LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a UIT DE OMSTREKEN HANDELSBLAD SCHEEPVAARTBERICHTEN Knorrigheid RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 5 Ar— 1929 VELSEN AANBESTEDING. Donderdag werd aanbesteed door aen neer N. C. ten Broeke, architect te Velsen-Noord het verbouwen van een woonhuis tot win kelhuls aan de Burgemeester Weertstraat voor rekening van den heer P. Rem. Ingeleverd waren 5 biljetten: C. J. van Hevst 3565. Berghuis 3595. P. de Jong. f 3643. P. Vet, 3700. Allen woonachtig in de gemeente Velsen. OPDRACHT. Het bouwen van een Zuid-Hollandschen koestal aan den Hofgeesterweg voor rekening van den heer H. Schipper te Santpoort is opgedragen aan de heeren Meinema en Pos- ma te IJmuiden. VOORSTELLEN DER S. D. A. P. TOT STICHTING VAN TWEE BEWAARSCHOLEN. J. EN W. HEBBEN FINANCIEELE BEZWAREN. Den 24sten November 1928 stelde de Raad in handen van B. en W. om praeadvies de volgende voorstellen der S. D. raadsfractie. 1. Ondergeteekenden, leden van uwen Raad, stellen voor te besluiten in 1929 over te gaan tot den bou- van een openbare school voor voorbereidend onderwijs te IJmuiden, te zuiden van de Betonbrug op "t voor dat doel door de gemeente bereids ge kochte perceel grond grenzende aan het ter rein van school J. 2. Ondergeteekendc stellen voor in af wachting van de voorziening in de behoefte aan openbaar bewaarschoolonderwijs door den bouw van een openbare school voor voor bereidend onderwijs te Velsen-Noord, voor- loopig thans een of meer voorbereidende klassen, naar gebleken behoefte, aan de openbare lagere school G. aldaar te ver binden. Over deze voorstellen hebben B. en W. ad vies ingewonnen van de Commissie van bij stand in onderwijszaken. Deze commissie adviseert B. en W. den Raad voor te stellen, nog in 1929 over te gaan tot den bouw van een 3-klassige openbare school voor voorbe reidend onderwijs met speellokaal te IJmui den, ten zuiden van de betonbrug, bij welke school een behc "lijk beschut speelterrein aanwezig zal moeten zijn. Nadrukkelijk wijst de commissie er op, dat een zéér een voudig gebouw zal worden gesticht. Omtrent het voorstal sub 2 adviseert de commissie, dit begrootlngsjaar nog niet over te gaan tot vestiging eener openbare school voor voorbereidend onderwijs te Velsen-Noord. Burgemeester en wethouders merken in de eerste plaats op, dat de veronderstelling, dat de grond bij school J gekocht is voor den bouw van een bewaarschool, niet juist Is. Verder deelt het college mede, dat naar zijn oordeel de financieele toestand der ge meente de stichting der voorgestelde bewaar scholen niet gedoogt. In de laatste jaren zijn In sterk toenemende mate aanzienlijke ka pitaalsuitgaven gedaan voor onproductieve doeleinden, nl.: In 1924: schoolbouw f27,289.35. straten f 42,934.55, park „Velserbeek" f 149,323,42, openbare gebouwen f 2367,08, totaal f 221,914.40; in 1925: schoolbouw f 70,167,70, straten f 45.741.36, openbare gebouwen f 768,38, autosproeiwagen f 13.950.59, totaal f130.628.03, in Ï926 :schoolbouw f 33.945,26, straten en vaarten f 46.116.38, openbare gebouwen f 66.024.75, autogarage X 2500, totaal i 148.586.39; in 1927: schoolbouw f 208.781,69, straten f 59,445, openbare gebouwen f 1942,89, auto f 3527,15, totaal f 272,796,73. in 1928: schoolbouw f 225.495.19. straten f ?27,802.32, auto's en magazijn f 22,200, to taal f 475.497.51. Het staat reeds vast, zeggen B. en W., dat het in 1929 uit te geven kapitaal voor onpro ductieve doeleinden het in 1928 uitgegeven bedrag zal benaderen, zoo