Z I €mi TWEEDE KAMER. ij BINNENLAND EERSTE KAMER ■Spierpij ti' Kloos tsrhalsem RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 8 MAART 1929 7 Maart. De Ziekteverzekering'. Verschillende fracties maken hun stem over het ontwerp afhankelijk van de aanvaarding van hun amendementen. De moties-L. de Visser, bij de Postbegroo- t!ng ingediend en waarbij vaste aanstelling werd gevraagd voor contract-arbeiders en invoering van den 8-urigen werkdag voor bet Personeel zijn beide verworpen met resp. 5318, 5418 stemmen. De motie-v. d. Heuvel i.z. de sluiting van Telefoon- en Telegraafkantoren op Zondag viel mee 4923 stemmen. Vóór stemden de a. r. en c. h. groepen, benevens H. G. S. en St. Gcref. partijen. En daarna is de Kamer onder weinig be langstelling de behandeling aangevangen aan het zoo dikwijls gewijzigde ontwerp- ziektewet. Die behandeling viert wij heb ben 't in onze artikelen die een overzicht van dc Ziekteverzekering brachten duidelijk gemaakt haar 25-jarig jubileum: het is dit jaar een kwarteeuw geleden, dat Dr. Kuyper zijn eerste ontwerp-Ziekteverzeke- ring bü de Kamer inzond. Het begin der discussie was voor den mi nister niet aangenaam, wijl zijn politieke vriend Bakker hem volledig in den steek liet. En ook later heeft Dr. dc Visser betoogd dat 't hem buitengewoon moeilijk vallen zal voor het wetsontwerp tc stemmen, wanneer er niét spoedig verandering komt in de positie der ziekenkassen. Wij gelooven niet, dat de minister deze positie nog wijzigen zal. De andere sprekers de heeren Veraart, Smeenk, van Voorst, Kuiper, van Gijn deden veel vriendelijker woorden hooren zij hopen door amendecring het ontwerp te kunnen verbeteren en al drukten zij den minister op hot hart toch aan hun wenschen tegemoet te komen, wilde hij hun stem winnen, toch zullen zij wel medegaan, omdat er nu een maal een ziektewet komen moet en men toch geen vrede hebben kan met het feit, dat- cle wet-Talma onuitgevoerd m de departe mentale archieven rust. Begrijpelijk wel was de vraag van de heeren Smeenk en Kuiper of de behandelde Ziektewet ook werkelijk zal worden uitgevoerd. Een lot als de wet-Talma zal de wet-Slotemaker wel niet ten deel val len een da capó zou al te vreemd worden. De heer Bakker zag het huidig ontwerp opnieuw oen episode toevoegen aan de lij densgeschiedenis van de Ziektewet. Want men verwachtte van den minister een krach tige verdediging van de bijzondere kassen en feit is geworden, dat hij een einde maken zal aan wat uit.de maatschappij is opgekomen en in de volksovertuiging wortelt. Een be langrijk stuk arbeid en initiatief rukt de minister uiteen. Dat voorts losse arbeiders buiten de wet zullen vallen nam de c. h. spreker den minister evenzeer kwalijk, om dat in land- en tuinbouw vooral In de druk ke seizoenen zooveel ziektegevallen voorko men. En niet mincler scherp nam de heer Bakker stelling tegen het onderbrengen van de arbeiders in bedrijfsvereenigingen, waar door hun alle zelfbeschikkingsrecht zal wor den ontnomen, hét geestelijk goed van onaf hankelijkheid. De arbeiders worden verassu- reerde voorwerpen. En een grief van denzelf den spreker was ook, dat kleine zelfstandige mensehen worden geweerd. Dr. de Visser bleek al even weinig concl- liant als zijn partijgenoot, zoodat het te ver wachten is, dat 's ministers eigen partij ge- nooten tegen de wet zullen stemmen. Ook Dr. de Visser kon niet heenkomen over het opheffen der particuliere kassen. De heer de Visser kon niet begrijpen, dat de bijzon dere kassen vele menschen zouden verliezen, wanneer de bedrijfsvereniging zou inge schakeld worden. Wij wanhopen er aan, dat de minister in staat