BUITENLANDSCH OVERZICHT WAT ER NOG AAN HEINE'S ONTHULLING VOORAF GING DE ONTKENNING VAN GALET, SCHEEPSBERICHTEN Voor een bon f een plaatje RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 4 MAART 1929 Nieuwe démenti's. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Het Fransche ministerie van Oorlog pu bliceert de volgende nota: „Het Utrechtsch Dagblad heeft 28 Febr. jl den tekst gepubliceerd van de z.g. notulen der conferentie van den ï'ransch-Belgischen generalen staf, welke van 7 tot 12 September 1927 te Brussel zou zijn gehouden. De tekst, door het blad weergegeven, draagt de on- derteekening van generaal Debeney, chef van den generalen staf van het Fransche leger; van generaal Galet, chef van den Belgischen generalen staf en van de Broque- ville, Belgisch minister van Nationale De fensie. De tekst is een grove vervalsching en een weefsel van even schandelijke als be lachelijke onwaarschijnlijkheden, welke de minister van Oorlog op de formeelste wijze in alle deelen dementeert. Generaal Debeney is slechts eenmaal in zijn leven, kort na den oorlog, naar België gegaan om er een confe rentie te houden, in een tijd, waarin hij nog geen chef van den generalen staf was, d.w.z. vóór Januari 1925". Verder wordt opgemerkt, dat volgens dit document, dat den datum 20 September 3927 draagt, aan de besprekingen werd deel genomen door kolonel Michem, chef van de derde sectie van den generalen staf, in de functie van sous-chef van den generalen staf. Op de genoemde data echter was Mi chem nog slechts majoor; eerst op 27 Sep tember werd hij tot luitenant-kolonel be vorderd. En deze officier, die op de data, welke het, vervalschte document aangeeft, nog slechts den rang van majoor bezat, zou op dat tijdstip de functie van een sous- dief van den generalen staf hebben uitge oefend. Men moet wel volstrekt niet op de hoogte zijn van de aangelegenheden van het leger, om zich dergelijke onwaarschijnlijk heden te kunnen voorstellen. Het zelfde vervalschte proces-verbaal ver meldt, dat de functie van secretaris was toe vertrouwd aan kolonel B. M. Estlenne, com mandant van het regiment grenadiers tc BrusseL De commandant van het regiment heet kolonel Etienne en deze heeft nimmer direct of indirect een functie by den gene ralen staf beltleed. volgens B.T.A. De Belgische gezant bij Briand. Be Belgische gezant te Parijs had een on derhoud met Briand, waarbij eerstgenoemde de kwestie der vervalschte documenten ter sprake bracht, die door het „Utrechtsen Dagblad" zijn gepubliceerd. Ten aanzien van deze kwestie vond een gcdachtenwisseling plaats nopens de beweegredenen, die het Nederlandsche orgaan tot de publicatie kun nen hebben gebracht. O.a. zou de gezant Briand op de hoogte hebben gesteld van de meening, die de Belgische regeering ter zake koestert en van de plannen der regeering ten opzichte van de campagne door middel van onware berichten, die zich tegelijkertijd tegen België en Frankrijk richt. Briand gaf tegenover den Belgischen ge zant uiting over zijn verontwaardiging wo- gens de falsificaties. Voorts stelde hij hem op de hoogte van de antwoorden, die den vertegenwoordigers van Nederland en Duitschland zijn gegeven, welke démarches bij den Quai d'Orsay hebben gedaan. Ten slotte gaf hij den gezant de verzekering van de grootst mogelijke vriendschap en toewij ding Jegens het