ELECTRICITEIT Pijn ia rug en lendenen Kloosterlalsem l HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 26 FEBRUARI 1929 HERINGA WUTHRICH - HAARLEM (Adv. Ing. Med.) HET IJS KRUIT. GENIE NAAR LOBITH. EEN VAARGEUL BIJ VREESWIJK. I Maandagmorgen om 8 uur begon het ijs in den Rijn bij Lobith te kruien. De schollen schoven op elkaar en er vormde zich tegen over het douanekantoor een dichte dam, Vijftig man van de genie zijn onderweg. Te Emmerik worden reeds maatregelen genomen: verschillende straten langs de rivier worden met zandzakken afgezet en van vele schepen wordt de lading gelost, aldus de Tel. i Uit Vreeswijk meldt men aan de NJR.C. Gisterenmiddag heeft een detachement v^n de geniotroepen uit Utrecht, onder leic van den eersten luitenant-adjudant J. Vun Mill, op verzoek van den Rijkswaterstaat assistentie verleend bij het maken van een vaargeul voor de pont, waarmee de verbin ding tusschen Vreeswijk en Vlanen in stand moet worden gehouden. De ijskorst bleek op sommige plaatsen 2 a 3 meter dik te zijn. De schroeven van de motorbooten, die aan den kant klaar lagen om den strijd tegen het ijs aan te binden, waren geheel Inge vroren en moesten door midde1 van bijlen en kokend water worden bevrijd. De genie heelt op afstanden van 10 pieter mijnen gelegd, waarin hieveelheden van drie a vier K.G. picri.ne zuur waren opgesloten. Door dezen korten afstand wist men te bereiken, dat het ijs in vrij kleine stukken kapot sloeg, hetgeen het wegkruien van het Ijs uit het open water vergemakkelijkte. Naar de technische ambtenaar van den Rijkswaterstaat ons mededeelde, is het de be doeling een vaargeul van 6 meter te maken Aan het varen met stoombooten zal vooreerst nog niet te denken zijn, aangezien het ijs daarvoor te dik is Waarschijnlijk zal de pont vandaag in dienst gesteld kunnen worden. Gistermiddag is het losgeraakte ijs bij de haven te IJsselmonde gaan kruien. Een ijs - schol is terecht gekomen op den aanleg steiger van de IJsselmondsche boot van de firma van der Schuyt. Een aantal palen is afgeknapt, enkele zijn totaal verbrijzeld. Het Bac'aconcert Zal Dr. Willem Mengelberg dirigeeren? Dr- Willem Mengelberg is lijdende aan een lichte influenza, die hem belette Zondag het abonnementsconcert in het Concertgebouw te Amsterdam te dirigeeren. Zooals bekend zou hedenavond bij het Bach-concert het orkest van het Concertge bouw te Amsterdam onder zijn leiding mede werken. Wij informeerden te zijnen huize en bij het Concertgebouw te Amsterdam, maar konden geen zekerheid betreffende den toestand van Dr. Menge:berg verkrijgen. Men kon ons al leen mededee'.en dat het nog niet bekend was of de dirigent hedenavond naar Haar lem zou kunnen gaan. ned. vereeniging yan huisvrouwen. Maandagmiddag half drie hield de afdeeling Haarlem en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging van Huisvrouwen in het gebouw „Zang en Vriendschap" een vergadering. De presidente, mevrouw C. J. Cohen Tervaert, sprak een kort openingswoord, waarbij zij er haar teleurstelling over uitte, dat de opkomst zoo gering was. Zij meende dit te moeten wij ten aan de vele ziektegeval len, die tegenwoordig geconstateerd worden. ZIJ verleende daarna het woord aan Dr. P. II. Ritter, uit Utrecht, die een rede zou uit spreken over net onderwerp. „Wat moeten wij lezen?" Hij wees op hot verschil in op vatting over de waarde van een boek, tus schen critici In de krant en den boekhande laar. De meeningen staan dikwijls lijnrecht tegenover elkaar. De heer Ritter besprak eenige boeken, die ln deze dagen veel belangstelling wekken, o.a. „De Zondaar" van All Smeding. Hij