WILT U WETEN STADSNIEUWS RADIO-PROGRAMMA Bernard J. v. Liemt Complete Meubüeering RECHTSZAKEN SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 16 MAART 1929 ingezonden mededeelingen m c„i. per regel SCHOOL. EN WERKTU1NEN. Zware financiëele zorgen. OOK EEN TUIN IN HET AMSTER. DAMSCHE KWARTIER? Deze vereeniging hield haar jaarvergade ring in „De Nijverheid". Ofschoon alle leden per convocatiebiljet voor deze vergadering waren opgeroepen, toonden slechts enkelen belangstelling. In haar openingswoord deelde de voorzit ster in 't kort der, gang van zaken over het afgeloopen jaar 1928 mede, zij releveerde den groei der Vereeniging, die thans beschikt over 3 Werktuinen, 2 te Haarlem en 1 Heemstede, waarin in 1929 reeds 560 kinde ren zullen kunnen deelnemen aan 't mooie onderwijs der vereeniging. De voorzitster bracht dank aan de Pro vincie Noord-Holland, de gemeenten Haar lem en Heemstede en aan al die vereeniglngen en particulieren, die óf door subsidies, óf door schenkingen in geld of in natura, de groote zorgen van het bestuur hebben helpen ver lichten. Zij wees er echter op dat 1929 een jaar zal zijn van financieelen zorg, zooals de vereeniging neg niet heeft doorworsteld. Dit komt door het geheel moeten omwer ken van den grooten werktuin aan de Marnlx straat en het verplaatsen van den Werktuin t>c Heemstede, met gereedschappenloods. Ten aanzien van de f 3000 die het grond werk zal kosten voor het ophoogen en her vormen van den tuin aan de Marnixstraat, sprak de voorzitster de hoop uit, dat de gemeente Haarlem, aan wie.r grondbezit dit werk gebeel ten goede komt, alsnog belang rijk zal willeD bijdragen in die groote uit gaven, gelijk zij dat ook doet, waar het. geldt het Spel en Sport der Jeugd. Verder zal wel licht de gedane oproeping aan de Heem- steedsche ingezetenen tengevolge hebben, dat uit dien kring nog belangrijke bijdragen zullen komen tot dekking der f 2000 bouw kosten van de gereedschappenloods. Ook speculeerde zij op de opbrengst eener in September a.s. te houden baznr tot leniging van den financieelen nood der vereeniging. Het jaarverslag van den secretaris lichtte een en ander meer in den breede toe; wees op het gevaar van den achteruitgang met 55 leden en donateurs in 1928 en betreurde het, dat vele ouders onmiddellijk voor de vereeniging bedankten, nadat het kind gepro fiteerd had van het onderwijs. In 1928 zijn 445 tuintjes, ieder van 20 M2. grootte, bij leerlingen in bewerking geweest. Door het verloop onder de leerlingen, waren de reservelijsten aan 't eind van den cursus vrijwel uitgeput. Behalve het geregelde practische tuin- onderwljs werden in tijden van slapte, theore tische lessen gegeven over vogelbescherming en over 't rangschikken van bloemen In vazen potten, enz. Geregeld werden bloemen uit de klndertuixitjes naar ziekenhuizen gebracht. Over deu invloed van het onderwijs op de gezondheid, de verstnnds- en karakter-ont wikkeling van het kind, wordt door den hoofdleider als volgt gerapporteerd: „In enkele gevallen kan worden geconsta teerd. dat de werkzaamheden op de tuinen aan de gezondheid der kinderen ten goede kwam. De liefde voor de natuur nam bij velen toe. In den loop van den zomer nam bal dadigheid, die zich uitte in het vernielen van planten, heesters en bloemen, buiten ds tuinen, sterk af. Klachten van vernieling die in 't begin van den cursus binnenkwamen, werden in den loop van den zomer niet her haald. In 't algemeen kan de