FLINK DAGMEISJE HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 15 FEBRUARI 1929 HET TOONEEL. MARIONETTEN-THEATER VAN PAUL BRANN. WASIF UND AKIF. „Das Theater des Traumes", heeft Dr. Paul Wiegler het Marionetten-Theater van. Brann genoemd. En waarlijk, het was als een droom, toen Wasif en Akif, de twee om de schoone Leila strijdende mannen, daar door de kamer vlogen en Wasif boven op den kop- spiegel zat te balanceeren! Waren wij bij dien fantastischen tocht door de woestijn met deze twee Turken niet midden in hes droomenland? Zou het tooneel ooit in staat zijn zoo de sprookjesstemming op te wekken als mario netten van Paul Brann? In het verhaal van Wasif en Akif krijgt de fantasie ruim baan! Wij staan hier niet als in Faust telkens aan den rand van het leven, wij gaan met de poppen regelrecht naar het rijk der verbeel ding. Het sprookje der kinderjaren herleeft voor ons, groote menschen. en wij genieten er even intens van als toen wij nog heel klein waren. Wij zouden dat niet, wanneer Wasif, Akif en Leila werkelijke menschen waren. Maa^ de poppen voeren ons gewillig overal beeh, waarheen Paul Brann het maar wil. Het is de geschiedenis van Leila, de jonge Turksche vrouw, die met twee mannen ge trouwd is, des nachts met Akif, den roover- en overdag met Wasif, den zakkenroller. Om dat Akif nooit des nachts thuis kon komen en Wasif nooit over dag, behoeft Leila niet bevreesd te zijn, dat de mannen elkaar ooit sullen ontmoeten. Maar op een tocht naar Jerusalem ontmoeten Akif en Wasif el kan- tier in de woestijn en daar in de eenzaam heid spreken zij over wat hen het naast aan 'net hart ligt: hun vrouw! Wasif schildert haar in kleuren zóó schoon, dat Akif tot zijn schrik ontdekt, dat er maar één in Cairo al die deugden en voortreffelijkheden kan be zitten: Leila! En Wasif hoort tot zijn ont zetting de beschrijving van Akif's vrouw, omdat hij er zijn aangebeden eega in herkent Leila! Dan stijgen zij samen op het paard van Akif en trekken terug naar Cairo om de ontrouwe te ontmaskeren. Maar eenmaal terug bij Leila voelen zij zich klein en onderwerpen zij zich aan het verlangen van Leila, dat die man haar zal toebehooren, die in het komende etmaal de grootste daad zal verrichten. Wasif besteelt Ibrahim, den Griekschen koopman, en weet zelfs den Kadi van Cairo te misleiden, Akif dringt door tot het slaapvertrek van den sultan, hangt er den page aan den wand en wordt tot hoofd der politie uitgeroepen. Te zamen keeren zij terug naar de schoone Leila, die in haar beslissing een wijsheid van Salomo ten toon spreidt. Akif was de moe digste, dus hem verkiest zij tot man. Maar Wasif fluistert zij in het oor, dat hij ook te rug mag komen net als vroeger, omdat zij hem heeft uitverkoren tot „Liebhaber" en beide mannen zijn gelukkig met een zoo wijs en vrouwelijk besluit. Dit „sprookje voor groote kinderen" zooals Paul Brann het noemt wordt in de opvoering door de marionetten tot een kost baar kleinood. Het is zoo grappig, zoo gro tesk, dat men telkens in lachen uitschatert. En in de opvoering.is..alles, van een volmaak- te eenheid. De poppen worden als bezield door de kunstenaars, die ze laten bewegen en spreken. En, hoe prachtig is dat bewegen, hoe voortreffelijk het-spreken. Zie het fijne fi guurtje van Leila, de jonge Turkin, in haar verlangen naar de kussen van Wasif, zie haar schokkend lachen en weenen, het is aldoor fijn en geestig en geeft ondanks d ecaricatuur het menschelijke in gesu- bliraeerden vorm. Hoe verrukkelijk dg.t dansen van Leila en Wasif, hoe kostelijk die beweging van Leila als een volleerde