BUITENLANDSCH OVERZICHT FLITSEN VICTOR IA-WATER OVERDREVEN OPTIMISME TEN AANZIEN VAN DEN OPSTAND IN MEXICO? POINCARé's MOEILIJKHEDEN. STADSNIEUWS FEUILLETON. HET MEDAILLON VAN LORD STAIR HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 9 MAART 1929 VIERDE BLAD Daladier lokt een incident uit. De rebellen veroveren Juarez T BELANGRIJKSTE NIEUWS De Mexicaansche regeeringstroepen ble ven volgens de offlcieele berichtgeving uit Amerika ondanks alle felle tegenslagen toch de overhand behouden. Doch reeds aan dit optimisme der Amerikaansche telegrammen kon men bemerken dat ditmaal de toestand ernstiger was dan gewoonlijk bij dergelijke Mexicaansche oproeren. En thans blijkt dan ook wel weer dat de rebellen succesrijker in hun optreden zijn dan de regeering wil doen vermoeden. Uit El Paso in Texas bereikt ons althans het bericht dat de regeeringstroepen te Juarez gistermorgen van de daken der huizen een hevig mitrailleurvuur openden op de opstandelingen, die de stad per trein wa ren genaderd. Een later Wolffbericht uit Washington meldt, dat volgens officieele berichten Juarez aan de Rio Grande door de rebellen ver overd is. Daladier, de voorzitter der Fransche Ra dicale partij die reeds zoovele malen" als struikelblok heeft gefungeerd wist gisteren wederom een incident uit te lokken, toen hij zich verzette tegen de goedkeuring der no tulen. Hij zeide zich te verwonderen over de ver melding, dat aan het eind der zitting bij het bureau der Kamer niet alleen de wets ontwerpen der congregaties waren gedepo neerd, maar ook de rapporten over die ont werpen, opgesteld namens de commissies voor buitenlandsche zaken en voor algemeen beheer. Volgens Daladier hebben deze com missies bedoelde rapporten noch besproken noch goedgekeurd. Na deze opmerking verhief Poincaré zich verontwaardigd van zijn zetel en beschuldig de den linkervleugel van opzettelijke ob structiewaarin hij niet heelemaal on gelijk had Poincaré verklaarde met groote energie, dat de regeering geen enkel deloyaal procédé heeft gebruikt en voegde er aan toe, dat hij, daar hij de Kamer de volstrekt loyauteit der regeering wilde toonen, Paul Boncour ver zocht de commissie voor buitenlandsche za ken bijeen te roepen. Poincaré kon de be langrijkheid der discussie voor Frankrijk niet verklaren; men klampt zich met een soort hartstocht aan de kleine quaesties van procedure vast. Het debat was vrij verward en bewogen, totdat de voorzitter een eind aan het inci dent maakte, door te verklaren dat het pro ces-verbaal aangenomen was. Poincarés positie is geenszins benijdens waard. Van de linkerzijde beschuldigt men den „Sauveur de la patrie" koelbloedig van kwaden trouw. In deze verwarde sfèer is. het totaa,l overbodig dat men een beröèp dóet op de Kamer om kwesties van nationaal'be lang te stellen boven ondergeschikte détails, zooals de rapporteur van de commissie voor buitenlandsche zaken deed! F. A. De Brouckère verheft zijn stem. In de „Peuple" verbaast de Brouckère zich over de vrijlating van Frank-Heine en be handelt opklimmend het optreden der on dergeschikte ambtenaren, die zich aan ver standhouding met Frank hebben schuldig gemaakt tot de hooggeplaatste ambtenaren. Hij zegt dat de rechtschapenheid van gene raal Galet door allen, zelfs anti-militaristen, wordt erkend. Hij heeft niets van de geheele zaak geweten en derhalve heeft hij den mi nister van landsverdediging en dus ook den kabinetsraad niet kunnen verwittigen. Schrijver acht dit zeer verontrustend. De regeering voert een vredespolitiek, werkt mede in den Volkenbond, onderhandelt met Nederland, keurt het Kellogg-pact goed enz. Onderwijl zijn ondergeschikte amb tenaren met verdachte spionnen en helaas met medewerking van eenige journalisten bezig met de voorbereiding van een gevaar lijke manoeuvre, waardoor de internationale betrekkingen ernstig worden gecompromit teerd". Men ziet dus het ongewone verschijn sel, dat ondanks de regeeringspolitiek