen, dat gemcen- tepersoneel goedkooper artikelen van die be drijven koopen kan, dan particulieren. Het anciere gedeelte wil dit wel toestaan omda: dit ook in andere gemeenten en bij de pro vincie bestaat. Ook de commissie van bij stand voor gas en water is van dit laatste gevoelen. Zij stelt voor den verkoop van ar tikelen, die direct of indirect verband hou den met gas, water en electrische verlich ting, ook in den vervolge tegen den kost prijs aan de in die bedrijven werkzaam zijn de ambtenaren en werklieden toe te staan, onder de voorwaarde, dat door de bedrijven geen verlies wordt geleden. B. en W. wenschen in de gegeven omstan digheden de beslissing aan den raad over te laten. De heer Homburg dient een motie in waarin de Raad als zijn oordeel uitspreekt dat die verkoop tot ongewenschte toestan den aanleiding geeft; dat het niet verdedig baar is, om aan een deel der gemeentenaren een deloyale concurrentie aan te doen, voor al omdat de handelaren voldoende in de be hoefte voorzien. Spreker stelt aan het slot voor, den verkoop te beperken tot de produc ten, v/aartoe de bedrijven zijn ingesteld. De Voorzitter meent, dat de laatste zin er niet bij hoort. Dat behoort niet tot dit agendapunt. De heer Baarda is het hiermede eens. Spreker keurt het af, dat een dergelijk voor stel zoo plotseling in den raad gebracht wordt. Als dit voorstel wordt aangenomen, dan zou het Gasbedrijf geen fornuizen of andere toestellen aan particulieren mogen verkoopen. Er ontstaat een zeer verwarde discussie. De heer Homburg trekt nu zijn voorstel in. Hij zal te zijner tijd met een ander voor stel komen. De heer Bosman is er tegen, dat een ze kere categorie van ingezetenen voordeelen zou genieten ten koste van andere inge zetenen. De heer Sluiters zegt, dat het in vele particuliere bedrijven de goede gewoonte is, om aan het personeel artikelen tegen in koopsprijs te leveren. De heer Ten Broeke is het met den heer Bosman eens, vooral ook omdat de ambtenaren in Velsen een behoorlijk salaris genieten. Wethouder N ij s s e n ontraadt de bevoor rechting van het gemeentepersoneel ten sterkste, want dat schept precedenten. Wethouder Schilling is van een tegen overgestelde meening. Hij zegt dat als bij voorbeeld iemand van het personeel der Rijksvischhal aan den directeur vraagt, een kist visch tegen inkoopsprijs te mogen koo pen, dit zoo goed als zeker wordt toegestaan. Spreker is voor het denkbeeld van de com missie van bijstand. De heer Waterlander is tegen dien verkoop, omdat dit oneerlijkheid in de hand werkt. De heer Groeneveld noemt het een goed patroon, die zijn personeel bevoor deelt. De heer Schaar noemt de heelt zaak „de sop de kool niet waard". Spreker zou het kleinzielig van den rftad vinden, als die aan het personeel het heel kleine voordeeltje ontneemt. De heer Dalmeijer is vóór het voorstel der commissie van bijstand. Spreker kon vroeger van zijn patroon ook tegen inkoops prijs koopen. Daar steekt heelemaal geen kwaad in. Wethouder Tusenius herinnert er aan. dat het gebruik nu al zeventien iaar in Vel sen bestaat. En nog nooit is er ook maar het kleinste bedrog gepleegd. Moet over zuik een kleinigheid nu zulk een groot principieel de bat gevoerd worden? vraagt spreker." Tenslotte wordt het voorstel van de com missie van bijstand verworpen met 13 tegen 12 stemmen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Auto voor den Vleeschkeu- ringsdienst. B. en W. vragen een crediet voor de aan schaffing van een nieuwen auto ten behoeve van den Vleèschkeuringsdienst. Wordt toegestaan. Opheffing van functies. Aan de orde komt de bekende aangelegen heid betreffende de opheffing van functies bij het Quarantainestation, naar aanleiding van het ontslag aan G. J. Zeegers en H. Voorbraak, waarover in ons blad reeds uit voerige medecleellngen zijn gepubliceerd. B. en W. meenen het ontslag van H. Voor- braak te moeten handhaven