HERINGA WUTHRICH EXIDE BATTERIJEN WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND Vreemd geld en chèques HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 25 JANUARI 1929 HAARLEM OOK REPARATIES serie „Mannen en Vrouwen van Beteekenls" dat hij hem eens had voorgesteld om met het ook op de groote vermoeienissen van zijn werkkring, zooals Royaards dien opvatte niet meer zelf te spelen, doch zich enkel met de artistieke en zakelijke leiding van zijn gezelschap bèzig te houden. „De hemel beware mij daarvoor!" had Royaards hem. toen met vermakelijke ontstel tenis geantwoord. „Dan zou ik nog liever voor de heele boel bedanken! Den tijd, dat ik speel, dat zijn mijn gelukkigste oogen- blikken! Dan mag en moet ik eens even alle zorgen op zij zetten, dan leef ik eens 'n paar uur in een andere wereld!" Deze liefde voor het tooneelspelen was zoo groot, dat hij zich geen rollen kon laten opdringen, welke niet zijn genegenheid had den. Hij moest zich aan zijn rollen met hart en ziel kunnen geven. Vandaar ook, dat hij zich zoo moeilijk bij een gezelschap kon schikken, waar men hem rollen opdrong, en hieruit verklaart zich dan ook zijn ongedu righeid, zijn ruateloos zoeken in de eerste 20 jaren van zijn kunstenaarsloopbaan, voordat hij persoonlijk de leiding van een eigen ge zelschap had! Nog grooter was zijn onrust dan van een Henri Brondgeest! Drie jaar adelborst, een paar maanden op de tooneelschool, een jaar bij Ch. de la Mar. niet minder dan vier maal bij Het Neder- landsch Tooneel, eenige maanden in den handel, een Jaar bij Van Lier, twee jaar in den Salon des Variétés, waar hij o.a. aan de eerste voorstellingen van Ibsen's Nora in ons land medewerkte 2 jaar bij De Vos en Korlaar in Rotterdam den tijd van de opvoeringen van Lotos. Van Nouhuys' Het Goudvischje en Couperus' Noodlot gast- voorstellingen in het Duitsch en het Engelsch als Svengali in Trilby welke rol hij van Mitterwurzer opnam op aanbeveling van den bekenden impressario Josef Schiirman en die hij o.a. te Londen, Berlijn, Dresden en Petersburg speelde, tournees in Engeland met een Engeïsche operettetroep, waarbij hij de rol van Pumpernlck in The Belle of New York vervulde een reis naar Indië, een paar maanden bij het Rotterdamsche Tooneelgezelschap, dan eenige maanden leerling voor Duitsche uitspraak van Strakosch, een jaar bij het Deutsches Theater onder Max Reinhardt in Berlijn, weer van het tooneel en het land doorgetrokken met Vondel- èn Multatuli-voordrachten, de zo merspelen te Laren van Elcerlyc en Lanseloet in combinatie met Eduard Verkadezoo was de rustelooze loopbaan van Royaards, voordat hij zijn groote, voor Nederland meest beteekenende carrière als tooneelelder be gon. Als tooneelleider vooral zal Royaards in de geschiedenis van ons tooneel blijven voortle ven! Voor zijn ongeëvenaarde verdiensten als zoodanig schonk de Utrechtsche universiteit hem ook den doctorstitel. Toch nam hij ook als tooneelspeler eon vooraanstaande plaats in, al zou men anderen kunnen noemen, die hem gelijk waren of zelfs zooals-Bouw meester als acteur overtroffen. Royaards he$?,t eens .