DATUMSTUKJES DE VIERVOUDIGE MOORD TE GROOTEGAST. '46e Jaargang No. 13981 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Zaterdag 19 Januari 1929 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEURENi J. C PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week f 0.27H, met Geïllustreerd Zondagsblad 1 0-32. Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een aeent gevestigd is (kom der gemeente) f 3.57H* Franco per post door Nederland f 3.87H. Losse nummers f 0.06. GeilL Zondagsblad per 3 maanden f OJ57yit franco p. post UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEURROBERT PEEREBOOM Bureaux Groote Houtstraat 93 DrukkerijZuider Buiten.paame 12 Telefoon No».Directie 13082 a Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 12713 Drukkerij .0122, 12713 Postgiro No. 38810 ADVERTENTIEN1-5 regels I 1.75. elke regel meer 1 0.35. Reclame» IO60 per regel. Reductie bi) abonnement. Annonces van Vraag en Aanbod 1-4 regels 10.50, elke regel meer 10.15 bullen Arrondissement dubbele prijs. Onre Groentjes IWoensdag en Zaterdag) 1-4 regels 10.25, elke regel meer 10.10 Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uilkeer ngen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden I 600-, Verlies van Hand, Voet of Oog 1400.-, Duim I 250-, WJsvinger 1150-, Elke andere vinger I 50-, Arm- «f Beenbreuk 1100- DIT NUMMER BESTAAT UIT TWINTIG BLADZIJDEN. EERSTE BLAD VOOR DE AGENDA Verwijzen wij naar de tweede pagina van dit blad. De ramp bij den Hoek Voor de nabestaanden der 8 helden Onze inschrijving Hebt u al bijgedragen? Doe het nul J. C. de Zw. N. N. Mies Mevr. T. M. R. F. „Orang Steiloor" T. v. B. N. L. B. N. N. N. H. L. B. S. Wed. Br. Zieke dame MeJ. N. N. N. N. N. N. W. K. Spaarpot A. H. W. Fam. B. te Haariem X. L. H. P. L. T. H. Mevr. de K. R. B. N. N. Mevr. W. M. Th. Mevr. van C. Overvees Fam. P. J.P. F. van E. M. J. D. P. A. H. W. C. J. Schr. M. H. B. J. K. Personeel Registratie en Hypotheek gebouw ■Mej. W. v. d. G. Mej. E. Tilly J. N. N. J. V. A. A. J. J. B. B. J. P. v. B. fam. v. W. Wed. Z. E. O. fam. H. P. H. de L. Wed. v. d. H. fam. C. Joh. F. L. Bobbie S. van Dolly Eern. de V. Mr. K. id. de kinderen N. N. N. N. B. de H. A. K. Hf. Jhr. Mr. L. H. E. T. V. B. H. R. A. K. A.D., Bentveld J. V. Spaarpot ,Tan en Jo K. Mevr. Wed H.-K. Mevr. Wed. L.-K. Fam. O. Mej. P. M. W. S. S. P. H. K. Th. S. M. van S. M. van O. Dr. W. v. d. B. In. B. de J. In. H. G. S. D. Fam. H. R. J. W. F. Joop en Theo M. A. J. K. Uit Annie's spaarpot Fam. E. A. J. T. D. W. G. W. v. H. G. E. Uit de snaarpot van Jopie J. v. d. B. J. A. v. d. B. B. W. K. Wedstrijd Com. „Santos" Kinderen U. P. T H. Vrugt Mr. Aesem Een kantoor v. Vaste- Goederen te Haarlem Fam. C. Jaap en Gim Jopie P. E. G- J. Kroeze 1.— 1.— l.— 2.50 1.— 2.50 1.— 100.— 100.— 2.50 1.— 25.— 0.25 2.50 2.50 2.— 3.50 2.50 2.— 10.— 3.— 7.50 1.— 1.— 1.— 2.50 2.50 2.— 10.— 1.— 2.50 5— 1— 2.50 2.50 1.— 25.— 2.50 5.— 2.50 57.45 2.50 1.— 1.— 1.— 25.— 25.— 1.— 2.50 5.— 10.— 2.50 1.50 2.50 1.— 2.50 10.— 1.— 1.— 5.— 1.— 0.50 1.— 1.— 2.50 1.— 2.50 60.— 1.— 5.— 3.— 0.60 10.— 0.50 6.25 1.— 5.— 1.- 5.— 2.50 10.— 5. 10 2.50 2.50 10. 1.— 10. 0.25 1 0.25 2.50 10.— 2.50 1.50 1.- 1.- 2.50 2.50 2. 20.50 2.— 1.— 1.— 10.— 10.— 8.— 2.50 2.50 1.— 25.— N. N. 1— L. K. 2.50 J. K. V. t» 10.— Pers. Haarl. Blousenfabriek 17.05 N. N. ra 1.— Kantoorpers. Drostes Cac. en Choc. fabrieken N 32.50 J. J. M. 2.óu N. N. 0.50 H. W. B. 10.