HET IJS KEGELEN. HAARLEM OP HET IJS. SNEEUWIJS OP DE IJSCLUB. De 60-jarigc Haarlemsche IJsclub krijgt van haar oppersten beschermheer, die Thialf heet, wel een keurig jubileumsgeschenk. Vier maal opnieuw het witte ijskleed om de leden! En de jubileumsreceptie is misschien wel de minst officieele, maar ook de drukst bezochte, die ooit door een jubilaris of jubilaresse ge houden is. Want ook Zaterdag en Zondag mocht de ijsbaan aan de Kleverlaau zich in een groote en ongeveinsde belangstelling ver heugen, al was er misschien niemand, die er aan dacht om het bestuur te complimen teeren met het diamanten feest, waarvan de viering door dooi zoo letterlijk in het water is gevallen. Het gezellige van de ijsbaan is, dat er een algemeene reünie gehouden wordt, je ziet er iedereen en je spreekt elkaar nog eens. Vroegere vrienden en vriendinnen, die elkaar aan het andere einde van de wereld waanden, zien zich geplaatst voor onvermijdelijke bot singen met lang vergetenen en stamelen par don of sorry en laten er op volgen „hé ben jij het", „waar heb jij gezeten?" en zulke vra gen mtier. Waarna moestal de pachter van de buffetten er baat bij vindt en in het restaurant een toestand ontstaat, die men dolgezellig noemt. Voorts begroet de burgemeester er zijn gemeentenaren, de dokter zijn patiënten, de leden van de balie willen voor dezen eenen keer den zelfden kant uit als de officier van justitie. Bij de jongens van het gym. wekken de sierlijke cirkels, die hun wiskun deleraar in een hoekje trekt, schrikbarende gedachten aan de proef van Maandag waar aan ze nog niets gedaan hebben IJs leidt tot vreemde en niet vermoede consequenties. Op middelbaren leeftijd ge komen heeren, die voor geen geld van de wereld opzien zouden willen webken ver schijnen binnen de hekken van de ijsbaan zonder géne in de vreemdsoortigste cos- tuums, in jeugdige plus fours of met in normale omstandigheden als ontoelaatbaar geldende hoofdbekleedsels, als daar zijn de apachepet, de bonte muts, het Spaansche petje. Zij zouden het vraagstuk: „hoe ver drijven wij de eenvormigheid uit de heeren mode" radicaal oplossen, als ze zich, op de keien van de Kleverlaan gekomen niet on middellijk aan aller oog onttrokken en in auto's en taxi's hun weg naar huis zochten om alle buitensporigheden zoo snel en af doend mogelijk te elimineeren. Het charmante tooneel van een ijsbaan kon best eens over gebracht worden naar het dagelijksch leven Tot nog toe doen bijna alleen de dames er haar best voor. Eén ding was jammer. Dat er met het meeste optimisme niet van den spiegelgladde vlakte kon gesproken worden. Het ijs was niet mooi, wij hoorden het overal zelfs slecht noemen, Zaterdag zoowel als Zondag. Het was wat de rijders noemen: sneeuw-ijs. Losse sneeuw en bevroren vlokken maakten de ijsvlakte stroef en niet al te goede rijders wanhopig. De oost zijde van de baan, die dezen winter niet goed te krijgen schijnt, was ruw en hobbe lig. De schaatsers zochten er berijdbare •paadjes tusschen, de eind-examinandi afge- .cverd door de krabbelbaan vonden dat het hisr op de groote een erg gestrompel was. De binnenbaan ging beter en nog meer naar het midden, op het bandy-terrein was bijna ideaal Ijs .te vinden. Daar was blijkbaar veel zorg aan besteed, om de clubs, die Zondag middag ijshockey speelden goed te ontvan gen. De spelers bleken dan ook geen last van stroef ijs te hebben en gleden tot veler amusement weer met groote behendigheid achter en om het gladde schijfje, dat den bal vervangt. Jongens profiteerden van het res-- teerende gecultiveerde gedeelte om krijgertje te spelen. Zaterdag ging de baan te 1 uur open. Zon dag om elf, beide dagen kon 