©M POLISH HAARLEM'S DAGBLAD BINNENLAND FEUILLETON Het Meisje uit de Stad ZATERDAG 16 FEBRUARI 1929 DERDE BLAD D Wat de olie mankeerde. Iets over Steels. Mexi- caansche renten. Rubberplannetjes. Emissies. De beurs. INGEZONDEN MFDEDEELINGEN a 60 Ct». pw rer*?. ,lk zal nooit in uw spiegel kunnen zien of mijn hoed recht staat". ,Mijn beste mevrouw Schildpad, kijk toch in de Toilettafel. Mansion Polish maakt alles glanzend als een spiegel". Met is het zoo gemakkelijk Vloeren en Meubelen in perfecten staat te houden. Met weinig moeite geeft het een pracluigen diepen glans, die kleur en nerven van het hout des te fraaier doet uitkomen. Voor Ebbenhout. Donker Eiken en alle andere donkere hout soorten gebruike men Donkere Mansion Polish. Overal verkrijgbaar in groote en kleine doozen. 124 N.V. HANDEL MAATSCHAPPIJ RECKITTS ROTTERDAM HET TOONEEL. NEDERLANDSCH TOONEEL- VER30ND, CABARET-AVOND. DE OPTIMISTEN. Het groote succes, dat Adolf Bouwmeester o.a. met de transformatieschets Feest het vorige jaar op een cabaret-avond van het Tooneelverbond had gehad, heeft het be stuur, dat ook dit jaar weer alles doet om afwisseling te brengen, er waarschijnlijk toe gebracht hem ook in dit seizoen weder uit te noodlgen voor de leden op te treden. Dit maal v/as Adolf Bouwmeester echter met zijn programma veel minder gelukkig, zoodat de avond althans voor mij een teleurstel ling werd. Men begon met „Het Drempeltje". Dit „niemandalletje" zooals het stukje terecht genoemd wordt eischt lichter, minder na drukkelijk snel dan mevrouw Jo Bouwmeester en Folkert Kramer vermochten te geven. Ik had echter al mijn hoop gevestigd op Baas boven Baas. de uitstekend geschreven eenacter van Defresne met zijn dubbele ..franpe" en ik dacht niet anders dan dat Adolf Bouwmeester in dit stukje met zijn rol groot succes zou hebben. Hoe Bouw meester er echter toe gekomen is van dezen jongen zulk een clown te maken, is mij een raadsel. Hierdoor moest hij immers al het effect reeds bij voorbaat aan het stukje ont nemen. vooral toen hit na de komst van den echtgenoot nog met zijn charge doorging, ja, het stukje zelfs geheel in de klucht ging spe len. Niemand geloofde aan de situatie en alle spanning was er door deze opvatting van Bouwmeester uit. De 3 personen speelden ieder in een andere richting en het resultaat was hierdoor het snijt me dat te moeten zeggen een mislukking. Tot slot bracht Bouwmeester mijn blijspel letje Gelukkig Getrouwd. Hoewel natuurlijk erkentelijk voor de goede bedoeling, heb ik gisteren mijn eigen stukje slechts maar heel matig kunnen apprecleeren en ik meen, het publiek eveneens. Wie dit stukje echter in dertijd heeft gezien van Tilly Lus. Louis Chrispijn en Jean Louis Pisuisse Menno is de laatste rol geweest, welke Pisuisse heeft gespeeld zal toen zeer zeker een anderen en gelukkig beteren indruk van Gelukkig Getrouwd hebben gekregen. Deze eenacter was blijkbaar niet met den noodigen ernst ingestudeerd en eischt een heel ander soort spel dan de heer en mevr. Bouwmeester en Folkert Kramer gaven. Het talent van Bouw meester ligt niet in dergelijk licht werk. Er kwam nu al heel weinig van terecht en ik heb mijn stukje dan ook nauwelijks her kend. Het beste moment was voor mij, toen het doek viel en het gedaan was. Verreweg het aardigste nummer op het programma was Stella Fontaine, die vóór de pauze met haar La dernière Heure van Van Dijk reeds veel succes had gehad, doch eerst ten volle werd gewaardeerd in haar imitaties van Margie Morris, Louis Davids en vooral vaai Cesarine Speenhoff. Dit was bepaald voortreffelijk en amuseerde het publiek In hooge mate. Er waren gisteren maar heel weinigen naar Cabaret Modern getrokken wat wonder, zal men zeggen, met zulk weer! doch zij, die er waren, hebben nu nog meer dan an ders van het dansen kunnen