Y Y 'Y 'Y JY /Y EEN GOEDE LES. Annie was een aardig meisje, maar zij had een zeer leelijke ge woonte, zij liet iemand graag Schrikken. Nu zult gij zeggen, dat dit niet zoo'n erg leelijke gewoonte is en dat er vele kinderen en zelfs ook wel groote menschen zijn, die graag eens iemand anders een poets bak ken en hem laten schrikken. Maar ik zeg je, dat het wel degelijk een zeer leelijke gewoonte is. Als men iemand een poets wil bakken, heel goed, maar laat het dan ook werkelijk een leuke grap zijn en geen „aardigheid" waar anderen Verdriet van kunnen hebben. Annie nu, was een meisje, dat zel den lang nadacht als haar iets in viel. Dikwijls moest men hartelijk om haar lachen als zij een grap uithaal de maar ook heel vaak troffen haar bestraffende blikken van vader of onderwijzer. Dan viel het verkeerd uit, zei zij zelf, maar dat was niet waar. De grap viel dan niet verkeerd uit, maar was in zijn wezen reeds verkeerd. Dat begreep Annie niet. Totdat zij eens een goede les ontving. Hoe dit gebeurde zal ik jullie vertel len. Annie's ouders hadden altijd bui ten gewoond, maar op een goeden keer kwam vader thuis met de mede- deeling dat men naar de stad moest verhuizen, aangezien zijn werkzaam heden dat noodig maakten. Nu, spijt daarover behoefde het meisje zeker niet te gevoelen, want zij had dik wijls gehoord, dat het in een stad ook heel prettig kan zijn. Haar broer Leo zeide er niet veel van, want die begreep wel, dat vader ook naar de stad wilde om hem naar een H. B. S. te sturen en van de bergen huiswerk, die je daar kreeg had hij zooveel ge hoord, dat hij aan pretjes in de stad maar liever heelemaal niet dacht. Vader hield van snel handelen en het duurde dan ook niet lang of de dag der verhuizing kwam. Heel vroeg in den morgen kwamen twee groote verhuiswagens voorgereden en begon men het oude huis te ontruimen. Annie en haar broer Leo gingen met moeder mede. om de vele kennissen ln het dorp goedendag te zeggen, ter wijl vader bij de verhuizing bleef. Even vonden de kinderen het nu toch wel naar, dat zij weg .moesten uit het plaatsje, waar zij zooveel en zoo dikwijls gespeeld hadden, maar moeder lachte er om en vertelde hun dat zij al wel drie keer verhuisd wa ren, zonder dat zij het wisten. Dat kwam omdat zij toen nog te klein waren, maar vader had al in ver schillende steden van het land ge werkt; dat brachten zijn werkzaam heden nti eenmaal mede. „Je zult eens zien," zei moeder, „hoe-gemakkelijk alles gaat. Morgen slaap je al weer op je eigen bed ln de stad en overmorgen is het in het nieuwe huis al weer net of het nooit anders geweest is." „Maar, moeder," vroeg Leo, „waar slapen we dan vannacht?" „Onder de bloote hemel, natuur lijk!" lachte moes en zeide verder niets, maar zij merkte toch wel heel goed, dat de kinderen haar verbaasd aankeken. Maar zij sliepen niet onder den blooten hemel, hoor, dien nacht. Toen zij des middags een uurtje met den trein gereisd hadden en in de nieuwe woonplaats uitstapten, stond vader al aan het station. Hij lachte hartelijk en zoende zijn beide kinderen op het voorhoofd, terwijl hij vroolijk zei; „Welkom in mijn geboorteplaats, kinderen!" „Wat?" riepen Leo en Annie ln koor, „bent U hier geboren, vader?" „Ja, hoor, heusch waar!" knikte vader, „en zoo zie je, nu ben ik hier weer terug. Laat ons hopen voor een flink poosje!" De kinderen waren nu al dadelijk erg vertrouwd met de gedachte in deze stad te moeten wonen, want zij begrenen wei, dat vader het heel orettig moest vinden. En dat maakte het ook leuk voor hen! Dien nacht sliepen zij in.