DATUMSTUKJES 46e Jaargang No. 14004 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdageri Vrijdag 15 Februari 1929 HAARLEM S DAGBLAD DIRECTEUREN. J. C PEEREBOOM EN P. W. PEEREBOOM UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER HOOFDREDACTEUR: ROBERT PEEREBOOM ABONNEMENTEN: per week f 0.27J4, met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.32 Per 3 maanden: Haarlem en plaatsen waar een auent gevestiga is (kom der gemeente) (3.57^. Franco per post door Nederland I 3.87Vi. Losse nummers f 0.06. Gelll- Zondagsblad per 3 maanden i 0.57V&, franco p. post Bureaux Groote Houtstraat 93 Drukkerij Zuider Buitenspaarne 12 Telefoon Nos.Directie 13082 Hoofdredactie 15054 Redactie 10600 Administratie 10724, 14825 Drukkerij 10122, 12713 Postgiro No. 38S10 ADVERTENTlEN: 1-5 regels i 1.75, elke regel meer 1 0.35 Reclames 10.60 per regel. Reductie bij abonnement Annonces van Vraag en Aanbod 1-4 regels 10.60, elke regel meer 10-15 buiten Arrondissement dubbele prijs. Onze Groentjes (Woensdag en Zaterdag) 1-4 regels f 0.25, elke regel meer 0.10 Gratis Ongevallenverzekering voor Weekabonnés. Uitkecringen: Levenslange ongeschiktheid en Overlijden f 600.-, Verlies van Hand, Voet oi Oog 1 400.-. Duim I 250.-. Wijsvinger I 150.-. Elke andere vinger 1 50.-, Arm- of Beenbreuk f 100.- DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN BLADZIJDEN EERSTE BLAD Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden verzoeken wij voor de verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mededce- lingen of vragen voor de Redactie: 10600 Voor de Hoofdredactie: 15054. Voor advertenties, abonnementen en bezorging: 10724; Voor aangelegenheden van de direc tie: 13082. AGENDA VRIJDAG 15 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: Münchener Ma rionettentheater (Paul Brann) „Die Zauber- geige" 3.30 uur. „Die Nürnberger Puppe und Goethe" 8.15 uur. Gebouw Theosofia, Nassauplein 8: Theoso fische Vereeniging. A. Nooteboom: „Om en nabij de Bhagavad Gita", 8.10 uur. Ned. Protestantenbond: Ds. F. Dijkema: „Vrijzinnig Christendom en Christian Science". Cinema Palace: „De Ober uit Trianon"; „Siliva de Zoeloe". 8 uur, Luxor Theater: „De Millionair-politie- agent"; „De Caroussel des Doods. 8 uur. Rembrandt Theater: „De Jazz-zanger". 7—9; 9.15—11.15 uur. Standaard Theater: „De onbekende Sol daat"; „Juffrouw pas op je Zeehond, 8 uur. ZATERDAG 16 FEBRUARI Schouwburg Jansweg: Balmasqué Ontspan ningsvereniging „Ons Genoegen" 9 uur. Gem. Concertzaal: Balmasqué „Door In spanning Uitspanning". Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein, Ds. van Leeuwen over Spiritisme, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en 's avonds. DE BRAND IN HET STADHUIS TE LEIDEN. De schade f 1.750.000? HET LOT VAN DEN GEVEL. Het Hbld. schrijft: Wat velen in den lande wei het meest in- teresseert na den brand, is het lot van den gevel van het Leidsche Stadhuis. Critiek is reeds uitgeoefend op het neerhalen van de topgevels. Wij kunnen moeilijk beoordeelen of dit al dan niet noodzakelijk was, maar men vergete toch niet, dat die topgevels een ernstig gevaar opleverden voor de huizen aan den overkant van de Breestraat, een ern stig gevaar ook voor het verkeer, dat men toch ook niet kon blijven stop zetten. Overigens heeft men met het omverhalen van de topgevels de grootst mogelijke voor zichtigheid betracht, zoodat er gegronde hoop bestaat, dat er ook van die topgevels nog heel wat zal terechtkomen. De toestand van het overige deel van den gevel valt ook erg mee, deelde de burge meester ons mee. Wij maakten reeds mel ding van de meening van dr. Kalf, maar zcoals gewoonlijk zijn er ook deskundigen, die een geheel daaraan