De Man me! den Horrelvoet [FLITSEN 1 PUROL BIOSCOOP FEUILLETON. STADSNIEUWS Jluwe sc/vtaie fmid INGEZONDEN. EMSER-WATER HAARLEM'S DAGBLAD REIVIBRANDT-TTÏEATER. De familie Spcenhoff op het toonccl. Dolores del Rio op het doek. Speenhoff Ls 60 jaar, hij viert zijn 25-jarig Jubileum en wij zoeken het kernwoord om hem te huldigen: ,,'t Is anders" is zijn lijf spreuk. Maar Koos, dit is niet anders: je echte kunstenaarschap! Dat is iets eerlijks, iets heel moois, iets dat wij niet zullen op houden te waardeeren. De ruimte die v/ij hier kunnen besteden is beperkt. Het echt paar Speenhoff heeft al zooveel laf mogen oogsten; de billjlkheid eischt dus dat wij de Jongeren niet vergeten: Cesarinette dan. Zij staat nog maar pas op de planken. Doch met welk een. verbazingwekkende snelheid heeft zij zich ingewerkt en hoe heeft deze stem zich allergunstigst ontwikkeld! Het bloed verloochent zich niet. Cesarinette heeft het kunstenaarschap geërfd. Koos Jr. is al bijna ,,'n oude rot". Zijn stem is nog even metaalhard en aangenaam van timbre als vroeger. Zijn voordracht is tot in perfectie verzorgd. Het loflied op zijn jubileerenden vader was waarlijk voortreffelijk in al zijn ontroerende soberheid, door de eenvoudige volmaakte voordracht, door de echte „Speen- hoffiaansche" melodie. Eindelijk het aan getrouwde lid van gezelschap Koos Jr.'s vrouw. Een secondante wier medewerking op prijs gesteld mag worden. Beschaafde rustige voordracht, wars van alle variété achtige dikdoenerij, een welluidende klare altstem. Zij past volkomen bij het viertal! Het eigenaardige is dat de „idee Speen hoff" zich nu verjongd heeft. Je geeft hem, den aanvoerder geen CO jaar. zijn zang is jeugdig, zijn repertoire frisch, zijn confe rence boeiendde jeugd rondom hem en den vleugel maakt hem weer jeugdig, zoodat dit ensemble waarlijk ecnig is in Holland en in zijn prestaties niet te overtreffen. Het verdient veel belangstelling van de zeer, vele Haarlemmers die Speenhoff trouw wil len blijven. Doch zoodoende Is er weinig ruimte over gebleven voor de film. „De roode danseres", met Dolores del Rio, en Charles Farrell ver- eischt echter geen uitvoerige bespreking. Een goede speelfilm, niet beter, niet slechter dan tientallen andere. Een aangename ver- poozing. Het bijprogramma amusant voor v/at betreft „de Mechanische man" en hoogst interessant voor wat het Journaal aangaat. STANDAARD-THEATER. GIcnn l'ryon als aanhouder en Dong als Zorro; ccn lachavond. Douglas Fairbanks, de man met den zon- nigen glimlach en Glenn Tryon, ook een man met hagelwitte tandpasta-reclame- tanden eri een vroolijken lach „speelden" gisterenavond op het witte doek van 't Standaard-theater waar het nu dank zij een wijziging bi de exploitatie vol was en blauw van de rook. Maar de dichtheidsgraad dei- tabaksdampen in Standaard is steeds een barometer voor de stemming van het pu bliek. De eerste film die met Glenn Tryon als winnende aanhouder, verrustte ons door de originaliteit. De meeste moppen uit' Holly wood's films zijn in de teksten te vinden en die van de plaatjes zijn meestal banaal en flauw. Des te verheugender is het dus voor den habitué als er een rolprent komt met een oorspronkelijke draad in 't scenario en vele leuke moppen, waarom het publiek schatert en klapt. Wij zullen ze niet ver tellen, dan v/are de mop van 't mopje af. En dan. als tweede film een oude bekende, die echter, zooals 't veelal met oude bekenden gaat, hartelijk ontvangen wordt. Na „De dief van Bagdad" (directie van Standaard, brengt