-... een hotel. Een echt hotel, vol vreemde men schen, maar die' allemaal zoo stil en rustig waren, dat het ln de groote eetzaal net was of je ergens in een stil hoekje zat. Bij het eten hoorde men alleen het gerinkel van het ta fel-gerei en af en toe zacht praten, ^nnle kon het haast niet gelooven, dat zooveel menschen zoo weinig ru moer maakten, maar moeder vertel de haar vlug, dat de goede manleren het zoo elschten. Men mag elkander door luidruchtigheid geen overlast aandoen cn zeker niet in een hotel, dat een tehuis voor ve'e menschen is. Na het eten ging vader weer weg, naar het nieuwe huis en mo?sten An nie en Leo bij moeder ln het hotel blijven. „Gaan wij er niet heen?" vroeg Annie. „Neen kind, nu nog niet!" ant woordde moes, „laat vader eerst maar de kisten uitpakken en al het andere zware werk doen. Mijn werk begint gelukkig morgen pas en dus zal ik vanavond maar heel goed uitrus ten!" Die moeder! Zïj zuchtte zoo ko miek, dat Leo en Annie er van in den lach scho'cn. „Ik zal U wel helpèn, hoor moes!" zei Annie goedig. „Ja. dat zal Je wel moeten ook, denk ik!" klonk het onverwachte antwoord. Leo schaterde het uit toen hij het beteuterde gezicht van Annie zag. 7at die er even tusschen! Maar Annie voelde zich bsleedigd. Wat verbecV'de die aap van een Leo zich wel? Wacht maar, zij zou hem wel krijgen Nog een poosje bleven de drie ge zellig babbelen. To-m mochten de kinderen een wandelingetje maken door de vele gangen van het hotel. Eerst Henen zij schuchter voort en durfden bijna niet on te zien, maar toen zij merkten, dat men het heei gewoon vond, dat zij hier rondlie pen werden zij wat moediger, Leo werd telkens getroffen door schellen, telefoons cn spreekbuizen ln de mu ren en Annie keek haar oogen uit naar de prachtige spiegels en kasten in de mooie hotel-kamers. Opeens, aan het eind van een lange gang, kwamen zij ln een klein hokje te recht. „Hallo, wat is dat?" riep Annle. „Een badkamer, natuurlijk!" licht te Leo haar in. Daar staat de bad kuip immers." „O, ja," dacht Annie en nieuws gierig keek zij naar binnen. „Nu, hier Is niet veel te zien," vond Leo,, „ga maar mee, Annie." Maar Annie dacht er anders over en terwijl Leo zich omkeerde om er gens anders een kijkje te gaan ne men stapte Annie het leuke badka mertje binnen. Maar nauwelijks'had "5ij de voeten over den drempel gezet en stond zij op het gummi matje of zij gleed met matje en al een heel eindje weg. „Hemeltje!" gichelde zij, „wat is het hier glad. Dat noem ik boenen, hoor!" En dadelijk schoot het door haar brein, dat hier de gelegenheid te vinden was om dien verwaanden aap van een Leo een poets te bakken. Zij haastte zich het matje weer op te nemen en het ha'.f over den drempel te leggen. Net alsof er niets gebeurd was gaf zij nu een gilletje en riep angstig; „O, Leo, Leo, kom eens gauw!" Leo, die al weer een heel eind ver der rondneusde hoorde haar nog juist en schrok hevig. Onmiddellijk •-pprtfe hij zich om en holde naar de badkamer in de stellige overtuiging, dat-er zijn zusje iets overkomen was. Maar o, hoe weinig vermoedde de brave jongen, dat zij weer een van haar „aardigheden" zou uithalen. Bij ien eersten stan. dien hij on 