Belgische volk en de Belgi sche regeering. Belgisch démenti in Berlijn. Een Wolfftelegrara uit Berlijn meldt, dat de Belgische gezant aldaar, in opdracht van zijn regeering op het Duitsche departe ment van buitenlandsche zaken, de echt heid van de door het Utrechtsch Dagblad gepubliceerde documenten onvoorwaardelijk en beslist heeft ontkend en daarbij ver klaard heeft dat de zoogenaamde conferen tie tusschen de Belgische en Fransche ge nerale staven van 7 tot 12 September 1927 nooit is gehouden. De gezant heeft bij deze gelegenheid nog eens uitdrukkelijk de ver klaringen bevestigd, welke de Belgische mi nister van buitenlandsche zaken in de Ka merzitting van 26 Februari reeds ter zake heeft afgelegd. Alweer een onthulling. Van de Universal Service Verklaringen van Galet. De ..Universal Service" publiceert in de „New York American" een te Genève opge doken document over de uiteenzettingen, die de chef van den Belgischen generalen staf Galet, op 29 Maart 1928 voor de Belgische gemengde commissie voor de reorganisatie der Belgische landsverdediging zou hebben gehouden. Van het document zou een foto bestaan, maar het register ervan ontbreekt. Galet zou in de 32e zitting der genoemde commlsise de buitengewone voorbereidingen hebben uiteengezet, aldus de Tel.. die voor een verdedigings oorlog door België gezamen lijk met Engeland en Frankrijk zijn getrof fen Hij stelde den eisch, dat deze voorberei dingen voltooid zouden worden, alvorens het Duitsche bezette gebied wordt ontruimd en hij zou zich daarbij op een overeenkomst met Engeland d.d. 14 Juli 1927 hebben beroepen. De Brltsche regeering zou zich volgens dit document berelcï hebben verklaard, een expe ditiecorps van 160 000 man met een divisie cavalarie, die rijkelijk van pantser-auto's zou zijn voorzien, te landen. Er wordt verder gesproken van een door- marsch door Nederlandsch Limburg, waar tegen de Nederlandsche regeering zich zou hebben verzet. De Nederlandsche regeering heeft, toen België manoeuvres in de omstre ken van Maastricht hield, ook aan haar zijde van de grens grooto manoeuvres laten hou- den. Volgens de verklaringen van Galet zou België bereid zijn, in de eerste dagen 300.000 man actieve troepen op de been te brengen, waarbij het door Frankrijk met 1.200.000 man jou worden gesteund, Als doel der militaire operaties van België wordt de bezetting der Duitsche industriegebieden genoemd. Galet zou uitdrukkelijk hebben verklaard dat aanvallende operaties tegen Duitschland gerechtvaardigd zijn, zoodra het zeker is, dat een aanval van Duitschland is te verwach ten. Démenti van generaal Galet. Generaal Galet, de chef van den Belgi schen generalen staf heeft aan B. T. A. de volgende verklaring doen toekomen: „Ik heb zooeven kennis genomen van de z.g. notulen van de conferenties der Fran sche en Belgische generale staven, die te Brussel zouden zijn gehouden van 7 tot 12 September 1927, en welke notulen door het „Utrechtsch Dagblad" worden gepubliceerd. Ik verklaar op de meest categorische wijze, dat het document een onecht stuk is van den eersten tot den laatsten regel". „Ik word in het document voorgesteld als iemand, die in het geniep duistere plannen smeedt, welker bedoeling is, mijn land mee te sleepen in ware avonturen, verraderlijk een naburg bevriend volk aan te vallen en een vrede te verstoren, die door alle volken