UIT DE PERS LAATSTE BERICHTEN MARKTN1EUWS Amsterdamsche Beurs SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 5 MAART 1929 handteekening van den chef van den Belgi schen generalen staf. Hebt u ooit contact met de Belgische activistische partij gehad? Nooit of te nimmer". „Hoe verklaart u de tegenspraken van de diverse regeeringen? Het zou mij niet in het minst verwonde ren, als de ministers Briand, Chamberlain en Hijmans inderdaad niet van den inhoud der bedoelde stukken op de hoogte zouden zijn. Immers het gaat hier om zuiver militaire do cumenten. En Juist daarom acht ik de zaak zoo ge vaarlijk, omdat naar mijn oordeel de wereld oorlog in 1914 wellicht nog vermeden had kunnen worden als niet juist zulke militaire regelingen bestaan hadden. Mag ik u ten slotte vragen of u aan het voorgaande nog iets hebt toe te voegen? In deze niets anders, dan dat ik over tuigd ben als rechtgeaard Nederlander te hebben gehandeld". De commissie voor BuitenJandsche Zaken vergadert. Onze Haagsche correspondent schrijft: Naar ik verneem heeft er gisteren, Maan dag een vergadering plaats gehad van de commissie voor Buitenlandsche Zaken uit de Tweede Kamer met minister Beelaerts van Blokland. Het vermoeden ligt voor de hand, dat deze vergadering in verband stond met de nieuw ste feiten van de publicatie van het U. D. Spoedvergadering JournaHs-tcnkring. Het bestuur van den Nederlandschen Jour nalisten-Kring. dat nog geen antwoord ont ving op het Zaterdag j.l. aan dr. P. H. Ritter gezonden telegram, is in verband met de Utrechtsche publicatie tegen heden In spoed vergadering te 'sGravenhage bijeenge roepen. Nog een verklaring van het D. D. Naar aanleiding van een bericht in ..Le Solr" schrijft de hoofdredacteur van het Utrechtsch Dagblad nog: .Dat zoo de Regeering die zij moet achten volkomen op de hoogte te zijn geweest van de mogelijk gemaakte perspublicatie, hetzij aan de pers in het algemeen, hetzij aan haar in 't bijzonder, op welke wijze dan ook had doen weten, waartoe zij, langs officieuzen zoowel als offlcieelen weg bij machte is ge weest dat hetzij de oorspronkelijke, hetzij de voortgezette publicatie haar onwelgevallig was, de Hoofdredactie aan zoodanigen wenk onvoorwaardelijk gevolg zou hebben gegeven.". HET FRANSCH-BELGÏSCH VERDRAG. VERKLARING VAN MINISTER DE GEER IN DE KAMER, Hedenmiddag is bij den aanvang der verga ring van de Tweede Kamer door den minister president een verklaring afgelegd over de be kende Utrechtsche publicatie. De regeering deelde naar aanleiding van de publicatie mee inhoeverre zij zelve, in deze aangelegenheid gemoeid is geweest. De eerste maal, dat spreker persoonlijk van de kwestie hoorde, was Vrijdagavond 22 Februari, kwart over elven 's avonds, toen de minister van Buiten landsche Zaken hem bezocht, en meedeelde dat Zaterdag 23 Februari een opzienbarend stuk zou gepubliceerd worden in het Utrechtsch Dagblad. Hij deelde mede, dat, de inhoud van dat stuk een paar weken geleden door den heer Van Beuningen in original! aan den secreta ris-generaal van het departement is getoond, en een afschrift is achtergelaten, hetwelk de minister tot nader onderzoek in deskundige handen heeft gegeven. Spreker deelde mede, dat minister Beelaerts ook van het Handels blad bericht kreeg.dat het een dergelijk stuk had aangeboden gekregen, dat echter op het aanbod niet. was ingegaan. Door den spreker en zijn ambtgenoot van Buitenlandsche Za ken wordt de publicatie in het U.D. in hooge mate betreurd, maar beiden waren er van overtuigd, dat een regeeringsingrijpen de publicatie niet had kunnen