't ghb- bcrige matje zette, gleed hij reeds achteruit en viel met een smak voor over op den vloer. Annie proestte het uit en riep: „Kom je altijd zoo een bad ne- nemen?" Maar dadelijk hield zij verschrikt op. Haar broer bleef liggen. Van schrik stond Annie sprake loos. Nog dacht zij even, dat nu Leo een grap uithaalde, maar toen zij hem even aanraakte, zag dat hij zich niet verroeren kon Leo was bewusteloos! „Help, help!" gilde zij buiten zichzelve van angst en bevend ging zij opzij, toen er twee huisknechten binnendrongen die den armen Leo op namen en wegdroegen. Niemand keek naar haar.Zij ging op den rand van de badkuip zitten en brak in een luid gesnik uit. Zoo vond moeder haar. Annie moest alles opbiechten en het was alsof haar hartje verscheurd werd van verdriet, toen zij zag hoe haar moesje de tranen over de wan gen rolden. „O, moes," vroeg zij bevend, „ls het zóó erg met Leo?" „Neen, kind," fluisterde haar moe der treurig, „ik huil om jou. Wat moet er wel van je terecht komen, als je zulke gemeene streken hebt?" Het was alsof plotseling alles zwart werd voor Annie's oogen. Het was vreeselljk, dat moes haar zoo ge meen vond, dat zij er om moest hul len. Zij gilde het op eens uit en sloeg de armen om moeder's hals: „O, moeder, moeder, vergeef het me; ik zal het nooit meer doen.... nooit meer!" „O, kind, dat heb Je al zoo dik wijls gezegd, maar altijd doe je het weer. Je bent onverbeterlijk en ik kan je daarom ook niet meer geloo ven!" „Maar nu niet, moeder, neen, nu zal ik het heusch nooit, nooit meer doenals U onhoudt met huilen en me vergiffenis schenkt „Moet Ik je eerst vergiffenis schen ken en zul je dan ophouden met je kwade streken?" vroeg moeder streng, „Je bedoelt zeker, dat je nooit meer kwaad zult doen en dat je hoont, dat ik je dan later eens ver giffenis zal schenken. Foei, Annie, schaam Je!" Annie boog het hoofd en begreep dat moeder gelijk had. Zij was e°n slecht meisje geweest e:i zij voelde dat dit anders moest worden. O, zij zou er haar uiterste best voor doen En Annie hield woord! Ja, werke lijk, zij hield woord. O. het gebeurde nog dikwijls stond een grap te maken, maar steeds schrok zij dan terug en dacht: „Verbeeld je, dat moeder weer gaat huilenDan liet zij haar plan nen dadelijk varen, want zooiets ver schrikkelijks te doen, dat je moeder om je moet huilen, neen, dat wilde zij niet! Het lesje had haar dus goed ge holpen En Leo? Die knapte gelukkig spoe dig op. Een paar weken had hij last van hoofdpijn en duizeligheid maar daarna was hij spoedig weer de óude. Het duurde echter heel lang, voor hij weer eens met zijn zusje spelen wilde, want, zoo zei-hij eerst: „Ik vertrouw jou niet meer, met Je grapjes!" Nu, dat was eigenlijk ook geen wonder, maar vader kwam tusschen- beide en vermaande Leo, dat hij zoo niet handelen mocht. „Alles wat de menschbn je aandoen, Jongen, moet je kunnen vergeten en vergeven, dan ben je zelf pas rijp om een goed mensch te worden!" zei hij. En dit wijze woord maakte Leo tot het zijne. POSTZEGELRUBRIEK HONGARIJE V y /pao y Y Y ,?oo /«- Y Y V >'o/ /poo - ïi, - Y v V /got - V y /h y/, Gedurende 19001914 verscheen de bakende serie met ln 't midden een kroon, waarboven een adelaar. Aan de bovenzijde staat „Magyar Kir Posta", onder de kroon de «aar de. Een uitzondering maken de noo- gere waarden (kronen), waarop Frans Jozef is afgebeeld met de ko ningskroon. 