invloed van het tuin- onderwijs op gezondheid/ verstands- en .schoonheidsoutwikkeling een goedé genoemd worden. I Het verslag brengt verder dank aan de leiders, die als getrouwe medewerkers van 't bestuur, op de voornaamste plaats hebben gestaan bij het onderwijs. Als naaste zorg voor het bestuur geeft het verslag aan, dat nog moet worden gestreefd naar het verkrijgen van een werktuin in de Amslerdamsche Buurt; het aanschaffen van oen stel gereedschappen voor ieder kind; het maken der tuinen tot pronkjuweeltjes, opdat door het trekken van bezoekers ook leden zullen worden gekweekt. Aan het slot wordt de wensch uitgespro ken, dat door geestdriftige volharding, het onderwijs in de vereenigingstuinen aan de spits zal komen van het Nederlandsche kinderwerktuin-onderwljs. De winst- en verliesrekening, benevens de begrooling voor het jaar 1929, slui tende deze laatste met een bedrag van f 10600 in ontvang en in uitgaaf, werd goed gekeurd- Ter uitbreiding van het bestuur, noodlg door het toenemen der bestuurszorgen, wer den de candidaten van het bestuur, de heeren E. K. J. Bertllng en D. Kikkert bij enkele eandidaatstelling als gekozen verklaard. De benoeming is door deze heeren aanvaard. Met een opwekkend woord om moedig voorwaarts te streven ,werd de vergadering door de voorzitster gesloten. S. D. A. P. EN H. B. B. EEN OVEREENKOMST INZAKE SAMENWERKING. De besturen van den Haarlemschen Be- stuurdersbond en van de Federatie Haarlem van de S. D. A. P., overtuigd van de nood zakelijkheid om de samenwerking tusschen de beide zelfstandige plaatselijke organisa ties te regelen, besloten aan de ledenver gaderingen van de Federatie HHaarlem S. D. A. P. en den H. B. B. de volgende voor stellen omtrent een voorloopige regeling omtrent blijvende samenwerking te doen: 1. Partij en Bestuurdersbond zullen sa menwerken op allo gebieden, waar dit noodzakelijk of wenschelljk is ter bevorde ring van het belang der arbeidersklasse en ter versterking van hare machtspositie. 2. De gemeenschappelijke actie van bel de organisaties zal bestaan in: a. het houden van openbare vergade ringen b. het uitgeven van geschriften: n. het houden van betoogingen: d. het adresseeien aan de plaatselijke overheid. 3. De eandidaatstelling voor den Ge- m^enteraad geschiedt door do Federatie S. D. A. P.. welke den verkiezingsstrijd voert. Vóór de eandidaatstelling wordt over de vertegenwoordiging der vakbeweging in de Soc. Dem. raadsfractie in den pJaatselijken raad gesproken. 4. Het Federatie-Bestuur ontwerpt het eventueel urgentie-program na overleg in den plaatselijken raad. Dit program wordt vastgesteld door de Federatie-vergadering van de S. D. A. P. Indien het Bestuur van den H. B. B. zich met het ontwerp van het Federatie-bestuur op bepaalde punten niet heeft vereenigd, doet het Federatie-bestuur van de afwij kende meening van den H. B. B. aan de Partij mededeeling. 5. Wanneer economische conflicten een politiek karakter hebben, politieken invloed kunnen uitoefenen of politieke gevolgen kunnen hebben, dan zal over de te voeren actie en de te volgen tactiek overleg wor den gepleegd in den Plaatselijken Raad, waaraan dan zoo noodig de vertegenwoordi gers van de betrokken vak-bonden deel nemen. 