HERINGA &WUTHRÏCH, BLIKSEMBEVEILIGING WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN HAARLEM'S DAGBLAD donderdag 24 januari 1929 (Adv. Ing. Med.) standlgheld hernomen heeft, maatregelen noodig waren om In het tekort te voorzien. De gemeenteraad heeft, zooals men weet. in dezelfde zitting waarin het P. E. G. E. M.-be- sluit genomen werd, ook de gelden toegestaan voor de noodzakelijke uitbreiding. Men hoopt de nieuwe turbine voor het einde van het jaar gereed te hebben. Er wordt „met man en macht" gewerkt om dat resultaat te verkrij gen. Dan zal Haarlem weer geheel zelfstandig kunnen zijn. Nu is de capaciteit van onze cen trale zoo, dat er geen reserve meer is. Maar dan zal Haarlem, met een geheel modern uit geruste centrale, geheel in eigen behoefte kunnen voorzien. Er bestaat zekerheid, dat de kostende prijs voor onze centrale dan ook aan den lagen kant zal zijn. Niet onmogelijk is, dat in de verre toekomst als de Hoogoven-centrale eens klaar is, het P. E. N. een aanbieding zal doen aan Haarlem om stroom te leveren, maar dan zal Haarlem die alleen mogen accepteeren, als stroom te gen lageren prijs wordt aangeboden dan den reeds lagen kostenden prijs van de Haarlem- sche centrale. Het zal evenwel de vraag zijn of tegen dien tijd de Hoogoven-centrale nog profiteeren zal van de goedkoope Hoog-oven gassen, want die gaat het lioogovenbedrijf steeds productiever maken in eigen neven- bedrijven. Het blijft op het terrein van de electrici- teitsvoorziening in onze provincie een eigen aardige toestand. Een feit is, dat het P. E. N. krachtens zijn concessie aan het rijk, ook stroom mag leveren te Haarlem. Natuurlijk zal het daartoe wel nooit komen. Maar de Haarlemsche centrale bedient ook de tram wegmaatschappijen van stroom. De gemeente moet in elk geval zorgen, dat zij zoo goedkoop kan produceeren, dat zij aan deze maatschap pijen goedkooper stroom kan leveren, dan het P. E. N. Bovendien is de samenwerking tus- schen tram en gemeente innig geworden, doordat vele werken voor gezamenlijke reke ning zijn uitgevoerd, dat het moeilijk zal wor den voor het P. E. N. om daar tusschen te ko men. Een der moeilijkheden is de regeling van de P. E. G. E. M.-ontbinding. De eigendommen moeten verrekend worden Het staat reeds vast, dat het P. E. G. E. M.-gebouw dat pas bij de Haarlemsche centrale gebouwd is, in eigendom zal overgaan aan Haarlem. De wegen te Haarlemmermeer Het rooien der bootnen Naar wij vernemen Is in verband met dén aanleg van de primaire wegen in Haarlem mermeer, thans in de richting naar Heem stede een begin gemaakt met het rooien van de langs den Kruisweg de verbindings weg tusschen Heemstede, Hoofddorp on Aalsmeer staande groote iepenboomen. Wanneer er zoo'n zware stam onder de bijl van den houthakken moet vallen, kan dit niet geschieden aan den slootkant in ver band met de daar aanwezige electriciteits- en telefoon geleidingen, zoodat Sommige ge velde boomen eerst dwars over den weg komen te liggen, hetgeen moeilijkheden ver oorzaakt bij het passeeren van auto's enz. De boomenróoiers doen echter in zoo'n geval hun uiterste best om den weg weder zoo gauw mogelijk vrij te maken, zoodat het oponthoud gelukkig niet lang behoeft te du ren. de plannen voor haarlem- noord. Het natuurschoon by Spaarn- dam blyft behouden. NIEUWE VERBINDINGSWEGEN MET BLOEMENDAAL. Vier maanden geleden gaven wij een schetskaart van uitbreidingsplannen door Openbare Werken ontworpen voor Haarlem- Noord. Thans zijn weer