HET ÏJS. HET 60-JARIG BESTAAN DER IJSCLUB VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND HARDRIJDEN VOOR HEEREN. IJS-HOCKEY. SCHERMEN. KEGELEN. ZWEMMEN. WIELRIJDEN Haarl. Korfbalbond VOETBAL. Voetbal in Engeland. Wedstrijden in schoon rijden en vuurwerk. Eindelijk kon de IJsclub voor Haarlem en Omstreken haar 60-jarig bestaan dan toch vieren, op de wijze zooals het bestuur dat voornemens was te doen. Dank zij de aanhoudende vorst konden de banen ook Zaterdagmiddag geopend wor den. Aanvankelijk was het bezoek niet groot, maar gaandeweg werd het drukker en in den namiddag was het zelfs vol. Ook nu weer hield het groote electrischc draaiorgel van de firma Van Leeuwen er de vroolijke stemming in. DE WEDSTRIJDEN IN SCHOONRIJDEN. Aan het middenvak van de baan was de grootste zorg besteed. De verleiding was voor velen wel groot, om op dit ongerepte stuk ijs even de ijzers uit te slaan, maar de eer ste controleur hield een oogje in het zeil, zoodat de deelnemers (en -sters) aan de wedstrijden Zondag een keurige baan von den. Ongeveer twee uur werd aangevangen met d'. wedstrijden in het schoonrijden voor da mes. Tn een lange rij reden de dames enkele rondjes, nauwkeurig gadegeslagen door de jury. Er werd over het algemeen zeer goed gereden; het is trouwens een bekend feit dat in Haarlem zeer veel en met succes het kunstrijden beoefend wordt Hoe jammer was het, dat de voorste dame, die keurig reed, vlak voor het eind kwam te vallen. Het was voor de jury een zeer moeilijke taak om uit deze weinig in kracht verschil lende dames de uitblinksters aan te wijzen. Na dezen wedstrijd, die veel tijd in be slag nam, en waarnaar bet publiek met be langstelling stond te kijken, kwam de wed strijd voor paren. Hier was de deelneming ook flink. De wedstrijden namen den geheelen mid dag in beslag. De zon was zelfs al verdwenen, toen de jury nog steeds met haar taak be zig was. De uitslagen luiden als volgt: Dames: eersteprijs: mej. Ina Gerritsz, tweede prijs mej. T. van Meeuwen. Paren, eerste prijs; mevr. R. van der Klas horst en de heer G. F. Aanstoot; tweede prijs mej. T. van Meeuwen en A. W. Knetemann. Avondfeest en vuurwerk. Zoo gezellig als Zondagavond is het de laatste jaren niet meer op de IJsbaan ge weest. En we hadden den hcelen winter nog niet zulk mooi weer, want de wind van 's middags was gaan liggen en het vuurwerk had niet beter kunnen zijn en U weet het zelf wel, hoe ze verder verteld hebben, toen ze thuis kwamen, de rijdsters, de rijders met blozende gezichten en gloeien de handen, ondanks vijf graden vorst in de luwte. Het zal half twaalf of niet ver van twaalven geweest zijn, toen ze naar bed gin gen, want natuurlijk hebben ze tot het laatst gereden, en daarna nog in de „tent" gezeten, waar ze zongen-van „We gaan nog niet naar huis" en „Zie de maan schijnt door de boomen", of toepasselijker liedekens, zoo als „Slaap kindje slaap". O, nee, niemand heeft nijdig gekeken omdat ze zoo uitbundig waren en met wandelstokken op tafel de maat aangaven, het was immers avond-feest en wij hoeven niet altijd deftig baantjes- rond te rijden. Het feest moesten de men- schen zelf maken en met de natuur samen zijn ze er best in geslaagd. Het LJsclub bestuur had er een vuurwerk aan toegevoegd, dat extra mooi was, omdat de club 60 jaar bestaat, zooals den ook het slot-stuk vermeldde. Bij de woorc'in: „Leve