UNGS DE STRAAT. Vreemd geld en chèques UIT DE OMSTREKEN GEMEENTERAAD HAARLEM'S DAGBLAD ALG. VEREEN. VOOR BLOEM BOLLENCULTUUR. DE 161e ALGEMEENE VERGADERING. D'NSDAG 26 MAART 1929 DE AVRO IN HET KENNEMER LYCEUM. VOOR DE BOOT VAN JONGEREN. De Nieuwlichter. Wij Hollanders zijn in de verzorging van ons uiterlijk geen vooruitstrevend volk. Ik wil mijn eigen land niet afvallen, ik wil ons zelfs vele complimentjes geven maar van ons zeggen, wat wij daarin vooruitstrevend zijn kan ik niet. We zijn conservatief. Na tuurlijk bestaan er uitzonderingen (de he mel sta hen tot in lengte van dagen bij!) maar een jammerlijk lot is gewoonlijk hun deel, en hun nieuwlichterij pleegt wreedaar dig in den allerprilsten kiem gesmoord te worden. Het is van het leven en sterven van zulk een nieuwlichter dat ik u verhalen wil. Hij was een nieuwlichter van de beste soort. Uit zijn heele houding sprak duidelijk, dat hij vastbesloten was te zullen slagen. Dus ging hij met kalme, krachtige stappen op zijn doel af. Dat doel was een van die schilderachtige, gebaarde oude mannetjes, die in Amsterdam op sommige plaatsen hun leven verdroomen in gezelschap van een klein verhooginkje, waarop het woord „Erdal" prijkt, een paar doosjes met schoensmeer en eenige borstels. De ongelukkige wilde zijn schoenen laten poetsen. Ze waren niet eens zoo erg vuil, maar hij had de eenzame ledigheid van het Erdal-mannetje opgemerkt en in hem was het plan tot de Daad gerijpt. Hij zette zijn voet op het verhooginkje en beduidde het verblufte mannetje, met een bestudeerd- nonchalant gebaar, dat hij zijn schoenen gepoetst wenschte te hebben. Na twee her halingen van hetzelfde gebaar, dat bij eiken keer veel aan nonchalance inboette drong tot het ingedoezelde brein van den schoen poetser door, wat er van hem verlangd werd. Hij treuzelde lang over het openmaken van een doosje, dat straalde van ongebruiktheid, en begon. De nieuwlichter volgde het proces met be langstelling, want de schoenpoetser verstond zijn vak, niettegenstaande zijn ongetraind heid. Een slagersjongen bleef geïnteresseerd staan kijken. Eenige lanterfanters voegden zich bij hem. Binnen een minuut stond er daar op het Rembrandtplein een klein heir van ongeveer dertig menschen, en nog steeds groeide die legermacht aan. De achtersten rekten zich uit. gingen op hun teenen staan, zagen dan opeens, grinnikten verbaasd en keken vol spanning verder naar wat er zich daar voor wonderbaarlijks in hun midden afspeelde. De nieuwlichter was reeds lang niet meer zichtbaar en ik maakte mij ernstig ongerust over hem. Toen arriveerde er opeens een kleine straatjongen op het tooneel van den strijd en sloot zich onmiddellijk bij de conservatie ve legermacht aan. Hij heesch zich op aan een paar schouders, en schreeuwde verrukt naar een paar van zijn kameraden die hij gend aan kwamen hollen: „Hé, hé, jonges!" De jongens versnelden hun vaart en de straatjongen ging plat op den grond zitten, sloeg zich proestend op zijn dijen, en deelde onder schatergelach het kostelijke nieuws mee: „D'r d'r laot er daor één z'n schoene poesse!" De jongens brulden genietend mee, en de omstanders barstten opeens allemaal in lachen uit en verspreidden zich langzaam. Zij hadden hun werk gedaan. En uit hun midden kwam de nieuwlichter te voorschijn, nu geen nieuwlichter meer, verslagen, een wrak van wat hij ééns was, met schoenen, die blonken, glommen als een spiegel, wier glans op twintig meter afstands reeds verblindde Hij beende schichtig weg, en om den hoek ontdekte hij met eèn zucht van verlichting een plas op straat en waadde er midden door De schoenpoetser zat al weer te doezelen in de lentezon. HET KANAALPLAN VAN AMSTERDAM NAAR