tegenstrijdige mee ning huldigen. Vooral de geveldeelen, die met een ijskorst zijn bedekt, zouden naar de meening van een onzer zegslieden niet zoo heel veel van het vuur te lijden hebben ge had. Het feit. dat er in het Stadhuis alleen houten en geen ijzeren binten waren, had tot gevolg, dat de gevel weinig of niet uit zijn verband is getrokken. De schade van den Leidschen Stadhuis brand valt natuurlijk niet in cijfers uit te drukken. Het verlies van het mooie histori sche stadhuis met al zijn kunstschatten is onherstelbaar en niet in cijfers te waardee- ren. Men weet, dat de gemeente voor een klein millioen op beurspolis was verzekerd; een ontstellend laag bedrag volgens velen. Wij kunnen daarover moeilijk oordeelen, maar dat de gemeente er heel wat aan te kort zal komen, is wel erg waarschijnlijk. Een der experts van de verzekeringsmaat schappijen schatte het door die maatschap pijen als schadevergoeding uit te keeren be drag op een-en-drie-kwart millioen. De be- lendingsscliade van het galanterie-magazijn der firma Bayer en Goddijn werd maar even geraamd op 125 a 130.000. De waterschade in het modemagazijn der firma Alb. Tim mermans, op een kleine 40.000. PERSONALIA. Aan de universiteit van Amsterdam Is be vorderd tot doctor in de geneeskunde, op proefschrift „Kritische beschouwingen be treffende reacties ter bepaling van het ge slacht van het kind vóór de geboorte" de heer J. H. Padtberg, geboren te Haarlem. DONDERDAG TOT NU TOE DE KOUDSTE DAG. 300 SCHEPEN BIJ ZWOLLE INGEVROREN. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut tc De Bildt deelt ons het volgende mede: Ten tweeden male is in deze week het re cord voor de laagste gemiddelde tempera tuur in Februari volgens termij nwaarnemin- gen te De Bildt overtroffen. Maandag was de gemiddelde temperatuur 12.9 graad onder nul (16, 3, 8, 8, 13, 6 graad vorst). Gisteren Donderdag 13,1 graad onder nul (17, 8, 9, 9, 11, 6, graad vorst). Het laagst bekende dag gemiddeld voor andere maanden is 14 gra den vorst op 22 Januari 1850; dit is echter berekend uit waarnemingen te 8,14, en 22 u terwijl nu de waarnemingen van 8. 14 en 19 uur zijn gebezigd. Vervangt men ditmaal 19 door 22, dan wordt het gemiddelde van Maandag 13.5 graad vorst tegen 16.1 graad op 17 Februari 1855. Ook de hoogste tempe ratuur van Donderdagmiddag, 9.7 graad vorst is voor zoover na te gaan vroeger nooit voorgekomen. Na de mededeeling van Maandag j.l. was nog te Vlissingen en wellicht te Maastricht de absoluut laagste temperatuur aange troffen; te Vlissingen werd Dinsdag 15 gra den en te Maastricht Donderdag 20 graden vorst gemeld. Het Ijs bij Zwolle. Volgens een telling van het marktwezen en den havendienst liggen te Zwolle onge veer 300 schepen ingevroren. Alle goederen vervoer concentreert zich dientengevolge op de spoorwegen. De ijsbanen op de stads grachten, die tot nu toe onbetrouwbaar wa ren, zijn thans opengesteld. Bij Katerveer is het zeldzame schouwspel te zien dat de veer boot door een opengehouden geul zoo goed mogelijk den veerdienst onderhoudt, terwijl nat ij de nieuwe spoorbrug honderden te voet den IJsel oversteken, meldt de Tel. Roekeloos. Drie jongemannen ondernamen gister morgen den tocht van Lemmer op schaatsen naar Urk, zonder ijsvlet. Deze waaghalzerij kwam één hunner duur te staan, want IC K M. van de kust zakte deze door het ijs. H'j kon nog worden gered, doch moest zich na aankomst te Lemmer direct onder genees kundige behandeling stellen. De Waal zit vast. De Waal zit vast van Gorkum tot Lobitl Het veerpersoneel te Nijmegen heeft gisteren een pad door de ijsschotsen gemaakt, dat des middags druk beloopen werd. Velen lie ten op hun wandeltocht over de Waal