Oostersche danseres! Hoe grotesk die tocht dnr de woestijn vanWasif en Akif, Wasif op zijn schonkige ezel een voor treffelijk droombeeld Akif op zijn steigerend uitgerekt paard. Levendig en mooi van kleur de marktscène in Cairo en geestig die recht zitting voor den Kadi met dat nieuwsgierige meelevende publiek achter de tralievensters Wij moeten de directie van den Schouw burg aan den Jansweg dankbaar zijn, dat zij ons, Haarlemmers, in de gelegenheid stelt Brann's Marionetten weer eens te zien. Want dat is werkelijk een zeldzaam voor recht. Hedenavond geeft Brann als afscheid van Holland, de operette „Die Nürnberger Puppe" en de groteske: Goethe! Allen, die nog nooit een voorstelling van Brann's Ma rionetten hebben bijgewoond, raad ik aan de koude te trotse eren en hedenavond naar den schouwburg aan den Jansweg waar het een prettige temperatuur is te gaan. Ik verzeker hen, dat de kunst van Paul Brann hen zal verwarmen en hun een avond van kostelijk vermaak zal schenken. J. B. SCHUIL. Donderdagmiddag werd een voorstelling ge geven van „Der grosze Klaus und der Kleine Klaus" naar het bekende sprookje van An dersen. Al moge dit stuk dan ook bedoeld zijn voor jongeren, door het hooge artistieke peil waarop dit poppen-spel staat, bewondert men slechts de wonderlijke techniek van hen die aan de touwtjes trekken en van hen die spreken. En de inhoud van het. stuk doet fir minder aan toe, al leent deze zich tot heel aardige tooneeltjes. MUZIEK. LEDENCONCERT DER H. O. V. De groote aantrekkingskracht van dit concert, voor velen de reden om het barre winterweer te trotseeren, was gelegen in de medewerking van mevr. Sspha vau Beinum- Jansen. Plaar spel op het voorlaatste orgel concert, haar meesterlijke vertolking van Bachs Ciaconna ligt nog versch in 't ge heugen: een niet minder soeverein meester schap toonde zij bij de voordracht van het vioolconcert van Tchaikowsky. Met haast mannelijke bravour, groote sonore toonont- wikkeling en prachtige technische zekerheid speelde zij het moeilijke werk, met tempe rament ook. meer dan we bij vroegere gele genheden bespeurden, voldoende zelfs om ons over de vele muzikale leegten van het stuk heen to sleepen. Het was een vertolking, welker schittering door de herinnering aan Bronislaw Hubermann nauwelijks vermin derde, een vertolking tn grooten stijl, die me kaast met het werk verzoend zou hebben, als niet de holle phrasen, de eindelooze her halingen en sequenzen, de banaliteit der meeste hoofdthema's er al te dik boven op lagen. Daardoor blijft mijn waardeering voor het werk zelf zeer matig, en bepaalt mijn bewondering zich voor den arbeid der repro- duceerende kunstenares. Dat haar succes groot, zeer groot was; dat zij na de aanbie ding van een drietal bloemstukken nog lang door de hoorders gehuldigd werd: wien zou het verwonderen, wie zou het haar misgun nen? Hoe overweldigend zou de ovatie ge weest zijn, indien zij voor een volle zaal had gestaan: indien zij had mogen spelen op een der Bachconcerten, waarvan de meeste be zoekers zich de weelde van auto's kunnen veroorloven om voor koude en sneeuw gevrij waard te zijn. Gisteravond waren er zeker geen tweehonderd menschen in de zaal en op balcon; het weer hield ieder die niet volstrekt uit moest, terug, vooral sinds de onvolprezen regeling onzer stedelijke ver- keersmidde'en de tramverbinding met de gemeentelijke concertzaal, den Jansschouw burg en bovendien de drie ziekenhuizen heeft doen vervallen, en een belangrijk door vele concertbezoekers bewoond stadsdeel vrijwel geïsoleerd heeft. Evenals de H. O. V. zullen vele