door deze agenten een wraakpolitiek wordt ge volgd, die de richting, welke de regeering volgt, in gevaar brengt. In een ander ar tikel van hetzelfde blad wordt geageerd voor afschaffing der spionnendiensten. ,,'t Geheim verdrag" Polen Roemenië. KOWNO, 8 Maart (V.D.) De onthullln- gen van de „Lïetuvos Aidas" te Kowno over 't bestaan van een geheim verdrag tusschen Polen en Roemenië, gericht tegen Litauen en Rusland, hebben in Moskcu groot opzien gebaard. De Sovjet-pers publiceert den tekst van het geheime verdrag en verklaart het bestaan van een dergelijke geheime overeen komst tusschen Roemenië en Polen te kun nen bevestigen. Deze overeenkomst zou in aanwezigheid van Pilsoedski te Boekarest zijn onderteekend. In sommige kringen zou men het verdrag reeds lang hebben ge kend. De Poolsche en Roemeensche regeerin gen zouden ook nog een gemeenschappelik plan hebben tot uitbreiding van het spoor wegnet langs de Foolsch-Russische en de Roemeensch-Russische grens. Men verwacht dat de Sovjet-regeering in lichtingen te Warschau zal vragen. Te Moskou is men van meening dat derge lijke overeenkomsten na het tot stand komen van het Litwinow-protocol niet meer mogen bestaan en door de Poolsche regeering be- hooren te worden geannuleerd. Een tegenspraak van Roemenië. BOEKAREST, 8 Maart. (W.B.) Het Ag. Orient-Radio deelt mede: De minister van oorlog spreekt het bestaan van een z.g. geheim Poolsch-Roemeensch militair verdrag, dat tegen Litauen en Rus land zou zijn gericht, tegen. De te Kowno gepubliceerde tekst wordt als een plompe mystificatie' beschouwd. Bezwaren tegen een Centraal_ H erstel-Instituut. Volgens de „Excelsior" zijn de mogendhe den met vorderingen op Duitschland het al geheel eens met de Amerikaansche delegatie, dat het aan de Duitsche delegatie staat, met voorstellen voor definitieve vaststelling der herstelschuld voor den dag te komen. Naar de „Echo de Paris" meedeelt, geven politieke en financieele kringen twijfel te kennen omtrent de doelmatigheid van de instelling van een herstelbureau. Zij geven zich er rekenschap van, dat er ernstige po litieke bezwaren tegen zouden bestaan, om de groote emissiebanken een waar boven nationaal gezag te laten uitoefenen onder leiding der Amerikaansche financiers. PERSONALIA De navolgende gediplomeerden van de Middelbare Technische School te- Haarlem zijn geplaatst in de volgende betrekkingen: Afdeeling Bouwkunde: de heer J. Sluys als opzichter-teekenaar bij de verbouwing van het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem. Afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: de heer J. M. Vorstman als weg- en waterbouw kundige bij de Bataafsche Petroleum Maat schappij te Balik Papan (Borneo). Afdeeling Werktuigbouwkunde, de heer H. J. Cornelisse als employé bij de Handels vereniging Amsterdam, voor hare suikerfa brieken op Java. Afdeeling Electrotechniek: de heer D. Ho- gan als technicus bij de Bataafsche Petro leum Maatschappij in Nederl. Oost-Indië; de heer Joh. C. Jüncker als technicus bij de Curacaosche Petroleum Industrie Maat schappij te Curacao; de heer W. Verkroost Jr. als assistent bij de Nederl. Gasaccumu- lator Maatschappij te Amsterdam. DE VERKIEZINGEN. De lijst van voorzitters en leden van stem- bureaux, vastgesteld voor het tijdvak van 1 Juli 1927—1 Juli 1931, behoeft met het oog op de dezen zomer te houden verkiezing voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in verband met vertrek, overlijden en bedan ken van verschillende leden, eenige aan vulling. B. en W. verzoeken den gemeenteraad (in de plaats van den heer Mr. A. Bruch) tot vervanging van den burgemeester, ambts halve voorzitter in het 1ste stemdistrict, aan te wijzen den heer mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen. In de vacatures van voorzitter in de stem- districten 4. 