stelt dit werk letterkundig op hooge waarde maar noemt het toch een kenmerk van ontaarding, dat een vrouw zich zoo goed kan verplaatsen in de slechte hartstochten van een man. Dit boek is aan den eenen kant zóó liederlijk, dat zelfs een man zich zou schamen om 't te lezen, maar aan de andere zijde is 't zeer zedelijk, omdat het een mooie ethische strek king heeft: er klinkt namelijk uit de harte- kreet van de moderne vrouw naar het moe derschap. Ook het boek van „Merijntje Gljzen's Jeugd" werd door Mr. Ritter besproken, waarop het publiek zoo is aangevlogen, omdat Merijntje zulk een goed type en nooit antipathiek is. Vervolgens kwam aan de beurt „Tautalus" van Jo van AmmersKüller, waarin de vraag wordt geopperd, of het levensinzicht van de waarheid tegenover de trouw ook in Holland uit te beelden is. Spreker schetste ln bet kort den inhoud van dit boek, dat volgens ds schrijfster de strekking heeft, om het juiste begrip van het huwelijk bij de brengen. Hij vindt dit boek echter onduidelijk en dat is zijn grootste grief er tegen omdat er volgens hem niet uit blijkt, of de schrijfster inderdaad een lans breekt voor het goede Hollandsche huwelijksleven. Spreker is van meening, dat een goed huwelijk niet mag beteekenen een bevrediging van den zinnelijken hartstocht van man cn vrouw, maar veel meer de in standhouding en bevordering van een goed gezinsleven. Ook na de pauze behandelde de heer Ritter nog den Inhoud van een aantal boeken en de problemen, die daarin behandeld waren en die ook in dezen tijd nog steeds de aan dacht vragen. Speciaal „Christin Lavran's dochter" van Undset noemde hij in dit ver band een buitengewoon mooi boek en het bock „Ik en mijn speelman" van Aart van der Leeuw zelfs een juweeltje. Dc aanwezige dames, (jle met klimmende be'angstelllng de rede van den heer Ritter volgden, beloonden hem met een langdurig apblaus. De voorzitster bracht hem tenslotte een warm woord van dank. MOSKOUER BALLET Een genoeglijke avond van ouderwetsche danskunst, een programma, waarvan wel geen enkele nummer ons een sterke emotie gaf, maar dat toch door verscheidenheid en degelijke choreographie prettig en aange naam stemde. Wij hadden gisteren on danks de bar-leege zaal zoo het gevoel van „eens een avondje gezellig uit ce zijn". Een avond van Klein-Kunst op dansgebled zonder eenige pretentie, zoo van het genre als de extra dansnummers van een goed ca baret. De fout van dezen dansavond was, dat hij was aangekondigd als een avond van het „Moskouer Ballet". Dat geeft Immers op eens heel andere en veel grootere verwachtingen. Men denkt dan onwillekeurig dadelijk aan Anna Pavlova, Serge de Diaghilef, Tamara Karsavini en Kirsanova en het zou dwaas heid zijn dit ensemble daarmee zelfs maar eenigszins te willen vergelijken. Alleen Mar garets Froman toont duidelijk uit de Russi sche dansschool voortgekomen te zijn. Haar dansen herinnert nu en dan even in de verte aan Anna Pavlova, als zou het voor Marga- reta Froman onbillijk zijn in een vergelijking te willen treden tusschen de lieve bevallige „prima ballerina" van gisteren en het Rus sische dansgenie dat de wereld met haar dansen veroverd heeft. Het dansen van Mar gate ta Froman is van een beminnelijke gratie, licht, vlug, vrouwelijkopgewekt en van een voortreffelijke techniek. Men voelt; dat er school achter dit dansen zit! Maar het is ook niet veel meer dan school! De overigen zijn danseurs en danseuses, zooals wij ze in elk goed cabaret kunnen zien. de divertissements waren over het algemeen niet slechter maar ook niet beter dan de dansnummers op een gemengd pro