andere concertgevende vereeni- gineen daarvan bij ongunstig weer den na- deeligen invloed ondervinden, nog daarge laten de waardevermindering der perceelen in de tramloos geworden wijken. De orkestwerken van gisteravond waren van zeer verschillenden aard en verschillend was ook de kwaliteit van uitvoering. In Beethovens Egmont-Ouverture waren de blazers niet zeer gelukkig, maar zij hadden na de pauze gelegenheid revanche te nemen en namen die ook, zoodat de mooi-gekleurde, maar wat langgerekte „Vltava-muziek" van Smetana en de geestige, hoewel niet zeer inhoudrijke Suite El Sombrero de tres Plcos" van Da Falla een zeer prijzenswaardige ver tolking vonden. Uitstekend werk verrichtte het orkest bij de begeleiding van Tchai kowsky's concert en terecht dankte de so liste het orkest door den concertmeester de hand te drukken. Met het oog op het onverhoopt geringe bezoek aan dit concert heeft mevr. Van Bei- num zich bereid verklaard het vioolconcert van Tchaikowsky nogmaals, en wei op het concert van Zondag a.s. te spelen. Hoewel dit een z.g. volksconcert is, behoeft niemand zich door die betiteling te laten terughou den om de voorname kunst van mevr? Van Beinum te gaan bewonderen. KAREL DE JONG. HOE KOUD HET NOG IS. DE BAROMETER GAAT ACHTERUIT. Nog altijd spreekt het weerbericht van „meest strenge vorst des nachts, overdag meest matige vorst." Als het gaat sneeuwen, zooals Donderdagmiddag komt er soms wat luwte, maar 's nachts herneemt de vorst haar rechten en eiken morgen weer heeft zij onze ramen zoo gemaakt, dat alles wat zij buiten op haar geweten heeft, ver borgen blijft voor ons tot wij onzen neus bui ten de deur gestoken hebben. Als wij het lijstje van de temneraturen in deze week na gaan komen wij tot hoe langer hoe grpoter_ kou. Maandag vroor het te Haarlem 16 gra den Fahrenheit, Dinsdag 20. Woensdag was het al 28 graden, maar Donderdag slechts 11, terwijl het hedennacht 25 graden Fahren heit vroor en de thermometer vanmorgen nog 22 graden vorst aanwees. Woensdag was dus tot nu toe voor ons het koudst. De barometer loont achteruit, dus ver meerdering van sneeuwval is waarschijnlij ker dan toeneming van vorst. De gemeenterelnlging heeft, toen het Don derdag begon te sneeuwen onmiddellijk maatreden genomen. Het eiven personeel is uitgetrokken en heeft de asphaltwegen be werkt met zout en zand. De buitenwijken werden eveneens met eigen personeel be werkt. dat er met de sneeuwploegen on uit trok. De menschen hebben den geheelen nacht doorgewerkt. Van gemeentewege werd htm warm dringen verstrekt. Kedenmosen zijn aan het nosthuls van de Reining aan de Lau*?e Lakenstraat te 7 uur 138 man aarden om en. en te 8 uur 80 man, aan het posthuis Delistraat te 7 uur 50 man en om 0 uur noa 13 en aan het post huis Echoters'ngel te 7 uur 65 man. te 9 uur 32. Een legertie van 378 sneeuwruimers Is dus hedenmorgen de stad ingetrokven om met schennen de uamste verkeerswe gen sneeuwvrij te maken. Brand bij het ontdooien van Waterleidingen. Donderdagmorgen acht uur was eeii be diende in den kelder van den Pharmaceu- tischen Groothandel aan de Hooimarkt 3. met een benzinedamp bezig de bevroren waterleiding te ontdooien. Hij had daarbij het ongeluk te vallen, waardoor een' kist met houtwol ha brand geraakte. De bediende trachtte nog het vuur met een slang op de waterleiding te blusschen, maar dit mocht hem niet gelukken. De brandweer deed teen hetzelfde met beter resultaat. Ook een bewoner van perceel Frans Hals straat 12 was Donderdagmorgen onfortuin lijk, toen hij trachtte in de serre de water leiding te ontdooien. Ook