niet overschrijden, voor de volgende posten: bestrating en rio- leering Zeeweg en Velserduinweg, bestrating Duin- en Kruidbergerweg, verbetering spoor wegovergang Cederstraat, verbouw P. Ver- meulenschool, de Insingerschool en de Da Costaschool, het bouwen van twee scholen voor U. L. O. en één school voor gewoon lager onderwijs, een gebouw voor buitenge woon lager onderwijs, reorganisatie brand weer. In uitzicht is voorts de bouw van een nieuwe brug over den spoorweg in IJmuiden, terwijl ook de verbetering van straten en de aanleg van riolen uitgaven zal vorderen. De kapitaalsuitgaven voor productieve doeleinden bedroegen: in 1921: gebouwen f 8137.05, grondaan koop en kaoitaalverstrekking aan het grond bedrijf f 365.590.60, totaal f 373,727.65; in 1925: gebouwen f 4544.94, grondaankoon en kaoitaalverstrekking aan het grondbedrijf f 126.015.20 1/2. totaal f 130.560.14 1/2; in 1926: gebouwen en auto vleeschkeu- ringsdienst f 10.597.75, grondaankoop f 9.391.69, verstrekking van kapitaal aan de bedrijven voor gas en water f 424,156.64, to taal f 444.136,03; ln 1927: gebouwen f 20, grondaankoop f 76.520. totaal f 76.550; in 1928: gebouwen f 700, grondaankoop j ^282.66. verstrekking van kanltaal aan de bedriivcn voor gas en water f 375.000, totaal f 405.982.66. In verband hiermede stellen B. en W. den Raad voor, de beide voorstellen niet aan te nemen. IJMUIDEN. VISSCIIERIJÜITKOMSTEN In de week van 28 Maart tot en met 3 April 1929 kwamen te IJmuiden de navol gende visschersvaartuigen aan den afslag: 92 stoomtrawlers, 1 Duitsche stoomtrawler, 3 stoombeugers, 50 motorloggers, 5 zeillog- gers, Dccnsche motorkotter en 82 kustvis- schers. De besommingen waren als volgt: stoom trawlers van f 4501 tot f 315, Duitsche stoom trawler f 1895, stoombeugers van f 1363 tot f 277, motorloggers van f 1258 tot 253, zeil- loggers van f 311 tot 190. Deensche motor- kotter f 507, terwijl de kustvisschers f 6689.46 besomden. De aanvoer bestond uit plan. 855110 K.G. trawlvisch en pl.m. 5100 K.G. beugviscb. Dc totaalopbrengst bedroeg f 283.908.19, VERTOONING ROODE-KRUISFILAL De afdeeling IJmuden-Velsen van het Ned. Roode Kruis vertoonde Donderdagavond de bekende Roode-Kruisfilm in Thalia. Ofschoon er een goede propaganda voor dezen filmavond was gemaakt viel het be zoek niet mee. Het balcon was geheel bezet, de zaal daarentegen slechts matig. Onder de aanwezigen merkten wij op ie wethouders de heeren J. C. Dunnebier en D. F. G. Schil ling. den gemeente-secretaris, den heer M. K. Hofstede, den heer D. de Ridder, Commis saris van Politie enz. Namens het hoofdbe stuur van het Roode Kruis was aanwezig de heer de Kanter. De voorzitter der afdeeling Dr. van Hase- len heette de aanwezigen welkom. Het ver- toonen van de Roode-Kruisfilm, aldus spre ker, heeft de bedoeling meer bekendheid te geven aan de inrichting en het werk van het Roode Kruis. Zoowel de voorzitter, Prins Hendrik, als ook de eenvoudigste transport- colonneman hebben hun aandeel in de film gehad. De vertooning is voor de afdeeling om meer dan één reden een groote vreugde. De eerste vertooning toch in de afdeelingen heeft in IJmuiden plaats. Bovendien hebben de LJmulder transport-colonnemannen als bescheiden filmartisten voor een deel van de film mogen spelen. De stranddienst, de eenige van het Roode Kruis, die helaas om technische redenen niet in z'n geheel kon worden opgenomen, bewees duidelijk haar nut in den afgeloopen zomer, toen circa 500 maal eerste hulp werd verleend. Daarna vond de vertooning van de