gramma". Helene Bekefi bleek een danseres met temperament en met een mooi figuur +e zijn. maar voor de Spaansche dansen vond ik haar dansen toch te zwaar. Zij had blijk baar del „le diable au corps", maar het „corps" wilde toch niet altijd met den „diable" mee. Rikl Levi is een pittig, geestig danseresje, dat nog wel niet over veel techniek beschikt maar toch iets sterk persoonlijks op het po dium meebrengt. Haar ihet Valentin Fro man gedanste Cake-walk van Debussy behooren tot de beste en zeker amusant ste nummers. Max en Valentin Froman zijn goede, vlotte dansers, knap van figuur, '-lug en lenig van bewegen. De overigen waren sterren van mindere grootte. Er werd heel den avond gedanst met een liefde, een animo en vuur, alsof de zaal tot den laatsten stoel bezet was. De zeer weinige bezoekers toonden zich hiervoor terecht uitermate dankbaar. Vooral aan het slot na de allergeestigst uitgevoerde „Pas de deux" van Tschaikowski een poppendans door Margareta en Max Froman, riep het publiek Margareta Froman en haar ensem ble eenige maten terug. Nog eens^ het was een prettige, gezellige avond! J. B. SCHUIL. Het georganiseerd overleg Weèr instellen der Personeels commissie In het Georganiseerd Overleg voor ambte naarszaken is aan de orde geweest de vraag of het gewenscht is weer de Personeelscom missie in te stellen. Indertijd werd diecommissie ln het over leg ingesteld om aangelegenheden te be handelen van minder bèlang. Alleen de groo- te algemséne zaken zouden dan in het overleg komen. Later is die taak van de Personeels-com- missie voor een deel overgenomen door de dienstcommissies die aan verschillende be drijven en takken van dienst werden inge steld. Toch kon niet gezegd worden, dat de com missie geheel overbodig geworden was, om dat aan verschillende bedrijven en takken van dienst geen dienstcommissies weiden ingesteld. Het gevolg is, dat de kleine zaken die bedrijven en diensten betreffende niet meer aan de orde gesteld kunnen worden, omdat daarover in het Overleg geen bespre king wordt toegestaan. Volgens verschillende organisaties is de wenschelijkheid gebleken om de Personeels commissie opnieuw in liet leven te roepen. Het eigenaardige is, dat zij nooit officieel ontbonden is. In het Overleg' is evenwel besloten een be slissing uit te stellen tot na de afwerking van de Personeels-formatie. Het werd name lijk niet onmogelijk geacht, dat na de toe passing van de Personeelsformatie geen be hoefte meer bestaan zou aan de Personeels commissie. Van andere zijde vernemen wij, dat het niet onmogelijk wordt geacht, dat een oplos sing gezocht wordt door een gecombineerde dienstcommissie in te stellen voor de ver schillende bedrijven en diensten die nu te klein geacht worden voor het instellen van een afzonderlijke dienstcommissie. De opheffing der Ceintuurbaan Een brief van de Tram directie aan den Raad Op 12 Februari zond de E.NE.T. een brief aan den gemeenteraad, naar aanleiding van B. en W. dat zij voornemens waren aan den Raad voor te stellen de concessie aan de E.NE.T. in te trekken. B. en W. grondden dit voornemen op de om standigheid dat de exploitatie der Ceintuur baan werd gestaakt, waardoor het bepaalde in art. 7 der concessie van toepassing werd. In haar brief merkte de directie der E. N. E. T. onder meer op, dat: le. een deel der Ceintuurbaan (Station Koninginneweg) nog in exploitatie is. 2e. er aanleiding was bij de Intrekking overwegingen te doen gelden als bedoeld ln art. 5 der concessie en die bedoelen de exploi tatie op zoodanige wegen te doen staken waar de onderneming heeft bewezen, dat de onkosten niet worden