18, 22 en 59, dragen B. en W., ter benoeming voor: de leden van den raad de heeren H. J. M. Bartels, mr. dr. F. A. Bij voet, C. M. J. Baas en H. Heidstra. HET BIJZONDER ONDERWIJS EN DE V/ACHTGELDERS. VERGOEDING VOOR LEERKACHTEN Het bestuur der bijzondere school voor ge wóón lager onderwijs aan de Klarenbeek- straat verzoekt de vergoeding over 1927, be doeld in art. 100 der Lager-onderwljswet 1920, te mogen ontvangen. Blijkens een indertijd door B. en W. aan den raad gedaan voorstel wordt aan een bijzondere school voor gewoon lager onder wijs, welke vóór 1 Mei 1927 (annexatie) ge vestigd was in Haarlem, voor elk 26,9 tal leerlingen één onderwijskracht vergoed, het zij door het Rijk, hetzij ioor de gemeente. Door de annexatie (dus na 1 Mei 1927), bedraagt dat aantal 27,3 per onderwijskracht voor alle scholen voor gewoon lager onder lijs. Opgemelde school (met een gemiddeld aantal leerlingen van 239,5), kan over 1927 derhalve in aanmerking komen voor vergoe ding (door het Rijk en de gemeente teza men) van de jaarwedden van 9 leerk'achten. Voor 6 leerkrachten heeft het Rijk ver goeding verleend, zoodat hoogstens 3 leer krachten voor rekening der gemeente kun nen bomen Adressant verzoekt vergoeding van de wedden der onderwijzeressen: a. Mej. Duin- tjei\ (over het tijdvak van 1 Januari tot en met 31 Augustus 1927); en b. Mej. Roozen, (van 1 September tot en met 31 December 1927) waartegen geen bezwaar bestaat. Wel echter hebben B. en W. bedenking te gen de (eveneens gevraagde) vergoeding der jaarwedde van mej. Heilmann. Die jaarwedde werd voor rekening van het Rijk genomen. en kan dus niet ten tweede male (alsdan door de gemeente) worden uitgekeerd. Overwogen zou kunnen worden, of een ver goeding, waarop het bestuur krachtens het leerlingental voor nog 2 leerkrachten aanspraak kan maken, ware toe te ken nen voor de onderwijzeres Mej. Dekkers. Het bestuur deed echter daartoe geen aanvrage, (welilcht, omdat eene briefwisseling met den Minister, ten einde voor die onderwijze res alsnog vanwege het Rijk vergoeding te krijgen, nog niet is beëindigd). Tot recht begrip diene zoo merken B. en W. op dat de vergoeding der jaarwedde voor genoemde onderwijzeres door den Mi nister reeds aanvankelijk en daarna bij Kon. Besluit van 27 December 1928, defini tief is geweigerd, omdat in de vacature, waarvoor zij (die geen wachtgeldster is) benoemd werd, had moeten worden voorzien door eene keuze uit reeds vroeger on wachtgeld gesteld onderwijzend personeel van de scholen der „Vereeniging van Vrou wen tot bevordering van huiselijk geluk", van welke ook de in het geding zijnde school uitgaat. Bij dezen stand van zaken kan dus zoo schrijven B. en W tenslotte, de vergoeding door de gemeente van nog een leerkracht, waarvoor het bestuur ook geen andere (n) onderwijzer (es) meer kan opgeven, voorals nog buiten beschouwing blijven. DE KEURING VAN VOEDINGSMIDDELEN. Vanwege het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid is de gemeentebestu ren per. circulaire gewezen op eukele moei lijkheden, welke bij de toepassing dei' ge meentelijke keuringsverordeningen in de practijk zijn gebleken. In de eerste plaats wordt de aandacht gevestigd, op een zekere bewij s-moeilij kheid, indien verkoop plaats vindt van waren, welke niet overeenkomstig bepaalde voorschriften van hygiënischen aard zijn bereid, gewonnen of bewaard. Ver der is de aanduiding „koopman" in art. 1 der verordening niet ruim genoeg gebleken in zooverre, dat de melkveehouder noch vol gens het Wetboek van Koophandel noch vol gens het spraakgebruik onder dat begrip valt. B. en W. stellen den raad voor de keu ringsverordening voor de gemeente Haarlem te wijzigen en in artikel 1 sub a te lezen: „a. het ten verkoop of ter aflevering in voorraad hebben". In artikel 1 sub h wordt achter „kooplie den" ingevoegd het woord „melkveehouder". Aan artikel 4 wordt toegevoegd een 2e lid luidende als volgt: „Het is verboden met betrekking tot wa ren iets te doen of na te laten in strijd met de voorschriften krachtens de Warenwet (Stbld 