hartstochtelijk wordt begeerd". „Deze voorstelling van mijn houding wordt gelogenstraft door al mijn daden tijdens en na den oorlog. Wanneer ik maar kon, heb ik gewerkt ten gunste van den vrede. Met name wat Nederland betreft heb ik ernaar ge streefd met de Nederlandsche militaire auto riteiten betrekkingen van vertrouwen en hartelijkheid te onderhouden, zooals dat past tusschen vertegenwoordigers van twee kleine landen, die niets van elkander te duchten hebben. Ik heb nimmer een overeenkomst opgesteld of onderteekend, welke interna tionale verplichtingen meebrengt voor mijn land. Als ik ooit militaire maatregelen onder het oog heb gezien, dan gold het zuiver- defensieve maatregelen ten opzichte van Duitschland. Die maatregelen bleven dan ge heel beperkt tot ons eigen grondgebied, en hadden uitsluitend ten doel een aanval af te slaan, welke onder het oog moest worden gezien in verband met de gebeurtenissen van 1914, waarvan mijn land het slachtoffer was. „Ik protesteer tegen dezen laster van het „Utrechtsch Dagblad" en behoud mij voor, herstel te vragen aan hen die aansprakelijk zijn voor deze lasterlijke publicaties". Vreemde mededeeling van „hooggeplaatst Nederlander". Het Hbld. deelt het volgende mede: De „Soir"-redacteur, die uit Arasterdam het licht over het door het „U. D." gepubli ceerde document laat stralen, heeft thans een hooggeplaatsten Nederlander gesproken, die echter niet wenscht genoemd te worden en heeft van hef vernomen, dat men nu niet in België moet denken dat gansch Neder land stapelgek is geworden. Er zijn uitzon deringen, zooals het „Handelsblad", dat ge weigerd heeft de documenten te publiceeren, en „De Nederlander". Aan het oordeel van generaal Snijders, aldus deze zegsman, hecht niemand in Ne derland nog waarde. Dan volgt een praatje over het plan-Schlieffen, waarop tot besluit volgt dat ook al mochten de Fransche en Belgische staven het geval van defensieve operaties tegenover Duitschers, die over Limburg oprukken, hebben onderzocht, dit Nederland niet kan verontrusten. De hoogge plaatste Nederlander betreurt het eindelijk, dat de Belgische regeering, door Beelaerts in direct gewaarschuwd, niet spoediger heeft ingegrepen. In een onderschrift schrijft de correspondent nog, dat een groote beroering In politieke en journalistieke kringen heerscht. Het gerucht loopt, dat men zich binnenkort op een „coup de théatre" moet voorbereiden. Deze ontroering zou verwekt zijn door de berichten, die de Nederland sche dagbladen van hun Brusselsche cor respondenten ontvangen. Zoekt Beelaerts twist? In de „Action Franqaise" schrijft Jacques Balnville o.a.: „Het is beter, maar dadelijk den heer Beelaerts van Blokland te zeggen, dat een voortzetting van deze zaak niet geduld kan worden. Het heeft er al te veel van, dat hij twist zoekt. En verder heeft de démarche, die hij zijn vertegenwoordigers in Frankrijk en in België heeft laten doen, reeds een der- gelijken stap tengevolge gehad van den Duitschen gezant te Brussel. De geschiede nis van het z.g. Fransch-Belgische verdrag, door het „U. D." gelanceerd, wordt venijnig. In Den Haag niet ver van de beroemde vredesrechtbank zou gevraagd moeten worden, of het vriendschappelijk, vreed zaam, Geneefsch, Locarneesch en Kelloggsch is, diplomatieke incidenten te doen ontstaan als gevolg van leuterpraatjes!" De „Matin" vraagt