STADSNIEUWS DE GLADHEID. UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERlNa SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 30 JANUARI 1929 Veel moeilijkheden in de vroege morgenuren. VERTRAGING IN HET TREIN-, TRAM-, EN AUTOBUSVERKÉER. BETREKKELIJK WEINIG ONGELUKKEN. Alles glom als een spiegel! Kei- en klin kerbestrating, geasphalteerde en geharde wegen, ze waren allemaal schier onbegaan baar. En dat is vanmorgen vroeg al begon nen. Menschen, die het weten kunnen, ver telden ons, dat het om half vier al hopeloos glad was. En dat was voor hen, die al zoo vroeg uit de veeren moesten, dubbel gevaar lijk, omdat het bovendien nog zoo donker was. Menigeen zal nog even in huis terug gegaan zijn om een kous of sok over de schoenen te trekken. Maar ook menigeen zal te laat op het werk gekomen zijn. Het fietsen viel heelemaal niet mee. Velen durfden niet eens op te springen en liepen of liever schuifelden er mee aan de hand, zoodat ze er nog een zij het ook verraderlijk steuntje aan hadden. De jeugd had natuurlijk pret. Die ging glijdende naar school. Welk een buiten kansje! De tramdienst was vanmorgen ge heel in de war. De eerste dienst van de E. S. M. naar Amsterdam, die om zes uur uit Haarlem moest vertrekken, kon bijna niet aan het rijden komen. Met veel tobben werd de tocht voortgezet naar Amsterdam, waar die pas ongeveer half acht arriveerde. In te genovergestelde richting was het precies hetzelfde, evenals op de lijnen naar Over- veen en Bloemendaal. Overal veel opont houd. Eerst toen de eerste dienst den tocht volbracht had, waardoor het ijs van de rails gereden was, konden de andere dien sten gemakkelijker volgen. Op het Soendaplein was er een ware stormloop van passagiers, speciaal tusschen half acht en half negen. Bijna iedereen wilde met de tram mee, om naar den trein of naar de stad te gaan. Er waren er, die wel vier diensten voorbij moesten laten gaan eer zij mee konden. De forensen hadden geen prettigen mor gen. Enkelen moesten ook nog zonder hun ochtendblad naar den trein, omdat de cou rantenbezorgers ook meer tijd dan gewoon lijk noodig hadden. Zoo ging het met de trams. Met hetzelfde oponthoud en met nog veel meer ongemak hadden de autobussen te kampen, zoowel de gemeentelijke als de diensten naar Leiden en naar de noordelijke gemeenten. De eerste dienst van Haarlem naar Leiden, die te zes uur uit de garage aan den Heerenweg moet vertrekken, had stukken oponthoud, omdat hij bijna niet vooruit kon komen. Van de chauffeurs werd de grootst mogelijke voorzichtigheid ge- eischt. De gemeentelijke autobussen vertrok ken van morgen eveneens veel te laat, zoo dat zij, die al eenigen tijd verlangend naar de komst van een bus hadden uitgezien, in vredesnaam maar gingen loopen, voor zoover dat loopen tenminste mogelijk was, want al was de Gemeentereiniging er vroeg bij om maatregelen te nemen, overal tegelijk kon toch niet gewerkt worden. Reeds te 3 uur vanochtend werd de direc teur der Reiniging, de heer A. van Driel door de politie gewaarschuwd. Onder zijn leiding vertrokken al om vier uur zes ploegen met zand- en zout-strooimachines, het eerst na tuurlijk naar de opritten bij de bruggen, naar de verbindingswegen naar buiten en naar de wegen, waarlangs de autobussen rijden. Te zeven uur werden alle mogelijke vegers met handkarren uitgestuurd om zand te strooien. Zelfs de vuilnisophalers kregen zand mee; zij ontvingen bovendien de op dracht om overal waar noodig was, de ont vangen asch uit te strooien. De gemeentereiniging