u die ook nog eens terug?) is „Het teeken van Zorro" de beste f'lm van de vliegende, •vlugge, lenige, handige, bewegelijke, immer lachende en altijd keurig spelende Douglas Fairbanks. En te prijzen valt in deze rolprent vooral de wijze waarop Doug de sloome, ver velende Don Diego en de rappe, fiere Don Zorro typeert. Het publiek was den heelen avpnd enthou siast en ander publiek zal het de komende avonden der week ook wel zijn. MARION DAVIES ALS PATSY IN CINEMA PALACE. Na het boeiende wereldnieuws draait de Carnavalsfilm „Alles uit Liefde", Venetië in carnavalstljdEen droomBij de vele goede, en ook wel enkele minder goede, dingen, die de film ons brengt, behoort on getwijfeld, dat ze de lust tot reizen opwekt. Wie van al "de bezoekers van Cinema Palace zal bij het zien van die sprookjesachtige verlichting en die ranke gondels niet de stille verzuchting geslaakt hebben: „zou ik dat. nog ooit zien van mijn leven!" En zij die werkelijk al al dat moois hebben mogen aan schouwen, genieten nog eens dubbel en sma den waarschijnlijk weer reisplunncn voor de toekomst. Deze film houdt de aandacht voortdurend gespannen. Het hoogtepunt van EEN GESCHIEDENIS VAN DEN GEHEIMEN DIENST. Uit hot Engelse h van DOUGLAS VALENTINE. SO) De twee dames luisterden met ernstige ge zichten. Een maal slechts viel Monica me in de rede. Dat was toen ik het over Gene raal von Boden had. Ik ken dien ellendeling zei ze. maar o Des. je bent ook wel met je neus in cle boter gevallen hier. Het zal een heele toer voor je zijn om er uit te komen en ik ben bang dat je in groot gevaar verkeert. Dat geloof ik ook Monica, antwoordde ik gedrukt. En achteraf heb Ik zoo'n spijt dat ik je hulp ingeroepen heb. Maar ik wist me geen raad toen ik jou ontmoette en ik had geen idee waarheen ik moest gaan. Als je een manier weet om me veilig het hotel uit te loodsen, hoef Ik Jc verder niet lastig te vallen. Ik ben hierheen gekomen op eigen verantwoordelijkheid en moet me er alleen doorheen slaan. Maar ik geloof niet dat. er kans bestaat uit dit hotel Wvg te komen; want ze zullen nu wel iedere deur in de ga ten houden. Daarbijen Ik hield plotseling op. Ik hoorde voetstap ZATERDAG 2 FEBRUARI 1929 pen buiten op de gang, ik hoorde deuren open en dicht gaan. Ze zochten blijkbaar iedere kamer af. Die die kast open, zei een stem uit het bed; een flinke,-zakelijke stem, prettig om naar te luisteren. Doe die open en stap er onmiddellijk in. Jonge man, maar kreukel mijn mooie japonnen rdet alsjeblieft! En jij, Monica, vlug! Draal alle lichten uit be halve dat bij mijn bed. Goed zoo! En ga nu naar de deur en vraag wat dat lawaai daar buiten beteekent terwijl lk hier ziek in bed lig. Ik kroop in de kast en Monica deed de deur er van op slot. Toen hoorde ik de slaapkamerdeur opengaan, daarna stemmen. Ik wachtte vijf minuten, geduldig, toen ging de kastdeur open. Kom er uit, Des. zei Monica en be dank Mary Prendergast voor haar slimheid. Wat zeiden ze? vroeg ik. De chef-de-reception was hier. Hij ver ontschuldigde zich geweldig. Ze kennen me hier, zie je. Hij vertelde dat iemand een heer aangevallen had op de verdieping be neden. en zich ergens in het hotel schuil hield. Ik zei hem dat ik al een uur met Miss Prendergast had zitten praten en dat we niets gehoord hadden. Toen ging hij weg. Miss Prendergast zullen ze niet zoo gauw overduvelen. zei die joviale dame in bed. Maar kinderen, wat nu? Monica sprak heel rustig. Ze was altijd zoo beheerscht geweest. Mijn broer logeert op het oogenblik in