HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 25 JANUARI 1925 VERGADERING VAN DEN HAARLEMSCHEN GEMEENTERAAD. Gemeentebegrooting afgehandeld. Aangenomen voorstel B. en W. nachttarief electrischen stroom. Afgestemd voorstellen verhooging jaarwedden Direc teur Gemeentereiniging en Directeur Stadsschouw burg. Geheele begrooting aangenomen met drie stemmen tegen. Aan de orde is de verdere behandeling der GEMEENTEBEGROOTING VOOR 1929. Voortgegaan wordt met de behandeling van het Hoofdstuk: Diensten als afzonderlijk bedrijf ingericht. Electriciteitsbedrij De heer Castricum handelt over de opwekking en de distributie van electrici- teit, alsmede over de berekening van de prij zen van electrischen stroom. Voor de be grooting kan spr. niet stemmen om de win sten die nu uit de bedrijven gemaakt wor den. De particulieren moeten nu een te hoo- gen prijs voor den electrischen stroom be talen. De heer Visser zet uiteen dat naar zijn meening de heer Castricum bij zijn be schouwingen onderscheidene factoren ver waarloosde en doet daarbij opmerken dat door aan de industrie tegen een goedkoope ren prijs te gaan leveren, meer stroom afge nomen wordt en dat dus ook meer werk wordt verschaft. De heer J o o s t e n maakt de opmer king dat óók op de kleine afnemers een be hoorlijke winst gemaakt wordt. Verder zegt spr. dat men aan de bedrijven tegen een concurreerenden prijs moet gaan leveren. Om 'die reden gaat liet niet aan den prijs voor de industrie te gaan verhoogen. Wei dienen B. en W. aandacht te gaan schen ken aan de zaak van een verlaging van de prijzen voor de kleine afnemers. Van het nachttarief naar B. en W. dat voorstellen, verwacht spr. niet veel succes. Het had an ders moeten luiden. Het huurkoopsysteem had er bij moeten worden toegepast. De heer SI in gen berg zal nu niet meer treden in de tarievenpolitiek, daar die is af gedaan bij de algemeene beschouwingen Aan den heer Van Liemt antwoordt spr. dat de zaak van de berekening van het vast rechttarief na de Begrooting in de commis sie voor de lichtfabrieken zal bezien worden Daarna kan nagegaan worden of er iets aar veranderd moet worden. Het voorstel van B. en W. aangaande het nachttarief beveelt spr. by den raad aan. Indien dat tarief eeniger. tüd heeft gewerkt, dan kan worden gezien of er een en ander in dient te worden veran derd. De heer Van Liemt doet uitkomen het niet eens te zijn met de beschouwingen van den heer Castricum. Het voorstel inzake het nachttarief vindt in den spreker een voor stander. Het is niet noodig daarbij een huur koopsysteem te gaan toepassen. Het kan ook gaan zonder dat systeem. De heer Kees en zal stemmen tegen het voorstel van B. en W. om een nachttarief te. gaan invoeren. Er zijn nu zooveel tarieven dat men er van gaat duizelen. Van 't nacht tarief zullen de kleine afnemers geen voor deel hebben. Des nachts maken de arbeiders van 't licht geen gebruik. Geen enkele reden is er om dit tarief te gaan vaststellen en te gaan invoeren. Indien 't alleen dient om te maken dat de menschen des ochtends warm water heb ben en om de menschen in de gelegenheid te stellen des nachts volop licht te laten branden, dan zijn dat niet redenen om dit nachttarief te gaan invoeren. De heer Groenendaal gevoelt niets voor dit nachttarief. Spr. bepleit herziening van de huur, van alle meters. Thans wordt aan huur te veel betaald. De heer Peper betoogt dat als de raad indertijd was medegegaan met zijn motie inzake het huurkoopsysteem, de arbeiders daarvan vooi'deel gehad zouden hebben. De betoogen die