DEN BOVEN-RIJN. MORGEN IN DEN RAAD. B. en-W. van Amsterdam hebben aan den Gemeenteraad een rapport doen toeko men inzake de verbetering der verbinding van Amsterdam met den Boven-Rijn, welk rapport in de vergadering van den raad van Woensdag 27 Maart zal worden behandeld. In dit rapport geven B. en W. een over zicht van de geschiedenis van de ontworpen verbetering van genoemde verbinding, waar bij het standpunt van het gemeentebestuur tegenover de verschillende plannen nog eens in den breede wordt uiteengezet. B. en W. verklaren, na tot voor korten tijd te hebben vastgehouden aan het plan om de verbete ring van de vérbinding met den Boven-Rijn te doen geschieden door een kanaal over Wijk-bij-Duurstede, dat zij, na voldoende toezeggingen van den minister van Water staat te hebben gekregen, bereid zijn het ka naal door de Geldersche Vallei te aan vaarden. Als conclusie van de onderhandelingen met den minister van Waterstaat wordt thans van den Raad de goedkeuring van dit plan gevraagd. Resumecrende constateeren B. en W.: 1. dat de noodige waarborgen zijn verkre gen, welke een tijdige voltooiing van het ka naal verzekeren; 2. dat de leidammen in het IJ-meer, zoo zulks noodig mocht blijken, zullen worden gemaakt overeenkomstig de constructie der gemeente althans zal de eindbeslissing daar omtrent in elk geval aan de gemeente blijven; 3. dat de bijdrage der gerrfeente zal worden bepaald op ten hoogste 27 7/9 pet.; 4. dat als kosten van het werk aangehou den zal worden een maximumbedrag van 49 millioen gulden en dat door de gemeente in geen geval een brijdrage zal behoeven te worden verleend in eventueel hoogere kosten. NA DEN WINTER. WAARDEERING VOOR HET WERK VAN SPOORWEGPERSONEEL. In verband met de moeilijkheden welke het vervoer tijdens de vorstperiode van dezen winter heeft opgeleverd, heeft de Directie der Ned. Spoorwegen in een dienstorder het personeel dank gebracht voor de inspanning en toewijding waarmede dit zijn werkzaam heden heeft verricht en tevens bepaald, dat de verschillende groepen van het personeel een gratificatie zullen ontvangen gelijkstaan de met een tot vier dagen loon, zulks naar I gelang van de omstandigheden waaronder I die groepen hun werk moesten verrichten. LEER AAR PAEDAGOGIEK. Naar wij vernemen, staat de sollicitatie open voor leeraar in onderwijs en opvoeding aan de Rijkskweekschool en aan de Nuts- kweekschool alhier. Zoo men weet is voor een paar jaar een Middelbare akte onderwijs en opvoeding in gesteld, waarvoor aan sommige academia een leerstoel is gesticht. DE MEI-LEUZE VAN S.D.A.P. EN N.V.V. In het dagelijksch bestuur van den alge- meenen Raad van S.D.A.P. en N.V.V„ dat gisteren vergaderde, is naar het Volk meldt, de volgende Mei-leuze vastgesteld: „Ontwa pening, Achturendag, Staatspensioen en Medezeggenschap". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. nieuwe kerk te Santpoort. De Gereformeerde kerk te Santpoort die tot heden haar bijeenkomsten hield in het houten gebouwtje bij „Spaarenberg" heeft een kerk laten bouwen aan de Burge meester Enschedélaan. Morgen, Woensdagavond, zal de kerk in gebruik genomen worden. De dienst wordt dan geleid door Ds. J. C. Brussaard te Bloe- mendaal. HEEMSTEDE R.K. FABRIEKSARBEIDERSBOND. Morgen (Woensdag) zal er in het R.K. Ver- eenigingsgebouw een vergadering plaats heb ben, uitgaande van den R.K. Fabrieksarbei- dersbond, waarbij zijn uitgenoodigd alle R.K. arbeiders en arbeidsters in de Wasch- industrie. Het doel is in Heemstede een af- deeling van dien bond te stichten. Als spreker zal optreden het hoofdbe stuurslid de heer Kleys, die als onderwerp zal behandelen „de noodzakelijkheid van een collectief contract voor