film plaats. In de le acte zien we het hoofdbe stuur met zijn voorzitter Prins Hendrik, ver der een aantal opnemingen van de admi nistratie in het hoofdkantoor. De 2e acte begint met het monumentale Roode-Kruis Ziekenhuis te 's-Gravenhage en het practi- sche werk, in dat ziekenhuis verricht. Ver volgens komen op het doek het ziekenhuis te Beverwijk, de parkherstellingsoorden, het bootherstellingsoord „Wilhelmina", „Zonne straal" enz. Dc derde acte brengt het bezoek van Prins Hendrik aan den opbouw der door den storm geteisterde streken, het uitreiken van de Roode-Kruls badge door den Prins enz., de 4e en 5e acte zijn eeheel gewijd aan de oefening. Het spreekt vanzelf dat de oefe ningen der IJmuider brigade, waarin vele bekende gezichten op het witte doek te voor schijn kwamen een extra applaus kregen. Het is een fraaie film met duidelijke beel den. Een betere propaganda is haast niet denkbaar. Na afloop van de R.-K. film werd nog een film vertoond: Cultuur en Wildernis met prachtige natuur- en jachttafereeien in Bra zilië. Op de filmvertooningen volgde nog eenige tijd van gezellig samenzijn. HET VLOTBRENGEN VAN DEN STOOM TRAWLER .GEZIEN A". Ofschoon men thans reeds een paar weken bezig is met het opvijzelen van den nabij IJmuiden gestranden stoomtrawler „Ge- ziena", vlot het werk uiterst langzaam; wel is de trawler een eind hooger gekomen, doch nog lang niet voldoende om te kunnen wor den gekanteld, zooals de bedoeling is. Men begint er reeds aan te twijfelen of de ondernemers er in zullen slagen het vaartuig vlot te krijgen. HILLEGOM GUNNING Aan het aannemers- en timmerbedrijf Nij- man—Rusman is opgedragen het bouwen van een Bloembollenschuur en bijkomende werken voor rekening van den heer J. L. Lommers-Meiland, alsmede het bouwen van een kantoorcomplex aan de Leidschestraat voor rekening van de N.V. John Lommer- se Ltd. BLOEMENDAAL TERAARDEBESTELLING H. LANKAMP. Donderdagmiddag werd het stoffelijk overschot van den heer H. Lankamp, oud schoolhoofd te Amsterdam, ter aarde besteld op de algemeene begraafplaats aan den Bergweg te Bloeraendaal. Onder de aanwezigen merkten we op leden van het bestuur der vereeniging van onder wijs op Gereformeerden grondslag te Am sterdam, leden van den kerkeraad der Geref. kerk te Bloemendaal en enkele oud-leer lingen. Op verzoek van den overledene werden geen toespraken gehouden, maar Ds. J. C. Brussaerd, de predikant der Geref. Kerk te Bloemendaal, meende in den geest van den overledene te handelen door uit Gods Woord voor te lezen Jezahia 40. Hierop ging Ds. Brussaerd met het „Onze Vader" in gebed voor. Gezamenlijk werd hierop gezongen van Psalm 89 het 8e vers. De oudste zoon, de heer P. Lankamp, dankte voor de eer den overledene bewezen. ZANDVOORT GEBREK AAN WERKKRACHTEN. Door den correspondent van de Arbeids beurs alhier is ons verzocht het volgende op te nemen. Evenals vorige jaren bereiken hem ook thans weer klachten van werkgevers, dat geen werkkrachten te verkrijgen zijn, voor namelijk voor spitwerk in de duinen. Daarbij wordt er dan opgewezen. dat de gemeente maar steeds doorgaat met de werkverschaf fing en dat daarbij zeer zeker menschen zijn die zeer goed spitwerk kunnen leveren. Hij geeft den werkgevers dan ook ln overweging zich tot hem te wenden, indien zij werk krachten noodig hebben en wel op Maandag- Woensdag- en Vrijdagavond van 78 uur ten kantore (Raadhuis, Bureau Bevolking) of ten zijnen huize, Schoolstraat 7. Hij goeft de verzekering dat er geschikte werkkrach ten ingeschreven staan, waarbij