RAADSVERGADERING. BINNENLAND SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 1 MAART 1929 HEEMSTEDE Langdurig debat over den steun aan werkloozen in de langdurige vorstperiode. De handelingen van B. en W. goedgekeurd. Verworpen een voorstel van Mevrouw Bigot om aan de werk- loozen een uitkecring ineens van 25.te vcrleenen. De onbillijkheid in de tramtarie ven. De Burgemeester dankt voor de hem gebrachte buide op zijn jubileumsdag. Openbare vergadering van den gemeente raad van Heemstede op Donderdag 28 Fe bruari, des avonds acht uur. Voorzitter: Jhr. J. P. W. van Doorn, bur gemeester. Afwezig ls wethouder Jhr. A. van de Poll met kennisgeving. Benoeming onderwijzend personeel Tot onderwijzer aan de U-L.O-school aan den Bronsteeweg wordt benoemd de heer W. H. Birkenhager, onderwijzer aan de U. L. O- school te Heiloo; tot onderwijzeres aan de openbare lagere school aan den Voorweg wordt benoemd mej. M. Boudewijn, tijdelijk onderwijzeres te Heemstede. Bestrijding van de gevolgen der koude. De Voorzitter deelt mede dat B. en W. in verband met de voortdurende koude een extra uitkeering hebben verstrekt aan georganiseerde en ongeorganiseerde werkloo- zen en daarmee geiijkgestelden, waartoe zij nog geen toestemming aan den raad hebben kunnen vragen, omdat na de laatste raads zitting niet voorzien kon worden, dat de tijdsomstandigheden zoo moeilijk zouden worden. Kennende den goeden geest van den raad. hebben B. en W. evenwel vertrouwd, dat de raad dit wel zou goedkeuren. Spreker deelt dan mede, welke gelden zijn uitgege ven. Het blijkt, dat de toeslag van 2-50 tot 4.per week verhoogd is; ook kregen de belanghebbenden 0.50 per kind beneden 14 jaar. Hoewel B. en W. er ook altijd op heb ben aangedrongen dat de arbeiders zich moe ten verzekeren, hebben zij toch gemeend in dezen abnormalen tijd het bestaande ver schil in uitkeering tusschen georganiseerden en ongeorganiseerden niet zoo groot te moe ten maken. Spreker vraagt den raad mach tiging nog eenigen tijd met deze uitkeerin- gen voort te gaan. Maar vóórdat de Burge meester den raad daartoe in de gelegenheid stelt deelt hij mede. dat ingekomen is een brief van het raadslid Mevrouw Bigot, waarin zij meedeelt, dat er in de gezinnen van werkloozen en daarmede geiijkgestelden een groote financieele achterstand Ls ont staan tengevolge van de langdurige vorst periode, met als gevolg daarvan verhoogde uitgaven voor kleeding, verwarming en voedsel, gepaard gaande met werkloosheid. Daarom stelt Mevrouw Bigot voor, de extra ujtkeeringen nog geruimen tijd te handha ven en om aan belanghebbenden een bijdrage ineens uit te keeren, teneinde den achter stand zooveel mogelijk in te halen. Mevrouw Bigot licht het voorstel toe. Zij merkt op, dat elke huisvrouw kan weten hoe moeilijk het in dezen tijd is om met een klein inkomen rond te moeten komen. De nood in de gezinnen van de werkloozen is zeer groot geworden- Spreekster kent werk loozen, die al van November af van een te laag Inkomen moeten leven. Aan alles komt tenslotte een tekort in die gezinnen. Me vrouw Bigot stelt dus voor, de extra uitkee- ringen nog vier weken te handhaven en aan de werkloozen een uitkeering ineens van 25 te verleencn. De heer Van Unen drukt er zijn leed wezen over uit, dat Mevrouw Bigot niet be gonnen is