he-, pad links liggen. Gemakkelijk maakten Z'J het zich op die wijze niet, want de aan el kaar gevroren ijsschotsen zijn zeer oneffen. Ook lichte sleevrachten passeerden het veer- pad. Een door twee personen geduwde hand wagen, waarop enkele zakken steenkolen la gen, zakte op het pad door het ijs, zoodat het nog niet gewaagd is met zware vrachten of auto's over de Waal te trekken, aldus de N-R.Ct. Zieken per. vliegtuig Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft aan de K.L.M. voor Ne derland en Koloniën een ziekenraam met schokdoozen en klemmen ter beschikking gesteld, voor het geval dat tijdens deze ijs- periode het noodig mccht blijken van dr Wadden-eilanden patiënten per vliegmachi ne over te brengen. Per auto naar Marken. De tocht over het ijs per auto van Monni kendam naar Marken is thans mogelijk. Gisteren volbrachten drie auto's den tocht. Warm eten voor spoorwegpersoneel De directie der Nederl. Spoorwegen ver strekt gedurende de strenge vorst des nachts aan het personeel warm voedsel, meldt de NR.Ct. DRAMA OP HET BODENMEER. 8 MENSCHEN OP EEN IJSSCHOTS. BAZEL, 14 Febr. (VD.) Gisteren zijn 8 personen op een ijsschots in het Boden- meer weggedreven. Doordat hun hulpkreten niet vernomen werden, moesten zij den gan- schen nacht op het meer dooibrengen. Den volgenden ochtend konden na veel moeite 5 hunner aan land gebracht worden. Drie jongelui waren echter tevoren nog verder afgedreven, zoodat men het ergste vreest. De geredden zijn in deerniswaardigen toe stand naar het ziekenhuis te Lindau ver voerd. LINDAU, 14 Febr. (V.D.) In aanslui ting op dit bericht, kan gemeld worden, dat de drie knapen, die kort voor de hulpver leening nog verder wegdreven, allen dood gevroren zijn. Van drie der 5 geredden moes ten de beenen geamputeerd worden. 64 CHINEEZEN VERBRAND. TOKIO. 14 Febr. (VJD.) In de nabijheid van Nagasaki is een Chineesch petroleum- schip in brand geraakt, waarbij 64 leden der bemanning omkwamen. Ds oorzaak der ramp is niet bekend. URK IN NOOD. (Donderdag heeft de K L. M. een vliegtuig ge zonden naar het eiland Urk, met een lading post en In deez' zeer benarde stond, Met de zee rondom bevroren, Ligt het niet'g stukje grond, Droef verlaten en verloren; Door den ijsgang kan geen boot, Thans het eiland meer bereiken, Als geen redding daagt in nood, Moet het Urker volk bezwijken; In de vreese ijke kou, Staat de Urker droef te turen, Naar de hulp die komen zou. Zal het lang of kort nog duren? Moedig als net altijd was. Ondanks alle moeilijkhecen, Waclit het vo'k van Hollandsch ras. Zwijgend wordt het leed geleden; Dwaalt het traan befloerste oog, Over zee in droevig staren. Steeds zoo nat en nu zoo c'roog. Nog vooreerst niet te bevaren; Hoort, daar k.inkt een zwak gerucht, Vol verwachting gaan hun blikken. Door de wijde winterlucht, Ergens staat ten vrouw te snikken; Ja, daarisie, reept een man, En dan zien dra aller eogen, Hoe een vliegtuig op her, an, Van het land af komt gevlogen; Machtig strijkt de vogel neer, Op een hard bevroren weiland, Geen gevaar testaat nu meer, Voor het zwaar beproefde eiland, Onder tranen van plezier, Wordt de lading hoog geneven. Die bestond uit post enbier, Redding van het Urker leven. ZUURSTOFCYLINDER ONT PLOFT TE ROTTERDAM. EEN ARBEIDER GEDOOD EN 150 METER WEGGESLINGERD. Donderdagmorgen omstreeks acht uur was een aantal werklieden van de Rotterdamsche Droogdokmaatschappij bezig met een werk in dok I, dat verricht moest worden aan het s.s. „Rendal". Men gebruikte daarbij een zuurstof cylinder voor laschwerk. De 36-jarige brander G. Lucassen, schijnt een ongeluk met de zuurstofflesch gehad te hebben, want kort nadat hij het toestel voor het gebruik had gereed