DE VERHUIZING DER H. B. S. B mijn woning in de Bendler-Strasse zei ze. Je herinnert, je Gerry Des, hij is met zijn vliegmachine gevallen, weet je en invalide. Hij is hier zooveel beter dat ik moeite ge daan heb een verpleger voor bera te vin don, die hem kleeden ka.n en met hem uit kan gaan, ma,ar we hebben nog niemand kunnen ontdekken. Mannen zijn zoo schaars tegenwoordig. Kom met me mee naar huis. Des, dan kan jij een dag of wat die plaats vervullenIk ben bang, dat het niet voor langer kan, want anders moet je bij de po litie ingeschreven worden en ik "eronderstel dat Je papieren wel niet in orde zullen zijn. Je bent heusch te vriendelijk Monica, antwoordde ik, je riskeert te veel, ik kan het niet aannemen. Het is maar voor twee dagen, zei ze. Ik ben een persoon van gewicht in Duitschland, weet je. Mijn man is adjudant bij Maarschalk von Mackensen en ik kan altijd zeggen dat ik vergeten heb je papie ren in te sturen. Als ze er later om komen, kan ik zeggen dat ik je had willen laten inschrijven, maar dat ik je plotseling moest ontslaan wegensdronkenschap! Maar hoe kom ik hier vandaan? wierp lk tegen. Dat kunnen we ook wel 5n orde ma ken, gaf ze ten antwoord. Mijn auto komt ongeveer over een kwartier ik heb bene den gedanst, een van de meisjes Radolin trouwt morgen maar het was zoo saai dat ik naar boven ben gegaan en Mary Pren dergast heb wakker gemaakt. Jij moet mijn chauffeur zijn! Ik heb een Mercédès. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1393 Ik kan iedere auto besturen, zei ik, maar Ik ben een boon Wacht maar! riep dat merkwaardige jonge vrouwtje en ze liep de kamer uit. Twintig minuten bleef ik bij miss Pren dergast praten. Het waren de langste twtn- tlng minuten die ik me herinneren kan. Ik was doodop, maar mijn wanhopige toestand hield mijn gedachten zoo bezig dat ik, niet tegenstaande mijn poging om beleefd te zijn, erg afwezig en verstrooid was. Arme jongen! riep Miss Prendergast plotseling, praat maar niet verder met me. Ga maar op dien stoel zitten en doe een dutje! Dat deed ik en ik zat al gauw te knikke bollen. Plotseling was ik helder wakker. Monica stond voor me met een livreipet en uniform. Doe dit aan, zei ze en luister goed. Als je de kamer uitgaat, sla dan rechtsaf en ga de trap aan je rechterhand af. Ga heelemaal naar beneden, dan door de gla zen deuren, de kamer door die er achter ligt naar de deur in den hoek, die naar de bal- zaal-ingang van het hotel voert. Ik zal je mijn hermelijnen-cape geven om over je arm te dragen, daar zal ik op je wachten. Je helpt me met mijn cape en begeleidt me naar den auto. Is dat duidelijk? Volkomen. Luister verder, want ik zal je niet meer spreken. Ik moet je den weg zeggen naar de Bendlerstrasse. Dat deed ze en ze voegde er aan toe: Wees vooral voorzichtig. Als we een AAN! - UIT! aanrijding of zooiets zouden krijgen en de politie zou zich er mee bemoeien, dan was je er bij. Maar je chauffeur? vroeg ik. O, Carter, antwoordde ze -nverschillig, hij helpt me. Hij is een Amerikaan, zie je. hij heeft me haar dè Tlergarten gereden, heeft daar een ander pak aangetrokken, mij hier terug gebracht en is toen zelf gauw naar huls gegaan. Ik kan hem absoluut ver trouwen. Ze gaf mij den sleutel ven de garage en verdere Instructies betreffende den auto. Carter zou me wel een bed in de garage ge ven en den volgenden morgen met me mee gaan, alsof ik een gegadigde voor de betrek king bij Gerry was. Ik zal eerst naar beneden gaan, zei Monica, dan hoef je niet te wachten. Ze zijn