— van L» 2.56 Exp. per V. en D. 7.02 Mr. E. en kinderen E. 12. A. M. 2.50 P. M. 1 A. H. 2.50 Van B. 1— F. W. en L. 50.— Personeel F. W. en L. 50. J. J. de J. 2.— N. V. Haarl. Blousenfabriek 25.— W. E. Zuurendonk 5.— Mevrouw L. P. 2.50 "aj. J. G. 25.— H. B. 2.50 V. Lc 25.- E. H. 2,50 Bobbie w 1-— Tj WL 25.— fam. P. J. B. ra 2.— .1. L. n 1.— W. H. S. te A. 10.— Th. W. K. 3.— Digna 1-50 Lager Postpersoneel Heemstede 3.50 Wed. B. V. V. .ra 10.— Coll. Haarl. Reddingsbrigade 40.50 Met den hoed rond Amb. Openb. Werken m 58.80 H. B. Heemstede 10. Totaal heden Vorig totaal Samen tot heden 1245.42 1326.23 HET STADSAUTOBUSNET VOLTOOID. DE LAATSTE LIJN IN GEBRUIK GENOMEN. Heden, Zaterdag, is met het in gebruik nemen van lijn 1 het geheele net van auto buslijnen der Haarlemsche Brockwaybus Maatschappij voltooid. Lijn 1 is de Weste lijke lijn van het Elzenplein vla Hoogerwoerd, Kleverpark, Station, Postkantoor, Leidsche kwartier en Bosch en Vaart naar Bosch en Hoven, dicht bij de Zandvoortschelaan. De rijtijd is een half uur, zoodat met 4 bussen evenals op lijn 2 een kwartierdienst kan. onderhouden worden, van 's morgens 7 uur tot 's avonds half twaalf. Lijn 3 heeft een 20-minutendienst. Overwogen wordt, den dienst op lijn 2, intensiever te maken, omdat de behoefte daaraan zeer zeker gebleken is. Afgewacht wordt echter of de drukte even groot zal blijven, nu lijn 1 ook een gedeelte van het gebied van 2 doorkruist (de Hooger woerd). Tot nu toe stopten de bussen over al, waar de passagiers dit wenschten. omdat de halteborden er nog niet waren. Deze zullen de volgende week bevestigd worden. De Brockway heeft voor de stadsüjnen nu 15 wagens in dienst. Zij verschaft werk aan 30 chauffeurs, een groot aantal wagen- wasschers, monteurs en controleurs, teza men ongeveer 50 man. Een voorloopige ga rage is ingericht in het Krelagehuis, en een betaalkantoor voor de chauffeurs op den Kruisweg, hoek Stationsplein. Over een maand is de inrichting van een definitieve garage te verwachten op het terrein van de oude Schotensche gasfabriek, waar ook de IJmuidensche Brockwavbussen zullen wor den worden ondergebracht. DE PH-AEN ZONDAG OP SCHIPHOL? DE POST NIET PER TREIN. Naar de Tel. verneemt, ziin de te Kon- stantinopel gerezen moeilijkheden in ver band met de komst van de PH-AEN in orde gekomen en is de verelschte startvergunning verleend. Het vheatulg kan, als ahes mee- loont. Zondagmiddag laat op Schiphol wor den verwacht. De_ mall is aan boord geble ven. daar de Oriënt-exnress niet eiken dag loont. nl. Maandag-, Donderdag- en Zondae- avond, zoodat pas a.s. Zondag de mail uit Knnstantinopel zou kunnen worden verzon den. DE LEENfNG DER GEMEENTE HAARLEM. INSCHRIJVINGEN TEN VOLLE TOEGEWEZEN. Naar wij vernemen zullen de inschrijvin gen op de leening der gemeente Haarlem van 4.000.000 a pCt. (koers 99 7/8 pCt.) ten voile worden toegewezen. EEN NIEUWE SCITO,,i"BL,RG TE AMSTERDAM? Door den heer G. H. Koopman te Amster dam is aan B. en W. van Amsterdam een schrijven gericht, waarin hij voorstellen doet tot den bouw van een nieuwen schouwburg aan de Ferdinand Bolstraat tusschen Wete ringschans en Nic. Witsenkade aldaar. De kosten zouden t 2.500.000 bedragen. Haarlem, 19 Januari. Ten Prinsenhove. Vandaag vindt u in dit nummer verslag en overzicht van de negende en tiende be- grootingszittingen van den gemeenteraad. Nog houden Raad en Pers braef stant en eveneens de officieele verslaggevers van het nieuwe bureau dat zich daarmee belast heeft, en die dadelijk met