de werknemers en werkneemsters in de wasch-industrie." In het restaurant van het Krelagehuis aan de Leidschevaart hield Dinsdag de Algemee- ne Vereeniging voor Bloembollencultuur haar 16 le algemeene vergadering. De voorzitter, de heer E. H. Krelage, open de te ongeveer II uur ,de vergadering met een inleidend woord, waarin hij o.m. zeide dat met spanning wordt afgewacht welke gevolgen de strenge winter voor de culturen zal hebben gehad. Vermoedelijk zullen de hol-Irissen geleden hebben, maar een vol ledige indruk van de werkelijke beteekenis der schade zal eerst later kunnen worden verkregen. Bespiegelingen dienen tot niets; zij kunnen slechts een zekeren Invloed heb ben op de prijzen, die later kan blijken on juist geweest te zijn. Op de plaatselijke tentoonstellingen van de jubileercnde afdeelingen zijn schitterende broelresultaten behaald. Wanneer een an dermaal tot één algemeene broeitentoonstel ling de krachten uit de verschillende afdee lingen konden worden saamgebracht, zou een geheel verkregen kunnen worden, dat op buitenlandsche bezoekers een overweldigen den indruk zou maken en zeker tot vermeer dering van omzet zou leiden. Een dergelijke tentoonstelling is stellig overweging waard. Het Hoofdbestuur heeft gemeend in de vol gende maand een Narcissententoonstelling tc mogen uitschrijven, waaraan naast de le den ook buitenlandsche inzenders zullen kunnen deelnemen. In de eerste plaats zal het voor de leden van veel belang zijn de nieuwste Engelsche aanwinsten naast die van eigen bodem te leeren kennen, maar daarnaast moge deze gelegenheid tot vrije internationale mededinging bij onze overzee- sche buren de neiging tot wederkeerigheid doen opbloeien. De Kon. Tuinbouw Mij. te Londen heeft een gemengde Britsch-Nederlandsche com missie benoemd voor de nomenclatuur der tulpen. De werkzaamheden dier commissie zullen voornamelijk in den proeftuin plaats hebben, waar straks in den bloeitijd een 800- tal in de laatste vijftien jaar in den handel gebracht of bekend geworden soorten door de commissie zullen worden nagegaan en beschreven. De Engelsche Iris Society, die op 6 en 7 Juni haar jaarlijksche tentoonstelling te Londen houdt, heeft zich dit jaar op het rui me standpunt geplaatst, dat buitenlandsche inzendingen er zullen worden toegelaten; een mooie gelegenheid voor de kweekers van „Hollandsc.he Iris"-collectie om er hun bloe men te laten zien. Van Engelsche zijde heeft men een ernsti ge grief tegen bepaalde Nederlandsche of liever tegen bepaalde buitenlandsche inzen ders, waarvan de juistheid volmondig moet worden erkend. Deze inzenders ontzien zich niet bij hun inzendingen prijslijsten uit te deelen met handelsprijzen op tentoonstel lingen, die door een zeer talrijk publiek van particulieren worden bezocht. Dat de Engel sche handelaren hiertegen zeer krachtig op komen, is te begrijpen en zij die prijs stellen op het inzenden op Engelsche tentoonstel lingen onder Nederlandschen firmanaam, zullen verstandig doen den Engelschen han del deze ergernis te besparen. Met belangstelling worden de uitkomsten afgewacht van het werk der onder voorzit terschap van Mr. Bakhuizen van den Brink ingestelde commissie inzake vaststelling van een algemeene bepaling voor den leverings termijn van op voorveiling "gekochte bloem bollen en samenstelling van een algemeen veilingreglement. Over de wijziging der te lefoontarieven door het Hoofdbestuur der Posterijen ontworpen, zeide spr. tenslotte: „Uw hoofdbestuur is niet in gebreke ge bleven de belangen van de streek te bevoeg- der plaatse te bepleiten. Het zou zeer te be treuren zijn indien de voordeelen voor onze vakgenooten, Verbonden aan de met zooveel moeite