heeft dus weer goed werk gedaan. Maar, zooals we reeds schreven, overal te gelijk kon de gladheid niet bestreden wor den. Vooral het autoverkeer had er veel hin der van. In het Florapark gleed een vracht auto van den klinkerweg af en kwam heele maal op het grasgazon terecht. Na veel moeite kon de chauffeur z«n wa gen er af krijgen, maar even later gleed hij weer naar den trottoirband, waar hij ron kend bleef staan. Met behulp van voorbij gangers, kon de auto niet zonder gevaar op den geasphalteerden Wagenweg gebracht worden. Het treinverkeer ondervond eveneens veel vertraging, vooral uit de richting Amster dam. Een stoomtrein kwam met 25 minuten en een electrische trein met 40 minuten ver traging binnen. Van de richting Rotterdam en Uitgeest kwamen de treinen op tijd binnen. Te half elf was het treinverkeer weer normaal. De postbestellingen zullen vanmorgen ook wel meer tijd in beslag genomen hebben, dan anders. De bestellers verlieten allen op tijd het postkantoor, maar te half twaalf kon de directeur ons nog niet meedeelen hoe groot de vertraging geweest is. Eenige ongelukjes. Het spreekt wel haast van zelf, dat er ook eenige ongelukjes gebeurd zijn. Uit het Politierapport ontvingen we de volgende mededeelingen: De 59-jarige mej. A. V. uit de Vooruit gangstraat is op de Catharijnebrug achter over gevallen. Zij kwam met het achterhoofd op straat. Tengevolge daarvan verloor zij het geheugen. Na een half uur keerde dit weer. In het brugwachterhuisje is zij door den Ongevallendienst verbonden. Later kon zij naar huis gaan. Zij had een kleine hoofd wond. De 46-jarige heer J. H., die van zijn wo ning Prinsen Bolwerk 24 hedenmorgen naar het station wilde gaan, viel. Eerst ging hij door naar het station, maar later bleek hij zich zóó ernstig bezeerd te hebben, dat hij naar zijn huisdokter moest gaan. Daarna is hij naar huis teruggekeerd. Toen om zes uur hedenmorgen een be stuurder van een melkauto met zijn wagen tegen de Schouwtjesbrug wilde oprijden, gleed de wagen achteruit weer de helling af in de richting, waaruit hij gekomen was, de Leidschevaartweg. Het achtereind van den auto kwam tegen het huis Leidschevaartweg 259 rood, bewoond door den heer N. Feije. transporteur. Een ruit en een raamkozijn werden vernield, overigens kwamen bestuur der en bewoners met den schrik vrij, De nachtwaker J. van N.. wonende Lange Vlamingstraat 8. in dienst bij den Nachtvei ligheidsdienst, viel hedenmorgen tegen 6 uur in de Ursulastraat, ten gevolge van de glad heid. Hij brak den linkerpols en is door een lid van den Ongevallendienst verbonden. Daarna werd hij per atax naar het St. Eli- sabethsgasthuis gebracht. Hedenmorgen ongeveer kwart over negen had mevrouw S., wonende aan het Floraplein, toen zij haar woning verliet, het ongeluk te vallen en haar linkerbeen te breken. Zij werd door personeel van de firma Mathot voor- loopig geholpen, waarna zij per ziekenauto naar het Diaconessenhuis werd vervoerd. Na dat zij hier behandeld was, werd zij met den- zelfden auto weer naar haar woning ver voerd. Hedenmorgen ongeveer 7 uur had een wiel rijder in de Leidschestraat het ongeluk, door de gladheid zoodanig te vallen, dat hij zijn hoofd ernstig bezeerde. Door een voorbijgan ger geholpen begaf hij zich naar het Sint- Elizabeths Gasthuis om zich te laten ver binden. Uit de omstreken. Het klinkt haast ongelooflijk, maar in Heemstede en Bloemendaal, waar de wegen toch waarlijk niet minder glad waren, zijn geen noemenswaardige ongelukken gebeurd, aldus werd ons door de