—.jaren, geleden ln het weekblad'Tayenii zich uitvoerig uitgespro ken overrun opvattingi,van de;tooneelspeel- kunst. Daarin verzette hij 2ich heftig tégen de bekende :uitspraak van Coquelln in de boekjes „L'Art et le Contédien" en „L'Art du Comédiei." als zou een tooneelspeler dan eerst het grootst zijn, wanneer hij van al de harts tochten, die hij op het tooneel in zijn ver schillende karakters heeft uit te beelden, ei zelf geen enkele ondergaat, wanneer hij bij al de aandoeningen, die liij heeft op te wek ken, persoonlijk geheel gevoelloos blijft! Royaards ging steeds volkomen in zijn rol len op, doorleefde ze geheel en al. Daarom was het voor hem met zijn sensitieve natuur ook onduldbaar tijdens een voorstelling ge stoord te worden. Hij wees bij grooto opvoe ringen een ieder, die hem in de pauze wensch- te te spreken, onherroepelijk terug. En zulks was voor Iemand, die een zoo hooge opvatting van zijn kunst had als hij, ook wel niet anders denkbaar. „Denk u den mensch. dien gij hebt uit te beelden, werk uw verbeelding naar hem op!" schreef hij eens. „Tracht u zelf geheel in hem te verliezen' en gij zult lang of kort schijnen als hij, vet en mager als hij, gij zult gaan spreken als hij, doen, loopen, zitten, gebaren als hij; ja, het kleed, dat hij draagt, zal u pas sen, als ware het u aan het lijf gemeten!" Ik zou zes rollen willen noemen waarin Royaards als tooneelspeler deze theorieën het sterkst heeft gedemonstreerd: Mercadet, Grompie, de professor in De Sabijnsche Maag denroof. de oude boer in De Duivel en de Vrouw, Panera? Duif in Schakels en Fedja in Het Levende Lijk Voor mij zuiien dat de rol len blijven, waarin Royaards als tooneelspe ler het meest voikomene heef; gereven. Zijn groote ontwikkeling, zlin literaire eru ditie en zijn onfeilbare techniek stelden hem fn staat zijn tekst zoo fijngeestig, zoo zuiver en raak en zoo rijk genuanceerd te lanceeren als weinig anderen. Eén enkele zin kon van hem relief 'krijgen, dat aan het zeggen ervan alleen het soms overweldigend succes te dan, ken was! Zooals Royaards zijn rollen zoowel jn het groot als in het detail opbouwde, was hij een voorbeeld voor alle andere spelers. Den laatsten keer, dat hij in Haarlem is opgetreden, was op Vrijdag 18 Februari 1927 Sn den Schouwburg aan den Jansweg in de rol van Edgar fn Strindberg's Doodendans. De vergelijking van zijn spel met dat van een der allergrootsten met Paul Wegener viel ln het voordeel van Royaards uit, om dat hij hem mensc-helijker, milder en met dieper Inzicht speelde. Kort daarop kwam de catastrophe aan het Hof, de physieke instor ting, die hem belette zijn voordrachtavond in het Paleis te houden en al heel spoedig daarna ging het gerucht, dat Willem Royaards nooit meer zijn plaats aan ons tooneel zou in nemen. Wat dit laatste beteekende. wij hebben het te Haarlem in het vorige seizoen helaas! maar al te pijnlijk gevoeld. Wij, Haarlem mers. vooral zullen Royaards zeer missen, Want Royaards ik mag' het hier wel schrij ven hield van Haarlem, welke stad hem van de provincie het allerliefste was! Den vervanger van Royaards?Wij zien hem voorloopig nog niet! Nederland heeft met Dr. Willem Royaards een van zijn waar lijk groote mannen verloren. Ik mag dit artikel niet eindigen zonder een v/oord van innige deelneming aan mevrouw Jacqueline RoyaardsSandbcrg, wier naam niet alleen als vrouw maar ook als kunste nares altijd aan Royaards verbonden zal blijven. B. SCHUIL. VEREEN. TOT BESTRIJDING DER T. B. C VIJF EN TWINTIGJARIG BESTAAN. In 1929 zal hier ter stede de dag herdacht worden, waarop vóór 25 jaar de Haarlem- sche Vereeniging tot bestrijding der tuber culose Ss opgericht. Drie van de toenmalige bestuursleden, dr. Kersbergen, arts