BURGERLIJKE STAND KINADRUPPELS UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 20 FEBRUARI 1929 HET DRAMA AAN DEN OMVAL IN MEI 1928. 12 JAAR TEGEN VERDACHTE GEëlSCHT. Men zal zich herinneren, dat in Mei 1928 aan den Omval te Amsterdam een man een vrouw in 't water duwde en dat deze man bovendien een bankbiljet van 1000 van de vrouw verduisterde. De vrouw kon gered worden. Gisteren werd de zaak In hooger beroep voor het Amsterdamsche gerechtshof behan deld. De verhooren van verdachte en getui gen leverden niets bijzonders op. Alleen ver klaarde verdachte, dat hij, toen de vrouw in 't water lag had geroepen: „Kom hier". „Ja, dat 's al heel gemakkelijk", zei de president. Uitvoerig ging de advocaat-generaal de verklaringen der getuigen en vooral die van de kroongetuige na, meldt de Tel. Concludeerende zeide spreker, dat z.l. het wettig en overtuigend bewijs van poging tot moord Is geleverd. Spr. eischte vernietiging van het vrijsprekend vonnis der rechtbank en, opnieuw rechtdoende verdachte's veroor deeling tot twaalf jaren gevangenisstraf en zijn onmiddellijke gevangenneming voor dit tweede feit (de verduistering). De verdediger, mr. Francois Pauwels, wees In zijn pleidooi, evenals hij dit voor de recht bank had gedaan, op het feit dat in deze zaak alles afhangt van de verklaringen der kroongetuige. En wat zien we nu? Voor de Rechtbank was zij zenuwachtig en verward, hoewel de toen zitting hebbende president de kalmte in persoon is, zoodat er van hem geen nerveus makende invloed kan zijn uit gegaan. Vandaag is ze voor het Hof versche nen, herboren, rustig, positief en waardig. Wat Is daar de oorzaak van. Deze vrouw is een en al geheimzinnigheid. Pleiter huivert bij de gedachte, dat zijn" cliënt naar Leeu warden kan worden gezonden op de wan kele verklaringen der kroongetuige. Pleiter concludeerde tot vrijspraak. Na re- en dupliek werd het onderzoek ge sloten en de uitspraak bepaald op 5 Maart aanstaande. AMSTERDAM'S DRINKWATER. De voorziening nit de duinen in de toekomst niet voldoende. In de Maandag gehouden vergadering van de Amsterdamsche gezondheidscommissie is het jaarverslag vastgesteld, waarin opgeno men is het advies der commissie op voor stel van B. en W. der hoofdstad over dc drinkwatervoorziening. De commissie heeft o.a. geadviseerd de winningsmogelijkheden in de duinen uit te breiden. Toch zal in de toekomst de water voorziening uit de duinen niet voldoende blijken, daarom wordt overwogen Rijnwater bij Amerongen op te vangen en door een bui zenstelsel naar de hoofdstad te leiden. BRANDGEVAAR IN OUDE RAADHUIZEN. VRAGEN VAN HET KAMERLID POLAK Het lid der Eerste Kamer, de heer Polak heeft, tot den minister van binnenlandsche zaken en landbouw, de volgende vragen ge richt: lo. Acht de minister het niet noodig en is hij bereid te onderzosken of de wijze van verwarming en verlichting in raadhuizen van geschiedkundige en/of bouwkundige waarde, als bijv. die te Middelburg, Bolsward, Nij megen, Haarlem, Maastlcht, Zierikzee, Brouwershaven, Delft, Veore, 's Gravenhage enz., van zoodanigen aard zijn, dat gevaar voor brand geacht mag worden zoo gering te zijn als mogelijk is. 2o. Indien dit in een of meer gevallen niet aldus mocht zijn, is de minister dan in staat en bereid te bevorderen, dat ten op zichte van zulke gebouwen zoodanige maat regelen worden genomen, dat