voorkomen. Het eenige wat de regeering kon doen was de Belgische en Fransche regeeringen in de gelegenheid stellen haar meeningen over het st.uk kenbaar te maken, teneinde schade te voorkomen voor de goede atmosfeer tus schen de volkeren. Elke onvriendelijke be doeling was daarbij uitgesloten. De stukken zijn verder in handen gegeven voor een voorloopig onderzoek aan den minister van justitie. De spreker besloot aldus: „Ons land heeft van geen enkele natie eenig nadeel te verwachten. In het innig vertrouwen en met den vurigen wensch dat deze rampzalige da gen spoedig vergeten mogen zijn hoopt de minister dat ieder Nederlander zal meewer ken om alle kiemen van internationaal wan trouwen uit te bannen. Er klonk applaus^na deze rede. Deze regeeringsverklaring ontvangen wU vlak voor het afdrukken van dit. nummer. Wij teekenen er vandaag alleen dit bil aan: Het is ons niet duidelijk hoe minister De Geer positief kan verklaren dat ons land van geen enkele natie eenig nadeel heeft te ver wachten, terwijl hij tegelijkertijd door het departement van Justitie een onderzoek naar de echtheid van het stuk laat Instellen. Het is alsof de rechter tot den verdachte zegt: „Gij zijt onschuldig. En nu gaan wij de zaak tegen u onderzoeken". Openhartigheid de eenige redding. ..Het duizelt ens eenlgszins", schrijft, het Handelsblad. „Wij wanen ons een oogenblik terug in de dagen van het. Dre.yfus-proc.es met al de spionnage, contraspionnage, ver- valschlngen en verraders waarvan wij toen dagelijks boorden. Er als destijds geraken wy in een zee van onzekerheid en twijfel. Zijn deze laatste mededeelingen juist? Er zijn natuurlijk ook hier weer onverklaarde dingen: waarom is de man, die met bet stuk moest werken, en die thans te Brussel gear resteerd is, daarheen teruggekeerd? Zijn er twee exemplaren van het valsche stuk ge weest, een voor de Duitsche spionnage, een dat men ons in de maag wilde stoppen? „Er zal hier nog veel onderzocht en recht gezet moeten worden. Maar dit willen w{J thans reeds met nadruk zeggen: de grootste openhartigheid ii. thans in deze zaak de eenige redding, het eenige middel om weer te komen tot een zuiveren toestand, tot be tere verstandhouding, .tot vertrouwen. Maar daartoe zullen geheime tractaten de wereld uit moeten, zulïen spionnagediensten die werken met zulke ellendige middelen als thans weer zijn aangewend, die agents pro vocateurs noodïg hebben en verracters kwee ken, moeten verdwijnen. Wij zien dat nog niet zoo spoedig gebeuren. Maar daarom mo gen wij toch wel ?ens zeggen, welk een ellerb- dlg bedrijf dit alles is. Geheime tractaten en spionnagediensten. zelfs onder bondge- nooten is er erger bewijs van den geest van wantrouwen, die nog steeds de wereld beheerscht?" Vele duistere punten. „Er is," schrijft de Nieuwe Rotterdamsche Crt. „reden om een koel hoofd en erifcisch vermogen te bewaren. Van Fi'ansch-Belgi sche zijde kan men ons dit niet euvel duiden, omdat de Utrechtsche onthullingen hier te lande als zulk een ernstige zaak beschouwd zijn dat de regeering op grond daarvan offi- cleele stappen te Parijs en te Brussel heeft gedaan. Meu heeft de Nederlandsche pers in deze zaak lichtgeioovigheid verweten, omdat zij aan stukken waarvan echter ook in de Entente-landen van vele zijden is toegege ven dat zij een overtuigenden indruk moes ten maken, ernstige aandacht heeft geschon ken, maar men vergt nu wel van ons dat wij grif geloof schenken aan mededeelingen van Frank-Heine die zichzelf als oplichter gequalificeerd heeft, en dit metterdaad te genover de heele wereld bewezen zou hebben