's avonds niet gereden worden. Het was wel druk maar niet overmatig, niettegenstaande prachtig weer en weinig wind. Zondagmiddag schoven donkere luchten langs het door zon verlichte hemelblauw en tegen vieren gingen lichte vlokjes de ter nauwernood geheel geveegde baan bedekken. Het bleef sneeuwijs. Het trouwe electrische orgel van de firma Van Leeuwen, dat des avonds nog op een bal-masqué gespeeld had, heeft Zondag de vreugde wat frlssche klan ken bijgezet. De gezelligheid van het restaurant is door talloos velen gezocht en de pachter zal niet over slechte zaken klagen. De thermometer wees Zondagmiddag tien graden dooi, maar een kleine jongen had gezien, dat „ze er tegen hadden staan blazen". Dat was een hoogst afkeurenswaardige han deling van „ze", maar de natuur heeft het zich niet aangetrokken. Gelukkig, zeggen de liefhebbers. IJs-Hockevwedstrijden aan de Kleverlaan. Gezellig scheen Zondag het zonnetje op de ijsbaan aan de Kleverlaan. Toch was het daar niet zoo druk als men verwacht zou hebben. Worden we nu al beu van de ijspret of waren' er wellicht andere factoren, die velen van cle ijsvlakte afhielden? Wij weten het niet. Het eigenaardige was dat ook de animo voor de ijs-hockey-wedstrijden niet bijster groot was. noch van de zijde van de spelers noch van de zijde van het publiek. Vermoedelijk waren de toeschouwers te veel verwend door het schitterende spel van de Belgische teams on vielen de prestaties van onze Haarlemmers nu eenigszins tegen. Toch was vooral de strijd tusschen M. H. C. en Bloomendaal uitermate spannend. Reeds vroeg in den middag werd de eerste strijd geleverd tusschen 'een Haarlemsche combinatie en de Pinguing. Onder leiding van denTicer F. de Jong stel den de volgende zestallen zich op de bandy- baan op: Pinguins: Meyer, Bijvoet, Jongeneel, v. d. Boogaert. Kruyt. Eysvogel. Combinatie: Wiersma, J. Gunning, Bolland Houtman, Hagenaar, v. Olphen. De blauwe Pinguins vertoonden een vlot combinatiespel, maar voor de goal werden eenvoudige kansen gemist. Dat deed de com binatie beter, want- v. Olnhen maakte een fraai doelpunt (0—1). Dit was den Pinguins te bar: cle blauwen zwierven steeds voor het doel van Wiersma, dat keurig verdedigd werd. Toch wist Eysvogel gelijk te maken e-n vóór halftime aan de blauwen de leiding te brén gen. Ook na de rust stond het spelpeil niet hoog. Eysvogel scoorde no 3. Aan de andere zijde leverden speciaal v. Olphen en Hagenaar goed individueel werk; het resultaat was dat het einde een gelijke 3—3 stand bracht. JBLOEMENDAALM. H. C. (2—1) Beide teams telden invallers. Onder leiding van den heer v. d. Boogaert stelden de vol gende combinaties zich op: Bloemendaal: De Kadt, Bijvoet. F. de Jong, Kaufmann, H. Visker, P. de Jong. M. H. C.: v. Kempen, D. Brand, Hooft, v. Citters, Klinkhamer. C. Visser. Het begin was een vlotte snelle strijd. De roodhemden waren iets actiever. Uit de ach terhoede ondernam Van Citters een mooien rush, besloten door een fraai schot. M. H. C. leidde (01). Bij Bloemendaal bestond weliswaar minder verband, doch keurig spel van F. de Jong leidde tot den gelijkmaker, waarna halftime kwam, hoewel M.H.C. tot rust in het offen sief bleef. Na de doelwisseling is Klinkhamer vervan gen door den Duitschen speler Winkler. Nu waren de rollen omgekeerd. Het waren thans de oranjehemden en wel speciaal 1 Visker, die keer op keer snel om het doel der Musschen zweefden. DocH»hier stond de zeer betrouwbare Musch C. Visser, die elke schijf die op zijn doel werd gericht, opving en onverbiddelijk retourneerde. Visser ver dient werkelijk een pluim voor zijn fraai doelverdedigen. Het was daarom jammer dat hij een kalm schot van Kaufmann