NEDERL. VOETBALBOND De competitiewedstrijden na twee maanden stilstand weer voortgezet. Toch vele wedstrijden uitgesteld we gens te harde velden. H. F. C. wint na een weinig fraaien wedstrijd met 21 van Ajax. Blauw Wit verliest een punt tegen H. B. S. Ook de wed strijd V. U. C.Hilversum eindigt met een gelijk spel. D. E. C. vestigt zich vaster op de eerste plaats. Schoten verliest met den oneven goal van Alphia. OVERZICHT Heelemaal ongelijk heeft de competitie leider van den Ned. Voetbalbond toch niet gehad, toen hij de vorige week besloot, om nu eens niet alle wedstrijden officieel af te gelasten. Het veld van H. F C. ten minste was, hoe wel het natuurlijk lang niet zacht bleek vrij goed bespeeldbaar. V/el was het heel jammer, dat de toegang tot het terrein heel slecht was. Bij de hekken lag een dikke moddor brei, die men nood zakelijk door moest om cp het terrein te ko men? En het toeval wilde, dat er juist een groote hoeveelheid toeschouwers kwam. om den strijd tussohen H. F. C. en Ajax gade te slaan. De strijd was reeds lang aan don gang, toen nog dikke drommen elkaar in de modder verdrongen om zoo spoedig mogelijk de contrólo te kunnen passeeren. Do strijd is wel eenigszins tegengevallen. Het. was duidelijk te zien dat de spelers on geoefend waren. Bovendien ontbrak bij Ajax Jan de Natrls en bij H. F. C. Van Haeren en Jongeneel. Toch hebben ze allen hun bc3t gedaan. H. F. C. won vrij gelukkig. De uit slag had evengoed andersom kunnen zijn. Enfin,. H.F.C. kan de beide puntjes best ge bruiken. Maar Ajax staat weer op de onderste plaats en ais ze blijft spelen, zooals ze gis- steren aan de Spanjaardslaan deed, dan zal ze er plet gauw af komen. Blauw Wit heeft tegen H. B. S. weer een kostbaar puntje verloren en ook de wed strijd V. U. C.Hilversum eindigde met een gelijk spel. Haarlem trok Zondag met elf spelers, drie invallers en eenige bestuursleden naar Am sterdam, omdat van de zijde van V. V. A. geen bericht ontvangen was, dat het terrein v/as afgekeurd. Toen de roodbroeken echter ter plaatse arriveerden vonden ze wel een terrein vol met stukken ijs, maar geen te genpartij en geen toeschouwers. Het bleek, dat de wedstrijd niet doorging! Een vervelende en kostbare teleurstelling voor Haarlem. D.E.C. heeft met niet minder dan 90 van Baarn gewonnen. Het zal niet gemakkelijk vallen, de Amsterdammers van de eerste plaats te verdringen. Schoten moest met een kleine nederlaag van Alphen terug komen. Wat P. S. V. dit seizoen bezielt weten we niet. Maar een feit is het. dat de Philipsmar.- ,r;en nog steeds ongeslagen zijn. Ze bobben het nu weer klaar gespeeld om nog wel in Breda met 5—1 van N.A.C. te winnen! Lat belooft wat in de kampioenscom- petitie! De Uitslagen. AFDEEL ING I. Eerste klasse. v. u. cHilversum H. F. C.