't Zijn veel voorkomen de zegels, waarvan de meeste in 4 watermerken verschenen. Ultec^e- ven werden: 1 fil'er (grijs), 2 filler (citroengeel of geel), 3 filler (oran je), 4 filler (violet), 5 filler (groen1, G filler (bruinlila). 6 filler (olijf). '(I filler (viole) 12filler (violet cp geel» 13 filler (groen), 20 filler (bruin 25 filler (blauw), 30 filler (bruin- oranje), 35 filler (lila), 50 filler (rood), 50 filler (lilarood op blauw, 60 filler (groen), 69 filler (groen op rose), 70 filler (bruin on groen). 80 filler (violet), 1 kroon (bruinrood). 2 kronen (grijsblauw), 3 kronen (grijs groen) 1 5 kronen (bruinlila). Groot te van de vakjes 2.8 bij 2.4 c.M. Zie voor de indeeling 't schetsje. 8. Rustenburgerlaan 23. RUBRIEKERTJES-LIJST. 721. Mart Camer, oud 10 Jaar, Nieuwe Gracht 1. 722. Aart Lagendijk, eud 9 laar, Leidscheplein 31. 723. Grotha Wassenaar, oud? Pa- pentorenvest 17rood. 724. Gonda Ruygh, oud? Papento- renvest 8. 725. Piet v: d. Waals, oud 7 jaar, Oosterparkstraat 32. Zandvoort. 723. Lena Havenaar, oud 10 jaar, dat zij op het punt woonplaats? MET ZN ACHTEN. door W. B.—Z. Ei- kwamen nog een paar meisjes aan, die ook naar de Huishoudschool gingen. Marg kende ze eigenlijk al leen maar van aanzien. Ze waren veel ouder en in Maigjes oogen wa ren ze ook veel defóiger. Daarom was Margje erg verrukt, toen ze beiden naar haar toekwamen en een praatje maakten. Ze gingen jnet elkaar in dezelfde coupé en Margje moest aan 't vertellen, wat ze allemaal in haar tasch had. Ma- irie Jansen, een der twee stootte Cor Veen, de andere eens aan. En ze be gonnen te giegelen om die Margje, omdat ze niets anders dan ijzerga zen in haar naaidoos had. Ze zou daar leeren naaien met IJzergaren. „Mijn moeder dacht, dat je daar €erst zou leeren, hoe je knoopen aan moest zetten." vertelde Marg, die erg vervelend vond, dat die groote meisjes zoo om haar lachten. „En," vervolgde ze, „mijn moeder gebruikt altijd ijzer garen voor onze knoopen." „Dat is goed voor een ijzeren har nas." lachte Corrie. „Of om te boksen," giegelde Marie. Margje was maar blij, dat de trein Stilhield en ze nam zich voor om den volgenden dag gauw in een anderen waggon te stappen. Op dit gezel schap was ze heelemaal niet gesteld. Nu moest ze met de twee spotvogels door de straten van de stad loopen. Gelukkig was de Huishoudschool niet ver van het station. Voor de school deur stond een heel clubje nieuwe lingen. Marie beweerde, „dat je 't van de gezichten af kon scheppen," Corrie noemde ze „de groentjes". Margje voelde zich steeds minder op haar gemak. Moeder had wel ge lijk gehad, 't Zou haar niet eens mee vallen. Meevallen deed het zeker niet. Als er Iemand gezegd had: „Ga Jij maar weer gauw naar het bosch- wachtershuisje," zou ze het op een loopen gezet hebben. En ze dacht aan freule Celestine, bij wie ze later misschien in betrekking kon komen. Vooruit, niet kinderachtig zijn! zei ze tegen zichzelf. De deuren gingen open cn dc heele meisjesschaar drong zich naar binnen. „We zullen ze vandaag eens lek kertjes ontgroenen," hoorde Marg een lang meisje tegen Marie Jansen zeggen. ,,'k Weet voor die wat eenigs," zei Marie, terwijl ze naar Margje keek. De eenvoudige Marg wist niet, wat ontgroenen beteekende. Ze nam zich voor het bij haar thuiskomst dade lijk aan Moeder te vragen. Op de manier, waarop Marie haar had aan