politie in beide ge meenten verzekerd. Te Velsen. In de gemeente Velsen heeft de gladheid eenige kleine ongevallen veroorzaakt, die in hoofdzaak slechts materieele schade ten gevolge hadden. Het busverkeer was hier geheel in de war. Eenige bussen geraakten van den weg, o.a. op den IJmuiderstraatweg, waar twee bussen van de gebroeders R., die de eerste waren, die IJmuiden bereikten, slipten. Een der bussen reed een boom omver, de andere botste tegen een boom, waardoor de tree plank vernield werd. Op het Enschedéplein te IJmuiden heeft een autobus van S. een ijzeren lantaarnpaal omver gereden. Op den Kanaalweg in den polder kon een luxe-auto, komende van Amsterdam voor- noch achteruit. Eerst eenige uren later slaagde de bestuurder er in, zijn wagen weer op gang te krijgen. Te IJmuiden-Oost kwam de arbeider W., werkzaam bij de Hoogovens, te vallen, ten gevolge waarvan een zijner armen ontwricht werd. De man werd door dokter De Weerdt geholpen. KOETSIER, PAARD EN WAGEN BIJ HOOFDDORP TE WATER. Door de gladheid van den weg is heden morgen even buiten Hoofddorp de kruide nier S. met paard en wagen üi de Hoofd vaart gereden. S. kon gered worden, ook het paard wist men weer op den kant te krijgen. IJMUIDEN. SCHOORSTEENBRANDJES. Dinsdagavond en hedennacht zijn hier een drietal schoorsteenbranden geweest. Allereerst ten huiZe van den heer H. in de Kennemerlaan. De brandweer wist het brandje nog tiidig te blusschen. Verder ontstond brand in den schoorsteen van den heer E. V. in de Frogerstraat. De politie heeft dit brandje met de koolzuur- spuit gebluscht. Twee uur later begon het hier opnieuw te branden. Ditmaal is de opperbrandmeester er bij te pas gekomen, dïe geholpen door po litie den brand wist te blusschen. VELSEN Langdurig debat over de rechten der losse arbeiders van de ge meente Velsen. Nieuwe in structies voor de boekhouders der bedrijven. Een nieuw ge bouw voor openbaar .buitenge woon lager onderwijs. Openbare vergadering van den gemeente raad van Velsen op Dinsdag 29 Januari, des avonds 7 uur. Voorzitter: de heer R. G. RUkens, burge meester. Afwezig is de heer De NobeL Ingekomen stukken. De afdeeling Velsen van den Alg. Bond van Overheidspersoneel in Nederland heeft ver zocht té besluiten, dat het aangekondigde ontslag aan losse arbeiders als niet dringend noodzakelijk wordt opgeheven en dat de kwestie der tijdelijke arbeiders om advies wordt verwezen naar de commissie voor Ge organiseerd Overleg. B. en W. stellen voor, hen te machtiger, aan adressante te berichten, dat het nemen van een beslissing hieromtrent niet behoort tot de bevoegdheid van den Raad. Verschillende leden voeren hierover het woord. Zij zijn het met B. en W. niet eens. De wensch wordt geuit, dat de losse arbeiders niet in den winter ontslagen worden, omdat er werk genoeg in de gemeente is. Wethouder Dunnebier antwoordt de vele sprekers. Hij merkt op, dat nog nie mand ontslagen is; dat niemand in zijn rechten is geknot, maar dat het goed tot de losse arbeiders moet doordringen, dat zij niet in vasten dienst der gemeente zijn. Ook Wethouder Schilling geeft hier over zijn meening te kennen. Hij merkt o.a. op, dat hij al vele arbeidscontracten heeft helpen opmaken, maar dat er nog geen en kei zoo gunstig geweest is als dat voor de losse arbeiders van dc gemeente Velsen. „Als alle contracten voor de vaste werklieden van particuliere patroons zoo luiden, dan hebben zij het nog zoo kwaad niet", zegt spreker. Het gaat volgens hem niet aan, te zeggen dat de losse arbeiders 's winters