goedgemaakt door de opbrengst. De directie herinnert dan aan de verschil lende onderhandelingen, die leidden tot het voorstel aan de Trammaatschappij de exploi tatie van enkele autobuslijnen op te dragen. Het tramnet zou gewijzigd worden. Deze wijziging behelsde de opheffing der Ceintuur baan en exploitatie van een lijn van de Leid- sehevaart naar het Station, die verbonden zou kunnen woiden aan de lijn Station- Schoten. Dit voorstel werd door den Raad verwor pen. Als gevolg hiervan kwam een nieuw voorstel, waarbij andere routes ders buslijnen werden aangegeven, terwijl enkele bepalingen aan de concessievoorwaarden werden toegevoegd. Uit de boelichting van het Raadsstuk bleek, dat zoowel B. en W. als de Tramcommissie zich de nieuwe buslijnen van het gewijzigde tram net hebben gedacht, waaruit dus andermaal kon worden afgeleid dat de wijziging van het tramnet de goedkeuring van E en W. en na aanneming van het voorstel ook van den Raad mocht verwerven. Het ligt voor de hand, aldus de directie, dat onze Maatschappij onder deze omstan digheden van oorcieel was, dat de wijziging van het tramnet vdie toch als grondslag voor de traceering der aanvullende autobuslijnen had gegolden) nu cok haar beslag kan krijgen al was er dan voor de Maatschappij reden af te zien van een verbouwing der smal spoorlij nen in deze gemeente Ten behoeve van de bestaande en zich niet uitbreidende tramlijnen zijn de aanzienlijke uitgaven voor een verbouwing niet langer verantwoord, welke uitgaven bovendien nog aanzienlijk verhoogd zijn door de asphaltee- ring van het Kennemerplein. Had de Tramdirectie dus gedacht dat na de gevallen Raadsbeslissing ook de tramwij ziging spoedig haar beslag zou krijgen, uit eindelijk bij het ln exploitatie brengen der buslijnen, die ten deele'de Ceintuurbaan zou den vervangen, het bleek dat daarop voors hands niet kon worden gerekend. Toen verdei' bleek dat de exploitatie der Ceintuurbaan tijdelijk onmogelijk zou wor den door de werken aan de Jans- en Manége- brug, heeft de Directie gemeend, tot ophef fing der Ceintuurbaan te moeten overgaan en tegelijkertijd de exploitatie van de lijn Stationsplein—Leldschevaart te moeten be ginnen, en waarmede dus uitvoering werd ge geven aan het door den Raad aanvaard plan. De stopzetting der ceintuurbaan is dus naar de meening der Directie niet in strijd met de feitelijke zienswijze e"n de beslissin gen van den Raad. Hav de gemeente voortzetting der exploi tatie van de Ceintuurbaan wenschelijk ge acht dan had zij deze niet door haar mede- deeling betreffende stopzetting van het tram verkeer over de Jans- en Manégebrug voor langen tijd onuitvoerbaar behooren te maken. Tenslotte meent de Directie op art. 3 der concessie te moeten wijzen, waarbij de ge meente zich verbindt geen concessie te ver- leenen voor tramwegen. loopende langs de zelfde wegen als waarin de geconcession- neerde tramlijnen zijn gelegen. Door de con cessie verleen ing aan derden voor autobus exploitatie wordt wel niet tegen de woorden van genoemd artikel gezondigd maar wel te gen de bedoeling er van. De Directie zal zich niet kunnen verzetten tegen de intrekking der concessie in verband met de opheffing der Ceintuurbaan maar meent zich er niet mee te kunnen vereenden indien daaraan eenige beslissing ter zake van het vervallen der waarborgsom zou wor den verbonden. jubileum van der voort. Heden vierde de heer H; j. van der Voort, werkman in dienst der Gemeentereiniging zijn 25-Jarig jubileum in gemeentedienst. Hij zal hedenavond gehuldigd worden, DE INFLUENZA. VRIJ VEEL GEVALLEN TE HAARLEM. Op 't oogenblik doen