€adum Zeep Een óezonde huid Moeders, zet op elke HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 4 FEBRUARI 1929 BINNENLAND DE VERKIEZINGEN. PROGRAM 1929 DER KATH. STAATSPARTIJ. De Msb. meldt, dat in het program 1929 dei- Katholieke Staatspartij o.a. de volgende punten op den voorgrond worden gesteld: Handhaving van de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, voor beide soorten van onderwijs met voorkoming en al- snijding van ongewenschte verhoudingen en ongemotiveerde uitgaven. Tegengaan van ver zwakking van de positie van het gymnasiaal onderwijs. Ten aanzien van de radio: vrije en zelfstandige ontwikkeling van de maatschap pelijke krachten; billijke verdeeling van den beschikbaren zendtijd volgens de in de bevol king levende richtingen. Belastingverlaging voor zoover daardoor algemeene nuttige uitgaven voor economische sociale en cultureele doeleinden niet behoe ven achterwege te blijven. Verbetering der salarieering van het Rijks personeel door herziening van het Bezoldi- gingsoesluit en van de overige loonregelin gen. Herziening der financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeenten. Herziening van de forensenbelasting. Afschaffing der perso- neele belasting op lokaliteiten, waarin be roep of bedrijf wordt uitgeoefend. De organisatie van leger en vloot dient be perkt te zijn tot hetgeen noodzakelijk is voor de handhaving der neutraliteit en de verde diging der onafhankelijkheid binnen de grenzen door eventueele internationale rege lingen te stellen. Voortgezette voorbereiding van staatkun dige zelfstandigheid binnen het Rijksverband, van de deelen des Rijks buiten Europa, onder handhaving der Nederlandsche leiding. Zoo noodig steun aan bepaalde takken van volksbestaan door bijzondere invoerrechten, voornamelijk als afweermiddel tegen dum pingpraktijken, wanneer deze tot gevolg zou den kunnen hebben, dat het Nederlandsch be drijfsleven blijvend zou worden geschaad. Toezicht op het bankwezen. Bevordering van de openbaarheid ten aan zien van het trust- en kartelwezen. Tegen gaan van den woeker. Wettelijke regeling van den verkoop op af betaling. Tegengaan van het cadeaustelsel. Verbod van den arbeid der gehuwde vrouw in fabrieken en werkplaatsen, als ambtenares en onderwijzeres in scholen» WIJZIGING VAN DE KRANKZINNIGENWET. VERPLEEGDEN ZOUDEN ZELF ONTSLAG KUNNEN AANVRAGEN. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging der wet tot regeling van het Staatstoezicht op krankzinnigen en aanvulling van art. 39 der Armenwet, meldt het Hbld. Het heeft geen principieele wijziging van de Krankzinnigenwet tot grondslag. De voor naamste wijziging betreft het ontslag van verpleegden. Naar geldend recht kunnen alleen degeen op wiens aanvraag de opneming geschied of het verblijf in het gesticht het laatst ver lengd is, en eventueel andere bloed- of aan verwanten. het ontslag verzoeken, niet ook de verpleegde zelf. Daarin wordt thans ver andering gebracht. Ook de verpleegde zal zijn ontslag kunnen verzoeken. De gang van zaken zal aldus zijn: het bestuur van het gesticht vraagt naar aan leiding van het verzoek om ontslag het ad vies van den gestichtsgeneeskundige. Luidt het advies toewijzend, dan volgt het ontslag. Luidt het niet toewijzend, dan worden de stukken gesteld in handen van den officier van justitie, die de beslissing vraagt van de rechtbank. Deze beslist in hoogste ressort. Om te voorkomen, dat steeds opnieuw ver zoeken in behandeling moeten worden geno men zijn enkele bepalingen in het ontwerp opgenomen. Wanneer een behoorlijke observatie zulks elscht, moet de observatie door de deskundi gen ook buiten het gesticht in een andere omgeving kunnen plaats vinden. Hierin voor ziet het ontwerp- De kosten van deskundigen en observatie worden in laatste instantie gedragen door hem te wiens laste ook de kosten van verple ging in