zal zijn Dr. de Visser te overtuigen, dat de administratieve moeilijk heden bij behoud der bijzondere kassen te groot zouden worden. Ook Dr. de Vlsser's naamgenoot, de com munist, staat onverzoenlijk tegenover het ontwerp. Van elke medewerking van werk gevers en werknemers, van elke premiebeta ling is hij afkeerlg de Staat heeft z.i. hier alles te doen. De andere heeren deden lieflijker klanken hooren al geschiedde dat toch met de noodige reserves in verband met al- of niet aanvaarding van in te dienen of reeds inge diende amendementen. De heer Veraart construeerde den rechts grond voor de ziekteverzekering in den eisch, dat de arbeider ook tijdens ziekte zijn loon waardig is. De heer Veraart de man der bedrijfsorganisatie roemde het ontwerp als stap in de richting der bedrijfsorganisatie, er komt op wéér een punt samenwerking. En die gedachte bleek ook den heer Smeenk te bekoren. „Ziektegeld is arbeidsloon" aldus Prof. Veraart's uitgangspunt. Wie nu de premie betalen moet is voor den heer Veraart vol komen een kwestie van opportuniteit. Alleen zakelijke argumentén mogen hier beslissend zijn. Maar de hoogleeraar ziet voor eiken vorm-van premiebetaling argumenten aan wezig. Hij aarzelt nog. De beste methode lijkt hem voorshands, dat de werkgever de geheele premie betaalt. De heer Veraart gelooft niet, dat de arbei der door de bedvljfsvereeniglng een „geas sureerd voorwerp" wordt daarmede, meent de heer Veraart, miskent de heer Bakker de cultureele taak der vakbeweging. Intusschen ook practische bezwaren koestert hjj te gen de bijzondere kassen: te veel organen maken de ziekteverzekering onoverzichtelijk en duur. De heer Smeenk begreep, dat nu, na Tal ma's wet de bedrijfsvereeniglngen zijn ont staan. deze niet gemist kunnen worden bij de uitvoering van.de ziektewet. Dat de particuliere kassen zijn uitgescha keld, de heer Smeenk wist, dat 't den minis ter moeite had gekest dat te doen, maar hij wist ook, dat hij die concessie had moeten doen, wilde de Ziekteverzekering niet schip breuk lijden op den organisatievorm. Naast de bedrijfsvereeniglngen, zouden de zieken kassen toch een kwijnend bestaan hebben. En de wet duur hebben gemaakt in de uit voering. De heer Smeenk wilde van den minister voor de stemming de uitdrukkelijke toezeg ging, dat ook kantoorbedienden, notarisbe dienden enz. onder de wet zullen komen te vallen. Vau verhooging van het ziekengeld tot 80 pet. van het loon vreesde de heer Smeenk allerminst een verhooging van de simulatie. Zeker niet. nu deugdelijke contröie moge-, lijk is. Ook de heer Smeenk noemt ziektegeld uit gesteld arbeidsloon. Wanneer de werkgever de geheele premie betaalt, ziet de heer Smeenk daarin geen verzwakking van de medezeggenschap. Geen bezwaar heeft de heer Smeenk tegen een gelijk stellen van zwangerschap met ziekte, maar onderscheid wil hij maken tusschen de gehuwde en de ongehuwde vrouw: geen wettelijk sanctionee- ren van het vrije huwelijk! De heer van Gijn wil medewerken aan de tot standkoming van een Ziektewet. Was er geen wet-Talma, dan zou men kunnen vra gen of de wet wel noodig is in het licht echter van Talma's wetgeving, moeten er wettelijke bepalingen komen t.'a.v. de ziekte verzekering der arbeiders. De heer van Gijn had bezwaar tegen de opheffing de bijzondere kassen maar 's ministers regeling is daar door aannemelijker geworden om de admi nistratieve moeilijkheden en onoverzichtelijk heid, die van behoud der particuliere kassen het gevolg zouden zijn. De heer van Gijn is, nu er in het economi sche leven van een opgaande conjunctuur niet gesproken mag worden, tegen een volle dige premiebetaling door den werkgever. Wanneer de arbeider medebetaalt heeft hij daarenboven practisch belang bij de verzeke ring. De heer van Gijn maakte de stem zijner fractie afhankelijk van het aanvaarden van sommige der Liberale amendementen. Tus schen haakjes: het aantal amendementen is buitengewoon groot. De heer Kuiper toekende de geschiedenis van de Ziektewet onze lezers kennen dis uit ons overzicht. De heer Kuiper ziet het ontwerp aan rede lijke eischen voldoen. De uitschakeling der bijzondere kassen betreurt de r.k.