zich te Haarlem vrij veel gevallen van influenza voor, al is het aantal gevallen niet zoo groot als in verschil lende andere steden van ons land. Over 't algemeen is de ziekte te Haarlem niet van ernstigen aard. „Kan er iets tegen gedaan worden?" vroe gen wij een medleus. .Rustig doorleven en niet te veel ver moeien," was het antwoord. „Een vermoeid mensch is eerder vatbaar voor ziekte dan iemand die over* al zijn krachten beschikt. En dan: niet te lang en te laat op het ijs blij ven 1" Uit Haarlemmermeer wordt ons bericht: De griep heeft ook in alle deelen van den Haarlemmermeerpolder haar intrede gedaan. Honderden gevallen deen {zich voor, voor zoo ver bekend, gelukkig niet van ernstigen aard. Na 4 a 5 dagen zijn de meeste patiënten we der bijna geheel hersteld. CHRIST.-HIST. JONGEREN-ORGANISATIE. Bovengenoemde organisatie houdt Woens dag 27 Februari ter gelegenheid van haar driejarig bestaan een gezellige bijeenkomst in een der zalen van het Gemeentelijk Con certgebouw. De heer J. A. Bakker, lid der Tweede Kamer, zal een rede houden over het onderwerp: „Trouw adn het Christelijk- Historisch vaandel". De heer R. Soellaart luistert den avond met pianospel op. Na de pauze wordt opgevoerd het stukje „Hoog bezoek". Op 26 Maart zal Mr. Dr. A. A. van Rhijn voor deze organisatie spreken over het on derwerp: „Maatschappelijke - Bedrijf organi satie". JUBILEUM J. H. EUYBOOÜL Maandag jl werd bij de NaafcL Vennoot schap P. Bijvoet Cq's Bloembollenkwee - kerij en handel te Overveen op feestelijke wijze het feit herdacht, dat de heer J. H. Huyboom 40 jaar geleden bij haar in diens; trad. De heer Huyboom vervult op 't oogen blik de functie van meesterknecht op de t<> Bennebroek gelegen kweekerij der firma. Nadat de jubilaris, vergezeld van zijn echt- geiioote en dochter, door de feestelijk ver sierde pakplaats in het directiekantoor kwam, wercl hij daar te midden van het ge- heele personeel op hartelijke wijze toegespro ken door den oudsten directeur den heer A. Bijvoet Sr., welke der. jubilaris indertijd als kleinen jongen in dienst had genomen. Op hartelijke wijze memoreerde spreker enkele voorvallen uit. vroeger jaren en nadat hij den jubilaris zijn welgemeende gelukwen- schen had toegesproken, bood hij hem na mens de directie een fraai cadeau aan van blijvende waarde. Hierna werd nog her woord gevoerd door de beide andere direc teuren, uit wier toespraken bleek welk eer. sympathie men gevoelt jegens den jubilaris en hoe men de gedurende zijn 40-jarigen dienststaat bij de firma' verrichte werkzaam heden respecteert. Namens het personeel werden waardee- rende woorden gesproken o.a. door een mees terknecht welke ook reeds zijn 40-jarig ju bileum bij de firma heeft gevierd en welke den jubilaris namens het geheele personeoJ een geschenk aanbood als blijk van sympa thie zijner collega' Na nog enkele gezellige uurtjes te hebben doorgebracht waarbij de oude tijden nog eens konden worden opgehaald, begaf de ju bilaris zich huiswaarts om daar te midden zijner familiekring de verdere herdenking van dit feest te vieren. Stad door een orkaan geteisterd 20 personen gedood, 100 gewond NEW YORK, 25 Februari (Reuter) De stad Duncan (Missislppi) is hedenmiddag door een orkaan geteisterd. Er w len 20 personen gedood en minstens 100 g'.wond. NEW YORK, 26 Februari (Reuter) Omtrent den orkaan welke boven Duncan gewoed heeft wordt nog bekend dat volgens berichten welke aan het blad ..Age Herald" in Birmingham (Alabama) getelefoneerd zijn, er van de 690 bewoners der plaats minstens 100 gewond zijn. De helft der hui zen is afgebrand. NEW YORK, 26 