door een monsterachtige falsificatie in elkaar te flansen. „In de mededeelingen waarmee de ver dachte zichzelf zoo grif beschuldigt, alsof hij heelemaal niQt voor zware straf vreest, komen vele duistere punten voor en zijn heele houding van zijn verblijf te Amsterdam tot zijn gemoedereerd vertrek vandaar naar Brussel, waar hij, er op kon rekenen dadelijk in hechtenis genomen te worden, is raad selachtig". Slechte verhoudingen, „Wij hebben thans gelegenheid tot het ge baar. dat niemand tot schande strekt: tot een ruiterlijke amende honorable. Wij Ne derlanders hebben in groote meerderheid, te goeder trouw, een stuk voor echt gehouden, dat thans gebleken is niet echt te zijn", al dus de Telegraaf. „De verantwoordelijkheid voor deze blama ge zonder weerga zal nader dienen te worden vastgesteld en men zal goed doen deze te zoeken ook in de richting van instanties, die vóór de publicatie van het „docmuent" van zijn bestaan op de hoogete waren en blijkbaar geen poging deden om zijn al dan niet authenticiteit nog tijdig voor de onzalige publicatie vast te stellen. Het hardnekkig geloof in de echtheid van, het stuk had nooit ingang kunnen vinden, wanneer te bevoeg- der plaatse de leiding gegeven was, die een. volk in crïtieke momenten nu eenmaal van zijn leiders mag verwachten".' „Een andere kwestie is- kunnen en mogen de volken nu maar doen alsof er niets ge beurd Is? Kunnen zij zeggen: wij hebben ons vergist en daarmee uit? Neen, dat kunnen zij niet, dat mogen zij niet. Eén, nauwkeurig- aangeduide zorg moge 'van "ren afgevallen zijn, een andere algemeene zorg is gebleven en drukt nog altijd hun schouders. „Het feit, dat een valsch document in staat was om zóó fel de openbare raeeningen te gen elkander in het harnas, te jagen, toont aan, dat er ontzettend veel hapert aan de bestaande verhoudingen, ja rechtaf gezegd, dat die verhoudingen slecht zijn". Volledige opheldering. In een artikel naar aanleiding van de jongste mededeelingen, schrijft „Het Volk": „Het zal noodzakelijk zijn dat onomwon den, openbaar en zonder iemand te sparen, blljkeof minister Beelaerts een rol in dezen gespeeld heeft en, zoo ja, welke roL Nu van Nederlandsche zijde zoo fel over Bel gische intrigues en geheim gewroet gespro ken is, mag geen spoor van twijfel omtrent Nederlandsche intrigue en gewroet overblij ven. Wij beschuldigen niemand, maar eischen volledige opheldering zonder eenig voorbe houd. Mocht de heer Beelaerts een bedenke lijke rol ln deze vervuld hebben, dan zou hij niet aan het hoofd der buitenlandsche poli tiek kunnen blijven, zeker niet in een tijd waarin met vernieuwde kracht op een goede verstandhouding met België moet worden aangestuurd en waarbij geen gecompromit teerde bruikbaar is. In de tweede plaats ral voornamelijk op ons sociaal-democraten de plicht vallen, om al wat in ons vermogen is aan te wenden ter bestrijding van de verfoeilijke anti-Belgische complot teuvsbende !n ons land". Minder oppervlakkigheid. De „Nederlander" schrijft: „Laten wij hopen, dat er van de gewekte emotie niets overblijft, dan droefheid over de gebleken lichtzinnigheid en boosheid van den falsaris en zijne medeplichtigen, die om geld of politiek gewin hunne ziel bezoedel den en ook een weinig medelijden met onze zuster-redactiev die er zóó is ingeloo- pen." .Den weinig minder oppervlakkigheid en een weinig meer onbevangenheid en er ware veel kwaad voorkomen". „Moge de frlssche voorjaarswind spoedig al het opgejaagde stof hebben weggewaaid, en brenge de nieuwe lente ons een nieuwe stemming van oprechthe-id en vertrouwen, ook