het gesticht komen. DRANKZUCHTIGEN ONDER CURATEELE. Wetsontwerp ingediend. Bij de Tweede kamer is een wetsontwerp ingediend tot herzlentng der curateele, be paaldelijk met het oog op drankzuchtigen, meldt de Msb. Het geldende recht inzake curateele zwijgt over drankzucht. Er is echter alle aanleiding voor den wet gever om de drankzucht bij de curateele een zelfstandige plaats te doen Innemen indien men let op de gevolgen, welke drankzucht kan hebben zoowel voor den drankzuchtige zelf als voor zijn gezin en de openbare orde. Die gevolgen toch kunnen het wenschelijk maken om een bepaalden drankzuchtige de handelingsbekwaamheid te ontnemen waardoor hem de fondsen om zich drank te verschaffen worden onthouden en hem toe te vertrouwen aan de zorg van een ander. Dit wordt bereikt door de curateele. Het wctsontwe.rp elscht voor curateele. als gevolg van gewoonte van drankmisbruik, het niet behoor lijk waarnemen van eigen be langen. het niet behoorlijk voorzien in eigen onderhoud of dat vau „de zijnen", of her haaldelijk in het openbaar aanstoot geven, of het in gevaar brengen van eigen veiligheid of die van anderen. Wat de zorg voor de persoon van den on der curateele gestelde betreft, deze brengt mede, dat de curator tracht hem zoo moge lijk van zijn kwaal af te brengen. Het kan noodig zijn. dat de onder curateele gestelde daartoe wordt geplaatst in een inrichting voor drankzuchtigen. Wanneer hij zich tegen de opneming in zoodanige inrichting verzet, moet de plaatsing tegen zijn wil kunnen ge schieden. EEN JOODSCHE RADIO-OIVIROEP De verecniging „Betsalel" heeft, naar het Hbld. meldt, het initiatief genomen om te komen tot een Joodschen radio-omroep. Eenige bekende personen hebben zich reeds bereid verklaard, zitting te nemen in het 6tichtings-comité. DE VERONGELUKTE REDDING BOOT VAN DEN HOEK. Gift van Koningin Emma. Koningin-Moeder heeft een belangrijk be drag ter beschikking gesteld van het hoofd bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis voor het fonds, dat gevormd zal worden voor de nagelaten betrekkingn van de slacht offers van reddingbooten. Nog drie lijken vermist. De directie der Zuld-flollandsche maat schappij tot redding van schipbreukelingen heeft een premie van 100 uitgeloofd voor het vinden van de lijken van de drie nog vermiste opvarenden van de stoomredding- boot „Prins der Nederlanden". DE OPIUMWET 1928. Prof. Van Embden stelt vragen over den duur der behandeling. Het lid der Eerste Kamer, prof, dr. D. van Embden, heelt de volgende schriftelijke vragen gericht tot den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid: „Heeft de minister kennis genomen van de besprekingen in de Opiumcommissie van den Volkenbond op 25 Januari j.l. gewijd aan den zeer omvangrijken uitvoer van ver- doovingsmiddelen uit de Chemische Fabriek gaarden" gedurende de laatste paren en aan het groote kwaad, dat daardoor is aan gericht? Alsmede van de verklaring van den Nederlandschen gedelegeerde in die commis sie, dat de blaam voor het zoo laat uitvaar digen der in- en uitvoerverboden op de Ne derlandsche regeering rust? Wordt met deze erkenning mede gedoeld op het feit, dat de regeering twee jaar en acht maanden heeft laten verstrijken tus schen de onderteekening van de Opium conventie 1925 en de indiening van het wets ontwerp, dat geworden is de Opiumwet 1928 (Staatsblad 167)? Aan welke andere oorzaken Is het gebeurde in de eerste vraag bedoeld, eventueel te wijten of mede te wijten? Heeft de minister gevolg gegeven aan zijn verklaring, afgelegd in de vergadering der Eerste Kamer van 10 Mei 1928, dat hij ernstig zal moeten overwegen te voldoen aan het verzoek, dat bekend worde gemaakt hoeveel dagen genoemd wetsontwerp, resp. de daarmede samenhangende stappen, in be handeling zijn geweest bij elk hunner af- deelingen en bij elk der andere colleges, die daaraan