Februari (N. T. A.) Tengevolge van de verwoesting van df tele graaf- en telefoonlijnen komen de berichten over de orkaan-catastrophe in Missouri en Noord-Oostelijk Texas slechts zeer langzaam binnen. Daar verscheidene plaatsen door de tor nado getroffen zijn is het aantal slachtoffers waarschijnlijk hooger dan aanvankelijk ge meld. Het aantal gewonden loopt in ds hon derden. Door de omliggende dorpen worden om vangrijke hulpmaatregelen georganiseerd De tornado is overigens zeer eigenaardig opgetreden. Een boer op het land zag hoe zijn huis door den storm werd weggeslagen terwijl zijn dochter ongedeerd door de ge opende staldeur naar buiten werd geworpen. Een ander werd uit zijn bed op zijn hof geworpen. De storm drukte groote petroleumtanken als papier ineen en veroorzaakte in de ge heele omgeving een petroleumregen. HET BLIJFT KOUD IN EUROPA. Behalve in Zuid-Italië. BERLIJN, 26 Februari (V.D.) De koude luchtmassa's, die Zaterdag en Zondag Bo ven Duitschland kwamen drijven zijn thans gevorderd tot aan de Main. Daar vroor het nog 1 a 2 graden. De temperatuur in Zuid-Duitschland kwam boven het vriespunt er valt sneeuw en op sommige plaatsen zells regen. De koude luchtmassa heeft zien ook boven Frankrijk en Engeland uitgebreid. In het grootste deel van Groot-Brittanni- vroor het hedenmorgen 13 graden, in Bel gië 4 tot 6 en in Nederland was de tempera tuur zelfs nog iets lager. Boven en in de om geving van de Middellandsche Zee is het weer nog altijd tamelijk zacht. Het warmst il het ln Zuid-Italië, waar de temperatuur he denmorgen 12 tot 14 graden boven hul was. AUTOBUS OP HET TROTTOIR GEREDEN. PARIJS, 26: Febr. (N. T. A.) Te Montpar- masse werd een autobus door een vracht auto aangereden. waardoor zij op,het trottoir tefecht kwam. Zes voorbijgangers werden hierdoor gewond: een van hen is in het zie kenhuis overleden. KOLENGEBREK IN DUITSCHLAND. GÖRLITZ, 26 Februari (V-D.) Het gebrex aan kolen en cokes te Goerlitz is tengevolge van de koude zoo nijpend geworden, dat d» overheid ingrijpende maatregelen heeft moeten nemen. VLIEGONGELUK. PARtjs, 26 Febr. (N. T. A.) In het depar tement Isère is een militair vliegtuig tegen een draad der hoogspanning gevlogen en omlaag gestort. De beide inzittenden werden zwaar gewond. IJMÜÏDEN. VIJF EN VLJFT1G JAAR GETROUWD. Den 1st en Maart a.s. is het 55 Jaar geleden zoo meldt het Vol», dat Nicolaas Engelhart en Maria Engelhart Kok in het huwelijk zijn getreden. Eeiden behoorden'-tot de allereerste inwoners van IJmuiden. Zfj genisten nog een goed^ gezondheid en daar Engelhart als duiker een grooten naam heeft gemaakt, zal het hun zeker niet aan belangstelling ontbreken. TNGEZONDEN MEDEDEFL'NGEN a 60 «ent» per regel. BILJARTEN. BEKERWEDSTRIJD BIJ „VRIENDENKRING" Aan den afvaiwedstrijd om den D.T.V.- beker, die georganiseérd worrit door de Haar- lemsche biljartvereeniging „Vriendenkring" In haar lokaal bij den heer Roefs aan den Kruisweg, nemen vijf clubs deel, waarvan twee uit Amsterdam en drie uit Haarlem, n.l. H.B.C., D.E.S. en Vriendenkring. De Amsterdamsehe vereenigingen zijn in de eerste ronde afgevallen, zoodat voor de tweede ronde alleen de Haarlemsche clubs overbleven. Hiervan speelden Maandagavond H B.C. en D.E.S. tegen elkaar in drie partijen. Het verloop was Maandag aldus: In de eerste partij ontmoetten elkaar W. Houtkooper (H8.Cen A. Bpauckman (D. E. 5.) Eerstgenoén-.de was dadelijk o dreef en nam daardoor de leiding. Ofschoon Brauckman niet op stcot was. volgde hij zijn tegenstander op den voet. Op het laatst raakte hij wat meer ten achter en terwijl Houtkooper op de 32ste beurt