genieten, zoo dat Terpsichore in ruime mate haar deel kreeg en de avond in dit opzicht dus vol komen geslaagd genoemd kan worden. J. B. SCHUIL. BEETHOVEN-FEESTEN PARIJS 1930. Ter gelegenheid van het onthullen van het Beethoven-monument en het 25-jarig be staan van het muziek-tijdschrift L' Estu- diantina, wordt gedurende de Pinksterdagen 1930 te Parijs een groot internationaal muziek en zangconcours gehouden. Hieraan kunnen deelnemen harmonie fanfare- en mandoline-orkesten, dames- heeren en gemengde zangkoren, zoo ook kin- der-zangkoren en orkesten. Voor de internationale jury zijn reeds aan gezocht de heeren J. Hagens Jr.. Fred. Roeske Amsterdam, en Dr. A. P. Murkens Den Haag. Het comité heeft den heei H. P. Savijn Borneostraat 45 I Amsterdam benoemd tot correspondent voor Holland en belast met de regeling van alle Hollandsche vereenlgln- gen. Er zijn reizen gearrangeerd van 4, 6 en 8 dagen. Tevens zullen de vereeniglngen in de ge legenheid worden gesteld te Parijs een wel dadigheidsconcert te geven. INGEZONDEN MF.DLDEF.L.1NGEN a 60 Ct.. PER REGEL. iirterhanden intervoeten Schrale Lippen Ruwe Huid Coos30-G0-90ct TubeSOct Bij Apolh en Droqislc Amsterdam, 14 Februari. De nadere berichten omtrent den toestand ln de petroleumindustrie bevatten verdere aanwijzingen die het weinig opgewekte ver loop der betreffende aandeden ter beurze in de laatste weken verklaren kunnen. De Ame- rikaansche petroleum-experts houden zich namelijk opnieuw ernstig bezig met de over productie. Immers, in Januari j.l. heeft de productie in de Ver. Staten alleen al 82 mil- Iioen barrels bedragen tegen 73 mill, in Jan 1928. En de voorraden ruwe en geraffineerde petroleum hebben de ongekende hoogte van 621 millioen barrels bereikt. In verband met de steeds toenemende productie in Califor- nië, Texas enz. verwacht men nieuwe prijs verlagingen. Zoodat voor de naaste toekomst althans de vooruitzichten niet zeer rooskleu rig zijn. De aanzienlijke koersverheffing, die zich sedert enkele maanden (laten we zeggen, het laatste half jaar) in Steels voltrokken heeft, van ca. 138 tot een peil, dat ca. 40 punten hooger ligt, kan uit verschillende oorzaken verklaard worden. In de eerste plaats was er de hoop op een extra-uitkeertng of bonus, vroeger of later, in verband met de omstan digheid, dat de Mij. ca. 30 mill, dollar belas tingen terug zou krijgen. Vercler is, volgene de jongste statistieken het aantal onuitge voerde orders weer toegenomen, terwijl dc vooruitzichten voor de ijzer- en staalindus trie, als gevolg van de activiteit in automo bielnijverheid en anclere belangrijke branchec van industrie gunstig beoordeeld worden Toch wordt door beursmenschen, alle facto ren tezamen nemend, de huidige koers als rijkelijk hoog beschouwd. Geïnteresseerden in Mexicaansch© schul den werden nu niet bepaald plezierig verrast door het vrij vage bericht, dat volgens de Zuid-Amerikaansche bladen een overeen komst tot stand kwam tusschen de Mexicaan- sche regeering en het Internationale ban kierscomité, volgens welke overeenkomst een verlaging (van of tot) 40 pCt. van de buiten landsche schulden en opgeloopen renten zou plaats vinden. De spoorwegleenlngen zouden van de andere worden losgemaakt. Verder zouden alle overige leeningen geconsolideerd worden door de uitgifte van consolidatielee- ningen n.L één voor de buitenlandsche er- één voor de binnenlandsche leeningen, met uitzondering van de landbouwcredleten. Hoewel de plannen nog een weinig in de lucht schijnen te hangen was het gerucht toch eenigszins opwekkend, dat de in Engel- sche rubberkringen welbekende Eric Muller had voorgesteld, tot aaneensluiting van een aantal ondernemingen (en daaronder ook Ne- dcrlandsche) te komen, ten einde gezamen lijk een gemeenschappelijke verkoopsorgani satie op te richten. Ook niet