menschelijker - wijze gesproken een ramp als die welke ons land van een zoo kostelijk bszit als het Leid- sche stadhuis beroofde, niet weder zal kunnen voorkomen. DRONKEN SCHAATSENRIJDERS EEN VAN HEN OVERLEDEN. Een aantal Inwoners van Rijsoord (Z.H.) had Maandag op vroolijke wijze den ge- heelen middag op de ijsbanen doorgebracht en daarna cafés bezocht. Des avonds werd naar Rotterdam gereden met twee auto's van den autohandelaar Van der Staay ten einde daar het feest voort te zetten, maar toen reeds was niemand meer in staat een auto behoorlijk te besturen. Het gevolg was dat de eene auto tegen een boom botste en vernield werd. In de andere auto zat een reiziger uit Rotterdam. Zijn medepassagiers bemerkten, dat zijn toestand niet normaal was. Hij werd een nabij gelegen woning bin nen gedragen, waar hij na enkele oogenbllk- ken overleed. De vernielde auto is den ge- heelen nacht aan den straatweg blijven staan en hedenmorgen werden daarin de voorzitter der Rijsoordsche Iósdub en een vriend gevonden, beiden nog onder den in vloed van sterken drank. De zaak is in han den der politie. HULDIGING VAN DEN IIEER F. v. d. GOES. De heer Frank van der Goes, is Dinsdag middag in het American-Jïot el te Amster dam door zijn vrienden ter gelegenheid van zijn zeventigsten verjaardag gehuldigd. Het eerst werd de 70-jarige toegesproken door den hoer J. Oudegeest, voorzitter van d° D A P.. die den heer v. d. Goes hul digt als theoreticus, aanvoerder, spreker, sci -ter in fijnen stijl, sociaal-democraat m ha- ui zieleopposant. De hoon uitspre- ke 1 dat de S. D. A. P. nog vele jaren van de ;r oonlijkheld van den heer v. d. Goes ir.- 'O profltecren bood de heer Oudegeest n i-ns de S. D. A. P. een fraaie lamp aan. Namens het huldigingscomité voerde de he°r dr F. M. Wibaut. het woord. Hij zeide, dat de heer v. d. Goes, op sprekers actief optreden als socialist belangrijken invloed he^ft gehad. De vrienden van den jubilaris hebben hem altijd gezk n als een groote per soonlijkheid ia de arbeidersbeweging. Na mens'bijna 200 vrienden bood hij den heer v. d. Goes ten geschenke aan een geschil derd portret van den jubilaris. Vervolgens spraken nog Edo Fimmen, me vrouw Wibaut en de heer J. J. de Roode. HET MUSEUMTHEATER. EEN ADRES UIT DE TOONEELWERELD. Uit de Nederlandsche tooneelwereld is een door vele directeuren regisseurs en spelers onderteekend adres aan den gemeenteraad van Amsterdam gezonden inzake het Mu seumtheater, waarin volgens het Hbld. ge zegd wordt, dat men er prijs op stelt, onder de aandacht van B. en W. te brengen: dat zij de stichting van een nieuw theater van niet te kleinen omvang, gunstig gelegen en goed geoutilleerd, -beschouwen als een behoefte voor de stad, dat zij niettegenstaande hun standpunt echter eenparig van oordeel zijn, dat bij de stichting van den Musepmschouw- burg in den zin der huidige voordracht, zelfs afgescheiden van al de ongunstige finan- cieele factoren, de tooneelkunst en hare ont wikkeling en bestemming niet zal zijn ge baat, omdat een schouwburg met een toe schouwersruimte als die van het geprojec teerde theater, bevattende c.a. 1900 zitplaat sen, naar de ervaring heeft geleerd, om technische redenen te eenenmale ongeschikt is voor tooneel, dus ook ^oor volkstooneel- voorstellingen. DE GRIEP TE ARNHEM. BIJNA TE WEINIG BEGRAFENIS- PERSONEEL. lederen dag neemt het