1919 no. 581), met uitzondering van art. 16 dezer wet". BESTRATING. Tusschen de perceel en aan de Van 't Hoff- straat no. 73 en 75 bevindt zich een aanzet voor een nieuwe zijstraat. De grond van deze zijstraat is overgedragen aan de gemeente over een lengte van pl.m. 28 M. Bestrating is slechts aangebracht over een lengte van een 5-tal meters. Mede in verband met het feit, dat de in het perceel aan de Van t Hoffstraat no. 75 gevestigde bakkerij uitgang heeft op be doelde zijstraat, komt het B. en W. gewenscht voor dien grond verder te bestraten en aan het einde van de bestrating een afsluiting te doen aanbrengen. De daaraan verbonden kosten zijn ge raamd op f 1400. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No 1408 DE WERELD OP HAAR FRG9T Als je pas zes-en-een-half bent en een beenenbroek en overschoenen moet dra gen en niet mee mag doen met de groote jongens die van den heuvel afgleden. (Nadruk verboden.) WONINGBOUW. Tot de gronden aan en nabij den Vergier- deweg ên den Rijksstraatweg, waarop de te voormalig Schoten gevestigde Woningver- eeniging „St.-Bavo" haar complex van 99 woningen heeft gesticht, behooren twee tot nu toe onbebouwd gebleven stukjes grond. Het bestuur dier vereeniging wenscht deze stukjes grond voor woningbouw te benutten. Ten einde hiertoe te kunnen komen, vraagt het bestuur financieelen steun van de gemeente, onder overlegging van een tweetal ontwerpen voor den bouw van 3 wo ningen en 3 winkelwoningen. Van deze ontwerpen, waarvan één geheel is in platbouw en één gedeeltelijk met kap komt het kapplan aan B. en W. uit een aes- thetiscli oogpunt het meest verkieslijk voor. Daar de bouw- en exploitatierekening is opgezet naar de plannen met platte daken, zal deze rekening, ingeval van uitvoering der plannen met kap. op een iets hooger bedrag moeten worden opgezet. Teïneinde de exploitatie van de te bou wen woningen afzonderlijk te kunnen be- oordeelen, is de grondprijs bepaald op f 6000, terwijl is aangenomen, dat een voorschot zal zal worden verstrekt, als annuïteitsleening tegen 4 3 4 pet rente, af te lossen in 50 ja ren. De op de exploitatierekening becijferde huren van f 5.50 voor de woningen en f 10 voor de winkelwoningen zijn minimum-hu ren, voldoende voor een exploitatie zonder verlies. Deze huren zijn echter zonder be zwaar hooger. te stellen, waardoor ook bij een tijdelijke hoogere rente dan 4 3/4 pc-t een sluitende exploitatie zal zijn te verkrij gen. De woningen hebben een gemiddelden in houd van 280 M3, de winkels met woning 425 M3. Aangenomen kan worden, dat de te bou wen winkels tengevolge van hare gunstige ligging vlot zullen worden verhuurd. Aangezien de beide bouwterreintjes thans renteloos liggen, achten B. en W. uitvoering van dit plan wel gewenscht. Blijkens de bouw- en exploitatie-rekening zal voor dezen bouw een bedrag van f 30.000 noodig zijn. B. en W. stellen den raad voor dit crediet te verleenen. WETENSCHAPPELIJKE FILMAVONDEN. Maandag 11 en Dinsdag 12 Maart zullen in den schouwburg Jansweg twee wetenschap pelijke filmavonden worden gegeven. De aan wezigen zullen het nieuwste op het gebied van het reddingswezen zien, namelijk een reddingboot welke omslaat en automatisch in haar oorspronkelijken stand terugkeert, verder wordt de Kromhout Motorenfabripk in vol bedrijf vertoond. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 C«at» STOFZUIGERHUIS MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEF. No. 10756 5 Apex Klop-Veeg-Stofzuiger».f175. DE FRANSCHE CURSUS Voor het tijdvak 1 April 192831 Maart 1929, zijn aan den z.g. Franschen cursus In de voormalige gemeente Schoten, benoemd de heeren Chr. Pels, (tevens belast met de leiding). M. Eijsker en M. Bakker en Mej. A. J. Rienks. Ingevolge raadsbesluit van 3 Augustus 1927 behoort voor de leerlingen van dien cursus gelegenheid te blijven tot het ont vangen van taalonderwijs, uiterlijk tot 1 April 1930. Blijkens een schrijven van het hoofd, zul