Adrian en de heer Breda Kleynenberg hebben hun functie steeds behouden. Eerstgenoemde werd voor het geheele land een der pioniers in den strijd tegen de gevreesde ziekte. Vijf en twintig jaar geleden stond men in dezen strijd nog voor een onontgonnen ter rein. Men had een vaag begrip van consul- tatiebureaux; daarbij sloot zich aan de ge dachte aan bezoekzusters. Voorts vernachtte men veel van sanatoria en lighallen. Wel veel is er in de afgeloopen kwarteeuw veranderd. Algemeen is het begrip ontwaakt dat de mensch recht heeft op een goede woning, waar licht, lucht en zon vrij kunnen toe treden. De zuigelingenzorg ook zoo'n belangrijke factor in den strijd tegen de tu berculose maakte groote schreden voor uit. En hierbij sluit onmiddellijk aan de strijd tegen het overmatig gebruik van sterken drank. Een groote voldoening voor de vereeni ging is geweest de stichting en ingebruikner ming van „Het Brederode Duin". DE BLOEMENTENTOON STELLING TE HEEMSTEDE. DE BEKRONINGEN. De jury voor de bloemententoonstelling der afdeeling Heemstede van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur heeft de volgende bekroningen toegekend: Naaml. Venn. Gebr. N. en J. Roozen gou den medaille der afdeeling Heemstede en gouden medaille der Alg. Vèreeniging voor Bloembollencultuur. P. Nelis en Zn. gouden medaille van de afdeeling Heemstede, een kunstvoorwerp ter waarde van 25 van het Hollandsch Bloem bollenkweekers-Genootschap èn een bloe- menbak voor de beplanting van het Hol landsch Bloembollenhuis te Lisse. Naaml. Venn. Braam en Zn. een gouden medaille van de afdeeling Heemstede en een kunstvoorwerp ter waarde van 15. Een kleine gouden medaille van de afdee ling Heemstede werd toegekend aan de vol gende firma's: Q. van den Berg en Zn-, Jac. B. Roozen, H. Ruysenaars Czn. en D. Spaar garen en Zn. te Aalsmeer. Een verguld zilveren medaille aan de fir ma's Joh. Captein (voor inzending Lelietjes- dsr-dalen), H. M. Ruysenaars Hzn., G. C. van Meeuwen en Zn., Jan Roes en J. C. van den Eyken. Leo Roozen een verguld zilveren medaille, aangeboden door de redactie van het Kwee kersblad. Firma J. A. Bronkhorst en Zn. een zilveren medaille van de afdeeling Heemstede. Verder werd een diploma uitgereikt aan de NaamL Venn. Braam en Zn. voor een in zending hyacinthen en aan de firma Gebr. N, en J. Roozen voor inzendingen hyacinthen en tulpen. ~-.v- De tentoonstelling werd Donderdag druk bezocht. MGR. AENGENENT £IJ DE R.-K. MIDDENSTANDSVEREENIGING SPREKER MR. P. J. M. AALBERSE. De R.-K. Middenstandsvereeniglng heeft Donderdagavond in het gebouw der St. Jo- sephsgezellenvereenïging in de Jansstraat een jaarvergadering gehouden, waarin de bis schop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent te gast was. Tevens waren er vele autoriteiten zooals de deken van Haarlem, mgr. L. A. A. M. Westerwoudt, het kamerlid mr. J. B. Bomans, het lid van Gedeputeerde Staten J. N. Hen- drix, de raadsleden de heeren W. B. J. van Liemt, H. J. L. Klein Schiphorst en mr. dr. F. A. Bijvoet, en dr. E. A. M. Droog, wethou der van Heemstede. Ook waren er afgevaardigden van het Hoofdbestuur der RJK, Middenstandsvereeni glng en de voorzitter der R.K. Middenstands vereeniglng te Amsterdam, de heer Blessing. De vergadering stond onder leiding van den heer P. J. M. van Tetering. Het jaarverslag van den secretaris werd onder dankzegging goedgekeurd, evenals het financieel