6. Er wordt gesticht een Plaatselijke Raad welke bestaat uit: de Besturen van den H. B. B. en de Federatie Haarlem van de S. D. A. P., een vertegenwoordiging van ten hoogste vier personen uit de Soc. Dem. Raads-fractie, benevens den politieken cor respondent van „Het Volk" Deze.Raad komt ten minste éénmaal per drie maanden bijeen ter bespreking van actueelc economische en politieke vraag stukken. De voorzitters der Federatie Haarlem S. D. A. P. en van den H. B. B. pre&ideeren beurtelings de vergaderingen van den Raad. De Raad wijst een secretaris aan. 7. De besturen van de Federatie Haarlem S. D. A. P. en den H. B. B. benoemen elk drie leden, welke zes leden aangevuld met een vertegenwoordiger der Soc. Dem. Raads fractie tezamen vormen een commissie, die de werkzaamheden van den Raad voorbe reidt en zijn besluiten uitvoert voorzoover deze uitvoering niet geschiedt door de be sturen zelf. Deze commissie zal in den regel éénmaal per maand bijeenkomen tot het bespreken en regelen van vragen van orga- nisatorischen aard of voor de uitvoering van gemeenschappelijke werkzaamheden. De secretaris van den Raad, genoemd onder 6, woont ambtshalve de vergaderingen van deze commissie bij. 8. De uit deze regeling voortvloeiende kos ten zullen door de Federatie Haarlem S. D. A. P. en den H. B. B. ieder voor de helft worden gedragen. De federatie Haarlem van de S. D. A. P. houdt een ledenvergadering op Woensdag 20 Maart, waar de heer M. A. Reinalda deze ontwerp-overeenkomst zal inleiden. HET VERKIEZINGSPROGRAM DER S. D. A. P. DE HEER MEIJERS SPREEKT TE SPAARNDAM. In café Honderdors te Spaarndam heeft di heer M. Meyers, oud-wethouder van Spaarn dam en gemeenteraadslid van Haarlem, Vrij dagavond in een door de Federatie Haarlem der S.DA.P. uitgeschreven vergadering ge sproken over de aanstaande verkiezingen voor de Tweede Kamer. De vergadering was zeer goed bezocht. De heer Meyers constateerde, dat bij de rechtsche partijen een streven is om de ver kiezingen als onbelangrijk voor te stellen. Hij wil het tegendeel bewijzen. Sinds 15 jaren hebben de liberalen geen re- geeringskans meer en oxidei de rechtsche partijen bestaat verdeeldheid., het is moei lijk de coalitie te herstellen, maar er bestaat de wil toe 'bil sommige rechtsche partijen. De R.K. weten nog niet goed wat te doen na de verkiezingen. De S.D.A.P. echter heeft zich op het congres te Nijmegen reeds bereid verklaard voor samenwerking met de Vrijzinnig Democraten en de Katholieken, indien die er toe willen overgaan. De verkiezingen zijn voor de S.D.A.P. dus zeer belangrijk. De uitslag moet afgewacht worden ter vaststelling van de gedragslijn. Er is geen reden om niet aan een voort gezette desertie van Roomsche arbeiders naar de S.D.A.P. te gelooven. Iets dergelijks ziet men immers in andere landen, waar meestal niet eens een kerkelijke partij bestaat en de stemmenverdeeling volgens spr. veel zuiver der is. De heer Meyers noemde nog eenige pro grammapunten van de sociaal-democraten, ten eerste staatspensioen van f 3 voor elk en f 6 voor man en vrouw, voorts verdere doorvoering van den 8-urendag, waarbij in begrepen is strijd tegen overwerkvergunnin- gen, staatstoezicht op het bankbedrijf, trusts en kartels, werkverruiming en werkloozenzorg wijziging van den Armenwet. Volgens spr. zal er in de eerste jaren nog geen voldoen de werk in Nederland komen voor alle arbei ders. Daarom zal de regeering moeten zorgen voor die werkloozen, die bereid en in staat zijn tot werken. Anders vreest spr. een con currentiestrijd tusschen arbeiders in het aan bieden hunner arbeidskracht onderling tot nadeel van de verhoudingen voor de arbei dersklasse. Voorts staat op