UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORTSCHE CAUSERIE. HANDELSBLAD SCHEEPVAARTBERICHTEN Laat jetff Lijmen SPLENDIGOL RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 26 FEBRUARI 1929 Zal onze gemeente niet wor den volgeplakt? Zandvoort in de Eerste Kamer? Het jubi leum van den heer Zwaan. Nogmaals de ramp van de Sa- lento. De aufcorenbaan. Burgemeester van Alphen heeft het lo venswaardige initiatief genomen, om de po litieke partijen te verzoeken hun medewer king te verleenen onze gemeente bij de a.s. verkiezing voor de Tweede Kamer niet vol te plakken. En als belooning voor hun even- tueele medewerking heeft hij hen toegezegd, dat op nader aan te geven plaatsen borden zullen worden opgesteld, waar zij hun plakwoede op kunnen botvieren. Men kan onzen Burgervader slechts dankbaar zijn voor zijn initiatief. Als nu de politieke par tijen medewerken en waarom zullen zij dat niet doen? dan zal althans Zandvoort ver lost zijn van deze plakrazernij We hebben nooit begrepen waarom tijdens een verkiezingsactie feitelijk ieder huis voor aanplakbord moest worden gebruikt. Het heeft ons altijd toegeschenen, dat men de bewoners van de volgeplakte huizen er eer der meer toe zou brengen den gewenschten candidaat juist niet te stemmen. Het zou een onschuldig vermaak zijn dat plakken, ware het niet dat het de boel danig ontsierde. Zandvoort zal er nu dank zij het ingrijpen van den Burgemeester hopelijk van verlost worden. Als nu de politieke par tijen maar geen ruzie krijgen over de ruimte waarover zij op de officieele borden meenen te moeten beschikken. Het zal moeilijk gaan de ruimte zoo te verdeelen, dat allen bevre digd zullen worden. Laten we er het beste van hopen. Verschenen is het voorloopig verslag der Eerste Kamer over de Waterstaatsbegrooting 1929. In dit verslag komt een zin voor die voor onze gemeente van belang is en daarom is het goed de zaak hier eens te bezien. Aan den Minister wordt namelijk gevraagd hoe het staat met de plannen tot verdere electrificatie der spoorwegen en, indien reeds is bepaald, dat daarmede zal worden verder gegaan, welke lijnen dan op het programma staan en wanneer de invoering tegemoet is te zien. Het is o.i. niet aan twijfel onderhevig, dat deze vraag is gesteld om nu eens voldoende klaarheid in deze materie te brengen. Omtrent de verdere electrificatie hebben de bladen telkens weer elkaar tegenspreken de berichten gebracht. Dan zou b.v. de lijn HaarlemZandvoort binnen afzienbaren tijd worden gsëelectrificeerd. Later werd medegedeeld, dat als met den uitbouw van het electrisch net zou worden doorgegaan, dat dan HaarlemZandvoort nog lang niet aan de beurt zou komen, maar dat allereerst de lijnen AmsterdamZaandamUitgeest en AmsterdamHilversumAmersfoort zou den voorgaan. De inlichtingen welke vanwege de Spoor wegen werden verstrekt waren zoo vaag als maar mogelijk was. Een commissie van des kundigen bestudeerde deze zaak en haar rap port was nog niet gereed. Uit de naar aanleiding van de bekende autobuskwestie in den Raad gehouden be sprekingen is gebleken, dat het Raadslid Forrer zich voor zeer geruimen tijd tot de Soc.