en zijn bereid, Zeegers op de verlaagde belooning in tljde- lijken dienst te houden. Aldus besloten. Opzichters voor Gas en Water. B. en W. stellen voor, het aantal opzichters aan de bedrijven voor Gas en Water met één uit te breiden. Wordt goedgekeurd. ,r Schadeloosstelling aan Haarlem. Door den voorzitter van Ged. Staten is aan het gemeentebestuur van Velsen om advies toegezonden de bekende brief van het Haar- lemsche gemeentebestuur aan Ged. Staten inzake de uitkeering van een schadeloosstel ling aan de gemeente Haarlem, als bedoeld bij art. 23 der Wet van 21 April 1927. B. en W. van Velsen schrijven nu het volgende aan den raad dezer gemeente: „Daar wij met het door Haarlem gevraag de volkomen accoord gaan, stellen wij u voor, zulks in overeenstemming met het advies van de commissie van bijstand voor de fi nanciën, ons te machtigen, aan den Voor zitter van Gedeputeerde Staten te berichten, dat u zich met den inhoud van den brief van het Gemeentebestuur van Haarlem kunt vereenigen". De raad vereenigt zich hiermede. Het voorstel van B. en W. tot verkoop van 1506 M2. grond t.e Velsen voor 1800 aan den heer G. Duijcklnck Sander te Velsen, wordt na een langdurige discussie goedge keurd. Weigering bouwvergunning. B. en W. stellen voor, den termijn van beslissing op het beroepsschrift van J. L. Min, tc Driehuis, tegen de weigering van een bouwvergunning (dat bij raadsbesluit van 4 December in handen van B. en W. om advies werd gesteld), met een maand te ver lengen. Wordt goedgekeurd. Woningverbetering. B. en W s+oTlen voor afwijkend h*>«ebik- ken op het verzoekschrift van G. F. Res, te Castricum, om voorziening tegen een aan schrijving tot verbetering van eenige wo ningen aan de Kalverstraat Wordt goedgekeurd. Bijdrage Onderwijskosten. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om voor 1929 een crediet van 260.te verleenen aan den vader van een doof meisje te Velsen als bijdrage in de kosten der plaat sing van een leerling op de school voor slechthoorenden te Amsterdam. Verbouw bijzondere lagere school Ingekomen is een verzoek van de vereeni- ging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden. namens den Kerkeraad der Nederlandsch Hervormde Kerk aldaar, om de benoodigdc gelden uit de gemeentekas te verstrekken voor den verbouw van de bijzondere lagere school aan de James Wattstraat te IJmui den en voor het betegelen van het bij deze school gelegen speelterrein. Omdat de aanvrage aan de bij de wet gestelcis eis e i vo o x voor de gevraagde medewerking te verleenen. Worut goeugeseurd. Stichting bijzondere school voor uitgebreid lager onderwijs. Om dezelfde redenen adviseeren B. en W. ook in te willigen een verzoek van de Ver- eeniging voor Christelijk Onderwijs te IJmuiden, namens den Kerkeraad der Ne derlandsch Hervormde Kerk aldaar, om de benooaigde gelden uit de gemeentekas te verstrekkén voor de stichting van een bijzon dere school voor uitgebreid lager onderwijs in het gedeelte van IJmuiden, ten zuiden van de spoorlijn. Ook dit wordt goedgekeurd. Alleen de heer De Nobel stemt tegen. Directeur Arbeidsbeurs. Tot directeur van den Dienst der Arbeids bemiddeling en Werkloosheidsverzekering wordt benoemd de heer M. W. Hellemons. aajunct-comraies le kl. by de Arbeidsbeurs te Dordrecht, met 13 tegen 12 stemmen, na drie stemmingen. Handelsavondschool. Benoemd wordt tot lid der Commissie van Toezicht op de Handelsavondschool de heei A. de Wit. Te kwart voor elf wordt de vergadering gesloten. OPRICHTING IJSCLUB. De Dinsdagavond in hotel „De Prins" ge houden vergadering ter bespreking van de plannen tot het oprichten van een ijsclub voor Velsen en omstreken was vrij druk be zocht. Na eenige besprekingen werd tot hei oprichten van een ijsclub besloten. Het voorloopig bestuur werd samengesteld a s volgt: S. Baarda, A. Groeneveld, L. va i Hameien, W. v. Heyst, P. Koster, J. v. d. Sluy en