aantal griep- patlënten te Arnhem nog steeds toe en het aantal sterfgevallen eveneens, waardoor de begrafenis-ondernemingen onder v/ier perso neel natuurlijk ook vele patiënten zijn, het werk bijna niet afkunnen. Toch blijft, zooals we reeds eerder meldden, percentsgewijze het aantal sterfgevallen laag. Niettemin zijn er dugen, dat het personeel van één onderne ming drie of viermaal den tocht naar de be graafplaats moet maken, meldt de N.R.C. Bij de tram heeft men zich genoodzaakt gezien om den dienst op lijn 7 belangrijk in te krimpen, overigens is de gewone dienst regeling gehandhaafd kunnen woi-den. Anders is het bij de Geldersche tram, waar meer dan 1/3 van het personeel ziek ls. De directie heeft zich dan ook genoodzaakt gezien de dienstregeling zoodanig te wijzigen dat de autobussen ArnhemZutfen thans om het' half uur rijden, terwijl daarentegen alle trams tusschen Arnhem en Dieren, ook de zoogenaamde sneltrammen, op alle halten stoppen. Bij eenige groote bedrijven ontbreekt on geveer 20 pet. van het personeel, wat voor al voor grootere zaken als de kunstzijdefa briek en andere gioot ongerief veroorzaakt. CORRESPONDENTIE. Den Heer J. M. H. Onze medewerker Fidelio verzoekt ons .U te doen opmerken, dat de zaak zeer eenvoudig is: Het oorspronke lijke schilderij was dat van het Museum, het stuk van Teunis Cornell's was reeds een co- pieen dat van Simon dus een copie van een copie. Dat T. C: het al zijn leven voer een oorspronkelijk stuk had gehouden bewijst natuurlijk niets; dat is bij copieën wel meer voorgekomen, gelijk wij uit de geschiedenis van Gogh kunnen leeern. REDACTIE. BLOEMENDAAL. Bevallen: M. C. de RooljSmït d. M. Th. H. GimbrèreBrom z. E. M. HemsingSuu- renrenbroek 2 d. N. L. DippelLankamp z. Ondertrouwd: B. G. Donderdahl en F. van der Werff; J. Parson en G. Ziilstra. Overleden: J. D. van den Bergh, 58 j. BENNEBROEK. Bevallen: M. J. v. Lieropv. d. Reep z. HAARLEMMERMEER. Bevallen: A. v. d. Plasv. d. Stelt, zoon; H. I, Bloemer—Loddema, dochter; P. Mesman- de Ruijte, zoon; C. A. M. BultersGi'elen, dochter; B. J. van Hal—Duivenvoorden, z.; M. M. JolinkKarstens, zoon; C. A. Eelst- geestScholten, dochter; A. J. Middelkoop Honcoop. zoon; G. C. Visserv. d. Tonne- kreek.dochter; F. WilderomKnol, dochter; C.- v. d. EndeMensink, zoon; Q. C. Lange- veld—Rotteveel, dochter. Overleden: Maartje Lak, 74 j„ gehuwd m. D. Meijer; Maria Carolina Antonia Burger. 36 j., gehuwd met G. A. Biekmann; Cornelia Wilhelmlna de Bruin, 91 j., wede. -van H. J. Nieuwenhoven: Maria Antonia Schouten, 39 J.. gehuwd met N. H. Goossens: Maria de Waal, 81 j., wede. van E. Ruiter; Elizabeth Pieters, 56 j., gehuwd met J. B. A. Rooker. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. Dr H.MANNING'S EETLU5T-0PWEKKEND. /i.30pfl. Moeder! Wanner Uw kind in het gure jaargetijde vatbaar is voor verkoudheid en keelontsteking, zoo denk het dagelijks menige 0 VELSEN RAADSVERGADERING. Dinsdagavond vergaderde de Raad der ge meente Velsen onder voorzitterschap van wethouder J. C. Dunnebier. Afwezig de burgemeester, de heer R. G. Rijksen, wegens ziekte en de leden, de hee- ren Baarda, Bosman, Maas, v. d. Steen en Vermeulen. Vastgesteld wordt het tweede suppletoir precariokohier, dienst 1928. Bij de ingekomen stukken is een schrijven namens de Chr. Historische raadsfractie be treffende punt 3 der agenda, de