hier onstond brand, met het gevolg dat eenige dekens gedeelte lijk verbrandden. De brandweer biuschte het vuur met eenige emmers water. Door de koude bevangen Donderdagmorgen negen uur werd In den politiepost aan de Groote Houtstraat een 51-Jarige vrouw binnengebracht, die door de koude bevangen was. Na door een lid van den Ongevallendienst geholpen te zijn. werd zij per auto naar haar wouir.g vervoerd. Te Bloemendaal. In verband met de strenge koude zijn de arbeidsuren van de gemeentewerklieden in buitendienst gesteld van 91 uur. Bestrijding van de koude in Velsen. De raadsleden Visser. Schaar en Poelse hebben aan B. 'en W. van Velsen een brief gezonden, waarin zij meedeelen, op welke wijze volgens hen ter bestrijding van de koude hulp moet worden verleend. Het is ge- wenscht de volgende maatregelen te nemen: 1. Toeslag op de uitkeenngen aan de werkloozen. zoowel voor de gezinnen ais wat betreft de kindertoeslag. 2. Het verleenen van een extra creöiet aan Maatschappelijk Hulpbetoon voor extra steun. 3. Verhooging der nonnen voor uitkeering. door een belangrijk bedrag, de eerste t 10 b.v., van het gezinsinkomen bij uitkeering niet in mindering te brengen. 4. Het verschaffen van gratis brandstoffen aan hen, die het noodig blijken te hebben, en zich daarvoor aanmelden, vallen buiten de catagorieën hierboven genoemd, 5. Het verschaffen van een warm maal op de scholen aan de kinderen, ook jongere niet schoolgaande, die hiervoor in aanmer king komen. Ten slotte vestigen deze raadsleden de bij zondere aandacht op de noodzakelijkheid v: .1 het verstrekken van kleeding en schoei sel aan schoolgaande kinderen. Bij dezen weerstoestand dient hierin noodig hulp te worden geboden. Te Beverwijk. Naar wij vernemen hebben B. en W. van Beverwijk besloten aan alle werkloozen met uitzondering van hen die hiervoor reeds eer der in aanmerking kwamen een bon voor brandstoffen te verschaffen ter waarde van f 2.50. Warme koffie van het Leger des Heils. Gedurende deze strenge vorst-perlode zal 's namiddags tot zes uur door het Leger des Heils in het perceel Spaame 92, gratis kof fie worden verstrekt. DEKT UW GASLEIDING AF. PAST VOORAL OP DE LEKKEN. Menigeen heeft in deze koude dagen on dervonden, en meestal niet op de aange naamste manier, dat het zaak is hoofdkraan en meter van de waterleiding goed af te dekken, daar anders de buizen springen. Maar niet iedereen weet, dat ook gasbuizen zoo behandeld moeten worden. Gas bevat een percentage vocht, dat met de zeer strenge vorst zich als ijs vastzet in ie nauwe bulzen, dus het meest in die, welke van de straat leiding naar de hulzen loonen. De toevoer van gas wordt dan belemmerd. Het verdient dus aanbeveling ook gasleidingen en meter zooveel mogelijk af te dekken. Laat. wie ln de noodzaak daartoe verkeerd, echter niet met vuur bij de leidingen komen. Vooral daar er dikwijls ook lekken in de leidingen ont staan kan dit greote ongelukken veroorza ken. Van lekken dient men onverwijld ken nis te geven aan het Klachtenbureau in de Kruisstraat. Het komt voor. dat mensch°n die niet eens gas in huis hebben last krijgen van gas- lucht, ontstaan door ondergrondsche lek ken in de straat Het gas dringt door den grond en komt in de hulzen Dat dit hoogst gevaarlijk is, behoeft geen betoog. Het aantal klachten bedraagt ongeveer 250 per dag en het is haast niet. doenlijk om ieder te helnen. Er is vannacht tot 5 uur gewerkt om lekken te herstellen. In Amsterdam hebben de verbruikers ook last van het zich vastzetten van naphtaline schubben in de buizen. Dit komt hier niet voor, omdat alle naphtaline uit het gas ge- wasschen wordt. AUTOMATT.