bij het verkeer tusschen de onderschei dene volken. En moge deze stemming aller eerst bevorderlijk blijken aan de vestiging van oprechte vriendschap tusschen de twee kleine landen aan de Schelde, wier belang en toekomst, in zoo menig opzicht nauw ver bonden zijnt" „Voorzichtig met sensatie"., ,Js thans, zoo vraagt het Vaderland, „het raadsel van de Sphinx opgelost?" En het antwoordt: „Zoo goed als we op onze hoede waren voor de sensatie, die om de publicatie van het U. D. werd gemaakt, zijn we voorzichtig met de sensatie, die verspreid wordt in het verhaal van Heine's gevangen neming en verhoor. „Die sensatie is een wolk van traanverwék- kend gas, welke-het juiste gezicht op de zaak zelve kan beletten." „Zoodat wij maar zeggen willen,- dat met de arrestatie van Heine, die zich vrijwillig en wetend wat hem te wachten stond, ln hei hol van den leeuw heeft gewaagd, de zaak nog niet uit is. De woorden van zijn beken tenis hooren wij wel, maar het geloof er aan ontbreekt onsLui, die hem kennen, ver zekeren trouwens, dat hij zijn heeie leven lang nog geen waar woord heeft gesproken." Geheime konkelarij. De Tijd schrijft: „Met de geheime konkelarij zelf moet h*>t nu eindelijk eens uit zijn. Het Volkenbonds verdrag dient te worden toegepast en door alle leden, groote en kleine nageleefd. „Belgische oud-ministers hebben verklaard dat het geheim militair verdrag na Locarno geen reden van bestaan meer heeft. Geen enkel staatsbelang kan zich derhalve ver zetten tegen den eisch, die in deze dagen herhaaldelijk is gesteld, dat het geheim ver drag moet worden openbaar gemaakt. „Ziedaar het eenige middel om het ver trouwen te herstellen, *at niet in 1929, maar reeds in 1919 door de bekende annexionnisti- sche „desiderata" ten opzichte van ons land, èn in 1920 door de onderteekening van hei militaire verdrag diep is geschokt." DE MOORDAANSLAG BIJ DE WEESPER TREKVAART. DE DADER TOT ACHT JAAR GEVANGENISSTRAF VEROORDEELD. AMSTERDAM, 5 Maart. In de straf zaak tegen den 48-jarigen koopman J. H. uit Diemen, die in hooger beroep 'heeft te rechtgestaan wegens verduistering en wegens poging tot moord, heeft het Gerechtshof alhier arrest gewezen. Wat de verduistering betreft, was verd. ten laste gelegd," dat hij zich een bankbiljet van duizend gulden, hetwelk hij van een vrouw, die hij sinds eenigen tijd kende, ont vangen had om een haar toebehoorende obligatie aan de Incassobank alhier af te halen, wederrechtelijk heeft toegeëigend. Het Hof heeft te dier zake het vonnis van de Vierde Kamer der Rechtbank, waarbij H. was veroordeeld tot één jaar gevangenis straf, bevestigd. Wat het tweede misdrijf, de poging tot moord, aangaat, had verd. zich te verant woorden gehad terzake dat hij de vrouw, een paar dagen nadat hij de duizend gulden in handen had, te ongeveer middernacht van het Jaagpad langs de Weespertrekvaart, na bij de spoorbrug ever die vaart aan den Om val, opzettelijk en met voorbedachten rade in het water had geduwd,, teneinde haar door verdrinking van het leven te berooven. De vrouw wist echter een ducdalf vast te grijpen, waarna zij door een paar brand- wachts op het droge werd gebracht. Het Hof heeft het vonnis der Rechtbank waarbij verd. te dier zake was vrijgesproken, vernietigd en opnieuw rechtdoende, hem acht jaren gevangenisstraf opgelegd. De procureur-ger.eraal had voor de verduis- stering bevestiging en voor de poging tot moord vernietiging van het vonnis der Recht bank gevorderd, terwijl hij in het laatste geval de straf op twaalf jaren had gesteld. NEDERLAND EN DUITSCHLAND. PARIJS, 4 Maart (Havas). Uit