niet mogen ontslagen worden omdat het zoo koud is en in den zomer niet omdat er dan werk is. Men kan dan evengoed zeggen, dat de losse ar beiders in vasten gemeentedienst genomen zijn tegenover de vele georganiseerde werk- loozen, die nu al jazen lang hun contributie betaald hebben. Eenige leden repliceeren nog. De heer Van der Meulen stelt voor, de kwestie van de pensioenstorting in de Commissie voor Georganiseerd Overleg te doen bespreken. De Voorzitter meent, dat daarvoor het instituut van het Georganiseerd Overleg niet in het leven is geroepen. Volgens hen kunnen de belanghebbenden zich beter on middellijk tot den Pensioenraad wenden. De heer Van der Meulen trekt zijn voorstel in. Na een discussie van anderhalf uur sluit de Voorzitter de discussie; hij dankt den raad voor de voorlichting, aan B. en W in dezen gegeven. Hij zegt toe, dat het col lege deze zaak ernstig onderzoeken zal. Ingekomen stukken. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op een verzoek van J. Brandhoff e.a. te IJmuiden, om herziening van de door hen verschuldigde kosten voor aansluiting van hun woningen aan de rioleering in den Zee weg aldaar. Wordt op voorstel van den heer Bosman aangehouden. Dansgelegenheid. B. en W. stellen voor, in handen van den Burgemeester ter afdoening te stellen een verzoek van J. de Waij, hotelhouder te Vel sen, om den burgemeester uit te noodigen, hem voor dit seizoen een vergunning te ver- leenen tot het houden van een openbare dansgelegenheid in het perceel Wijkerstraat- weg no. 2, tot en met ultimo April a.s. De Voorzitter zegt dat hij deze ver gunning niet kan geven zonder onrechtvaar dig te zijn. Spreker vindt het al of-niet ver- leenen van dergelijke vergunningen altijd een heel moeilijke kwestie. Hij zou willen, dat de raad de verantwoordelijkheid daar voor eens tot zich trok. De heer Vermeulen is niet bang, het hem toekomende deel der verantwoor delijkheid te aanvaarden. Hij zou tegen stemmen. Maar hij wenscht de volle verant woordelijkheid toch op de schouders van den Burgemeester te laten rusten. Besloten wordt, het verzoek ter afdoening in handen van den Burgemeester te stellen. Vastgesteld wordt de vijfde suppletoire begrooting der gemeente dienst 1928. Jaarwedden. B. en W. stellen voor, hen te machtigen aan Ged. Staten te berichten, dat de raad accoord gaat met de jaarwedde-regeling. zooals die door Ged. Staten is aangegeven namelijk de jaarwedden als volgt te bepalen: Burgemeester 8000 (thans 7500), Secreta ris 5800—7000 (thans 5500—f 6500). Verder stellen B. en W. voor, aan Ged. Staten te berichten, dat zij de jaarwedde van den gemeente-ontvanger wenschen be paald te zien op 38004400. Het voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. De heeren Visser, Schaar en De Vries willen geacht worden te hebben tegengestemd. Nieuwe instructies. Voorgesteld wordt vast te stellen nieuwe instructies voor den boekhouder voor gas en water en voor den boekhouder van de bedrij ven Openbare Werken en Reinigings- en Ontsmettingsdienst. De heer Vermeulen bepleit een zelf standige positie voor den boekhouder. Het is volgens hem dringend noodig, lettende op onjuiste toestanden van vroeger, dat de boekhouders niet meer naar de oogen van de directeuren behoeven te zien. De heeren Ten Broeke c.s. stellen eeni ge amendementen in dien geest voor. Wethouder T u s e n i u s bestrijdt dit. Hij merkt op, dat geen enkele directeur in een particulier bedrijf dit zou dulden. Wethouder Schilling zegt, dat de directeuren en de boekhouders