eenige. detail-teeke- ningen van dit groote plan afgewerkt. Daar uit blijkt, dat het de bedoeling van ons ge meentebestuur is om het natuurschoon bij Sp&ftrnd&m zooveel mogelijk te behouden De oever van het Spaarne zal onbebouwo blijven Bovendien zijn op dit gedeelte var; Spaarndam van toepassing de bepalingen over „verboden kringen". In verband met dc: forten mag daar op verschillende terreinen niet gebouwd worden. Bij Spaarndam zal niet alleen grond voor een sporthaven, maar ook voor een clubgebouw voor watersport ge reserveerd worden. BU Spaarndam is ook een wandelpark ontworpen van 31.2 H.A. In het centrum kan dan een restaurant ge bouwd worden. Er komen in het uitbreidingsplan voor Haarlem-Noord de volgende groote ver keerswegen r Weg langs de Delft; Rijksstraatweg; Weg langs het Spaarne* Zaanenlaan, die met een viaduct onder den spoorweg HaarlemVelsen aansluiting zal geven op nieuwe wegen naar Bloemen- daal. Als de aansluiting met het station Bloe mendaal verkregen zal zijn, bestaat het plan om aan dezen kant van het station een in- en uitgang te maken. Spaarnhovenstraat weg die aansluit op dc kruising Jan GijzenvaartDelft. Het watermolentje op het weiland ten N. van de Kleverlaan zal behouden blijven. In de omgeving van de Jan Gijzenvaart is een terrein voor een schoolgebouw gere- surveeid. Op enkele plaatsen komen plant so.nen en kinderspeelplaatsen. GEVONDEN RIJWIFI.EN. De Commissaris van politie te Haarlem maakt bekend, dat in den loop van 192S aan het bureau zijn gedeponeerd: 5 damesrij- wlelen en 7 heerenrijwielen, die door burgers onbeheerd in de stad waren gevonden. Belanghebbenden, die hun rijwiel ergens hebben laten staan, worden uitgenoodigd zich aan het bureau, afd. justitleele dienst te vervoegen teneinde hun eventueel eigen dom te herkennen. gouden feest afd. heemstede bloembollencultuur. BLOEMENTENTOONSTELLING. Terwijl buiten de sneeuwvlokken neer dwarrelden en alles weer meer dan ooit een wlnterschen aanblik gaf werd vanmorgen in het R.-K. Vereenigingsgebouw de laatste hand gelegd aan het arrangeeren der groote bloemententoonstelling ter gelegenheid van het gouden feest der afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloem bollencultuur. Voor wie van de besneeuwde wegen in de zaal kwamen, was het contrast wel heel groeit: zij zagen zich opeens ge plaatst in een prachtig lusthof welrieken de bloemen en bolgewassen. In de morgenuren was de jury met het beoordeelen van de inzendingen bezig. Zij bestond uit de heeren A. Verduyn Jr., W. Jonkheer en J. P. Ch. Dix, de laatste nog welbekend van de groote internationale bloemententoonstelling in Groenendaal. We hebben vanmorgen alvast een kijkje genomen. Dadelijk, rechts van den ingang tegen den muur vindt men de groote inzending van de firma P. Ne 1 is en Zn. te Heemstede. Zij heeft een uitgebreide collectie vroege en Darwintulpen en hyacinthen in alle moge lijke kleuren. Vooral de paarse hyacinth „Bismarck" en de oranjegekleurde vroege tulp „El Toreador" prijken hier te midden van een overvloedige versiering van palm en varengroen. Bijna het grootste gedeelte van het om vangrijke middenvak wordt in beslag geno men door de firma P. N e 11 s e n Z n. tc Heemstede. Hier staan in de fraaie van gras zoden vervaardigde figuren sierlijke witte, roode, paarse, gele en rose Darwin en vroege tulpen. In het rechterstuk van dit vak staan de rose hyacinthen „Koningin Wilhelmina" van de firma H. M. Ruysenaars Hzn., te Heemstede. Ook het