gezagheb bende Fransche kringen wordt medegedeeld dat het door een Parijsch blad gepubliceerde document waarin „onthuld" wordt dat Ne derland met Duitschland in 1918 een over eenkomst had voor het militair verkeer op de spoorwegen, aan deze kringen bekend was. Nederland is gezwicht voor de pressie van Duitschland, omdat deze met een over rompeling van zijn gebied dreigde. De mi nister van buitenlandsche zaken uit die da gen heeft een openlijke verklaring afgelegd betreffende het tusschen Diutschland en Nederland gesloten accoorcL ALBERT THOMAS OVER NED.-INDIë PARIJS, 4 Maart. (Havas) De directeur van het Intern. Arbeidsbureau, Albert, Tho mas, teruggekeerd van zijn reis naar Neder- landsch Indië, heeft een overzicht gegeven van zijn indrukken en verklaard, dat de ko lonisatie in Ned.' Indië een model was van technische volmaaktheid en onvergelijkelijke methodische arbeidsorganisatie en arbeid in een schitterende tropische natuur; dit alles maakt echter toch het voorwerp uit van dis cussies en polemieken .waarin ook de Vol kenbondsambtenaren worden gemengd. Op koloniaal gebied, aldus Alb. Thomas, hebben weinige landen meer weloverdachte initiatie ven en constante proefnemingen genomen; vooral op het oogenblik moet dit de aandacht trekken van alle koloniseerende landen. GANDHI WEER OP VRIJE VOETEN. LONDEN. 5 Maart (V. D.) Uit Calcutta werdt gemald, dat Gandhi, die Maandag al daar is gearresteerd, tegen betaling van een cautie weer op vrije voeten is gesteld. Gandhi vertrekt heden naar Burma, waar de vervolging, welke in verband met zijn ar restatie tegen hem wordt ingesteld, even goed voortgang zal hebben. PURMEREND. 5 Maart 1929. Kaas. Aanvoer 22 stapels kleine f 47.50 a 52 per 50 K.G. Boter. Aanvoer 895 K.G-, prijs f 2 f 22b per K.G. Vee. 399 runderen, waaronder zijn 225 vet te en !0 stieren. 24 paarden 100 a 200 per stuk. 11 vette kalveren 1.401.60 per K.G. 1130 nuchtere dito 7 a f S6 per st.uk. 350 vette varkens 0.700.76 per K.G 74 magere dito. 2044 per stuk. 196 biggen 1624 per stuk. 608 schapen 30f 42 per stuk. Kuikens f 1.25f 2-50 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks 9.50 a 10,50. Vette koeien, prijshoudend 0.80—1.05 per KG, Gelden koeien, prijshoudend 120f 325 per stuk. Melkkoeien prijshoudend 200350. BEVERWLTK. Op de op 4 Maart alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht- Koolrapen per HL. f 1.60f 2. Wortelen 100 bos f 2. Bieten per 10Ó f 2. Aardappelen klei, p. H.L. f 4—f 5. Spruitjes per KG. 3070 ct. Boerenkool per stuk 10 ct, Roode kool per 100 f 20f 30. Savoye kool per 100 f 12f 18. Uien, per KG. 14—18 ct. EEN VOLHARDENDE BRAND- STICHTER. TE ROTTERDAM AAN T WERK. Het. vorige, jaar is er een periode geweest, gedurende welke een nog onbekend man er herhaaldelijk werk van maakte te Rotterdam brand te stichten, door brandend papier in brievenbussen e.d. te gooien. O.a. heeft hij toen getracht brand te stichten ln het pak huis van de firma v. D. aan den Open Rijs- tuin. Daarna is er een tijd geweest, dat men niets meer van deze pogingen merkte, totdat voor kort, opeens weer, dan hier, dan daar berichten binnen kwamen, dat de onbekende met zijn zonderling werk weer was begonnen. Zondagmiddag heeft iemand gezien dat een man een ruit insloeg van het pakhuis van genoemde firma v. D. en dat hij brandende kranten naar binnen wieip. Hjj trachtte den man te pakken te krijgen, maar de dader wist te ontkomen. Zijn sig nalement luidt ais volgt: lengte pl.m. 1.80 M.. gezond uiterlijk, baard noch kneve1; kleeding: beige overjas en dito hoed. De Rotterdamsche politie