-Dem. Kamerfractie heeft gewend en wel meer speciaal tot den heer Moltmaker om bij de Regeering aan te dringen voor Zandvoort met deze zaak de noodige spoed te betrachten. De veronderstelling is dus niet te zeer gewaagd als men aanneemt dat voor deze zijde de aangehaalde clausule in het voorloopig verslag is opgenomen geworden. Moge het antwoord van den Minister voor Zandvoort de blijde tijding voor een spoe dige verlossing uit haar isolement brengen en mocht dat helaas niet het geval zijn, dan hopen we dat in de Eerste Kamer sterke aandrang op de regeering daarvoor zal wor den uitgeoefend. Zandvoort verkeert in groote moeilijkhe den en heeft om tot nieuwen bloei te gera ken een beter en veelvuldiger verkeer met de hoofdstad zeer van noode. Dat men dit nu in Den Haag toone te be grijpen. De heer Zwaan heeft op luisterrijke wijze zijn 35-jarig jubileum als voorzitter van On derling Hulpbetoon gevierd. Het heeft onge twijfeld alle Zandvoorters goed gedaan, dat de regeering hem een hooge onderscheiding heeft toegekend. En zeker niet alleen voor den heer Zwaan, die deze onderscheiding ongetwijfeld op hoogen prijs zal weten te stellen. We zijn er echter zeker van, dat de heer Zwaan de onderscheiding niet heeft aan vaard alleen voor zijn persoon, maar dat hij er in heeft gezien een waardeering voor al les wat Onderling Hulpbetoon in de afge- loopen 35 jaar ten bate van de overgroote massa der Zandvoortsche ingezetenen heeft verricht. Ds. Padt heeft het op de officieele receptie zoo juist gezegd:' De daad van oprichting voor Onderling Hulpbetoon en het werk van den heer Zwaan is geweest de arbeidende bevolking te leeren niet de hand op te hou den in tijden van tegenslag, maar in nor male tijden te offeren, cm in de dagen van tegenspoed voor zich en anderen te hebben gezorgd. Dat is vooral het mooie wat de op richters van O. H. hebben -veten te bereiken en de jaren door hebben weten uit te bouwen. En mede daraom heeft ons allen de onderscheiding van den Leer Zwaan zoo goed gedaan, omdat het de officieele erken ning is van dit verdienste «ij ke weik. We moeten-nu nog met een enkel woord terug komen op de vreeselijke ramp van de Salento. Allereerst omdat het jl. gehouden congres van de S. D. A. P. een voorstel in handen van de Soc.-Dem. Tweede-Kamer fractie heeft gesteld, waarin verlangd wordt dat er vanwege de Regeering een regeling zal komen, waarbij op ruime wijze voor de eventueele nagelaten betrekkingen van bij redding omgekomen redders zal worden ge zorgd. We merken op, dat er In onzen Raad ook reeds op aangedrongen is op de regeering in vloed in die richting uit te oefenen. Maar verder moeten we op deze ramp te rug komen, omdat bij de behandeling van den Raad voor Scheepvaart omtrent onze Zandvoortsche Reddingsploeg dingen zijn gezegd die onjuist zijn en welke voor de eer van deze ploeg niet onweersproken mogen blijven. Een der gehoorde getuigen verklaarde toch o.m. het volgende: „De Zandvoortsche ploeg stond reeds ge reed, maar durfde er niet uitgaan. „Wij gaan er in", zeiden de IJmuidenaren. Nu hebben we alle waardeering voor den moed en onverschrokkenheid waarmede de IJmuidenaren dien bewusten morgen zijn op getreden. Maar het is onjuist, dat de Zand voorters niet durfden. Zoo staat de zaak niet. Van niet durven was geen sprake, waar wel sprake van was, dat is dat de omstandigheden van dien aard waren, dat van Zandvoortsche zijde werd gemeend en terecht dat het roe keloos zou zijn en niet verantwoord om zee te kiezen. Dat dit juist gezien was, hebben de feiten helaas op al te droevige wijze bewezen. De heer Gallé, directeur van het Kon. Meteor. Instituut, als deskundige gehoord, ver klaarde, dat