ook nog we! overleg zullen plegen als de door B. en W. voorgestelde wijzigingen worden aangeno men. De Voorzitter zegt, dat hij reeds twee jaar geleden gewild had en wel naar aanleiding van ongewenschte toestanden bij Openbare Werken, dat een einde zou komen aan de tweehoofdige leiding en dus de direc teur alleen het hoofd van den dienst werd. Het voorstel van B. en W. wordt met 14 tegen 9 stemmen aangenomen. (De heer Baard a had reeds eenigen tüa te voren de vergadering verlaten). Weigering Bouwvergunning. B. en W. stellen voor, hun besluit te hand haven, waarbij aan J. L. Min, te Driehuis, vergunning werd geweigerd voor den bouw van tien dubbele woningen langs den Drie- huizerkerkweg, omdat zij van oordeel zijn, dat stichting der ontworpen gebouwen daar ter plaatse uit een oogpunt van welstand zeer zeker aanstoot zal geven. De heer D a 1 m e ij e r zegt, dat men lang zal moeten wachten, eer eenige meergegoe- den komen, die zooveel geld kunnen uitge ven, dat er groote huizen met groote tuinen aan dezen weg zullen komen. De heer Vermeulen zou het juist toejuichen, als minder goed gesitueerden te midden van het natuurschoon kunnen wo nen. De meer-gegoeden scheppen zich de gelegenheid om hun huis in mooi natuur schoon te laten bouwen. Wethouder Dunnebier verdedigt het voorstel van B. en W., dat na zorgvuldig overleg ingediend is. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 16 tegen 7 stemmen. Aanleg van wegen Aan de orde komt het voorstel van B. en W. tot vaststelling van algemeene voorwaarden, waaronder vergunning tot het aanleggen of doen aanleggen van een weg, als bedoeld in art. 3 der Bouw- en Woningverordening, zal worden verleend. Op voorstel van den heer Vermeulen wordt dit agenda punt aangehouden. Wegen te Driehuis. B. en W. stellen voor, In te willigen een verzoek van W. van Heijst, te Driehuis, om hem vergunning te verleenen tot het aan leggen van wegen op de gronden, genaamd „Het Helletje" en „Middelloo" aldaar. Wordt goedgekeurd. Onderwijs in koken. In de raadsvergadering van den 29 No vember 1928 werd besloten om gedurende het cursusjaar 1928 29 aan de rijpere jeugd en volwassenen geen onderwijs te doen geven in het vak „koken". Naar aanleiding hiervan is door B. en W. overwogen of het ook wenschelijk zou zijn de Verordening tot regeling van het onderwijs BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Vlug vloog Redneb over bosschen, Tot hij 't arme 't Isie vond, Die rustig, kalm drinkend, Bij den rand van 'n beekje stond. En Redneb nam het rendier, De teugels van z'n nek, En voerde hem naar Billy, Met de leidsels in z'n bek. Toen Jerry 't Isic zag komen, Zei hij„Wat voor ding is dat." „Kom," zei Billy, „zeg eens, Jerry, Wil je wat anders? Zeg maar watl" Drie groote bijen had ik gaarne, Drie bijen met fluweelen rug, Waarop wij heerlijk kunnen rijden, Gemakkelijk en o, zoo vlug!" Wat zullen zij doen met t Isie? zin te wijzigen, dat het vak „koken" komt te vervallen. Gelet op het gering aantal per sonen (20) dat zich voor een cursus „koken" aanmeldde, is de meerderheid van oordeel, dat de gemeente zich de groote kosten, wel ke de inrichting van een lokaliteit voor het houden van een kookcursus met zich brengt, niet mag getroosten. Zij stelt dan ook voor, het vak „koken" te doen vervallen. Dit voorstel wordt aangehouden. Openbare lagere school te Santpoort Aan de orde komt het prae-advies van B. en W. op het voorstel van Mevrouw Van Vee nG erbrands c.s. omtrent de aanwijzing van de meest wenschelijke plaats voor