de IJsclub" ontbrak het natuurlijs niet aan bijval, die bestond uitbeen applaus van ge- handschoende handen en enthousiaste juichkreten uit een donkere massa. Het slotstuk met draaiende zonnen en vele knallen was waarlijk grootsch. Niet minder dan het heele vuur-festijn van luidruchtige bommen, kleurige sterren, felle zonnen, kra kende zeven- en nog veel meer-klappers en een bliksemsnelle pyro-technische telegraaf Het duurde van half tien tot tien uur. De heele baan was in donker en de menschen wriemelden als schaduwen door elkaar tot Bengaalsch of zonne-vuur ze in den vreemd sten gloed zette. Zestien personen hebben Zondag een on gelukje gehad. Een heer uit Haarlem die zijn pols gebroken had en een uit Amsterdam wien hetzelfde overkwam waren echter de ergste slachtoffers. Het ijsclubgebouw was geïllumineerd in de clubkleuren, rood-wlt en het groote orgel voorzag de bezoekers ruim van muziek. A. T. van der Scheer kampioen van Nederland. Op de baan van de ijsvereeniging „Gronin gen" zijn Zaterdagmorgen half twaalf de wed strijden om het kampioenschap schaatsen rijden van Nederland begonnen. De weers omstandigheden waren niet bijzonder gun stig; het vroor hard en een harde Oostenwln-1 stond recht op de baan, waardoor de tijden op nadeelige wijze zijn beïnvloed. De uitslagen over 500 M. luiden als volgt: 1. Hooftman, IJsselmonde 48 4/5 sec., 2. A. F. van der Scheer, Zutfen 49 4/5 sec., 3. W. Kos, Oudkerspel, 50 sec.,; 4. S. Heiden, IJsselmon de, 50 4/5 sec., 5. H. Toxópeus, Beirum, 50 4'5 sec., 6. J. G. Elema, Bierum, 52 sec., 7. H. Blaisse, Amsterdam, 53 1/5 sec., 8. C. Jongert Edam, 23 2/5 sec., 9. B. R. Koops, Zuid-Laren, 54 1/5 sec., 10. Kuipers, Stadskanaal, 54 4/5 sec. De uitslag over 5000 M. was: 1. Van dei- Scheer, 9 min. 4 4/5 sec. (verbeterd Ned. re cord; oud 9 min. 29.5 sec.); 2. Heiden 9 m. 7 1/5 sec., 3. Hooftman 9 m. 30 sec., 4. Jongert 9 m. 32 4/5 sec., 5. K. Kaan, 9 m. 53 3/5 sec., 6. Kos, 10 m. 4/5 sec., 7. Toxopeus, 10 m. 4/5 sec., 8. II. Blaisse 10 min. 8 4/5 sec., 9. Koops, 10 m. 9 3/5 sec., 10 B. Blaisse 10 m. 11 2.5 sec. Aan dezen laatsten wedstrijd namen 25 deel nemers deel. Zondag. Zondag werden te Groningen de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland hard rijden heeren voortgezet. Gisteren was gere den op de afstanden 500 en 5000 Meter. van- Te Bloemendaal. Zondag Is fn Bloemendaal weer een dag geweest van gezellige ijssport. In Duin en Daal en op Caprera is het druk geweest. Op Caprera was het in de zonnige middaguren zelfs heel druk. De pret Is zonder ongelukken afgeloopen. Te Heemstede. Zaterdag had de ijsvereeniging De Vol harding te Heemstede haar banen weer ge opend en ook des avonds verlicht, maar de koude wind, die recht op de baan stond, had de meesten afgeschrikt. Zondag was het weer veel beter; reeds in de morgenuren is het druk in de omgeving van „Valkenburg". Ook Zondagavond was de baan van de Volharding weer geopend; zij trok weer buitengewoon veel belangstelling. Tot 10 uur heerschte er een prettige stem ming. Eerst toen de lichten uitgingen trok men -huiswaarts. Niettegenstaande de groote c'rukte liep alles zonder ongevallen uf. Alleen op de Cravennes- tervaart had een ongeval plaats. Het 13- jarig meisje Joh. C. wonende in de J. C. Oostzanenlaan, werd in de drukte aange reden door een anderen rijder, waardoor zij een ernstige hielwond