het programma uitvoering van de Woningwet, opruiming van krotten, verbetering van het onderwijs, ver lichting van indirecte belastingen, minimum- loonen in den landbouw, ontwapening. In verband met de gebeurtenissen dar laat ste weken wilde de heer Meyers dé nood zaak van ontwapening aantoonen. Voor een land dat de beschikking heeft over een leger is het oorlogsgevaar im mers groot bij een oplaaien der hartstochten, meent spr. Wanneer er. wat niet denkbaar is, al een socialistische meerderheid zou komen in de Kanier, dan zal er nog een economische strijd gevoerd moeten worden van jaren ter vermaatschappelijking van de productie. Daarvoor is goede voorbereiding en klasse opvoeding noodig. Spr. besloot zijn goed gedocumenteerde rede met een opwekking tot propaganda In die richting. De heer Willemre stelde eenige vragen die door den spreker beantwoord werden. O.a. legde spr. do houding' der sociaal-democraten ten opzichte van België en den Dultschen Pantserkruiser uit. De voorzitter uer Federatie Haarlem, de heer P. van Gessel wees er in zijn slotwoord op, dar. Spaarndam in het Gewest Noords- Holland Zuid een reputatie heeft op te houden als do sterkste in den stembus strijd. RADIO-MOORS PHILIPS.. THEFUNKEN. en „ERRE*". toestellen SPECIALISTEN KONINGSTRAAT 27 zondag 17 maart hilversum, 1071 ml 9.00 V.A.R.A. Lezing door Ir. R. A. Gorter: De gevaren van electrischen stroom. 9.20 V.AJFt.A. Voordracht uit „Het geslacht der Santaljano's". 10.00 V.A.R.A. Concert door leerlingen v. h. Muziek-lyceum te Amster dam. 12.00 Bridgeles. 12.30 Concert door het A.V.R.O.-Trio. 1.45 A.V.R.O. Boekbespreking. 2.15 Voetbalwedstrijd HollandZwitserland. (Te spelen in het Olympisch Stadion). 4.15 Wedstrijd-uitslagen. Gramofoonmuziek. 5.00 V.A.R.A. Kinderuurtje. 6.15 Kerkdienst L h. Geb. der Ned. Herv. Gem. te Zaandam. Ds. A Klaver, spr. met muzikale medew. 8.00 Persber. 8.15 Oratoriumfragmenten. J. v. IJzer Vincent, sopraan. J. v. Kempen, tenor. Verst, omroep-ox-kest oi.v. Nico Treep. 9.15 Lezing. 9.30 Populair concert door het Om- roep-orkest. 10.30 Gramofoonmuziek. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M. 8.25 Morgenwijding. Zang door het Chr. Radio-Dubbelkwartet. 10.00 K.R.O. Hoogmis in de Kerk van O. L. Vrouw van Lourdes te Bergen op Zoom. Zangkoor zonder begel. Predikatie door Pastoor Eekelen. 12.30 KR.O. Concert door het KIt.O.-Trio. 1.30 Gods dienstonderricht door D. Bont. 2.00 Literaire causerie door Alb. Kuyle: Jules Verne, bij zijn lOOsten Geboortedag. K.R.O. 2.45 K.R.O. Concert door de Harmonie uit Tegelen. 430 KJt.O. Ziekenhalfuurtje door Hr. Duin: Lourdes reis. 5.00 N.C.R.V. Dienst in de Oostzijkerk Zaandam (Ned. Herv. Kerk). 7.30 K.R.O. Spr. Prof. Dr. Alph. Mulders van Hoeven: Onze Verlossing (3). 8.10 K.R.O. Concert Orkest en koor 9.30 Nieuwsber. 10.45 K.R.O. Epiloog. DAVENTRY, 1562 M. 330 Concert De militaire kapel. B, Baillie, sopraan. Het Manx Festival Koor. 5.20 Kin derkerkdienst. 5.50 Voorlezing uit het Oude Testament. 6.05 Bach's kerkcantate no. 12. N. Walker.alt. H. Eisdell. tenor, F. Kelsey, bas. J. Field, hobo. L. Woodgate, orgel. Koor en orkest. 6.50 Kerkdienst. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Hand el-concert. M. Bennet, sopraan. R. Claydon, tenor. Koor en orkest. 10.50 Epiloog. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 RL 12.20 Morgenwijding. 1.05 Orkesteoncert. 3.50 Gramofoonmuziek. 7.05 Gramofoonmu ziek. 8.05 Poppenkast Radio-Paris. 