binnenland de vorst heerscht nog steeds. m scheepvaartberichten HANDELSBLAD b radio-programma HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 FEBRUARI 1929 Kamper weesjongen op 't Zuiderzee-ij s verdwaald. DE GROOTE RIVIEREN ZITTEN VOL IJS. Aan het filiaal van het Meteorologisch In stituut bij de Amsterdamsche Waterleiding 'te Leiduin is Woensdagnacht waargenomen een temperatuur van '21 '4 gr. C. Het was Donderdag belangrijk kouder dan Woensdag, schrijft het Hbld- Te acht uur v.m. was de temperatuur 15.4 gr. C. tegen 10,6 gr. C. Woensdag. Om elf uur was het —12.5 gr. C., dat is kouder dan op een van de vorige dagen dezer week op dat uur. De temperatuur stijgt dus overdag slechts lang zaam. In het Oosten van het land is het ook veel kouder geworden. Maastricht had 26 gr. C., De Biit een minimum van 19 gr. C. Het filiaal van het Kon. Ned. Meteorolo- gisch Instituut meldt nog: In Midden-Europa over Swinemünde, Dres den en Breslau is de temperatuur sinds Woensdag gemiddeld 8 gr. gestegen, maar toch heerscht daar nog barre winter, te meer omdat het bij 16 gr. C. ouder nul sneeuwt. In onze omgeving is de temperatuur evenals over Noordwest-Duitschland en bijna geheel Engeland gedaald en Maastricht kwam met een nieuw record van 20 gr. C.; in 1895 werd op 8 en 14 Februari 18 gr. C. bereikt. Ten noordoosten, oosten en zuid-oosten van ons strekt zich een sneeuwfront uit van Her- nösand tot Weenen, dat ons zoo goed als ze ker ook bereiken zal. Voorteekenen van het einde zijn nog niet ln zicht l Een bange nacht op het Zui- dcrzee-ijs De Tel. schrijft uit Kampen: De patroon gaf vacantie. En Jan besloot onmiddellijk daarvan gebruik te maken, om eens een ritje naar zee te maken. De va der van het weeshuis had het den jongens wel verboden, maar als hij op tijd terug was hoefde de vader er niets van te weten. Wel jammer dat de kameraden niet vrij waren, maar licht zou hij ander gezelschap vinden. En dus reed de jongen de wetering af en bereikte al spoedig de zee, waar zoo ver het oog reikte één vlakte van naar hij wist be trouwbaar ijs zich uitstrekte. Een poosje ging alles goed. Maar daar kwam opeens een dik ke mist opzetten en hulde den jongen in een nevel, zoo dicht, dat hij geen tien meter van zich af kon zien. Onmiddellijk reed hij naar ae kust, om echter na een poos tot de ont dekking te komen, dat hij zich in de richting vergist had. Begrijpende dat verder gaan le vensgevaarlijk zou zijn overviel hem een ge voel van greoten angst. Het eenige was op de p'aats te blijven en om niet te verkleumen bond hij af en liep een tijd lang op en neer. Maar er was een doordringende koude nacht wind opgekomen. Om zich daartegen eenigs- zins te beschutten sleepte de jongen twee groote lossen ijsblokken bijeen en wist ze rechtop tegen elkander te plaatsen, waarbij hij echter zijn handen verwondde. Gehurkt kroop hij toen in die primitieve schuilplaats. Hij begreep echter dat hij verloren zou zijn als hij in slaap viel en daarom bracht hij den eindeloos langen nacht door met beurte lings op en neer te draven en in de ij stent te rusten. Eerst tegen den ochtend werd de doodsche stilte verbroken door de sirene van de emaillefabrieken, welke uit de verte tot hem doordrong en op dit geluid afgaande bereikte hij den vasten wal. Op de naaste boerderij werd hij lief derlij k ontvangen, bij den haard verwarmd en met heeten drank gelaafd. En toen was hij in staat naar huis terug te keeren. Daar had men den nacht in den grootsten angst doorgebracht. Bij het krieken van den dag was een aantal ervaren mannen in verschillende richtingen op on derzoek uitgetrokken. Aanvankelijk bestond de vrees, dat handen en voeten bevroren wa ren, maar gelukkig bleek dit niet het geval. En aoor een zorgvuldige behandeling moch