er beneden vol van: alle gasten op het bal bij Olga von Radolin zijn er van op de hoogte en het hotel is vol nolitie. Maar er is geen gevaar als je dadelijk naar me toe komt in de hall; je moet je gezicht alleen zooveel mogelijk van het publiek afwenden. Ze kuste miss Prendergast en ging wegf Wat een flinke vrouwen waren die twee. zoo bewonderenswaardig koel en moedig; ze schenen aan alles gedacht te hebben. Goeden nacht, miss Prendergast, zei ik. U hebt me een geweldigen dienst bewezen. Dat zal ik nooit vergeten! En om haar mijn dankbaarheid te toonen, kuste ik haai' de hand. (Wordt vervolgd.) het programma is evenwel Marion Davies in „Patsy". Wat een allerliefst actricetje is dat kleine leuke vlugge ding. Eén en al natuur. Ze speelt haar rol met een soepelheid en een guitigheid, dat men niet moe wordt naar haar te kijken. Haar gezellige bakvischma- niertjes, haar onopgemaakt gezichtje en haar heerlijke jeugd maken, dat men bij het herdenken van haar spel, telkens een glim lach over het gezicht voelt glijden. Ze speelt met een animo en een plezier, dat het niet anders kan of de „movies" zijn haar lust en haar leven. Onder dc meiespelenden valt vooral Del Henderson als „Pa" op. Fijn is-ie in zijn samenzweringen met Patsy tegen Ma en als hij zich na vijf-en-twintig jaar ein delijk onder Ma's pantoffeltje vandaan werkt en optreedt als een man, dan is hij onbe taalbaar. Dat „Patsy" een bekroond komisch film werk is, za! niemand verwonderen, die deze week naar Cinema gaat. Om die zotte Patsy is geschaterd evenals om den* „heer des hui zes" geworden Pa van Henderson. Daar King Vidor de regie had, !s de ge- heele film tip-top. LUXOR-TIIEATER. „Een lichtzinnig kostschool meisje" en „Nummer zeventien", een echt komisch nummer. Onze Duitsche reisjes laten ons heden ka no-wedstrijden aanschouwen, die door den snellen stroom voor de roeiers niet zonder gevaar zijn, maar voor den toeschouwer heerlijk om te zien. Dan volgt „Een lichtzinnig kostschool meisje", een dramatisch werk in 7 acten. In dit nummer wordt de hoofdrol vervuld door Grete Mosheim, die dit op schitterende wijze doet. Vooral haar stille spel is „af". Haar vader Prof. Hartung, vindt in het huwelijk met zijn jonge vrouw niet dat wat hij ver wacht had en het eind is een echtscheiding. Hun dochter Maria wordt naar een kost school gezonden, waar ze slechts één vrien din heeft, Molly. Alles wat Maria doet loopt verkeerd af en altijd is de schijn tegen haar. Als ze de vacantie op het landgoed van de ouders van Molly doorbrengt overkomt«haar het ergste. Als ze weer op kostschool is be kent ze aan de directrice in welk een toe stand ze zich bevindt. Ten einde raad, als haar verloofde en ook haar ouders zich in de school bevinden, wil ze zich van het le ven berooven, het gelukt evenwel haar nog te redden. Kaar vader, die inmiddels weer hertrouwd is, neemt haar mee en zal aan Maria goed maken wat ze tekort gekomen is. Een mooi nummer en het moet ook een leering wezen. Geheel anders Is: .Nummer zeventien". Daar kan men hartelijk om lachen om de malle situaties. En die komen er nog al veel in voor, zooals een prinses die zich voor dan seres uitgeeft, een kruier die groothertog wordt en de groothertog die de plaats van den kruier inneemt, leveren even zooveel malle histories. De hoofdrollen worden ge speeld door Hans Junkerman en Mary Kid. De geschiedenis speelt aan het hof van Leuchtenstein. Er komen dus nog al veel van die oude, stramme militairen in voor. Een interessante film is de bouw