de 150 caram boles cadre vol maakte, noteerde Brauckman 107 in 31 beurten. Daarna stonden H. J. Metz (H.B.C.) en A. G. Lubbers (D.E.S.) tegenover elkaar. Deze partij verliep zeer spannend. Aanvankelijk waren beiden tamelijk op stoot. Later zakte het spel wat af. De H.B.C.'er blesf de leiding houden. Groote series bleven echter uit en toen Metz de 200 caramboles cadre bereikte stond zijn tegenstander op 173 in 34 beur ten. De laatste partij van dezen avond Hen tus schen H. Kuiner (D.E.S. en Deys (HB.C.i Het was spoedig te zien, dat ae D E.S.-speler in de meerderheid was. Mei kleine series vergrootte hij steeds zijn voorsprong en toen hij75 noteerde, had zijn paitner er 45 in 39 beurten! De voorloopige uitslag was. dat H.B.C. 395 en D.E.S. 355 caramboles behaalde, alzoo een verschil van 40 punten, ?oodat er van den totalen uitslag nog niets te zeggen valt. Blijf daar toch niet mee loopen. Akkers Kloosterbalsen zal Uw pijn onmiddellijk tot b;daren brengen. U snel behaaglijke ver lichting, kalmte cn rust bezorgen. „Geen goud zoo goed" SCHEEPSBERICHTEN Ares 24 Febr. te Bremen van Houston. Alcyone passeerde 23 ebr. Canar. Eil„ Rot terdam naar Buenos Ayres (verb.) Amazone 23 Febr. van New-York naar W.- Indië. Beemsterdijk 22 Febr. 17 u. 43 m. 250 mijl Z.-West van Valentia, Rotterdam naar Bos ton. Baralt. 23 Febr. te Panama van Guayaquil. Bovenkerk passeerde 25 Febr. Ouessant, Rangoon naar Rotterdam. Cottica 25 Febr. 2 uur te Havre van W.- Indië. vertrekt 21 u. naar Amsterdam. Deucalion 25 Febr. van Amsterdam naar Guatemala. Edam 25 Febr. te Bilbao, Rotterdam naar New-Orleans. Flora 23 Febr. te Curacao van New-York. Grijpskerk 23 Febr. te Beira van Rotterdam Heemskerk 25 Febr. van Kaapstad naar Mosselbaai. Karimata 25 Febr. van Amsterdam naar Antwerpen. Kambangan 25 Febra van Havre, Java n. Amsterdam. Lochkatrine 22 Febr. van Cristobal, Rot terdam naar de Pacifickust. Makian passeerde 25 Febr. Kaap Guarda- fui, Rotterdam naar Batavia. Moena 25 Febr. te Genua, Batavia naar Amsterdam. Polydorus passeerde 23 Febr. Perim, Bata via naar Amsterdam. Radnorshire 21 Febr. van Liverpool, Paci fickust naar Rotterdam. Riouw 24 Febr- van Sabang, Batavia n. Amsterdam. Rotti passeerde 24 Febr. Gibraltar, Bata via naar Amsterdam. Salawati 25 Febr. te Sabang, Amsterdam naar Java. Tjerimai 24 Febr. 21 u. van Tanger, Ba tavia naar Rotterdam. Texel 25 Febr. van Amsterdam naar Ham burg. Amsterdamsehe IBeurs Opgegeven door de Nationale Bankvereeniging DINSDAG 26 FEBRUARI 1929 1.3' uur l.4-> uur 5taataleeningen 4HpCt.Nederl.l91? lOCVe ;r 5 pCt, Nederl.-1919 5 Scheepvaart Oude Vaart.. - 82 L .-= Scheepvaart Unie,. 222H 223 Oude Boot. 94 Stoomvaart Nedert. 207 Marine Preierent 45H. 'ndustrieên Nederl. Kunstzijde. 380 379b. 151 151 L HolL Kunstzijde... 176 l. 175 L Margarine Unie. 354 35CH 354H Van Betkel's Patent 337 - 3:8 337 Intern. Viscose... 88 3em. Bezit Philips £45 845 849 ïnd. Onch Buiten'. Anaconda copper.. 270 O. United States Steel 183 Kali industrie 222H Ougree Marihave. 410 Bethlehem Steel... 97 X Bank Koloniale Bank. 2451 2451 Indische Bank. 173 17-H Gert. Handel Mij. 185 H Petroleum Koninkl. Petroleum 394H 194 J7H-33 27 H 5 H% - Cultuur Mij. H. V. A 655 655 658 386 t8 r. CultuurMij.Vorslen Ito i. Mijnbouw Algem. Exploratie 234 23! 235 305 208 Tabak 450 453 450 453 515 515 551 5:8 222 221 -223 Rubber 182 '84H-185 Deli Batavia Rubber 210 2i 5H Intercom. Rubber '-Va - Amsterdam Kubbei 291 ?CM ;Ö3 Amerika Southern Rails. 74 Comm. Milwaukee 3tVa Prelerent idem. 574* Canadian Pacific. 255

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2