ten ook verdere nadeelige gevolgen van de zen bangen nacht tusschen ijs en mist voor komen worden. Vlieland bereikt. De sleepboot „Bornrif" van Terschelling, is er met groote moeite in geslaagd van daar uit verbinding te krijgen met het eiland Vlieland, dat wegens zeer zwaren ijsgang in de laatste dagen niet te naderen was. De ijsbreker Volharding, die gisterenmor gen 8 uur van Terschelling vertrok, is na een zware reis om half één te Harlingen aangeko men, meldt de N. R. Crt. 20 Schepen ingevroren. In hét benedenpand van het kanaal Wes- sem-Nederweert, nabij Wessem (L.) ligt een twintigtal schepen in het ijs vastgevroren. Doordat in het begin van de vorstperiode de sluizen aan de Maas zijn opengezet en het water nadien aanmerkelijk gezakt is, bevindt zich in dit pand nagenoeg geen water meer, ten gevolge waarvan deze schepen op den bodem van het kanaal rusten. In verschil lende dezer schepen, die voor het meerendeel zwaar bevracht zijn. zijn groote scheuren ontstaan, meldt de Tel. De gTOote rivieren. Woensdagnacht om 2 uur is de Rijn bij Lobith gaan zitten. Bij Cuyk is de Maas Woensdagnacht dicht gevroren. De Rijn heeft zich nabij de veren Eist en Rhenen geheel vastgezet. „Us-bruggen". Te Nijmegen is van gemeentewege een pad- aangelegd over de rivier, waardoor de verbinding met Lent voor voetgangers is her steld. aldus het Hbld. Een geheelen dag is men bezig geweest met het maken van een weg over de ijsschot- sen van de Lek. zoodat gisterochtend met auto's over de Lek kon worden gereden, op de plaats waar eerst de schipbrug lag, meldt het Volk. Bij Eek en Wiel is over den Rijn een breqd pad gebaand voor auto's. Een vrachtauto van den heer Woudenberg bleek echter nog te zwaar, zakte met de achterwielen door het ijs en kon tot heden niet uit zijn benarde positie verlost worden aldus de Tel. 3 Personen met moeite gered. Woensdagmiddag is op de Lek ter hoogte van Ammerstol een ijsschuit in een wak ge raakt. D? boot sloeg om en drie in zitten- don geraakten t.e water-Met groo'- moeite is het. drietal, de heer en mevrouw Van As uit Groot-Ammers en ds. J. B. Th. Hugenholz, gered, meldt de N.R.Ct. Moet de P.N.E.M. stop gezet worden? Het Hbld. schrijft: „Uit Geertruidenberg ontvangen wij het volgende bericht: „Naar wij van betrouwbare zijde verne men zou er tengevolge van de strenge vorst gevaar bestaan dat eerstdaags de Provin ciale Noord-Brabantsche Electriciteits Mij P.N-E.M. te Geertruidenberg de stroomleve- ring zal moeten stopzetten, mede tengevol ge van den zeer lagen waterstand. Reeds is Woensdag een der ketels gesprongen. „Naar aanleiding van dit bericht hebben wij ons gewend tot de electrische centrale te Geertruidenberg. De bedrijfsleider ont kende niet. dat er zich dezer dagen een klei ne stagnatie in het bedrijf had voorgedaan, maar deelde mede. dat er toen Woensdag de wind veranderde, eenige verbetering is gekomen in den waterstand. Hij kon ons ten slotte geruststellen en ons de verzekering geven dat althans voorloopig, geen stagnatie in het bedrijf te vreezen is. Nood onder de Groninger werkloozen. Uit de geheele provincie Groningen ko men berichten omtrent den nood onder de werkloozen, die in verschillende gemeenten werkelijk zeer nijpend begint te worden, meldt de Tel. In bed doodgevroren? HEERENVEEN, 13 Febr. De bejaarde Aaltje O., woonachtig in de buurt van Mil- dam (Frieslandis dood in haar woning gevonden, meldt het Volk. Zij lag in bed, maar was onvoldoende toegedekt en is dus zeer waarschijnlijk van de koude omgekomen. Slachtoffers van de koude. Te Bussum zijn twee postboden ooren en vingers bevroren. De mannen zijn naar een ziekenhuis vervoerd. De Rotterdamsche G. G. D. alhier heeft drie personen behandeld, die door de kou bevangen waren geraakt; drie personen met