medegewerkt hebben? Zoo ja, is de minister dan bereid thans tot deze be kendmaking over te gaan?" DE REVOLUTIONAIR- SOCIALISTISCHE PARTIJ. De heer R. Stenhuis niet aanwezig. Eventueel „ge wapende opstand". lndië onmiddellijk los van Holland. Te Amsterdam is Zaterdag een bespreking begonnen, welker doel was de oprichting van een Revolutionair Socialistische Partij, wel eens aangeduid als de „Stenhuis-partij" meldt het Hbld. De heer R. Stenhuis, die een inleiding zou houden over het cntwerp-beginselverklaring en strijdprogram was echter niet aanwezig. De voorzitter, de heer J. Langkemper, zeide dat het doel was in de nieuwe partij te organiseeren de duizenden van de linkerzijde der socialistische beweging, die buiten elk partijverband staan. Dat de beweging succes heeft gehad, is vooral te danken aan de activiteit van den heer R. Stenhuls. die echter om gezond heidsredenen is uitgetreden. Wij hebben, zei- de spr., in de laatste bijeenkomst gezien dat Stenhuis inderdaad ziek was. Of dit de eenige reden van zijn uittreden is, kan ik niet be- oordeelen, maar wij hebben ons niet ge schaamd met hem samen te werken. De heer H. Sneevliet, leidde daarna de beginselverklaring van de nieuwe partij (R. S. P.), in. De stellingen houden, kort snamgevat, o.a. in, dat het productie-apparaat rijp is voor socialistisch beheer, dat het kapitalisme on machtig is de werkloosheid te doen verdrij ven, den vrijhandel te herstellen en om tot ontwapening te komen. Voorts, dat de so ciaal-democratische arbeiderspartij niet in staat is een politiek te voeren welke is ge richt op verwezenlijking van de socialistische beginselen. De R. S. P. keert zich tegen hetgeen In fout acht in de sociaal-democratie en in het communisme. Eên internationaal program zou volgens de stellingen moeten berusten op o.a. de vol gende eischenschrapping 'van alle oorlogs schulden; strijd tegen het fascisme met alle geschikte middelen; Veenigde Socialistische Staten van Europa; beëindiging der over- heersching over de gekleurde volken. De klassenstrijd zal zich niet kunnen be perken tot parlementarisme, andere middelen tot gewapenden opstand toe, zullen onver mijdelijk zijn om te komen tot een socialis- tischen klassestaat. De heer Sneevliet lichtte de stellingen uit voerig toe, daarna volgde eenige discussie waarbij o.a. gevraagd werd om onmiddellijke onafhankelijkheid van lndië en ook gingen stemmen op voor afschaffing van het mili tairisme. de indirecte balasting de stakings- wetten 1903 en de ant,i-revo!utlewet. Nadat de heer Sneevliet had gerepliceerd en in beginsel tot oprichting' der R.S.P. was besloten, werd de conferentie verdaagd tot Zondag. De nieuwe partij zou dan verder worden geconsolideerd. KRANTEN OP 'T STATION. Namen mogen niet meer geroe pen worden. Sedert enkele weken mogen, ingevolge een verbod van de directie van de Nederlandsche Spoorwegen, de jongens, die met couranten en tijdschriften op de stations langs de trei nen loopen, geen namen van deze bladen meer roepen. Dit verbod vindt zijn oorzaak hierin, dat enkele uitgevers zich benadeeld achtten, omdat hun producten nooit of zel den werden afgeroepen, in tegenstelling met die van andere, welke altijd worden geroepen meldt de N. R. Crt. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ccntj per regeL waschtafel of slaapkamer een doos of tube Purol, dan hebben ook Uw man en kinderen het des avonds en des morgens voor de huid en het onderhoud der handen alsmede voor haarverzorging en scheren altijd bij de hand staan GEEN PUBLICATIE VAN DE BELGISCHE NOTA? IN STRIJD MET DE USANCE. Naar het Volk te bevoegder plaatse ver neemt kan publicatie van de nota der Bel gische regeering over een verdrag niet waar schijnlijk worden geacht. Zoodanige publi catie zou. in het tegenwoordige stadium van de zaak, niet volgens de heerschende usance zijn. MALARIA-EPIDEMIE