HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 20 MAART 1929 LETTEREN EN KUNST MUZIEK. ZEVENDE CONCERT DER HAARLEMSCHE BACHVEREENIGING Men zou het concert van gisteravond een romantischen avond kunnen noemen. Mo- zarts Symphonie vn Es, in tegenstelling met de tragische g min. en de epische Jupiter wei eens de „romantische" betiteld. Schuberts celloconcert, Wagners Meistersingervorspiel kunnen met eenigen goeden wil alle in het romantische vakje ondergebracht worden en Rudolf Mengelberg verwijdert zich met zijn SymphonischeVariaties niet zoover van de lijn die in Richard culmineert, dat hij niet veel meer in de buurt daarvan blijft dan in die van de impressionisten of van de harde mo dernen. Dat Willem Mengelberg, voor het eerst sinds langen tijd weer aan den dirigeerlesse- naar verschenen en met levendig applaus en lauweren begroet, den „romantischen" Mo- zarl; door kleine tempo-schakeeringen tot moer expressiviteit zou opvoeren, viel te verwachten, en wie zou het hem euvel kun nen duiden? De tempovrijheden bleven bin nen nauwe grenzen; zij verstoorden de een heid van lijn niet, wel de sleur; zij gaven meer relief aan wat zoo licht vlak wordt. En onvergelijkelijk is zijn kunst in de verdee ling vau het klankevenwicht, zoodat elk in strument, elke noot van de partituur tot zijn recht komt. Van het groote strijkensemble speelde soms :viar een gedeelte, evenals wel bij de begeleiding van solo-instrumenten ge bruikelijk is. Ik weet niet of het met betrek king tot Mozarts Symphonie een nieuwigheid was, maar het effect van den maatregel was in elk geval zeer mooi. Met veel belangstelling zagen we de Sym- phonische Variaties voor violoncel en or kest van Rudolf Mengelberg tegemoet, te meer waar een zoo uitnemend kunstenaar als Gasper Cassado de vertolking der solopartij op zich had genomen. En de uitvoering is geen teleurstelling geworden. De gezonde muzikaliteit, die ook uit de Symphonische Elegie bleek, is ook in de Variaties van begin tot eind aanwezig; groote kunde in thema tische bewerking, in het geven van harmo nische en orkestrale kleur komt telkens dui delijk aan het licht. Ook is het solo-instru ment met kennis van de techniek en de mo gelijkheden behandeld. Doch dit alles zijn muzikaal technische kwesties, uit welker vol doende oplossing wel een gosde, doch nog geen mooie compositie behoeft te resultee- reu, indien geen inspiratie aanwezig is. Ech ter is Rudolf Mengelberg ook in dit opzicht gelukkig geweest, verschillende gedeelten van zijn werk zijn vondsten waarmee men den componist kan feliclteeren, gedeelten, die terstond een grooten indruk maken. Als zoo danig zijn b.v. de inleiding en in nog meer dere mate het slot te noemen; dit laatste is zelfs van een buitengewone schoonheid, van een schoonheid, als mij in werken van den lateren tijd maar zelden heeft getroffen. Daarnevens dient men den moed te bewon deren van iemand die in deze tijden niet al leen zuiver tonaal durft schrijven, maar het waagt om in C gr. t- te beginnen en. te ein digen. De Variaties zelf gaan vlug in elkaar over, zijn zeer verschillend van karakter en zeer vrij in hun vorm en verwantschap met het thema; af en toe kwam wel eens een be kend geluid, als b.v. uit „des Helden Wal- statt" voor den dag. Cassado droeg de solo partij voor met de superieure eigenschappen die we ook li. Vrijdag en toen door de meer in.Meme omgeving in nog hoogere mate mochten bewonderen. Cassados bewerking van een Sonate voor Schubert voor piano en arpeggionc heeft tot. resultaat een goed klinkend, dankbaar solostuk voor violoncel met orkest gehad. De litteratuur op dit gebied is ondanks de wonderschoone eigenschappen van het