groote podium is voor deze ten toonstelling in gebruik genomen. De Naaml. Vennootschap N. en J. Roozen te Heemstede, exposeert hier even eens de reeds eerder genoemde tulpen, o.a. de zeldzame zacht-roode tulp „Heraut". In een hal ven cirkel staan prachtige hyacin then. Aan den anderen kant van de zaal is de groote inzending van de Na a m 1. Venn. Braam en Z n„ te Heemstede. Hier staan keurig gerangschikt de volgende nieuwe hyacinthen, die nog niet in den handel zijn gebracht: de rose „Pink Sensation"; de licht-rose „Monte Rosa" en „Blush Queen"; de rose „Beauty Pearl". ..Dainty" en „Pin- kir"; de lichtblauwe „Gladneus"; de blauwe „Sky"; de diep-rose „Giory" en de oranje kleurige vroege tulp „Mad. Herriot". Daarnaast zijn de kleinere uitstallingen van de firma's J. C. van den Eyken en Jan Roes, te Heemstede, met tulpen en hyacinthen; de laatste o.a. met de rose Mendel-tulpen „Amidonette" en „Narida", Langs den muur tegenover het podium vinden we een mooie afwisseling, namelijk de inzending van de firma H. Ruyze- naars Czn., te Heemstede, met zware tros- -sen witte en paarse seringen, cyclamen, aza lea's en Prunus triloba. Daarnaast zijn de stands van de firma's Bronkhorst .en J a c. B. Roozen, beiden te Heemstede, niet veelkleurige tulpen en hyacinthen. - In. een afzonderlijk vertrek op den bega- nen grond exposeert de bekende Aalsmeer- sche firma D. Spaargaren en Zn., zeld zame soorten van cyclamen, waarbij bloe men met gekartelden rand. Daar tegenover vindt men de stands van de niet minder bekende firmaG. C. van Meeuwen en Zn., en Leo Roozen, bei den te Heemstede, met bijzonder fraaie Mendel-tulpen. Alle inzendingen zijn van een buitenge wone kwaliteit en op smaakvolle wijze ge arrangeerd onder leiding van den heer Carl R. van Empelen. Het is werkeli. .en genot, zich te verdiepen in de boeienue kleuren, rijkdom van vormen en heerlijke geuren dei- verschillende bloemen. Vooral van het podium af, heeft men een weergaloos mooi kijkje op de bloemen pracht in de zaal. In een vertrek bij den toegang tot de tentoonstelling is de sierlijke stand van het bekende Kunstatelier „Florigaza" uit Haar lem, met fraai kunstschilderwerk, Batik en Aquarel op kussens, poufs, schoorsteen-, tafel- en theekleeden, moderne shawls enz. Bijzonder de aandacht trekken eenige zeld zame gobelins, die niet geschilderd, maar zoogenaamd uitgespaard zijn uit het doek vén dezelfde kleur. Dat is nu eens kunst, die tevens getuigt van den fijnen smaak van mevrouw A. Martens van Balgooy; de diver se nieuwigheden van tentoonstelling zijn absoluut natuurgetrouw op zijde, fluweel en andere stoffen overgebracht. De bezoek sters zullen niet gemakkelijk van deze stand, die een mooie opluistering van de tentoon stelling is, kunnen scheiden, ze zullen on getwijfeld gaarne een souvenir mee naar huis nemen. De tentoonstelling duurt van 24 tot en met 28 Januari.We kunnen een bezoek ten zeer ste aanbevelen. kantongerecht. UITSPRAKEN W. F, C. hot als bestuurder van een rijwiel daarmede over een weg of rijwielpad rijden, terwijl niet is voldaan aan art. 59 van het Motor- en Rijwielreglement f 1 subs. 1 dag hechtenis. W. L. M. K. het te Haarlem een voertuig onbeheerd of niet behoorlijk tegen wegnemen of wegvoeren beveiligd op den openbaren weg laten staan f 1 subs. 1 week tuchtschool. J. B. overtreding van het Motor en Rijwiel reglement f 2 sub. 2 dagen hechte nis. W. A. T. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement en rijwielwet 2 maal f2 sub.s. 2 dagen hechtenis v .i.. boete. C. v. E. idem f0.50 subs. 1 dag hechtenis. J. Ch. G. het te Haarlem een voertuig niet behoorlijk tegen het wegnemen beveiligd op den open baren weg laten staan f0.50 subs. 1 dag hechtenis. E. H. idem f 0.50 subs. 1 dag hech- .irii.c d P. en J. v. D. het loopen op verboden grond f3 subs 3 dagen hechtenis v. i. boete. J. Ch. Ch. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement f 4 subs. 4 dagen hechtenis. N. O. idem f2 subs. 2 dagen hechtenis. M. V. het als bestuurder van een voertuig op den openbaren weg bij het bereiken van een uit twee parallel liggende deelen bestaand wegge deelte niet het voor hem rechts liggende deel van den weg houden f 0,50 subs. 1 dag hech tenis, J. S. het als bestuurder van een mo torrijtuig, verkeerende onder den invloed van alcoholhoudende drank, met dat rijtuig op den openbaren weg rijden f200 subs. 50 da gen hechtenis met ontzegging om een motor rijtuig te berijden voor den tijd van één jaar. H. W. Idem f 200 subs. 50 dagen hechtenis met ontzegging om motorrijtuigen te berijden voor den tijd van drie maanden. C. v. A. id. f 200 subs. 50 dagen hechtenis met ontzeg ging om motorrijtuigen te berijden voor den tijd van zes maanden. ARROND.-RECHTBANK. Weer een dronken automobilist. Voor het Kantongerecht werd 21 November de zaak behandeld tegen L. H„ koopman te Amsterdam, die op de Amsterdamsche Vaart door zigzag over den weg te rijden den auto van den IJmuidenaar J. v. d. H. had aangere den. Verdachte was ten laste gelegd in dron kenschap verkeerd te hebben, maar hij ont kende dit, omdat hij maar één „klaartje" ge bruikt had. Getuigen hadden een anderen in druk gekregen. De kantonrechter veroordeelde L. H. tot f 20 boete of 20 dagen hechtenis, en 6 maanden ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtoig te besturen. De eisch was geweest f 100 boete enz. Dit was ook de eisch van den officier van justitie, toen de zaak hedenmorgen in hooger beroep voor de Recht bank behandeld werd. Het getuigenverhoor leverde geen nadere bijzonderheden op, zoo dat de Rechtbank over een week uit dezelfde gegevens een beslissing moet nemen als de kantonrechter. Verdachte's raadsman had eerst Woensdag meegedeeld, dat hij de verdediging niet kon voeren, zoodat H. nu zonder rechtskundigen bijstand was. Daarom liet hij verstek tegen zich gaan. Hij zal nu een nieuwen advocaat zoeken, die voor hem kan pleiten als hij van het verstekvonnis in verzet is gekomen. Het is dus nog lang niet afgeloopen. De wreedaardige Lompie. Een oude bekende in het paleis van vrou we Justitia is J. K.. de eigenaar van „Lom pie". Lompie is bij het Kantongerecht be kend als de „bonte" hond, hoewel hij een „gestroomde kortharige bastaardterrier" is. Want Lompie verscheurde indertijd in hef Slachthuiskwartier schapen en beet een kat dood. Voor die laatste onvriendelijkheid is Lompie's baas kort geleden door het kan tongerecht veroordeeld tot 10 of 10 dagen. Lompie's baas had in Juli van B. en W. een aanschrijving gekregen om zijn honden niet anders dan gemuilkorfd te laten rond- loopen. maar dat was niet gebeurd, want verdachte zei geen muilkorf te bezitten. Ver der voerde hij aan, dat hij twee zijner hon den Bello en Joris inmiddels verkocht had. Lompie was nog hier. Op het oogenblik dat verdachte dit zei klonk in de gewelven van het paleis van meergenoemde dame een ver heugd geblaf. Gaf Lompiè acte de presence? Het verhoor van de getuige mej. A. Res- sens leverde