bevroren ooren en vijf met bevroren vin gers zijn in de verbandkamer van het Ach terklooster behandeld. Als we 't zoo erg maar niet krijgen! Nu allerwegen herinneringen opdoemen uit lang vervlogen strenge winters welke bij voorkeur met de benaming van „ouderwet- sche" winters bestempeld worden, mag ook niet onvermeld blijven, wat het jaar 1435 onzen voorouders bracht. In een oude kroniek vond de Tel. over het jaar 1435 het volgende opgeteekend: „Dit jaar was merkwaardig: Omtrent half Fe bruari was de Windt veel oost, of te noord oost, en des nachts was het klaar weer tot 6 of 7 uuren toe en das daags was het don ker graauw weer, en 's avonds zeer koud, tot 6 of 7 uuren toe, ende het regende niet, ende het daauwde niet, in de maanden Meert, April noch Mei. En op den St.-Petrus- dag, den 12den Mei (oude Stijl) hadt 't hard ijs gemaakt dat er 'n kraai op staan kon, ende daar wies lover noch gras, noch koren, noch pruimen ende de boomen en bloeijde niet, noch kerzen, noch appelen, noch peeren, noch geen wijngaard was ontlooken. Ende daar waren menschen die geen vertrouwen op God hadden en keerde hun land ander werf om en zij hadden geen vrugten; ende anderen zeiden met Job: „God gaf, God nam", en daar zij een hoed tarwe af pleegen te hebben, daar hadden zij 4 hoed af in dien Zomer. Ende op St.-Jansdag 24 Juni zaten de oude vrouwen met groote lollepotten in de Kerk ende het volk konde haar niet ver warmen die bij de Straat gingen. Ende het begon te warmen daags na St.- Peter Faulu, den 30 Juni, des daags scheen do Zon helder en klaar, en des nachts regende het zoetelijk, zoodat alle vruchten op het veld wiezen. BETONNEN AFDAK TE AMSTERDAM INGESTORT. EEN SLCOPER ER ONDER GEDOOD. Donderdagmorgen tegen halfelf hoorden bewoners van de Kerkstraat tusschen Utrechtschestraat en Amstel het geluid van een instorting. Het bleek, dat achter perceel 376, een bouwvallig huis, waarvan een gedeelte ge sloopt werd, een betonnen afdak was om- laaggevallen, meldt de N. R. C. De aannemer van het sloopwerk, J. J. de Vries, oud 32 ja ren. bevond zich juist onder dit afdak, dat bestond uit een zware betonplaat, rustend op een houten vloer. De spijlen, waarop dit dak rustte, zijn, terwij! De Vries aan het sloopen was, vermoedelijk bezweken, waar door de ongelukkige het dak op zich kreeg. De buren waarschuwden het personeel van de tegenovei'gele.een garage van den G. G. D. Eenige chauffeurs -verplegers braken de voordeur open en haalden met inspanning van krachten de gebroken stukken van het afdak weg. Het bleek, dat De Vries reeds dood was. Vermoedelijk is zijn borstkas door het gevaarte ingedrukt. MR. H. SAIEENGE Naar het Hbld. verneemt, heeft mr. H. Smeenge gevolg gegeven aan een reeds lang bij hem bestaand voornemen en tegen 1 Mei a.s. ontslag gevraagd als griffier bij het Ge rechtshof te Amsterdam, een ambt dat hij gedurende 29 jaren hij werd 17 Juli 1900 benoemd heeft bekleed. De heer Smeenge zal zijn overige functies lid van de Eerste Kamer, voorzitter van Schuttevaêr enz. blijven bekleeden. VELE EIEREN STUKGEVROREN TE BARNEVELD. Donderdag zijn op de markt te Bameveld honderden, wellicht duizenden eieren stujc gevroren. Wanneer men zich een oogenblik fn de nabijheid van onbedekte eitjes bevond kon men de schalen onophoudelijk hooren knappen, aldus de N. R. Ct. NA DEN BRAND IN HET STADHUIS TE LEIDEN. Voor meer dan een millioen waarde in de kluis. DE VERMOEDELIJKE OORZAAK. De N. R. C. meldt: Dondordagmirgen is het tramverkeer over de Breestraat langs de ruine van het stad huis hersteld. Frappante vondsten worden in de puln- hoopen gedaan. Zoo is er midden uit de ruïne een fiets, die in een bergplaats was neerge zet, geheel onbeschadigd te voorschijn ge haald. Ook zijn er kleedingstukken van amb tenaren