de schijf door effect via den stick van Visser In het doel verdween. De stand was dus 21. Er volgde een mooi combinatiespel van M. H. C., doch de oranieverdediging was urima in vorm; de schijf belandde weer bij Visker, die een snellen rush met een goed schot besloot, maar Visser retourneerde weer goed. De spanning steeg naarmate het einde naderde. Visser liet zich nog een paar maal resoluut voor de schijf vallen waardoor een paar zekere doelpunten voorkomen werden en aan den anderen kant trachtte de M. H. C. aanval door goede combinatie de safe Oranje achterhoede te passeeren, doch slaagde daar in niet. Zoo kwam het einde van deze snellen, fairen strijd met een zwaar bevochten zege der Bloemendalers. PINGUÏNS—H. B. S. Tot slot had nog de wedstrijd de Pinguins H. B. S. plaats. Jammer was het, dat door wild spel van de beide zijden veel valpartijen voorkwamen waardoor de wedstrijd wel span nend, doch niet fraai was. Bij de Pinguins was Van Beekum present, terwijl H. B. S. over de volgende combinatie beschikte De Bruin, Bolland, Fortgens, Houtman, Vis ker, v. Deurzen. De Pinguins begonnen met den reservekee per Visker, die thans het zwarte H.B.S.-shirt droeg. Hij kon keurig met Houtman opschie ten; aan deze twee spelers was het te dan ken, dat de H3.S.'ers spoedig over een 20 voorsprong beschikten. Bij de-blauwe Pinguins kwam Hagenaar nu het doel verdedigen en van dat oogenblik af begonnen de Pinguins hun vleugels uit te slaan. Een schot van Van Beekum werd wel gestopt, doch de schijf belandde na een scrimmage toch in het doel (12). Met een fraai schot maakte van Beekum gelijk. (2—2). Ook na de rust hadden de H.B.S.'ers weinig te vertellen; de Bruin keepte heel aardig, doch kon niet verhinderen dat Van Beekum en Eysvogel den stand op 42 brachten. Moedig hielden de zwarthemden evenwel stand. Houtman schoot snel langs de lijn, zette tijdig over naar Visker, die den achterstand verkleinde (43). Hierbij bleef het en toen het einde kwam. was er bitter weinig belangstelling meer en ook wij hadden thans weer genoeg van ijs hockey gezien. Te Bloemendaal. Velé schaatsenrijders hebben Zondag ge noten op den vijver van Duin en Daal. Zaterdag is men tot laat in den avond be zig geweest om een baan te maken op Ca- prera. Zondag werd deze baan opengesteld. Er werd druk gereden. Te Overveen. Zondag werd er druk gereden op het Kolkje te Overveen. Te drie uur werd de toestand van het ijs echter zóó gevaarlijk, dat de politie het raadzaam achtte, om de baan te ontruimen. Te Hillegom. De baan van de ijsclub te Hillegom is Zon dag weer geopend. Het volgende programma is (als de vorst natuurlijk aanhoudt) sa mengesteld: Heden, Maandagmiddag 2 uur: hardrijden door jongens van 14 tot 18 jaar. Dinsdagmiddag 2 uur: ringsteken door paren, van elk paar moet één minstens in gezetene zijn. Woensdagavond van 7 tot 10 uur: ver lichting der baan. Donderdag 2 uur: schoonrijden door pa ren, waarvan één minstens ingezetene moet zijn, om fraaie kunstvoorwerpen. Vrijdag is de baan voor iederen Hille- gommer vrij opengesteld. Met zulk een programma wil het echter in den regel gaan dooien! Te Heemstede. Was het Zaterdag al buitengewoon mooi en zacht weer waardoor volop van de ijs- sport geprofiteerd werd, mot als middelpunt de baan van de „Volharding", die ook in de avonduren weer verlicht was, de Zondag zette in met een mooien ochtend, zonder wind. Reeds te 10 uur in den morgen kwamen de eerste liefhebbers, ook nu weer voor een groot deel naar de Volharding-baan, hoe wel ook de andere gelegenheden, bijv. de baan langs de Vrijheidsdreef en de Craye- nestervaart, vele liefhebbers trokken. In de middaguren nam het