TE SAWODJADJAR OP JAVA. HONDERDEN STERFGEVALLEN. In de dessa Sawodjadjar, in het district Brebes (Midden-Java) is een malaria-epide mie geconstateard. In December kwamen ruim tweehonderd sterfgevallen voor. In de jongste drie weken 180. Het bestuur heeft krachtige maatregelen tot bestrijding van de ziekte genomen, seint Aneta. DE DOK-SLEEPERS TE ROTTERDAM GEHULDIGD. „12 MILLIOEN AAN DE SLEEPTROS". Een sympathieke daad heeft Rotterdam's gemeentebestuur gisteren verricht, door de wakkere bemanningen der sleepbooten die het Singapore-dok gesleept hebben, offi cieel ten stadhulze te ontvangen. Deze daad is den Rotterdammers uit het hart gegrepen aldus de Tel. De kapiteins Nils Person en Corn. Ver schoor, de commandanten der belde doksec ties, de kapiteins Vet, Strijbos, Meyer en Wel tevreden en de bemanningen van Roode Zee, Witte Zee, Oostzee en Schelde waren aanwe zig. De andere sleepers liggen met hun boo ten weer op station. De burgemeester sprak hen hartelijk toe, de tocht naar Singapore was, volgens hem, een daad die in technische kringen groot opzien gebaard heeft. „Wij zijn er trotsch op, dat gij in deze belangrijke onderneming zoo schitterend zyt geslaagd" zeide mr. Droogleever Fortuyn nog. De heer Plet Leis, directeur van L. 8mit en Co's Internationalen sleepdienst dankte, ook namens de kapiteins en bemanningen: „Alle mannen waren bezield van de wensch de reis tot een goed eind te brengen. Er hing voor 12 millioen aan- de sleeptrossen! En men wist, dat als één deel verloren was, het andere deel nog slechts een betrekkelijke waarde zou hebben." CONCERTGEBOUW EN MUSEUMTHEATER. Het bestuur der N.V. „Het Concertgebouw*' te Amsterdam heeft aan den Raad van Am sterdam een adres gezonden naar aanleiding van de voordracht inzake het bouwen van een schouwburg op het Museumplein aldaar. Men vreest namelijk het totstandkomen van een- dergelijk theater, daar de bronnen van inkomsten aanmerkelijk zullen verminderen, zoodat het Concertgebouw materieel niet zal kunnen concurreeren met zijn overbuur die modern en aantrekkelijk zou zijn. De N.V. dringt er bij den raad dan ook op aan, een andere plaats aan te wijzen voor een nieuwen schouwburg dan het Museumplein. EEN GRIEPSTATISTIEK. IN NEDERLAND GEEN EPIDEMIE. Over de verbreiding van de griep zijn bij de hygiënische sectie van het Volkenbonds secretariaat de volgende mededeelingen uit een aantal landen Ingekomen, aldus de TeL In 49 Duitsche steden is tusschen 9 De cember en 12 Januari het aantal sterfgeval len aan griep van 42 tot 321 gestegen. Te Berlijn van 8 tot 188. In Engeland en Wales steeg ln 107 steden het aantal sterfgevallen van 122 in de week eindigende 12 Januari tot 179 in de week ein digende 19 Januari. Dit getal Is lager dan die der vijf vorige jaren. De Iersche vrij staat rapporteerde in laatstgenoemde week 2, Noord-Ierland 9 sterfgevallen. In Spanje kwamen tot 9 Januari twee sterfgevallen aan griep en 147 aan longont steking voor. In de provincie neemt de epi demie geleidelijk af. In Estland heerscht in het Noorden een goedaardige griepepidemie. In Italië nam de griep in goedaardlgen vorm eenigszins toe. Ook Lltauen meldt een lichte epidemie. In Noorwegen nam de ziekte in het Zuiden des lands toe, en wel hoofdzakelijk in goed- aardigen vorm. Over de week, eindigende 29 Jan., werden 9 sterfgevallen gemeld. In Nederland heerscht geen eigenlijke griepepidemie. Amsterdam meldde over de week, eindigende 18 Januari, 8 sterfgevallen. Polen rapporteert een lichte epidemie. Zweden had tot half Januari 3262 ziektege vallen, ln de week van 512 Januari 14 ste-fgevallen aan griep. Zwitserland heeft slechts sporadische gevallen. In de V. S. was in de eerste week van Jan. het aantal sterfgevallen aan griep 1316, tegen 1081 ln de laatste week van Decem ber. De eilanden in den Pacific melden een zeer verbreide griepepidemie. In Midden- en Noord-China heerschte in den zomer van 1928 een sterk verbreide griepepidemie met veel gevallen met doodelijken afloop. SCHIPPERSKNECHT DOOR KOLENDAMP OMGEKOMEN Op een in de haven van Werkspoor te Zui len liggende rijnaak is Donderdag een droe vig ongeluk gebeurd. Toen de schipper des morgens zijn knecht zou gaan wekken, die zijn slaapplaats ln het. vooronder van het schip had. bemerkte hij dat de ruimte vol kolendamp stond. De 18-jarige knecht bleek reeds te zijn overleden; geneeskundige hulp mocht niet meer baten meldt de N. R. C. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Dichter bij de zon gekomen, Kregen de bijen heel gauw last, Want de was begon te smelten, Kleefde op hun vleugels vast. „Laat ons nu maar weer terug gaan. De was plakt, zooals je ziet. Want." zoo zeiden de bijen treurig, „Zóó halen wij bet eind toch niet." „Onzin," zeide Jerry woedend, „Je moet verder naar de zon." „Dat zouden wij wel willen. Als dit nu ook maar kon-" De bijen gehoorzaamden weder, Hooger stegen zii in de lucht. Tot de vleugels bleven kleven. En een eind kwam aan hun vlucht. Ik maak me werkelijk ongerust over Billy. Hij is al zoo vaak door het oog van een naald gekropen. Zou het hem thans weer gelukken? SCHEEPVAARTBERICHTEN Almelo passeerde 1 Febr. 9 u. Ouessant, Chili naar Duinkerken, en vertrok naar Hamburg. Almkerk 2 Febr. te Rotterdam van Ham burg. Alcinous 1 Febr. te Bremen van Hamburg. Algenib passeerde 1 Febr. 19 u. Ouessant, Santa Fe. n. Rotterdam. Boschdijk 2 Febr. te Batavia van New- York. Baralt 31 Jan. te Cristobal van Buenaven tura. Blitar 1 Febr. van New-York naar Java. Bandoeng passeerde 2 Febr. 4 u. Flnisterre Rotterdam naar Java. Crijnssen 1 Febr. 1820 u. te Plymouth verwacht, vertr. 1 Febr. naar Havre 4 Febr. van West-Indië te Amsterdam verwacht. Drechtstroom 31 Jan. van Bathurst naar Conacry. Delfland 1 Febr. 12 u. van Las Palmas, B. Aires naar Amsterdam. Flora 1 Febr. te New-York van West-Indië Gelrla 1 Febr. te Rio Janeiro, Amsterdam naar B.-Aires. Gaasterland 1 Febr. te B.-Aires van Am sterdam. Giekerk 1 Febr. te Marseille, Belra naar Rot terdam. Gorontalo 2 Febr. 7 u. te Belawan, Rot terdam naar Batavia. Isleworth 1 Febr. te O.-Londen van Mos sel Baai. J. P. Coen 1 Febr. van Genua, Batavia n. Amsterdam. Kilstroom 31 Jan. van Havre naar Ham burg. Koudekerk passeerde 1 Febr. Perim, Rot terdam naar Kurrachee. Leerdam 1 Febr. te Tampico, Rotterdam naar New-Orleans. Rotterdam 1 Febr. te New-York van Rot terdam. Menado passeerde 2 Febr. 1 u. Ouessant, Batavia naar Rotterdam. Marken 1 Febr. te Soerabaya van Bata via. Poelaulaut 2 Febr. van Suez, Amsterdam naar Java. Randfontein 1 Febr. van Dar-es-Salaam naar Lindi en P. Amelia. Sirrah 31 Jan. te Santa Fe. van Rotterdam. Streefkerk 2 Febr. te Port Said, Rotter dam naar Calcutta. Spaarndam 2 Febr. van Antwerpen, Rot terdam naar New Orleans. Stella 1 Febr. van Port of Spain naar Ha vre en Amsterdam. Stmaloer passeerde 2 Febr. Gibraltar, Ba tavia naar Amsterdam. Salland vertrekt verm. 2 Febr. n.m. van Hamburg naar Amsterdam. Slamat 2 Febr. Hu. van Colombo, Rot terdam naar Java. Schiekerk 2 Febr. te Calcutta van Rot terdam. Sibajak 1 Febr. 22 u. van Port Said, 6 Fe bruari 7 u. te Marseille verwacht, Batavia naar Rotterdam. Samarinda passeerde 1 Febr. 18 u. Kaap del Armi, Rotterdam naar Batavia. Texel 1 Febr. van Dakoray naar Freetown Tern ate 2 Febr. 7 uur te Marseille, Batavia naar Rotterdam. Tapanoeli passeerde 1 Febr. 21 u. Suez, Batavia naar Rotterdam. Van Rensselaer passeerde 2 Febr. Azoren, Amsterdam naar W.