Taconis. A.s. Donderdag zal het bestuur bijeenkomen om de noodige voorbereidingen te treffen. UITBREIDING BINNENHAVEN. De binnenhaven nabij de Velser spoorbrug die tot nu toe alleen door binnenschepen werd gebruikt, zal in de naaste toekomst door het stichten van verschillende industrieën in de omgeving ook plaats moeten bieden aan zeeschepen. Naar wij vernemen zal in ver band hiermede door den Rijkswaterstaat dit jaar een begin worden gemaakt met het uit breiden van deze haven. In de eerste plaats zal de haven aanzienlijk verlengd worden, mede ten behoeve van het Hoogovenbedrijf. In verband met den kolenaanvoer ten be hoeve van de in de nabijheid van deze haven te bouwen centrale van het P.E.N. zal er een ligplaats voor kolenbooten gemaakt worden. De mogelijkheid bestaat, dat nabij deze ha ven een industrie tot verwerking van hoog ovenslakken zal ontstaan. HAARLEMMERMEER BESMETTELIJKE ZIEKTE. In het afgeloopen jaar kwamen in Haar lemmermeer 66 gevallen van roodvonk voor. Deze ziekte droeg een goedaardig karakter; Onder de aan deze ziekte lijdende kinderen deden zich geen sterfgevallen voor. Het aantal gevallen van diphtheritis be droeg 3, waarvan 2 met doodelijken af loop. PERSONALIA. Tot onderwijzer aan de bijzondere school te Nieuw-Vennep alhier (hoofd de heer J. Suijk) is benoemd de heer P. de Hoog te Hoofddorp. IJMUIDEN. IJMUIDEN'S BLOEI. In de laatst gehouden bestuursvergadering der Vereeniging IJmulden's Bloei, werd de heer D. Buis Jz. tot vice-voorzitter gekozen. Besloten werd de jaarvergadering te hou den op Dinsdag 29 Januari in hotel No. Eén. OPRICHTING KINDERKOOR. Te IJmuiden-Oost is opgericht een kinder koor van kinderen der Hervormde Zondags school, met aanvankelijk reeds 100 leden. Ais leider is benoemd de heer H. Klees te IJmui- den-Oost. FAILLISSEMENTEN Door de Haarlemsche rechtbank zijn in staat van faillissement verklaard: C. Bakker, winkelier in meubelen etc. te Wijk aan Zee en Duin, Munnikenweg; cura tor Mr. F. J. D. Theyse alhier: A. Lombar Petx-y. bakker te Santpoort, Ha- gelingerweg 29 B; curator Mr. A. A. Huizen- ga alhier; D. U. Vendrig, electricien te IJmuiden Oost, Cederstraat 16; curator Mr. A. W. Hel- lema te IJmuiden; S. H. Vermeeren, melkslijter te Hillegom, Hoofdstraat 29; cux-ator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel alhier; Rechter-commissaris Mr. H. Haga alhier. Opgeheven werden de faillissementen van: N. van Strien. wonende te Haarlem; cura tor Mr. F. J. Gerritsen alhier; J. Salier Jr. te Hill^eom; curator Mr. M. van Toulon van der Koog alhier. A. van Hemert te Haarlemmermeer; cura tor als voren: A. Zandvliet te Hillegom; curator Mr. F. J. Gerritsen alhier. Geëindifd is het faillissement door het verbindend worden der uitdeel in "«i ijst van D. Boot. te Purmerend; curator Mr. H. H. Riepma te Edam. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. De oude hief zijn stok weer op, Hij zag vuvrrood van woede. „Met dat lachen is 't nu uit," Zoo zei hij: „Wees op je hoede! Al je kunsten en je streken Leer ik jou voorgoed wel af. Ik zal jou den stek doen voelen; Dat is voor jou de beste straf!" „Genade," smeekte Billy weenend, „Genade, goede, beste man. 'k Zal altiid gehoorzaa.il wezen, Zooveel als ik maar kan." „Houd op met huilen," brulde d'oude. En gaf Billy weer pen slag, Terwijl de arme, kleine jongen, Al weenend aan zijn voeten lag. Het is verschrikkelijk. Zeker zal er wel iets komen, om Billy te helpen. DE NEDERLANDSCHE MELK AAN DE ARMEN GEGEVEN. De Engelsche koning krijgt melk van Engelsche koeien. Een Reuter-telegram uit Londen meldt of ficieel, dat de uit Amsterdam naai Buckingham-palace gezonden melk dadelijk na ontvangst aan de armen wordt gegeven. Dergelijke geschenken, met de beste bedoe ling natuurlijk gegeven, blijven geheel vooi verantwoording van de schenkers. Onnoodig te zeggen dat de melk voor den koning geleverd wordt door de eigen boerde rijen van den koning. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet v ;rin w< ordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of rite' geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gepeven. AFSCnUIFTHEORlE. Tot mijn spijt vond ik uit het kamp der anti-militairisten in uw b'ad van Maan dagavond geen woord van protest tegen uw artikel Af schuif theorie", hetwelk als hoofd artikel voor komt in uw blad van Zaterdag avond. Reeds het meest elementaire begrip van kameraadschap eischt zulks, toch ten opzichte van den afwezigen medestrijden Als aandachtig toehoorder bij de rede van ex-generaal Von Schönach, zij het mij dan vergund dit woord alsnog fe doen klinken. Want al zit er voor den oppervlakkigeri lezer veel waars in bedoeld artikel, dan mag toch niet uit het oog verloren worden, dat men hier slechts fragmentarisch de rede van Von S. bespreekt en zulks bijna altijd tot verkeerde gevolgtrekkingen moet leiden. Immers de spreker ziet in zijn rede een groot aantal oorzaken welke dpn oorlog brengen en daaronder ook de grootindustrie, In hoeverre dit laatste juist of onjuist is in het midden latende, kan men dan met een dergelijk onderdeel van de geheele rede deze totaal als niet sterk kwalificeeren? Zeker als de ex-generaal als een zeer voorname oorzaak van den vorigen oorlog ook het Duitsche militarisme had aangege ven, dan had hij ook m.i. sterker gestaan Bestaat echter de mogelijkheid niet, dat achter dat militarisme toch de groot-industrie zat en het er een noodwendig gevolg van was? Weet Von S. als ex-generaal daarvan misschien wat meer? Al moet aan diezelfde grootindustrie dan ook later gebleken zijn. dat men had misgetast. De door u gevonden „mogelijke oplossing" kan ik maar zeer matig waardeeren. In het leven van ieder mensch komen physieke schokken, die bij den een vroeg, bij den ander laat, meer en minder, zelfs het totaal tegengestelde van wat eens vast stond, kun nen omvormen. Zou dan een heftige schok als het be schaamd maken van wat gedurende een menschenleeftijd zoo vast vertrouwd werd, niet in staat zijn tot andere zienswijzen te komen? Is diezelfde vlucht van den keizer niet de genadestoot geweest voor het toen heerschen- de regime in Duitschland en zouden er met den ex-generaal niet nog duizenden Duit- schers óp dien schok precies zoo gereageerd hebben. Natuurlijk en even zeker, als dat een groot percentage daarvan nooit dien schok gevoeld zou hebben bij een zegevierend bin nentrekken der Duitschers binnen Parijs en misschien ook Von S. niet. Neen, een nabeschouwing, behelzende in de eerste plaats bewondering van den man. die als welgesteld, adellijk Pruisisch officier met alles durfde breken en openlijk zijn tegengestelde meening luid uitriep, zou m.i. heel wat hooger gestaan hebben. Daarna kritiek in opbouwenden zin, vol gaarne, dat had een steentje kunnen bij dragen tot het gebouw van een „Wereld vrede". Immers daarmede had men juister kunnen doen zien aan hen onder de toe hoorders die in hun enthousiasme het criti- sche standpunt hadden verlaten, die zeker zwakke plekken in de rede van Von S. Een, misschien geheel onjuist beeld van des sprekers goede bedoelingen en eerlijke overtuiging te malen is afbrekende crltiek. welke slechts schade aan de goede zaak kan doen. J. VAN BOCKHOVEN Dzn. Om te beginnen met het slot: men moet zeer voorzichtig zijn met de uitdrukkingen „opbouwende" of „afbrekende" critiek. Ge woonlijk vindt de bestrijder afbrekende cri tiek die, waar hij het niet mee eens is en opbouwende die, welke met zijn meening overeenstemt. Aan bewondering voor den oud-Pruisischen officier zijn wij niet toe, daarvoor heeft hij te lang het militaire régime gehuldigd en gesteund en is eerst tot inkeer gekomen toer. de Duitsche plannen mlsgeloopen waren. Van meer belang is de betichting, dat slechts een fragment uit de rede besnroken werd en dat