solo- instrument zoo weinig rijk, dat we elke aan winst, met vreugde boeken. De sonate is blijkbaar concertant geschreven; de haast onvermijdelijke arpeggios, die men na de cadens bij de wederinzet van het hoofd thema in het eerste hoofddeel waarneemt, en die ook in het, vioolconcert van Mendels sohn en de violoncelsonate van Grieg op analoge- wijze voorkomen, wijzen daarop. Verschillende verwant, schapst,rekken ver toont het werk met het strijkkwartet in a min. van denzelfden meester; echter heeft het, meer dan het kwartet enkele wendin gen die eenigszins banaal klinken. De vertolking der solopartij was natuur lijk boven lof verheven; een ware ovatie ge werd den kunstenaar, die zijn door zijn spel grooten leermeester Pablo Casals ons weer in levendige herinnering brengt. Eenvoudig, sooer, rijk aan schakeering en uitdrukking, technisch absoluut af was het ook nu. Het voorspel van „die Melstersinger" be sloot den avond op een wijze als alleen zulk een schitterend en machtig werk en dan nog alleen in een weergave door het Con certgebouworkest onder Mengelberg vermag. Do geweldige suggestie die van Mengelbergs leiding uitgaat, maakte de uitvoering tot een feest van stralende schoonheid en imponee- rerule kracht. KAREL DE JOttG. MATTHiiUS-PASSION. Het bestuur van de Chr. Oratorium Ver- ecniging meldt ons dat er voor de uitvoe ring van de Matthaus Passion zeer groote belangstelling bestaat. In verband hiermede wordt hun, die van plan zijn de uitvoering bij te wonen en die zich nog niet van kaarten hebben voorzien dringend aangeraden dit zoo spoedig mogelijk bij de concertbureaux te doen. Speciaal voor de generale repetitie laat het zich aanzien dat geen kaarten voor verkoop aan de zaal zullen overblijven, ter wijl het. wil men zeker van een plaats zijn, verstandig is hierop eveneens niet te reke nen voor de uitvoering. Wil men niet teleur gesteld worden dan is het dus zaak zoo spoedig mogelijk op de bcnoodigde kaarten beslag te leggen. STADSNIEUWS PERSONALIA. De volgende gediplomeerden van de M. T. S. te Haarlem, afdeeling Electrotecbniek. zijn geplaatst in de nagenoemde betrekkin gen: H. van Borselen Jr. als electro-technisch teekenaar bij het Technisch Bureau Ing. G. J. van Haersma Buma. te 's-Gravenhage; A. G. de Jager- als assistent in he.t technisch laboratorium van de Ncderl. Scfntoestellen- fabriek te Hilversum. De heer B. A. Timmer te Haarlem is be noemd tot plaatsvervangend lid van de com missie tot het examineeren voor M. O. wis- en natuurkundige wetenschappen. VREEMDELINGENVERKEER, HAARLEM. JAARVERGADERING. Dinsdagavond hield Vreemdelingenverkeer te Haarlem haar jaarlijksche ledenvergade ring. In zijn verslag wijdt de secretaris een nabeschouwing aan de Olympische Spelen. Uit ee.n oogpunt van Vreemdelingenverkeer zijn deze spelen op een teleurstelling uitge- loopen in dien zin, dat buiten Amsterdam de handeldrijvende middenstand weinig pro fijt heeft gehad van het aanzienlijk aantal vreemdelingen, dat in dien tijd ons land be zocht. Dit is te verklaren uit het feit, dat deze bezoekers met een vooropgezet doel. het bijwonen van sportfeesten, naar Nederland kwamen en dat de snelle afwerking van het programma hun niet veel tijd liet, om, wil den zij het geheel bijwonen, zich buiten de hoofdstad te begeven. Dit noemt niet weg, dat in 1928 de wereldpers gedurende een paar maanden zooveel over ons land en zijn bevol king en natuurschoon heeft gepubliceerd, dat de aandacht van de geheele wereld er spe ciaal op gevestigd is. hetgeen in de volgende jaren ongetwijfeld zijn invloed zal doen gel den op de vacantle-reisplannen van vele vreemdelingen. Om de herinnering aan Nederland in het algemeen en