bekwam. Een politieagent, geassisteerd door een toevallig daar aanwezig lid van E.HB O., verbond de wond, waarna zij naar haar woning gedragen werd. Daar niet spoedig geneeskundige hulp aan - wezlg was, werd het meisje vwJr verdere be handeling door de ouders naar een ziekenhuis te Haarlem gebracht. De Volharding heeft tegen Dinsdagmiddag een hardrijderij uitgeschreven voor haar leden. Te Halfweg. De Wielerclub De Bataaf te Halfweg or ganiseerde wedstrijden op de banen van de IJsclub Zwanenburg en Omstreken, te Half weg. Afval-wedstrijd over 15 ronden op de sehatas. 17 deelnemers. 1. C. Tienstra; 2. L. Buys; 3. K. de Kwast; 4. H. Walders. Wedstriid te Gouda. Te Gouda werd Zondag door den Zuid- Hollandschen Ijsbond een kortebaanwedstrijd gehouden over een afstand van 180 Meter voor heeren. De uitslagen luiden als volgt: 1. T. de Jong te Ouderkerk a. d. IJssel, 2. A. Klaassen te Haarlemmermeer; 3. D. Even- groen te Ouderkerk a. d. IJssel en 4. D. Ver- piecr te Moordrecht, daag bedroegen de afstanden 1500 en 10.000 Meter, 1500 Meter; 1. S. Heiden IJsselmonde, tyd 2 minuten 33 2/5 sec., 2. Van der Scheer, Zutphen tijd 2 min. 33 4/5 sec.; 3. Hooftman, IJsselmonde, 2 minuten 37 2/5 sec., 4. Kos, Oud-Karspel 2 minuten 41 2/5 sec., 5. O. Ele ma, Bierum 2 minuten 41 4/5 sec., 6. Jongert, Edam 2 minuten 42 1/5 sec., 7. Jongbloed, Rotterdam, 2 minuten 45 sec., 8. J. G. Elema, Bierum tijd 2 minuten 49 2/5 sec., 9. Blaisse, Amsterdam en 10 Kaan, Bergen (N.H.) 10.000 Meter. E. Heiden IJsselmonde, tijd 18 minuten 30 4/5 sec (nieuw Nederl. récord), 2. Van der Scheer, Zutfen 18 minuten 34 4/5 sec., 3. T. Hooftman IJsselmonde 19 minuten 25 2/5 sec., 4. Jongert, Edam, tijd 19 min. 35 4/5 sec., 5. W. Kos, Oud-Kerspel, tijd 19 min. 43 3/5 sec 6. Kaan, Bergen (N.H.) tijd 19 min. 45 sec. en 7. J. II. Schmidt, Veendam, 20 min. 49 sec. Het oude record stand op naam van De Koning met een tijd van 21 min. 51 1/1'sec. in 1917 te Veendam gemaakt. Heiden verbeterde dus dezen tijd met ruim 3 minuten. 1-Iet totaal klassement luidt: 1. A. T. van dei- Scheer, Zutfen met 211.29 punten, kampioen van Nederland; 2. S. Heiden, IJsselmonde, 211,79. punten, 3. T. Hooftman, IJsselmonde, Kampioen van Nederland was tot op heden M. Tetzner van Groningen, die op 4 Decem ber 1921 kampioen werd. Sedert dien zijn er geen hardrijderijen om 't kampioenschap van Nederland in hardrijden gehouden. Wedstrijden aan de Kleverlaan. Wederom verraste vorst „Thialf" ons Zon dag met prachtig ijs; het bestuur der IJs club had dan ook weer ijshockey-wedstrijden uitgeschreven. In de morgenuren was het koud en guur, maar 's middags ging de wind liggen en was het ideaal ijsweer. Om kwart over één treden de volgende zestallen aan: Brummen: Doel: v. Kempen; achter: v. Sminia, Ruys de Perez; vóór: Jhr. v. Citters, Thate, Van Riepisdijk. Doel: De Bruijn; achter: Deursen, Hage naar; vóór: Bolland, Jetten, v. Olphen. Er ontwikkelt zich dadelijk een vlug spel; het is slechts een minuut oud, als het H. B. S. gelukt om uit een scrimmage de leiding te nemen. Lang plezier heeft ze er echter niet van, daar Brummen, dat zich veel beter op de schaats bewoog, al spoedig gelijk maakt (1—1). Nu is Brummen niet meer te houden; Van Citters scoort al spoedig op mooie wijze no. 2. De Bruijn staat geweldig te keepen, maar kan toch niet verhinderen dat Van Citters met goede schoten