uitgesloten schijnt, dat men hier te doen heeft met het oplaten van een vliegertje. Van de nieuwe emissies vermelden wij de volgende: 34.184.000 eert. gew. aand. Marga rine Unie tegen 150 pCt. (uitsl. v. aandeelh.) cert. v. aand. Tennessee Copper Chemicat Corp. geven recht tot inschrijving op de uit gifte van 5 millioen dollar 15 j. 6 pCt. conv. bonds; 2millioen dollar 6 pCt. obl. Harpe- ner Bergbau A. G. (750.000 dollar is reeds hiei te lande geplaatst) tegen 90 pCt. tamelijke belangstelling. Ook Philips was de laatste dagen tamelijk vast en kwam per sal do een punt of 20 lager, op ca. 900 af. De meeste belangstelling ging uit naar Marga rine Unies en derzelver claims, welke laatste tot oploopende prijzen, ca. 680 verhandeld werden. Êx-claim monteerden de aandeelen nog weer een weinig. De handel was levendig voor dit speciale papier. Kunstzijde-waarder. aanvankelijk flauw op tamelijk pessimistische vooruitzichten, die o a. tot uiting kwamen- in de verklaring van Courtaulds, vonden.Jater een beetje beter onthaal, doch het slót was toch onder dat van vorigen keer, voor Enka ca. 20 punten. In de olie-afdeeling waren Gaboes en Per- lakken vast. terwijl in Koninklijke weinig om ging. Het slot was een paar punten hooger voor het hoofdfonds. Rubbers aanvankelijk lager, met zeer wei nig handel, verbeterden later iets op de hoo- gere rubbernoteering te Londen. Het slot was dat het koerspeil eén fractie onder dat van vorigen keer lag. In de scheepvaartafdeellng had een stille tendenz de overhand. Slechts H. A. L. trad even op den voorgrond en monteerde een puntje. De rest onveranderd. Stil lagen ook de suikerwaar den, die per saldo vrij algemeen een paar punten moesten prijsgeven. Tabakken stil en met neiging om af te brokkelen. Alleen Oostkusten en Senembah verzetten zich daartegen en boekten enkele punten avans. De Amerikaansche afdeeling was vast. Van de andere buitenlandsche soorten was Kü- chenmeister bepaald willig en vast. Overigent was de belangstelling ook hier beperkt. BEURSMAN. DE FELLE KOUDE EN DE MOEILIJKHEDEN HEDEN IETS MINDER KOUD? De filiaal-inrichting van het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut meldde gisteren: Over geheel Europa, behalve IJsland, Ierland en de Middellandsche Zeeschiereilan den, heerscht nog felle koude. Hier stijgt de temperatuur iets en daar daalt zij wat, zoo dat nu de laagste temperatuur —28 gr. C. is 18 gr. F. te München voorkwam. In ons land steeg de temperatuur in het Zuiden en daalde weer in het Noorden. Er is een kleine aanwijzing, dat Zaterdag in het Westen van het land een kleine ver betering kan intreden, duidelijk zijn de teekenen echter nog niet. De gemiddelde temperatuur te Amsterdam over het afgeloopen etmaal was —9.5 gr. C. is 15 gr. F. In den nacht van 13 op 14 Febr. Is te Lochem een temperatuur van 12 graden on der nul F. genoteerd, dus 44 graden vorst, bijna gelijk aan 25 graden C. genoteerd. Drie schepen stukgevroren. Door de hevige koude zijn in het kanaal Wessem-Nederweert drie met kolen geladen schepen „Eva". „Imbus" en „Philip", komen de uit Ruhrort stukgevroren. Zij waren on der de gemeente Panheel gemeerd en konden niet verdei- varen wegens den ijsgang in de Maas. van 3452 dateerenden Dromedaristoren. Van wege Gemeentewerken zijn de bedreigde plaatsen voorioopig voorzien, meldt de Tel. Als..