vaststelling van algemeene voorwaarden waaronder ver gunning tot het aanleggen of doen aanleg gen van een weg, als bedoeld in artikel 3 der bouw- en woningverordening, zal worden verleend. B. en W. stellen eenige wijzigingen voor ln de door hen reeds eerder aangeboden cóncept-verordening. De heer Visser vraagt aanhouding waar toe besloten wordt. Zonder hoofdelijke stemming worden goedgekeurd: Punt 4. Voorstel van B. en W. om art. 121 der bouw- en woningverordening aan te vullen in dien zin, dat de tweede verlenging van den termijn, waarbinnen B. en W op een op de verordening betrekking hebbend ver zoekschrift moeten beslissen den duur van zes maanden niet mag te boven gaan; Punt 5. Voorstel om het winkelhuis Zee weg 47, IJmuiden te verhuren tegen ten minste f7 per week onder nader dcor B. en W. te stellen voorwaarden. Punt 7. Een credlet van f 1250 voor het ver goeden van de kosten van verplaatsing van hekken enz. aan de Hoogovens in verband met de overname van 1S30 M2. grond, die de Hoogovens gratis willen afstaan aan de ge meente, voor verbrecding en verbetering van den Grooten Hout- of Koningsweg. Punt 8. De 2e suppletoire begrootingen, dienst 1928 van de Algemeen burgerlijke in stelling van maatschappelijk hulpbetoon en de R.K. burgerlijke instelling van maat schappelijk hulpbetoon, welke eerste een verhooging van de gemeentelijke subsidie van f 1200 met zich brengt. Geen wegen op het terrein Van Gelder. Punt 6. B. en W. hebben praeadvies uit gebracht over een adres van de N.V. Veree- nigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Velsen om over haar terrein geprojecteerde wegen uit het uit breidingsplan te lichten. Zij bieden overeenkomstig dat advies ter vaststelling aan plan VI tot herziening van het oorspronkelijk bij Raadsbesluit van 15 Juli 1924 no. 3 vastgestelde uitbreidingsplan voor de gemeente Velsen. Vastgesteld overeenkomstig het advies. Het kookonderwljs blijft. Punt 9. Wijziging der Veiordening tot re geling van hei onderwijs aan de rijpere Jeugd en volwassenen. B. en W. stellen voor het vak „koken" te doen vervallen. Mevrouw Van der Veen concludeert, dat de gemeente geen geld over heeft v>or huishoud onderwijs. Kleinere gemeenten ge ven haar hierin een beschamend voorbeeld. Veel meisjes gaan nu naar Haarlem om de kookcursussen te volgen. Met een uitgave van f 800 a f 900 voor ver bouwing van een lokaal heeft men een on derkomen voor jaren. Spr. beveelt aan het standpunt van de minderheid van B. en W. om een keuken te stichten. De heer G roeneveld -steunt die aan beveling, ook de heer Sluiters doet dit. De heer Homburg is voor het voorstel van B. en W. De heer De Nobel bestrijdt het. Wethouder T u s e n i u s als minderheid in B. en W. acht het plicht van het gemeente bestuur een eerlijke proef met kookonderwijs te nemen. Het voorstel van B. en W. wordt verwor pen met 155 stemmen. Punt 10, een voorstel van B. en W. om met de N.V. Ijsfabrieken van de Vischhandels- vereeniging te IJmuiden een overeenkomst aan te gaan tot levering aan deze N.V. van tenminste 10.000 M3. water per jaar, tegen 14 cent per M3. met eenige bepalingen voor het minder verbruik, wordt aangenomen zon der hoofdelijke stemming. Verhoogde subsidie. Punt 11. Op advies der Commissie voor gas en water stellen B. en W. voor een ver hooging van de retributie voor het hebben van buizen voor gas