verslag van den penningmeester. Dit sloot met een bedrag van f 4785 aan in- komstei en van f 3694 aan uitgaven. De begrooting voor 1929 werd vastgesteld op f 47 GÓ. De aftredende bestuursleden II. J. M. Bar- tels, H. T. Fibbe en J. F. G. Huizing werden herkozen. De jaarvergadering werd hierna gesloten. Te half negen trad de Bisschop de zaal bin nen. Hij werd toegesproken door den heer Van Tetering, waarna hij de geschiedenis der vereeniging, die nu twintig jaar bestaat, me moreerde; hoe vijf jaar geleden de toe stand zóó slecht was, dat zelfs over opheffing der vereeniging gesproken werd. Toen werd echter een reorganisatiecommissie inge steld. die de vereeniging geheel gereorgani seerd heeft. Zij verkeert dan ook nu weer in een bloeienden toestand. Het aantal leden bedraagt thans 450. Toch is bij een enquête gebleken, dat nog 75 pet der R.K., midden standers ongeorganiseerd is. Oud-minister P. J. M. Aalberse hield vervol gens een rede over het onderwerp: „De Mid denstand". Hij zette uiteen wat deze stand vroeger beteekende en wat voor het behoud er van gedaan moet worden. Spreker roemde het werk van de pioniers van het R.K. organisa- ticleven, de heeren Meuwsen en Nouwens. Aan het eind der bijeenkomst sprak de Bis schop. Hij bracht hulde aan de RK. midden standers, die zich blijvend georganiseerd hebben, terwijl hij er.zijn teleurstelling over untsprak, dat nog zooveel middenstanders buiten het R.K. organisatieverband zijn blij ven staan. Het is het belang van de midden standers zelf om zich te organisceren. Alleen dan kan men iets bereiken; dit kan niet ge schieden als men alleen blijft staan. De vergadering werd opgeluisterd met zang van het koor der kerk aan de Nieuwe Groen markt onder leiding van den heer F. Pielage, terwijl de heer K. Bakker, lid van dit koor als solo-bariton nummers deed hooren. DE VADER VAN BORMS OVERLEDEN. OP 82-JARIGEN LEEFTIJD. Naar wij vernemen is de vader van Dr. Aug. Borms op twee-en-tachtigjarigen leef tijd te Brussel overleden. De oude heer Borms had den laatsten tijd veel emoties gehad, die hem erg hadden aan gepakt. Tot voor kort was hij nog zeer kras; elk jaar bracht hij een bezoek aan zijn kin deren in Holland, te "s-Hertogenbosch. Scheveningen en Haarlem. (Zooals bekend woont hier de heer Paul Eorms), De oude heer Borms was steeds een vurig voorstander van de Ylaamsche beweging. HOOFDAKTE EXAMENS. WIJZIGING GEWENSCHT? Een commissie. Is krachtens het besluit der jongste algemeene vergadering van het Nederlandsch Onderwijzers Genootschap in gesteld- om te informeeren naar de bezwa ren en wenschen inzake het huidige hoofd akte-examen. Zij bracht deze kwestie ook in de afdeelingsvergaderingen en richt tot de examinandi der laatste jaren o.a, onder staande vragen: a. In welk jaar deed u examen? b. Welke bezwaren hebt u tegen de Inrich ting van het examen in zijn geheel? c. Hoe denkt u dat daaraan tegemoet ge komen kan worden? d. Tegen weïk(e) vak (ken) gaat uw bezwaar voornamelijk? e. Welke veranderingen zou u wenschen? f. Wat denkt u van een splitsing in een li terair en een mathematisch gedeelte, desge- wenscht in tweeën af te leggen. g. Acht u de huidige vrijstelling voor wis kunde billijk geregeld? li. Zoo niet, hoe denkt u zich die dan? DE REORGANISATIE DER POLITIE TE VELSEN. NAAR DECENTRALISATIE. Onze correspondent te Velsen schrijft: Naar wij vernemen, is het plan tot reorga nisatie der