acht het niet uitgesloten, dat deze man ook den brand in het pakhuis van de firma Wolf en Dunlop aan den Oppert, welke brand Zaterdagmid dag heeft gewoed, heeft aangestoken. Het vorige jaar heeft deze onbekende heel waar schijnlijk ook den brand in een papierpak huis gesticht, aldus de NJLCt. TELEFOONKABEL NAAR SCHIERMONNIKOOG GEBROKEN? MEN KAN GEEN VERBINDING MEER KRIJGEN. De telefonische gemeenschap met Schier monnikoog is sedert Zondagmiddag verbro ken. De verschillende pogingen, die van Oost- mahorn zijn aangewend om verbinding met het eialnd te verkrijgen, hadden ook Maan dagochtend geen succes, zoodat aangenomen mag worden, dat deze kabel is gebroken. Op sommige plaatsen tusschen Oostmahorn en Schiermonnikoog o.a. op Brakzand, ligt deze kabel aan de oppervlakte van den tijdens eb'droog vallenden bodem." Het is zeer waar schijnlijk, dat de kabel aldaar in het ijs is vastgevroren en bij de verplaatsing van het ijs daardoor is gebroken, meldt het Hbld. Opgegeven door de Nationale Bankvereenïging DINSDAG 5 MAART 1929 1.3c uur 1.45 uur Staaf aïeenïngera 4!4pCt.Ncderl.l91? 10C% 5 pCt. Nederl. 1919 10LV» Scheepvaart 80b. Scheepvaart Unie. 227^ 227-229 96 Stoomvaart Neder!. 215 Marine Preferent 43 H Industrieën Nederl. Kunstzijde. 382 383 Mzekubee 152 151^-15-^ HolL Kunstzijde... 174 174 Margarine Unie. 364^ 363*4 366 Van Bei kel's Patent 32CH 332 L intern. Viscose 85 3em. Bezit Philips 869 876-879 ïnd. OncL Buiten), Anaconda copper.. 303 United States Steel 19CV 22244 Ougree Marihave. 402 Bethlehem Sleeh.. 104J-4 Baak Koloniale Bank, 250 250 Indische Bank...., 17C1 169b Cert, Handel Mij.. 18c Petroleara Koninkl. Petroleum 393H 398*4 -399>| 2C9- 211 4CV 28J* 5% - Cultaar Mfj. H. V. A 661 668 393V 88 L CultuurMij.Vorstenl 160 L Mfinbouw Algem. Exploratie 238^ 240 306 - Tabak 452 452 520 519 541 541 221H 221*4 Rubber Vico...., 183 183 Deli Batavia Rubber 2C4 Intercom. Rubber.. Amsterdam Rubber 288 288-289 Amerika Southern Rails.... 147 Wabash 75 Comm. Milwaukee. 36VJ Prelerent idem.. 59H Canadian Pacific. 257% INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Gorgel-recept tegen GRIEP Als vocr iehoedmiddel wordt geprezen: „Vul een glas halfvol met warm water en roer daarin ten eetlepel Akker's Abd siroop. Hiermede 5 maal daags zoigvuldig gorgelen. 6 BALMASQUé. T.ON.E.V.O. Tonevo had Zaterdagavond leden en vrien den en vriendinnen verzameld in de met rood en wit papier versierde zaal van het Gemeen telijk Concertgebouw, waar twee ijverige bands-elkaar voortdurend afwisselden en on ophoudelijk prettige vlotte muziek klonk, die noodde tot dansen. Wat moeten we zeggen van de fleurige, bonte costuums waarbij heel mooie en aar kg- origineele waren. Zoo manoeuvreerde ,JILn- kie" met de attributen van de plaatselijke autobussen en snerpce rauw eiaxongeluid tel kens door de zaal En er was een jongedame, behangen met den halven inhoud van eea speelgoedwinkel, tr waren weer clowns en Pierrettes en pierrots en zeeroovers, personen in costuums die je niet thuis weet te bren gen, en Siegfried stapte met Kriemhilde door de zaaL Men vermaakte 'zich, het bal was geani meerd, zooals stetds, wanneer men onder vrienden is. En de jury koos eindelijk de aardigst sa mooi geeostumeerden uit voor de fraaie prij zen. Bekroond werden de groepen- schoolkinde ren en pierrettes: de paren: Maharadja en gemalin, spiegelpaar, Poolsch paar, Siegfried en Kriemhilde, kinderwagen. Hinkie Dinkie en pages; de dames: Botermarkt, roos jesdame, tasch kindervriend, en regenboog en de heeren: nai, excentriek, wereldreiziger, Kalief en