hun neus in de boter zijn gevallen. Ik zal de breedsprakigheid van den ge meenteraad niet verdedigen, maar wel zijn leden. Mag ik een beroep doen op uw mede- doogen voor hen? Man voor man en vrouw voor vrouw vinden zij dat weet ik zeker, en sommigen hebben het mij bij deze en vo rige gelegenheden trouwens verzekerd dat het veel te lang duurt. Vindt u dat vreemd? Zegt u: Wat is dat nu, zij hebben het toch zelf in de hand, althans in de tong, om het korter te maken? Zoo eenvoudig is de toestand niet. In elk openbaar college is elk üd op zichzelf voor stander van een korte, zakelijke begrootings- behandeling. En telkenmale tijgt hij met de beste voornemens ter zitting. Ik kan mij zoo voorstellen dat hij tot zichzelf zegt vooral omdat het Januari is, en zijn jaarlijksche goede voornemens dus nog frisch in zijn ge heugen zitten: „Nu zal ik weer eens extra kort en bondig zijn. Dat maakt ook meer in druk. Het is de beste manier om iets te be reiken. Je moet den Raad niet vermoeien. Ik weet precies wat ik zeggen zal, en ik laat mij niet verleiden tot re-, laat staan du plieken. Dan komt hij in de Prinsenhovelijke sfeer, de burgemeester geeft het startsein, en weldra vervagen zijn beste voornemens. Hij wordt eenvoudigweg meegesleept. De psychologie van de massa, die onberekenbare kracht, die revoluties heeft veroorzaakt omdat de zon scheen en staatsgrepen verhinderd omdat het regende, grijpt hem in haar klauw. Er is niets aan te doen. Hij krijgt het woord, wordt ge ïnterrumpeerd, laat zich op zijwegen bren gen, moet weer terug, valt den vorigen spre ker aan, enfinalles loopt anders dan hij verwacht en berekend heeft. En met zijn col lega's gaat het net zoo. De bezadigdsten on der hen probeeren op hun tijd om „onder den voorzittershamer door te glippen" ik hoop dat dit een nieuw beeld is en opnieuw het woord te krijgen over een zaak die al af gedaan is. De man die 's morgens heilig van plan was om niet te repliceeren doét het twee maal zoo lang als zijn eerste instantie was. De funeste psychologie van de massa-van negenendertig heeft hen allen te pakken. En als zij 's avonds, moegepraat, thuiskomen zeggen zij tot hun gezin: „Het is weer ver schrikkelijk langdradig. Er komt geen eind aan. Volgende week? Misschien. Het is te hopen. Daar hebben we nu in tien zittingen bijna acht hoofdstukken van de uitgaven afgehandeld, en er zijn er zestien, plus de bedrijven en de inkomsten. De eenige licht zijde is dat er in de tweede acht veel min der zit dan in de eerste. Tenminste, zoo op het oog, en volgens de ervaring, maar je kunt er niet op aan. Kan ik Donderdag avond bij de Jansens bridgen? Ik weet het niet, zeg maar van niet Wethouder mi'. Gerritsz heeft het deze week over commissies gehad. Hij had liever het rapport van een éénling dan dat van een commissie, wat den tijdsduur van de zaak betrof. Commissies, zei hij, hebben geen geweten en geen gevoel van verantwoorde lijkheid. De heele Raad was op dat moment te uitgeput om den wethouder te vragen of deze geduchte termen dan ork niet op het college van B. en W. een commissie van uitvoerend bewind en op den Raad een commissie var. wetgevend stadsbestuur sloegen. En of de wethouder misschien een dictator wou als logische consequentie van zijn betoog? De heer Van Llemt had zich overigens dit gruwelijke woord al laten ont glippen. Maar natuurlijk verguist mr. Gerritsz, die sociaal-democraat ls. niets erger dan de dictatuur. En met die krasse woorden heeft