van de Zeppelin, voorheen en thans. De ontwikke ling van het luchtschip en de tocht van cle Graaf Zeppelin. Leuk was ook het groote verschil tusschen: voetballers envoetballers, wielrijders enwielrijders, roeiers enroeiers. Men zal zich een gang naar dit theater niet beklagen. OT EN SIEN. EEN MONUMENT IN DEN HAAG. Ot en Sien krijgen een monument! Belde figuren die onafscheidelijk aan elkaar verbonden aan alle Nederlandsche school kinderen bekend zijn, zullen, in steen ver eeuwigd, hun plaats innemen bij den speel vijver aan den Noordkant van het Zuider park te 's Gravenhage. De kinderen zullen bij de. hun uit de boekjes en vooral van de plaatjes zoo familiaire, figuurtjes komen spelen en oudere generaties zullen zich bij het zien van die twee eenvoudige kinder beeldjes hun eigen schooltijd herinneren en een dankbare gedachte wijden aan den man, die Ot en Sien heeft geschapen, aan Jan Ligthart, aldus het Volk. Een comité, dat reeds eenlge jaren gele den werd opgericht om Jan Ligthart's nage dachtenis te eeren, heeft opdracht gegeven aan den beeldhouwer F. J. van Hall te Slo- terdijk. EEN FANCY-FAIR TEN AFSCHEID. De leeraarskamer van de nieuwe H. B. 8. van dr. Donk krijgt een mooi kleed. Daar heb ben de jongens en de meisjes van de schooi voor willen zorgen. Zij hebben alle mogelijke nuttige en sierlijke voorwerpen gemaakt en die zijn ze gaan verkoopen in de school zeit, op hun fancyfair. Warm, licht en gezellig was het Vrijdagavond in het gymnastieklokaal, daar tusschen de oude boomen van Instituut Prins. Van 7 uur af ratelde er het rad van avontuur, kletterden de onderdeelen waaruit werp tent en touwtrekkerij bestaan en klonk ti de roep van jonge verkoopers en verkoopsters, waartusschen de tonen van het eigen strijkie kwamen meespreken. Sommigen zaten boven op de Zweedsche rekken en prezen hun waar aan over de hoofden van enthousiaste pa's en ma's en trotsche leeraren. En de di recteur dr. A. D. Donk, verzekerde ons, dat cv wel nog wat overbleef ook, als het kleed gekocht was. Dr. Donk en zijn schare van tweehonderd leerlingen hebben reden om vroolijke gezich ten te zetten, want Maandag trekken zij in de i.ieuwe school, die later officieel geoper.d zal worden. Het is geen droef afscheid van h rt Prinsenbolwerk. HET WEER IN JANUARI 1929. VOORLOOPIG OVERZICHT. Medegedeeld door het K. N. M. L te De Bildt. Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochtendtemperatuur 2, 4 gr. Celsius te laag. Ze was in alle drie decaden beneden normaal, resp. 3, 2, 5 en 2 graden. De grootste afwijkingen kwamen voor op den twaalfden en negentienden resp. 7 1/2 gr. bezoden, en 3 graden boven normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was 4 graden, de gemiddelde minimum-tempera tuur 2 1/2 graad beneden normaal. De neer slag was ove.r het geheele land 50—70 procent beneden het gemiddelde, behalve ln Zeeland, waar het tekort slechts 25 procent bedroeg. Te De Bildt vielen meest kleine hoeveelheden sneeuw op negen dagen. Te De Bildt werden 53 uren zonneschijn tegen 51 normaal waar genomen. MUZIEKVEREENÏGINGEN UIT DE OMSTREKEN. Op 4 Februari zal in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem een concert worden gegeven door de vereenigingen: „Kunst na Arbeid" te IJmulden, Harmonie; „Wilhelmf- na" te Santpoort, Fanfare; „Excelsior" te Haarlem, Harmonie, en „Kunstkring" te Spaarndam, Fanfare, alle onder leiding van den heer P. Wit Jr. Het doel van deze uitvoering is om meer bekendheid te geven aan Hollandsche com posities, er zullen