politie thans zoo goed als gereed gekomen. In de nieuwe regeling, die bij wijze van proef is vastgesteld, is geheel afgeweken van het thans gevolgde systeem van centra lisatie en van bepaalde diensturen. De nieuwe regeling komt "in hoofdzaak daarop neer,' dat elke agent een bepaalde kring ter bewaking krijgt toegewezen en ieder voor zich voor den goeden gang van zaken in den hem toegewe zen kring verantwoordelijk is. De geheele ge meente wordt verdeeld in 14 kringen, omvat tende Santpoort-Jan Gijzenvaart, Santpoort, Driehuis, Velsen, Velsen-Noord (3 kringen) IJmuiden-Oost (3 kringen) Nieuw IJmuiden (2 kringen) en Visschershaven Z. Z. 2 krin gen). Voor Oud IJmuiden zal het systeem van centralisatie gehandhaafd blijven. Aan het Bureau Willemsplein zullen dienst doen onder den Commissaris en den _Hppfdinsp_ect.e.urL. 1 Inspecteur, 2 hoofdagenten en 15 agentén voor den politiedienst, .4 agenten voor den op sporingsdienst en 1 agent .voor den motor- dienst. De opsporingsdienst voor „Groot IJmuiden" woi-dt gecentraliseerd aan het Bu reau van Politie, evenals'de behandeling der administratieve aangelegenheden. Wat dus het deel der gemeente buiten Oud- IJmuiden betreft, zal de reorganisatie ver strekkende gevolgen, hebben. In de, eerste plaats zullen de bureaux (posten) aan den Engelmundusweg te IJmuiden en aan den Wijkerstraatweg te Velsen, practisch gespro ken, worden opgeheven. Als de burgerij in deze afdeelingen in de toekomst politiehulp noodig heeft, zal zij den kringagent in z'n woning moeten opzoeken. In de tweede plaats zullen dus de echtgenoote van den agent of indien hij vrijgezel is z'n kostbaas of kost- juffrouw, als onbezoldigd agentesse of agent van politie dienst moeten doen. De agent is immers verantwoordelijk voor den gang van zaken in zijn kring en moet dus zooveel moge lijk de straat op. Iedere burger dient zich dus nauwkeurig op de hoogte te stellen van het adres van zijn kringagent, want aangezien elke kring gemiddeld bijna 2000 inwoners telt, zal men niet zoo gemakkelijk den surveillee- renden agent op straat aantreffen. Naar wij vernemen, bestaan er bij de vak organisatie ernstige bezwaren tegen dit systeem, dat, zoo meent men. wel kon worden toegepast op het platteland, doch niet in plaatsen met een stedelijke bebouwing. Het grootste bezwaar is echter, dat men hierin ziet een aanslag op den 8-urendag. De praktijk zal moeten leeren, of dit systeem voor onze gemeente te handhaven is. Ter voorziening in de 7 vacatures van agent van politie (6 wegens uitbreiding van het corps, 1 wegens eervol ontslag wegens ziekte aan den agent D. Johannes) zijn door den Burgemeester benoemd de heeren J. Groen, tijdelijk agent van politie te IJmuiden, W. van der Jagt, agent van politie te Hillegersberg, P. Maas, agent van politie te Rotterdam, J. Schelvisch, jachtopziener te Bentveld en N. de Vries, marechaussee te Ter ApeL Er zijn dus thans nog 2 plaatsen vacant. RAADHUISBOUW TE BLOEMENDAAL. DE QUAESTIE VOOR GED. STATEN. Zooals onze lezers weten besloot de ge meenteraad van Bloemendaal eenige maan den geleden met één stem meerderheid om grond té koopen aan het begin' van den Zeeweg, om daarop een nieuw raadhuis te bouwen. Eenige raadsleden die bezwaar hadden, om het raadshuis op die plaats te bouwen en meenden dat moest worden vastgehouden aan het plan om het nieuwe raadhuis te bouwen tegenover het thans bestaande aan den Bloemendaalschenweg