gemaakt, is de bodem uit deze flesch, welke bodem daarin is gelascht, er uitgesprongen, meldt het Hbld. Door de ontploffing is Lticassen uit het dok geslingerd en op 150 M. afstand daar van heeft men zijn lichaam, waarvan de linkerarm was afgerukt, achter een loods gevonden. De man is onmiddellijk dood ge weest. In het dok waren nog zeven andere ar beiders werkzaam. Een 25-jarige ijzerwerker schijnt door de luchtverplaatsing tegen den grond te zijn geslagen. De andere arbeiders hebben allen betrek kelijk lichte verwondingen gekregen. Zij zijn naar hun woningen vervoerd, nadat zij wa ren verbonden. De ontploffing is waarschijnlijk te wijten aan het feit, dat door de groote koude het metaal broos was geworden, men gebruikt in verband hiermee een vuurplaat, waarbij men de flesschen verwarmt. Dit is hier niet geschied. Iets warms voor de agenten. Zooals wij Donderdag reeds meld ten wor den de verkeersagenten op het Verwulft en op de Groote Markt eenlge keeren per dag door de Firma H. Franken Jr. alhier getrak teerd op „iets warms": koffie en erwtensoep. Hierboven ziet men de agenten op het Verwulft van deze zeer door hen gewaar deerde verwarmingsmethode genieten. KERKGEBOUW IN ANDERE HANDEN Het kerkgebouw der Hersteld Apostolische zending in de Zuiderstraat 1315 is, naar wij vernemen overgegaan aan de N.V. Ster- Waschmachinehandel te Bergen. Het woord is aan Emanuel Wertheimer Wie zelf veel geest bezit, heeft het nadeel dien bij anderen moeilijk te kunnen missen. Haarlem, 15 Februari. IJs-impressies. De Amsterdamsche watertaxi's kunnen niet meer door het ijs komen, en er wordt nu een ander systeem van trampassagiers- vervoer in de richting Monnikendam toe gepast. In het stationnetje tegenover het C. S., worden alle gegadigden verzameld tot een kwartier vóór het vertrek van de tram. Dan stelt de conducteur zich aan hun hoofd, zooals in mobilisatiedagen de kapitein voor de compie placht te marcheeren, en de kudde zet zich in beweging. Het is een mooi gezicht. Er zijn boeren en boerinnen met valiezen en karrebiezen bij, en handelsreizigers met buikige handkoffers en city-bags. De rest is schaatsenrijders. Die groep is de veelkleurigste en vreemdst-be- ladene. Je hebt er menschen bij die zelfs bij twintig graden vorst een hoofddeksel over bodig vinden, en meenen dat een trui van bijzondere veelkleurigheid tegen de dikke pakken en winterjassen, die zij in civiel ple gen te dragen, ruimschoots opweegt. Je hebt anderen die er uitzien als Poolreizigers, met enorme duffelsche jassen, bontmutsen van antieke snit, vervaarlijk bontgevoerde hand schoenen en dikke mufflers driemaal om hun halzen gedraaid. Hoe de eerstgenoemde categorie zich voor bevriezing zal vrijwaren, en hoe de laatstgenoemde er in zal slagen om haar voeten te bereiken en haar schaat sen aan te binden, begrijp je niet. Maar later wordt het alles duidelijk. Toch blijft het op merkelijk dat er zoo weinig eendracht om trent uitrusting en costuum tusschen de schaatsenrijders bestaat. Er bestaat geen mode in deze branche. Men varieert in sier lijkheid van een prachtige sportieve kakatoe, op blinkende Noren, tot een vormeloos we zen in z'n oudste pakkie, met een slobberige broek, een uitpuilende rugzak, 'n scheeve kaasbol bovenop en verroeste schaatsen- met-ijzeren-krullen onderaan. Er zijn alle denkbare overgangen tusschen. De Amsterdamsche optocht ontketent zelfs bij deze koude de hoofdstedelijke gijn. „Ben- ne jullie op transport gesteld?" vraagt een belangstellende kaaiwerker. „Waar mot je dat stel aflevere, conducteur?" De colonne van minstens honderdvijftig schrijdt ernstig en snel langs de De Ruyter kade, en reageert nergens op, zelfs niet op het