met een woord van dank aan B. en W. te brengen, voor wat zij al voor de werkloozen gedaan hebben. Spreker vindt het vreemd, dat Mevrouw Bigot met deze voorstellen gekomen is. wetende dat B. en W. te dien opzichte zoo paraat ziin. De raad zal volgens sprekev de maatregelen van B. en W. stellig goedkeuren. In gelijken geest spreken de heeren Van der Erf. De Boer, Van der Linden, Vring en Kwak. Volgens den heer D e B o e r is de nood te Heemstede niet zoo groot, als Mevrouw Bigot doet voorkomen. De heer Van der Linden zegt, dat de werkloozen zelf zeer tevreden zijn met wat B. en W. voor hen deden- De heer Kwak keurt het af, dat Mevrouw Bigot uit. deze treurige toestanden politieke munt voor haar partij tracht te slaan. Spre ker zal haar voorstellen niet steunen, want dan zouden de werkloozen er nog slechter aan toe zijn. De Voorzitter dankt voor de hulde, aan B. en W. gebracht. Hij ontraadt aanne ming van de voorstellen van mevrouw Bigot en merkt op. dat B. en W. stellig naar bevind van zaken zullen handelen, preker wil voor al geen vasten termijn vaststellen, omdat dit verkeerde verwachtingen zou opwekken. B. en W. zullen menschlievend optreden. Mevrouw Bigot repliceert nog in het kort; met kracht wijst zij de beschuldiging af, dat zij haar voorstellen uit politieke over wegingen zou hebben ingediend. Zij trekt na de toezegging van B. en W., dat zij nog geruimen tijd met het verstrekken van extra uitkeer in gen zullen voortgaan, haar voor stel betreffende het stellen van een termijn van vier weken terug. Zij handhaaft echter haar voorstel tot het verleenen van een uit keering ineens. Spreekster merkt tenslotte nog op, dat zij wel degelijk waardeering heeft voor wat B. en W. gedaan hebben. Zij ziet echter niet in, waarom men zoo buitenge woon dankbaar moet zijn. Als er nood is. dan m o e t de overheid ingrijpen. De arbeiders, die graag willen werken, maar dit niet kun nen. hebben recht op steun. Het woord „liefdadigheid" is uit den booze. Nadat nog eenige leden in tweede instan tie het woord hebben gevoerd, wordt het voorstel van mevrouw Bigot in stemming gebracht en met bijna algemeene stemmen verworpen. Alleen mevrouw Bigot stemt vóór. De raad vereenigt zich dus met de han delingen van B. en W. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. inzake een overeenkomst met de gemeen te Haarlem betreffende het Middelbaar en Voorbereidend Hooger Onderwijs. Kosten instandhouding bij zondere scholen voor 1929. B en W stellen "oor. het bedrag van het v v voor 1929 v2"t ie stellen als volg.: Nic. Beetsschool Voorweg l.o. 544; St. Jozeschool Heerenweg l.o. 2864: St. Augusti- nusschool Molenwerfslaan l.o. 2712; St. Antoniusschool Kerklaan l.o. 2168.idem u.l.o. 1152. Wordt goedgekeurd. Zonder hoofdelijke stemming vereenigt de raad zich mc-t het voorstel tot wijziging van het besluit inzake steun aan „Heemstede's Belang". Verbreeding Glipperweg. B. en W. stellen voor, van de heeren W. de Wilde, J. Bonkenburg en C. E. de Vries, eige naren van de perceelen Glipperweg 28, 30 en 40, eenige strooken grond te aanvaarden, be stemd voor wegverbreeding. Wordt goedgekeurd. Destructie van afgekeurd vee en vleesch. B. en W. stellen voor, met de N.V. Thermo- Chemische Fabrieken te Amsterdam een overeenkomst aan te gaan betreffende de