Haarlem in het bijzonder in het buitenland levendig te houden, neeft de vereeniging op ruime schaal een fraaie pro- pagandaplaat verspreid, die door Wladimir A. Bielkine in opdracht is geteekend en door de firma Joh. Enschedé en Zonen gratis gedrukt, voor welke royale geste deze firma in het verslag dank wordt gebracht. De vereeniging leidde verscheidene ex cursies, assisteerde en organiseerde bij de ontvangst van congressen, gal' nieuwe gid sen en wandelkaar ten ui t, deed een groot aantal fot,os van Haarlem in de internatio nale treinen plaatsen en streefde in het al gemeen haar doel na op zoo krachtige wijze als met haar nog steeds beperkte middelen mogelijk was. Het informatiebureau deed veel en nuttig werk. Het aantal leden steeg van 491 tot 506. Uit, het verslag van den penningmeester blijkt dat door een zuinig beheer de finan- cleele toestand der vereeniging gezond is, doch het ware te wenschen, dat ruimer steun van het publiek het werk der vereeni ging vergemakkelijkte en het bestuur gele genheid gaf plannen, die thans als te duur moeten blijven ii0j:n, te verwezenlijken. De heeren Jhr. J. C. Mollerus, W. A. J. v. d. Kamp en Ant. Meyer, aan de beurt voor af treding als bestuurslid, werden bij acclama tie herkozen. MOORD OF DOODSLAG OP VERZOEK? DE MOORD TE HOLTEN. Dinsdag stond voor de rechtbank te Al melo terecht D. G., 28 j-, bakkersknecht t.e Hengelo (O.), beschuldigd met voorbedachten rade op Zondagavond 3 Aug. 1928 te Holten zijn vroegere verloofde J. M. te hebben dood geschoten, meldt de Tel. De verd. heeft bij het vooronderzoek voort durend beweerd, dat de verloving niet ver broken was, maar dat het meisje voor het oog der wereld steeds deed alsof ze geen ver- keering meer met hem had; verder dat ze afgesproken hadden, samen den dood in te gaan; hij zou zien een revolver machtig te worden cn daarna zouden ze een eind aan hun beider leven maken. Dr. Beek, heeft een rapport over verd. uit gebracht, hierin wordt mededegedeeld, dat hij oen ernstig psychopaat is. De dagen voor den moord heeft hij ongetwijfeld in eenigs zins abnormalen toestajid verkeerd, doch niet anders dan een geringe vernhuderding van toerekeningsvatbaarheid mag aangeno men worden. De verschillende getuigen ver klaarden bijna zonder uitzondering, dat het meisje bang voor verdachte was; aan ver schillende menschen heeft zij verteld, dat verd. had gedreigd haar te zullen vennoor den. wanneer zij geen verkeering meer met hem wilde hebben. Verd. zelf heeft ook aan enkele getuigen verklaard, dat hij het meisje zou vermoorden, wanneer zij de af gebroken verloving niet meer wilde hervat ten. Hoe het gebeurde. Op Zondag 5 Ang. liep J. M. met een vriendin en eenige kennissen in de dorp straat te Holten toen verd. hen inhaalde en een eindje met J. terugwandelde. Een voor bijganger hoorde het meisje zeggen: „Ik doe het niet" en direct daarop vielen de schoten. Verd. zeide, dat hij de revolver aan zijn meisje in handen gaf en zei: „Schiet me nu maar dood". Zij antwoordde toen: „Ik doe het niet". Hij omhelsde haar met den lin kerarm en vuurde tegelijkertijd de revolver op haar af. Het vierde en vijfde schot richtte hij op zichzelf, zonder zich echter ernstig te treffen. De Officier was met den psychiater van meening, dat verd. niet geheel ten volle ver antwoordelijk kan worden geacht; zijn mo- reele defecten maken echter dat deze verd. ook in de toekomst gevaar kan opleveren. Spr. was overtuigd, dat hier van moord sprake is, en eischte, rekening houdend met het gebrek aan moreel Inzicht van verd., acht, jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. Sybrandy, achtte moord niet bewezen; veel aannemelijker achtte hij