8.50 Con cert. Orkest. Mmss. Madou en Dubas. M. Dranem. langenberg, 462 rl 8.25 Morgenwijding. 12.20 Orkestconcert. 3.50 Mandolineconcert. 730 Joh. Strauss- concert. Werag-orkest. 8.50 „Die Witwe Gra- pln", operette van Flotow. 9.50 Nationale dansen. Daarna dansmuziek, 7EESEN 1649 RL 8.15 Klokgelui. 8.20 Morgenwijding en klokgelui. 10.50 Orkestconcert. 12.35 Causerie. 1.05 Beelden uitzending. 1.20 Lezi?/ f. 3.20 Koor-concert. 5.20 Lezingen. 6.20 bas hohe Lied des Königs Salomo. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Concert. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAR1BURG, 395 RL 10.20 Feestelijke opening van de Sport week te Hannover. 12.25 Orkest-concert. 2,20 Orkest-concert. 2.50 Bandonion-concert. 4.20 Cello-recital Prof. Marix Loevensohn (Am sterdam). 7.20 Operette-uitzending. 10.00 Dansmuziek. BRUSSEL, 511,9 RL 3.20 Orkest-concert. 5.20 Orkest-concert. 6.50 Trio-concert. 8.35 Orkest-concert. Lrfufê/r OS>. tSteecZa /ietS/ieunrste isr Rae/io. (Adv. Ing. Med.) MAANDAG 18 R1AART HILVERSURL 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Avro-Trio. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.30 Aansl. v. h. Rembrandt-Theater te Amster dam. 5.00 Kinderuurtje. 6.00 Concert door het Omroep-orkest. 7.15 Engelsche les. 8.00 Tuinbouwhalfuurtje. 8.30 „Alles voor de kinderen", radio-tooneel door het N.V. Het Nieuwe Ned. Tooneel. I. d. pauze persber. Daarna tot 1130 gramofoonmuziek. HUIZEN, 336.3 RL Na 6 uur 1852 RL (UitsL N.CJl.V.-uitz.) 11.00 Korte Ziekendlenst. 12.30 Orgelcon cert. 2.00 Schooluitz. Drs. H. Schilp: Pracri- sche Gezondheidsleer. 4.00 Zlekeniiurtje o.l.v. Ds. P. v. Vliet. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Literaire causerie door G. Kamphuis. 7.00 Stenografleles 730 Lezing door W. j. Pieper: Hyacinthen op Antlpódenglazén. 8.00 Stéden avond In Groningen. Koorconcart, met me dewerking van solisten. Sprs. Prof. Dr. A. v. Veldhuizen. Ds. A. Siesma en Ds. j. Vermeu len. Daarna persber. DAVENTRY, 1562 RL 10.35- Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt, tenor). 12.50 Dansmuziek. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Voor de scholen. 2.40 Muziek. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.25 Vertellingen. 3.40 Muziek. 3.50 Concert (sopraan, bariton, viool). 4.35 Orkest concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Liederen van Brahms (bariton). 7.20 Dram. crlliek. 7.35 Muziek. 7.45 Fransche les. 8.05 Varïëté en dansmuziek. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: zSaving the countryside. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Iersch programma. 10.55 Chineesch fluitcon cert. 1.20 Bridge-spel. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 RI. 12.50 Orkesteoncert. 4.05 Graitiofoonmu- ziok. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Werken jan Messager. Orkest en solisten. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Doch zie, wat eensklaps gebeurde, Tot Billy's grootste pret, Een der monsters wreef in gedachten, De wondmloende amulet. Billy riep, natuurlijk, dadelijk: „Yakadoe, help ons uit den nood, Geef ons macht over de monsters, Opdat wij niet worden gedood." Kunt ge u nu indenken, hoe Billy zich voelt, Papapakuk zal doen. En nauwelijks Jiad Billy gesproken, Of de monsters vielen knielend neer, „Genade," riepen zij, angstig, „Doe met ons wat gc wilt. meneer." „Wijst me liet verblijf van uw koning, Die zeker wacht op zijn lekker maal. Zijn lunch zal hem niet bevallen, 'k Wed, die is vandaag wat schraal." ik ben nieuwsgierig, wat hij dien ouden LANGENBERG, 462 RL 935 en 1130 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Orkestconcert. 