-lndië. Vondel 1 Febr. van Hamburg naar Am sterdam. Veendijk passeerde 2 Febr. Ouessant, Rot terdam naar Calcutta. Alcinous 2 Febr. van Bremen naar Am sterdam. Alkmaar 31 Jan. van Talcahuano naar Corra. Blommersdijk 31 Jan. van Boston naar Rotterdam. Crijnssen 3 Febr. n.m. of 4 Febr. van. van West-Tndië te Amsterdrm verwacht. Drechterland 2 Febr. van Amsterdam n. Hamburg. Deucalion 3 Febr. van West-Indië te Am sterdam verwacht Dj ember passeerde 2 Febr. Gibraltar, Australië naar Rotterdam. Edam 2 Febr. v.m. te Coruna, Tampico n. Rotterdam. Holland 30 Jan. van Lour.* Marques naar Belra. Kangean 2 Febr. van Amsterdam naar Hamburg. Kota Gede passeerde 2 Febr. Ouessant, Rotterdam naar Java. Meerkerk 2 Febr. 14 u. 30 m. van Antwer pen naar Rotterdam, passeerde 2 Febr. 20 u. Vlissingen. Nieuw Amsterdam 2 Febr. v.m. van New- York naar Rotterdam. P. C. Hooft passeerde 1 Febr. Ouessant, Amsterdam naar Java. Reggestroom 1 Febr. te Havre, W.-Afrika naar Amsterdam. Sahand 2 Febr. van Hamburg naar Am sterdam. Spaarndam passeerde 2 Febr. VHssingen. Rotterdam L van Antwerpen naar New-Or leans. Simon Bolivar 2 Febr. van Amsterdam n. Hamburg. Streefkerk 2 Febr. te Port Said, Rotter dam naar Calcutta. Veendam passeerde 2 Febr. v.m. Cape Race, Rotterdam naar New-York. Vcr.del 2 Febr. te Amsterdam van Ham burg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a öO c«nU per regeL en mooie teint hanèt deheel af van de zeep die U óebruikt. Geen betere zeep hiervoor dan Een hard stuk zeep.dat tot het laatste vliesje éebruikt kan worden RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 5 FEBRUARI HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het A.V.R.O.-trio. 2.00 Kookpraatje. 2.30 Gra mofoonmuziek. 3.00 Kniples. 4.00 Aansl. van het cabaret „La Gaité" Amsterdam Dans muziek. 5.00 Microfoondebutanten. M. Polak, violiste. D. de Muinck, zang. L. J. Brauns, pianiste. 6.00 Concert door het A.VJR.O.-trio. 7.15 Engelsche les. 8.00 Boekbespreking door E. Th. Jaarsma. 8.30 Concert. Hélène Cals, sopraan. Versterkte Omroep-orkest o.l.v. Ni co Treep. Nationaal Muziekprogramma. 9.30 Dr. H. C. Diferee: Vondel. 10.00 Persber. 10.10 Populair concert. 11.00 Gramofoon- muziek. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 12.30 Concert door het K.R.O.-trio. 5.30 Gramofoonmuziek. K.R.O. 6.30 Duitsche les, 7.00 en 7.30 Cursus Kerklatijn. 8.00 N.C.R.V. Concert. Het Chr. Radio-orkest o.l.v. J. Pou- wels. Sprs.: Dr. J. H. Adriani: Is er nog plaats voor de diaconie? Dr. J. v. Bruggen: De taak der Kerk met betrekking tot pen sioneering van hen die in haai' dienst zijn. S. Roosjen: De diaconie versteend orgaan of levend element? DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. M. Mooney Kwartet. 1.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Or kestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedich tenvoorlezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianomu ziek van Debussy. 7.20 Debat. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. De militaire kapel en W. Ajello, sopraan. L. Gowings, tenor. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.35 Nieuws berichten. 10.0 Concert. I. Menfes, viool. D. Smith, bariton. 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 175C RL 12.50 Okestconcert. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Liter, causerie. 8.50 „Hans, de fluitspeler", Ganne. LANGENBERG, 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoon muziek. 12.25 Orkestconcert. 5.05 Mozartcon- cert (piano, sopraan). 7.20 Concert. Sted. Or kest van Eessen. G. Kulenkampff, viool. ZEESEN 1649 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4:50 Le zingen. 7.20 ..Die Nacht vor dem Beil", drama v. Wolfenstein. 10.05 Sluiten. HAMBURG, 395 RL 10.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Opera-aria's. 5.35 Dansmuziek. 7.15 Guarneri Króirtet. 9.05 Vastenavond in Hannover. Orkest en solisten. 10.20 Ouderwetsche dansmuziek. 11.50 Nach telijke serenade. BRUSSEL 511 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Orkestconcert. Mme. Darney, zang. 10.35 Sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10