geen nieuwe gezichtspunten op. Lompie heeft nu eenmaal de kat doodgebe ten en had een muilkorf moeten dragen. Daarom eischte de officier van justitie be vestiging van het in eerste instantie gewezen vonnis. Over Lompie zal de uitspraak Donderdag vallen. EEN GEVAARLIJKE OPLICHTER. Verdachte J. J. uit Haarlem kocht verleden paar November op afbetaling twee stof zuigers en een naaimachine, Den volgenden dag verkocht hij' ze al, terwijl ze natuurlijk Zijh. eigendom nog niét waren. J. J. was niet verschenen, maar getuigen bevestigden wat hij gedaan had. De .officier van justitie vond alle reden om van éen gevaarlijken oplichter te spreken, omdat J. J. die dingen wel meer gedaan heeft en eischte 9 maanden gevange nisstraf. met verzoek tot onmiddellijke in hechtenisneming van verdachte. In raad kamer geweest zijnde stond de Rechtbank dit laatste toe en bepaalde haar uitspraak op Donderdag a.s. DE INBRAAK TE HALFWEG. R. A., los werkman, uit Amsterdam, thans gedetineerd, de bedrijver van den inbraak in den nacht van 21 op 22 October bïi den heer B. aan het Emmaolein te Halfweg werd heden door de Rechtbank veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, con form den eisch. UITSPRAKEN. De chauffeur C. J. v. d. W. die te Zaandam een lucifer hoogst roekeloos en onvoorzich tig afstreek in een garage, waardoor de ga rage alras door vuur verteerde werd veroor deeld tot 40 of 20 dagen. De eisch was 60 geweest. BRAND IN DE WIJNGAARDSTRAAT. Woensdagnamiddag kwart over zes ont stond brand in de manderimakerij van A. v, W„ Lange Wijngaardstraat 27, doordat een bus beits op een gascomfoor in brand raakte. Eenige manden en ander materiaal verbrandden. De brandweer heeft het vuur gebluscht met een slang op de waterlei ding. BRANDJE. Woensdagmiddag ongeveer 1 uur ontstond een begin van brand in het huis van G. P. Westerboogaardstraat 5. Een schoorsteen kleedje en een zeiltje verbrandden. De brand is waarschijnlijk ontstaan doordat een gummislang van het comfoor in brand raakte. Het vuur werd met emmers water door de buren gebluscht. liebermann te amsterdam aangekomen. VAN HILVERSUM PER AUTO. AMSTERDAM, 24 Jan. (VD.) Heden morgen zijn de cwee Haagscbe rechercheurs, van de Centrale recherche, Hoekstra en Van der Mark, met den arrestant Liebermann te Amsterdam aangekomen. Gisterenavond hadden zij in Berlijn den trein naar Amster dam genomen. Te Hilversum stapten de be geleiders met Liebermann evenwel uit den trein, en vandaar werd de reis naar Am sterdam voortgezet. Allereerst stapte een der inspecteurs uit, daarna Liebermann met een reisdeken over zijn arm en vervolgens de tweede inspecteur. Liebermann werd gebracht naar het par ket, waar voor den officier van justitie Mr. Reilingh de eerste formaliteiten werden ver richt. Daarna is hij overgebracht naar het huis van bewaring aan de Weteringschans. naar waarnemingen verricht in den morgen van 24 Januari medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 781,3 m.M. te Akureyri. Laagste barometerstand 760.7 m.M. te Danzig. Verwachting: Zwakke tot matigen, tijdelijk wellicht toenemenden Noord-Westelijken tot Noord-Oostelijken wind, betrokken tot half bewolkt, mogelijk eenige sneeuw, tempera tuur om het vriespunt tot lichte vorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 769 m.M. Stand van heden 768 mJVE. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 37, TèL 11059. 