—Ajax 2de klasse B. D. E. C.Baarn 3de klasse C. AmstelKennemers 3e klasse D: Alphia—Schoten Reserve 2e klasse A Alcm. Victrix II—Blauw Wit III AFDEELING Iï lste klasse. Blauw WitH. B. S. Reserve le klasse. C. V. V. IIXerxes II AFDEELING n le klasse. N. V P P. g. v. Ranglijstjes. AFDEELING I. Eerste klasse: 3—3 2—1 9—0 0—4 1—0 4—1 2—2 0—4 gesp gcw. gel. verl. pnt. v. t,eg A. D. O. 11 7 2 2 16 31—17 V. U. C. 12 7 2 3 16 37—31 Hilversum 14 7 2 5 16 35—36 Sparta 10 6 2 2 14 31—15 Hermes 11 5 2 4 12 34—34 H. F. C. 12 4 4 4 12 23—23 R. C. H. 11 5 1 5 11 24—29 •Stormvogels 12 3 1 8 7 17—25 TT. V. V. 11 2 2 7 6 24—39 Z.jnx 12 2 2 8 6 23—31 Twoedc klasee B. D. E. C. 15 10 2 3 22 4819 Spartaan 15 9 2 4 20 37—25 Iï. V. C. 16 8 4 4 20 42—43 Haarlem 13 6 4 3 16 44—35 Zandvoort 15 5 5 5 15 34—38 Bloemendaal 14 6 2 6 14 34—36 Baarn 15 6 2 7 14 29—39 V >0\' 15 4 3 8 1! 32—37 P TC. 13 3 1 9 7 23 -35 V. V. A. 13 1 3 9 5 1938 AFDEELING II. Eerste klasse. Blauw Wit Feljenoord E D. O. V. S. V. Gooi r. F. c. D. F. C. H. B. S. H. V. V. Excelsior 12 8 2 2 18 29—17 10 7 2 1 16 36—20 12 6 Z 4 14 31—20 13 4 4 5 12 23—28 11 5 1 5 11 27—24 4 3 5 11 28-26 12 5 1 6 11 33—38 12 4 3 5 11 22—26 11 3 2 6 8 27—29 11 1 2 8 4 18—48 EERSTE KLASSE. H. F. C.—Ajax (2—1) Zoo heeft dan eindelijk op 3 Maart H.F.C. haar eersten competitiewedstrijd van dit jaar gespeeld. Daar Ajax in den regel door vele supporters vergezeld wordt en er geen plaatselijke concurrentie was, had een talrijk publiek zich naar de Spanjaardslaan be geven. Het terrein was vrij goed bespeelbaar, hoewel het door de ontdooide bovenlaag nogal glad was. Beide partijen telden invallers. Ajax miste o.a. De Natris, terwijl bij H.F.C. Van Haeren en Jongeneel ontbraken. Mr. Van Bisselick had de leiding. Moeilijk werd het hem niet gemaakt, want beide par tijen speelden zeer fair. Wat den uitslag betreft, het had evengoed andersom of gelijk spel kunnen zijn, want veel Is elkaar niet toegegeven. Over het geheel genomen was de onge oefendheid duidelijk merkbaar. Vóór rust word er af en toe nogal eens aardig ge speeld. na rust echter trad de ongeoefend heid duidelijk naar voren. Toen H.F.C. circa een kwartier vóór tijd de leiding kreeg, kwa men de Amsterdammers geweldig' opzetten en in deze periode bleek weer eens duidelijk de waarde van Van der Meulen voor het H.F.C.-elftal. De thuisclub had het volgende elftal: Van der Meulen, Wamsteker, Van Baasbank, Reuvekamp Gllle, v. d. Lee, Lamp, Van Wijk, De Ruyter, Van Renesse, Miezérus, Van den Berg. De eerste aanval Is voor Ajax, doch deze strandt op buitenspel. Ajax houdt het spel vrU kort, terwijl H.F.C. b'ijkbaar eerst nog aan de terreinomstandigheden moet wen nen. De geroutineerde spelers treden het meest op den voorgrond; bij Ajax zijn dat Van Kol en Volkers, bij K.F.C. Wamsteker, terwijl ook Lamp een goede partij speelt. Over het algemeen wordt er weinig ge schoten. Alleen Van Renesse maakt hierop een loffelijke uitzondering. Om beurten geven De Boer en Van der Meulen fraaie keeperstalenten te zien. Is Ajax iets meer in den aanval, de uitvallen van H.F.C. blijken hoogst gevaarlijk. Zoo verstrijkt ongeveer een half uur, waarna Ajax na goed spel van Strijbos succes heeft. (0—1). De H.F.C.'ers gooien er nu een schepje op; nog voor rust is de gelijkmaker daar.' De'ze kwam door Miezérus uit een hoekschop. (1—1). Even later is het rusten. In de tweede helft komt er dadelijk een schot van Van Wijk, dat De Boer nog maar Juist koeren kan. Een tijd lang zien we een vrij futloos spel. Dlvehse hoekschoppen loopen op niets uit. Af en toe is er eenige opleving, doch span ning komt eerst wanneer H.F.C. door Van Renesse na ongeveer een half uur de lei ding weet te nemen. (21). Ajax is nu niet te houden; de H.F.C.