den stand tot 4—1 op voert. De spelers raken vermoeid; het spel is lang zoo snel niet meer als in het begin, hoewel ze al verschelden goede dingen van de Bel gen over genomen hebben. HB.S. brengt eenlgc tegenbezoeken aan de Brummensche veste; het gelukt aan Bolland, eenigszins gelukkig te scoren. Van nu af aan heeft H.B.S. niets meer te vertellen en hoewel Hagenaar en De Bruijn uitstekend verdedigen, kunnen zij niet verhinderen, dat Brummen den stand tot 8—2 opvoert. Hiermede komt het einde. Bij HJ3.S. waren Hagenaar en De Bruijn goed, en bij Brummen vielen vooral v. Citters en v. Sminia op; Van Riemsdijk was vaak zeer wild. Over het geheel was Brummen technisch beter, vooral wat het rijden be treft. BAARN—BLOEMENDAAL (5—3) Bloemendaal verschijnt met het volgende Doel: de Kadt; achter: de Jongh, Gunning; vóór: Adam, Visker, Kuiper. Na de bully is Baarn iets meer in den aan val, dan Bloemendaal; de eerste goal voor Baarn is al spoedig gemaakt, onhoudbaar voor keeper de Kadt. De Kadt beschermt zijn doel op meester lijke wijze voor verdere doorboringen. Bloemendaal zit intusschen ook niet stil; na een keurig staaltje van individueel spe! maakt Visker voor Bloemendaal gelijk. Lang duurt de gelijke stand niet; Baarn voert de score op tot 3—1, hoewel Bloemendaal lang niet de mindere is. Het spel wordt nogal ruw, er wordt veel geslagen, wat eigenlijk heelemaal niet bij het spel hoort. Bloemendaal laagt er in om den achter stand door toedoen van Adam te verklei nen (32) Eens denken we Baarn te zien doelpunten, doch De Jongh redt op het laatste nippertje maar het is -slechts uitstel van executie; Baarn voert den stand tot 52 op. Ook Bloemendaai doelpunt nog een keer. zoodat het einde met een 5—3 overwinning voor Baarn komt. BRUMMEN—GEM. LYCEUM (25). Dit was de laatste wedstrijd van Zondag middag. Het Gemeentelijk Lyceum kwam als volgt uit: Doel: M. Deenik; achter: Hagenaar. Van Olphen; vóór: Gunning, Kruijt, Brand. Het was wel de mooiste wedstrijd; het Lyceum heeft de overwinning ten volle ver diend. Het ontwikkelt een goed sluitend combina tie-spel en spoedig moet de Brummensche keeper visschen voor twee goede schoten van Kruijt en Brand. Dan komt Brummen verwoed opzetten: het gelukt haar. gelijk te maken, maar nu blijkt ze ook geheel uitgespeeld te zijn. want het Lyceum is van nu af aan in de meerder heid; Hagenaar maakt er 3—2 van. De Brummensche keeper doet wat hij kan maar moet nog zwichten voor twee goede schoten van Van Olphen. Einde 52. Bij het'Lyceum waren Deenik en Hagenaar wel de besten. Brummen was evenals vorige wedstrijden nogal wild en Van Citters was de uitblin ker. Wedstrijd op sabel om den „Hooiberg"-beker. MR. DULLEMOND WINNAAR Zondagochtend ving bovengenoemde wed strijd aan. De beker door den heer Amesz geschonken, wordt jaarlijks verschermd. Alleen zij, die in een grooten wedstrijd nog niet een eersten, tweeden of derden prijs wonnen, zijn tot deelneming toegelaten'. Deze wedstrijd had feitelijk in 1928 mpeten plaats hebben, doch door de Olympische Spe len werd tot uitstel besloten. Er hadden zich 32 deelnemers laten inschrijven, van wie 20 waren opgekomen en in twee poules van 10 den strijd aanbonden onder leiding van de heeren Schoon en Aanstoot. Daar onze beste Nederlandsche schermers voor deelneming waren uitgesloten, kon niet steeds van mooie partijen gesproken worden; niettemin wa ren er schermers van goede kracht bij. Zoo was de partij Knoops-Steynders een van de mooiste. Geschermd werd om vier treffers. Van iedere poule gingen de vier bestge plaatsten over naar de finale, waar als hoofdsecundant fungeerde majoor A. E. W. de Jong. De einduitslag luidt als volgt: 1. Mr. Dullemond (Amsterdamsche Scherm- club) met 6 gewonnen partijen en 16 ontvan gen treffers. 