doodslag op verzoek. Verdediger was over tuigd dat. de gewone celstraf bij dezen man weinig nuttig effect zal sortoeren en ver zocht hem een niêt-langc straf op te leggen, maar hem na een korten straftijd ter be schikking van de regeering tc stellen voor dwangverpleging. INBRAAK. Door den heer A. van Hooff, kleerenblee- ker aan de Brouwersvaart 22, is bij de poli tie aangifte gedaan, dat in den nacht van Maandag op Dinsdag in zijn woning inge broken is. De dief is vermoedelijk binnen ge komen door de keukendeur te ontsluiten. Van een kastje in de huiskamer ontvreemd de hij een bedrag van f 156. De politie stelt ccn onderzoek im DE INVLOED VAN DE VORST OP DE BLOEMBOLLEN. HEEL VEEL SCHADE AANGERICHT. Verschillende bolienkweekers tc Beverwijk hebben aan „Het Volk" medegedeeld, dat de strenge vorst in den afgeloopen winter voor hen zeer schadelijk is gew.eest. Heele velden met irissen zijn bevroren en dus waardeloos. Ook andere soorten hebben veel te lijden gehad. Enkele kweekers hebben een schade van 30 a 40 duizend gulden. De geheele schade beloopt, zoo men zegt, in de honderdduizenden. Tot zoover het bericht in „Het Volk". We hebben hierover eens de meening van een deskundige te Heemstede gevraagd. Deze geloofde inderdaad, dat de schade aan de bollen in de Wijk heel groot zal zijn, omdat bet hier hoog gelegen gronden betreft, waar de bollen te droog inzaten. Daar zijn partijen irissen, die voor 70 pro cent bevroren zijn. En de overige 30 procent zal vermoedelijk ook niet van prima kwali teit wezen. Op lager gelegen gronden, die vochtig zijn, zullen de bollen niet zoo geleden hebben, om dat zij meteen in de „hal" ingevroren wer den. Maar een feit is het, aldus onze deskun dige zegsman, dat het bolgewas ook ten Zui den van Haarlem dit jaar heel slecht zal zijn en dat de schade groot is. Vooral de irissen hebben van de vorst te lijden gehad. De mo gelijkheid bestaat, dat wanneer het koude weer nog een poosje blijft aanhouden, de bollen nog wat kunnen ontwikkelen. Het zal echter wel half Mei worden, eer defini tief gezegd kan worden hoe groot de schade zal zijn. Hij vermoedt, dat het misschien niet zoo erg zal zijn, als aanvankelijk ge vreesd werd. Intusschen zullen de kweekers, die hun grond en bolgewassen goed behandeld en goed afgedekt hebben, de minste schade lij den, aldus eindigde onze zegsman. KANTONGERECHT. Stroopen neemt ontzettend toe. De man met de hardrose das had ge stroopt, was veroordeeld en in verzet geko men. Waarom? vroeg de kantonrechter, Ik kan u toch niet toestaan te stroopen. Dan trekt half Haarlem de duinen in. Dat vond de ambtenaar van het O. M. ook, hij vroeg bevestiging van het verstekvonnis a f 15 of 15 dagen. En aldus sprak de kantonrechter. Nóg een man met een bard rose das had geloopen op verboden grond, en wel twee maal, waarvan ook hij in verzet gekomen was. Het kostte hem f 10 en f 15 De ambtenaar van het O. M. merkte: op, dat het stroopen in de duinen ontzettend toeneemt. Daar moet paal en perk aan gesteld worden. Bedouinsche manier. Een eigenaardige methode van vleeschver- voar heeft een slagersknecht te Vijfhuizen toegepast. Hij droeg zijn biefstukje of Wie ner Schnitzel boven op zijn haar, zonder eenige afdekking. Wegens overtreding van de Vleeschkeuringswet is ..hij bij verstek veroor deeld tot f 3 of 2 dagen. Hij vond het veel te hoog. De ambtenaar yan het O. M. en de kan tonrechter niet. tl etsers op den rijweg. Zooals we! bekend verondersteld mag wor den is het verboden op den weg Haarlem Amsterdam te fietsen op den rijweg. Er is im mers een afgescheiden en goed betegeld rij wielpad. Ten overvloede geven borden aan waar men rijden mag en waar niet. Niette