730 Mozart- concert. J. Menza, fluit. H. Slebdrat, clarinet. 8.50 Beiersche en Oostenrijksche jodellledjes em volksliederen. Daarna tot 11.20 Dansmu ziek. ZEESEN, 1649 RL 11.20 Lezingen 3.50 Orkest-concert. 4 50 Lezingen. 6.50 Her-uitzending van een Opera uit Weenen. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HARÏBUItG, 395 RL 10.20 Gramophoonplaten. 5.20 Vroolijk al lerlek 7.20 Symphonie-concert. 8.50 Vocaal concert. BRUSSEL, 511,9 RL 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 7.20 Gramophoonplaten. 8.35 Gramophoonplaten. 8.50 Orkest-concert m. m. y. solisten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CenU per regeL wal Koninklijke Smyrna Karpetten zijn? Ziet dan onze etalage Groote Houtstr 67 Prijzen der Darrab-Karpetten 400x300 350x250 310x225 300x200 135x070 080x050 Gld. 330.00 Gld 240.00 Gld. 192.00 Gld. 165.00 Gld. 30 00 Gld 15 50 PORTRET- TCEKEMINGSN ook naar p J.fi HET DOODELIJK VERKEERS ONGELUK BIJ SLOTERDIJK IN SEPTEMBER. 1 MAAND TEGEN DEN ZAND- VOORTSCHEN EXPEDITEUR GEëlSCHT In den avond van 29 September 1928, wilde tusschen Sloterdijk en Halfweg een 31-ja rige expediteur uit Zandvoort, die als be stuurder van een vrachtauto met een vaart van circa .40 K.M. in de richting Haarlem reed, een voor hem rijdenden personenauto, passeeren. Op hetzelfde oogenblik kwam van den tegenovergestelden kant een motor fiets aanrijden. Nog voordat de vrachtauto den personenwagen geheel was voorbij ge reden, kwam een uitstekende spiegel op het stuur van het motox-rijwiel in aanraking met een eveneens uitstekende lijst van den vracht auto. Den bestuurder van de motorfiets, den tandtëchniker H. S. B. uit Rijswijk, werd door den schok het stuxxr uit de handen ge rukt, met het gevolg dat het motorrijwiel omsloeg. De heer B. was aan een der beenen gekwetst, zijn echtgenopte, dis op de duo had gezeten, was er erger aa.n toe, zonder 'tot bewustzijn te zijxx gekomen is zij aan haar ver wondingeh bezweken. Vrijdag stond de expediteur voor de Am- sterdanische rechtbank terecht, meldt de Tel. Volgens de dagvaarding is hét ongeval te wijten aan het roekeloos en onvoorzichtig voorbijrijden door verd. van den personen auto. Verdachte zeide niet gemerkt te heb ben, dat hij de motor omver had gereden. Toen de chauffeur van den anderen auto het hem vertelde, was hij direct omgekeerd. De getuigen. De heer E. C. j. Staal, inspecteur bij de verkeerspolitie aldaar, werd gehoord als getuige-deskundige, hij is tot de conclusie gekomen dat het ongeval aan verd.'s onvoor zichtigheid is te wijteix. De volgende getuige was de heer B., een der slachtoffers' van het ongeval. Get. ver klaarde dat hij achter den hem tegemoet- rijdende auto plotselixig iets vooruit zag schieten, dat hem den weg totaal afsneex Het op hem toestormende ding had den vorm van een kist,. Wat vex-der geschiedde is totaal uit get.'s hei-innering weggevaagd De bestuurder van den auto. weLke door verd. was voorbij gereden had den klap van de botsing gehoord en toen yerd. daarna full speed doorreed en op hetzelfde oogen blik: het achterlicht van zijn auto uitging, is get. hem achterópgegaan en heeft hij verd. in zijn eigen belang aangeraden, terug te keeren. Verd. beweerde