nu worden gehouden stellen spr. in het gelijk. De heer Slingenberg doet opmerken dat men niet 't nachttarief moet gaan af stemmen omdat er niet een huurkoop aan is verbonden. Het nachttarief kan een promo tor zijn om te komen tot het huurkoop systeem. A Het voorstel van B. en W. ter zake van het nachttarief wordt aangenomen met 13 stemmen voor en 13 stemmen tegen. Tegen stemden de leden Stam, Reinalda, mej. van Vliet, Koppen, Keerwolf, Groenen daal, Scholl, mevr. Maarschall, Meijers, Kee- sen, Joosten, De Vos en Castricum. De heer Joosten zegt een en ander aan gaande het grondbedrijf. Er is al 'gewaagd van een komend tekort van één millioen. Dat acht spr. niet waar. Maar er dient wel eenige voorzichtigheid te worden betracht. Met meer voorzichtigheid dient te worden geadministreerd. Dienaangaande treedt spr. in becijferingen. En kan niet worden gezeed: indien er een tekort Ls dan komt da$ omdat de gemeente maar gronden raak gekocht heeft. Andere reden moeten dan daartoe, zijn. Spr. verlangt verder een andere administra tie. De heer Slingenberg zegt dat men nu nog niet kan zeggen dat er in 1930 een belang rijk tekort op 'n grondbedrijf zal zijn. Of dat één millioen zal zijn kan niemand zeggen, maar spr. gelooft dat niet Laat men een schatting eerst eens gaan afwachten. Dan kan men zien. In 't algemeen dient te wor den gemaakt dat de gronden niet te lang vrij liggen. Dat is mede gewenscht uit een oog punt van werkverruiming. Aan de zaak van een meer overzichtelijke administratie en boekhouding zal worden aandacht gegeven. Gasbedrijf. De heer Peper oordeelt het gewenscht dat de rang van tweede gasfitter komt te ver vallen. Spr. dient de volgende motie in: De Raad der Gemeente Haarlem, gehoord de besprekingen, verzoekt B. en W. in het Georganiseerd Overleg de vraag aan de orde te stellen of de rang van 2e fitter aan het gem \.ntelijk gas bedrijf dient te vervallen en alleen gesproken zal worden van „fitters". De motie wordt niet voldoende ondersteund en kan dus niet in behandeling komen. Duinwaterleiding De heer Van Kessel vindt het vreemd dat berichten aangaande onteigening van 1 gronden nabij terreinen van de waterleiding in de bladen voorkomen maar dat. den leden van den raad daarvan geen mededeeling is gedaan. Het gebruik van water aan de bedrij ven dient te worden geregistreerd. De heer HeerkensThijssen antwoordt dat de zaak van de onteigening wel in den raad is geweest maar dan in een besloten zit ting. Aan de andere opmerking van den heer van Kessel zal aandacht worden geschonken. Gemeentereiniging. De heer Van Liemt verdedigt een voor stel om het salaris van den Directeur van de gemeentereiniging enz. vast te stellen op f 5000 tot f 6500. Het wordt verdedigd op grond van 't opdra gen van een geheel nieuwen dienst en van een toezegging die indertijd door mr. Bruch als waarnemend Burgemeester aan den heer Van Driel zou gedaan zijn. De heer Peper dient de volgende motie in: De Raad der Gemeente Haarlem, van oordeel, dat de werkzaamheden, uit sluitend ten behoeve der gewone gemeente diensten, alleen door gemeentepersoneel dienen te geschieden; dat voorzoover uitbesteding van een deel dier werkzaamheden onvermijdelijk is, in de besteksbepalingen dezelfde arbeidsvoorwaar den dienen tè worden opgenomen, die voor soortgelijk werk in gemeentedienst gelden; verzoekt B en W, zoo spoedig mogelijk de noodige maatregelen te treffen die boven staande meeningen verwerkelijken. De heer Baas ondersteunt het voorstei om de jaarwedde van den directeur van ie gemeentereiniging