-afgevaar- digde geenszins, hoe hij ze ook waardeert: een veelheid van uitvoeringsorganen is niet in het belang van de toepassing der wet. En daaren boven acht hij de bedrijf svereenigingen veel meer te passen in het huidige bedrijfsleven en daarom de aangewezen organen voor de de uitvoering van de Ziektewet. Maar dan moeten die bedrijf svereenigingen ook zijn, al gemeen erkende vakorganisaties. De heer Kuiper ook waardeert de verhooging van 7080 pet. van het ziekengeld en acht simulatie uitgesloten. De premie-betaling half om half door werkgever en werknemer heeft echter 's heeren Kuiper's instemming aller minst de minister zal sterke argumenten moeten aanvoeren wil hij 's heeren Kuiper's bezwaren daartegen overwinnen. De heer van Voorst tot Voorst bepleitte een methode van premiebetaling hij zag daarin een landbouwbelang zóó, dat het loon met de helft van het premiebedrag wordt verhoogd, een helft, die -dan door den werk gever kan worden achter gehouden. Het Ziektewet-debat zal nog wel op enkele weekjes vergaderen beslag leggen'. De Staatsbegrootïng. De heer Wibaut over de finaneieele ver» houding. De Eerste Kamer schiet nog niet hard op met de algemeene beschouwingen! En dat ondanks de algemeene klacht, dat de Senaat teveel Tweede Kamertje spelen gaat, te veel gaat afdalen in details en zich niet houdt aan het peilen van algemeene beginse len. Vandaag voerden het woord de heeren Wi baut, Rink, Mendels en Koster. De heer Wibaut pleitte voor een andere belastingpolitiek dan de huidige en voor een andere woningbouwpolitiek. Maar de meest scherpe pijlen richtte hij op minister de Geer, wegens diens wetsontwerp tot defi nitieve regeling der finaneieele verhouding van Rijk en Gemeenten. "Scherp was zijn critiek op des ministers nieuwe voorstellen. Hij zeide overtuigd te zijn, dat deze voor stellen geen finaneieele saneering voor de gemeenten zouden brengen, dat de gemeen ten voor even groote moeilijkheden zullen blijven zitten en dat de autonomie der ge meenten in gevaar zal komen. Met stemver heffing zei de heer Wibaut, dat het ont- werp-de Geer in strijd is met de maatschap pelijke ontwikkeling, het beknot de ont plooiing de gemeentelijke bemoeiingen en het is in dezen tijd niet meer te aanvaar den. Een critiek die niet malsch was. De heer Rink betoogde, dat de tijd der parlementaire kabinetten voorbij is. Aan een parlementair kabinet der rechterzijde ge loofde hij niet. Immers er zijn geen hoogere beginselen die de rechtsche groepen bijeen houden. Zij zijn zelfs uiteengegaan om iets, dat geen beginsel inhield: het gezantschap bij den Paus. De heer Rink liet het ministerie zien, hoe heel moeilijk het haar geweest is buiten de politieke zóne te blijven. Een volgend kabi net zal dezelfde houding dan ook niet kun nen innemen, maar een program moeten opstellen dat de politiek niet laat rusten en bepaalde welomschreven punten bevat, in overeenstemming met de uitspraak der kie zers. Op het program van een nieuw kabinet wilde hij stellen, de regeling met België, de definitieve regeling van de finaneieele ver houding van Rijk en Gemeenten, de herzie ning van de