ware de „Dorus Rijkers" geko men, dan ware er waarschijnlijk van die boot niets terecht gekomen. Er stond een storm van 26 a 27 Meter per seconde met buien op volle orkaankracht. Met deze verklaring is het niet durven op meer dan afdoende wijze weerlegd. Waarom vragen we ons af, -.oest dit on juiste verhaal worden opgehangen en daar bij nog eens gezegd, dat de Zandvoortsche ploeg niet uit beroepslui bestaat en in die omstandigheden niet kon uitgaan. Er is niemand die niet de grootste bewon dering heeft voor den moed waarmede de IJmuidenaren een poging hebben gewaagd, maar daarom is het nog niet goed te keuren, dat voor den Raad voor Scheepvaart een on juiste voorstelling omtrent onze Zandvoort sche ploeg wordt gegeven. De heer Leo Lauer heeft mededeeling ge daan, dat zijn medewerking is Ingeroepen tot inrichting van een autorenbaan te Zand voort te komen. Hij acht de plannen wel uit voerbaar en zal ze zoo krachtig mogelijk on dersteunen. Daar hij mededeelt, dat hij de inwoners onzer gemeente die hij waardig keurt een dergelijk grootsch plan te bespreken tot een bijeenkomst zal bijeenroepen zullen we er wel spoedig wat naders van vernemen. Als het met de plannen van de autoren baan maar niet gaat als met de in den Raad besproken plannen tot het bouwen van een pier. Die plannen zijn blijkbaar al zoo dood als een pier! VELSEN MELK EN BOTER GOEDKOOPER. BRANDSTOFFEN DUURDER. De prijs van melk in deze gemeente is met Ingang van j.l. Maandag met 1 cent, die van boter met 5 cent afgeslagen. De brandstof wordt echter duurder. De parelcokes van de Hoogovens een gezochte brandstof, die vóór den winter voor 7 a 8 gld. per ton werd aangeboden, noteert thans f 16. gletcokes is gestegen van f 17 op f 22 per ton. BIJDRAGEN AAN BÏJZ. NIET- GESUBSIDIEERDE BEWAARSCHOLEN. Behalve een aantal bewaarscholen, die overeenkomstig de verordening op de subsi- diëering van het bijzonder bewaarschool- onderwijs van gemeentewege gesubsidiëerd worden, telt onze gemeente een aantal schooltjes (kindcrbewaarplaatsen) die niet voldoen aan de in genoemde verordening ge stelde eischen. Zij kunnen derhalve niet in aanmerking komen voor subsidie overeen komstig deze verordening, doch krijgen over eenkomstig een raadsbesluit, dat dateert van 7 November 1928 een bijdrage uit de gemeen tekas. Het zijn derhalve gesubsldiëerde niet- gesubsidiëerde bewaarscholen. B. en W. stellen thans voor overeenkomstig het raadsbesluit van 7 November aan de be sturen der volgende scholen een bijdrage te verlsenen als voigt: RJK. Bewaarschool, IJmulden f 1660. R.K. Bewaarschool, Driehu's f 793. R.K. Eewaarschool. Velsen f 1608. Maria Bewaarschool. Velsen f 736. Besvaarschool der Vereeniging „Uw Ko ninkrijk Kome", Velsen f 1424. BESTRIJDING DER TUBERCULOSE. De afd. Velsen van de Ned. Vereeniging tot bestrijding der tuberculose houdt a.s. Donderdag 28 dezer haar jaarvergadering. Deze vindt plaats in het consultatiebureau aan de Briniostraat. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn de navolgende bouwvergunnin gen verleend: aan Gebrs. Wijker P. van Duljn te IJmuiden, tot het bouwen van 12 woonhui zen en 2 woon-winkelhuizen aan de Linscho- testraat, hoek Dirk Hartogstraat, aldaar: aan A. P. Bleeker te IJmuiden, tot het bouwen van een woonhuis met bergplaats en terreinafscheidingen aan de Beukenstraat, hoek Iepenstraat, aldaar; aan H. Keuris te IJmuiden, tot het bou wen van 2 dubbele woonhuizen en 1 enkel woonhuis aan den Zeeweg, hoek Eksterlaan aldaar; aan de Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken te IJmuiden, tot het uitbreiden door verbouwing van een kleed en waschgebouw op het fabrieksterrein, aldaar. HILLEGOM 40 JAAR BIJ HET ONDERWIJS Op 1 Maart zal de heer W. Kijne alhier 40 jaar bij het bijzonder onderwijs werkzaam zijn. 1 Maart 1889 werd de heer K. onder wijzer aan de Chr. school in den Oppert te Rotterdam, daarna was hij verbonden aan de Chr. school te Vlaardingen om in 1895 hoofd te worden te Oudega (Wijmbrltsera- deel), Hoogeveen. In 1922 werd hij hoofd van de toen alhier opgerichte Juliana School van de Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs. De heer Kijne is ouderling der Herv. Kerk en voorzitter der Chr. Oranievereeniging. Naar wij vernemen wordt Vrijdag van 4—6 uur een receptie gehouden. WERKLOOZEN. Bij de Arbeidsbemiddeling zijn 276 arbeids krachten ingeschreven, waarvan 246 land en tuinbouwarbeiders. BEVERWIJK JAARVERGADERING „HET WITTE KRÜIS" De af deeling Beverwijk en Omstreken van „Het Witte Kruis" houdt a.s. Dinsdagavond haar jaarvergadering in 't Kennemer Thea ter. Daar zullen de verslagen over 1928 wor den uitgebracht en zal een vertooning plaats vinden van de nieuwe Witte Kruisfilm. IJMUIDEN. DE SLUISBOUW. Ten kantore van den sluisbouw hebben de volgende aanbestedingen plaats gevonden: Het maken van groenharthouten schermen tegen het buiten- en binnensluishoofd. Ra ming 4950. Ingeleverd 10 biljetten; laagste fa. Jacob Jongsma, IJmuiden voor 4700. Het maken van een wachtgebouwtje en andere werken in gewapend beton. Raming 63000. Ingeleverd 7 biljetten; laagste N.V. Beton en Aann. Mij. „Mondvliet" v.h. F. Berkovlch te Amsterdam voor 59820. Het leveren en aanbrengen van drijfbalken voor de sluismuren. Raming 83700. Ingeleverd 18 biljetten; laagste N.V. Aann. bedrijf van Waterwerken, Buiksloot voor 81871. HEEMSTEDE OVEREENKOMST MIDDELBAAR EN VOORBEREIDEND HOOGER ONDERWIJS. Ingevolge de bij raadsbesluit van 24 Juni 1924 verleende machtiging, hebben B. en W. met het gemeentebestuur van Haarlem een overeenkomst gesloten inzake de toelating van leerlingen op de scholen voor middel baar- en voorbereidend hooger onderwijs ln die gemeente. Krachtens deze regeling Is Heemstede voor lederen leerling aan Haarlem een bijdrage van f 400 verschuldigd. Een der verdere bepalingen van de overeenkomst is, dat deze bijdrage steeds ever geheele tijdvakken van 4 maanden verschuldigd is. Wordt een leer ling dus in zoo'n tijdvak van 4 maanden tusschentijds toegelaten, vertrekken de ouders of verzorgers in zoo'n periode uit de gemeente of verlaat zoo'n leerling de school in een 4 maandelijksche periode, dan is steeds voor 4 maanden bijdrage aan Haarlem verschul digd. Een gevolg daarvan is, dat de ouders of ver zorgers ook voor dë volle periode in het retributiegeld worden aangeslagen. Vertrek ken nu de ouders of verzorgers naar een andere buitengemeente, waarmede Haarlem eveneens een overeenkomst gesloten heeft, dan worden zij daar weer vcor 4 maanden aangeslagen in het retributiegeld en betalen dus die periode dubbel, terwijl ook Haarlem zijn bijdrage dubbel ontvangt. Hetzelfde geval kan zich ook voordoen bij vestiging in Heemstede, komende uit een andere buitengemeente. B. en W. hebben het gemeentebestuur van Haarlem op deze onbillijke gevolgen van de regeling