dan ook op dit concert zooveel mogelijk werken van Hollandsche componisten worden uitgevoei'd. DR. ROYAARDS' UITVAART. MISSCHIEN EERST DONDERDAG? De Tel. deelt mede, dat degenen, die de uitvaartplechtigheid van wijlen dr. W. Royaards in den Stadsschouwburg te Am sterdam wenschen bij te wonen, toegangsbe wijzen daarvoor schriftelijk kunnen aanvra gen bij de N.V. Begrafenisonderneming, di rectie F. G. Pothoff Jr., Keizersgracht 428 te Amsterdam. Omtrent den dag der begrafenis valt nog niets met zekerheid te zeggen. Gelijk men weet, was het de wensch van den thans overledene, dat in de chapelle ardente Mahler's „Lied von der Erde" ten gehoore zou worden gebracht. De hiervoor uitgenoo- digde zangeres, mevrouw Ilona Durigo, be vindt zich te Weenen en zal in geen geval eerder dan Dinsdag a.s. kunnen arriveeren meldt het Volk. Vroeger dan na dezen dag zal de begrafenis in geen geval kunnen plaats hebben. Het is niet uitgesloten, dat wanneer mevrouw Durigo's komst vertraagd wordt, de begrafenisplechtigheid pas Don derdag zal geschieden, daar Woensdag de schouwburgzaalgfiiet beschikbaar kan worden gesteld. Vader constateert dat het smoorheefc is in de huiskamer da-aait de radiateur af I en gaat naar boven moeder komt binnen en constateert de hit te draait de radiateur aan, denkende dat zij hem afdraait vader komt terug, wil voelen of de radiateur al afgekoeld is en brand zyn vingers beseft dat hij hem eerst bij abuis aan gedraaid moet hebben en wil weer draaien als mosder hem waarschuwt dat zij hem al heeft afgezet waarop een langdu rige discussie volgt tot het na eenigen tijd danig koud wordt en moeder ontdekt dat Mientje een raam had opengezet omdat het zoo warm was (Nadruk verboden.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct* per regel. s tn sortnyende !>ppért Ooo. JO^Ois Wet r»b» «OCV Ba Apcrftv tn Dtoffiuc* Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie rich niet vinn'w< ordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nie» geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug- ('co-even. ItMGEZGNDF.N MFD^DFEi.INCEN a 66 Ct,. PER REGEL. Het sedert eeuwen bekende en onovertroffen middel tegen hoest en verkoudheid en alle aandoeningen der slijmvliezen. Prijs per kruik o» flesch 65 cent. BOUW VOOR KROTBEWONERS. Geachte Redactie, Bij de pogingen om aan de krotbewoning een einde te maken, wordt telkens nog weer mijn plan voor kleingezins-woningen ter sprake gebracht. Daar is niets tegen hoewel het nu een maal verworpen is in den Raad. Maar waarom moet men bij die bespre king altijd weer onbillijk zijn? In het Slachthuiskwartier zijn een aantal woningen gebouwd, ook voor kleine gezinnen en met dezelfde inhoudsmaat, (170 M3) als de door mij voorgestelde. Toch wordt daarop nimmer aanmerking gemaakt! Bovendien gold mijn plan slechts een proef; slaagde die proef, dan kon men hetzelfde systeem toe passen voor grootere gezinnen. De helft der pl.m. 900 krotwoningen in onze gemeente wordt bewoond door kleine gezinnen. Ziedaar de nuchtere feiten. U constateert met mij, dat we in plaats van de door mij destijds voorgestelde en verworpen woning plannen tot op heden nog niets beters voor de krotbewoners hebben. Het betere blijkt hier zeer sterk de vijand van het mogelijke te zijn geweest. Mogen de nieuwe plannen van B. en W. nu maar voorspoediger zijn! JOHs. VISSER. HET BROKKENHUIS (Kinderhuisvest) De laatste 3 weken werd weder in vrien delijken dank ontvangen van Mevr. V. 1 pakje goed; van Mej. D. 1 doos met hoeden, 1 