-ver- dediging heeft volop werk. Van der Meulen weet enkele malen op schitterende wijze te keeren. Hij heeft het heel druk. Bij Ajax gaat Van Kol mede ten aanval, doch het helpt niet, De laatste minuut maakt de H.F.C.-aanval het De Boer nog wat be nauwd. waarbij eens de bal maar net naast gaat. Onder groote spanning komt het einde met een 21 overwinning voor H.F.C. DERDE KLASSE C. AlphiaSchoten (10) Op een terrein dat voor voetbal absoluut ongeschikt was. heeft Schoten geen kans gezien om ten derden male van AInhia te winnen. De langdurige rust heeft den Seho- tenaren geen goed gedaan: er werd vooral in de gehavende voorhoede slecht gespeeld. Nu was goed voetbal onmogelijk. Vlak voor één der goals lag een klein meertje, dat. met een ijslaag bedekt was. Verder was het veld vol met geulen en ijs. De consul had zeker het terrein moeten afkeuren. Het was voor do spelers niet mogelijk om met trappen zich staande te houden. Alphia heeft gewon nen door haar enthousiasme. De Schotenaren speelden ietwat voorzich tiger. Als scheidsrechter Zuijderveld beginnen blaast, is Alphia volledig; Schoten heeft nog steeds eenige Invallers. Bij den aftrap is al dadelijk te zien, dat het geen fraaie partij voetbal wordt. Op het juiste moment van tranpen maakten de spe lers een buiteling. Toch valt Schoten steeds goed aan, maar er ontstaan geen doelpunten. AInhia voelt zich beter thuis op het kei harde terrein, doch Fabel, en Van der Mark bezweren- het. gevaar. Als Kabel dan een mooie kans krijgt, maakt hij kennis met den grond. Ook Cyon ziet geen kans om een bal van dichtbij In het doel te trappen. Aan den anderen kant houdt Boeser een goed schot keurig uit zijn doel. Met blanken stand wordt van doel ver wisseld. Na de thee speelt Schoten nog Iets mfn- der. dan vóór rust. Tien minuten na de her vatting gelukt hot Alphia, den eenigen goal van den wcdst.rild te scoren uit een hoogen voorzet van links. Schoten doet nog haar best- om een gelijk spel te bevechten, maar het doel kunnen zii niet vinden en als het einde daar is, heeft Schoten een onverwachte nederlaag geleden. Voetbal in Engeland Zaterdag zijn in Engeland de kwart fina les "oor dep beker gespeeld met. het volgen de resultaat: Aston VillaArsenal 1—0 PortsmouthW. Ham U. 32 Blackburn R.Bolton W. 11 W. Bromwich A.Huddersfield T. 11 Twee wedstrijden van de vier zijn dus da delijk beslist en beide werden een bitte- de teleurstelling voor de Londenaars. Eik voor zichzelf en ook te zamen omdat de kans dat er een Londensche club in de fi nale zou komen, zooals het vorig jaar Arse nal, nu verkeken is. Wij hebben reeds een paar ronden geleden Aston Villa gegeven ais „tip" voor den beker, wij kunnen ons hieraan gevoeglijk houden. Voor de hoogste divisie werd nog gespeeld: WednesdayBury 31 Derby CountySheffield U. 22 Sunderland—Cardiff City 10 Manchester C.Leeds U. 30 BirminghamManchester U. 11 En in de tweede klasse o.a.: BlackpoolMiddlesbrough 31 Grimsby T.Tottenham H. 2U Notts ForestNotts County I2 ChelseaOldham A. 23 BarnsleySouthampton 41 De leidende clubs haddon het dus zwaar te verduren en Chelsea vooral is