getal liefheb bers toe. Vooral op het ijs van de Van Mer- lenvaaft was het druk Ook nu weer mag geconstateerd worden, dat het schoonrijden zeer toeneemt, waar voor echter de ruimte te klein was. Ook Zondagavond was de baan weer ver licht. Toen was het echter niet zoo druk. Gelukkig liep alles vrijwel zonder ernstige ongelukken af. Alleen op den Crayenester- singel kwam een dame te vallen; zij brak een arm, terwijl om ruim half 10 des avonds op de baan van De Volharding een dame ach teroversloeg' en even buiten bewustzijn raakte. Zij kon weer spoedig Ioopende naar haar woning gebracht worden. Op den Crayenestersingel bemerkte de po litie, die overal strenge controlemaatregelen nam, een zeer gevaarlijke plek in het ijs, zij liet dit gedeelte ontruimen, wat een zeer goede maatregel was. Op de baan van ae Volharding zorgde zoowel des middags als des avonds een aar dig strijkje voor een prettige afwisseling. Honderden belangstellenden sloegen het ijs- feest van den kant af gade. Houdt de vorst aan dan zullen heden- Maandagavond op de baan van de Volhar ding wedstrijden in schoonrijden gehouden worden voor leden, nl. voor dames en heeren en voor paren, om luxe prijzen. Vermoede lijk zal de heer Van Oostveen, kampioen schoonrijder van Nederland, een demonstra tie in schoonrijden.geven. Verschillende leden zegden hun mede werking toe. Te Velsen. Eenige nachten lichte vorst en voor de der de maal in dezen winter werden deschaafcsen, die menigeen reeds weer had ingevet voor den dag gehaald. Officieel waren de banen in den polder en nabij Velserbeek Zaterdagmiddag open. De baan in het dorp trok nog niet veel liefhebbers, in den polder was het des te drukker. Zondag heeft echter wéér zoo ongeveer alles gereden wat nog beenen en schaatsen had' Op alle banen krioelde het van schaatsenrij ders, die zich kostelijk hebben vermaakt. De kunstverrichtingen der rijders op de baan bij Velserbeek werden door duizenden gadegesla gen, zoodat er in het dorp den geheelen dag een gezellige drukte heerschte. Des middags vond er wederom een wed strijd voor jongens plaats. Er werd gereden in. twee groepen, nl. een groep voor jongens van 8 tot 13 jaar met 12 deelnemers en een groep voor jongens van 14—16 jaar met 8 deelnemers. Winnaars werden: Eerste groep: le prijs S. de Vries, 2e prijs R. Bosma, 3e prijs A. Leeuwis. 2e groep: le prijs H. Groeneveld. 2e prijs W. Groeneveld. t-un het voornemen om een wedstrijd voor mannen te houden moest wegens de gesteld heid van de baan worden afgezien. Ook Zondagavond is er op de baan nabij Velserbeek druk gereden. Succes van Hollanders in Boedapest. Bij de internationale schaatswedstrijden te Boedapest hebben onze landgenooten weer kranig werk geleverd: De uitslagen van Zaterdag waren als volgt: Afstand 500 M.: 1. Thunberg (Finland) in i.l sec.: 2. Kauser (Hongarije) in 48.2; 3. Hooftman (Nederland) 48.2; 4. Schneller in 48.8; 5. Van der Scheer (Nederland) 48.9; 6. Kos (Nederland) 48.9; 7. Riedl (Oostenrijk) 49.2; 8. Kimmerling (Oost.) 49.6; 9. Mintner (Oost.) 49.6; 10. Moser (Oost.) 49.7: 11. Jung- blut (Oost.) 50: 12. Vita (Hong.) 50.3; 13. Vi- da (Hong.) 51.5; 14. Heiden (Nederland) 51.7. De uitslag over 1500 M. ïs als volgt: 1. Thunberg (Finl.) 2 min. 32.5 s.; 2. Van der Scheer (Nederland) 2 m. 37.2 s.; 3. Kauser (Hongarije) 2 m. 40.7 s.; 4. Riedel (Oosten rijk) 2 m. 41.2 s. 5. Moser (Oost.) 2 m. 42.7 s.; 6. Heiden (Nederland) 2 m. 42.7 s.: 7. Er- delys (Hong.) 2 m. 45.3 s.; 8. Hooftman (Ne derland) 2 m. 46.1 s.; 9. Kos (Nederland); 10. Jungblut (Oost.) 2 m. 49.1. De wedstrijden van Zondag hadden het volgende resultaat: 5000 M.: 1. Thunberg 8 min. 51.7 sec.; 2. Heiden (Nederland) 8 min. 59.6 sec.: 3. v. d. Scheer (Nederland) 9 min. 6.2 sec.; 4. Riedl min. 16.1 sec.: 5. Moser 9_ min. 17.3 sec.; 6. Hooftman (Nederland) 9 min. 26.9 sec.; 7. Ërdeïyi 9 mïn. 29.1 sec.; 8. Kos (Nederland) 9 min. 33.8 sec., 9. Kauser 9 min. 34 s. 10. Toth 9 min. 54.1 sec.; 11. Bihary 10 min. 14.6 sec. Het eindresultaat is als volgt: 1. Thunberg 150.10 pnt.; 2. v. d. Scheer (Nederland) 155 92 pnt.; 3. Riedl 158.54; 4. Kauser 158.97; 5. Mo ser 159.66; 6. Heiden (Nederland) 159.89; 7. Hooftman 160.26; 8. Jungblut 161.62; 9. Kos (Nederland) 162.48. Uitslag Juniorenwedstrijd over den afstand van 1000 M. 1. Vïda (Boedapest) 1 min. 41.5 sec.; 2. Kos (Nederland) 1 min. 41.6 sec.; 3. Kimmerling (Boedapest) 1 min. 42.5 sec. HET SANTOS-KEGELCONCOURS. De officieele opening Schermen Haarlemsch Kampioenschap degen gewonnen door De Cock. De kampioenschappen van Haarlem wer den Zaterdag voortgezet op degen. Hoofd- secondant was de heer P. Kunze. De wed strijd had een zeer geanimeerd verloop en de totaal-uitslag was, dat de heer de Cock als overwinnaar uit den strijd kwam. De verdere volgorde was: II. Van Noppen. III. II. Rademaker. IV. G. Aanstoot. V. J. Kunze. VI. N. Gobets. Kampioenschap sabel begonnen door G. Aanstoot. Zondagmorgen vingen deze wedstrijden aan in de schermzaal van Brassinne, wederom onder de leiding van den hoofdc-secondant den heer Ch. Sluyter. Deze wedstrijden had den een zeer vlug verloop en eindigden met een overwinning van den heer G. Aanstoot. Vervolgens was de uitslag: IL Rademaker. III. Wezenaar. IV. de Cock. V. Marzelus Hartsinck. VI. Roozen. VH. Lobel. De best geplaatste schermer van de drie kampioenswedstrijden komt in het bezit van den Beatrijsbeker voor den tijd van één jaar en ontvangt daarbij 'n personeelen prijs. Hou der was G. Aanstoot en door zijn He prijs floret mocht het den heer Aanstoot wederom gelukken beslag op dit kleinood te leggen, door de resultaten van le prijs sabel, 2e prijs floret e nVIe prijs degen. De heer Rademaker ook een zeer goed schermer had verkregen 2e prijs sabel, 3e prijs floret en 3e prijs degen. A-s. Zondag hebben hier in Haarlem plaats de wedstrijden om den Hoóibergbeker (sabel). Alle schermers, die nooit In een offioieele K.N-A.S.B.-wedstrijdr 'n len, 2en of 3en prijs hebben behaald mogen daaraan deelnemen j en ook onze vertegenwoordigers en aangewe zenen op de O. S. zijn daarvan uitgesloten. In het gebouw van den Haarl. Kegelbond aan de Tempeliersstraat had Zaterdagmid dag de officieele opening plaats van het groote kegelconcours, dat. door de R.-K. Mid- denstandsvereeniging georganiseerd is ten bate van het Santos-fonds, dat zich ten doe! stelt steun te verleenen aan tuberculeuse on bemiddelde standgenooten. Door de firma Van Empelen was bij het podium een smaak volle versiering aangebracht. Rede J. J. Brinkman. Er was een groot aantal leden van het eere- en uitvoerend comité en genoodigden aanwezig, toen de heer J. J. Brinkman. voorzitter der organiseerende Kegelclub „De Damiaten", het woord nam om namens het uitvoerend comité een inleidend woord te spreken. Hij merkte op, dat in dit gebouw sport en spel hoogtij vieren en gepaste vreug de en jolijt heerschen. Hij dankte de leden van het eerecomité voor hun opkomst en kondigde aan, dat de heer P. J. M. van Te- tering, voorzitter der R.-K. Middenstands- vereeniging, straks de officieele openings rede zou uitspreken. „Ik behoef u zeker niet te zeggen", zei spreker, „wie de heer Van Tetering is en wat hij al voor de R.-K. mid denstanders tot stand heeft gebracht". De heer Brinkman zette het doel van dit kegelconcours uiteen en herinnerde er aan. dat de gevreesde ziekte tuberculose nog ai- tüd in al haar verschrikkelijkheid heerscht: ook in Haarlem en in bijzondere mate ook onder de R.