len met aanvang van het laatste cursusjaar nog 32 leerlingen het onderwijs volgen, zoo dat naar den maatstaf van 18 leerlingen per klasse eene herbenoeming van twee leer krachten (met name van den heer Pels en mej. Rienks, als oudsten in aanstelling), noo dig moet worden geacht. De ervaring heeft echter geleerd, dat, na de zomervacant.le, wegens overgang naar bet voortgezet onderwijs, een sterk verloop van leerlingen plaats heeft, wat ook thans we der is te verwachten. Het gevolg daarvan zal dan zijn, dat gedu rende de laatste periode van den cursus met één leerkracht kan worden vob>taan. Daarvoor willen B. en W. dan den heer Pels aanwijzen. AANKOOP VAN GROND. De eigenaar van het perceel grond aan den Vergierdeweg, kadastraal bekend ge meente Schoten, sectie B Nr. 1188, groot 101 C.A., heeft zich bereid verklaard dat perceel aan de gemeente te verkoopen voor 2.500. Aankoop van dien grond voor de gemeente komt aan B. en W. gewenscht voor. zoodat zij den raad voorstellen daartoe te besluiten. H. O. V. Ingevolge den rooster van aftreding is op 31 December 1928 in de Commissie van Toe zicht op de Haarlemsche Orkest-Vereeniging de heer J. C. Tadema afgetreden. B. en W. stellen den Raad voor om den heer J. C. Tadema opnieuw als zoodanig te benoemen. VERBOUWING SCHOOLGEBOUW. B. en W. stellen den Raad voor medewer king te verleenen voor uitbreiding der bij zondere lagere school In de Klarenbeekstraat met een leslokaal. Dit is noodig wegens uit breiding van het aantal leerlingen. De kos ten van de verbouwing en meubileering zijn op f 2.622,15 geraamd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cu. PER REGEL Heeft gnnstigen invloed OBERUHHSTEIN op de spüivertering Naar het Engelsch van CHARLOTTE M. BRAME. 5) - En toch is het zoo en als wij lang genoeg leven, zullen we zien dat mijn voorspelling uitkomt. Ik wil er niets meer van hooren! riep het meisje uit en daarop vroeg ze: Hoe gaat liet met mevrouw? Slecht! Denk je dat ze zal sterven? Eet is heel waarschijnlijk. Het meisje stond op. Ik moet weg, zei ze. Het zal hier in huis wel heel droevig zijn, ondanks al de zon en bloemen, als me vrouw dood is. Kan ik nog iets voor je doen, baker? Op dat oogenblik klonken de tonen van zachte, droevige muziek, zoo droevig en teer. dat de twee vrouwen roerloos bleven staan. Het kind bleef doorslapen, glimlachend. Hij kan het niet laten, ze' de baker. Hij speelt een doodenzang voor zijn arme jonge vrouw, maar hij weet het zelf niet. Ik zal blij zijn als ik hier weg ben en een vroolijker dienst heb, zei het meisje. Die muziek maakt me toch zoo angstig en ze schijnt maar nooit op te houden. Meneer is wat de menschen een genie noemen, zei de baker. Ik voor mij houd niets van genieën. Ik heb er een of twee in mijn leven gekend en het waren altijd moeilijke menschen om mee om te gaan. Het is net of het kindje de muziek hoort, zei Ann Roberts plotseling; toen stond ze od en ging den tuin in. HOOFDSTUK IL Toen het kindje, waarvan de handjes zulk een wonderlijke toekomst voorzegden gebo ren was wilde haar moeder, Daisy Nairne, haar Marguérita noemen, niet het Schotsche „Margaret", maar het Fransche Marguerite, dat madeliefje beteekent of parel. Het kind dat men haar in de armen legde, was heel mooi, edel van trekken met een intens blan ke huid. Ze is een kleine parel, zeide de oude baker en de moeder was blij met den naam Marguerite. Het was een prachtige Juni-nacht ge weest, toen het kind geboren werd, vol van het gezang der nachtegalen en den geur van bloemen. De maan scheen en de sterren straalden boven het aardige landhuisje „Woodlands" heette het waar Cyril Nair ne, Marguérite's vader woonde met zijn jonge vrouw. Cyril Nairne's leven was ongewoon geweest. Hij was een genie en genieën zijn zelden ge lukkig. Niemand begreep van wie hij zijn genialen aanleg had geërfd. Zijn ouders wa ren heel gewone menschen, zijn vader had een behoorlijk bestaan met het maken