jög dat krijt: „Gane jullie met Birt naar de Naurdpaul?" Het transport wordt per gemeentepont door de ijsmassaas van het IJ gevoerd, en ontdooit in het smoorwarme, voigerookte stoomtrammet je, dat hortend en puffend Monnikendam-waarts streeft. Links en rechts volmaakte Hollandsche winterland schappen. Waarom lijkt ons land in sneeuw en ijs nog vlakker en platter dan het al Is? Maar er leven toch mooie teere kleuren in, ouderwetsch als de schilderijen van Apol zelf. Deze heele winter is en blijft een zon derling, ouderwetsch geval. De Historie her leefd, of zooiets. Maar de meneer tegenover me interesseert er zich heelemaal niet voor. Grimmig uitgerust in duffel, bontmuts en beenkappen tracht hij nog meer warmte tot zich te trekken door het lezen van den trein- roman „Een Liefde in het Oerwoud". Monnikendam. Van alle balcons laat de veelkleurige, vreemd-uitgedoste kudde zich zakken. De kou slaat op je neer als je uit de oven van het trammetje komt. En de Inboorlingen zijn groote psychologen. Dit heele district heeft zich jaren op vreemdelingen getraind, en kent de zwakheden aller toeristen. Het mikt op hun beurzen en herkent hun weifelingen. Wij allen weifelen thans, op het moment waarop de ons omgevende temperatuur met zeventig graden zakt. En een aantal laat zich vangen om per ijsvlet naar Marken te zeilen, voor grof geld, inplaats van te rijden. Straks zullen zij nóg twintig graden kouder en vrijwat armer zijn.. „Het zal u niet meevalle d'r staat een storrem tege", zeggen de slimme Monniken dammers. Wij gelooven niet in de storrem, en hij is er dan ook niet. Normale tegenwind. Met een kalm gangetje rijden we in een half uur naar Marken. Het is niet druk, op zoo'n weekdag op de Gouwzee. De kudde uit de tram, zich ver spreidend door haar uiteenloopende snel heden, is weldra opgelost in de machtige, breede. stralende pracht van die enorme witte ijsvlakte, met de fijne silhouetten van masten en tuigage in Marken's haven vér voor je uit, en een vage, onregelmatige groep huisjes er achter. Verderop rijz>n on heilspellende, vreemdgevormde ijsheuvels opeengedreven schotsen en hier en daar stuift zoo'n bliksemsnel jachtje over het ijs, den wind bol ln de zeilen, de roerganger voorover gebogen, scherp turend naar hin dernissen. Een zwaarbeladen vrachtauto, van Marken komend, snort ons voorbij in een vijftig K.M.-vaart. Maar hij hoort niet in deze omgeving, in dezen ouderwetschen Holland- schen winter. Gelukkig is het er maar éen. De rest van het transport schijnt geheel op sleden te gebeuren, met wijdbroekige Mar kers duwend-en-rijdend er achter. Anderen rijden met kousenvoeten op hun schaatsen, de klompen in de hand. Het doet mij plezier dat ik nu toch eindelijk eens het Holland zie van de reclameplaten in Engeland en Frankrijk. Het heeft mij jaren bekoord, en ik had niet gedacht ooit nog eens dit won derlijke te zullen aanschouwen Marken exploiteert zijn bezoekers alsof het volle zomer is. Marken geniet. Marken zegt verheugd, dat het wel tot Mei zal blijven vriezen. En het heeft dikke baanvegers over de heele ijsvlakte uitgezonden, op een paar honderd meters afstand van elkaar. Je komt ze niet voorbij, deze experts, telkens moet je stoppen om te betalen. Woensdag pas is een baan uitgezet van Marken naar Volendam, aan weerszijden met rietbossen aangegeven, net als de route MonnikendamMarken. Maar zoo mooi als het ijs daarop is, zoo slecht is het op de baan naar Volendam. Die ligt buiten de be schutte Gouwzee, en na heele ribbel-vlakten, waarover je knarst en roffelt op je door- loopers, komt er erger. Het zijn bevroren golven, niets anders, en alleen door do vreemdste lichaamsbewegingen kun je ln evenwicht