onbruikbaarmaking van afgekeurd vee en vleesch. Wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer R ij k e s vraagt, of B. en W. er bij de directie van de N. Z. H. T. M. op wil aan dringen, de onbillijkheid uit den weg te rui men, dat de ingezetenen van Heemstede een duurder tarief moeten betalen, dan de inge zetenen van Bloemendaal. De Heemsteders moeten vijftien cent betalen om in Haarlem te komen en de Bloemendalers slechts tien cent. De Voorzitter zegt toe, dat het college het nog eens voor de zooveelste maal met de tramdirectie zullen probeeren. Mevrouw Bigot bepleit, om gedurende de hevige kou aan het personeel van Openbare Werken 's middags een langeren schafttijd dan een uur te geven. Voor velen is die korte tijd te bezwarend. Wethouder Droog antwoordt, dat hij reeds in den geest van mevrouw Bigot is werkzaam geweest. Mevrouw Bigot vraagt, of B. en W. met een voorstel willen komen, om de verorde ning inzake de werkloozenuitkeering te wij zigen, teneinde te voorkomen, dat werk loozen na Mei naar het Burgerlijk Armbe stuur worden verwezen. De Voorzitter zegt toe, dit in de ver gadering van B. en W. ter sprake te zullen brengen. De heer De Boer stelt voor, op de Alge meene Begraafplaats een bord te plaatsen, waarop staat, dat men zich voorkeur met gedekten hoofde over de begraafplaats moet bewegen, omdat het voor veler gezondheid gevaarlijk is, met ontbloot hoofd aan een graf te staan. De Voorzitter betuigt nog eens in deze openbare raadszitting zijn dank aan de raadsleden en aan allen, die zijn jubileum dag zoo mooi hebben gemaakt. Applaus). Te half tien gaat de raad in gesloten zit ting ter behandeling van ontheffingen van aanslagen der Plaatselijke Inkomstenbelas ting. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. tAii fusp dn&iq[t STAKING IN DE GOUDSCHE AARDEWERKINDUSTRIE GEëINDIGD. VOORSTELLEN DER WERKGEVERS AANVAARD. De staking bij de Goudsche aardewerkin dustrie, die sinds September duurde en waar bij 400 personen betrokken waren, is heden middag plotseling geëindigd, daar in de ge houden vergadering van de arbeidersorgani saties en dank zij de bemiddeling van den heer J. A. Donker, wethouder der gemeente Gouda, de door de werkgevers ingediende voorstellen zijn aanvaard. Aan de arbeiderseischen is voor een groot deel tegemoet gekomen o.a. in de toekenning van een minimum-loon. De arbeid in de vier bij het conflict betrokken fabrieken zal suc cessievelijk worden hervat. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. In de stad heerscht groote vreugde aldus de Telegraaf. HET TREINONGEVAL BIJ DE VINK. UITSPRAAK IN DE ZAAK.LOBO. Woensdag heeft de rechtbank te Utrecht vonnis gewezen in de procedure welke tegen de Nederlandsche Spoorwegen aanhangig is gemaakt door de nabestaanden van het echt paar Lobo, naar aanleiding van het spoor wegongeval bij de Vink. De Rechtbank begroot de aan Benjamin Richard Lobo toekomende vergoeding op één jaarlijUsche termijn van 1500 en op zes jaarlijksche termijnen van 1900 met dien verstande dat deze termijnen jaarlijks bij vooruitbetaling, telkens op 10 Sept. moe ten worden voldaan. De rechtbank wees af het van weerszijden meer of anders gevor derde en veroordeelde gedaagde in de geding- kosten. met dien verstande dat de tot deze uitspraak gevallen kosten, eischer