«FF.RTNG VAN DE RIJKSTELEFOON. WORDT BEGONNEN TE HAARLEM? Volgens de TeL is bij het hoofdbestuur der Pasterljen en Telegrafie een plan in stu die tot verreikende automatiseering van den Rij ks telefoondienst. Een vertegenwoordiger van het blad had een onderhoud met den heer J. H. Warning, hoofdingenieur der Telegrafie, die over de plannen verschillende mededeelingen deed. Thans zijn er meer dan 1500 interlocaie telefooncentra en nu is het de bedoeling om daarvoor in de plaats te stellen ongeveer 22 interlocaie centrales, waarvan de vestiging in het voorloopige plan is gedacht te Leeu warden, Groningen, Zwolle. Hengelo, Deven ter, Arnhem, Nijmegen, Utrecht, Amsterdam, Alkmaar, Haarlem, Leiden, Den Haag, Rot terdam, Dordrecht, Den Bosch. Breda, Roo sendaal, Goes, Eindhoven, Venlo en Maas tricht. Het land wordt aldus in districten verdeeld met een interlocaie handcentrale als cen trum en automatiseering der netten en net jes daaromheen. Door toepassing van meer voudige telling kunnen deze netten en netjes indien de omstandigheden daartoe aanlei ding geven, op rationeele wijze in streeknet- verband worden opgenomen zonder de on billijkheid te begaan da tzij die geen belang bij dit verkeer hebben, een verhoogd abon nement voor de anderen moeten meebetalen In deze streeknetten wordt de verbinding geheel als een locaal gesprek tot stand ge bracht, dus ook even snel. j In de eerste helft- van April wordt te Arn hem een automatische centrale in dienst gesteld die het Oosterbeek, Veip en Dieren zulk een steeknetverband zal vormen. Voor de afwikkeling der overige dlstricts- en interlocaie gesprekken in het gedachte plan kiest de abonné automatisch de inter locaie "centrale van zijn district, welke hem, hetzij via recht-streeksche verbindingen met de interlocaie centrales in de andere distric ten in aanmerkelijk korter tijd dan thars het geval is, verbindt met den persoon dien hij wenscht te spreken. Het wachten op het vrijkomen de doorverbindingen, welke thans door de verschillende transit-kantoren voor elk gesprek moeten worden gereserveerd, wordt in het gedachtesysteem opgeheven. Het gesprekkentarief zal worden toege past. Over 20 jaar kan alles gereed zijn. Wanneer de plannen tot uitvoering zullen komen, dan zal vermoedelijk wel begonnen worden met het district om Haarlem. Tot, zoover de Tel. Bij den directeur van het Telegraafbureau alhier was van deze plannen nog niets be kend. VOETBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR DEN ZEVENDEN KEER AFGELAST. Wij vernemen uit- Den Haag. dat de voor as. Zondag door den N. V. B. vastgestelde wedstrijden voor den zevenden keer wegens oe vorst zijn afgelast. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. p*r r*jrel Trans port-Auto'» disponibel van 3 t.m. 10 ton N.V. Houtgraaf en Bolsenbroek Dr. D. Bakkerlaan. Telefoon 222**) Bloemendaal. HET IJS. Te Heemstede. Donderdagmiddag had op de banen van de IJsvereeniging „de Volharding" te Heem stede de uitgestelde estafette-hardrijderij plaats voor ploegen van 3 personen, bestaan de uit 2 heeren en 1 dame. De uitslag was als volgt: Ploeg 4 bestaande uit mevrouw Schuur man en de heeren Dam en Bierman, eers:e prijs. Ploeg 7 bestaande uit mevr. Pronk en ce heeren L. Kooyman en Van der Weiden, tweede prijs. Ploeg 6 bestaande uit mej. v. Seggelen en de °fxen A. Botbijl en J. de Herder, derde prijs. Ploeg 8 bestaande uit mej. v. d. Eem en de heeren J. Kooyman en W. Botbijl, troost prijs. De regeling was in handen van de heeren D. Kat en G. Braam. Des avonds had de prijsuitreiking plaats. Pij erhindering van den voorzitter reik c de heer N. J. van der Linden de prijzen uit. Daan.a bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Te Bloemendaal. Donderdagmiddag werden op d'e ijsbaan in Duin en Daal voor kinderen van leden wed strijden gehouden. De uitslag luidt als volgt Schoonrijden: Leerlingen Mldd. Scholen: le pr. Piet Gunning, 2e pr, Frans Bakker, 3e pr. Paul Anspach, Jonge dames: le prijs Netteke Veltman. 