pakje goed en een petroleumkachel; van Mevr. K. 1 vouwwagentje; van N. N. 1 kin derwagen; van Mevr. T. 1 pakje goed; van den heer R. 1 heerencostuum, 3 pr. schoenen en diversen; van Mevr. S. 1 kinderwagen; van Mevr. V. 1 doos met goed, 1 kistje met goed en 15 stuks borden; van Mevr. C. te Heemstede 1 doos met goed; van Mevr. R. 1 pakje goed; van N. N. 1 ledikant en 2 stroo- matrassen; van den heer M. 1 pakje goed; van Mevr. M. te Heemstede 1 jongensjasje; van Mevr. D. te Heemstede 2 pakjes goed; van Mevr. de wed. K. 1 pak kleeren, 2 pr. schoenen; van Mevr. v. S. 2 pakjes goed en 1 mantel; van Mej. J. 5 japonnen, 1 mantel, 2 pr. schoenen en diversen; van Mevr v. B. 1 pakje goed, 1 pr. schoenen en 1 hoei; van Mevr. v. R. te Aerdenhout 2 pakken goed; van Mevr. S. 2 heerenjassen en 1 gewatteer de deken; van Mevr. B. eenig speelgoed; van Mevr. Th. 1 petroleumkachel; van Mevr. L-. 1 springbak en 1 kachel; van Mevr. v. d. S. 1 heerenjas; van Mevr. P, te Heemstede 2 doo- zen met goed; van Mevr. v. d. B. 1 wasch- tafel, 1 stoel; van Mevr. W. te Bloemendaal 2 heerenjassen; van Mevr. S. 2 heerenjassen en 3 mantels; van Mevr. Rh. B. te Heemste de diverse mooie goederen en van Mevr. K. te Aerdenhout 4 doozen met mooi baby- en kindergoed en van Mevr. S. eveneens een mooie zending kinder ondergoed. Verder zond het bekende magazijn de „HEMA" ons een prachtige party goederen, terwijl de heer M. ons verblijdde met een gift van 10' gulden. Tengevolge van de vorst en de daarmede gepaard gaande werkloosheid, van de laat ste weken, is het aantal aanvragen om hulp weder schrikbarend gestegen. Vele gezinnen, die thans van een kleine ondersteuning of uitkeering rond moeten komen, en niet in staat zijn zelfs het hoognoodige aan te schaffen, wenden zich tot het Brokkenhuis ter verkrijging van beddegoed, kleeding en schoeisel e. d. Velen moeten echter afgewe zen worden, of wachten, totdat de voor raad goederen weder is aangevuld. De laat ste 3 weken konden er nog respectievelijk 22, 19 en 21 gezinnen aan het noodige wor den geholnen. Thans doet het bestuur, dat alle mogelijke moeite doet om de gezinnen te helpen, nogmaals een vriendelijk, doch krachtig beroep op de weldadigheidszin van de ingezetenen van Haarlem en omstreken om de vereeniging vooral in dezen tijd in het belang van betrokkenen te gedenken door alle mogelijke voorwerpen en kleeding- stukken aan het Brokkenhuis af te staan. U steunt hiermede een mooi en nuttig werk. Voor een zeer oud echtpaar, dat van zeer be perkte middelen rond moet komen, vragen we ons te helpen aan een kachel, daar deze menschen thans een petroleumkachel ge bruiken, die veel gevaar oplevert. Verder zou den we gaarne voor een groot gezin, dat veel met ziekte en werkloosheid heeft te kampen, geholoen willen worden aan eer 2-persoons ledikant met matrassen en eenige dekens, terwijl groot gebrek is aan eenige jongensjasjes voor den ieeftijd van 1012 jaar. Steunt en helpt ons de nood, die in veis gezinnen weer hoog is gestegen te lenigen en verzachten. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven worden aan het adres Kinderhuisvest en telefonisch voor Haarlem bij Mevr. G. N. v. d. Vanfrst.de Gilde. Brederodestraat 14. teL no. 11702 en bij Mevr. G. S. de VeerBlok Wybrandi, Klevertaan 50. tel. 12998 en te Bloemendaal bij Mevr. M. LiomJun^blut, Rijperweg 1, tel. 22115 en bij Mevr. E. A. Prinsen GeerllngsBlaauw, Platanenlaan 6, tel. 22478. HET BESTUUR VAN HET BROKKENHUIS.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6