huwelijkswetgeving, de rechts toestand van de ambtenaren, herziening van het L.O. en het Staatspensioen. De heer Rink verdedigde het stelsel der E. V. en sprak uit, dat de liberale groep tot sa menwerking in een kabinet bereid is, wan neer haar principe geen schade lijdt. De heer Mendels betreurde de Utrechtsche publicatie, wijl zij de goede verstandhouding tusschen België en Nederland heeft geschaad Tusschen zijn woorden door speurde men critiek op de weinige diligentie in deze kwestie van de zijde van Buitenlandsche Zaken. Samenwerking tusschen liberaal en C. H. ziet de s. d. Senator als liggende in den aard der zaak. Veel verschil tusschen die groepen is er niet, veel verschil niet tusschen een le- venslustlgen Christ, historicus en een beetje stijver. Vrijheidsbonder. Veel waardeering voor het kabinet toonde de heer Mendels niet: het kabinet zei hij heeft weinig- gepresteerd, alleen Justitie heeft menig zwaar onderwerp aangesneden. Maar op het gebied der sociale voorzieningen ligt nog veel puin van Colijn. ij Critiek had de heer Mendels op de moge lijkheid van steeds maar weër groote over schotten elk jaar waardoor sociale maat regelen achterwege blijven. En dat terwijl allerwege de industrie in opbloei is. De heer Mendels is een meester In het fijntjes en goedmoedig hekelen. Maar hij hekelt. Hekelde vandaag de vrijwillige gewa pende corpsen, die hij staatsrechtelijk en ju ridisch crypto-militaire corpsen noemde en daarom militaire anarchie. fEen slotte betoogde de heer Mendels, dat eén nieuwe rechtsche samenwerking een ge vaar zou zijn voor de arbeidersklasse. De heer Koster heeft uitvoerig den vrij handel verdedigd en aangedrongen op een deugdelijken voorlichtingsdienst. Het Senatoriale sprekerslijstje is nog niet beëindigd. INTIMUS. VIER MEINEEDZAKEN VOOR HET ARNHEMSCHE HOF. IN VERBAND MET DE CULEM- BORGSCHE MOORDZAAK. Voor het Arnhemsche gerechtshof werden Donderdag behandeld de meineedzaken, welke verband houden met de bekende Culem- borgsche moordzaak, schrijft het Hbld. Men herinnert zich uit deze gerucht makende zaak, dat de beklaagden S. en V. werden vrijgesproken, maar een schrift onderzoek werd ingesteld in verband met door getuigen geschreven brieven. De vier voornaamste getuigen in de moord zaak hadden zich wegens meineed op 8 No vember voor de Tielsche rechtbank te ver antwoorden, n.l. mej. H. uit Assen, de S. uit Veenhuizen, J. A. C. uit Culemborg en A. C. Jr. De Tielsche rechbank veroordeelde de beide C.'s ieder tot 5 maanden gevangenis straf; de S. tot twee jaar en zes maanden Mej. H. werd ontslagen van rechtsvervol ging. Allereerst werd behandeld de zaak tegen J. x\. C., tegen wien verstek werd verleend, Mr. H. Roobol verklaarde, dat verdachte als getuige ontkend heeft anoniems brieven te hebben geschreven. De procureur-generaal mr. Cnopius bepaalde zich in deze zaak tot het vragen van bevestiging van het vonnis der Tielsche rechtbank. Daarna stond terecht A. C. Jr. Verdachte beweert, dat hij zich tijdens de zitting niets van het schrijven van anonieme brieven her innerde. Hij is later door een opmerking van zijn zuster op de gedachte gekomen, dat hij de brieven geschreven heeft op een feest avond. Mr. Cnopius zegt, dat er tusschen de moord zaak en de meineed-affaire geenerlei ver band bestaat. Spr. wijst er o.a. op, dat het optreden van den'ouden C. was het optreden van een comediant.' Ook juridisch is het be wijs van den meineed geleverd, zoodat spr. bevestiging van het vonnis der rechtbank vraagt. De verdediger' mr. de Jong uit Amsterdam, betoogde, dat geenszins opzet tot meineed is bewezen. Dé C.'s werden nooit over de ano