onbeschadigd gevonden. De kluis heeft den brand doorstaan. Vertegenwoordigers van de firma Lips hebben de kluis in oogenschouw genomen. Voor zoover is na te gaan, heeft deze den brand glansrijk doorstaan. De inhoud zal, zoo deelt men ons mee, stellig onaangetast, blijken te zijn. De kluis was onder zwaar puin bedolven. Een der zijwanden is thans weer vrij gekomen. Van bevoegde zijde ver nemen wij nog, dat de in de kluis geborgen waarde het millioen te boven gaat. Hiervan bestaat het grootste deel uit effecten voor ongeveer f 800.000. Het grootste deel van dit bedrag bevindt zich in een ijzeren geldkist die in de kluis is neergezet. Men is thans bezig, voor het gebouw een schutting te plaatsen. Wat de oorzaak van den brand betreft, vernemen wij nog, dat het hoe langer hoe duidelijker wordt, dat de schoorsteen inder daad de schuldige is. Een paar dagen voor het ontstaan van den brand was er ln het bureau van den burgerlijken stand een tweede kachel geplaatst. Wij konden er geen zekerheid van krijgen dat deze twee kachels met de kachel op de bovenverdieping aan hetzelfde afvoerkanaal in de betreffende schoorsteen liepen. Is dit het geval geweest, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat deze schoorsteen de hitte van drie kachels, die met het oog op de i'oude flink gestookt werden, niet heeft kunnen verwerken. Opnieuw gaan branden. Woensdagavond zijn een paar smeulende boeken van den burgerlijken stand, die in de stemkamer van de stadsgehoorzaal zijn overgebracht, begonnen te branden. De dienstdoende waker ontdekte dit en bluschte het vuur met emmers water. De motorspuit was uitgerukt, doch behoefde geen dienst te doen. De koningin en de prins hebben zich Don derdagmiddag omstreeks 2 uur per auto, ge heel onofficieel, naar Leiden begeven, zy gingen eerst naar de Stadsgehoorzaal en werden daar door burgemeester en wethou ders begroet. Eenige brandweermannen, die by het blusschingswerk op den voorgrond zyn getreden, werden onder hun aandacht gebracht. Vervolgens hebben zy zich, verge zeld door den burgemeester, naar de puin- hoopen van het stadhuis begeven en deze in oogenschouw genomen. Een volkstelling? Naar de Tel. verneemt is het niet onwaar- schyniyk, dat als gevolg van de desorgani satie der gemeente-administratie te Leiden een volkstelling zal moeten plaats hebben. Verzoek om medewerking. De burgemeester van Lelden heeft aan de departementen van Algemeen Bestuur, de besturen der provinciën, gemeenten en an dere publiekrechtelijke lichamen, alsmede particulieren, die zich omtrent eenige zaak of met eenig verzoek tot het gemeentebe stuur van Leiden hebben gewend en daarop nog geen antwoord of (eind) beschikking ontvingen, het verzoek gericht afschriften van de op zoodanige zaak of op zoodanig verzoek betrekking hebbende missives aan hem te doen toekomen, onder by voeging zoo mogeiyk van afschriften van de eventueel ter zake door het gemeentebestuur van Leiden reeds gevoerde correspondentie. DE BRAND IN FLORA De oorzaak onbekend, Als oorzaken voor den brand in theater „Flora" te Amsterdam komen o.a. in aanmer king: overmatige verhitting der verwar mingsbuizen, bet achteloos wegwerpen van een sigaar, sigaret of lucifer op een gevaar- ïyke plek, b.v. in de garderode, en kortslui ting, meldt de Tel. Een juist inzicht echter zal hieromtrent wel niet te krijgen zyn. Het gebouw zal geheel gesloopt moeten worden. SIGARENFABRIEK TE KAMPEN AFGE BRAND. De sigarenfabriek v.h. Gebr. v. d. Mylen te Kampen is gisteravond geheel uitgebrand. De brand is ontstaan boven de droogkamer door tot nu toe onbekende oorzaak. Het blus schingswerk werd door de vorst zeer belem merd. In de fabriek werkten geregeld 30 sigarenmakers. Verzekering dekt de schade, meldt de N. R. Ct. Ook het