2. Greeven (Utrecht) 5 gewonnen partijen 17 ontvangen treffers. 3. Stijnders (Incasso Bank, Amsterdam) met 5 gewonnen partijen en 18 ontvangen treffers. 4. Knoops (Haarlemsche Schermclub) met 4 gewonnen partijen en 16 ontvangen tref fers. No. 5 werd v. d. Vloodt. 6de Drenth. 7e. Roelofs en 8. Gerritsen. Deze wedstrijd, die een vlot verloop had. genoot vrij veel publieke belangstelling. Wij. hopen daarom, dat hil zal biigedragen heb ben tot de propaganda van de schermsport. Vermelden we nog, dat de heer Brassinne zijn schermzaal aan den Raamslngel voor den kamp had beschikbaar gesteld en dat de strend om den „Hooyberg" beker over 1929 in November zal plaats vinden. Het Santos-kegelconcours. DE FINALE. Nadat Zaterdagmiddag en Zondag den ge heelen dag nog druk gekegeld was, is heden nacht twaalf uur het Santos-Concours offi cieel gesloten. Dit geschiedde door den heer J J. Brink man, voorzitter van het Uitvoerend Comité en voorzitter der Damiatenclub, op welker naam het concours gehouden werd. De heer Brinkman constateerde tot zijn groote vreugde het schitterend en succesvol verloop van dit concours. Reeds deelde hij mede, dat de club „De Prins" met de hoog ste onderscheiding is uitgekomen. Hij bracht op de allereerste plaats dank aan de wedstrijdcommissie voor haar belang rijke, technische zorgen; verder aan de ke geljongens voor hun buitengewoon vlug werken en voorts aan allen, die het wel slagen van het concours verzekerd hebben. A.s. Vrijdagavond half negen zal het een groot festijn worden, want dan heeft de officieele prijsuitreiking plaats, welke zal geschieden door den voorzitter der R.-K. Middenstandsvereeniging, den heer P. J. M. van Tetering. die het concours geopend heeft. Deze plechtigheid zal worden opge luisterd met muziek, zang en declamatie. Nationaal Kegelconcours. De Haarlemsche Kegelbond zal ter gele genheid van het 20-jarig bestaan van den Ned. Kegelbond het 30-jarig bestaan van den Haarl. Kegelbond en het 40-jarig bestaan van de Kegelclub „de Phoenix" een natio naal Kegelconcours houden in het gebouw aan de Tempeliersstraat op 9 banen en wel van 23 Augustus tot 3 September. Daarvoor is de toestemming verkregen van den Ned. Kegelbond. Bij deze gelegenheid zal ook de groote bondenwedstrijd worden gehouden, met. daaraan verbonden bonden- en per- (wonlijke kampioenschappen. Ledenvergadering van Zignea. De jaarlijksche algemeene ledenvergade ring van de Haarlemsche Dames Zwem- en Poloclub „Zignea" zal Dinsdagavond 5 Fe bruari in Hotel „Lion d'Or" gehouden wor den. De agenda vermeldt o.a. de volgende punten: Jaarverslag van de secretaresse; jaarver slag van de penningmeesteresse; verslag der kascommissie; voorstel van het bestuur om Dr. M. J. Huizinga te benoemen tot eere lid; bestuursverkiezing; behandeling der agenda voor de vergadering van den Ned. Zwembond; behandeling der agenda voor de vergadering van den Haarl. Zwembond; be spreking van het zomerseizoen. De a.s. vergadering van den