zich af, waarom minis ter Beelaerts van Blokland niet gevraagd heeft, aan de a.s. zitting van den Raad van den Volkenbond om de quaestie ronduit voor Genève te brengen. .Daar zou hij, die een habitué is van de besprekingen te Genève, zijn vrees hebben kunnen doen stillen en zijn geweten tot rust gebracht zien. En dat zonder lawaai" zoo schrijft het blad. Nieuw Spaansch complot, MADRID, 2 Maart (N. T. A.) De Spaan- sche j-egeerlng heeft kennis genomen van een nieuw complot, dat een neg grooter om vang heeft dan het vorige. Een groot aantal infanterie-officieren en manschappen maken gemeene zaak met de ontslagen artilleristen. Of de regeering in staat zal zijn den te verwachten opstand door arrestaties volko men te onderdrukken, wordt twijfelachtig geacht. 't Nieuwe Amerikaansche kabinet. Volgens een door het bureau van Hoover, den nieuwen president der Vereenigde Sta ten, bekend gemaakte lijst wordt het nieuwe kRbinet als volgt samengesteld: Buitenlandsche Zaken; Henry Stimson, de tegenwoordige gouverneur der Philippïjnen. Binnenlandsche Zaken: Lyman Wilbur, president der Stanford-Universiteit. Oorlog: James Good, de vroegere voorzit ter van de commissie van Financiën in het Representantenhuis. Marine: Francis Adams, advocaat. Justitie: William Mitchell, „chief solici tor". Handel: Patterson Lamont, de president der America Steel Foundries, te Chicago, een bekend econoom. Posterijen: Walter Brow.1, voormalig on derminister van handel. Landbouw: Arthur Heyde, de vroegere gou verneur van Missouri. Uit het bestaande kabinet worden overge nomen: Financiën: Mellon. Ai-beid: James Davis. Naar verluidt is de tegenwoordige minister van Buitenlandsche Zaken Kellogg bereid, het ambt tot de lankomst van Stimson ver der waar te nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Gorgel-recept tegen GRIEP Als voorbehoedmiddel wordt geprezen: „Vul een glas halfvol met warm water en roer daarin een eetlepel Akker's Abdiisiroop. Hiermede 5 maal daags zorgvuldig gorgelen. 6 Aagtekerk 28 21 uur van Bremen naar Rot terdam. Ares 1 Maart te Hamburg v. Galveston. Alpherat 28 v. B.-Aires naar Rotterdam. Abbekerk 28 18 uur v. Port Said, Australië naar Rotterdam. Aludra 27 18 uur 38 m. 150 mijl Zuid van Land's En, Buenos Aires naar Rotterdam- Barneveld 28 te Valparaiso van Amster dam. Billiton 27 te Port Natal. Blijdendijk 28 v. New York naar Java- Ceres 28 ladende te Akassa, W.-Afrika n. Amsterdam. Eemstroom 1 te Rotterdam v. W.-Afrika L v. A'dam. Enggano 1 v. Port Swettenham, Amster dam naar Java. Garoet vertrek 1 17 uur van Londen, Ba tavia naar Rotterdam. Gelria 28 19 uur v. Lissabon, 4 v. Buenos Aires te Amsterdam verwacht- Heemskerk 26 v. Mosselbaai. Hoogkerk p. 1 Vlissingen, Rotterdam L v. Antwerpen naar Calcutta. Jason 28 10 uur 36 m. 30 mijl Z. Oost van Land's End, Batavia naar Amsterdam. Jagersfontein 1 te Rotterdam van Durban. Kota Baroe p. 1 8 u- Ouessant, Rotterdam naar Batavia. Kieldrecht 28 te Suez, Rangoon naar Rot terdam. Kota Inten 1 van Batavia naar Rotterdam- Marken p. 1 8 uur Galle, Batavia naar Rot- terdm. Medan 28 18 uur te Suez, Batavia naar Rotterdam. Manoeran 28 v. Batavia naar Amsterdam. Makassar 1 te Batavia van Rotterdam. Mosha 28 te Marseille, Batavia naar Am sterdam. Meerkerk p. 1 3 uur Dungeness, Rotterdam naaar Bombay. Nickerle 28 van Madeira, Amsterdam naar Paramaribo. Nieuw Amsterdam p- 28 Cape Race, Rotter dam naar New York, Orania p. 1 Ouessant, Amsterdam naar B.