zijn in beroep gegaan bij het college van Ged. Staten van Noord-Holland. In een openbare zitting van Ged. Staten van Woensdag 13 Februari om 2 uur wordt dit beroep behandeld. Het is nog niet uitgemaakt wie het raads besluit in «die zitting namens het college van B. en W. z; 1 verdedigen. naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Januari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 778.3 m.M. te Isa- fjord. Laagste barometerstand 753,9 m,M. te Mar seille. Verwachting: zwakke veranderlijke wind, aanvankelijk meest uit Westelijke richtingen; betrokken tot half bewolkt, waarschijnlijk met eenige sneeuw, lichte wellicht matige vorst des nachts, overdag meest lichte vorst BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 768 m.M, Stand van heden 766 mM, Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 37., Tel. 11059. 25 Januari. Hoogste gisteren39 F. Laagste hedennacht 31 F. Hoogste heden tot 12 uur 35 F. 25 Januari. Ondertrouwd: 24 Januari; A. Langereis en E. de Lee, M. A. Oremus en' M. C. Plooster v. de Roest, M. C. v. d. Putten en J. Straver, H. Daudeij en E. M. Stefener, N. J. v. Delft en A. C. La Pierre, Getrouwd: 24 an.: G. H. v. Dijk en M. Ploeg, J. Lind en A. J. Boonstra, P. v. d. Horst en A. Praag Bevallen; 22 Jan.; H. HuizingLenters, d., 23.Jan.; T. G. Das—Kok, 2 z., A, BoereeSleu tel, d. Overleden: 23 Jan.: H. de Lugt 89 j., Wes- terhoutpark, A. S. W. SchmedesHaselhoff Lich, 72 j., Hazepaterslaan, W. K. J., 2 j., z. v. W. K. J. Klabou, Leidschestraat, 24 Jan. J. Veen, 68 j., Saenredamstraat. WEER INBRAKEN IN CLUBHUISJES. OP VOETBALTERREINEN. In den nacht van Woensdag ;op Donderdag heeft men zich toegang verschaft tot het. clubhuis van R. C. H. aan den Midden weg. Het buffet en de kleedkamer werden opengebroken, maar er wordt niets vermist. In den afgeloopen nacht heeft men zich ook toegang verschaft tot het clubhuis van IL F. C. aan de Spanjaardstean, Het^is nog niet bekend of daar iets vermist wordt. PROF. DR. W. GEESINK t Te Amsterdam is gisteren na een korte ongesteldheid in den ouderdom van 74 jaren overleden, prof. dr. W. Geesink oud-hoog leeraar aan de Vrije Universiteit aldaar. KONINKIJKE LIEDERTAFEL „ZANG EN VRIENDSCHAP". Donderdagavond hield de Koninklijke Lie dertafel „Zang en Vriendschap" een alge meene vergadering, die door vele leden werd bijgewoond. Er heerschte een geanimeerde stemming, waartoe veel bijdroeg het succes van Het laatstleden Dinsdag gegeven con cert. In de vacature ontstaan door het over lijden van den heer B. Langeveld, werd de heer J. P. van Parreeren als bestuurslid ge kozen. Besloten werd met het oog op het op han den zijnde eeuwfeest geen nieuwe leden meer aan te nemen tenzij, bij wijez van uitzon dering, een buitengewoon goede kracht. Mededeeling werd gedaan van de vorming van een eere-comité voor bedoeld feest, waartoe een tachtigtal voorname ingezete nen uit en buiten Haarlem zich hadden be reid verklaard. De lijst hunner namen werd voorgelezen. Eveneens in verband met genoemd feest werd overgegaan tot het oprichten van een spaarfonds onder de werkende leden, het geen eventueel als basis voor een reis zal kunnen dienen. HET JUBILEUM VAN DEN VRIJZ.-DEM. BOND. VIERING ZATERDAG 2 FEBRUARI. Heden Is het 25 Jaar geleden, dat de afdee ling Haarlem van den Vrijz.