Van Gogh. DE VERSTREKKING VAN WARM VOEDSEL. Naar wij vernemen is er geen groote animo onder de werkloozen om gebruik te maken van de aanbieding tot het thuisbrengen van warm voedsel voor der; prijs van 10 cent per liter. Van gemeentewege was namelijk da vraag gesteld of men in aanmerking wensch te te komen voor dezen nieuwen maatregel, waardoor dus het gaan naar de St. Vincentius vereeniging werd voorkomen. Zooals men zich zal herinneren werd hierover in de jongste raadszitting nogal het een en ander gespro ken. De te betalen kosten voor .dit voedsel (niet naar keuze) zou dan zijn, waarbij het thuis brengen zou zijn inbegrepen 10 cent per liter. Naar wij thans vernemen hebben zich hier voor nog slechts enkelen opgegeven, zoodat er van uitvoering van dit plan wel niets zal komen. VRIJZINNIG DEMOCRATISCHE BOND. De afdeeling Haarlem van den Vrijzinnig- Democratische Bond vergadert Woensdag avond. Uitgebracht worden de jaarversla gen, bovendiën komen de bestuursverkie zingen aan de orde, aftredend zijn de heeren Óver en Paartman. Het bestuur stelt voor, om het ln de vorigs vergadering aangenomen voorstel om een referendum te houden over de. staart van de candidatenlijst voor d.e Tweede Kamer in te trekken. De heer H. v. Brederode Jr., zal iets lüt de jeugd der afdeeling vertellen. HOCKEY HILVERSUM—M. H. C. (2—1) Over dezen wedstrijd ontleenen wc het vol* gende aan het Hbld.:- Het terrein aan den Raaweg te Hilversum bleek weinig geleden te hebben door de vorst; op de spelqualiteiten was de ongun stige invloed grooter! Bovendien verschenen de Musschen met zeven invallers, wat aan het geheel óók niet ten goede kwam. Hilver sum was volledig. Het kwam onmiddellijk in den aanval, doch hoewel het eenige straf cor ners toegewezen kreeg, duurde het tot kort voor de-rust vóór Roland Ho!S uit zulk een straf corner een doelpunt wist te producee- ren (10). Maar twee minuten later reeds kwam, door Vissen, de gelijkmaker (11). Na de rust hervatte Hilversum den aanval. Bij een hard schot, dat. door Elias werd ge keerd, was Schook er als de kippen bij om- het nog eens te probeeren, en met succes (21). De Musschen spanden zich hierna nog geducht in, doch konden, evenals de Hil versummers, het net niet meer vinden, zoo dat de gastheeren met 2i wonnen. VOETBAL DE WEDSTRIJD NEDERLAND— NOORWEGEN. Naar het Rotterdamsch Nieuwsblad ver neemt zal de wedstrijd NederlandNoorwe gen op 3 .November a.s. te Den Haag wor den gespeeld. Dit zal dus na 1913 de eerste internationale landenwedstrijd worden, die niet te Amsterdam wordt gespeeld. AM STELDE KENNEMERS (04) De Kennemers vonden 7ort**g het Angel terrein in uitstekend bespeelbaren toestand. Tevens vonden de rood-zwarten het pad der overwinningen terug door Amstel met 40 te kloppen. Na 25 mmuten weet Steeman een langen center nog juist, te achterhalen en nnn d* A* 1 fn tn1 Amstel liet het er niet bij zitten en bedreigde herhaalde malen v. d. Ploeg, die evenwel niet thuis gaf. Na de rust treedt Amstel het eerste kwar tier steeds aanvallend op. doch tot doel punten weet zij het niet te brengen. Hier na nemen de Wijkers het spel weer in han den. Eindelijk weet v. d. Berg een corner van den rechtsbuiten te benutten (02). Even hierna is h°t de rechtsbuiten die zelf een corner van Steeman in het doel jaagt. (03V Even later wordt op dezelfde wijze het is punt gemaakt (04). De laatste minuten spant Amstel zich geweldig in voor een te- genpunt, doch het lukt haar niet. Einde komt met een ietwat geflatteerde 4fl-ze;-^ der Kennemers.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10