verkregen regeling voor het streek- net met de daaraan grenzende netten, door de nieuwe regeling voor de telefoongebrui kers slechter zou worden, en wij kunnen slechts hopen dat met de door ons kenbaar gemaakte bezwai-en ernstig rekening zal worden gehouden". De voorzitted wijdde nog waardeerende woorden aan de nagedachtenis van de over leden leden de heeren J. van Deuren en Jan van Til Tzn. De verslagen van den secretaris-penning- meester, den heer II. J. Voors, wórden goed gekeurd. Artikelsgewijs worden behandeld de voor stellen van het Hoofdbestuur tot wijziging van de statuten en van het huishoudelijk reglement. Op het voorgestelde art. 33: De alg. secre taris-penningmeester is redacteur van het orgaan, enz. heeft de afd. Haarlem, zooals gemeld, een amendement voorgesteld: De alg. secr.-penn. kan tot redacteur van het orgaan worden benoemd. De V o o r z it t e r verdedigt het voorstel van het Hoofdbestuur. Wie de leiding van ihet blad heeft moet voortdurend in contact staan met het Hoofdbestuur. Een afzonder lijk redacteur zou dit contact missen en er zou dan kans bestaan dat liet orgaan een andere richting zou uitgaan dan liet Hoofd bestuur. Haarlem zegt dat het met zijn voor stel niet het oog heeft gehad op het tegen woordige maar op de toekomst. Het amendement-Haarlem wordt verwor pen met 159 tegen 50 stemmen en 7 stemmen blanco. Het nieuwe art. 33 wordt z.fc s aangenomen. Bepaald is nü ook dat alg. secr.penn. wordt benoemd en ontslagen door het Hoofdbe stuur. Aangenomen worden z.h.s. strenge bepa lingen ten opzichte van hen die zich aan de behandeling hunner geschillen door het scheidsgerecht zouden willen onttrekken door bij hun koopovereenkomst overeen te komen, dat de daaruit eventueel voortvloeien de geschillen niet door het scheidsgerecht zouden worden berecht. De door het Hoofdbestuur voorgestelde wijzigingen van Statuten en Huish. Regle ment worden verder z.li.s. goed gekeurd. Bij de rondvraag dringt Lis.se er op aan dat het streeknet behouden blijft bij de in voering" van de door het Hoofdbestuur der Posterijen voorgestelde telefoontarieven. De voorzitter zegt dat het Hoofdbestuur in dezen niet'heeft stil gezeten en dat nog weer nieuwe bespi ekingen zijn aangevraagd. OVER DEN OCEAAN GEVLOGEN. LONDEN. 26 Maart (V. D.) Het vliegtuig met de belde Spaansche vliegers, die zich op weg bevinden van Spanje naar Brazilië is hedenmorgen boven Natal in Brazilië waar genomen. Het vloog in de richting Rio dc Janeiro. Maandagavond in liet Kennemer Lyceum. De geheimzinnigheid komt u al tegemoet bij den ingang, waar zonderlinge draden voe ren naar deaula. Hier is het nog geheimzinniger; op het podium een tafel met een radio-installatie met een zwijgenden mijnheer. In de zaal de microfoon en de executanten van zoo met een; rustig, zoo ingetogen als het past nu de microfoon elk kuchje, elk lachje door heel Nederland, door heel Europa zendt. De heer Schmidt, zelfbewust, brengt alles in orde. Voor we het weten hebben we Hilversum bij ons. Lange Jan dreunt trillend door de zaal en dan luisteren we naar Vpgt met den eenvoudigen Kramer, den IJmuider schip per. Bot is ziek. Ongekunsteld, waar als de zee zelf, klinkt het verhaal van strijd en zorgen van de helden der zee. „Zeker mijnheer", zegt Kramer, als de ramp van de Salento is besproken en het plan om een boot bijeen te brengen van de jongeren van Nederland; „zeker, mijnheer, het is een prachtig idee". Enkele manipulaties en- de A.V.R.O. diri geert uit de aula en Arie Zondervan vertelt van het doel van den avond. Belangstelling wekken voor het sympa thieke doel der jeugd; de leerlingen der M. S. in Nederland opwekken, om geld bijeen te brengen door