en water in wegen en voetpaden van 20 cent tot 50 cent per strek- kenden Meter en wijziging van de verorde ningen op het gas- en waterbedrijf in dien zin, dat verlegging der buizen voor rekening geschiedt van-de gemeente. Zulks, omdat het verleggen der buizen, hoewel geen bedrijfs belang rakende, dikwijls de financieeie uit komsten der bedrijven zeer ongunstig be ïnvloedde. De heeren Sluiters en Roelse vragen meer cijfers en gegevens. Wethouder T u s e n i u s geeft een toe lichting van het voorstel. Cijfers kan hij moeilijk geven. Het voorstel wordt aangenomen. Een hoofdboekhouder bij de bedrijven. Punt 12. B. en W. achten den tijd geko men om in te stellen de functie van hoofd boekhouder aan de bedrijven voor gas en water. De betrekking van adjunct-boekhou der kan dan komen te vervallen. Zij stellen voor: a.'met ingang van een na hr te bepa len datum in eerstgenoemde functie te be noemen den heer G. van Karsbergen, thans boekhouder van de bedrijven van openbare werken en reinigings- en ontsmettingsdienst, b. het bedrag der door den boe'. I ouder van de bedrijven en genoemde diensten te stellen zekerheid te bepalen op f 5000, en tot boekhouder te benoemen G. Baljet, thans adjunct-boekhouder bij genoemde bedrijven, (vacature IJ. Reitsma), en verder eenige ad ministratieve wijzigingen in de betreffende verordeningen. De heer De Nobel wil de basis weten, waarop de nieuwe formatie van het perso neel berust, voor hij zijn stem aan het voor stel kan geven. De heer Roelse mist de vaste lijn in personeele benoemingen. Met den heer De Nobel kan hij niet begrijpen waarom zooveel ambtenaren in functie ver hoogd mosten worden. De heer Homburg vindt het voorgestelde een dure oplossing. De heer Dalmeijer vindt het advies van de commissie van gas en water zwak. Hij ziet een achterstand in de mechanisatie van de bedrijven. De heer Ten Broeke wenscht het voorstel te steunen. De heer Visser wil de benoeming van een boekhouder aan open bare werken uitstellen. Wethouder T u s e n i u s vestigt er de aan dacht op, dat de gemeente twee knappe menschen krijgt in belangrijke bedrijven. Er is geen enkel bezwaar tegen de voordracht, behalve misschien persoonlijke. De boekhou ding wordt bij aanneming van het voorstel bij gas- en waterbedrijf f 2500.goed- kooper. De heer Baarda komt ter vergadering. Om te spreken over de persoonlijke méri tes van de te benoemen functionarissen gaat de raad over in besloten zitting. Als na een half uur de openbare zitting heropend wordt zegt de heer De Nobel dat hij het voorstel te duur. vindt en onnoodlg Wethouder T u s e n i u s dupliceert. Heeft de Raad een beter voorstel?, vraagt hij. De betreffende voorstellen worden achter eenvolgens aangenomen, dat betreffende het instellen van de functie met 129 stemmen. Benoemd worden dan de voorgedragen functionarissen. Punt 13, een voorstel van B. en W. om aan de RE. Jongensschool te Velsen een voor schot te verleenen op de vergoeding inge volge art. 101, 9e lid L. O. wet 1920 ad f 292,50 onmiddellijk te betalen in één termijn, wordt aangenomen. Verlichte richtingaanwijzers. Punt 14. Voor het plaatsen van een tiental des avonds verlichte richtingaanwijzers op verschillende punten vragen B. en W. een crediet van 1 1000. De Commissie van bijstand kan zich hier mee niet vereenigen en adviseert op de daarvoor in aanmerking komende