den laatste a tijd weer leelijk aan het kwakkelen. Zou het den Landenaars ook dit Jaar weer net niet lukken? VOETBALNIEUWS. NederlandZwitserland. HET ZWITSERSCHE ELFTAL. Uit Genève wordt aan de Tel. gemeld: Zaterdag werd het Zwltsersche elftal ge kozen, dat op 17 dezer iD het Amsterdamsche Stadion den landenwedstrijd tegen Nederland zal spelen. De ploeg werd als volgt samen gesteld Doel: Sechehaye. Achter: Widmev en Ramseyer. Midden: Geser, Voëli en Buff at. Vóór: Gobet, Abegien III, Barrière, Weiier I en Grimm. GYMNASTIEK. Jaarverslagen K. N- G. V. Uit de jaarverslagen van het K. N. G. V. vermelden wij het volgende: Het verslag van den secretaris weidt in den breede uit over de viering van het diaman ten feest in Utrecht en over het gymnastisch gedeelte van de Olympische Spelen, waarin dc Nederlandsche dames triomfeerden. De opdracht, door de vorige Bondsvergade ring aan het Bondsbestuur gegeven om de royementen op te heffen zoodra in Amster dam de oude toestand zou zijn hersteld, zegt het Bondsbestuur nog niet te kunnen heb ben vervuld. De procedure is op verzoek van de groep van Minden voortgezet. In 1928 traden 22 nieuwe vereenlgingen toe, terwijl 10 vereenigingen werden afge voerd. Door vele leringen werden de vaardigheids- proeven K.N.G.V. afgenomen. Weinig veree nigingen legden zich toe op het afleggen van afstandsmarsehen. Uit de vermelding van de turnkring-ver richtingen bli,jkt, dat zeer weinig kringen contact met elkaar houden. Op verzoek van het Bondsbestuur werd door het Departement van Onderwijs toege zegd, dat gymnastiekzalen van Rijksgebou wen ook gehuxird kunnen worden door ver eenigingen, waarvan de leider in het bezit is van een leiders-diploma K. N. G. V., wan neer gebleken is dat geen andere leider be schikbaar is. Uit den aard der zaak wordt ook een groot gedeelte van het technisch verslag aan de Bondsfeesten en de.-Olympische Spelen ge-' wij cl. Voorts wordt, gememoreerd de wedstrijd HollandBelgië. De staat van ontvangsten en uitgaven sluit met een bedrag van 30271.15 (begroot was een som van 27740). De ontwerpbe groting voor 1929 sluit met een bedrag van 26500. Kracht en Vriendschap. Omtrent het bewegingsspel „De Roos en de Lelie", dat a.s. Woensdag opgevoerd wordt ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van de Christ. Gymnastiekvereniging „Kracht en Vriendschap", kunnen wij mededeelen, dat dit spel. bedoelt een zinnebeeldigs voor stelling van den voortdurenden strijd van den mensch om zijn medemensch te over vleugelen en desnoods te verdringen, inplaats van door samenwerking naar een hooger ideaal te streven. Het spel bestaat uit 15 deelen, w.o. ver schillende solozang- en bewegingskoren. Wedstrijden van „Sparta". Zaterdagavond hield „Sparta" te Velseri- Noord wedstrijden voor zijn adspiranten on der leiding van den directeur, den heer D. C. van Alewijk. De jury kon door ziekte niet voltallig zijn zoodat de wel aanwezige heeren P. Dijkstra en W. Dooijes voor een uitgebreide taak kwa men te staan. Vele ouders gaven blijk van belangstelling. Na afloop werd de jeugd ge- tracteerd. De jongste jongens hadden als wedstrijd een hindernisloop, de oudere kregen oefe ningen aan brug, rek, ringen en paard, en een vrije oefening. De jongste meisjes be- kampten elkaar in een spel, terwijl de oudere te verwerken kregen oefeningen aan brug. ringen en paard, en twee vrije oefeningen. De uitslagen luiden als volgt: Jongens Afdeeling 1. 