toen niet te weten, dat hij een ongeluk had veroorzaakt. Het O. M. meende, dat uit het verhoor der getuigen ohomstoötelijk de schuld van verd. is komen vast te staan. Bovendien valt verd.'s houding na het gebeurde zeer te laken. Spr. kan niet aannemen, dat verd- den klap van dé botsing niet heeft gehoord; bedenkelijk achtte hij voorts het mot flinke vaart door rijden van verd. en het plotseling .uitgaan van zijn achterlicht. Een en axider in aan merking nemexide," eischte de officier één maand hechtenis. De verdediger, mr. A. M. C. Persenaire, drong op vrijspraak aan, subsidiair vroeg, hij een voorwaardelijke veroordeeling. Uitspraak 27 Maart a.s. 10 uur v.m. HET DRAMA IN EEN HOTELLETJE OP HET DAMRAK. DE CHAUFFEUR KRIJGT VIER JAAR GEVANGENISSTRAF. De Vierde Kamer der Rechtbank te Arq- sterdam heeft gisterenmiddag den 3,0-jari- gen chauffeur, die in den nacht van 5 op 6 Augustus 1928 in hotel-restaurant „Lohen grin" aan het Damrak té Amsterdam een jonge vrouw, met wie hij vertrouwelijker! omgang had, doodschoot, schuldig verklaard aan doodslag en veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf. Het O.M. had ter zake van moord acht jaren gevangenisstraf gevorderd, aldus het Hbld. Abbekerk 15 Maart te Antwerpen, Austra lië naar Rotterdam. Alcyone 14 Maart te Buenos Aires van Rotterdam. Andijk 15 Maart te Schiedam van Ant werpen. Almelo 14 Maart van Amsterdam naar Chili 15 Maart van Wmuiden.' Billiton 14 Maart van Beira naar Mo zambique. Bovenkerk 14 Maart te Hamburg van Rot terdam. Ceres 14 Maart van Lagos naar Akkra. Drechtstroom 13 Maart te Daker, West- Afrika naar Amsterdam. Eaam 14 Maart te Havana van Rotter dam. Eemstroom 15 Maart van Cuxhaven naar Amsterdam. Grootendijk 15 Maart van Los Angeles, Pa- cifickust naar Rotterdam. Glamorganshire 14 Maart te Hamburg, Pa- cifickust naar Rotterdam. Hercules 16 Maart 's morgens te Londen verwacht, Savannah naar Rotterdam. Heemskerk 14 Maart van O.-Londen naar P. Elizabeth. Jagersfontein 15 Maart van Cuxhaven n. Amsterdam. Johan de Witt, 15 Maart te Genua, Bata via naar Amstex'darn. Jagersfontein 14 Maart van Hamburg n. Amsterdam. Kedoe passeerde 15 Maart 6 u. Ouessant, Batavia naar Rotterdam. Leerdam 15 Maart te Rotterdam van New- Orleans. f) Mars 13 Maart te Dakar, Amsterdam naar W.-Afrika. Mandar 15 Maart van Rotterdam naar Ba tavia. Makian 14 Maart 12 uur op 5 gr. 3' Z. en 95 gr. 26' 0„ Rotterdam naar Batavia.. Meerkerk 14 Maart, te Port Said, Rotter dam naar Calcutta. Maasdam 14 Maart te Antwerpen, Rotter dam naar Nëw-Orleans. Nlas 15 Maart te Hamburg van Rotterdaxn. Orania 14 Maart van Pernambuco, Am sterdam naar B.-Aires. Oldëkerk 14 Maart te Hongkong van Rot terdam, vertrok naar Wladiwostpck. Prins der Nederlanden 14 Maart van Southampton, Amsterdam naar Batavia. Rijndam 15 Maart van Rotterdam naar New-York. Reggestroom 13 Maart te Freetown, Am sterdam naar W.-Afrika. Saleier 15 Maart te Port Said, Amsterdam naar Batavia. Springfonte'n 14 Maart te P.-Elizabeth van Mossel Baai. Scheldestroom 15 Maart van Hamburg te Amsterdam verwacht. Stuyvesant 15 Maart 12 uur van Amster dam naar W.-Indië. Triton 13 Maart van S. Domingo City n. Guatemala. Van der Lijn 14 Maart 12 u. ter hoogte van de Lacadieven, Amsterdam naar Bata via. Vulcanus 14 Maart te Bordeaux, Amster dam naar W.-Afrika. Zaanlaxid 14 Maart te en 14 Maart van St. Vincent K.Y., Buenos Aires naar Amsterdam,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6