- het dooien gaat. Te Rotterdam had Donderdag een gespre- king plaats tusschen vele belangstellenden bij de scheepvaart en industrie, zoowel van daar als uit Dordt, waarbij o.a. de gemeente Dordrecht officieel vertegenwoordigd was door den havenmeester. Doel der bespreking was, volgens het Hbld. maatregelen te beramen om bij het intreden van den dooi met steun der betreffende autoriteiten den afvoer van het ijs te bespoe digen. Bovengenoemde vereeniging verzoeke allen belanghebbenden igemeeiuebesturen, polderbesturen, inaustrieelen, reederijen etc 1 welke met dit doel instemmen en bereid zijn steun te verleenen, daarvan kennis te geven aan haar secretariaat Haagscheveer 25, R«». - terdam. Grond over een lengte van 1000 Meter gescheurd. Te Stadskanaal, aan de landzijde tegen over de Compascumer coöperatieve bakkerij heeft een aardscheuring plaats gehad, die vermoedelijk door de koude is veroorzaakt. Over een afstand van 1000 Meter scheurde de grond open in een gleuf van 5 centime ter met een plotselingen knal, meldt het Volk. De tocht over het ijs naar Urk. De Tel. schrijft: „Omtrent den tocht van de drie Urkers die te voet van Enkhuizen naar Urk kwamen vernemen wij nog dat de mannen oorspron kelijk niet van pian waren naar het eiland te loopen. Zij mankten met twee andere Ur kers een wandeling op het ijs bij Enkhuizen. In de wazige verte zagen zij Urk liggen, wat het verlangen naar huis wakker maakte. Een hunner opperde toen het plan te trachten loopend het eiland te bereiken, hetgeen in goede aarde viel. De mannen beproefden het ijs en toen dit naar hun oordeel sterk ge noeg bleek, besloten zij den tocht te wagen. Zij kwamen reeds vrij spoedig voor een breede scheur; twee vari hen durfden niet over te springen en keerden terug, maar de drie anderen zetten de wandeling over het ijs voort. Zij slaagden er in het eiland vrij dicht te naderen maar konden toch niet aan land komen, daar zij telkens voor water kwamen te staan. Eerst zetten zij koers naar het Oosten en kwamen bij het z.g. „Zand". Het ijs was d? \c echter slecht; touwen of planken hadden le wandelaars niet bij zich, zoodat verder gaan gevaarlijk zou kunnen worden. Ze besloten daarom aan een ande ren kant hun geiuk beproeven. Hoe verder zij kwamen des te slechter werd het ijs echter Het aantal wakken waarop zij stuitten was legio. Er werd „scheepsraad" gehouden en men kwam tot de conclusie dat het het beste was eerst een eind in Noordelijke richting te loopen. Ook hier bleek het ijs evenwel alles behalve betrouwbaar te zijn Ten slotte werd verder gaan gehee. onmogelijk toen de man nen voor een strook water kwamen te staan van vijftien meter breedte. De toestand werd thans precair en het eenige wat hun nog overbleef was te trachten docr seinen aan dacht van de bevolking var. Urk te trek ken. Alzoo geschiedde en inderdaad njet succes. Op Urk had men al spoedig het avon tuurlijke drietal in de gaten er. het ergste leed was nu spoedig geleden. Met seinen gaf men hun van het eiland af te kennen dat er hulp zou komen. Urker jongens trokken er met een ljsvlet op uit en slaagden er in, zoo als men weet, de drie mannen behouden aan den wal te brengen". De stremming van de Rijnvaart. Zelfs indien de huidige vorstperiode spoedig tot het verleden zou behooren is voorhands van een hervatting der Rijnvaart geen sprake, meldt de Tel. De onmiddellijke vooruitzichten voor Rot terdam's haven en alle met het scheepsvaart- bedrijf gelieerde ondernemingen zijn dan ook weinig bemoedigend, te meer waar de spoor wegen reeds overbelast zijn en de moeilijk heden aan deze wijze van vervoer verbonden, voortdurend .grooter worden. DE KLUIS VAN LEIDEN'S STADHUIS GEOPEND. DE INHOUD ONBESCHADIGD. VEEL POLITIE AANWEZIG. Vrijdagmorgen is in de puinhoopen van het Leidsche stadhuis ter plaatse waar zich de kluis van den gemeente-ontvanger be vindt, het opruimingswerk voortgezet. Een sterke politiemacht had de naaste omgeving van het stadhuis afgezet. Te ongeveer elf uur was men zoover gevorderd, dat men zonder veel moeite de sloten van de zware ijzeren brandkastdeur kon verwijderen. De Inhoud van de kluis waaronder 100.000 aan contanten en 200.000 aan geldswaar dige papieren, deels aan particulieren toe- behoorend. was onbeschadigd. Alleen op den vloer lag