1. G. Duineveld, 2. B. r -.ïneveld. Afdeeling 2: I. R. v. d. Kooi, 2 P. Bakker, 3 J. Wormbecher. Afdeeling 3. 1 J. Bouman, 2 H. v. Willigen, 3. L. Bakker. Meisjes. Afdeeling 1. 1 T. Veenboer, 2 A. wegman, 3 L. Wormbecher, 4 A. de Pater. Af deeling 2 1. J. Koeman, 2 E. v. d. Werf. 3 A. Overdorp. Afdeeling 3 1 G. Kat, 2 M. Koster, 3 D. v. 't Hoff. HOCKEY De Uitslagen. WESTELIJKE AFDEELING. le klasse. HilversumM. H. C. 21 2e klasse. Hilversum II—Bloemendaal II 5- 0 3e klasse. AmersfoortHilversum III 2i (De Crt.) HENGELEN. Wedstrijd om een wisselbeker. De Bond van Hengelsportliefhebbers voor Haarlem en omstreken, zou op 10 Maart een wisselbekerwedstrijd cp baars houden, voor de aangesloten colleges, in de Ringvaart. Deze wedstrijd wordt uitgesteld wegens de Jjsstag- natie. SCHAATSENRIJDEN. SCHAATSENRIJDEN IN MAART Het ijs is op. TOCH NOG SCHOONRUDERIJ. Dit relaas van ijs-geneugten wordt ge schreven voor ons aller belangstellende na komelingschap. Op den derden van Lentemaand in den jare negentien honderd negen en twintig vertoonde de Haarlemsche ijsbaan een onge meen levendig en vermakelijk beeld. Terwijl de lucht mild en voorjaarsachtig was, de knoppen van boomen en bloemen op uitbot ten stonden, de auto's in lange rijen naar Zandvoort reden om te zien of de badplaat:- Instincten er al ontwaakt waren, reden schaatsen-enthouslasten hun baantjes op de Ijsbaan. Sommigen trokken sierlijke krullen, draaiden om hun eigen middelpunt, gingen beentje over, achteruit, vooruit, alsof de vlakte nog spiegelglad en helder wit was. An deren namen de lange en de korte zijden, de binnen- en de buitenbaan, herhaalden met volharding dat traject, soms alleen, soms samen, gelijk zij het ook deden aan het begin van den winter. Maar de meesten keerden terug, wierpen hopelooze blikken op de ruime vlakten en zochten heil in het consumptiehuis, dat hen liefderijk opnam. Wij hebben het beleefd, dat er gereden werd, 3 Maart, later dan bij menschenheu- genis ooit schaatsen gereden is, maar hoe! Van ijs mochten wij kwalijk meer spreken. Bevroren sneeuw was een beter woord ge weest, maar de meesten spraken van borst plaat, wat maar ten deele juist is, omdat de oppervlakte van borstplaat zelfs nog effen pleegt te zijn. Dat was met de ijsbaan niet meer het geval. Ongeveer In het midden van het veld liep een diepe groeve van de eene naar de andere zijde, een vallei, die maar iets dieper had behoeven te zijn om wie haar doortrok te beschutten voor den Zuid-Wes- tenwlnd. Poëtische blikken meenden er de lelietjes der dalen schuchter haar hoofdjes in omhoog te zien steken, maar nuchtere be schouwers noemden dat sterk overdreven, omdat zij slechts gras zagen. Dat de bodem van ons vaderland aan chronische verzak king laboreert was op de ijsbaan nog duide lijker te zien, dan het zich bij u en ons op de veranda pleegt af te teekenen. Wie op de randgebieden kwam van het middenterrein bevond zich alras op een hellend vlak en zeulde zonder het te willen of er veel aan