zal dra gen zijn eigen kosten en driekwart der kos ten van gedaagde, welke laatstbedoelde kos ten tot deze uitspraak worden begroot in het geheel op 338.85, zijnde driekwart van het bedrag mitsdien 254.13. RAMP AAN DEN HOEK. Letlandsche deelneming. De gezant van Letland heeft aan de Ne derlandsche regeering een chéque ten bedra ge van 5000 Lot doen toekomen, welk bedrag door den Raad van ministers van Letland ter beschikking is gesteld van de nagelaten be dekkingen der bemanning van de Neder landsche reddingboot ..Prir.s der Nederlan den", welke omgekomen is bij haar held haftige pogingen tot redding van de schip breukelingen van het bij den Hoek var. Holland gestrande Letlandsche stoomschip „Valka" aldus het Hbld. IN DE KOUDE. GROOTE RIVIEREN NOG STEEDS DICHT. Men meldt ons uit Arnhem: Woensdagmiddag is in den Rijn voor de stad een enorm groot stuk ijs losgeraakt en stroomafwaarts gedreven, ten gevolge waar van de nog aanwezige stukken van den schipbrug ernstig in gevaar werden gebracht. Het stuk ijs zette zich vast juist voor het drukste kadegedeelte, daar waar de stoom bootonderneming „Concordia" haar opslag ruimte voor goederen heeft. Voortdurend braken van het groote stuk ijs groote schollen af en deze beukten tegen de brugstukken, die men in allerijl met eenige zware kabels aan den wal vastlegde. Intusschen moest de veerdienst worden ge staakt, daar het brugstuk waarmede een veerdienst werd onderhouden niet bestand zou zijn tegen de groote ijsschollen, die in vrij snelle vaart afdreven. Het werkvolk van de Arnhemsche Stoom sleephelling kon niet naar de scheepswerf, zoodat de directie besloot het werk stop te zetten. Een gedeelte van de arbeiders werd ge bruikt als „ballast" op de stoomboot „Con cordia VI" waarmede getracht werd door de ijsmassa heen te breken, hetgeen op het mo ment, dat wij dit schrijven, tot 3 maal toe gelukte. Een behoorlijke doortocht kon ech ter niet worden gemaakt. Inmiddels groeide het aantal menschen en wagens, dat over den Rijn moest met den minuut aan. Aan de stadszijde stonden hedenmiddag zeker 40 a 50 auto's en karren, te wachten op het mo ment, dat de veerdienst zou kunnen worden hervat. Om 5 uur stonden ze daar nog Slechts een enkele maal voer het brugstuk over en dan konden slechts enkele wagens mee. De belangstelling voor het gebeurde was groot. Geregelde postdienst naar Urk. Urk heeft thans een dagelij ksche dienst met auto's op Kampen. Vandaag zijn 21 zak ken post aangevoerd. Verschillende sleden met levensmiddelen gaan dagelijks naar Kampen en Enkhulzen. Twee auto's uit Enk- liuizen, een auto uit Amsterdam en vijf schaatsenrijders uit Sneek en Lemmer zijn gisteren naar het eiland gereden. «Op Schiermonnikoog. De bemanning van het K. L. M. toestej, dat gisteren op Schiermonnikoog geland is met de post voor de geïsoleerde bevolking, is hartelijk door de burgerij onthaald. De bur gemeester heeft den vlieger Sillevis toege sproken, wien hij namens de burgerij een koperen tabakspot, waarop een afbeelding van Schiermonnikoog voorkomt, aangeboden heeft. Ook de mecanicien heeft rookgerei ten geschenke gekregen. Weer bij Dordt over het ijs. De sleepbooten, die getracht hebben voor de poort van het veer Dordrecht—Zwijn- drecht een vaargeul door het ijs te breken, hebben gisteren haar