eenig ijs. afkomstig van blusch- water. De geheele inhoud van de kluis werd onder geleide van de politie naar het ge bouw van de Nederlandsche Bank overge bracht, meldt het Hbld. IV. Maar zij herhaalde voor de honderdste maal bij zichzelf, dat, als Hazel stierf dat zou komen, doordat de eerste hulp niet vlug genoeg verschenen was. Hazel's dood zou dus haar schuld zijn. Als George de waarheid wist, zou hij haar stellig als een moordenares beschouwen. De dokter hoorde een onderdrukten snik. Wat zullen we nu hebben? Niets! De dokter dacht bij zichzelf, dat ze een beetje overspannen was en geen wonder! Huilt u maaT eens goed uit, als u daar zin in hebt, zei hij vriendelijk. Dat zal u goed doen. Blijkbaar volgde zij zijn advies op. Een half uur lang hoorde hij haar snikken. Toen het snikken wat bedaarde, zei hij opmonterend; U bent werkelijk een wereldwonder. Die rit door het ravijn! Ik ken die plek. Ik zou er bij dag niet door durven rijden. En om zoomaar uw paard achter te laten! En dat laatste eind kreupelhout! Schitterend. Ik had misschien vlugger bij haar kun nen zijn! Zit u dat dwars? Daar zou ik nu maar niet over tobben. Ik heb er zoo'n idee van dat die logee van u op den duur minder merken zal van de gevo'gen van die beet dan u! Ze zal verschrikkelik misselijk zijn, zeeziekte van het ergste soort, en haar been zal mis schien opzetten, maar ik wi! er alles onder verwedden dat u op tijd bent geweest. Misschien wel. zei Samantha verdrietig. Het was haar onmogelijk cm haar som bere gedachten van zich af te werpen. Als Hazel zou sterven, dan zou er een onverdra- gelijke last op haar gevoelig geweten blij ven rusten, als Hazel niet stierf, dan zou George met. haar trouwenl Die arme Samantha. V. De dageraad begon aan te breken, toen de auto door Aguila stoof. De zon was nog achter den horizon, maar reeds verschenen er zilveren strepen achter de toppen van het Kustgebergte. D? frissche morgenwind ver koelde Samantha's brandend gezicht en voor hoofd. Binnen enkele minuten zouden ze de vallei bereiken. Ze zagen de lichten van het huis. Er was licht in Hazel's kamer en in de woonkamer. Toen de auto stilstond, kwam George de stoep afgerend. Ben jij daar, Samantie? Hoe is het met Hazel? Ze leeft nog! Ik heb den dokter meegebracht, George! Terwijl zij sprak, was de dokter uit de auto gesprongen. George herkende hom cn kneep zijn hand bijna I'jn. Goddank, dat u gekomen bent! Nu zal zij er wel doorheen komen. Het lLggen wach ten op u, met het Idee, dat wi] er toch niets aan konden doen, was haast te veel voor haar. Wij hebben haar om zoo te zeggen vol whiskey gegoten. Breng me dadelijk bU haar. De twee mannen klommen de krakende trap op. Samantha bleef beneden. Ze kon Juf frouw Spragge's diene stem boven hooren. En toen kwamen George's voetstappen da trap weer af. Ze ging ln de schaduw zitten en keerde het licht den rug toe. George kwam binnen, en deed de deur dicht. HIJ bleef naast haar staan en keek haar on derzoekend aan. want h!1 herkende de blouse niet. Hij begon onhandig: Moe heeft me verteld, wat je gedaan hebt, Samantie. De wond uitgezogen! Dat is de moeite niet! Ik zou zeggen van wel! Ik ben zoowat een half uur naciat jij weg was e-^m, teruggekomen. Waar ben Je dien dokter uit Roblar tegengekomen? In Roblar! In Roblar? Je bent toch niet naar Roblar geweest? Ja zeker! Maar hoe dan? Langs het afsnijpad! (Wordt vervolgd.) 