24 Januari. Hoogste gisteren 42 F. Laagste hedennacht 33 F. Hoogste heden tot 12 uur37 F. 24 Januari Ondertrouwd: 23 Jan.: J. W. M. Hogenboom en A. A. M. ter Wolbeek, H. G. Wesseling en G. Hetem, M. J. Beck en J. P. Fransen, H. Koek en J. Officier, G. H. P. Rolvers en H. C. Schruhl, C. Dekker en P. E. H. Stam, D. H. Besemer en A. Schot, W. J. Hartman en J. M. Rademaker, H. Gerekink en A. E. Ransijn, C. A. I. Mol en A. A. Nibbering, G. J. Bijster en P. M. van Weeren, J. W. Scholten en B. M. Hart- mann, P. Popken en H. Schiltman, G. J. Hout kamp en H. E. E. 'Görner, Getrouwd: 23 Jan.: G. Hofman en L C. Symkowitz, G. v. Dam en L. de Gier, A. v. d. Meij en G. Bogaart, H. P. Zegwaart en W. Gïgengack, H. Kneijnsberg en N. Middelbeek, E. de Haan en C. A. v. Vastenhoven, F. F. Kuijk en J. M. Holdrinet, Bevallen: 20 Jan.: J. WijnandsRuis, z.. J. H. G. M. HendriksHeijerman, z„ 22 Jan.: J. E. W. VlugVerniers, z„ E. C. M. Sabelis Muis, d„ Overleden: 22 Jan.: J. Booms, 30 j., Schalk wij kerweg, 23 Jan. C. Miedema, 65 j., Ged. Voldersgracht. ENKEL GEBROKEN. Woensdagmiddag liep de 69-jarige weduwe S. in de Generaal Cronjéstraat op het trot toir en vieL Daar zij niet meer loopen kon werd zij binnengebracht in het politiepost huis. De Ongevallendienst verbond haar. Er bleek een enkel gebroken. Zij is naar het St. Elisabethsgasthuis vervoerd. IJMUIDEN. CONFLICT AAN BOORD VAN EEN STOOMTRAWLER. Gedurende de laatste reis heeft zich aan boord van den stoomtrawler Dordrecht IJ.M. 52 van de Reederij Zaanstrocm een conflict voorgedaan tusschen den schipper en een der stokers. De reederij meende het conflict te kunnen oplossen, door den machinist en den stoker te ontslaan, ondanks dat deze het scheeps register voor de volgende reis geteekend hadden. De IJmuider Federatie, waarvan de be trokkenen en de meeste overige opvarenden ook de schipper, lid zijn, kon zich daarmede echter niet vereenigen, evenmin als de op varenden, die weigerden, deze oplossing te aanvaarden. Het oestuur der Federatie stelde zich in verbinding met de reederij, maar daar er geen schikking kon worden getrof fen bleef de cawler dien dag liggen. De reederij betaalde het reisgeld en gaf allen order, den volgenden morgen op den gewo nen tijd aanwezig te zijn. Aldus geschiedde In een nieuwe bespreking, welke toen tus schen de reederij en het vakvereenigings- bestuur plaats vond, werd het volgende over eengekomen: 1. De schipper zal voorloopig niet mee gaan. 2. Machinist en stoker blijven ontslagen. Hun zal echter een schadeloosstelling wor den uitbetaald, gelijk aan de gage en de premie van de vorige reis. Bovendien zal den machinist 40 guiden afstappersgeld worden uitbetaald. In ver-band met deze schikking trok de stoker op advies van de IJmuider Federatie de tegen den schipper ingediende klacht in. Hierna vertrok de trawler weer naar zee. tunnel tusschen engeland en frankrijk BELANGRIJKE VERKLARING. LONDEN, 23 Jan. (Reuter). De Fransche gezant heeft heden een belangrijke verkla ring afgelegd aan een diner, in verband met de beweging ten gunste van het aanleggen van een tunnel tusschen Engeland en Frank rijk onder de Straat van Dover. Fleurion zeide: „Ik ben gemachtigd om te verklaren, dat de Fransche regeering bereid is, om, als de Britsc-he regeering daartoe bereid is, de aangelegenheid ter hand te nemen, en de noodige maatregelen te treffen. Op het oogenblik kunnen wij niet meer doen". stad door communisten overvallen. SLACHTING ONDER DE BEVOLKING. SJANGHAI, 24 Jan. (Reuter). De Chinee- sche bladen melden: Twee honderd, goed georganiseerde, en