nieme brieven ondervraagd. Zij worden er a bout portant voor gezet, nadat het feit 3 1/2 jaar geleden gebeurde. De - verdachten waren volgens de zuster dronken gevoerd en ze konden zich niet herinneren, wat er ge beurd was. Het beeld van het gebeurde is eerst later weer voor hun geest gekomen. Pleiter vraagt vrijspraak, subs, een lichte straf. Daarna werd behandeld de zaak tegen de S. Verdachte blijft bij zijn afgelegde verkla ring omtrent de valschheid van beschuldiging van de verdachten in de moordzaak. Er worden geen getuigen gehoord. De procureur-generaal wijst erop, dat on juist zijn de beweringen, dat den verdachte door den rechercheur Kuiper zou zijn voor gehouden, wat hij te zeggen had. Waanzin noemt spr. de bewering, dat een subst.-officier van justitie tot verdachte zou hebben gezegd- „Als jij als getuige wordt gehoord, heef je niets te zeggen, dan zal ik het woord wel doen". Het feit, door verdachte bedreven, is van grooten ernst en ook als spr. aan neemt, dat verdachte zich geen rekenschap gaf van de gevolgen, kan hij geen termen voor clementie vinden. De eisch luidt: be vestiging van het vonnis der Tielsche recht bank met last tot gevangenneming. De verdediger mr. Den Hollander betoogt, dat De S. nooit zelfstandig kan zijn gekomen om verklaringen af te leggen, zooals hij ge daan heeft. Deze meening grondt spr. op het psychiatrisch rapport. Pleiter dringt aan op een clemente straf. Vervolgens werd behandeld de zaak tegen mej. H. Mr. Kaars Sijpesteyn, destijds rechter commissaris in Tiel, verklaarde, dat mej. H. den indruk maakte op haar gemak te zijn en ook dat zij de waarheid sprak. Op een waag van den procureur-generaal, welken indruk getuige van verdachte had, van haar houding op de terechtzitting te Tiel, toen hij als getuige werd gehoord, antwoordt getuige dat mej. H. erg zenuwachtig was, ze zat op haar stoel te trillen, moest een glas water hebben, maar was geenszins buiten westen. Het blijkt, dat zij acht poeders had inge nomen die sufheid veroorzaakten, daarom herinnerde zij zich niets meer. Mr. Cnopius, requisitoir nemende erkende dat verdachte veel misère heeft gehad, wat echter aan haar zelf te wijten is. Zij blijkt volgens spreker suffig of snugger, al naar het haar te pas komt. Spreker acht verdach te even meineedig als de beide C.'s en de S. en eisclit met gedeeltelijke vernietiging van het vonnis der Techtbank, een voorwaarde lijke veroordeeling tot 6 maanden gevange nisstraf met een proeftijd van 3 jaren. Al kan mej. H. de heeren van het Hof bij den neus nemen, ik vlieg er niet in, verklaart spr. De verdediger, mr. Den Hollander, zegt, dat mej. H. naar pleiters meening niet heeft ge acteerd, maar men heeft met haar geëxperi menteerd. Sinds 1923 heeft zij verdriet van de Culemborgsche moordzaak, haar man zocht den dood en verdachte bleef met vier kinderen achter. PI. zou geen clementie plei ten, doch vroeg voor deze verdachte vrij spraak. Uitspraak in alle zaken 21 Maart VROUW TE AMSTERDAM IN BRAND GEVLOGEN. Donderdagmiddag is in het O. L. Vrouwen gasthuis te Amsterdam een bewoonster van de 2e Oosterparkstraat opgenomen, die met zware brandwonden overdekt was. Toen zij des middags het water van het vuur wilde nemen, vatten haar kleeren vlam. Zij snelde de straat op, waar enkele toege schoten burgers zoo snel mogelijk het vuur doofden. Haar kleeren waren echter reeds ten deele verbrand en de ongelukkige vrouw zelf verkeerde bij aankomst in het gasthuis in deerniswaardigen toestand, meldt het Hbld. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Billy sloeg en trapte hevig. Doch de hand liield stevig vast, Want. hoe hij zich ook verzette, Hij bleef den rcover een lichte last. Naar het rijk der menscheneters, Naar het barbaarsche woeste land, Waar koning Papapakuk heerschte, Voerde hem nu dc zwarte hand. Billy's kracht was nu verdwenen. Bewusteloos zonk de jongen neer, Tot koning Papapakuk zeide: „Sta, jongen, recht, nu daad'lijk weer." Billy stond op, zuchtend, schreiend, Zag den koning op zijn troon, Den koning der menscheneters. Op zijn hoofd droeg hij een kroon. Weten jullie wat een menschenetcr is? Nu, het is een kwaadaardig wezen, zoodat men nog niet weten kan, wat er met Billy zal gebeuren. NU VELE DOKTOREN GRIEP HEBBEN. SEMI-ARTSEN KRIJGEN TIJDELIJKE BEVOEGDHEID. De regeering heeft, volgens de Tel., maat regelen genomen om te voorzien in een zeke re mate van gebrek aan geneeskundige hulp in den lande, als gevolg van de omstandig heid, dat ook verscheidene doktoren door. de griep, welke nog in sterke mate heerseht, zijn aangetast. Bij Kon. besluit is bepaald, dat zij, die het eerste gedeelte van het arts examen met gunstig gevolg hebben afgelegd, zoolang niet anders is bepaald, tijdelijk be voegd worden verklaard tót het uitoefenen der geneeskunde. Dit heeft dus betrekking op de semi-artsen, de studeerenden, die reeds gereed zijn met de studie der interne genees kunde, doch die het tweede gedeelte van het artsexamen, dat hoofdzakelijk betrekking heeft op de verloskunde en dc chirurgie, nog moeten afleggen. KONINGIN EMMA IN LONDEN. DE AANKOMST AAN VICTORIA- STATION. Toen gisteren de trein uit Gravesend. aan Victoria-station aankwam, werd koningin Emma, die er gezond en vrooiijk uitzag, na mens den koning van Engeland verwelkomd door graaf Airlic, die den specialen salon wagen, waarin de koningin de reis gemaakt had, binnentrad en een handkus drukte op den witten handschoen van de reizigster, aldus het Hbld. Nadat koningin Emma den wagen verlaten had, bleef zij even poseeren voor de foto grafen, stapte toen in de auto, die haar naar haar hotel brac.ht. Na een kort ontbijt ging de koningin direct naar de schilderij en-ten toonstelling. Op de tentoonstelling. Opgewacht door den Nederlandschen ge zant te Londen en de overige leden van de legatie kwam koningin Emma even over tienen in Burlington House aan. Het bezoek begon bij de oudste doeken. Onder leiding van den heer Schmidt Degener werden alle meesterstukken bezichigd. De koningin bleef geruimen tijd in de Rembracdtzaal toeven. TRAGISCH ONGELUK TE ROOSENDAAL. GROOTMOEDER OVERREDEN, TOEN ZIJ HAAR KLEINDOCHTERTJE WILDE REDDEN. Toen Dinsdagavond zekere vrouw B., wo nende aan de Molenstraat te Roosendaal haar kleindochtertje, dat op visite was ge weest, naar huis zou brengen, zag de kleine aan de overzijde ook haar grootvader. Plots zette zij het naar hem op een loopen dwars de straat over, toen juist op hetzelfde oogen- blik een personenauto passeerde schrijft de Tel. De oude vrouw het gevaar ziende, snelde haar kleinkind na, dat onder de auto terecht kwam en wilde het grijpen, met het nood lottig gevolg, dat zij zelve gegrepen werd en na een eindweegs te zijn meegesleurd onder de wielen kwam. Met een gebroken arm, maar bovendien ook ernstig inwendig ge kwetst werd de vrouw opgenomen en haar huisje binnengedragen, waar geneeskundige hulp spoedig ter plaatse was. Op advies van een dokter naar het ziekenhuis overge bracht bleek het slachtoffer, by aankomst reeds te zijn overleden. Het kind was blijkbaar tusschen de wielen gevallen, zoodat de auto de kleine verder niet heeft geraakt. Zij werd zonder eenig let sel opgenomen en tijdelijk bij buren binnen gebracht. BEWEGING IN HET IJSSEL- IJS BIJ DEVENTER. MINDER GEVAAR