hij het vast niet zoo erg gemeend. Straks, als wij weer in normaler Raadsba- nen terugkeeren, zal hij ongetwijfeld - zooals voorzichtig en te doen gebruikelijk ls zijn commissie van Bijstand loven. En nie mand heeft meer eerbied voor het gezag van den Raad. niemand heeft er ons immers va ker aan herinnerd dat deze aan het hoofd der gemeente staat- Het was natuurlijk slechts de psychologie van de massa, de onbedwingbare macht. waartegen de wethouder in verzet kwam. Een wonderlijk ding. Maar wij houden braef stant. R. P. OOK IN ROEMENIë STERKE SNEEUWSTORMEN. BOEKAREST 19 Jan. (VJD.) Sedert Donder dag woeden in Roemenië hevige sneeuwstor men. Op sommige plaatsen in Boekarest ligt de sneeuw 1 M. hoog. De treinen onder vinden groote vertraging. Telefoon- en tele graafverbindingen zijn gedeeltelijk onder- brok' De schepen die in Constanza binnen komen hebben veel te lijden gehad van de stormen, die op de Zwarte Zee woeden. HET BELGISCH KROONPRINSELIJK PAAR. SOERABAJA. 18 Jan. Aneta). De Kroon prins van België en diens gemalin hebben een vliegtocht boven Soerabaja gemaakt in een der marinevliegtuigen. Het woord is aan Anatole France: Als een denkbeeld den mensch aangenaam aandoet is dat voor hem voldoende om het als waarheid te aanvaarden. De gedachten die algemeen door de menschen als waarheid erkend worden zijn diegene die hun ijdelheid streelen of beantwoorden aan hun hoop en verlangen troostrijke gedachten en het komt er niet op aan of zi) ergens op gegrond zijn of niet DE TOESTAND VAN GEORGE V. LONDEN, 19 Jan. (V.D.) Het Vrijdagavond uitgegeven bulletin luidt: De koning heeft een kalnien dag gehad. Er is geen verande ring geconstateerd in den toestand van Z. M. Het volgende bulletin zal morgenavond uitge geven worden. DE NIEUWE FIETSENDIEFSTALLEN. Twee fietsen zijn gestolen op de Groote Markt, waar zij ieder afzonderlijk voor een huis neergezet waren, een is gestolen bij het perceel Prinsessekade 42. BOUTADE. Nu is de winter goed op gang. De mopperaar compleet op stang. De wandlaar kletst bij eiken stap. In vieze sneeuw-en-water pap. Een fietser trapt hem. door de brij Het broekeind vies gespat, voorbij. Een slidderende autoband. Smijt vuil in bogen naar den kant, De sneeuw is op de wegen bruin En zachte borstplaat in den tuin. Er komt weer water op het ijs, T Is alles smerig, dof en grijs. Het druppelt, siepelt, vies en nat. Het glijdt en glibbert, kleeft en spat. De mensch ls knorrig, voelt zich naar Als natte lappen, klef en zwaar, 't Is alles somber, mat en grauw. Van vochtig vuile kille kou. En ls die modder van de baan, Dan zal het wel weer sneeuwen gaan. De Zondag belooft veel alvast. Want alle sport is afgelast...» En waaraan danken wij dit weer? Het komt eenvoudig hierop neer. De IJsclub nam het dwaas besluit En schreef een kunstrijwedstrijd uit. Het voorspel van het drama. (Zie ook de le pagina van het Derde blad). Omtrent het drama te Grootegast verne men wij nader, dat Wijkstra, nadat hij den eersten veldwachter had doodgeschoten om zijn huis is geloopen en vanuit de achter deur de drie andere veldwachters doodge schoten heeft, die zich daar verdekt hadden opgesteld. Daarna is hij met een kennis, zekeren H., op de fiets naar Tolbert gegaan en daar vandaan ner auto naar Groningen. Hij vervoegde zich bij het ziekenhuis om ver bonden te worden. In het ziekenhuis deed men dit echter niet, doch men waarschuw de de politie. Wijkstra ls toen met zijn vriend door de stad gegaan, waar