den bouw van een openbare lagere school in Santpoort. B. en W. vereenigen zich met het advies van de commissie van bij stand voor onderwijszaken. Deze commissie merkt op, dat zoolang het uitbreidingsplan voor de afdeeling Santpoort niet is vastge steld en alzoo niet met eenige zekerheid te zeggen is volgens welke lijnen dit deel dei- gemeente zich zal ontwikkelen, het voor onze commissie niet mogelijk is om met eenig oordeel, thans reeds een plaats voor den bouw eener openbare lagere school in ge noemde afdeeling der gemeente aan te wij zen. De raad vereenigt zich met het prae-ad- vies van B. en W. Nieuw gebouw voor openbaar buitengewoon L.O. In verband met de voor de leerlingen uit andere deelen der gemeente zeer ongunstige ligging van de school voor buitengewoon la ger oQderwijs en omdat het gebouw ver schillende gerieflijkheden mist, welke we gens de gesteldheid der kinderen gewenscht zijn, zijn B. en W. van oordeel, dat tot stich ting van een nieuw schoolgebouw moet wor den overgegaan, hetwelk uiterlijk 1 Septem ber 1930 in gebruik moet kunnen worden ge nomen. In verband hiermede stellen B. en W. voor te besluiten, op het door de Gemeente aan gekochte terrein, gelegen aan de Houtman straat te stichten een school voor buitenge woon lager onderwijs en B. en W. uit te noodigen, een plan voor dezen bouw met kostenberekening in te dienen. Wordt zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Rondvraag. De heer Homburg vestigt de aandacht op een grooten kuil in de Prins Hendrik straat te IJmuiden die veel gevaar oplevert Wethouder Dunnebier zegt een on derzoek toe. De vergadering wordt te half elf gesloten. OVER VEEN GEANNEXEERD OVERVEEN EN DE O. L. SCHOOL. t Is ons gebleken, dat door een misver stand bij geannexeerde Overveners de mee ning heeft post gevat, dat hun kinderen in 't vervolg niet meer op de O L. school zul len toegelaten worden. Bij informatie ter be- voegder plaatse is ons echter gebleken, dat deze meening totaal onjuist is. Ook in den vervolge zullen kinderen uit geannexeerd Overveen, voor zoover er plaats is, worden toegelaten. BEVERWIJK HET CONCOURS TE BREDA De Beverwijksche dilettantenclub behaal de op het j.l. Zondag te Breda gehouden con cours van Tooneelvereenigingen, uitgeschre ven door de Kon. Erk. Onderofficiersvereeni- ging K. I: O. D. den derden prijs met „Sui kerfreule" van Henri v. Wermerskerken. De vereeniging kwam voor het eerst op een concours uit. moeten worden. Maar dat zou toch onbillijk aan de rijpere jeugd en volwassenen in dien Alherat 28 Jan te Montevideo, Rotterdam n. Buenos Ayres Binnendijk 27 Jan. te Baltimore van Rot terdam. Bandoeng p. 29 Jan. 9 u. 15 min. Vlissin- gen, Antwerpen n Java. Barneveld 27 Jan. te Curacao van Am sterdam. Biliiton p. 27 Jan. 7 u. Las Palmas, Rotter dam n. Port Natal. Blommersdijk 28 Jan. te Boston, v. Rot terdam. Crijnssen p. 28 Jan. 10 u. Azoren, Barbados n. Amsterdam. Cottica 28 an. v. Curasao n. Pto. Ca- bello. Dell 28 Jan. 22 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Drechtstroom 27 Jan. te Dakar, Amsterdam n. W.-Afrika. Drechterland 29 Jan. te Havre, W.