-K. middenstanders. „Weliswaar wordt door de overheid ook veel tot bestrij ding gedaan", zei spreker, „maar afdoende kan dit nog steeds niet zijn- Ook van parti culieren moet steun komen en dat komt ge lukkig telkens weer opnieuw. Ook het Santos fonds heeft in dat opzicht reeds veel goed gedaan; het kan de voldoening smaken, al velen van den dood gered te hebben. Maar de kas van het Santos-fonds raakt tenslotte ook uitgeput. Toen was het weer de heer Van Tetering, die op de bres sprong en een be roep deed op het goede hart van de Haar lemsche kegelaars, om te helpen de ledige kas te vullen. Zijn beroep op de beoefenaars van deze oude, edele sport is niet vergeefsch ge weest. Reeds na een paar weken kon een kegelconcours worden uitgeschreven, dat tot in de kleinste détails uitstekend verzorgd is Er is een keur van prachtige prijzen beschik baar gesteld. Dit mooie succes is mede te danken aan de leden van de wedst-rijdcom- missie. De Haarlemsche kegelaars hebben getoond ,een warm hart te bezitten. Ik hoop dan ook, dat er een groot batig saldo zal komen. Het bestuur is tevreden over alles wat reeds verricht is. Vol verwachting klopt nu ons hart, want de eerstkomende dagen moe ten nu de beslissing brengen. Maar wij voeler het, dat de bestrijding van de tuberculose met dit kegelconcours weer een stap vooruit is gebracht". De heer Brinkman bracht tenslotte een v/oord van dank aan de heeren, die bereid waren geweest om als lid tot het eere comité toe te treden; aan het bestuur van den Haarlemschen Kegelbond, dat terstond de banen voor dit goede doel welwillend ter beschikking' had gesteld; aan alle personen. cLie de fraaie prijzen geschonken hadden; aan de adverteerders, die 't mogelijk hadden gemaakt, een programmaboekje uit te geven; aan de firma van Empelen voor de mooie versiering van de zaak en aan allen, die op eenigerlei wijze tot de totstandkoming van dit kegelconcours hebben bijgedragen. Rede P. J. M. van Tetering „Vrijdag is mij", aldus begon de heer Van Tetering zijn openingsrede, „door den voorzitter van het Uitvoerend Comité het vereerend verzoek gedaan als president der R.K. Middenstandsvereeniging te dezer stede het Santos-Kegelconcours te openen. En ik geef aan deze uitnoodiging volgaarne gevolg hoewel niet zonder eenige aarzeling, omdat (ik kan mij dat zoo levendig' voorstellen) in het openingswoord voor een kegelwedstrijd de techniek der kegelsport zeer zeker bijne immer een belangrijke rol zal spelen. In dit opzicht zal ik u zeker een teleurstelling moe ten bereiden, want ik zal over de kegelsport zelve hier niets kunnen zeggen wegens eer. volslagen onbekendheid daarmede. Wel mo ge ik mijn groote waardeering erover uit spreken, dat hier de sport is dienstbaar ge maakt aan de liefdadigheid om alzoo door en in de sport mede te helpen het lijden on zer evenmenschen te verzachten en te ver lichten. Laat ik u zeggen, dat ik zelf de dui vensport beoefen en toen het vorig jaar een groote liefdndigheidsvlucht georganiseerd werd ten bate der Vereeniging tot bestrijding der Tuberculose toen hebben wij allen die po gingen zoo van heeler harte toegejuicht en gesteund. Want, dames en heeren, laten wij op dit oogenblik maar eens verklaren: wij kunnen in velerlei opzicht met elkaar ver schillen; wij kunnen krachtens beginsel of denkrichting in onderscheidene vereenigin- gen met of naast elkaar arbeiden, maar ten slotte zijn wij toch allen menschen, die el kaar behooren lief te hebben en elkaar hulp en bijstand te bieden in den nood. Vooral bij een nationale ramp toonen