ook de te- werkgestelden bij de werkverschaffing van gemeentewege, aangezien deze laatsten er voor moeten zorgen, dat zij zoolang zij zijn tewerkgesteld, bij het orgaan van Arbeids bemiddeling staan ingeschreven. HET GESTRANDE STOOMSCHIP „HEIN- RICH PODEUS". Hedenavond 8 uur zal door het hoofdbe stuur van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij in bodega „Mustert" aan den Strandweg, aan de redders van de bemanning van het gestrande stoomschip „Heinrich Podeus" een medaille met getuig schrift worden uitgereikt, voor menschlic- vend hulpbetoon. HAARLEMMERMEER RUITERSPORT De liefhebberij onder de boerenzoons voor het paardrijden blijft toenemen. De rijvereenigingen te Hoofddorp en Nieuw-Vennep en Amstelveen bloeien en tellen vele leden. Ook in Halfweg en omstreken willen en kele personen probeeren om een landeiijke rij vereeniging te stichten. Onder medewer king van wethouder Biesheuvel en den voor zitter van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw in den Houtrakpolder, den neer B. Biesheuvel zal in de volgende week een vergadering worden gehouden, waarin Mr. Slob uit Hoofddorp, voorzitter van de Ne- derlandsche federatie van landelijke rijver eenigingen een propagandarede zal houden om daarna te komen tot de oprichting van een vereeniging. GRAANBEURS In de Donderdag te Hoofddorp gehouden graanbeurs was de aanvoer als volgt: tarwe f 11.25—f 11.75, rogge f 11—f 11.50, haver f 11.505 12, gerst chevalier f 11.50f 12, duiveboonen 1' 14.50f 15.50, paa^deboonen f 12.75f 13.50, groene erwten f 16f 18, schokkers f 22f 26; blauwmaanzaad f 36 f 37; karwij f 41f 43, geel mosterd f 24 f 27. kanariezaad f 22f 23. Alles per 100 K.G. DUITSCHE RUITERS. In de maand December 1928 zijn verschil lende Nederlandsche landelijke ruiters in Keulen geweest en daar met groote harte lijkheid ontvangen. De Duitschers gaven den wensch te kennen om zich eens op de hoogte te komen stellen van onze landbouwbedrij ven, van den stand van onze veeteelt, hoen derteelt, boschbouw, industrie, enz. Onder leiding van den Landrat b.d. Win- kelmann zullen een veertiental ruiters uit Westfalen in de maand Mei een grooten af- standsrit door ons land maken, Haarlemmer meer zal het einddoel zijn. Vrijdagmiddag 3 Mei zullen de Duitsche boerenzoons in Hoofddorp aankomen. De rij- vereeniging „Kapitein van der Wal" zal zor gen voor onderdak van paarden en ruiters, terwijl des avonds in de groote zaal van ho tel „de Beurs" een internationale ruiter- avond zal worden gegeven. ERNSTIG ONGELUK. Donderdagmiddag kwam de arbeider P. v. d. B. alhier met een zaaimachine, waarvoor een tweetal paarden was gespannen, het land uitrijden bij de boerderij van den land bouwer G. M- aan den Hoofdweg te Hoofd dorp. De paarden werden plotseling schich tig en sloegen op hol in de richting van den Spaarnwouderweg. B., die de paarden bestuurde, geraakte on der de machine en werd door een der wielen overreden, terwijl hij oök door de pijpen van de machine getroffen werd. Inwendig zwaar gekneusd, werd hij opge nomen. Dokter Bult uit Hoofddorp verleende de eerste hulp. De paarden, die nog een eind den Hoofd weg waren voortgehold, konden met veel moeite tot stilstaan worden gebracht. EEN BOTSING. Gisteravond kwamen op den Hoofdweg in Haarlemmermeer twee wielrijders, die beiden zonder licht reden, met elkaar in botsing. De schok was zoo hevig dat één hunner, de heer S. achterover sloeg en een hersenschud ding bekwam. Hij werd in bewusteloozen toestand per ziekenauto van den gemeente