voorstellingen, wat dan ook En het geld te sturen aan het bijkantoor der Haarl. Bankvereeniging te Bloemendaal; gironummer 12048. Dr. Jac. P. Thijsse spreekt over den Wa terweg. Thijsse kende Ten Klooster, den schipper van den „Prins der Nederlanden"; kent de mannen van de zee en weet deze helden, die niet weten, dat ze helden zijn, te waar- deeren. „Wij moeten hen helpen", zegt Thijsse, „in hun moeilijkheden". De gebroeders Rozelaar vragen onze aan dacht voor het concerto per violoncello van L. Leo met pianobegeleiding. Het applaus in dc zaal zal wel een afspie geling geweest zijn van de stemming der luistervinken. J. de Nobel droeg nu voor „Man over Boord" van Wereméus Buning. Nu komt het koor aan de beurt, dat onder leiding van P. de Nobel 4 liederen zingt van Adema van Scheltema op muziek van Dop per. De jeugd was zoo gebonden geweest, maar nu fonkelt hun electrlcitcit de lucht in met volkomen overgave van al hun krachtig le ven. Een succes, waarin de pianist J. de No bel deelde. Piet Lakeman draagt de Schipbreuk van de Vlaardingen 3.7 voor en II. Rozelaar drie dichtergetuigenissen van de zee: ..Zwarte Hoofden" van Jan Prins, „Thalassa van Gossaert en „De zee was dien dag een won der". van Boutens met het horloge in de hand sprak Dr. De Vletter een slotwoord op dezen aardigen, prettigen, ernstigen avond, en dankte alle zichtbare en onzichtbare medewerkers. En 't gironummer is 12048. Een draai van de knop en de studio is aula en even later kijken we naar den he mel, den wonderen hemel, waar dezen avond de vonken van menschenliefde hulp vroegen voor de helden der zee. EEN OPENBARE BEWAAR. SCHOOL IN 'T KLEVERPARK- KWARTIER? EEN ADRES VAN VOLKS ONDERWIJS. Door het bestuur der afdeeling Haarlem van Volksonderwijs is het volgende adres aan den Raad gezonden: Het bestuur der afdeeling Haarlem van de vereeniging „Volksonderwijs" heeft de eer zich tot uw college te wenden met het ver zoek de stichting te willen bevorderen van eene openbare school voor voorbereidend onderwijs in het Kleverparkkwartier. Terwijl juist voor de kinderen, die de voorbereiden de scholen bezoeken het afleggen van groote afstanden welhaast onmogelijk is, ontbreekt in het Noorden der gemeente voldoend open baar voorbereidend onderwijs. Waar in de Velserstraat een R.-K. school voor voorberei dend onderwijs bestaat en aldaar weldra een Christelijke voorbereidende school zal wor den geopend, is het dringend noodzakelijk, dat in deze buurt ook voor de ouders, die voor hunne kinderen openbaar onderwijs verlangen, eene voorbereidende school wordt gesticht. Daarnaast zou dan in Haarlem- Noord b.v. aan het eind der verlengde Mar- nixstraat eene voorbereidende school moe ten worden opgericht. Het bestuur van „Volksonderwijs" dringt bij uw college op deze gronden ten krach tigste aan op de stichting eener openbare school voor voorbereidend onderwijs in het Kleverparkkwartier. Het adres is geteekend door voorzitter en secretaris der afdeeling de heeren Mi*. L. G. van Dam, en E. Geerts Wzn. HERZIENING DER TELEFOON TARIEVEN. PROTEST TEGEN 'T GESPREKKEN- TARIEF. De Kamers van Koophandel en Fabrieken te Rotterdam, Utrecht, Groningen, Leeuwar den, Veendam, Meppel, Venlo, Eindhoven, Waalwijk, Breda, Tilburg, Neuzen en Mid delburg hebben bij den directeur-generaal der posterijen, telegrafie en telefonie nog maals geprotesteerd tegen het voornemen, bij de telefoon in locaal verkeer een- gesprek- kentarief in te voeren, aangezien naar hst inzicht dier kamers het belang van zeer vele belanghebbenden en in het bijzonder van handel en industrie hierdoor ernstig zullen worden geschaad. Het bestuur van het Verbond van Neder landsche Werkgevers heeft een adres ge richt aan den minister van waterstaat. Het bestuur voelt zich geroepen den mi nister nog eens in het bijzonder te wijzen op de groote financieele nadcelen voor het be drijfsleven, die daarvan het gevolg zullen zijn, aldus de N. R. C. Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarleir Koersen tot hedenmiddag 12 uur DINSDAG 26 MAART 1929 Biljetten Berlijn59.10 —59.30 Parijs9.70 9.82 Belga34 50 —35 0 New-York2 47 2.50 Londen12 09 —12.13 Chèques Berlijn 59.15 -59.24 Parijs 9.71 —9 79 Brussel34 65 —34 70 Zürich47 98 —48 08 Londen12 10^—12.11H Rome13.02 —13 12 Weenen34 50 —35.15 Madridgeen noteering New-York (Cable)2.49 2.50 Kopenhagen........66 35 —66 57 Oslo66.42 —66.67 Stockholm 66 55 —66.71 Praag7.33 7.43 BEVERWIJK Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den Burgemeester. Tot onderwijzeres aan de Openbare School U.L.O. wordt benoemd mej. A. J. Vorstelman te Santpoort. B. en W. v/orden gemachtigd een nieuwe overeenkomst te sluiten met de gemeente Haarlem omtrent de toelating van leerlingen op scholen van middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs. Aan de orde is het voorstel tot het in stellen van een rechtsvordering tegen P. P. Pruys te Santpoort. Pruys is aan de gemeente een bedrag van f 11.045.89 schuldig wegens kosten van aanleg van straten op een terrein aan den Hof- lander- en Heemskerkerweg. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. In behandeling komt daarna het voorstel van den heer E y k i n g tot schorsing van den heer Zwager als raadslid. De Voorzitter stelt voor, het voorstel niet in behandeling te nemen, omdat Gede puteerde Staten een beslissing hebben geno men. De Voorzitter wil zij a voorstel het eerst in behandeling nemen. Dit veroorzaakt heftige interrupties van de zijde van den heer Eyking. Het voorstel van den Voorzitter wordt verworpen, zoodat het voorstel van den heer E ij k i n g in behandeling komt. De heer E ij k i n g licht het voorstel toe. Hij meent, dat er geen uitspraak van Ge deputeerde Staten is. Spreker is van oordeel, dat wanneer de Raad besluit tot schorsing over te gaan, Gedeputeerde Staten een uit spraak zullen doen. De heer Visser is van meening, dat de zaak een politiek cachet heeft gekregen. Hij is er van overtuigd, dat Gedeputeerde Sta ten hun meening voor een groot deel laten afhangen van de uitspraak van den Raad. Hij hoopt, dat er thans een andere uitspraak van den Raad komt. De heer Steyn merkt nog op, dat ver schillende vooraanstaande personen tegen over hem hebben verklaard, dat hetgeen dooi den heer Zwager was gedaan, ongeoorloofd en een raadslid onwaardig is. De heer Groot merkt nog op dat hij de kwestie heeft besproken met een lid van Gedeputeerde Staten. Uit het onderhoud van bedoeld lid kon spreker afleiden, dat dat lid niet op de hoogte was van hetgeen er in den Raad over deze zaak is gesproken. Verder heeft dit lid hem verklaard, dat als de Raad een voorstel tot schorsing zou aannemen, Ge deputeerde Staten ongetwijfeld dat voorstel zouden goedkeuren. De heer P a 11 e s doet mededeéling van een advies, dat hem over deze zaak is ver strekt. Over dit advies ontstaan weer heftige discussie tusschen de heeren Pattes en Maters, waarna eerstgenoemde de verga dering verlaat. Het voorstel van den heer Eyking wordt daarna in stemming gebracht De stemmen staken, zoodat over het voor stel in een volgende vergadering opnieuw gestemd moet worden. De heer Pattes was inmiddels weer ter vergadering gekomen. Na de rondvraag schorst de voorzitter de vergadering. DS. STRAATSMA. Naar we vernemen zal begin Juni ds. Straatsma, zijn ambt hier neerleggen en zich in 's-Gravenhage aan zijn nieuwe taak gaan wijden. WEDSTRIJD