min hebben eenige personen op het asfalt ge fietst. Hun werd een gulden boete berekend. De jankende Hond. Een IJmuidensche juffrouw gaat wel eens uit en sluit dau haar hond op in een schuurtje met* eten en drinken soms wel voor vier dagen. De hond gaat dan janken en blaffen en de buren verheugen zich daar niet in. De hond had claar wel reden voor, want bij de strenge koude bevroor zijn drink water. De ambtenaar veronderstelde hier behalve overlast voor de buren nog dierenmishande ling ook, hij zou voelen voor een hechtenis, maar wilde met gebruikmaking van het be treffend wetsartikel bij uitzondering een geldboete vragen van f 25 of 10 dagen. De kantonrechter maakte er f 20 van. De verdachte was niet verschenen. Geen anto zonder licht. Een tandarts uit Bloemendaal heeft ge meend zijn auto 's avonds zonder licht te mogen neerzetten, mits hij haar maar plaatste onder een lantaarn. De kantonrech ter en ambtenaar deelden die meening niet. Het verstekvonnis van f 3 boete werd beves tigd. Nonchalant Een fabrikant uit Naarden heeft 21 Fe bruari Haarlem bezocht, 's Middags 2 uur ging hij met den trein inaar Den Haag om des avonds 8 uur terug te koeren. Al dien tijd heeft hij zijn auto onbeheerd voor het sta tion laten staan. De politic heeft het ding weggehaald en onder een afdak aan het bureau gezet. De eigenaar is ziek geworden en heeft geen nader onderzoek naar den wagen gedaan dan na vier dagen. In dien tijd is de radiateur bevroren, wat f 40 gekost heeft. Zijn nonchalance kostte bovendien f 8 boete. Dat moet u dan maar als gareerkosten beschouwen, zei de kantonrechter. VRACHTAUTO OP TWEE MEISJES INGEREDEN. Gistermiddag omstreeks Lalftwee is in de Lijmbeekstraat. te Eindhhoven een doodelijk ongeluk gebeurd. De achttienjarige mej. J. Hertogs, werkzaam op een fabriek te Eind hoven en afkomstig uit Zaandam, liep met haar vriendin mej. van Kleef naar de fa briek. In genoemde straat reed een vracht auto, waarvan de chauffeur blijkbaar het stuur was kwijt geraakt, recht op de meis jes in, met het gevolg, dat mej. Hertogs on middellijk werd gedood- Haar vriendin kreeg zwaar lichamelijk letsel Het onderzoek van de politie wees uit, dat de stuurinrichting in het ongereede was ge raakt. De chauffeur is in voorloopig arrest gesteld, aldus de N. R, C. DE 1 MEI-VIERING. HET KINDERFEEST. Dinsdagavond werd in het Blauwe Kruis een vergadering gehouden van vrouwelijke leden der S.D.AJ?., waarin een comité werd benoemd voor de viering van het kinderfeest op 1 Mei. Besloten werd, evenals het vorig jaar, ook ditmaal een groot kinderfeest te organiseeren in de Gemeentelijke Concert zaal waarvoor de medewerking zal worden gevraagd aan de onderwijzers en onderwijze ressen. Het feest zal dan plaats vinden van des middags half twee tot vier uur en toe gankelijk zijn voor kinderen van 6 tot 13 jaar, dus schoolgaande kinderen. Daar men den toegangsprijs weder zoo laag mogelijk wil stellen en wel op 10 cent, zal door middel van lijsten aan de leden van de bij den Haarlemschen Bestuurders Bond aan gesloten organisaties om eenige bijdrage wor den gevraagd. DE VERBINDING MET ZANDVOORT. VERBETERING? Naar wij vernemen bestaat er bij de ge meentelijke autoriteiten te Zandvoort en bij de belanghebbenden, goede hoop, dat binnen afzienbaren tijd verbetering in het verkeer per spoor tusschen Haarlem en Zandvoort wordt gebracht. Hoewel men van meening is, dat er nog wel geen electrïficatie zal komen, heeft men den indruk dat het aantal treinen grooter zal worden en een regelmatiger ver binding met Zandvoort tot stand zal ko men. Zijn we wel ingelicht, dan is het gemeen tebestuur van Zandvoort in principe bereid, bij mogriijke