lijken geneeskundigen dienst naar zijne wo ning gebracht. INGEZONDEN MEDEuLELiNGEN a 60 Cts. per regel. voor Stoomen, Verven Persen en Stoppage TELEFOON 10771 Bij keelontsteking en verkoudheid BU APOTHEKERS EN DROGISTEN Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Biikan'oor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. P. Schermer, Wouwermanstraat 10, auto- zeil. P. Scheffer, Van Ostadestraat 6 rd., armbandhorloge; J. C v. Pigge, Haitsma Mulierstraat 26, autosllnger; Jutting. Jan Steenstraat 95, bout van een vrachtauto; Gratema, Zomerlaan 2, bankbiljet; O. Jan sen, W. Heerenstraat 57, bal; Felix, Anjelier straat 22, handschoen; de Vries, Staringstr. 26, idem, H. J. Orth, Gr. v. Wiedstraat 42. idem. Bas, Smedestraat 15, idem: J. v. Baa- ren, Beukenstraat 32 idem; J. Hoppelbrou- wer, Colensostraat 20, huissleutel; Vroom en Dreesman, Gr. Houtstraat, koffer; J. van Oudeniel, Ged. Raamgracht 61. portemon- naie; Engberink, Haarlem.liedestraat 44, id., Nieuwenhof, Esschilderstraat 32 rd.. riem: Politiebureau, Smedestraat 9, touw; H. v. d. Aar, Papentorenvest 10, zweep; A. Salman, H. v. Alphenstraat 14, hond; P. Smit, Kin- derhuissingel 62c, hond; Kennel Fauna, hond, gevonden door Bakker, Ramplaan; Heerkens Thijssen, Plein 13, hond; Harten- 1 guls, Spaanschevaartstraat 6, kat; Pollê, Brouwerskade 71, kat. 3ILLY BOE VOOR DE KINDEREN «=pil v>- „Kijk,'" riep Billy verwonderd. Toen de dieren stonden op elkaar, „Hun toeren zijn zoo schitterend, 'k Wou, dat ik had een paar Van deze aard.'ge diertjes, Het stond me zeker aan. Misschien neem ik ze mede, Gaan wij hier weer vandaan?" De temmer riep nu luide: „Let nu eens op, goe-licn, We gaan nu een toer verrichten, Zooals U nimmer hebt gezien. De toer van den vallenden schoorsteen!" En nauwelijks had hij dat gezegd, Of de diercn*ielen voorover, Doch kwamen cp hun pootjes terecht. Zou je ook niet zoo'n kunstemmakenden troep willen zien? Ik wel. Alchiba 3 April 19 u. van Hamburg naar Rotterdam. Almkerk 4 April te Sydney N.Z.W. van Port Kembla. Alderamin 3 April te Manilla, Japan naar Amsterdam. Agamemnon p. 3 April 16 u. Azoren, Am sterdam n. W.-Indië. Almelo 3 April van Curacao naar Ohristo- bal. Alkmaar 4 April van Rotterdam naar Ham burg. Amsterdam 2 April van Pisagua n. Iquique. Boskoop 2 April van Corral n. Talcahuano. Barneveld 2 April van Guayaquil n. Manta. Breda 4 April te Hamburg van Rotter dam. Buitenzorg 3 April 17 u. te Marseille, Ba tavia n. Rotterdam. Blommersdijk 3 April te New York van Rotterdam. Bennekom p. 3 April 24 u. Fayal (Azoren) Chili n. Amsterdam, 10 April in het Kanaal verwacht. Crijnssen 4 April van Curasao n. Pto. Cabello. Ohristlaan Huygens 4 April te Genua, Am sterdam n. Batavia. Drechtstroom 5 April te Havre verwacht, W.-Afrika n. Rotterdam. Ethiopian p. 3 April 20 u. S. Miguel (Azo ren), Jucaro n. Queenstown. Flandria p. 4 April Portsmouth, Amsterdam n. Buenos Aires. Grijpskerk 3 April te.' Marseille, Beira n. Rotterdam. Gaasterdijk 3 April te Los Angeles, Ant werpen n. de Pacifickust. Generaal van de. Heide 3 April van Suez, Amsterdam n. Batavia. Gorontalo 3 April 20 u. van Gibraltar, Ba tavia n. Rotterdam. Heemskerk p. 31 Maart Dakar, Kaapstad n. Rotterdam. Indrapoera 4 April 10 u. van Colombo, Batavia n. Rotterdam. Kinderdijk 4 April te Bremen, Pacifickust n. Rotterdam. Kota Gede 3 April van Belawan, Java n. Rotterdam. Kilstroom 3 April van Grande Danvan n. Liberia. Kota Radja p. 3 April 21 u. Gibraltar, Rotterdam n. Java. Kieldreéht 3 April van Hamburg naar