te gaan verhoogen met het oog op het verantwoordelijke van de taak van dien directeur en van gedane toe zeggingen aan dien directeur. De heer Heerkens Thijssen meent dat de motie van den heer Peper niet moei; worden aangenomen thans. De motie dient in handen van B. en W. om prae-advies te worden gesteld. Het voorstel van den heer Van Liemt om de jaarwedde van den directeur van de ge meentereiniging te gaan verhoogen, kan spr. gaarne ondersteunen. Die man is er een die met tact en handigheid optreedt. De heer Visser zal. nu de jaarwedde van den directeur van het Frans Halsmu seum is afgestemd, stemmen tegen alle an dere salarisverhoogingen. Verder is de heer Van Driel een man die gelukkig is geweest met promotie. Het voorstel van den heer Van Liemt wordt verworpen met 18 stemmen tegen en 12 voor. Tegen stemden de leden Stam, mej. Van Vliet, Koppen, Keerwolf, Groenendaal, Vis ser, mej. Berdenis van Berlekom, Scholl, Van de Kamp, de Breuk, mevr. Maarschall, Pe per, Meijers, Heidstra, Wolff, Boes, Joosten en Slingenberg. Tijdens de stemming waren de leden Reinalda en Oversteegen niet in de Raads zaal. De motie van den heer Peper wordt in handen van B. en W. om praeadvies ge steld. De heer Van Liemt verdedigt een voor stel om het salaris van den directeur van den Stadsschouwburg, den heer Van Hees, iemand die veel werk doet, te verhoogen. In Amsterdam is er een directeur van den Stadsschouwburg die al leen de administratieve leiding heeft, de gemeenteraad bepaalt daar wie den schouw burg zullen bespelen en die directeur geniet een jaarwedde van f 7500. Te Den Haag heeft de directeur van den gemeentelijken Stadsschouwburg ook alleen de administra tieve leiding, zijn jaarwedde is f 5500. Beide directeuren hebben bovendien nog kantoor personeel. Onze directeur heeft geen kan toorpersoneel, zelfs geen typiste. Hier heeft de directeur ae administratieve en de commercieele leiding en beide zijn zoo goed als maar mogelijk is. Is het dan juist gezien den heer Van Hees af te schepen met een salaris als deze heeft. Dat is een salaris waarvan de heer van Hees niet kan be staan. Er is niemand in gemeentedienst al hier die zulk een dienstverband als de heer Van Hees heeft. Het is noodig dat dan zulk een man een behoorlijk "salaris heeft. De heer de Breuk ondersteunt gaarne het voorstel van den heer Van Liemt tot verhooging der jaarwedde van den directeur van den Stadsschouwburg. De heer Heerkens Thijssen kan nog eenige mededeelingen doen terzake van' de abonnementsvoorstellingen. Het is gebleken dat die voorstellingen hebben bijgedragen om de menschen weder den weg naar den schouwburg te leeren. Tot het bezoek van den schouwburg heeft verder ook bijgedra gen de keuze der stukken, op welke keuze cie heer Van Hees ook invloed heeft. De gewone voorstellingen hebben tot I Januari f 193 meer opgebracht dan in een vorig seizoen; de abonnementsvoorstellingen, die zuiver winst zijn brachten tot dien datum op het bedrag van f 4482. Totaal is er dus een vermeerdering van inkomsten vergele ken bij het vorige seizoen van f 4675. Inderdaad, betoogt spr. heeft de direc teur voor aJ zijn werkzaamheden een te laag salaris. In den heer Van Hees hebben we een man, die het verlies dat de Stadsschouw burg had weet weg te werken. Het is nood zakelijk dal zoo iemand een behoorlijk in komen heeft. De heer Baas verklaart, dat hij als anti- rev, is tegen den Stadsschouwburg, maar nu dc Raad eenmaal heeft besloten dat er een Stadsschouwburg zijn zal, voegt spr. daaraan toe, hebben we de consequenties