onze Neder landers zich op hun best! Ik heb het mogen meemaken van zéér nabij met de steunver leningen bij den watersnood en de storm ramp; dan vraagt men niet naar partij of richting, want in de harten van ons Neder - landsche volk huizen de naastenliefde, het medelijden, het verlangen, om ellende en lij den van anderen te verlichten, hen te helpen en te steunen. Deze voortreffelijke deugden liggen ook ten grondslag' aan deze Santos Kegelwedstrijden- En het was weer de Chari- tas, die naar niets gevraagd, doch alléén on middellijk de gelegenheid aangegrepen heeft om lijden te verzachten en wel te doen. Aan dachtig heb ik uw fraai programmaboek be keken en ik ben absoluut onbekend met de intenties van den ontwerper van het titel blad. Maar mag ik u, zooals ik het zie, mün meening daarover eens zeggen? Aanvanke lijk was het veld blank. Ik zie daarin, dat er in het Middenstandsgezin geen wolkje aan de lucht was. Er heerschten gezondheid, ge luk en welvaart. Met noeste vlijt werd er in de zaak en in het bedrijf gearbeid. Maar ziet. -Jaar wordt een breede zwarte balk over het blanke veld getrokken met dito dwarslijnen. Het is de donkerte van de ellende, welke plots over dit middenstandsgezin geworpen is. De zoo gevreesde tuberculose heeft den huisva der, den kostwinner aangetast. Hij werd ziek, dagen en weken lang! Men bleef het nog een tijd aanzien, almaar hopend op be terschap. Totdat het er eindelijk bij den huisdokter uitmoest: alléén opneming in een sanatorium kon nog uibredding brengen. Maar daarvoor waren de middelen niet vol doende aanwezig. Gelukkig was de man lid onzer organisatie; vol goeden moed wendde men zich tot ons Santoscomité. Maar dat co mité was onmachtig, omdat de geregelde bij dragen van de standgenooten te gering zijn dan dat ook thans nog daaruit aan de ver pleging kor. worden bijgedragen. Thans even wel is redding in zicht! Alle hoop is nu ge richt op dezen wedstrijd en daarom heeft wellicht de ontwerper op de voorpagina van den omslag een groot groen veld aange bracht; het groen, dat de kleur der hoop en der blijde verwachting is. Dat beteekent dat de baten van dezen wedstrijd zullen kunnen worden aangewend tot leniging van den nood in de gezinnen onzer standgenooten. Moge d2n cok tijdens de nu volgende dagen tot volle uiting komen het beste, het nobel ste, wot in den loop der tijden ons Neder landse'ie volk steeds gesierd heeft en tot groote eer beeft gestrekt: zijn liefdadigheid en zijn naastenliefde! Ik vertrouw in dezen op den steun, op de offervaardigheid van zoovelen uit stad en streek, maar op de al lereerste plaats op de volle medewerking van de handeldrijvende en industrieele midden standers, ornaat het hier immers geldt hun standgenooten te helpen. Ik voel de behoefte, ook namens mijn mede-bestuurderen dank te brengen aan den Haarlemschen Kegelbond voor. zijn spontane en hartelijke medewer king; inzonderheid zijn voorzitter, den heer B. A. Groene wegen; ik betreur het, dat hij wegens gezondheidsredenen niet in staat is dit concours te openen, waaraan hij onmid dellijk zijn volle sympathie gegeven had. Ik dank de leden van het eere-comité, die zich gaarne bereid verklaarden om de onderne ming met hun naam en met hun autoriteit te steunen. Speciaal dank aan den burge meester, die zich onmiddellijk berèid ver klaarde het voorzitterschap van het eereco mité te aanvaarden. Voorts aan de wedstrijd commissie, die tevens als jury zal fungee- reru Aan bestuur en leden der Kegelclub „De Damiaten", die dit concours wel op haar 'naam heeft willen nemen. Ook dank aan haar voorzitter, den heer J. J. Brink man, die, toen ik hem de organisatie van dezen wedstrijd