plaatsen de straatverlichting te verbeteren. Het crediet wordt toegestaan met aantee- kening, dat de heeren Homburg en Krijger tegen zijn. Punt 16. De aanbeveling voor de verkie zing va.n 8 leden van de Commissie van Toezicht op den Dienst der Arbeidsbemidde ling en der Werkloosheidverzekering luidt: a. Vertegenwoordigers van de werkgevers: In de eerste plaats: G. S. K. Blaauw, J. Smit, S. Koster, P. Heere. In de tweede plaats: F. M. Schelh'ngs, W. van Heïjst, J. M. Barneveld, B. van Geldorp. b. Vertegenwoordigers van werknemers: In de eerste plaats: P. J. den Bok, A. Krijger, Th. Stet, G. Blaas. In de tweede plaats: P. Schaar, H. J. Fidder, C. Duineveld, J. A. Brandsteder. De in de eerste plaats aanbevolenen wor den gekozen. In het rapport van de commissie van on derzoek inzake de reorganisatie van de brandweer stelt de commissie voor een wij ziging aan te brengen, waarbij voorgesteld wordt B. en W. een crediet toe te staan van f 36.250 en het college uit te noodigen deze reorganisatie uit te voeren in overleg met de commissie. De discussie wordt aangehouden tot den terugkeer van den burgemeester. Maatregelen met de koude.. De S. D. A. P. ontevreden. Uit eenige mededeelingen van wethouder Schilling, over extra steunverleening ïn antwoord op vragen van de S.-D. raadsfrac tie blijkt, dat de gemeente zoowel als de bei de instellingen van maatschappelijk hulpbe toon extra-steun in geld en in natura ver leenen wegens de koude. De heer Visser oefent critiek op het be leid van B. en W. in dezen, hij hoopt, dat de toeslag ook bij afrymen van de kou besten digd blijft. Voorts vraagt hij alle werkloozen, ook ongeorganiseerden f 1 toeslag te geven voor elk kind en hun die het noodig hebben meer steun te verleenen. Ook vraagt hij meer publiciteit van wat gedaan wordt. De heer Roelse vraagt rationeeler en algemeener regeling van de voedselvoorzie ning op de scholen. De heer Ten Broeke beveelt overleg met de diaconieën omtrent de steunbehoevenden aan. Wethouder S c h i 11 n g antwoordt den heer Visser de werkloozenkassen niet te wil len achterstellen bij de commissie voor steunverleening, waarvan de ongeorganiseer den steun ontvangen. Bij invallen van den dooi zal rekening gehouden worden met den achterstand ontstaan in de gezinnen door langdurige werkloosheid. Er worden reeds warme maaltijden aan de schoolkinderen verstrekt door mej. Vijlbrief, antwoordt hij den heer Roelse. Naar aanleiding van opmerkingen van wethouder Tusenius over de houding der sociaal-democraten tegenover B. en W. in dezen, ontstaat een woordenwisseling tus schen den heer Visser en het college. De eerste ontkent, dat de S. D. A. P.-fractie de vragen gesteld zou hebben om reclame te maken ten koste van het leed der armen. Over deze kwestie voeren verschillende le den het woord. BOUWVERGUNNINGEN Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zUn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan J. Rooker, te IJmuiden, t-ot het bou wen van acht woonhuizen aan het Ooster- duinplein, aldaar; aan het Architecten Bureau Ponsen Loh- mann te Leiden, tot het aanbouwen van 2 leslokalen, rijwielbergplaats en gangen aan een schoolgebouw aan de Noorderlaan te Velsen; aan J. Th. Kuljck, te Santpoort, tot het aanleggen van een rioleering voor perceelen Kweekerslaan 13—15. aldaar; aan G. van Hoften te Haarlem, tot het