te kunnen doen, langzaam maar zeker naar het zooveel lager gelegen midden. Wat wij eigenlijk allemaal verwacht had den te vinden was er niet op de ijsbaan: wa ter. Zelfs voor het huisje stonden minder groote plassen dan op die plaats ook bij vorst gebruikelijk is. Maar ach, de oor zaak was gauw te zien. Het ijs was dermate broos, poreus en geperforeerd, dat alle wa ter onmiddellijk moest wegzakken in den grond. In totaal verganen toestand, verrot door zon en dooi, versleten en afgereden door de menschen. En de aardigheid ging er glad af, nu het strompelen werd over gleuven en gaten, bulten, gras en hoekige massa. Velen bonden nog aan, maar steeds meer bonden af en verdwenen en al meer lag 's middags de baan verlaten. Toch speelde men nog hockey en zoowaar werden er nog wedstrijden gehouden ook.Vej wonderlijk vast en statig zweefden nog schoonrijdérs over een uitgezet baantje op het middenterrein, eerst paren, daarna hee ren alleen. De deelneming was niet groot, de rijders hadden het dus in dat opzicht niet moeilijk. Maar het ijs! De heeren A. Beynes, J. Bijvoet, en J. H. van Wageningen vormden een jury. Win naars van de uitgeloofde medailles werden de paren mej. GerritszG. Timmermans eerste en mevrouw v. d. KlashorstG. F. Aanstoot als tweede, van de heeren alleen 1. G. F. Aanstoot, 2. W. van Mannekus. De wedstrijden vonden veel bekijks, wethouder Gerritsz en burgemeester Maarschalk waren onder de toeschouwers. Het electrische orgel van de firma Var- Leeuwen bracht nog wat leven in de brou werij, maar toch, de echte ijsvreugde kon het niet meer zijn. Zondag 3 Maart zal zeker de laatste ijsdag In dezen winter geweest ziin en niemand zal ook verlangen, dat er nosr meer komen. Wij hoorden van een H. B. S.'er dat hij 45 maal op de baan geweest ls. Een trouwe klant, maar de penningmeester van de IJsclub zucht. Voor hem Is een lange win ter niet altijd een voordeel! IJswedstrijden op 't Kolkje. Onder groote belangstelling van het Over- veensche publiek werden Zondagmiddag hardrijderijen voor jongens van 814 jaar gehouden op het Brouwerskolkje, dat daar voor welwillend was beschikbaargesteld door B. en W. van Bloemendaal. Deze wedstrijden waren georganiseerd door de R.K. Gymna- stiekvereeniging .Hercules" te Overveen en den R.K. Volksbond. Het ijs verkeerde in een allesbehalve idealen toestand: het vertoonde veel overeenkomst met stijve pap. En natuurlijk ontbrak het ook niet aan het noodige nat, zoodat het nog al eens voorkwam, dat niet een overwinning, maar wel een natte broek aan een kampioen ten deel viel. Toch werd er door vele jongens kranig gereden. Vooral de 12-jarige F. Hekker bleek (het was trouwens in de jongenswereld al bekend) een fameuse rijder, een Jaap Eden in den dop. Algemeene bewondering trok de wijze, warop hij de bochten nam. Het was waarlijk een genot dat te zien. De Hekker- families bleken meerdere goede rijders te tel len. Het waren dan ook maar alleen telgen Hekker, die aan den eere-wedstrijd deel namen. Hier volgen de uitslagen: Jongens van 810 jaar. le prijs P. Hekker, 2e G. Koelemij, 3e H. Jonkers, 4e J. Tullenaar. Van 10—12 jaa: le prijs H. Hekker, 2e C. van Kempen, 3e C. Huybens, 4e T v. d. Zande. Van 12—14 jaar. le pr. F. Hekker. 