recher cheurs hem spoedig arresteerden. Wijkstra is volkomen toekeken In gsvatbaar en toont geen berouw. H., die eveneens werd gearresteerd is later weer op vrije voeten gesteld. De gearresteerde Wijkstra was ongeveer 30 jaren oud en stond bekend als een zeer goed schutter. Wij lezen nog in de Tel.: In tusschen heeft het vreeselijk drama no° een voorspel gehad. In een klein huisje op dc helde woonde S. Wobbes met zijn vrouw Aal - tje van der Tuin, welke laatste ongeveer 3C jaar was- Zij hadden zes kinderen van twee tot zeven jaar. Er was vaak gebrek in de wo ning en na eenigen tijd kwam Wobbes op hei onzalige idee diefstallen te plegen. Hij was als oud-knécht goed bekend in het palehuis van Stokkeboom en van de situatie aldaai geheel op de hoogte. Zoo ontvreemdde Wob bes daar huiden en woL De diefstallen kwa men echter uit. Beweerd wordt dat zijn vrouw hem tot een en ander zou hebben aangezet. Wobbes werd gearresteerd en tot anderhalf jaar gevangenisstraf veroordeeld welke straf hij aanvankelijk moest uitzitten in Leeuwarden. Later werd hij naar de open luchtgevangenis te Veenhuizen vervoerd. In cieze gevangenis zon Wobbes op wraak Hij kon het den veldwachters maar niet vei- geven, dat zij hem hadden aangehouden. In zijn bneven vanuit de gevangenis aan zijn vrouw schreef hij herhaaldelijk, dat zoodra hij weer thuis kwam, hij wraak zou nemen. De vrouw was intusschen armlastig geworden en kreeg van het Burgerlijk Arm bestuur ondersteuning. Doch zij vond het be drag van dezen steun te gering en sprak meermalen de bedreiging uit, dat als haar onderstand niet zou worden verhoogd, zij haar kinderen zou verlaten. Tijdens de af wezigheid van haar man had Aaltje het bovendien met de echtelijke trouw niet zoo heel nauw genomen en was haar echtgenoot wel eenigszois ontrouw geworden. Op donkere avonden kreeg zij wel bezoek van een 33-jarigen vrijgezel, die even verder bij zijn oude moeder, de weduwe Wijkstra, inwoonde. Hij oefende het beroep uit van metselaar-voeger, klompenmaker, muzikant, doch bracht zijn tijd veelvuldig in ledigheid door. Van hem ging in deze streek de roep uit, dat hij een bijzonder goed schutter was, het geen hij meermalen had bewezen. Onder zijn kornuiten van de heide gold het als een bij zonder kunststukje, wanneer hij 'n lucifers doosje van een op een tiental meters ge plaatsten kameraad van het hoofd afschoot. Gewoonlijk werd dit bravourstukje gevolgd door een ander. Men hield dan n.b. op tien meter afstand een halve-stuiverstukje tus schen wijsvinger en duim, hetgeen Wijkstra met onfeilbare zekerheid er tusschen uit schoot. Wijkstra was de Willem Teil van de streek. Doch nimmer heeft men vermoed, dat deze zelfde schutter tot een zoo gruwe- lijken moord als heden gepleegd. In staat zou zijn. De burgemeester van Grootegast, de heer Bonn-'ma vertelde nog: „Wanneer maar een ve'dwaehter zijn woning nacerde. ontstal: hij in woede en nooit was hij tot een onderhoud met de mannen van het recht en d>; wet genegen Meermalen zeide hij: „Als ze mij ooit komen halen, schiet Ik ze kapot". Maar voegde de burgemeester hieraan toe. de bevolking van mijn gemeente is over het algemeen een goede en rustige bevolking en nooit onder vind ik eenigen last van hen. Daar, waar de heide overloopt in de Friesche grens, wo nen eenige belhamels, die In staat zijn Iemand te vermoorden Doch nooit heb lk geweten, dat hier een mensch zou wonen, die een medeschepsel in koelen bloede kon vermoorden. Tijdens