gekeken, vermoedde ze wel, dat 't een echt pretje was. De nieuwelingen werden door de Directrice ontvangen en ingedeeld. Margje kwam met 19 andere meisjes in het Handwerklokaal terecht, bij Juffrouw Bergsma. Van Juffrouw Bergsma hielden eigenlijk alle meis jes. Ze zette je dadelijk op je gemak en ze gaf zoo vroolijk en opgewekt les. dat 't je speet, als 't uur om was. De nieuwelingen kregen een ka toenen lap, waar ze verschillende naden op moesten leeren naaien. Juffrouw Bergsma vond het niets erg, dat Margje alleen IJzergaren Dij zich had. „Leen maar een draad van Je buurvrouw, want voor dit goed is jouw garen wat te stroef," zei ze vriendelijk. Margjes buur was een klein lood- harig meisje, dat nog verlegener leek dan Marg. Ze zette heel bereidwiUig de witte garenklos voor Margje neer. „Alsjeblieft." ,.")ank je wel. Ik heet Margje." „Sn ik heet Else." Wat een prachtige naam, dacht Margje. Net iets uit een sprookje. Als ze Corrie op bed een verhaaitle ver telde, noemde ze een mooie fee wel eens Else. Zoo heel stilletjes weg keek ze naar Else en dacht: |e lijkt heelemaal niet op een mooie fee. Maar een goede, behulpzame fee ben Je zeker. Juffrouw Bergsma vond het niets erg, als er onder het werk even een babbeltje werd gemaakt, 't Sprak vanzelf, dat Marg en Else aaar ge bruik van maakten. (Wordt vervolgd.) DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Alba, oud 9 jaar, De kleine Fluit speler. oud 10 jaar, Krielkip oud 9 jaar, Bep Brakel, oud 9 jaar, lted- neb, oud? SOMMEN-OPLOSSINGEN Mannetje, oud 10 jaar, Krielkip, oud 9 jaar, Amico, oud 15 jaar, Craco oud 13 jaar. Margriet, oud? Rompel- steeltje oud? Berliner Bol, oud 14 jaar. RAADSELS Raadselprijzen voor de maand Maart zijn bij loting ten deel geval len aan: OVERVENER, ROODBORSTJE, DENAPPELTJE EN MARGRIET, die ze Woensdag 10 April bij mij mo gen afhalen. (Deze raadsels zijn Ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Bloemengodin.) a. Kun je onder 5 jongens 5 prui men zóó verdeelen, dat ieder er één krijgt en er toch nog één op de fruit schaal blijft liggen? b. Verander 66 in een getal, dat 33 grooter is, zonder er Iets bij te doen. t c. Een schol zonder graat, Die niemand kan eten, Zag ik eens op zee. Hoe zou die wel heeten? 2. (Ingez. door Hagenaar). Ik ben een Rubriekertje van 10 letters. 7 8 8 10 8 10 heeft leder mensch. 1 2 3 4 krijgt men vaak met een speld. 2 3 8 is een verkorte meisjesnaam. 3 4 is een persoonlijk voornaam woord. 8 9 10 is een lidwoord. 7 6 5 is een dierlijk lichaamsdeel. 3. (Ingez. door Heliante.) Mijn 1ste is een zangnoot. Mijn 2e is in een bosch. Mijn geheel ls een stad in Italië. 4. (Ingez. door Snibbelaartje.)^ Neem uit onderstaande Rubrleker- tjesnamen telkens één letter, zoodat ge een nieuwen Rubriekertjesnaam krijgt. Pioenroos, Kleine Ulbo, Korstjes- knager, Piet Hein, Heliante, Jan Tree, Baby Peggy. 5. (Ingez. door Danseresje.) Mijn geheel is een Rubriekertjes naam van 15 letters. 3 4 5 11 10 zit wel onder een koekje. 15 9 10 8 gebruikt men voor Japon nen. 1 2 3 4 5 is geen man. 13 14 2 is 4 kwartier. 7 8 6 is een meisjesnaam. 12 11 10 zit aan een huis. 6. (Ingez. door Hadschi Ilalef Omar). Ik ben een spreekwoord van 30 let ters. 2 1 14 ls speelgoed. 5 3 19 20 is een ontkening. 26 4 18 25 is een vrucht. 17 7 7 30 is een 21 22 23 1 12 11 vat 26 29 30 ls een wapen. 