die daaraan zijn verbonden te aanvaarden. In den heer Van Hees hebben we een niet ge noeg te waardeeren kracht. Voor het voor stel van den heer Van Liemt dat nog maar aan den matigen kant is, zal spr. dus gaarne stemmen. Te Haarlem zijn we er trotsch op dat geen corruptie is gepleegd. Maar dar. dient ook het salaris van de ambtenaren op behoorlijk peil te zijn, dan heoben we te meer recht te elschen dat de gemeenteambtenaren zich niet aan corruptie zullen gaan overgeven. De heer Joosten vindt hot wel jammer, maar het is hem onmogelijk vóór tc stem men voor het voorstel van den heer Van Liemt. Daar de jaarweddenverhooging voor de andere directeuren is afgewezen, kan voor dezen directeur geen uitzondering "ge maakt worden. Spr zegt nog, dat het er drie personen zijn die elk voor zich er aanspraak op maken op het idee van de abonnements voorstellingen te zijn gekomen. Hoe dat zij. het idee is in ieder geval niet van den directeur uitgegaan. Het voorstel van den heer Van Liemt komt in stemming. Het wordt met 16 stemmen tegen en 14 stemmen vóór varworpen. Tegen stemden de leden Stam. mej. Van Vliet, Koppen. Keerwolf, de Vos. Groenen daal. Visser. Scholl, Van de Kamp. mevr. Maarschall. Peper, Oversteegen, Meijers, Heidstra, Joosten en Slingenberg. De leden Reinalda en Boes waren tijdens de stemming niet in de Raadszaal. Begonnen wordt met de Inkomsten. De heer Joosten vraagt stemming over post 75: Bijdrage van Hoofdstuk van den kapitaaldienst in verband met. straataanleg f 15.000. De post wordt aangenomen met 18 stem men vóór en 12 tegen. Tegen stemden de leden Stam, Reinalda. mej. van Vliet, Kcppen, Keerwolf. de Vos, Groenendaal, Scholl, mevr. Maarschall, Peper, Meijers en Joosten. Bij den post nr. 86: Pacht van standplaat sen voor onder meer fototoestellen vraagt de heer Van de Kamp. onder opmerking dat Haarlem onveilig gemaakt wordt door foto grafen die plotseling van iemand een foto aaan maken, maatr°erelen te nemen opdat daaraan een einde komt. De Voorzitter antwoordt dat het moei lijk gaat daartegen maatregelen te nemen. Bij den post 205 Zakelijke belasting op het bedrijf zegt de heer Baas. dat hij tegen deze belasting is. Spr. vraagt te maken dat binnen vier jaar aan deze belastingheffing een einde komt. De heer Slingenberg antwoordt dat het onmogelijk is die vraag thans te gaan beantwoorden. Geldleening. De heer Slingenberg brengt ter tafel een voorstel tot het aangaan van een geld leening van ruim f 513.500 ter financiering van den bouw van arbeiderswoningen aan de Pijlslaan, welke financiering nog moet geschieden en een voorstel tot verhooging van credieten aan twee woningbouwvereni gingen. Het voorstel wordt goedgekeurd. Onvoorziene uitgaven. De heer Slingenberg deelt mede dat tijdens de behandeling der Begrooting de uitgaven zijn vermeerderd met een bedrag van f 11.120. Spr. stelt voor de f 3000 waar mede de post voor Blindenzorg is verhoogd af te nemen van den post subsidie voor het Burgerlijk Armbestuur, dus met dat bedrag dien post te verlagen. Met het resteerende bedrag van f 8.120 zal dan den post onvoorziene uitgaven moeten verminderd worden Die oost wordt dan terug gebracht tot f 221.836.23. De heer Peper vraagt stemming over de verlaging van den post subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur. Met de stemmen van de leden Peper er Oversteegen tegen wordt besloten de.» post met f 3000 te verlagen. Verder wordt besloten der» post onvoor ziene uitgaven te verlagen tot het voorge steld bedrag. Bij eindstemming wordt de Begrooting