GYMNASTIEKVEREENIGING, De wedstrijden van de gymnastiekvereeni- ging O. S. S., welke gegeven worden ter ge legenheid van het zilveren jubileum der ver eeniging, zijn uitgesteld tot Zondag 7 Juli. De eere-avond is bepaald op 6 Juli, onder voorbehoud van goedkeuring van het K. N. G. V. De inschrijvingen sluiten thans op uiterlijk 20 April a.s. MUZIEKCONCOURS. Door de jury werden alsnog de volgende prijzen toegekend: Hoogst aantal punten kwartetten, Cres cendo te Westzaan 118 punten. Idem, duo's: Gebroeders Polderman, të IJmuiden. Idem clarinetten: Makelaar, Helder, ver guld zilveren beker. Idem fluiten:. Bergman te Middelharnis. Idem saxophones: P. A. de Wildt (13 jaar); te Nieuwendam, zilveren medaille. Directeursprijs kwartetten: „Insulinde", Amsterdam. ;i Hoogst aantal punten, bassen, tuba's enz, Schilp, Velsen. Idem: pistons, trompetten enz. Uijleman den Helder. Verst afkomende vereeniging gouden medaille, „Karei v. d, Heijden" te Zaltbom- mei. - Hoogst aantal punten, trio's: L J5. Coster 88 p., verg. zilv. medaille. Hoogst aantal punten solisten: P. de Wildt te Nieuwendam, gouden medaille. BLOEMENDAAD GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal te houden op Don derdag 28 Maart 1929 te 14 ure ('s nam. 2 uur) in het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Overneming van wegen en grond op Ael- bertsberg en langs den Kennemerweg. 3. Voorstel tot huur van het strand van den Staat. 4. Overneming van grond langs den Bloe- mendaalscheweg van den heer P. P. Wieg man. 5. Vaststelling 3e suppletotre begrooting dienst 1928. 6. Aanvulling van de Algemeene Politie verordening. 7. Wijziging der Verordening op het Noord zeestrand. 8. Intrekking raadsbesluit van 20 Januari 1927 voorzooveel betreft herzieningvan het Uitbreidingsplan Rijnegom-Boekenroode. 9. Ontheffing van bepalingen der Bouw verordening. DE POLITIE-VERORDENING B. en W. stellen voor de politle-verordening aan te vullen met de volgende artikelen: Tusschen de artikelen 38 en 39 wordt een nieuw artikel 38a ingelascht, luidende: „Het is een ieder, met uitzondering van het daarvoor aangewezen personeel, verboden op of aan den openbaren weg vuilnis, zich be vindende in bakken, tonnen, ketels, emmers, vaten of dergelijke te doorzoeken, te verza melen of mede te nemen, zoomede dergelijke voorwerpen om te halen. Overtreding wordt gestraft met boete van ten hoogste vijf en twintig gulden of hech tenis van ten hoogste zes dagen." Tusschen de artikelen 88 en 89 wordt een nieuw artikel S8a ingelascht, luidende: „Het is verboden een motorrijtuig, rij- of voertuig of rijwiel te plaatsen of te laten ver blijven op of aan die wegen of gedeelten van wegen, door Burgemeester en Wethouders aangegeven. Overtreding wordt gestraft met geldboete van ten hoogste vijf en twintig- gulden of hechtenis van ten hoogste zes da gen. Motorrijtuigen, rij- of voertuigen en rij wielen, welke in strijd met deze bepaling- worden aangetroffen, kunnen op kosten dei- eigenaren, houders of bestuurders door of op last der politie worden overgebracht naar ter bewaring dienende gebouwen en ter reinen." Tusschen de artikelen 96 en 97 wordt een nieuw artikel 96a ingelascht, iuidende: „Met gelijke boete wordt gestraft ieder, die nalaat door het nemen der noodige voor zorgsmaatregelen te voorkomen, dat honden, die onder zijn toezicht staan, op de open bare gemeentegronden, grasperken, bloem perken of heesterperken beschadigen of op die gronden, ter plaatse, waar zulks met bor den is aangegeven, losloopen. De verbodsborden word envan gemeente wege geplaatst en dragen het opschrift: /Ver boden yoor losloopende honden"."

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12