met geweren en revolvers gewapende com munisten, hebben afgeloopen Maandag een aanval gedaan op de stad Chwanging bij de baai van Hangchow. Tevoren hadden zij de politie-posten over weldigd, waarna zij de stad begonnen te plun deren en in brand staken. Dertig inwoners werden gedood en 70 ge wond. Een oude vrouw werd levend verbrand. Vervolgens kwam de bende in botsing met Chinëesche vi'ijwilligers, waarop een ge vecht volgde, waarbij mitrailleurs en bom men werden gebruikt. Twintig communisten werden gedood, waarna de bende uiteen gedrevenwerd. De muren der stad zijn weer bedekt met affi ches, waarin de bevolking wordt opgehitst geen schulden, belasting en huur tè betalen en steun te verleenen aan de Sovjet-regee ring. uit britsch"vliegtuig bommen geworpen op eigen troepen. EEN MISVERSTAND DAT SLACHT OFFERS MAAKTE. LONDEN, 24 Jan. (V. D.) De speciale ver slaggever van de Daily Telegraph meldt uit Pasjawar dat door het misverstand, waar door een vliegtuig van de Britsche lucht strijdkrachten bommen op eigen troepen wierp, twee Indische officieren en twaalf man gedood werden. Het aantal gewonden kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld, men schat het op 14, terwijl men vreest, dat een der offi cieren en een man tengevolge van de zware kwetsuren niet in leven zullen blijven. Alle slachtoffers behooren tot een Indisch cavalerie-regiment. Zij waren in het'wit ge kleed en de vliegeniers hadden de witte massa voor een geteekenden oefenschijf aangezien. 419e STAATSI OTERIJ. Trekking van Donden'-- 24 januari 1929. Se Klasse Se Lijst. Hoógc prijzen: IC063 1500.—. 3057 5649 12366 16547 17036 1000.-* ƒ400.—. 1910 5254 6192 20410 20495 5918 11339 14501 15262 17665 19583 100.- Prijzen van f 70. 564 51 119 202 263 335 '386 414 581 596 722 757 778 809 825 1010 1025 1031 1533 1623 1675 1683 1872 1S89 1977 2090 2110 2112 2-11 2276 232S 2597 26-- 26S9 2753 2772 2816 2S33 2913 3016 304J 063 3085 „111 3116 3216 3235 3269 328! 3656 3697 3S01 3850 3912 3922 4270 4273 4369 4439 4 'S7 4565 4681 4688 4724 4884 5239 5603 5719 5901 5956 6066 6174 6183 6420 649S 6503 6649 6694 6698 6737 6786 6892 6994 7063 .7184 7269 7285 7301 7315 7334 7511 7597 7643 7648 7670 773S 7791 7861 7896 7918 798! 7986 7993 8095 8275 8455 8476 8477 8577 8640 8742 8757 8783 8870 8950 9063 9128 9153 9218 9292 9375 9475 9652 9667 9956 99S7 10971 10411 10426 10435 1 J451 10598 10811 10984 11 il3 11148 11152 11202 11 25 11491 11524 11622 11650 117S6 12024 12151 12370 12471 12529 12590 12641 12690 12732 12843 12856 12896 12925 12957 13229 13366 13390 13497 13594 13694 .13848 13859 13S74 138S.3 14011 14021 14041 '14045 14085 14122 14160 14207 14211 14293 14294 14311 14334 14510 14535 14694 14737 14794 14795 14S64 .14940 15027 15060 15253 15265 15309 15584 15599 15600 15753 15S54 15S59 15862 15876 15S84 15973 16151 16263 16403 16420 16522 16612 16627 16739 16750 16766 16S85 1690S 16929 17016 17032 17115 17118 17152 17231 17267 17395' 17559 17690 17869 I7SS3 1S0Ó9 18147 18184 18329 1S435 18725 1S737 18794 19073 19111 19150 19178 19225 19371 19455 194S5 19683 1990S 20144 20164 20317 20357 20370 20437 20452 20491 20717 20926 KIFTEN: 67 96 128 138 176 218 240 252 264 317 350 363 524 613 628 639 645 651 658 664 726 779 810 822 S28 838 852 S59 879 921 963 1071 1099 1164 1249 1254 1286 1316 1335 1394 1440 1516 1521 1548 16C7 1608 1688 1690 1722 1728 1731 1750 1756 1761 1809 1833 1880 1532 1962 I96S 2034 2088 2105 2117 2192 2197 223S 2268 2351 2352 2430 2432 2449 2499 2505 2527 2529 2538 2539 255.3 2559 2569 2667 2700 2706 2754 2761 2769 2771 2819 2834 2837 2846 2936 2996 2999 3040 3045 3056 3058 3152 3171 3195 3307 3318 3324 33.35 3383 3414 3419 3471 3547| 3562 3579 3620 5651 3742 0753 3769 37731 3803 3881 3926 3929 39SS 3990 3995 3998 4025 4071 4078 4100 4149 4177 4189 4345 43S8 4434 4467 4475 44S0 4516 4563 4583' 4597 4609 4620 4706 4708 4740 4866 4869 4871 4903 4911 4926 4939 4959 5020 5025 503! 