Ned. Zwembond. In overleg met eenige andere zwemver- eenigingen, was door de Haarl. Zwem- en Poloclub H. V. G. B. j.I. Zaterdag een verga dering uitgeschreven in een der zalen van café „De Kroon", ter bespreking van de agenda van de jaarvergadering van den Ne- derlandschen Zwembond op Zondag 17 Fe bruari. Het doel dezer bijeenkomst was voorname lijk tot onderlinge overeenstemming te gera ken ten aanzien van eenige belangrijke punten. Daar de besprekingen een intiem karakter droegen en uitsluitend de intieme aangele genheden van den bond betroffen, werd vooralsnog publicatie van het gesprokene ongewenscht geacht. Wij kunnen daarom volstaan met te vermelden, dat de belang rijkheid van deze voor-vergadering door vele vereenigingen werd Ingezien, want niet min der dan 19 verschillende zwemclubs w.o. de voornaamste uit het westen, hadden hun vertegenwoordigers naar Haarlem afgevaar digd. Omtrent de behandelde onderwerpen werd grootoe eenstemmigheid bereikt, terwijl het resultaat dezer zeer geanimeerde en in pret tige verstandhouding gehouden vergadering werd neergelegd in een circulaire aan het Bestuur van den Ned. Zwembond en aan alle bij dien bond aangesloten vereeni- gingen. In aansluiting op deze vergadering zal op Vrijdag 15 Februari een tweede worden ge houden te Amsterdam, waartoe o.m. zijn uit- genoodigd de Haarlemsche Zwembond en de Noord-Hollandsche Zwembond. H. S. V. „De Kampioen". W. SYPESTEIN KAMPIOEN HOME TRAINER. Zondag werden de beslissingen gereden der kampioenschappen op home-trainer; het zijn zeer mooie en spannende ritten gewor den. De belangstêlling was ditmaal al zeer groot. Voor deze beslissing kwamen aan den start: W. Sypestein, kampioen 10 K.M. en J. v Egraond, kampioen 1 K.M. Gereden werd 5 K.M. op UjcL De uitslag was, dat W. Sypestein won in den fraaien tijd van 3 min. 25.4 sec. J. v. Eg- mond reed 3 min. 42 sec. De winnaar werd op hartelijke wijze door den voorzitter ge complimenteerd. Voor de Consolatie dezer wedstrijden kwamen aan den start: Meugens, Balm, Ko per, de Groot en Wolters. De strijd ging in hoofdzaak tusschen Koper en de Groot; Ko per wist ten slotte in het allerlaatst mei slechts 1.2 sec. verschil te winnen. Zijn tijd was 344.6; de Groot 315.8; Meugens 41; Balm 414.4 en Wolters 432-4. Juniores 1.5 K.M., 1ste Moerkerk tijd 128.6; 2de Gruy- ters 1—32.6. De heeren J. Tulleken, N. B. Slegt en K. Hoekstra hebben deze wedstrijden op keurige wijze geregeld. Hollanders m het buitenland. In De Crt. vinden we de volgende wïeler- berichten: Bij den zesdaagschen wedstrijd te Stutt gart is het Nederlandsche koppel Bakker Anspach, dat reeds negen ronden achter stand had, van verdere deelneming uitgeslo ten. Bij den sprintwedstrijd om den Grand Prix te Parijs werd Moeskops door Michard ge klopt. Klaas van Nek en Ronsse waren Zondag te Brussel No. 1 in een omnium-race met ie der 7 punten. Van der Scbcer, die Zondag Nederlandsck kampioen bardrijden op schaatcen ia geworden, Het programma van den N. K. B. 10 Februari: Volharding—Haarlem AdvendaSport Vereent Haarlem1* IIVelocitas 17 Februari: D. E. D.Advendo. Haarlem nOS.C.A. 24 Februari, Zilveren korf: Westerkwartier—Haarlem Zilveren N. v. d. Dag-bal: Haarlem n—Westerkwartier m Advendo—Sport Vereent. Eerste klasse: 10 Februari: S. V. 2—G. S. D. 1 UlyssesAdvendo 2 17 Februari: D. V. V. 1—Advendo 2 24 Februari: D. V. V. 1—G. S. D. 1 Advendo 2S. V. 2 1 Tweede klasse: 10 Februari: D. S. V. 1—K. V. 1 3 Voorwaarts 1D. V. V. 2 T H. B.