electrificatie en de verzekering van de zijde der Spoorwegen, om een regel matiger dienst te garandeeren, zich financiee' niet onbetuigd te laten, d.w.z. voor niets of voor een zeer gering bedrag aan de Spoor wegen de benoodlgde gronden af te staan Daar zoowel Haarlem als Zandvoort op een betere verbinding aandringen, en wellicht straks in de Eerste Kamer aandrang op den minister van Watei staat zal worden geoefend hoopt men thans zeer spoedig een bevredi gende beslissing te vernemen. TENTOONSTELLING A. J. C. Door de afdeeling Haarlem vau de Arbei ders Jeugd Centrale wordt in haar gebouw 't Baken aan de Bakenessergracbt een ten toonstelling georganiseerd. Deze tentoonstel ling zal geopend worden op Zaterdag 30 Maart des namiddags te 5 uur. Het doel van de tentoonstelling is om een ieder een dui delijk beeld te geven van het werk der A. J. C., wat er door de A. J. C. aan opvoedend werk wordt verricht, waardoor tegelijkei-tijd een aantal verkeerde begrippen welke er nog omtrent de A. J. C. heerschen door een bezoek aan deze tentoonstelling zullen weg vallen. AUTO VERBRAND In den afgeloopen nacht te drie uur ging de heer R. naar zijn pakhuis in de Spionkop straat om zijn auto te halen, waarmee hij naar IJmuiden moest rijden. Hij kon zijn motor echter niet op gang krijgen. Hij sloot toen zijn pakhuis om aan zijn compagnon te vragen, hem te willen komen helpen. Bij zijn terugkomst stond het heele pakhuis in lichte laaie. De auto is geheel verbrand en het pakhuis gedeeltelijk. De brandweer heeft het vuur met drie slangen op de waterlei ding gebluscht. De schade wordt door verze kering gedekt. WAARDE DER HUIZEN TE ZANDVOORT. GEEN AMBITIE VOOR EXPLOITATIE VAN GROOTE PENSIONS. Te Zandvoort werd Dinsdagmiddag geveild het hotel-pension „Welgelegen", Hoogeweg 56. Dit huis bevat 27 kamers, heeft een tuin met garage en schuur en bouwterrein aan de Brederodestraat, tezamen groot 1476 M2. In 1920 is het verkocht voor 55.000. Er is voor ongeveer 55.000 hypotheek op, en het is verhuurd voor 4000. Het huis verkeert in goeden staat, maar toch heeft het in veiling niet meer kunnen opbrengen dan 12.150.—. Kooper werd de heer J. Blokker te Zandvoort. Er was op de veiling niet de minste belangstelling, „wel een treffend blijk", zoo deelde men ons mede. „dat de toekomst van Zandvoort niet rooskleurig schijnt te worden ingezien en de waarde der huizen er aanzienlijk gedaald is". t Van andere zijde werd ons echter verze kerd dat het zóó erg nu nog niet is; er wor den voor huizen te Zandvoort óók nog wel behoorlijke prijzen gemaakt. Wel is het waar dat er vrij veel huizen leeg staan en verschil lende kapitaalkrachtigen zijn vertrokken. Dan moet niet vergeten worden dat er zeer weinig ambitie bestaat voor het houden van een groot pension, dat aan inrichting veel geld kost, terwijl de kleine pensions als het ware als paddestoelen uit den grond rijzen. Tevens werd te Zandvoort geveild het ge bouw „Centraal", vroeger „Eden" aan het Stationsplein tegenover het station. Dit ge bouw is ingericht voor bioscoop, dancing en cabaret, er is een groote concertzaal in met tooneel, hall groote serre, buffetten, kleed kamers, cabine voor bioscoop en tien kamers. Bij den bouw in 1919 heeft het aanzienlijk meer gekost dan het nu opbracht. Het werd ingezet door den heer S. de Jong q.q. te Haarlem voor 25.000. De toewijzing is 26 Maart. HET ONGELUK MET EEN TAXI TE OSTENDE. In strijd met wat voor enkele dagen uit Ostende aan de Brusselsche bladen gemeld is, blijkt daar volgens de N. R. C. wel de taxi waarmede de Nederlandsche zeekapi tein Paul Groen zich door de Ostendensehen chauffeur Boens bij avond en mist door de stad heeft laten rijden