gewezen. Van het Haarlemsche gemeentebestuur ont vingen B. en W. een ontwerp voor een nieuwe regeling, waarin met de genoemde bezwaren is rekening gehouden. De bijdrage is volgens de daarin opgenomen bepalingen verschul digd over zooveel twaalfde gedeelten als het aantal maanden bedraagt dat de leerling de school heeft bezocht en onze gemeente de bijdrage verschuldigd is. KIES VEREENIG ING. Tot bestuurslid van de Christelijk Histori sche Kiesvereeniging werd gekozen Dr. J. v. d. Spek, geneesheer-directeur van Meer en Bosch. NGEZONDEN MEDEDEELINGEN a b0 Cent. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alp. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 VOGELS LANGS nET STRAND. Wandeling Natuur historische vereeniging. Zondag hield de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche natuurhistorische vereeniging onder leiding van den bekenden vogelkenner den heer J. Drijver, een excursie naar IJmui den. De dikke mist belemmerde aanvankelijk het uitzicht, toch werden in de haven op vele ijsschotsen meeuwen ontdekt; er tusschen zwom een waterkoet op den oever zat een kuifleeuwerik. De tocht ging over de Zuidelijke binnen- pier naar het strand. Om de vele vogels die op de zandbanken zaten te bereiken, moesten de wandelaars den sneeuw- en ijsrand welke de zee gevormd had passeeren, de moeite werd ruimschoots beloond, want de groote groepen vlugge bonte strandloopers in de kreeken lieten zich niet spoedig verschrikken, zoodat men ze op een korten afstand kou gade slaan. Op een zandbank zaten massa's storm- meeuwen kenbaar aan groen-gele pooten en snavel, en zilvermeeuwen, waaronder vele jongen met nog biuine veeren. Na zich weder door de sneeuw en ijsmassa's een weg gebaand te hebben werd de wande ling voortgezet op de zuiderpier; hier trok ken allereerst de honderden scholeksters de aandacht. Hun vroolljk roepen Pieiet deed aan de komende lente denken. Ondertusschen was de nevel wat opgetrok ken en kon men ook de overvliegende vogels onderschelden, o.a. een troep rosse grutto's, tien rot ganzen, talingen, wulpen, pijlstaart eenden, smienten. In het water zag men de brilduiker met witte vlekken onder de kop telkens onder de oppervlakte verdwijnen. Ook enkele topper eenden zwommen rond. Op het strand lagen verscheidene doode vogels, voornamelijk scholeksters, welke door de koude zijn omgekomen. Uit bovenstaand blijkt dus dat op een win- tersche Februari-ochtend nog veel aan -het strand en op de pier te genieten valt. 3ILLY BOE VOOR DE KINDEREN Billy, Redneb, Jerry lachten, Hielden van pret hun buikje vast. Want wat hadden die gekke beesten Van hun nieuwe pakjes 'n last! Maar dc luipaarden waren woedend, Stampten razend op den grond. Ze bromdenen met booze blikken Keken ze woedend in het rond. Gelukkig, dat de luipaardbrocken Niet erg passend waren gemaakt. Want als zij een aanval wilden wagen. Waren zc in dc broek verward geraakt. Ze struikelden, waar zc liepen. Hadden last van hun pantalon. En Billy en d'andcren. bang gewerden. Liepen nu een Marathon. Interesseert het je niet, waar ze naar toe zijn gegaan? Waarschijnlijk weten we het morgen. Aagtekerk 25 te Hamburg van Rotterdam. Amstelland p- 24 13 uur Fern. Noronha, Buenos Aires naar Amsterdam. Andijk 25 v-m. te Rotterdam van New Orleans. Alnhacca 25 te Rotterdam van Hamburg. Alcyone p. 23 Gibraltar, Rotterdam naar Buenos Aires. Algorab 23 van Rio de Janeiro, Buenos