- Ayres. Orania 28 20 u. v. Cherbourg, Amsterdam naar B.-Aires. Palembang 1 15 uur te Suez, Batavia naar N.-York. Reggestroom 1 v. Cuxhaven naar Amster dam. Radja 1 te Port Said, Amsterdam naar Ba tavia. Rotti 28 te Londen, Batavia naar Am sterdam. Sitoebondo 28 te Philadelphia v. New York Slamat 1 v. Singapore, Batavia naar Rot terdam. Simon Bolivar 28 te Barbados van Amster dam. Soekaboemi p. 28 17 uur Pantellaria, Rot terdam naar Batavia. Tjeilnaat 1 v.m. te Rotterdam van Batavia Triton 28 te San Juan de Porto Rico van Amsterdam. Tora 1 van Belawan, Batavia naar Rot terdam. Vondel 28 van Calabar naar P. Harcout. IJsclkerk 1 te Hamburg v. Rotterdam. Aldabi 1 Maart te B.-Ayres van Rotterdam. Breedijk passeerde 28 Febr. Gibraltar, Java naar Rotterdam. Grootendijk 1 Maart te Portland, Vancou ver naar Rotterdam. Gelria 1 Maart 11 uur van Vigo, B.-Aires naar Amsterdam. Garoet 2 Maart v.m. te Rotterdam van Batavia. Grijpskerk 28 Febr. van Mozambique naar P. Amalia. Hoogkerk passeerde 1 Maart Rotterdam naar Bombay. Insulinde 1 Maart 7 uur te en 18 uur van Marseille, Rotterdam naar Batavia. Jacatra 1 Maart van Rangoon naar Java. Kota Gede, 2 Maart te Batavia van Rot terdam. Koudekerk 1 Maart van Karachi naar Rot terdam. Kota Radja passeerde 1 Maart Gibraltar, Batavia naar Rotterdam. Krakat.au 2 Maart te Genua, Batavia naar Amsterdam. Kedoe, 1 Maart 17 uur te Suez, Batavia naar Rotterdam. Medan 1 Maart 16 n. van Port Said, Ba tavia naar Rotterdam. Marus 1 Maart van Rangoon naar Java. Makian 1 Maart 12 u. op 2 gr. 22' N. en 57 gr. 36' 0„ Rotterdam naar Batavia. Patria passeerde 2 Maart 10 uur Suez, Ba tavia naar Rotterdam. Palembang 2 Maart 3 uur van Port Said, Batavia naar New-York. P. C. Hooft 2 Maart te Batavia van Am sterdam. Rotti 2 Maart te Amsterdam van Java. Radja 2 Maart van Suez, Amsterdam n. Java. Reggestroom 2 Maart te Amsterdam van Hamburg. Schouwen passeerde 1 Maart Galle, New- York naar Java. Telamon 28 Febr. van S. Domingo naar Guatemala. Toba 2 Maart 16 u. van Sabang, Batavia naar Rotterdam. Van der Lijn, 1 Maart van Suez, Amster dam naar Batavia. Zeelandia 1 Maart van Bahia, Amsterdam naar B.-Aires. Alphacca 2 Maart n.m. van Rotterdam n. Montevideo. Andijk 2 Maart n.m. van Rotterdam n. Hamburg. Breda 26 Febr. van Chicama naar Manta, BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Terwijl Bifly droef tc moede. Zijn treurig lot eens overdacht. Kroop een muisje uit een gaatje. Dat tot hem zeide, fluist'rend zacht: Jerry vroeg me hier te komen. Hij zcide: 't spijt me. dat hij lijdt. Maar Billy behoeft niet bang te wezen, Weldra wordt hij door ons bevrijd." „Zal dat gauw gebeuren?" vroeg Billy, „*k Verlang hier weer vandaan." „Als ze d'amulet hebben gevonden. Als die aan het werk kan gaan.* Zei het muisje, geruststellend, Terwijl het in zijn gaatje kroop, „Wij zullen alles doen, om te helpen, Verlies jij nu maar niet de hoop." Zou je niet graag willen weten, wat de plannen van Billy zijn. We moeten nog even wachten. Brielle 1 Maart 8 u. 44 m. 50 mijl Oost van Land's End, Amsterdam naar Curacao. Eemland 2 Maart van Amsterdam naar Hamburg. Gelria 3 Maart 10 u. te Southampton ver wacht, Buenos Ayres naar Amsterdam. Jagersfontein 2 Maart n.m. van Rotterdam naar Hamburg. J. P. Coen passeerde 1 Maart Ouessant, Amsterdam naar Batavia. Kilstroom, 1 Maart te Dakar, Amsterdam n. W.