pogingen gestaakt. De geheele geul, die bijna tot den Zwijndrecht- schen oever reikte, is weer dichtgevroren. De overtocht naar Zwijndrecht geschiedt van Dinsdagavond 6 uur af weer over het ijs. Men heeft tegenover de pontonnierskazerne te Dordrecht en bij de loskade te Zwijndrecht opritten gemaakt. De overtocht is voorlooplg voor voetgangers, meldt de N. R. Ct. Te Lobith. Woensdagmiddag hebben geniesoldaten het ijs in de haven van de scheepswerf De Hoon te Lobith laten springen om de schepen die nog gedeeltelijk buiten liggen voor de haven, in veiligheid te brengen. GRIEP ONDER DE MILITAIREN. UITSTEL VAN OPKOMST. Het uitstel van opkomst van dienstplichti gen der landmacht, die 18 of 25 Februari jJ. moesten opkomen ter inlijving, voor eerste oefening of voor herhalingsoefeningen, wordt in verband met de nog steeds heerschende gevallen van griep onder de militairen, voor- loopig met 14 dagen verlengd. De opkomst van dienstplichtigen der land macht, die 4 of 11 Maart a.s. moeten opko men voor herhalingsoefeningen, wordt om dezelfde reden voorloopig veertien dagen uit gesteld. De hier bedoelde dienstplichtigen kunnen evenwel aan den Minister van Defensie het verzoek doen om zoo spoedig mogelijk op te komen. In dit verzoek, hetwelk ten spoedigste moet worden ingediend, behooren duidelijk te worden vermeld, de naam. de voornamen de lichting, het corps, het garnizoen van op komst, het volledig adres, welke dringende reden voor het verzoek bestaat, alsmede of de dienstplichtige voor eerste oefening of voor herhalingsoefeningen moet opkomen. In geval van opkomst voor eerste oefening moet in het verzoekschrift ook de gemeente van inschrijving vermeld worden. TROTZKI NAAR NEDERLAND. CONFERENTIE TE AKEN. De heer Sneevliet deelt aan het Volk mede, dat op 17 Februari te Aken, op initiatief van den Duitschen Lcninbond, een internatio nale bijeenkomst heeft plaats gehad, waar vertegenwoordigers uit Duitschland, België, Frankrijk en Nederland aanwezig waren. Voor Nederland waren vertegenwoordigd de groepen, behoorende tot R. S. P.. N. A. S. en het tijdschrift „De Nieuwe Weg". Besloten werd te onderzoeken welk der aanwezige landen het best geschikt is Trotz- ki tot verblijfplaats te strekken. Niet uitgesloten is dus, dat, wanneer men tot de conclusie komt, dat Nederland aan de gestelde voorwaarden voldoet, onze regeering te eeniger tijd, hetzij van Trotzki persoonlijk of van andere zijde, het verzoek bereikt de grenzen voor hem open te zetten. CHARLIE'S ZIEKTE. TOESTAND ERNSTIGER GEWORDEN. Naar uit Los Angelos gemeld wordt, is de toestand van Charlie Chaplin ernstiger ge worden. aangezien er een complies'ie van de vergiftiging is Ingetreden. De behande lende geneesheeren achten zijn toestand 1 niet zonder gevaar. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Het was Billy droef te moede. In het hol van den grooten beer, „Och, wat zal me nu gebeuren, 'k Zie mijn moe misschien niet weer." Toen kwamen twee beertjes aangeloopen, Naderden onzen kameraad. Teen hij schrok, zei één, kalmeerend: „Waarom maak je onzen Pa zoo kwaad?" ,,'k Weet bet heusch niet, lieve beestjes. Je Pa likte onze borden af" „Is het anders niet, beste jongen, Dan is zeker groot jouw straf. Maar we zullen je wel helpen. Houd er gerust den moed maar in. We zullen