blijven. Soms sta je ineens als een muur, tusschen twee golven in, en klapt hansworstelijk heen en weer. Tenslotte ben je er trotsch op. niet voor de verleiding ora te gaan loopen bezweken te zijn. „Hoe was het?" vraagt Spaander, de we reldvermaarde hotelhouder van Volendam, die dit hindernissen-parcours heeft laten uitzetten met zakelijk-volkomen-julste be doelingen. „Miserabel ijs", zeg je. „Er moeten er eerst wat meer komen om het glad te rijden", zegt Spaander, met de kalmte van een ijsclub-bestuur, dat deze taak ook met genoegen aan zijn leden pleegt too te vertrouwen. „Ik heb m'n best gedaanzeg Je. maar het maakt geen Indruk. Ik geloof trouwens niet dat tienduizend menschen er die glas harde ribbels af zouden rijden. Na een warm maal bind je weer op bij het Volendamsche tramstationnetje, rijdt naar Edam, vandaar binnendoor terug naar Monnikendam, en vindt prachtige Ijsvlak ten. spiegelglad, zonder een enkel scheurtje, waarover je voortsnelt in volledig winter sport-genieten, en ontmoet overal men schen die vroolijk en spraakzaam zijn en het leven luchtig beschouwen, alsof ze Fran- schen zijn inplaats van Hollanders Dat wonder is al zooveel bezongen. En straks zal het gaan dooien, en naar mate het kwik verder rijst zullen de gezich ten van al die (dan: ex-) schaatsenrijders zich weer verstroeven. Ze zullen weer zwij gend in trams zitten, afkeurend kijkend naar Iemand die iets harder dan fluisterend zegt. Ze zullen de zorgen des levens voort durend op zich voelen drukken, en zwaar tillend zijn, en zich niet meer kunnen voor stellen hoe ze op dat Ijs waren in een vreemd, loszinnig intermezzo. Zij zullen elkaar negeeren, voor zoover ze niet behoor lijk aan elkaar zijn voorgesteld, en anders alleen den hoed voor elkaar afnemen met een stijven groet en een strak: „Morgen me neer Jansen". En allemaal zullen ze het ge voel hebben: wat is het toch vervelend. Tot. ergens in de nabije of verre toekomst, plots de winter zal weerkeeren en hun le vensvreugde opnieuw uitlaaien in de ijs- sport. R. P. EEN STAALTJE DAT ZIJN WEERGA NIET HEEFT. Snel (on)recht door misdadigers. ZELFS CHICAGO VERSTOMD. CHICAGO, 14 Febr, (VD.l Op Waar- lichten dag heeft zich ln Ch'.cagp oen sterk staaltje van misdadige activiteit afgespeeld, dat tot nu toe zijn weerga niét heeft. Twee automobielen met tot de tanden gewapende misdadigers stoven in pijlsnelle vaart* door de stad en stopten ten slotte voor een maga zijn, waarin leden van een vijandig gezinde misdadigersvereen'.ging een geheime destil- leerderij hadden. Uit de auto's werd een moorddadig machlnevuur op het magazijn geopend, waarop de branderij stormender hand werd genomen Binnen ontwikkelde zlcii een bloedig gevecht. De aanvallers wisten 8 belegerden in r.un auto's te ontvoeren. Voordat de politie ter plaatse verscheen, waren de mannen tegen boomen gezet en in koelen loede gefusilleerd. Een hevige paniek maakte zich van de stedelingen meester. Politie te paard en in pantserauto's trekken door de straten. Men vreest, dat het bij deze uitspattingen niet zal blijven en in mlsda- digerskringen heerscht een opgewonden stem ming. De bewoners durven nun huizen niet te verlaten. DUITSCHLAND. TWEE JONGEMANNEN DOOD GEVROREN. SAARBRiiCKEN. 14 Febr. (V.D.) Voor ernigc dagen maakten 2 jongelui van ongeveer 20 Jaar een uitstapje naar Saargemünde. Daar zij den laatsten trein terug misten, gingen zij naar huis loopen, een tocht van 6 uur. Een van hen bleef na enkele uren vermoeid achter, doch ook de andere, die ln een na burig dorp hulp ging halen, bereikte zijn doel niet. Den volgenden morgen we- len beiden door arbeiders dood opgenomen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 1