aangenomen met 28 stemmen voor en 3 stemmen tegen. Tegen stemden de leden Peper, Oversteegen en Castricum. De heer Joosten was tijdens de stemming niet in de Raadszaal aanwe zig. De vergadering wordt tegen 5 uur geslo ten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Cu per regel. I'srffirrt ervoer «Eur. ]j (f 35 .'AAR BEPROEFD 'JUoedvoviwvi-Vetetenk&nd. INGEZONDEN. Voor den inhoud dezer rubriek stelt dc Redactie zich niet v?rxn wi ordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nies geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. AAN DE INGEZETENEN VAN BLOEMEN DAAL. Nog versch in het geheugen ligt de nacht van 26 November 1928, toen er aan het Bloe- mendaalsche strand een Italiaansch stoom schip, de Salento, in nood verkeerde. Hon derden hebben dien nacht het moedige werk der bemanning der reddingsboot de „Dorus Rijkers" gadegeslagen. Honderden hebben kunnen zien, wat dat zeggen wil te midden van een kokende en woeste zee uit te varen om redding te brengen aan een in nood ver- keerend schip. Wederom zat een schip in nood op een ander deel van de Nederlandsche kust en opnieuw trokken onze zeelieden uit. Ditmaal was het de reddingboot „De Prins der Ne derlanden". Koude, storm en sneeuwjacht trotseerden de mannen, aan eigen leven dach ten ze niet. Ze vochten en werkten tegen de woedende elementen. Reeds waren zij hun doel genaderd, doch ze mochten dit niet be reiken en opnieuw maakte de zee acht slacht offers. Helden der zee. die op hun post wa ren gestorven met achterlating van hunne dierbare vrouwen en kinderen. Voor die vrouwen en kinderen, ingezetenen van Overveen er. Bloemendaal. zal men a.s. Zaterdag 25 Januari bij u komen. Op initiatief van de R.K. Muziekvereeni- ging „Euphonia" in samenwerking met de Bloemendaaische Reddingsbrigade zal met toestemming van B. cn W. een collecte wor den gehouden ten bate van de nageiaten be trekkingen der heldhaftige bemanning der „Prins der NederlandenBehoudens toe stemming van B. en W. van Haarlem zal in het geannexeerde gebied van Overveen door de RX Muzlekvereeniglng een muzikale rondwandeling worden gemaakt en zullen op verschillende punten eenige nummers wor den gegeven. Waar het hier gaat een oproep om steun voor onze eigen landgenooten doen beide genoemde corporaties een warm beroep op uw christelijke liefdadigheid. P. BERSEE. Hooge Duin en D&alscheweg 15, Bloemendaal „Wrijf d'amulet," raadde Redneb- „.Als ik maar kon," zei Billy weer, ,,'t Lie zou zeker vallen. Hield ik de teugels niet meer." „Nou. laat hem dan vallen," vond Redneb, „Dat is 't beste, wat geschiedt. Want blijf jij de teugels houden, Dan wrijf je dc amulet niet." De wolven kwamen steeds nader. En toen 't Isic dc beesten zag. Maakte hij plotseling een zijsprong. Zoodat -Billy ras. op zijn rug lag. 't Isic zette 't op een loopen. Hij liep als een haas zoo snel. Het gevaar was nu veel grooter, Dc arme Billy zat in de knel. Het is erg. Het volgende plaatje toont, wat er geschiedt. EEN NIEUWE MANEGE TE AERDENHOUT Geachte Heer Redacteur, Gaarne zou ik onderstaande regelen in uw blad opgenomen zien: In de vergadering van den gemeenteraad van Bloemendaal van 17 dezer werd bespro ken de aanvrage van het Uitvoerend Comité voor de plannen voor een Manege te Aerden hout om een subsidie van 15.000. Afgezien van de vraag of het bouwen van zoo'n ma nege in eeu dringende behoefte voorziet, daar er reeds een bestaat in de Linnaeus- laan, zoo komt het mij als zeer zeker meer in het algemeen belang voor, als het ge meentebestuur die 15000 