1 Over het geheel genomen was de beurs ir. de achter ons liggende overzichtsperiode stn en bepaalde de handel zich voornamelijk tol enkele favorieten. Men gelooft, dat deze eenigszins gereserveerde houding verband houdt met de positie van de geldmarkt en de onzekerheid of de verhooging van het dis conto te Londen wellicht gevolgd zal worden door een dergelijke gestie te New York en ,hier. Dat niettegenstaande de zeer stille hou ding, het koerspeil niet noemenswaard te lij den had is wel een bewijs voor de „im groszen und ganzen" gezonde beurspositie. Voor du banken was geen uniforme tendenz aan te geven. Hier en daar viel een fractioneel ver schil te constateeren. De Ind. Bank stelt een statutenwijziging vunr, welke o.a. maatregelen bevat, die hex nationale karakter van de bank moeten ver zekeren. Ook wordt voorgesteld het maat schappelijk kapitaal te vergrooten tot hon derd millioen gulden, zonder dat thans eer voornemen bestaat om tot uitgifte van.nieuw kapitaal over te gaan. In de industrieeie afdeeling waren binnen landsche industrieelen eerder aan den vas ten kant. Van Berkel, Calvé enz. ontmoetten Naar het Engelsch van H. A. VACHELL. 46). Weldra kwam zijn vrouw binnen met een kop warme soep, die Samantha gehoorzaam opdronk. De doktersvrouw, di; begon te be grijpen, dat ze een heldin voor zich had, maakte een heele boel werk van haar, wasch- te haar gezicht en handen en leende haar een andere blouse en rok. Toen de auto voor. de deur stond te ronken, had Samantha haar spraak en haar zelfbeheerschmg weer terug gekregen. Ze werd warmpjes Ingestopt in een lekkeren mantel. De dokter wikkelde haar in een mat bont gevoerden deken en klom toen naast haar. Ean reis van dertig mijl, over ruwe wegen, lag voor hen. Toen de auto vlot liep, zei de dokter: Breng me nu eens op de hoogte! Zonder eenige onderbreking vertelde ze al les wat er gebeurd was. Zijn eerste vraag was: Hoeveel tijd verliep er tusschen het oogenblik dat u wakker werd en meende dat u hoorde schreeuwen en het aanleggen van het verband? Ik heb er geen flauw idee van!. gén minuut? Twee minuten?. Een man omgekomen. De alleenwonende schoenmaker P. van Dijk te Dantumawoude is door de koude be vangen en overleden. Boomcn door de vorst opengebarsten. Op de Kapellerlaan te Roermond zijn verschillende boomen door de vorst openge barsten, zoodat er kans bestaat, dat deze laan bijdoorgaand vriezend weer in den komenden zomer veel van haar schoonheid zal hebben ingeboet, meldt het Hbld. Een trein 2 uur te Iaat. De trein uit Amsterdam, die om 8 u. 13 te Arnhem moet aankomen, heeft te Veenen- daal door het onklaar worden van de ma chine tengevolge van de vorst, ruim twee uur vertraging gehad. De reizigers moesten al dien tijd in een onverwarmden trein zit ten. Eerst na dien tijd was een reserve-ma chine aangekomen. De trein kwam om ruim half elf binnen. Tengevolge van de vorst beginnen zich bedenkelijke scheuren te vertoonen in den Misschien. Niet meer? Ik kan het u heusch niet zeggen. Ja, ziet u, zei de dokter, het is voor namelijk een kwestie van spoedige hulp of het leven van iemand die door een slang ge beten is, kan worden gered. Maar ik ken toch ook wel gevallen dat het een poosje geduurd heeft voor er hulp kwam en dat de patiënt er toch het leven afbracht. Maar één ding hebt u me nog niet verteld. Hoe is het moge lijk dat het meisje midden in den nacht gebeten werd? Samantha schoof onrustig op haar stoel heen en weer. Hazel was de gast van Sprag- ge. Alleen maar nieuwsgierigheid, zei ze na een oogenblik U moet weten dat George Spragge ratelslangen verzamelt. Hij verkoopt ze aan een handelaar. George be waart ze in een hok. Juffrouw Goodrich, die bij ons logeert, is bang van ratelslangen, dus heeft George aan tante Almira en mij ge zegd om er niet met haar over te spreken. Juffrouw Goodrich vroeg me alle mogelijke dingen, maar ik vermeed, dat ze niets van mijn antwoorden begreep. Toen George nu vannacht op herten uit was, dacht ze zeker, dat ze zelf maar eens op onderzoek moest uitgaan. Juist! zei de dokter. Samantha voegde er verder niets aan toe, maar leunde achterover en sloot de oogen. De dokter dacht dat ze sliep.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9