-Afrika. Modjokerto 27 Febr. van San Francisco n, Soerabaja. Nebraska 2 Maart n.m. van Rotterdam naar Vancouver via Londen. Noorderdijk 2 Maart n.m. van Rotterdam naar Antwerpen. Nieuwkerk passeerde 27 Febr. Dakar, van Rotterdam naar P.-NataL Orania 2 Maart van Coruna, Arasterdam naar Buenos Aires. Ouderkerk 28 Febr. te Manilla, Japan naar Rotterdam. Randfontein 2 Maart te Kaapstad, Beira naar Rotterdam. Rhea 2 Maart van Hamburg naar Am sterdam. Rietfontein 1 Maart te Dar-es-Salaam van Amsterdam. Reggestroom 2 Maart van Amsterdam n. W.-Afrika. Saleier 2 Maart van Amsterdam naar Ba tavia. Streefkerk 2 Maart n.m. van Rangoon, Rotterdam naar Calcutta. Sumatra 2 Maart te Rotterdam van Am sterdam. Tjikarang 28 Febr. van Hongkong naar Amoy. Tjimanoek 1 Maart te Shanghai van Hongkong. Venezuela 3 Maart n.m. te Plymouth ver wacht, Barbados naar Amsterdam. Westerdijk 2 Maart n.m. van Rotterdam n. New-York. Zaanland 1 Maart van Rio Grande Dosul, Buenos Aires naar Amsterdam. RADIO VRAGEN. VRAAG: De heer C. K. wil een A 410 door een A 435 vervangen. ANTWOORD: Ja, selectiviteit en geluid sterkte zullen toenemen. De neutrodyne con densator zal echter verwijderd moeten wor den. Wend u tot een vertrouwd radiohan delaar. ANTWOORD aan den heer Th. B.: Ja, ze ker, die telefoonbussen heb ik vergeten aan te geven, maar dat ziet u zelf wel. Welk sta tion hoort u door Hilversum? Uw lampen kimt u wel voor dat schema zoolang gebrui ken. in r'e volgorde A 430, A 409, A 409, B 406. Ik betwijfel echter of dat schema selectiever zal zijn dan A. N. R. O. Probeert eerst eens andere spoelcombinatles. ANTWOORD aan den heer B. T.: Ik zal uw vragen nog nader beantwoorden. De Pro tos moet goed zijn. VRAAG: De heer C. P. te Velsen vraagt schema's voor pl. sp. en ge'Jjkrichter. ANTWOORD; Ik zal u schema's toe zenden. VRAAG: De heer H. v. G. vraagt een sche ma voor vast ingebouwde honigraatspolen. ANTWOORD: Dat zou ik zelf moeten sa menstellen. Ik zal eens zien. Ik meende dat In de serie van Peeters daarvoor een schema is. VRAAG De heer W. F. W. vraagt een goed schema voor inbouwspoelen. ANTWOORD: Ik ben zeer tevreden over de werking der A A 3 spoelen. Het is van groot belang er op te letten dat de kleinste aftakking werkelijk aan de plaat v. d. hoog- frecnient.lamp. resp. antenne komt! De selec tiviteit- is goed. maar daardoor is (natuur lijk) wat aan geluidsterkte opgeofferd. Ik heb het zelf in gebruik met wisselstroom E- larapen, die grootere geluidsterkte leveren. Ook Lewcos en Sinus zijn goede inbouwspoe len, maar duurder. VRAAG: De heer P. B. maakt eenïge op merkingen betreffende terugkoppeling-me thoden. ANTWOORD: Het derde idee is heel aar dig. Probeert u een en ander eens goed en systematisch. De serie weerstand in rooster- leidingen is mij bekend. Dat een h. f. smoor spoel de hooge tonen benadeelt betwijfel ik sterk. U moet het eens berekenen. Veel meer kwaad (relatief) doet de parallel-condensa tor! Een volledige lijst, van on^erdeelen ont ving ik graag van u. Mijn dank! VRAAG: De heer G. V. heeft last van zelf- genereeren bii het A A 3-schema. ANTWOORD: Dat heeft in dit geval niet met de potentiometer-methode te maken, maar het is zelf gen ereeren van de hoogfre- quentlamp door verkeerde montage. En zie ook vooral liet antwoord aan den heer W. F W! Draai dus de aftakspoelen eens om in hun houder. Met. E 442 heb ik veel succes. Ik heb het genereeren volkomen in de hand zonder van extra negatieve roosterspanning gebruik te make? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a l per regel. Tegemoetkomend aan het ver-»; zoek van vele alleenwonende» en kleine gezinnen, besloten wij van nu ai aan voor één ingezon den bon een aquarel-illustratie voor ons Jubileum Album „Hollandsche Molens" door Ir. A. Ten Bruggencate be»/ schikbaar te stellen, Molen album DINSDAG 5 MAART HILVERSUM, 1071 M, 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het A.VR.O.Trio. 2.00 Kookpraatje door P. J. Kers. 2.3Ó Gramafoonmuziek. 3.00 Knlples. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Orgelconcert door F. Palla. 5.30 Concert door het Omroep orkest. 6.15 Pianoconcert door F. Pseiffer. 7.15 Engelsche les. 8.00 Boekbespreking door Ina Boudier—Bakker. 8.30 „Een jaar ge trouwd", comedie in 3 acten door F. Graven. Met medew. van Ko v. Dijk, Co Balfooort, e. a. I. d. «auze persber. na afloop Gramo foonmuziek, HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 3852 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-Trio. 1.15 Gramofoon muziek. 4.00 Uitz. u. d. Aula v. d. Keizer Ka- rel Universiteit te Niimegen. Rede van Prof. Dr. Mulder en Prof. Mr. P. Beliefroid: De oplossing van het Romeinsche vraagstuk van historisch en Intern, rechtelijk stand- nunt bezien. 5.45 Gramofoonmuziek. 6.30 Duitsche les. 7 49 Cursus Kerklatijn. 7.35 Cursus Kerklatijn. 8.00 Lijdensoverweging. Gewilde musrek. Meditatie door Kapelaan J. Hoomans. Gem. koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. 9.30 Concert. Trio Gaillard. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kooknraatic. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert Q"arry- men's hand. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Beeld- uitz. 2 50 Voor de scholen. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4 20 Orkestconeert. 4.35 Vnor de schoTen. 4 50 OHrestconcert. 5.35 Kinder- uurt'e. 6.20 Oediphtenvo™"1o,*'"g. 6.35 Nieuws berichten. 6 50 Muziek. 7.05 Mozart's o'ano- sonate's. 7.20 Causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Le zing: Snarta. 8.05 Concert. Sensicle Kwintet en E. Coleman alt. D. Hutchinson, tenor. 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Mn^ekies. 9.55 Nieuwsber. 10.00 Concert. S. Austin, ba riton. Solomon, piano. 10.40 A. J. Alan: A sea trip. 11,00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M, 12.50 Orkestconcert. 405 Orkestconcert. 7,05 Gramofoonmuziek. 8 20 Literaire cause rie. 8.50 ..Die Afrikanerin". ouera van Meyer beer. Koor, orkest en solisten. LAVOENBFRG 462 M. 9.35 en 11.30 Grafofoonmuziek. 1? 76 Or kestconcert. 5.05 Solistenconcert. 7.20 „De "Ba-rhW van Sevilla", opera in 2 acten van Rossini. ZFÏ7C*TO. 1R49 M. 11.20 La^n^en. 3.50 Orkppf/wnrerf 50 T.g- zïne-en. 7 20 Ooera-utt-ending „De Barbier van Sevilla" van Rossini. HA^mrRG. 391.6 M. 10.20 GramaDhoonDlaten. 5.25 Dansmuziek 6.45 „Manon". Onera in 4 bedrijven van J. Massenet, 9.35 Actueele causerie. 9.55 Dans muziek. 11.50 Opera-concert. BRUSSEL. 511.9 M. 5.20 Orkestconcert'. 6.50 Kamermuziek» 8.35 Orkestconeert,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14