den omgang van Wijkstra met vrouw Wobbes werden beider, het eens over de te volgen gedragslijn. De meest verfoei lijke daad, welke een moeder kan volvoeren, volbracht deze vrouw: zij verliet haar kin deren en ging bij haar minnaar inwonen. Diens moeder T*ng daarop bij haar dochter Inwonen te Tolbert. Aan de moedwillige verlating van de k'n- deren kwam echter de rechterlijke macht te pas. Van de Justitie te Groningen kwam, gelijk reeds in he: kort gemeld óp 11 Januari het bevel, dat de vrouw desnoods met goweld naar Groningen moest worder vervoerd, ton einde gehoord te worden'. Bij de eerste aan maning had de vrouw echter geweigerd naar de hoofdstaa te komen. Nu echter werd de zaak ernstiger, ver volgde de burgemeester, want de Officier van Justitie had ons gemachtigd desnoods meü geweld de weigerachtige en onwillige binnen te brengen. Wetende met welk een gevaar lijk stel menschen ik te doen had, had ten stadhutze een overleg plaats tusschen ge meenteveldwachters en rijkspolitie. Afge sproken werd dat vier politiemannen zich des morgens ln de vroegte om acht uur naar het kleine huisje zouden begeven, om in het n»ac.htelljk donker de woning aan den Zand weg te naderen en te trachten hun opdracht te volvoeren. De omgeving was door den jongsten sneeuwval in een wintersch land schap herschapen en zoo togen onze wakkere mannen op pad. Wat toen precies is geschied, zal wel nooit geheel worden opgehelderd. Wijkstra's afscheid. Na den moord begaf Wijkstra zich aanvan kelijk per flets naar zijn gehuwde zuster waar ook zijn moeder inwoonde, van wie hij af scheid heeft genomen. Onderweg ontmoette hij eenige bekenden wlen hij toeriep: „Ik heb vier agenten dood geschoten en nu ga ik weg." Als een jager die zich nog beroemt op een voor hem for tuinlijk verloopen Jacht. Toen hij bij zijn zuster was aangekomen en zijn moeder de daad had bekend, nam hij na het vertellen van zijn relaas hartelijk af scheid van haar en zei tot haar: „Nu neem lk afscheid van jullie, want je ziet me nooit meer terug." Een zware taak rustte gisteren vervoleens op de schouders van burgemeester en secre taris. om de vrouwen van de verslagenen van de droeve tijding op de hoogte te gain stellen. In den Joop van den middag kwamen vier diep getroffen vrouwen voor het raad huis en traden onder doodsche stilte van de omstanders het pebouw binnen. In een ach terkamer onder wollen de'-ens, de gezichten onbedekt, la^en daar de vier daoneren uitge strekt. De vrouwen namen kennis van het vreeselijk gebeuren. Twee van haar rustig het leed dragend, de twee anderen verscheurd van smart. Een golf van sympathie, deernis en mede lijden ging naar haar uit, naar deze vrouwen op wier schouders de zwaarte van den slag zoo ten volle zal wegen en diep ontroerd staarde de bevolking van het dorpje haar na. 17 DOODEN TENGEVOLGE DER SNEEUWSTORMEN. WARSCHAU. 18 Jan. (VT>.) In Po^en heeft de Jongste sneeuwstorm groote schade aange richt, daar ongeveer 180.000 arbeiders te werk moesten worden gesteld om de spoorba nen vrij te maken. In totaal zijn 123 perso nen- en 276 goederentreinen ln de sneeuw blijven steken. Verder zijn 9 menschen door treinen verrast en overreden. Ook bij het sta tion Krodno zijn bij een spoorwegongeluk 2 personen om het leven gekomen. In het Oos teen des lands zijn drie menschen doodgevro ren, terwijl een oude man en twee Jongens door wolven zijn aangevallen en crscheurd.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 1