wel een middel vinden, Wis komt ons iets in den zin." Billy schijnt altijd een vriend te vinden op het juiste moment, hè. „NAARDEN" EN DE HEROÏNE. Thans heeft de chemische fabriek „Naar- den" van den officier van justitie te Rot terdam bericht ontvangen, dat in zake de be kende inbeslagneming van een kist heroïne door de politie in Maart 1928, niet tot vervoi ging zal worden overgegaan, aangezien geen wetsovertreding heeft plaats gehad, meldt de Tel.. Het is nog onbekend, wat met de inbeslag genomen kist heroine zsl gebeuren. De fa briek heeft de kist nog niet terugontvangen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. c/s£f geeft geur en smaak |J lart uwdageljjkscH I glaasje- CATZ ZOON VAN PEKELA, C RONINSEW. I Aagtekerk 27 Febr. van Hamburg naar Bremen. Alderamin 27 Febr. van Yokohama, Rot terdam naar Japan. Aldabi 27 Febr. te Montevideo van Rot terdam. Agamemnon passeerde 27 Febr. 19 uur Azo- ren, W.-Indië naar Amsterdam. Amsterdam 27 Febr. te Callao van Am sterdam. Albireo 27 Febr. van Port Harcourt naar Degama. Bacchus 27 Febr. te New-York van West- Indië. Burgerdijk 25 Febr. van Philadelphia naar Rotterdam. Breda 26 Febr. van Pto., Chicama naar Manta. Bintang 26 Febr. te Singapore van Bel- lingham. Burgerdijk 27 Febr. te Baltimore van Rot terdam. lEdam 27 Febr. van Coruna, Rotterdam n. New Orleans. Eemdijk 28 Febr. van Rotterdam naar Hamburg. Gemma passeerde 27 Febr. Gibraltar, Rot terdam naar Japan. J. P. Coen 27 Febr. te Southampton, Am sterdam naar Batavia. Kota Baroe passeerde 28 Febr. 9 uur Dover Rotterdam naar Batavia. Klipfontein 26 Febr. van Port Said naar Genua, Beira naar Rotterdam. Lochgoil 25 Febr. van Cristobal, Pacific- kust naar Rotterdam. Madoera passeerde 27 Febr. Perim, Batavia naar Amsterdam. Moena 27 Febr. van Genua, Batavia naar Amsterdam. Melampus 26 Febr. te Port Said, Liverpool naar Batavia. Mampawa passeerde 27 Febr. Beachy Head, Amsterdam naar Java. Montherland 28 Febr. van Amsterdam n. Hamburg. Menado 28 Febr. te Genua, Rotterdam n. Batavia. Oostkerk passeerde 26 Febr. Perim, Japan naar Rotterdam. Orania passeerde 28 Febr. Portsmouth, Amsterdam naar Z.-Amerika. Peursum passeerde 27 Febr. Dover, Am sterdam naar W.-Indië. Rietfontein 26 Febr. van Kilindini naar Rotterdam. Randfontein 28 Febr. van P. Elizabeth n. Kaapstad. Rotti 27 Febr. 10 u. 17 m. 110 mijl Zuid van Land's End, Batavia naar Londen en Rotter dam. Rhea 28 Febr. te Hamburg van Amster dam. Sommelsdijk 28 Febr. te Rangoon van Rot terdam. Schierk 27 Febr. van Colombo, Calcutta naar Rotterdam. Sumatra 28 Febr. te Amsterdam van Ant werpen. Samarlnda 21 Febr. te Batavia van Rotter dam. Tjerimai passeerde 27 Febr. 18 u. Ouessant Batavia naar Rotterdam. Tjerimai 1 Maart 8 uur van Batavia te Rotterdam venvacht. Tabanan 28 Febr. 1 uur van Suez, Rotter dam naar Batavia. Vulcanus 27 Febr. te Duinkerken, W.-Afrlka naar Amsterdam. Vondel 26 Febr. van Duala naar Calabar. Waaldijk 28 Febr. te Hamburg van Rot terdam. IJstroom 27 Febr. van Freetown naar Am sterdam. Garoet 28 Febr. te Londen, Batavia naar Rotterdam. Meerkerk 28 Febr. van Rotterdam naar Hamburg. Radnorshire 28 Febr. van Londen. Pacific- kust naar Rotterdam. ZATERDAG 2 MAART HILVERSUM, 1071 AL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert dool het A.V.R.O-Trio. Uitz. volgens opgave v. d. A.V.R.O. 2.00 Aansl. v. h. Theater Tuschinsky te Amsterdam. Orkest o.l.v. M. Tak. 4.00 Ita- liaansche lessen. 