VOOR KRUIEN. Donderdagmorgen ongeveer 11 uur heeft het ijs in den IJssel zich in beweging gezet. Daar het laag water is, drijft het ijs rustig af; alleen aan de landzijde op den rechter oever is eenige schudding merkbaar. Boven Deventer zit het ijs nog vast en ver wacht wordt, dat het hier afdrijvende ijs zich benedenstrooms weer zal vastzetten. Het is papperig, wat het gevaar voor kruien uit den aard zeer vermindert. Duizen den vogels, die hier tijdens de ijsperiode waren neergestreken, drijven ten deele met het Us mee, aldus de NR.Ct. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. I stijve spieren dadelijk wrijven met het eenige middel dat tot diep In Uw spieren doordringt en U snel weer lenig maakt: Akkers het eenige .Geen goud zoo goed' geeft geuren smaak aan uwdageiOksch glaasje. CATZ 20SSN VAM PESCELA, ZATERDAG 9 MAART HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het A.VR.O.-Trio 2.00 Aansl. v. h. Theater Tuschinsky. te Amsterdam. Orkest oi.v. Max Tak. 4.00 Italiaansche lessen. 5.00 Fransche lessen. 6.00 Concert door het A.V.R.O.-Trio. 6.45 Duitsche lessen. 8.15 V-AJRA. Aansl. v. b. Concertgebouw te Amsterdam. „Die Jahres- zeiten", oratorium van Haydn. Arb. Zangver. „De stem des Volks" te Amsterdam o.l.v. F. Rigter. Di Moorlag, sopraan. J. v. Kempen, tenor. H. Koning, bas. Het Utr. Sted. Or kest o.l.v. Evert Cornells. I. d. pauze persber. en V.A.R.A.-varia. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 nnr 1852 M. Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-Trio. 1.15 Gramofoon- muziek. 3.00 Kinderuurtje o.l.v. Mevr. S. Nuwenhuis v. d. Berg. 5.30 Gramofoonmu ziek. 6.30 Spr. Fr. v. Spaandonk: R. K. Stu denten-Missie actie. 6.50 Kath. Berichten. 7.00 Engelsche les. 7.30 Kniples. 8.00 Sur.. Dr. W. B. Huadleston Slater te Rotterdam. 8.20 Concert R. K. Strijkkwartet „Stephan Par- tos" o.l.v. M. v. d. Ende. Mej. J. Bacilek, zan geres. 9.30 Nieuwsber. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Huishoudel. cause rie. 1.20 Cariton Hotel Octet. 2.20 Beeld-uitz. 3.20 School-muziekfeest in Londen. Koor zang. 3.50 Concert. Callender's orkest F. Townson, mezzo. Ph. Ritte, tenor. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Muziek. 7.05 Mozart's pianosonaten. 7.20 Om- roepmuziek-causerie. 7.35 Sportpraatje. 7.50 Een verrassing. 8.05 Populair concert. Roos ters Concert party. o.m. een schets „Defaul ters". 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Experts and how to use them. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété uit het Palladium, Londen. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 M. 12.FY Dansmuziek door „Les Ixes". 4.05 Dansmuziek. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Zang. Dansmuziek door „Les Ixes". LANGENBERG, 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoon muziek. 12.25 Orkestconcert. 5.05 Gramofoon muziek. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. 9.50 Uitz. van de Dort- munder 6-dagenrennen. ZEESEN, 1649 RL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Le zingen. 7.20 Concert m. m. v. Curt Schcenert, tenor. Daarna: Vroolijke avond. Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 391,6 M. 10.20 Gramophoonplaten. 3.50 Orkest-con cert. Lutz Proskauer, piano. 4.50 Concert. 7.20 Loabitag-Leuwagen und Lorbasse. Vroo lijke dialectenavond in woord en lied. 10.20 Orkest-concert. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Orkest-concert. 7.05 Piano-recital. 7.40 Gramophoonplaten. 8.35 Orkest-concert. Mile Suzanne Parijs, Mme Watté Nysten, den heer H. Koch, viool,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10