aangrenzende buis, bewoond door de dames Hendriks, is afgebrand. Een groote hoeveelheid tabak is verloren gegaan. De oorzaak van den brand is niet bekend. BRAND IN EEN BANK TE WILDERVANCK. Gistermiddag 1 uur is in. het bykantoor Wildervank van de Nationale Bankvereeni- ging brand ontstaan. Het personeel heeft alle boeken bescheiden en geldswaarden in de kluis geborgen. De brandweer was spoe dig aanwezig. Het kantoorgebouw ls grooten- deels behouden. Het inwendige is gedeelte- ïyk verwoest. Ook de keuken van het woon huis van den directeur, den heer Brouwer, is gedeelteiyk uitgebrand. Het kantoor is ty- delyk gesloten, meldt de N. R. Ct. KON. NED. AHDDENSTANDSBOND En 't wetsontwerp-De Geer. De Koninkiyke Nederlandsche Midden standsbond heeft een buitengewone vergade ring belegd tegen Woensdag 20 dezer te Utrecht. In deze vergadering zal de heer J. Groot, te Amsterdam inleiden: Het nieuwe wetsont werp tot regeling van de flnancieele betrek king tusschen het rijk en de gemeenten. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. «A..5 vm n „Wandy, zoo heette de wolf. Van wien ik ga verhalen. Hij was erg hongerig aangelegd, Zijn eetlust was niet te bepalen. Hij at zooveel als hij cnaar ken. Sloop gluipend door de wouden. Totdat hij een hond tegenkwam. Die veel van hem ging houden." „Lieve Wandy," zei toen de hond, „Ik moet jou eens iets vragen, Jij eet. geloof ik. veel te veel. Zouden jou soms wormen plagen?* „Ik snap. wat je wil," zei Wandy toen, „Je vraag is zeer geslepen. Ik eet voortaan niet meer zooveel. Jk heb je vraag begrepen.* Nu weten jullie, waarom Wandy geen schapen roofde. DE „TANTALUS". NOG EEN POKKENLIJDER. Naar men van de zyde der directie van den Amsterdamschen G. G. D. aan het Hbld. mededeelt, is onder de ter observatie op Zee burg afgezonderde bemanning van het En- gelsche m.s. „Tantalus" nog een geval van pokken geconstateerd. Dit vierde slachtoffer is, evenals de twee overlevende andere patiënten overgebracht naar de afzonderhjke barakken van het Wil- heLmina gasthuis. Alphard 13 Febr. van Lissabon, Rotterdam n. Santa Fé. Alderamin 9 Febr. te Hong Kong van Rot terdam, vertr. n. Wladiwostock. Berenice p. 13 Febr. 15 u. 58 m. Dungeness, Barcelona n. Amsterdam. Blitar 13 Febr. 15 u. van Gibraltar, New York n. Java. Carl Vinner, 12 Febr. te Buenos Ayres van Hamburg. Dj ember 13 Febr. 16 u. te Bremen, Australië n. Rotterdam. Flandria p. 13 Febr. 10 u. Fernando Noronha Amsterdam n. Buenos Ayres. Grijpskerk 13 hebr. te Durban van East Londen. Gaasterdyk 9 Febr. te Curasao, Antwerpen n. N. Pacific. Grootendyk 13 Febr. te San Francisco van Antwerpen. Karimoen 12 Febr. van New York naar Java. Knight Companion 12 Febr. te Jacksonville, N.-Amerika n. Java. Kennemerland 14 Febr. te Santos van Amsterdam, verm. vertr. 15 Febr. .n Buenos Ayres. Montferland 13 Febr. van Las Palmas, Buenos Ayres n. Amsterdam. Madoera 12 Febr. te Singapore, Batavia n. Amsterdam. Melampus 13 Febr. te Liverpool van Swansea. Noorderdyk 12 Febr. 15 u. 58 m. 290 myi W.-Z.-West van Land's End, Paciflckust naar Hamburg en Rotterdam. Nieuw Zeeland 13 Febr. van Singapore n. Penang. Nias 12 Febr. van Djeddah, Beira naar Rotterdam. Ouderkerk 13 Febr. te Chefoo, Japan naar Rotterdam. Oldekerk p. 13 Febr. Perim, Amsterdam n. Japan. Orion 13 Febr. v. Port au Prince n. Cap Haitie. Oostkerk 12 Febr. van Singapore, Japan n. Rotterdam. Prinses Juliana 13 Febr. van Belawan Deli, Amsterdam n. Beira. Peursum 14 Febr. te Hamburg van Am sterdam. Rhea p. 13 Febr. Azoren, Puerto Plata n. Amsterdam. Stuyvesant 13 Febr. 5 u. 31 m. 750 myi Z.-West van Valentia, West-Indië naar Plymouth en Amsterdam. Stadsdük 13 Febr. 22 u. van Rotterdam n. Br.