28 12 8 9 staat voor een schoolklas 10 15 16 17 ls een deel van een boom. 6 24 27 8 is een andere naam voor man. AFDEELING II (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Draaitol.) Strikvra gen. a. Waar woonde de toovenares van Endor? b. (Ingez. door Hansje Teddybeer.) Toen ik jong was en schoon. Droeg ik een blauwen kroon. Toen ik oud was en stijf. Sloeg men mij op het lijf- Toen ik genoeg was geslagen Werd ik door koningen en keizers gedragen. c. (Ingez. door Huishen.) Waarin komen een boek en een edelman overeen? 2. (Ingez. door Meiklokje.) Neem uit onderstaande Rubrieker- tjesnamen telkens één letter, zoodat ge een nieuwen Rubriekertjesnaam krijgt. Pelikaan, Jupiter, Slaapmutsje, Eenigst kind, Duizendschoontje, Dan seresje, Juffertje Wildzang, Sarina. 3. (Ingez. door Appeltje.) Kruis- raadsel. x X X X X X X X X X X X een medeklinker, zoowel jongens als meisjesspeel goed, een familielid een zangvogel, is een kostelijk gewas, is een deel van je hoofd, is een klinker. De kruisjes moeten denzelfdcn vo gel vermelden. .4 (Ingez. door Hagenaar.) Ver borgen beroepen. a. Wat doet Bep Doost? b. Wat doet Rie Kulrden? c. (Ingeè. door 't Kloppertje,) Ver borgen schuilnamen. Wie is Ans Deerjes? d. Wie is Ria Nas? 5. (Ingez. door Jan Tree.) Ik ben een aajdig rijmpje van 25 letters. 1 8 3 is een boom. Koek is 2 9 19 19 25 11. Een slak draagt zijn 4 5 22 7 op zijn rug. 8 9 15 is een meisjesnaam. Een 10 12 14 is 24 uur lang. Een 13 12 23 is een kaart. Een augurk is 16 21 21 20. 12 16 17 18 is een vloeistof. Een 24 21 20 19 is een kleeding stuk. 15 14 9 9 is een drank. 6. (Ingez. door Dempsey.) Tweemaal o en viermaal e Eenmaal n en tweemaal 1 Eenmaal s en eenmaal r Eenmaal p en nog een t. Deze schuilnaam telt ook mee. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. a. Kaartenhuizen, b. luchtschip, c. geen een. d. kreeftenscharen, e. een leeuw, f. je woord. g. In Februari, h. de zon. i. een kam. j. een kleerma ker, k. een kaars, 1. koffie, m. letter r. n. een buiten- en een binnenkant. 2. Garonne.- Tiber, Roer. Amstel, Donau, Zaan, Schipbeek. 3. a. Alkmaar, b. Veenendaal, c. Loenen, d. Steenwij k, e. Ermelo. f. Enschedé, g. Zeist. h. Appelscha, i. Scheemda, j. Mook, k. Emmen, 1. Delft. 4. Noordzeekanaal. 5. Tramconducteur. 6. Een ding, dat ik niet sparen moet, dat is de rand van mijnen hoed AFDEELING II 1. Duizendschoontje. 2. a. Kantoorbediende, b. Bouw meester. 3. Aardbei, meloen, banaan, noot. 4. a. or is geen einde aan. b. dam bord. c. de molenaar. 5. Hageroos. 6. Stoepsoep. Goede oplossingen ontvangen van: Alba 6 Redneb 4 Boschwachter 6 Berliner Bol 6 De kleine Violist 6 De kleine Vogelvriend 6 Overvener 5 Piet v. d. Waals G Jo- pie Slim 4 't Aardmannetje 6 Huis- hen 6 Goudhartje 4 Wipneusje Da- miaatje 5 Roomsoes 6 Baby Peggy 6 Blauwoog je 5 De kleine Bouwer 6 Goudsbloem 5 Lena Havenaar Or chidee 5 Teekenaarster 6 't Klopper tje 6 Krullebol Seilhaar 6 Sarina 6 Wilgenroosje 6 Hageroos 6 BriUant- ster 6 Wenda 6 Jupiter 5 Groenling 4 Juffertje Wildzang 4 Krielkip 0 Danseresje 4 Vioolbioempje 3 Vaders IIulp 6 Obione 6 Zevenster 6 De Woudlooper 6 Attalanta 4 Prinses Li- belle 6 Floris V 5 Frans Hals 4 Juf fertje Schrijf graag 6 Jan Tree 6 Koe koek 6 Roodborstje G Mimosa 6 Vli.i- derfee 6 Jan Trip 6 Bellefleur G Ami co G Zangvogeltje 6 Poppenmoeder- tje 6 Kleine Gymnast G Bloze Krieksr ke 6 Denappeltje 5 