dit tot verkeerde gevolgtrek kingen moet leiden. In het begin van onze beschouwing hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat wij het verclag van de rede die de heer von S. eenige dagen vroeger elders gehouden had, hebben laten liggen en afgewacht tot zijn optreden te Haarlem; toen ook daarin niets anders voorkwam dan wat wij in het eerste verslag gelezen had den, hebben wij pas de reoe gecriticeerd, zoodat wij de opmerking van onvolledigheid niet op ons kunnen laten rusten. Wij zouden aan de toespraak grooter waarde hebben gehecht, wanneer de ex-generaal midden in den bloeitijd van het militairisme de houding had aangenomen, die hij pas gevonden heeft nadat de ex-keizer over de grens- was ge vlucht en dus ernende, dat hij den veldtocht verloren had. Tenslotte: iedere trouwe lezer weef# hoe vaak en op welke verschillende wijzen wij al tijd weer voor den wereldvrede pleiten. Daar voor heeft Haarlem's Dagblad geen aanspo ring noodig, ook niet die gelegen kunnen zijn in redevoeringen van voormalige Prui sische generaals. REDACTIE. NGEZONDEN MEDEDEELINGEN k t>0 Cent» per re«jeL Rheurratiek De pijn is te verzachten, s' het lijden te verminderen! i Wacht niet tot de kwaal ver- ergert, masseer direct met ANKtK KLOOSTERBALSEM DONDERDAG 17 JANUARI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Boris Lensy-trio. 2.00 Electriciteitspraatje. 3.00 Kniples. 4.00 Ziekenuurtje o.Lv. Ant. van Dijk. 5.00 Sportpraatje door H. Hollander. 5.30 Concert door het Omroep-orkest. Jacq. Verlinden, zangeres. 7.15 Engelsche les. 8.00 Aansl. van het Concertgebouw te Amster dam. Het Concertgebouworkest o. Lv. Fritz Busch. Daarna persberichten. 10.04 Dansmu ziek. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzendin'g). 11.00 Ziekendienst o.l.v. een Geref. predi kant. 12.30 Concert. Mevr. H. Heldeman-Smit piano. D. Vos, viool, F. Meyerse, zang. 2.00 Schooluitzending. A. K. de Groot: Zendings werk in Soedan. 6.30 Literair halfuurtje door P. J. Risseeuw. 7.00 Boekhoudles. 8.00 Evan gelisatie-avond in het Gebouw der Baptis tengemeente Den Haag. Voorganger Ds. Je- ronimus. Sprs.: J. v. d. Schors: Een drama tisch verleden. Ds. B. Planting: Een beteeke- nisvol heden. Dr. Jeronimus: Een heilrijke toekomst. J. de Ruyter, organist. Zangkoor „Gode zij ons lied". DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Lichte muziek. Rowley- trio. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Causerie. 3.20 Vesper van de Westminster Abbey. 4.05 Causerie. 4.20 Con cert. London Ensemble Kwintet. Dans-orkest 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsbe richten. 6.50 Voor de landbouwers. 6.55 Muziek 7.05 Bach's koorprelude's. 7.20 Muziekcritiek.' 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Celloconcert. 8.20 Concert. De Militaire kapel. O. Bryngwyn bariton. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „Clothes props". Gershom Parkington Kwintet. Koor en solisten. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.50 „Tosca", opera van Puccini. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muz. 12.25 Orke~***oncert 3.20 Declamaties. 5.05 Orkestconcert. 7.20 Robert Koppel-avond. Klein Werag-orkest. 8.20 Het Schlesische Philharm. Orkest. Ra dio-compositie van Hans Flesch. 8.55 Ro bert Koppel-avond (vervolg). Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1650 M. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Blaas-orkestconcert. 8.20 Speciale Om- roepcomposities van Flesch. De Schlesische Philharmonïe. 8.50 Pianoconcert. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 10.20 Gramofoopmuz'ek. 5.05 Orke*tcon- cert. 6.45 „Doge und Do-arossa", opera van Roselius. 10.25 Dansmuziek en cabaret. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6 55 Triocorcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Variété en dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10