allereerst besteedt voor het bouwen van arbeldex-swoningen. Bij gebreke daarvan doet zich nu immers de toch wel wat scheeve verhouding voor, dat personen in BloemendaaJschen gemeente dienst, b.v. de onlangs benoemde zes nieuwe agenten van politie, voor het grootste deel in Haarlem een geschikte woning moeten zoeken. Eveneens zouden het algemeen belang en de veiligheid er ten zeerste mee gebaat zijn hierop heb ik reeds eerder ter bevoegder plaatse gewezen als het gemeentebestuur langs den Zandvoortcrweg eindelijk eens een behoorlijk voetpad voor de wandelaars zou laten aanleggen, omdat er nu slechts gezorgd is voor de auio's en rijwielen. Als er straks, wellicht geïnspireerd door de hangende ma negeplannen, langs dien weg ook nog een ruiterpad aangelegd wordt, dan geef ik. waarvoor trouwens nu reeds alle grond aan wezig is, den voetgangers den welgemeen- den raad, geen voet meer op straat te zet ten alvorens zich tegen ongevallen, van wel ken aard ook, te hebben verzekerd. Hoogachtend, Mr. J. H. SCHULTZ VAN HAEGEN Voorzitter afd. Haarlem vaxx den Vrijheidsbond. Aerdenhout, 21 Januari 1929. Wij gaven dit ingezonden stuk ter lezing aan den secretaris der vereeniging De Haar- lemsche Manege, den heer H. J. Lijsen, die er het volgende op antwoordde: De vereeniging „De Haarlemsche Manege" betreurt ten zeerste het ingezonden stuk van den heer Mr. J. H. Schultz van Haegen, om dat door genoemd stuk weer blijkt, dat ook de sport weer vergiftigd wordt door de poli tiek. Aan de plannen van genoemde veree niging gaan toch ook gepaard de belangen der gemeente Bloemendaal. Gelijk in axxdere plaatsen een manege een aantrekkelijkheid is, zoo zal deze er ook een blijken te zijn voor de gemeente Bloemendaal. H. J. LIJSEN, Secr. Santpoort-Sta tion Johannes Verhulstweg 35 22 Januari 1929. Mijnheer de Redacteur, In het verslag aer vergadering van den Haarlemschen Gemeenteraad, voorkomend in het zesde blad van Uw courant van Za terdag 19 Januari j.l, laat uw verslaggever den heer Reinalda o.m. zeggen: „Spreker houdt vol, dat indertijd de heer De Roos in een laatste conferentie met hem zelde, dat, indiexx de zaak er zóó mede staat, dan kan er niets van komen. De heer De Roos was een afgevaardigde van de pa troons". Ik stel daar tegenover, mijnheer de redac teur, dat ik een dergelijke opdracht van de hier bedoelde patroons nooit heb ontvangen, en mij, tot dat doel, ook nooit naar den toen- raaligen Wethouder van Openbare Werken der gemeente Haarlem heb begeven. Het geheugen moet den heer Reinalda hier parten spelen. U dankend voor de opneming. met hoogachting, A. D. DE ROOS. Wij hebben dezen brief ter inzage gegeven aan den heer Reinalda, die ons het volgen de antwoord zond. Geachte Redactie. Dankbaar voor de mij geboden gelegenheid om kennis te nemen van hef ingezonden stuk van den heer De Roos, heb ik de eer. er het volgende op te antwoorden: Het feit dat de mededeelingen van den heer Klein Schiphorst v ij i jaren na het gebeurde plaats vinden, kan aanleiding geven tot misverstanden. Onaangenaam in deze discussie was ook de mededeeling dat de heer de Roos als „on dergeschikte" werd aangeduid. Maar de feiten zUn aldus: Brief van 18 Januari 192-} van de Samenwex-kende Pa troons Vereeniging, onderteekend door den heer ae Roos. Op 25 Januari om 10 uur con ferentie met drie heeren, waarbij de heer De Roos. Brief la Februari eveneens ondertee kend door genoemden heer: 2 Mei 1924 n.m. 2 uur opnieuw conferentie met drie heeren. Op 23 Mei 1924 v.m- 12 uur deelde ik den heer de Roos mede den