2e J. Willebrord, 3e H. Dijt, 4e J. v. d. Veldt. Trootstprijs: F. Hekker Azn., en L. van KesseL Eere-wedstrijd (2 ronden). le prijs F. Hekker 1 min. 13 sec. 2e pr. H. Hekker 1 min 31 sec., 3e pr. P. Hekker 1 min. 35 sec. F. Hekker (buiten mededinging) 1 min. 14 sec. Nationale schaatswedstrijden Zaandijk. Te Zaandijk hadden Zondag nationale wedstrijden plaats, georganiseerd door de ijsclub „Willem Barentz" in samenwerking met de Zaansche vereeniging voor Vreemde lingenverkeer. Het aantal deelnemers was buitengewoon groot. In totaal verschenen 54 personen aan den start, terwijl het aan tal toeschouwers od 8000 wordt geschat, die uit alle deelen van het land hierheen geko men waren. Door den ingevallen dooi moest de 3000 Meter baan vervallen en werd alleen gere den over afstanden van 500 en 1000 Meter. De Zaansche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer had voor dezen wedstrijd 10 zilveren medailles beschikbaar gesteld, die achter een vorens werden gewonnen door: 1. T. Hooftman. IJselmonde; 2. T. Boot, Purmerend; 3. W. Koonman, Winkel; 4. C. Jongers. Unenriam; 5. W. Kos, Oud-Karspel; 6. N. Pronk, Warmenhuizen7. R. Schenk; 8. C. Kos. Oud-Karspel: 9. T. Goolenga, Pur merend: 10. L. v. d. Lijk, Amsterdam. Aan C. Jongers werd een beker overhan digd voor zijn prestatie bij de gehouden 11- stedentocht. KRACHTSPORT H. K. V. „Haarlem". De H. K. V. „Haarlem" hield 19 Februari haar jaarvergadering, welke op 1 Maart moest worden voortgezet. De heer N. W. Vierwind, voorzitter, opende deze vergadering met een terugblik op het Olympiadejaar, dat ook voor het bestuur veel werk met zich bracht. Georganiseerd werden te Haarlem door het districtsbestuur van Amsterdam en omstre ken met medewerking van het Haarlemsche bestuur selectiewedstrijden en een kam pioenswedstrijd in gewichtheffen eerste en tweede klas. Den heer C. J. Scheffer, algemeen leider bij deze wedstrijden, werd dank gebracht voor de propaganda die deze wedstrijden met zich brachten. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek Haarlemtijdens de voorbereiding niet een van de gelukkigste geweest te zijn, wat be treft haar worstelaars. Dat calle Haarlemsche athleten, door den Nederlandschen Krachtsportbond aangewe zen om aan de voorbereiding deel te nemen, niet zouden deelnemen aan de Olympiade, was te verwachten. Maar wel koesterde zij zich goede verwachtingen van J. Sint, J. de Ruiter en N. Harting. Doch al spoedig moest J. de Ruiter zijn training opgeven door een ernstige handontsteking; J. Sint moest een operatie ondergaan aan zijn elleboog' en tot slot had N. Harting- het ongeluk zijn been te breken tijdens een selectiewedstrijd te Zaan dam, een ongeval dat in gee n20 jaar is voorgekomen in dezen tak van sport. Doch men had ook nog twee gewichtheffers n.m. A. Scheffer en H. M. de Wolf, die met C. Tabak (lid van „D. O. I<-" Beverwijk) onder leiding van den trainer A. Segerius regelmatig train den. Alle drie werden afgevaardigd om deel te nemen aan de Olympiade en zooals men weet behaalde A. G. Scheffer de eerste Olym pische overwinning n.m. een derden prijs. Op 29 Augustus werd hij dan ook op grootsche v/ij ze door het districtsbestuur gehuldigd. Er werd aan twee wedstrijden deelgeno men, waar de volgende prijzen werden ge wonnen. 