Aires naar Rotterdam. Amsterdam 23 van Guayaquil n. Paita. Barneveld 22 te Mollendo van Amsterdam vertrok n. Arica. Bennekom 22 v. Talcahuano n. Corral. Baarn 23 0 uur te Hamburg van Rotter dam. Billiton 24 te East Londen v. P. Elisa beth Borneo 24 van Suez, Amsterdam naar Ba tavia. Blitar p. 25 8 uur Perim, New York naar Java. Ceres 23 te Lagos, Amsterdam naar W. Afrika. Cottica 24 8 uur v. Plymouth n. Havre, West-Indië naar Amsterdam. Crijnssen 24 te Amsterdam van Hamburg. Eemdijk p. 23 de Azoren, Antwerpen naar de Pacifickust. Eemland 25 te Amsterdam van B.-Aires. Edam p. 24 Ouessant, Rotterdam n. N. Or leans. Flandria 22 19 uur te B.-Aires v. Amster dam. Grootendijk v. Vancouver naar Rotterdam Gaasterland 24 vjh. te Bahia, B.-Aires naar Amsterdam. Hoogkerk 25 te Antwerpen, Rotterdam naar Kurrachee. Indrapoera p. 24 18 uur Perim, Rotterdam naar Batavia. Insulinde p. 24 13 uur Finisterre, Rotter dam naar Batavia. Isleworth 23 te Dar-es-Salaam, Beira n. Rotterdam. Johan de Witt 23 te Belawan-Deli, Batavia naar Amsterdam. Jagersfontein 23 te Duinkerken, Beha naar Rotterdam. Krakatau, 24 v. Port Said, Batavia naar Amsterdam. Karimoen p. 25 Gibraltar, New York naar Java. Klipfontein 22 van Pt. Soedan n. Port Said, Beira naar Rotterdam. Kieldrecht p. 23 Perim, Rangoon naar Rot terdam. Kedoe p. 25 7 uur Perim, Batavia naar Rot terdam. Koudekerk 25 te Kurrachee van Rotter dam. Kilstroom 24 v. Las Palmas n. Dakar. Kieldrecht p. 23 Perim, Rangoon naar Rot terdam. Leerdam 24 v. Havana, Tampico naar Rot terdam. Menado p. 24 21 uur Gibraltar, Rotterdam naar Batavia. Modjokerto 22 van Bellingham naar Ba tavia. Maasland 23 17 uur van Bahia, A'dam n. B.-Aires. Mellskerk p. 22 7 uur Dakar, Beira naar Rotterdam. Nieuw Holland 23 v. Sydney n. Singapore. Nickerle p. 24 9 urn- Ouessant, Amsterdam na r West-Indië. Nieuwkerk 23 v. Las Palmas naar Kaapstad, Amsterdam n. Zuld-Afrika. Nieuwkerk 23 te Las Palmas van Rotter dam, vertrok naar Port Natal. Orestes p. 24 11 uur de .Azoren, West-Indië naar Amsterdam, 2 te Havre verwacht. Oberon 25 te Amsterdam van Hamburg. Palembang p. 25 8 uur Perim, Batavia naar New York. Rietfontein 24 te Kilindini van Rotterdam Rotterdam 24 v. Algiers, New York n. de Midd. Zee. Roggeveen 23 v. Singapore n. Batavia. Rijndam 23 v. New York naar Rotterdam Stadsdijk 24 v. Genua, Rotterdam naar Calcutta. Siantar 25 te Hongkong, L. Angeles naar Java. Scheldestroom p. 24 L- Palmas, W.-Afrlka naar Amsterdam. Sommelsdijk 25 v. Calcutta naar Rotterdam Spaarndam 23 v. Havana, Rotterdam naar N. Orleans. Soekaboemi p. 24 6 uur Finisterre, Rotter dam naar Batavia. Ternate 24 te Schiedam van Hamburg. Tambora 25 7 uur te Batavia van Rotter dam. Tjerimai 24 21 uur v. Tanger, Batavia n. Rotterdam. Tjibodas 22 v. Manilla naar Amoy. Tjckembang 22 te Sjanghai van Batavia. Telamon 22 v. Pt. au Prince n. Cap Hai- tlën. Tabanan p. 24 12 uur Kaap del Armi, Rot terdam naar Batavia. Vulcan us 27 te Duinkerken verw., W.-Afrika naar Amsterdam. Van Rensselaer 23 van Cristobal naar Pto- Colombla. Vondel 23 te Lagos, Amsterdam n. W. Afrika. Volendam 22 te Kingston J. v. New York Veendam 22 v. Kingston J. n. Cristobal. Veendijk p. 22 Perim, Rotterdam naar Calcutta. Waaldijk 24 te Rotterdam v. Durban. IJstroom p. 24 Ouessant, 26 te IJmuiden verwacht, W .Afrika naar Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». WOENSDAG 27 FEBRUARI HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 10.30 Gramofoonmu- ziek. 10.45 Concert door het Kling-Trio. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Concert door het A.V-R.O.-Trio. 2.00 Kindermatinées o.l.v. H. Nolles. 3.00 Maak het zelf. Cursus. 4.00 Le zing door Prof. Dr. W. v. d. Fluym: Het Oude Griekenland. 5.30 Gramofoonmuziek. 5.45 Tuinbouwhalfuurtje. 6.15 Concert door het A.V.R.O.-Trlo. 7.15 Gezondheidshalfuurtje. Dr. G. J. Huet: Kindertuberculose en kinder sanatoria. 8.00 „Die Schöpfung", Oratorium van Haydn. Di Moorlag, sopraan. M. Plooyer, tenor. J. Ph. Caro, bas. Chr. Oratoriumver. Hilversum, verst. Omroep-orkest o.l.v. J. Wagenaar Jr. 10.30 Persber. Daarna gramo foonmuziek. HUIZEN. 336.3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend N.C.R.V.-uitz. 11.00 Korte Ziekendienst. 12.30 Concert. R. A. v. d. HorstBleekrode, plano. R. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 5.00 Kin deruurtje. 6.30 Fransche les. 7.00 Engelsche handelscorrespondentie. 7.30 Spr.: P. J. Ris- seeuw: Een roman uit en over den wereld oorlog. 8.00 Concert. Harmonie „Concordia" (8 clarlnettisten) H. Borkan, tenor. J. Ziel- horst, fluit. A. Verbrugh. clarinet. J. Kolen branders, piano. W. v. Beurden, xylophon. Sprs.: Ds. A. G. Berkey Wolf: Natuurschoon en reisgenot. M. K. W. Gerlsch: Duitschland, het land van onvolprezen natuurschoon. D. W. Okker: Het reisplan der N.C.R.V. In 1929 naar Spitsbergen. DAVENTRY, 1562 RL 9.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Balladenconcert (sopraan, tenor). 1.20 Gra mofoonmuziek. 2,20 Beeld-uitz. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing: Romances. 4.05 Licht klassiek concert. B. Florae, sopraan. Westminster strijkkwartet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nieuwsber. 6.40 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Beethoven. 7.20 Lering. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Diet. 8.05 Piano duetten. E. Guntherps en C. Banner. 8.25 ..Lakmé", opera in 3 acten van D( s. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Music and «meina. 11.30 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIS", 1750 RL 12.50 Orkestconcert. 4.05 Solistenconcerfc. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Historische do cumenten. Radio-tooneel. Daarna kamermu ziek en Mme. de Kogine, zang. LANGENBERG, 462 RL 9.35 Gramofoonmuziek. 10.35 Muziek v. d. scholen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 So- llstenconcert (sopraan, bariton). 5.05 Wer ken van Wilh. Gross. A. Lenzberg, zang en Dr. Gross, piano. 7.20 Arbeiderskoren. Volks koor Düsseidorf en Dortmund. 8.40 Concert. Klein Werag-orkest. Daarna tot 11.20 Dans muziek. ZEESEN, 1649 RL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Le zingen. 7.20 „Die Faschingsfee". Operette in 3 bedrijven van Dr. A. M. Willner en Rudolf Osrelchener. Muziek van Emmerich Kalman. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 10.20 Gramophoonplaten. 3.50 Concert door het Scarpa-orkest, het mannenkwartet en Isa Roland. 5.20 Concert. 7.15 „Salomé". Mu ziekdrama in 1 bedrijf naar het gelijknamige werk van Oscar Wilde. 10.10 Her-uitzending buitenlandsche stations. BRUSSEL, 511,9 RL 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert, 8.35 Gramophoonplaten. 8.50 Orkestconcert uit Antwerpen. Yvonne van den Berghe, piano,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11