—Ulysses 2 17 Februari: K. V. 1—G. S. D. 2 T. H B. 1—D. V. V. 2 VoorwaartsUlysses 2 21 Februari: D. S. V. 1—G. S. D. 2 Ulysses 2T. H. B. 1 10 uuf 11 uur Derde klasse: 10 Februari: D. S. V. 2Voorwaarts 2 Haarlem iK. V. 2 17 Februari: S. V. 3—Voorwaarts 2 K. V. 2—Haarlem 4 24 Februari: Voorwaarts 2Haarlem 4 S. V. 3-D. S. V. 2 10 uur 10 uur Afdeeling IV. Ie klasse. N. V. V.—N. A. C. (3—0) Zondag werd. ondanks het Ijsvermaak en harde velden, toch nog een competitiewed strijd eerste klasse Zuid van den N. V. B. gespeeld. Te Maastricht vond plaats de match M.V.V.N.A.C. (Breda). Ondanks het koude weer was er betrek kelijk veel publiek M.V.V. wist dezen voet* balwedstrijd te winnen met 30. Terwijl hier de geheele voetballerij nu reeds vijf achtereenvolgende Zondagen heeft stil gelegen, trapt men in Engeland week in, week uit, maar rustig door. De reden hier van is niet zoozeer dat Engeland minder streng door vorst Vorst geregeerd wordt. Dit is over het algemeen wel zoo, maar toch hebben de Engelschen ook reeds meermalen schaatsen kunnen rijden in het nieuwe jaar. Neen, de ware en doorslaggevende reden is, dat het programma van competities en beker zoo groot is en zoo precies verdeeld over de beschikbare Zaterdagen, dat er geen tijd is om uit te stellen, tenzij men den verloren tijd met wedstrijden op weekdagen wil Inhalen. Maar van dit laatste middel willen de ba- roepsclubs liefst niet weten, omdat op zulke dagen de publieke belangstelling en daardoor de recette zooveel kleiner is. Met het gevolg, dat er op keiharde velden gespeeld moet wor den, dat er vele verwondingen voorkomen en dat het spel niet van het beste is. Hoe kan het anders. Menig Nederlandsch voetbal- enthousiast en er zijn er zoovelen, die hun hart geheel en - uitsluitend aan het spel verpacht hebben zal het ijs verwen- schen en zichzelf beklagen in deze dagen, Maar wij achten het Nederlandsche systeem toch heel wat verstandiger en prettiger. De betrekkelijk korte competities laten tijdelijke schorsing toe, ën ook al zien de clubpenning meesters met leede oogen een laten afloop van de competities waardoor extra vriend schappelijke wedstrijden, die nog wat wel kom geld in 't laadje brengen, schaarsch wor den, het is beter niet te spelen dan in ge vaarlijke omstandigheden. Elke sport op zijn tijd en als de grond hard bevroren is, dan rij den wij op schaatsen en laten den voetbal even links liggen. Omdat het geld gelukkig in ons land nog niet hoofdzaak is, maar da sport. In Engeland zijn dan Zaterdag gespeeld: ArsenalManchester City 00 Manchester U.West Ham U. 2—3 Leeds U.Liverpool 22 BuryCardiff City 41 Aston VillaBurnley 42 Derby C.Bolton Wanderers 21 SunderlandPortsmouth 50 Leicester C.Newcastle U. 1I Ever tonHuddersfield T. 03 Sheffield U.Wednesday l—l Blackburn R.Birmingham 41 Uit de tweede divisie vermelden wij nog: ChelseaBristol City 30 MillwallTottenham H. 51 Notts CountyReading 11 Southamnton—Middlesbrough 11 Port Vale—Hull City 4—1 Grimsby T.Stoke City 21 Chelsea heeft zich door deze uitslagen nog wat vaster op de leidende plaats genesteld c-n Londen is vol zoete hoop op de komende pro motie van deze aloude club, die het vorig jaar 3oo net op het kantje nog faalde.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6