-Democratlschen Bond werd opgericht. Het jubileum wordt niet heden gevierd, maar met een feestavond op Zaterdag 2 Februari, 's avonds 8 uur ln de benedenzalen van het gemeentelijk Concert- gebouwe waar als spreker zal optreden het Tweede Kamerlid mr. P. J. Oud. Een receptie wordt niet gehouden. De feestavond was aan vankelijk vastgesteld op 26 Januari, maar kon dien datum niet doorgaan. HEEMSTEDE DUUR BOLLENLAND. Alhier is door den makelaar G. 'J. Smit. Raadhuisplein no. 25, een perceel bloembol- lengrond verkocht tegen een prijs van dertig duizend gulden per HA. LEGER DES HEILS. LONDEN, 25 Januari (Reuter). De zaak van het Leger des Heils is opnieuw tot a.s. Dinsdag verdaagd. DE TOESTAND VAN GEORGE V. LONDEN, 24 Jan. (VD.) Naar men verwacht zal de Koningin van Engeland in het midden van de volgende week zich naar Craigweil House in Bognon aan de Zuidkust begeven, waar de Koning eenige dagen later verwacht wordt. VIER PERSONEN DE KEEL AFGESNEDEN. LONDEN. 25 Januari (N.T.A.) Te Rom ford (Essex) werden gisteren de zoon, de dochter, de neef en de nicht van een gepen- sionneerden politie-agent, die sinds dit gru welijk misdrijf spoorloos verdwenen is, met afgesneden keel gevonden. VLIEGTUIG VERBRAND. PARIJS, 25 Januari (N.T.A.) Nabij Mar- racech in Marokko is een Fransch militair vliegtuig in brand geraakt en omlaag gestort. De piloot werd hierbij gedood en de passagier zwaar gewond. Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur VRIJDAG 25 JANUARI 1929 Biljetten Berlijn59.20 —59 40 Parijs 9 70 9 82 Belga 34 40 —34 S0 New-York2 47 2 50 Londen12 07 —12 12 Chèques Berlijn59 22 -59.30 Parijs 9 71 9 79 Brussel34 eO -34 75 Zürich47 94 -48 04 Londen12 08^—12 10 Pome ij.CO -13 10 Madrid40 68.-40 82 Weenen34.95 —35 15 New-York (Cable)2.49 2 50 Kopenhagen66 45 —66 62 Oslo 66 40 —66.57 Stockholm66 60 —66 77 Praag 7 33 7.43 ADVERTENTIEN Heden overleed mijn lie ve. Man FREDERIK VAN HEEL in den ouderdom van 82 jaar. A, H. VAN HEEL DE VOGEL Heemstede, 24 Januari 1929 De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 28 Januari om 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede. Heden overleed onze dier bare Zwager en Oom FREDERIK VAN HEEL in den ouderdom van 82 jaaiy""' Malang Java =L J. MONOD DE FROroEVTT.T.E Bandoeng, Java: F. J. L, EINTHOVEN— DE VOGEL Vennes, sur Lausanne: Dr. W. TH. DE VOGEL S. C. DE VOGEL- BIERMAN Heemstede: E, a i DE VOOGT— DE VOGEL New-York: C. E. DE VOGEL Heemstede, 24 Jan. 1929. Heden overleed in zijn Heer en Heiland onze ge liefde Man, Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader de Heer Izaak Adriaanse in den ouderdom van 73 jaar. •Haarlem, 24 Jan. 1929. Uit aller naam: K. E. ADRIAANSE- ENGELS De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 28 Januari te 1.30 op de Al- gem. Begraafplaats ingang Kleverlaan. 20 Heden overleed na een korte ongesteldheid, tot on ze groote droefheid, onze beve Vrouw. Moeder, Be huwd- en Grootmoeder Jeannette van der Masch Spakler Geboren HEIJBROCK, ln den ouderdom van 59 jaar. H. VAN DER MASCH SPAKLER H. A. E. VAN DER WAL- VAN DER MASCH SPAKLER MARTIN C. VAN DER WAL J. SCHEEPMAKER VAN DER MASCH SPAKLER en Kleinkinderen Amsterdam, 22 Januari *29 Prins Hendriklaan 8. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht De teraardebestelling zal plaats hebben Zaterdag 26 Januari op de begraaf plaats „Westerveld", na aankomst van trein 11.16 aldaar. Volstrekt eenige en alge meene kennisgeving.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2