-Afrika n. Amsterdam. Djambi 29 Jan. 7 u. van Port Said, Rot terdam n. Java. Eemdijk 29 Jan. van Bremen, Pacifickust n. Rotterdam. Eggano 29 Jan. van Suez, Amsterdam n. Java. Gaasterland 28 Jan. v.m. te Sao Francisco Do Sul v. Amsterdam, vertr. n.m. naar Buenos Ayres. Hercules 27 Jan. te Pto. Colombia van Heemskerk 29 Jan. te Rotterdam van Am sterdam. Isleworth 27 Jan. van Mosselbaai naar P. Elizabeth. Insulinde p. 29 Jan. 1 u. Finisterre, Batavia n. Rotterdam. Jacatra 27 Jan van Rangoon naar Java. Kota Inten 29 Jan. 9 u. te Belawan, Rot terdam naar Java. Kangean 29 Jan. te Amsterdam van Java. Leerdam 28 Jan. te Vera Cruz, Rotterdam n. New Orleans. Makian 29 Jan. Algiers, Rotterdam naar Batavia. P. C. Hooft 29 Jan. van Amsterdam naar Batavia. Prins Frederik Hendrik 28 Jan. te Paramari bo v. Amsterdam. Randfontein 26 Jan. te Mombassa van Amsterdam. Roepat 28 Jan. van Marseille, Batavia n. Amsterdam. Siantar 28 Jan. van Los Angelos naar Java. Sitobondo 28 Jan. 20 u. van Port Said, Batavia n. New York. Sumatra 28 Jan. van Marseille naar Ant werpen, Beira n. Rotterdam. Tambora p. 28 Jan. 17 u. Sagres, Rotterdam n. Java. Tosari 29 Jan. 7 u. te Singapore, Rotterdam n. Batavia. Vlieland p. 28 Jan. 24 u. Suez, de Tyne, n. Java. DONDERDAG 31 JANUARI. HILVERSUM, 1071 M. 10.Morgenwijding. 12.15 Concert door het Boris Lensky Trio. 2.Electriciteitspraatje door W. H. Drukker. 2.30 Gramofconmuziek. 3.Kniples. 4.Ziekenuurtje. Ant. v. Dijk en Kees Pruis. 5.Sportpraatje door H. Hol lander. 5.30 Gramofoonmuzick. 6.Concert door het Omroeporkest. 7.15 Engelsche les. 8.Militair concert. De Kon Militaire Kapel (Grenadiers en Jagers). 9.15 Lezin6 door Lt. Kol. Fauche: Het le Regiment. 9.45 (vervolg concert). 10.15 Persber.. 10.30 Aansl. van het cabaret „La Gaité" Rotterdam. Dansmuziek. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzending). 11.Korte ziekendienst o.i.v. J. L. de Vries- v. Buuren. 12.Concert. Mevr R A v. d. HorstBleekrode, piano, R v. d Horst Jr„ cello, H. Hermann, viool. 2.Schooluitzen- ding. Zendingsles doo- A. v. Dijk, 6.30 Literai re causerie door P. J. Risseeuvv 7.Boekhoud- les. 7.30 Spr. E. E. v. Keioma: Runenschrift. 8.Concert. M. E. Bouwmeester, orgei. B. v. Luuring, tenor, D. Lüsschen, fluit. Spr dr. P. W. J. v. d. Berg; De Winter in het Volks geloof en Volksleven. DAVENTRY, 1562 M 19.35 Kerkdienst, 11.05 Lezing. 11.20 Gra- mofoonmuziek. 12.20 Concert. (alt, hobo, piano). 1.20 Gramofoonmuziek, 2.50 Voor de scholen. 3.10 muziek. 3.20 Vesper i.d. West minster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert. Slydel Octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek, 6.35 Nieuwsber. 6.50 Voor de landbouwers. 6.45 Muziek. 7.05 Beethoven's pianosonaten. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7 45 Lezing- India 8.05 Een verrassing. 8.20 Gloucester Orpheus Society Concert o.l.v. S. W Underwood. 9.20 Nieuwsber. 9.35 ^ezing: The way of the world. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Phil Scott tegen Ted. Sandwina. Bokswedstrijd. 10 50 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 175C AL 12.50 Orkestconcert. 4.05 Symphoniemuziek zang en dans. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.21 „Koning Lear", van Cnakespeare. LANGENBERG, 469 AL 11.30 Mechanische muziek 12.25 Orkest concert. 5.05 Orkestc meert. 7.20 Gramofoon muziek. Carusoplaten 8 05 „Nathan der Weise",( drama. ged. in 5 acten v Lessing. Daarna tot 11,20 Dansmuziek. ZEESEN 1649 M. 8.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4 50 Le zingen. 7.20 Schubertconceri Orkest en so listen. 8.50 Moderne muziek. HAMBURG, 395 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Orkcstcon eert, 7.35 Orgelconcert We'ken van Bach 10.05 Dansmuziek. BRUSSEL 512 AI. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 7.20 Gramofoonmuziek. b.35 Populaire muziek, 10.35 sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10