kwam vragen, zich onmid dellijk bereid verklaard heeft en mij alle praktische wegen heeft aangewezen, welke ik te bewandelen had en die tevens een zeer groot deel der voorbereidende werkzaamhe den op zich heeft genomen. Vooral ook dank aan het uitvoerend comité, in het bijzonder aan den secretaris, den heer J. P. A. Nelissen, die zich voor deze sympathieke zaak zoo bui tengewoon veel verdiensten heeft verworven. Ik dank allen, die op eenigerlei wijze aan de voorbereiding en de mogelijkheid van dit concours hebben medegewerkt, en al dege nen, die prijzen en gelden geschonken heb ben. Ik hoop, dat het concours in alle op zichten slagen moge: dat het batig saldo van dien aard zal zijn, dat het vreugde en licht zal kunnen werpen in de middenstandsge zinnen, waar nu door ziekte droefenis en donkerte heerschen en dat het comité vol doening van en blijdschap over zijn liefda- digen arbeid zal mogen smaken. Hiermede verklaar ik dit Santos-Kegelconcours voor geopend". Na deze rede nam het concours ee^ aan vang. De uitslagen tot en met Zondag. Korpswedstrijd: 1. De Volharding I 324, 2. Gr. Vauxhal I 292, 3. de Volharding H 289. 4, Damiaten I 287. 5. Damiaten II 243. 6. Gr. Vauxhal H 185. Baan E. Niet-leden H. K. B.: 1. Koevoets 39:37; 2. F. Bonarius 38:30; 3. Kort 38:23 4. Dost 32:28; 5. Volmarij 31:28; 6. Kraakman 30:26. Baan C. Leden H. K. B.: I. A. Benraadt 42:39; 2. H. C. W. de Paus 40:2 m. 37; 3. H. Louw 39:38; 4. Mevr. Heijdendaal 39:37; 5. H. Lomans 37:2 m. 34; 6. H. A. Schouten 36:35. Baan A. Santosbaan leden H. K. B.: 1. H. A. Schouten 41:38; 2. van Duijnen 3 nu 38:6 m. 37. 3. Benraadt 37:34; 4. Louw 36:3 m. 35; 5. H. C. W. de Paus 36:2 m. 30; 6. Jos v. d. Eisen 35:33. Baan B. Propagandabaan; niet-kegelaars: I. Spruijt 36:30, 2. Kraalman 2 m. 34:23; 3. Essen Sr. 2 m. 34: 4. Mr. Bruch 33:24; 5. An- dreoli 31:26. Baan D. Personeel Seriekaarten. 1. van Duijnen 106; 2. M. H. Sliggers 99 (20); 3. H. C. W. de Paus 99 (16) 4. H. Louw 98, 5. Bremer 97 Baan D. Personeel enkele kaarten: 1. H. Louw 38; 2. v. Duijnen 37 (36) 3. W. v. Buchem 37 (28) 4. M. H. Sliggers 35 (26)5. H. C. W. de Paus 35 (16). Baan B. Hamburgertelling. Leden H. K. B. 1. H. van Duijnen 100—84, 2. Mevr. de Bruin 96:79 3. G. Heijdendaal 80:75; 4. Beccari 76:73 5. Mevr. Heijdendaal 76. Baan D. Vermenigvuldigwedstrijd. Leden H. K. B.: 1. H. van Dijnen 369, 2. Jos. v. d. Ei sen 360, 3. Beccari 342, 4. H. C. Louw 333. Baan A. Koppel-wedstrijd. Leden H. K. B. 1. M. H. Sliggers en Jos. v. d. Eisen 47; 2. Ben raadt en H. Louw 46:44. 3. van Duijnen, v. d. Kaa 46:41. 4. Booij en de Dood 46.50. Baan C. Vrije Baan Dames leden H. K. B.: I. Mevr. Denkers 2 m. 37, 2. Maj. Groenewe- gen 37:36:35; 3. Mevr. de Bruijn 37:34: 4. Mevr. Heijdendaal 36:2 m. 35, LAWNTENNIS. Hollandsche spelers naar Bremen. Was het aanvankelijk de bedoeling (aldus lezen we in de Tel.) dat een Amsterdamsche ploeg Zaterdag en Zondag a.s. tegen Bremen zou spelen; thans is van Haagsche zijde het verzoek ingekomen om met een combinatie naar Bremen te gaan, zoodat nu, de volgende ploeg Zaterdag en Zondag a.s tegen Bremen speelt: Heeren-enkelsnel: 1. Eriksson; 2. Van der Heide; 3. Marinkelle; 4. Koopman; 5. Sig- mond; 6. Nielsen (aanvoerder). Dames-enkelspel: 1. mej. Canters; 2. mej. Spit; 3. mej. Bouduin; 4. mevr. Jonauière. Heeren-dubbelspel1. Eriksson—Koopman; 2. Van der Heide—Sigmond3. Nielsen— Marinkelle. Gemengd dubbelspel: 1. mej. Canters— Koopman; 2. mej. Spit—Van der Heide: 3. mej. BauduinSigmond; 4. mevr. Jonquière— Eriksson. Damesdubbelspel: 1. mej. Canters—mej, Bauduin; 2. mej. Spit—mevr. Jonquière.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6