-Indië. Schouwen 13 Febr. 24 u. van Port Said, New York n. Java. Sumatra 14 Febr. te Hamburg van Rot terdam. Sipirok 14 Febr. te Batavia van Rotter dam. Tciamon 12 Febr. te San Juan van Amster dam. Tjerimal p. 13 Febr. 9 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Tabanan p. 13 Febr. 23 u. Ouessant, Rot terdam n. Batavia. Tjileboet 9 Febr. te Chinwangtao van Hong Kong. Tjikinl 12 Febr. van Hong Kong naar Amoy. Tjitaroem 10 Febr. te Hong Kong. Vechtdijk p. 14 Febr. Lizard, Rotterdam n. New York. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CU. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prjjsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alp. Advert.-Bureau) TEMPEL! ERSSTR. 32 Telefoon 10209 HG INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ceatt per regel. |m L m l£T ORANJE BAK0 Weiger namaak en lel er op aal op eiKw tablet het woord ..BAYER" staat Prljs76cu» ZATERDAG 1G FEBRUARI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwyding. 12.15 Concert door het A.V.R.O.-Trio. 2.00 VALLA. Ultz. v. h. congres der S. D. A. P. Rede door J. Oude geest voorz. 2.45 Liederen van revolutionaire dichters. Muziek van B. Reinitz. M. Bever sluis vprtaler. 4.00 Rede van J. W. Albarda, voorz. S. D. kamerfractie: Het verkiezings programma van de S. D. A. P. 6.45 Dultsche lessen. 8.00 VARA. Concert, aangeb. door da Centr. Arb. Verz. en depositobank. Utr. Stedeiyk Orkest, o. 1. v. Evert Cornells. 10.00 Persberichten. 10.3011.15 M. Smeer, lied jes. Gramofoonmuzlek. Mej. Slosch, plano- begel. In de pauze van het avondconcert: Spr. Ds. C. W. Melchers: Het 25-jarig be staan van de „Centrale". HUIZEN. 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. K.K.O.-uitzendingen. 12.30 Concert door het KRO.-trlo. 3.00 Kin deruurtje onder leiding van Mevr. S. Nu- wenhuls v. d. Ryst. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Spr. M. K. Gerisch: Zoekt genezing in de Dultsche badplaatsen. 6.40 Gramofoon muziek. 6.50 Katholieke Berichten 'K.I.P.). 7.00 Engclsche les. 7.30 Kniples. 8.00 Spr.. Pater Franc. WUnhoven: Het werk der As sumption isten ln het nabye Oosten. 8.00 „Die Entführung aus dem Serail" (De scha king uit het Serail), muziek van Mozart. Met medew. van Jules Moes, Gerard Leen- ders e. a. Versterkt Amstcrdamsch salon orkest o. 1. v. F. Boshart. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Causerie. 12.20 School-prysultdeeling. 1.20 Carlton Hotel- Octet. 3.15 Voetbalwedstrijd om de F. A. Cup tusschen Swindon Town en Arsenal. 4.50 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsberichten. 7.00 Muziek. 7.05 Liederen van Purcell. 7.20 Omroep-cau- serie. 7.35 Lezing. 7.50 Licht orkestconcert. Westminster Singers. Orkest. H. Blakc, so praan. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 „Six stran ge Saturdays, VI. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 „Micro-matlcs", schets van E. Longstoffo. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 RL 12.50 Orkestconcert. 4.05 Dansmuziek. Ghlslery Syraphoninns. 7.05 Gramofoonmu ziek. 8.35 Dansmuziek. Les Ixes. R. de Brux- euil, liedjes. LANGENBERG, 469 RI. 9.35 Gramofoonmuzlek. 11.30 Giamofoon- muziek. 12.25 Fétras-concert. 5.05 Gramo foonmuzlek. 7.20 Vrooiyke avond. Daarna dansmuziek. ZEESEN, 1649 RL 11.20 Muziek voor scholen. 1.05 Lezingen 3.50 Concert. 4.50 Lezingen. 7.20 Stunde des Landes. Adolf Becker-orkest. 8.20 Orkest concert onder leiding van Prof." Malko. 9.20 Waterpolo Engeland-Duitschland. Daarna dansmuziek. HARIBURG, 395 RI. 10.20 Gramofoonmuzlek. 4.50 Orkestcon cert. 7.20 Licht concert, vocaal en instru mentaal. 9.40 Werken van Fétras. Orkest. 11.10 Sluiten. BRUSSEL. 512 RI. 5.20 Dansmuziek. 7.05 Pianoconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkesi, Hr. Letroye, tenor. 10.35 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11