2e pr. Eva Velt- man, 3e pr. Liesbeth Havelaar. Paren: le prijs C. v. d. Mandele en K. f. Panhuys; 2e prijs F. Bakker en Z. Zegere Veeckens; 3e prijs P. Anspach en L. LionL Leerlingen Lagere Scholen: le prijs R. Valkenburg, 2e pr. L. Rooden- burg; 3e pr. J. v. IJzerlc. Meisjes: le prijs C. v. IJzerlo, 2e prijs R Verdam, 3e pr. G. Berzé. Kunstrijden: le prijs W. v. d. Mandele, 2e pr. C. v. d. Mandele: 3e pr. H. v. d. Brandeler, 4e pr P. Gunning. IJs en weder dienende Zaterdag 16 Febr. wedstrijden in het schoonrijden en kunstrij den voor paren en enkelen, leden der IJsclub Duin en Daal. Aanmelding vóór 2 uur n.m. aan het bureau. Aanvang half drie. De jury is als volgt samengesteld: mev. v. d. MandeleVermeer, mevr. Klashorst Verbeek, de heer Th. J. v. 't Lam. Tc Halfweg. Ter gelegenheid van het 10-Jarig bestaan van de IJsvereeniging te Halfweg had het be stuur een gecostumeerd ij sfeest uitgeschre ven. Omstreeks 40 deelnemers en deelneem sters hadden zich doen inschrijven. Die zweefden Donderdagavond onder de vroo- lijke tonen van de muziek van „Eensgezind heid", over de verlichte baan. We zagen o.a. Markens, Volendammers, een Zeeuwsch boerenpaartje, kabouters, zigeuners, eenvrou welijke politie-agent. kortom te veel om op te noemen. Het was een keurige en kleurige verscheidenheid.. De jury, bestaande uit den heer en mevr. Graad van Róggeh én den heer Backhuys, had dan ook zooals ze zelf erkende, een zeer zware taak. Te omstreeks 9 uur werden de schaatsen afgebonden en ging men met de muziek voorop naar café Cornelissen, waar in de zaal de diverse prijzen, bestaande uit kunst en andere voorwerpen, werden uitgereikt door den voorzitter, den heer H. Postma, die o.a. mededeelde, dat de vereeniging van leden was gegroeid tot een van pl.m. 200 lo den. Er heerschte den geheelen avond een zeer opgewekte stemming; het bestuur heeft aan de deelnemers, doch niet minder aan het tal rijke publiek een zeer genoeglijken avond verstrekt. IJswcdstrljden <e Halfwejf. Donderdagmiddag had op de kom van da suikerfabriek te Halfweg een nationale hard rijderij plaats. Uit slag: 1. M. Kwaak. 2. G. v. Beem. bel den te Halfweg: 3. J. Oorthuis. Spanrndam, 4. W. Ooms. alhier. 5. Hartog, Spaarndam, 6. W. Grauwelman. Halfweg. Uitslag van de te Halfweg plaats gehad heb bende schoonrijderij voor dames en heeren. Dames: :1. mej. T. Eijken. 2. mej. J. van Es sen, 3. mej. Troost. Heeren: 1. C. Bax, 2. B. Evers, 3. J. de Jong. Meermalen moeteen bestek of een ander uitge breid Drukwerk in zeer korten tijd gemaakt worden. Met haar ACHT zetmachines doet dat voor U, tot gewonen prijs, de drukkerij van HaarlemDagblad Vreemd geld en chèques Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. t« Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur VRIJDAG 15 FEBRUARI 19Z9 Biljetten Berlijn59 15 -59 -5 Parijs 9 70 9 82 Belga34 f0 —35 CO New-York2 47 - 2 50 Londen 12 lO —12 14 Chèques Berlijn.....59 20 - 59 25 Parijs 9 71 9 79 Brussel34 G5 —34 80 Zürich47 95 -48 08 Londen12 11^-12 12^ Rome 13 00 -13 12 Madrid39 05 - 39 20 Weenen 34 95 —35 15 New-York (Cable)2 49 2 50 Kopenhagen66 50 66 67 Oslo 