verbouwen van een woonhuis, werkplaats en garage aan den Zeeweg 236 te IJmuiden; aan Kerkvoogden der Nederlandsch Her vormde gemeente te IJmuiden. tot het bou wen van een wijkgebouw en jeugdkerk aan de James Wattstraat, aldaar; aan de N.V. Industrieele Handelmaat schappij „IJmuiden" te IJmuiden, tot het bouwen van een vischonslagplaats nabij de fabriek aan de Loggerstraat 46, aldaar. AANKOOP VAN EEN FEXtCEEL. Bii raadsbesluit van 29 November 1928 werden B. en W. gemachtigd, te dem over- eaen tot execute Ja'en verlrocm van het rer- ceel Stephen son sriaat no. 8 te IJmuiden. Deze verkoon vond 15 Februari j.l. plaats, bij wen-e gelegenheid de Wethouder voor de Financiën da? os door B. en W. gemachtigd, een bad heeft gedaan, met het gevolg, dat de gemeente eigenares is geworden voor een sorn van f 3400. plus no'ariskosten. en De vcdev'ng die de gemeente on ri'en datum op bedoeld perceel had bedroeg f 3915.90. B. en W. stellen den Raad thans voor, dezen aankoop te bekrachtigen. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD In de op Vrijdag 22 Februari a.s. des na middags te 2 uur te houden openbare verga dering van den Raad der gemeente Haar lemmermeer, zullen de navolgende punten aan de orde worden gesteld: Installatie en beëediging van de heeren Pmer Corstiaan de Zeeuw en Dirk Treur als raadsleden. Benoeming van een lid In de commissie voor de gemeente-financiën (vacature- Roo- derhurg). Benoeming van een lid in de commissie voor het grondbedrijf, gemeente-bezittingen en openbare werken. (Vacature-Buurman). Benoeming van twee leden in de commis sie van advies voor werkloosheidsverzekering, arbeidsbemiddeling en ter bestrijding van de werkloosheid. Voorgedragen worden in de vacature C. J. Elshot: de heer G. de Rooij, voorzitter van de afdeeling Nieuw-Vennep van den Neder - landschen landarbeidersbond; in de vacature L. van Gulik: P. Ouwerkerk en F. Doeleman, voorzitter en secretaris van de vereeniglng „Tua Res". Verzoek van mej. J. M. van Konijnenburg om eervol ontslag als onderwijzeres aan de openbare lagere school nummer 5 te Nieuw- Vennep. Voorstel' tot het vragen van vrijstelling van de verplichting tot het geven van on derwijs in lichamelijke oefening. Voorstel om van den staat der Nederlan den te huren een perceel weiland en boom gaard langs den Hoofdweg nabij het fort Hoofddorp. (Om te gebruiken als opslagterrein voor grint, koolasch en andere verhardingsmate rialen). Voorstel tot aankoop van een huls met erf, gelegen naast het raadhuis te Hoofd dorp. EEN POLITIEBUREAU Bij den raad is een voorstel ingediend om over te gaan tot aankoop van het heerenhuis met tuin er erf naast het raadhuis te Hoofd dorp. Het pand is thans eigendom van den heer B. Asjes, die het voor f 1300 wil afstaan. De burgemeester wil dit woonhuis bestem men tot bureau van politie. De werkzaamheden van de politie zUn in de laatste jaren zeer uitgebreid en de huis vesting en de inrichting van deze belang rijke tak van dienst is zeer primitief geweest, waardoor meermalen moeilijkheden zijn on dervonden. Het huis is door zijn bouw en indeeling zoo uitnemend voor dit doel geschikt dat het als zoodanig zal kunnen worden in gebruik genomen zonder dat daarvoor eenige veran dering behoeft te worden gemaakt of maar één gulden behoeft te worden uitgegeven. Het is zóó ruim en bevat zoovele vertrek ken dat de