uitslag van het onderzoek Inzake huurprijs en bouwkosten der wo ningen. REINALDA HAARLEMMERMEER CENTRALE AALSMEERSCHE VEILING. De omzet der Centrale Aalsmeerschc vei ling over 1928 heeft bedragen: Aan snijbloemen Aan groenten Aan potplanten f 2.999.206.41 58.302.01 607.885.48 Totaal f 3.665.393.02 In 1927 werd omgezet voor 2.955.469.41 Zoodat de vooruitgang bedraagt f 709.924.51 Dit is de grootste vooruitgang welk in eenig jaar door de C. A. V. werd gemaakt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Voor engros bij: Fa C. H. S. HEiLKER - Haarlem RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 26 JANUARI. HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert doorheb Boris Lensky-trïo. 2.00 AansL van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. 4.00 Italiaansche les. 5.00 Fransche les. 6.00 Concert door hot Omroep-orkest. 6.45 Duitsche les. 8.00 VARA. Rede van P. Danz, voox-z. Ned. Alg. Met. bew. bond: 30.000. 8.45 „Merijntje Gyzens Jeugd (Het verraad), opgevoerd door liet Hofstad- tooneel, o.l.v. C. v. d. Lugt—Melsert. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend KRO.-uitzending). 12.30 Concert door bet KJt.O.-trio. 3.00 Kin deruurtje o.l.v. Soph. Nuwenhuis-v. d. Rijst. 5.30 Gramofoonmuziek. Portorikynsche muziek 6.30 Spr. A. N. Grxxl: Dominicaansche Missie- arbeid in Puerto Rico. 6.50 Katli. Berichten. 7.00 Engelsche les. 7.30 Kniples. 3.00 Causerie door Dr. J. A. v. Kranendonk-Duffels. Preventieve geneeskunde. 8.40 Een leutig dra matische avond. Amsterdamsche kunst op straat. Zangduo Content en Kruis. W. Visser, zang. K. de Jong, accordeon. L. Dijkstra, viool. W. Pitters, accordeon. H. Zegers, 1-snarlgc klompbespeler. Amsterdamsch straatorgel. Daarna optreden van H. 't Sas en echtge- noote. Liedjes bij de luit. DAVENTRY, 1562 M- 10.35 Kerkdienst-. 11.05 Lezing. 1.20 Het Carlton Octet. 3-50 Balladenconcert. Victorian Trio. G. Jeffcock. bariton. 4.35 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsbe richten. 7.00 Muziek. 7.05 Strijktrio's van Beethoven. 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Lezing: Rugby. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Concert. A. Sandler, viool. F. Leonard, cello. S. Ffoilkes, piano, L. Gowings, tenor. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 „Zes vreemde Zaterdagen" (3), 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „The Follies". Vroolijke avond met zang, schets en dans. 10.55 Dans muziek. PARUS .RADIO-PARIS", 175C M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest Rosati. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Sym- Vionieconcert, daarna „Dokter tegen wil co dank", van Molière. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25 Orkestcon cert. 3.40 Kinderliedjes. 7.20 Vroolijke avond, met Ludwig Manfred Lommei. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZEKSEN 1649 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconceri. 4.50 Le zingen. 7.20 Concert. Blaas-orkest Woitschaclx 8.20 De wereldliteratuur. Declamaties en voor lezing. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 10.20 Gi'araofoonmuziek. 3.50 Jongenskoor. 4.50 Orkestconcei-t. 6.20 Wossidloherdenklng. 7.40 Grleg-concert. Tevens werken van Bvend- sen. 9.10 Vroolijk concert. 11.10 Sluiten. BRUSSEL. 509 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Pianoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert in het Con servatorium Brussel. Solistenconcert. 3.35 Ori kestconcert,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15