66 50 —66.67 Stockholm 66 65 —66 82 Praag7 33 - 7.43 ADVERTENTIEN Keden overleed te 's-Gra- venhage tot onze diepe droefheid onze lieve Moeder en Grootmoeder CATHARINA WILHELIVHNA BOLLEE Weduwe J. PASMAN ln den ouderdom van 77 ]aar. G. J, J. VERNOUT— PASMAN J. VERNOUT A. H. O. VERNOUT Haarlem, J3 Febr. 1929. Heden overleed tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, tijdig voorzien van de H. H. Sacramenten der Stervenden, onze lieve Moe der en Behuwdmoeder, Mevrouw Isabella Henrica Servaes Wed. van den Heer LOUIS JEAN BAPTIST HUIJSMANS ln den ouderdom van ruim 84 jaar. Uit aller naam: L. M. F. HOFFMANN— HUIJSMANS P. F. TH. HOFFMANN Eenige kennisgeving voor Haarlem en omstreken Haarlem, 14 Februari 1929 Berkenrodestraat 23 De H.H. Uitvaartdiensten zullen worden gehouden ln de Kathedrale kerk van St. Bavo (Leidsche vaart) op Maandag 18 Februari a~s. om 7.30 en 8 urn- en om 9-30 uur de Plechtige H. Mis van Requiem, waarna de begra fenis op het R.K. kerkhof St. Bavo te Heemstede. 36 PLUCHE mantels en FLUWEE- LEN costuums, die door het gebruik geplet zijn, worden weer als nieuw wanneer U deze laat stoomen door Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij bet over riden van onzen besten Mac. Vader. Behuwd- en Grootvader WILLEM HENDRIK VAN ALPHEN oetulgen wü onzen hartelljken dank. Uit aller naam: J. M. VAN ALPHEN— GEERTS Haarlem, 15 Febr. 1929. Kunst nijverheid-sierkunst CONRAD FEHN Barteliori8straat 33 Gen. Cronjéstraat 51 Telefoon 14982 10 Aparte Geschenken Reparation Goud, Zilver, Brom Zendt, als gil het nog niet hebt gedaan, ten spoedigste ons Jaar- UJksch inschrijvingsbiljet inge vuld aan onzen penningmeester J. RODRIGUES PEREIRA. Kln- dorhulsslngel 88. Postgiro 25731- Hebt gi) het niet meer of er soms geen ontvangen, beschouw dan dezeherinnering als een dringend verzoek met het oog op deze koude dagen. Het Nederlandscb-ïsraëlitisch Armbestuur DE JAZZ-ZANGERS LAYTON en JOHNSTONE op Columblaplaat a 1 2- Fa. F. J. VAN LUYKEN KL. HOUTSTRAAT 25. Tel. 12264 KAPPERSZAAK met Damessalon te koop of huur koop. wegens verandering van werkkring. Zonder eenig kapitaal onnoodlg te schrijven. Koopsom blliyk, Br. no. 3627 bur. van dit blad. S NETTE JONGEN gevraagd. HOFMAN. Wagenweg no. 122-4 GEVRAAGD een net meisje van 812 uur voor de slaapkamers. Br. no. 3626 bur van dit blad. 4 A'IE NIET ADVERTEERT WORDT VERGETEN L EL U WARDE tlr J. Gevraagd voor direct in klein gezin circa 23 jaar. Werktijd S tot pl.m. 7 uur; loon in overleg. Aanmelden hedenavond tusschen 7 en 8 uur Parklaan 83. Haarlem 10 Flinke Meisjes gevraagd, voor mangel en strljk- znaL REINIERSE. Raadhuisstr. Heemstede. 4 Gevr. direct nette Vrouw b. ouden gez. heer. zelfst. k. w. meld niet aanw. Vrljz. beg. Br. m. g. en verl. sal. Brcestr. 2, Bever- witk Gevraagd te Bentveld bij Haar lem twee Dienstboden waarvan dén als Keukenmeisje. Tegen 1 Mei sx Hoog loon. Br. no. bnr. van dit bind. Mevrouw LEFEBVRE—-KAARS SYPESTEYN. Van Merleniaan 31 Heemstede vraagt tegen 15 Maart een bekwaam KEUKENMEISJE liefst P.G.. v. g. g .v. 5 B. z. a. Jonge dame. nLs Hulp in de Huishouding Brieven hotel „Het Wapen van Alkemade". Oude Wetering. 5 Mevrouw SMITS, Jan v. Goyen- straat 11, Heemstede, vraagt ccn DAGMEISJE v. g. g. v. 3 dagen tot 2 uur, 3 da gen tot half 5. Aanmelden tus schen 6 en 8 uur. Een net DIENSTMEISJE gevraagd, v. d. en n. V. g. g. v. Aanmelden 's avonds Verspronck- wee 1 s Mevr. HALJE, Koninginneweg 33. vraagt een net MEISJE voor de bel en lichte hulsb. b*. zigh. Zich aan te melden 7—8 u,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3