inspecteur voor zijn gezin de be schikking kan krijgen over twee'flinke ka mers en suite beneden met keuken en op de zolderverdieping drie slaapkamers. Terwijl dan nog overblijft een mooie, groote vierkante kamer met wachtkamer. Deze groote kamer kan door den inspec teur worden gebruikt als werkkamer en om aldaar te ontvangen personen, met wie hij over politieaangelegenheden moet spreken. Ook is er ruimte in overvloed om met de overige gemeente-veldwachters op vaste tijden de regeling van den politiedienst te bespreken. Verder zal er gelegenheid zijn om op de zolderverdieping een der slaapkamers in te richten als donkere kamer cm ook het ma ken en ontwikkelen van photografische op- namen mogelijk te maken, een gemis, dat nog onlangs op pijnlijke wijze werd gevoeld. - PERSONALIA. In de plaats van den zeereerw. heer Th. A. J. M. Vlek is tot pastoor bij de R.K. parochie kerk aan den Spaarnwouderweg te Vijfhui zen alhier benoemd de zeereerw. heer Klijntjes van Oegstgeest. ZANDVOORT EEN DUITSCHE JEUGDFILM. Donderdag 28 Februari wordt in het ge bouw „Monopole" een film vertoond door de Kennemer Vereeniging voor Jeugdherbergen, getiteld „Frisch auf". Deze film Iaat ons een veertiendaagschen wandeltocht zien in het Sauerland, ondernomen door een dertigtal jongens en meisjes van een middelbare school, onder leiding van hun leeraar. Naar men ons mededeelde zijn de opnamen bui tengewoon mooi en demonstreeren zeer juist de belangrijke plaats die de jeugdherbergen in het Duitsche Volks- en jeugdleven inne men. De Kennemer vereeniging voor oprichting van Jeugdherbergen meende hiermede te bevorderen de belangstelling in het werk van de vereeniging en om te komen tot op richting van een zoodanige inrichting in Kennemerland. KERK EN VREDE. Op Maandag 25 Februari hoopt de plaatse lijke afdeeling van „Kerk en Vrede" te Zand- voort een openbare vergadering te houden in de Gereformeerde kerk aan de Brederode- straat. Als spreker zal optreden de heer P. G. van den Hooff, theologisch student, met het onderwerp: „Waarom Kerk en Vrede?" Er zal gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen by A. IJtsma, Eiker laan 10, een blauwe studentenmuts; Polde» man, Vondelkade 45, een slede; Harst, Fre derik Hendriklaan 8, Haarlem, een Boxer hond; Van der Schaar, Landzichtlaan 43 een damesparapluie; Kluen, Raadhuisstraat 46, een paar kinderhandschoenen; J. C. van Looij, Binnenweg 140, een damestaschje met inhoud; P. van der Eem, Dricheerenlaan 14 een portemonnaie met inhoud; J. van Saas- se, Heerenweg 102, een autoband met velg- J. Hooglugt, Hoogstraat 6. Haarlem, een bril; Ph. Steijsel, Haemstedepleui 15, een ro-te- monnaie; K. Buitenhuis. Raadhuisstraat 98 een studentenmuts; F. A. Dekker, Baren-De- straat 28, Haarlem, een paAr schaatsen: Van Breemen, Achterweg 18, een kindermut. i*- J. W. Kulk, Drieheerenlaan 12, een bruine poes; Hendriks, Molenwerfslaan 5S, een nvs- slekruis: Kuipers, Achterweg 14, een fctnder- nandsehoen; C. van Oudenare. Qrucmiusdiik 84e Haar'emmermeer, een zak anthraciet- Van Kuyk. Binnenweg 85. een "Se- Bureau van politie. Raadhuisstraat, een zak zout. een kraansleutel, een metorhana- sehoen. een koperen kman-ieutel. een hand warmer. .een paar wo'ien hcerenh ^.nri"~hoe- nen. een dameshandschoen, kinderhand- schoenen en sleutels.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10