5.00 Fransche lessen. 6.00 Concert door het A.V.R.O.-Trio. 6.45 Duitsche lessen. Uitz. volgens opgave v. d. V.A.RJL 2.00 Opening van het nieuwe V.A.R.A-ge- bouw te Hilversum. Medew. van W. Andries- sen. 5.00 Verhaaltjes, versjes en liedjes voor de kleintjes door W. v. Capellen. 5.45 Popu lair concert door een klein orkest o.l.v. H. de Groot. 6.30 „Intermezzo". 8.00 Uitz. v. d. verg. v. d. Ned. Bond v. Pers. in Overh.dienst, ter gelegenheid v. h. af scheid v. d. Bondsvoorz. N. v. Hinte. Muziek- ver. „Voorwaarts". Klein Koor „De Stem des Volks" te Amsterdam, o.l.v. A. Krelage. W. v. Capellen, declamatie. Spr. F. v. Meurs, secr. v. bovengen, bond. 10.00 Persber. 11.30 Slui ting V.A.R.A.-programma. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsl. KRO 12.30 KRO. Concert, door het KRO-Trio. 3.00 Kinderuurtje o. 1. v. Mevr. Nuwenhuis v. d. Rijst. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Spr. M. K. Gerisch: Het Zwarte Woud. 6.40 Gra mofoonmuziek. 6.50 Kath. Berichten. 7.00 Engelsche les. 7.30 Kniples. 8.00 Spr.: Pater P. Knops S. A. H.: De Godsdienst der Naf- faras. 8.20 Concert. Het Amsterdamsche Sa- lonorkest o. I. v. F. Boshart. v. Buggenum^ zanger. 9.30 Nieuwsber, DAVENTRY, 1562 AF 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing: Home drèsa making. 1.20 Carlton Hotel Octet. 2.20 Beeld- uitz. 3.15 Voetbalwedstrijd om de F. A.-cup, 5.00 Balladenconcert (sopraan, fluit). 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Beethoven 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Rugby-wedstrijd. 7.50 Liederen van Eric Costes. H. Eisdell te nor D. Wied. viool. 8.20 Leicester Fanfare- feest. Concert van verschillende fanfare corpsen. 9.20 Nieuwsb. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuwsb. 9.55 Orkestconcert. K. Lark, bariton. 10.50 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 AL 12.50 Dansmuziek door de „Ixes". 4.05 Dansmuziek. Joss Ghislerey Symphonlans. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Variété. 9.20 Dansmuziek. „Les Ixes". LANGENBERG 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoon muziek. 12.25 Orkestconcert. 5.05 Gramofoon muziek. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1649 AL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert 4.50 Le zingen. 7.20 Stude des Landes. Medewerken den: Max Nahrath (piano), Gerta Breyne Dicken (mezzo-sopraan) Gerd Fricke (voorlezing van „Bauernhochzeit" uit „Pal lieter" van Felix Timmermans). 8.20 Orkest- concert. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 10.20 Gramophoonplaten 3.50 Orkestcon cert. Bernhard Pakschtat (zang) 4.50 Con cert. 7.20 Concert. Toespraak door Senator Dr. Apelt. Feestrede door Prof. Camiilo von Klenze. Karl Schurz herdenking. 8.50 Con cert m. m. v. het Norag- en Scarpa Orkest. Willi Hagen (conférencier). BRUSSEL 511.9 AI. 5.20 Dansmuziek 7.05 Piano-recital. 7.20 Gramophoonplaten. 8.35 Orkestconcert. Al- bert Sabbe (hobo), Jules Vincent (piano). 10.35 Dansmuziek. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Adverf.-Bureau) TEMPEL! ERSSTR 32 Telefoon 10209 Wm

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14