van piano's en Cyril was in hetzelfde vak opge leid, maar er was'een groot verschil tusschen die twee. De vader was een goed vakman, kende het mechanisme van de piano, maar wist weinig van de wondere mogelijkheden die in dit instrument verborgen zijn: de ziel. verborgen in dit lichaam van hout en metaal was hem vreemd. Maar zijn zoon, zijn eenig kind, was geboren om die innerlijke muziek te hooren. De menschen vonden hem een stil, saai kind, dat maar weinig belangstelling scheen te hebben voor de dingen om hem heen en wiens gezicht alleen oplichtte bij het hooren van muziek. Cyril stond stil te luisteren als een nieuwe piano werd bespeeld en later toen hij zijn eerste werkstuk afleverde, rustte hij niet voor hij het beste had bereikt, dat menschenhanden bereiken konden. Mijn zoon is een genie, zei zijn vader dikwijls, en hij had plan om, zoodra hij ge noeg zou hebben, en de zaken het toelieten, den jongen man verder.te laten studeeren. maar de oude man stierf vóór hij geld genoeg had gespaard en Cyril moest in de werk plaats blijven om in het onderhoud van zijn moeder te voorzien. Hij werkte hard en toen hij veertig was kon hij zich uit do zaak terugtrekken, om de droom van zijn leven te gaan verwezenlijken. Toen stierf zijn móeder en Cyril Nairne yoelde zich vrij voor den eersten keer van zijn leven. Zoo kwam hij naar de „Woodlands" met de ruime, eenvoudige kamers en den ouder- wetschen bekoorlijken tuin. De menschen glimlachten om hem als ze hem daar zoo za gen, aandachtig luisterend naar de stemmeu der natuur. Voor hen was het gezoem van een bij een dagelijksch geluld dat ze nauwe lijks hoorden; voor hem was het een open baring. En de menschen glimlachten om hem met iets van medelijden. Een genie, weet u, en een beetjeDe zin werd nooit afgemaakt, maar een veel beteekenend tikje op het voorhoofd zei de rest. Op een dag, toen de kerkklokken riepen: Kom! kom! ging hij naar de kerk, een mooie oude kerk, met een vierkanten Ro- maanschen toren en Romaansche ramen een kerk begroeid met klimop en half ver scholen achter hooge boomen. In Cyrils ziel werd het klokgelui tot een machtige nieuwe melodie. Hij ontwaakte pas uit zijn nieuwen droom toen de gemeente opstond om te zingen. Eén stem klonk hoog uit boven de andere een klare rijke, meis jesstem, die door de oude kruisgewelven scheen heen te dringen en op te stijgen tot den blauwen hemel. Den heelen dag hoorde hij die stem, ze liet hem niet los. Voor zijn geluk waren geen woorden maar't trilde in zijn muziek. Daisy Nairne was niet mooi, maar wel heel lief met haar donkere, zachte oogen en blond haar.Een jaar lang leef den ze in een onzegbaar-schoone harmo nie. Toen kwam het einde. Op een Juni-nacht werd de kleine Marguerite geboren en dit nieuwe, jonge leven werd gekocht met dat van de jonge moeder. HOOFDSTUK HL Toen zijn vrouw gestorven was, had Cyril Nairne het gevoel alsof alle melodie uit zijn leven weggevloeid was. Hij wijdde zich nu geheel aan zijn kunst en werkte bijna zonder rust van den vroegen morgen tot de zon onderging. Hij trachtte het jonge leven van zijn kind te vullen met muziek. Als ze bedroefd was of moe, speelde hij toovermuziek, die de kleine voetjes deden dansen: als ze rusteloos was en niet in slaap kon komen, speelde htj weemoedige liedjes. Cyril Nairne had weinig vrienden. Nu en dan kwam David Anson, de organist van de oude kerk Inlsfail. Ze speelden dan duetten terwijl het kind luisterde of sliep. David An son hield veel van het kleine meisje met de prachtige oogen. Hij kwam zelden zonder Iets voor haar mee te brengen. De kleine Mar guerite had nog een vriend: den predikant van St. Alpage, die vrouw noch kind had. Het jonge dienstmeisje was weggegaan na den dood van mevrouw. Ze kon niet tegen de eenzaamheid in het huis. Haar plaats werd ingenomen door Martha Gzen, die al bij Cy ril's moeder had gediend. .(Wordt vorvolgdj.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11