1 Olympische derde prijs. 3. Nederlandsche records werden verbeterd door H. de Wolf n-m. twee maal het twee handig trekken, wat de laatste maai op 80 K.G. werd gebracht, en een record tweehan dig stooten werd gebracht op 100 K.G., alle in de afd. vedergewicht. 1 Nederlandsch kampioenschap gewicht heffen, 1 Noord-Hollandsch kampioenschap gewichtheffen, 3 eerste prijzen eerste afd. gewichtheffen, 1 tweede prijs eerste afd. ge wichtheffen, 2 derde prijzen eerste afd. ge wichtheffen, 2 eerste prijzen Tweede afd. gewichtheffen. 2 tweede prijzen tweede afd. gewichtheffen. 1 derde prijs tweede afd. ge wichtheffen. 1 eerste prijs eerste afd. worste len. 3 tweede prijzen eerste afdeeltng worste len. 1 derde prijs eerste afd. worstelen, 1 eerste prijs tweede afd. worstelen. 4 tweede prijzen "tweede afd. worstelen. 2 derde prijzen tweede afd. worstelen. C. J. Scheffer werd aangewezen om zitting te nemen in het hoofdbestuur. Onder applaus der vergadering dankte de voorzitter den secretaris voor zijn uitgebreid jaarverslag en gaf het woord aan den heer N. Harting vcor het uitbrengen van het fi nancieel verslag. Ook aan hem werd onder applaus dank gebracht voor zijn accüraat werk. Door de H. K. V. „Haarlem" werd in het laatst van 1923 eerste klas kampioenschap pen van Noord-Holland en Nederland aan gevraagd. Het voorstel omtrent de kampioenschap pen van Noord-Holland, wenschte de verga dering niet te aanvaarden. De kampioen schappen van Nederland werden gegund aan „K. D. O." Deventer, zoodat ook deze wed strijd „Haarlem" ontgaat. Toen kwam de bestuursverkiezing. Het was reeds lang bekend, dat de heer N. W. Vierwind als voorzitter zou bedanken om dat hij wegens gebrek aan tijd zijn functie niet naar wensch kon vervullen. Hem werd dan ook reeds op 5 Januari op het districtsjubileumfeest een gouden club speldje overhandigd namens zijn vereeniging als blijk van sympathie voor zijn werken. Als voorzitter werd gekozen de .heer W. Scheffer, voor de overige functies werden herkozen de heeren H. M. de Wolf, N. Har ting, M. Kooning en P. Kr u ij er en gekozen de heeren H. Kokkelfcorn en C. Bekker. Op de eerstvolgende vergadering zullen de functies onderling verdeeld worden. De heer Scheffer bracht de vergadering dank voor het vertrouwen in hem door hem te benoemen als voorzitter. Hij zal trachten zijn functie te behartigen, zooals dit zoo lang door mijn voorganger, den heer Vierwind, is gedaan. Hij bracht evenals de heeren H. de Wolff en N. KartLng. den heer Vierwind dank voor alles, wat hij in het belang der krachtsport en in het bijzonder voor de H.-K. V. „Haar lem" heeft gedaan. Op voorstel van den heer Harting werd het lidmaatschap van verdienste van Vier wind verhoogd tot eerelidmaatschap. Na rondvraag sloot de voorzitter onder dankzegging de vergadering. Onderlinge wedstrijden H. K. V- „Haarlem". 's Avonds werden de prijzen door den heer Dinsdagavond worden de onderlinge w°d- J. G. van Kessel met een toepasselijk woord strijden van de H. K. V. „Haarlem" In het uitgereikt in de St. AloysiusschooL gebouw „Olympia" voortgezet.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10