5113 5140 5161 5196 5198 5263 52S5 5378 5391 5418 5429 5449 5477 5508 552S 553S 557 S 5622 5625 5626 5628 5635 5637 5673 5682 5685 5698 5720 5S57 '5873 5948 5952 595? 6G02 6013 6036 6037 6081 6091 6123 6141 6146 C159 6205 6242 6278 6322 635S 6390 6396 6477 6485- 6487 6524 652S 6533 6538 6563 6600 6654 6657 6659 6660 6695 67H 6712 6723 6731 6742 6744 6783 6S02 6S19 68*6 6930 6953 6986 7061 7181 71 S3 72' 1 "7225 7229 7262 7263 7264 7308 7335 7 J69 74<M 7415 7596 7599 "607 7615 7619 7646 7654 76-7 7708 77 22 7727 7729 7762 7764 77" 5 7809 7S13 7S25 7927 7942 7065 79S3 8062 8075 8101 8166 8185 8197 8205 8225 8276 8292 833S 8340 8359 8368 83S0 8419 8434 5464 5470 8472 8551 8563 8575 8656 8666 8704 8721 8729 8752 8782 885! 8883 8915 8963 5972 8995 9009 9033 9052 9072 9131 9149 9169 9210 9223 9244 9262 9309 P369 9412 9447 9487 9530 9552 9576 9605 9626 9676 9709 9711 9818 9837 9892 10031 10061 10182 10317 10319 10337 10405 10467 10476 10479 10569 10571 10594 10612 10653; 10689 10711 10719 10749 10759 10840 10S60 10959J 10975 11023 11030 11065 11101 11124 11147 11159! 11175 11210 11227 11297 11353 11368 11384 114361 11451 11459 11473 11526 11592 11637 11641 11658 11747 11766 11778 11S86 11899 11907 11943 11977 12017 12045 12060 12072 12084 12146 12155 13168 12193 12200 12212 12265 12294 12319 12326 12346 12368 12422 12424 12425 12428 12470 12496 12512 12565 12570 12575 12598 12601 12612 12621 12702 12783 12019 1. 200R 13045 1.3100 13??- 13273 13286 13347 13360 1338* 13404 13111 13471 13534 13555 13615 13564 1-670 13673 1371 13725 13730 13745 13761 377.3 13706 13-SS5 13910 13963 13975 13992 14040 140s8 140-9 14072 14088 14125 14154 I4!S8 141S7 14210 14270 1433? 11337 14365 14373 14448 14536 14576 1458U '4584 14595 14645 14659 14667 14677 14765 14848 14S4I 14857 15779 14905 14923 14942 14959 15008 1501-3 '5123 15134 15223 1522S 15232 15241 15244 15.307 15310 15349 15406 15413 15450 15431 15456 75514 15515 15530 15554 15593 15647 15694 1571.: 15724 15S02 15S10 15S52 158S7 15S96 15902 15909 15934 15966 15970 16067 16080 16134 16130 16224 16305 16320 16321 16330 16334 16357 16367 16396 16414 16560 16567 165S0 16585 16.506 16654 16670 1675-7 167 S0 1681 16826 16930 1693? 1605e 170'3 170.37 17079 17094 17090 •7160 17178 '7IO0 17200 -.7214 17220 1723S 17256 17304 17363 '7J30 :7J4? 17488 17490 17567 17632 17682 17753 17754 17771 17810 17886 17S98 17996 17943 17958 18049 18169 18237 8259 1S280 1834! 18350 18352 1S377 183S8' IS4I2 18427' 1S473 1S511 18588 1864" 18679 18685 18609 18757 1S759 18826 18839 18865 18879 18903 18907 18922 18927 18995 19041 19053 19060 19085 19149 19176 19243 19319 19402 19410 19457 19495 19517 19535 19548 19553 19559 1962! 19625 19645 19710 19767 19916 20017 20032 20076 200SO 20155 20245 20251 20291 20296 20297 20308 20319 20448 20486 20509 20531 20567 20579 2059.5 20603 20609 20614 20672 20779 20790 20S37 20S6S 20650 20936 2094S 20957 .Verbetering. 5e KI- 7c lijst: 6181 blz. IöiSLaj

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2