uit de binnenhaven te zijn opgehaald, maar heeft men noch Het lijk van den kapitein noch dat van den chauffeur teruggevonden. Paul Groen had, naar de politie vernam, ongeveer 8000 francs op zak, terwijl ook dc chauffeur over een goedgevulde portefeuille bleek te beschikken. In de haven zijn overal peilingen gedaan, maar men heeft niets gevonden* INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Ct*. per regel Eeri goed Radio-toestel is geen tref, als het er maar een ié van de N» S« F De Prijs van het N. S. F. 4 Radio ontvangtoestel, in clusief 4 Philips' lampen bedraagt voor 4 Volt's accu F. 225.— voor Wisselstroom F. 260.— N.V. Nederlandsche Seintöesteüen Fabriek HILVERSUM LEERLINGEN-AVOND E. A. CATS De jaarlijksche leerlingenavond van deiï viooUeeraar E. A. Cats- zal dit jaar plaats vinden op Zaterdag 23 Maart. UITSLAG VEILING. Dinsdagavond werden te Overveen geveild een perceel bouwterrein met auto-garage, Julianalaan, hoek Graaf Ficrislaan, Over veen. Kooper J. Balm q.q., Overveen voos f 10.380. Een winkelhuis met kantoor, woning ctl magazijn, Bloemendaalscheweg 277, Over veen, de werkplaats en erf Bloemendaalsche weg 275. Kooper O. Cassée q.q. Bloemendaal f 19.000. Het huis Houtvaart 28, Haarlem. Koope* J. A. J. Beeren, Haarlem f 4200. LUCIFER BIJ EEN DYNAMIET- PATROON GEHOUDEN. VERSCHILLENDE PERSONEN GEWOND. De arbeider A. Driesse vond aan den bui tendijk van den van Pallandpolder onder Middelharnis een dynamiet-patroon en nam deze mede naar huis. Zijn 20-jarige zoon wilde onderzoeken of de patroon geladen was en hield daartoe een brandenden luci fer onder de patroon, waardoor deze tot ont ploffing kwam en hem drie vingers en een duim afrukte. De aanwezige huisgenooten en vrienden bekwamen allen lichte kwetsu ren. De inboedel werd licht beschadigd, al dus het Hbld. VOOR HET SANTOS-FONDS Naar wij vernemen bedraagt het batig sal do van het Kegelconcours voor het Santos fonds 3308.38. UIT DE OMSTREKEN BLOEMENDAAL .AFSCHEID COMMANDANT VRIJW... BRANDWEER Dinsdagavond hadden bijna alle leden der Vrijwillige Brandweer in Hotel Roozendaal zich vereenigd om afscheid te nemen van den ingenieur Brunings, die naar Utrecht ver trekt. De heer J. D. Meouwig, onder-commandant van het corps, memoreerde al het goede dat door tusschenkomst van den scheidenden commandant in de gemeente Bloemendaal op het gebied van brandbluschmateriaal tot stand was gekomen: het aanschaffen van een motorspuit en het sinds kort in werking brengen van het alarmsysteem is vooral aan den heer Brunings te danken. Noode zien alle leden hem vertrekken. Als een bewijs van erkentelijkheid bood de heer Meeuwig na mens de leden van het corps den heer Bru nings een vulpenhouder met inscriptie aan. Dankbaar aanvaardde de heer Brunings dit geschenk. Spr. zeide dat hij steeds op pret tige wijze met de leden heeft samengewerkt en drukte allen de hand. OVERVEEN UITSLAG VEILING Dinsdagavond had in Hotel „Van ouds het Raadhuis" ten overstaan van Notaris J. EL Wildervanck de Blécourt de veiling plaats van: Een perceel bouwterrein met auto-garage aan de Julianalaan hoek Graaf Florislaan, gemeente Bloemendaal. Kooper de heer Jac Balm voor 10.380. Het winkelhuis met kantoor, woning en magazijn aan den Bloemendaalscheweg. Ingezet op 13.100. J. J. Meyer. De werkplaats en erf naast het voorgaan de. Ingezet op 4.100. F. Wit-greve. De perceelen II en Hl werden gecombi neerd; koopers waren de gebr. Cassee q.q. voor 19.000. Een woonhuis met schuur en tuin aan de Houtvaart te Overveen gem. Haarlem. Inge zet op 3900. afgemijnd op 300 door den heer w. g. J. Roozeu. Dit nerceel werd niet gegund

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14