Moeders Hu:p 6 De kleine Ulbo 6 Boschviooit,ie 6 Meidoorntje 6 Blondkopje 6 Rom- pelsteeltje 6 Zonsondergang 2 Mar griet 3 Tooneelspcler 4 Moeders Oog appel 4 Roetkopje 6 Arretje Noff 6 Mannetje 6 Kwikstaart 6 Witte van Ilaemstode 6 Korenbloempje 5 Inte rieur 5 Verspringer 6 Hai'dlooper 0 Prinses Rozemond 5 Prinses Myrrha 3 Draaitol 0 IJsmannetje 5 Vrouwtje Ulebuut G Joop 5 Kaboutertje Biond- kopje G Zwartkijkertje 6 De Schip- porln 6 Limburgertje 6 Boschwachter 6 Hanniedoddie 4 Korstjesknager 0 Sneeuwklokje 3 Kroeskapje 4 Hans je Teddybeer 6 De kleine Bakker 0 Hebatje 5 Alpenviooltje 6 Poesen- moedertje 6 De kleine Lord 6 Kna- gelijntje 6 Katuil 3. RUILRUBRIEK ORCHIDEE, Grebberstraat 2B bij de Schotersingel heeft ruim 79 siga renbandjes, die ze wil ruilen voor 0 a 7 Sunlightbonnen. Ruiltijd 's mor gens van 1012 en 's avonds van G—8 uur. ALPEN VIOOLTJE, Waldeck Pyr- montstraat 18, heeft 19 Sickeszpun- ten en 13 halve punten, verder 3 heele Hillespunten. Wie ze voor iets anders ruilen wil, komt 's avonds tusschen 5.30 en 6.30 uur. C. SCHUITEMAKER, Zijlweg )09r. heeft Pleines duifjes en Sunlight- strooken en wil die ruilen voor Am- stelpenningen. Ook geeft zij voor 3 Amstelpenningen een Slckeszreep. BIBI HEZEMANS, Rollandslaan 45 vraagt, of iemand haar een rooden broek zou willen leenert voor een too- neelstukje, dat 7 Mei most opgevoerd worden. M. NIESTEN, Mamixstr. 35. Haar lem-Noord, heeft 94 Kwatta-sterxen 4 halve Sickeszwapens, 14 Not (wa pens, 15 Miss Blanchepunten, 2 Ha- kabonnen, 3 plaatjes Hoe heet die Vogel? 8 Texelplaatjes, 6 Kamef- plantenplaaljes, 14 Mecobonnen, 12 Ter Wee's thcebonnen, 8 Karnemelk- zeepplaatjes, 6 Koffie-Hagzegels, 0 Bensdorpomslagen, 4 Pleinesbonnen, 2 Hille's spaarkaarten van 1 cent, Haust Besclniitbonnen, 39 Hilleoon- nen, 3 Sunlightbonnen, 1 Vimcarton en 89 Kamerplantenbonnen waar voor ze graag terug wil hebben Dros- tebonnen of Beukelaaromslagen, Ruiltijd na 6 uur 's avonds. BRIEVENBUS Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonden worden aan Mevrouw BLOMBERG- ZEEMAN, v. d. Vinnestraat 21rood. In de bus gooien zonder aan bellen. W. v d L. Dank voor je kaar ten uit Luxembourg. Ik kan me be grijpen, dat je naar aanleiding van den brief van Wim G. geen zin hebt om ook naar D. te gaan. En wat zal er van je nieuwe plannen komen? Denk er aan Jongen: bezint eer gij begint. Ben je nog naar het week-end geweest op de E. S. Hoeve? DE KLEINE VIOLIST. Je be hoeft om mij nooit je briefje te be korten. Ik krijg zooveel letters onder de oogen, dat een paar duizend meer of minder er heusch niet op aan komt. 'k Ben blij, dat mijn voorge voel mij niet heeft bedrogen. Beiden gefeliciteerd met de goede resulta ten. Ga zoo maar voort, dan zullen jullie zeker een paar kranige kerels worden. Hebben jullie gezellige Paaschdagen gehad? April begon met een slecht humeur. Laten we hopen, dat het scoedig betert. W. L. Nu met lijnteekenen maar extra je best gedaan. Je andere cij fers waren best. Wat vreemd, dat je zoo'n laag cijfer voor gymnastiek hebt. Ik dacht, dat Iedere jongen daar een kraan in was. 'k Hoop, dat we elkaar deze week hebben gespro ken. Prettig, dat je je weer gezond voelt. Je stukje heb Ik beknopt. Die verschillende correspondentie geeft» licht aanleiding tot verwarring. CRACO. Ik kon me best voor-

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 16