Antwerpen. Lochkatrine 30 Maart te San Francisco v. Rotterdam. Leerdam 4 April te Antwerpen, Rotterdam n. New Orleans. Lochmonar 2 April te Seattle, Pacifickust n. Rotterdam. Millals 4 April te Hamburg, Pacifickust n. Rotterdam. Mandar 3 April te Port Said, Rotterdam -n. Batavia. Manosran 4 April van Havre, Batavia n. Amsterdam. Montferland p. 3 April Las Falmas, Am sterdam n. Buenos Ayres. Meerkerk 4 April van Rangoon naar Cal cutta. Marken 3 April 24 u. van Gibraltar, Java n. Rotterdam. Narenta 3 April van Londen, Pacifickust n. Rotterdam Niéuw Amsterdam p. 3 April Kaap Race. Rotterdam n. Pacifickust. Nebraska 2 April te Los Angeles, Rotterdam n. Pacifickust. Nickerie 2 April te New York van West- Indië. Narenta 4 April te Rotterdam van Van couver. Patria 4 April 9 u. 30 m. te Southampton Rotterdam n. Batavia. Peursum 3 Anril te Pto. Colombia vertr. 4 April n. Cristobal. 'P. C. Hooft p. 3 April Perim, Batavia n. Amsterdam. Rijperkerk 1 April te Durban, Beira naar Rotterdam. Randfontein 3 April te Hamburg v. Kaap stad l.v. Rotterdam. Saoaroea p. 3 April Perim, Batavia naar Amsterdam. Salabanska 4 April te Genua, Batavia n. Amsterdam. Simon BoMvar 8 Anril 0 u. 5 m. te Plymouth verwacht. West-Indië n. Amsterdam. Stuwesant 30 Maart van Barbados naar Trinidad vertr. 5 April van Curasao n. Pto. Colombia. Statendam 4 April te Rotterdam terug v. proeftocht. Siantar 2 April te Singapore van Bel- lingham. Tjikembang 3 April te Sjanghai van Ba tavia. Tjisondari 2 April van Hongkong naar Muntok. Tambora 5 Anril 4 u. 30 m. te Marseille verwacht. Batavia n. Rotterdam. Tierimai p. 3 April 17 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Toba 4 April 5 u. v. Liverpool, Java naar Ro^erdam. Ulysses 3 Anril te Havre, v. W.-Indië vertr. 17 u. n. Amsterdam. Veendam 3 Anril van Southampton, Rot terdam n. New York. Waterland p. 3 April n.m. Fernando No- ronlia, Buenos Ayres n. Amsterdam. Waaldijk 2 April 19 u. 57 m. 80 mijl West van Scilly, Amsterdam n. Curasao, IJselkerk 3 April van Genua, Rotterdam n. Calcutta. Zeelandia 4 April van Coruna, Buenos Aires n. Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. p-r regel. verkort het leven, bederft de zonnige kanten en leidt langzamerhand tot eenzaamheid. Lichamelijk welzijn bewerkt een opgewek te gemoedstoestand! Waarom dan uzelf te kwellen door op harde leeren hakken te loopen, die bij eiken stap uwe zenuwen op de proef stellen? Draagt toch Berson gummi hakken: zij zijn zoo elastisch, dat U als vanzelf c a veerkrachti- DRAAGT BERSON-HAKKEN ZATERDAG 6 APRIL HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het A.VJl.O-Trio. 2.00 Aansl. van het Thea- te Tuschinsky. 4.00 Italiaansche lessen. 5.00 Fransche lessen. 6.00 Concert door het A.V. R.O.-Tria 6.45 Duitsche lessen. 8.00 V.A.R.A. Concert door het Utrechtsch Stedelijk or kest. i. d. pauze rede van F. v. d. Walle: Hdt N. V. V. in de naaste toekomst. 10.30 Persber. Daarna gramofoonmuziek en volkliedj es met pianobegel. HUIZEN, 339,8 M. Na 6 uur 1851 AL Uitsluitend K.R.O.-uitzending. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KJl.O.-Trio. 1.15 Gramofoon muziek. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoon muziek. 6.40 Spr. M. K. Gerisch: Wij gu.an naar Beieren. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.00 Engelsche les. 7.30 Spr.: Mr. Drs. P. A. F. Blom, Burgemeester van Angerlo: Omvang en beteekenis van de tropische koloniale staatshuishoudkunde. 8.00 Concert. Haar lem's salon-orkest en soliste. 9.30 Nieuwsber. DAVENTRY, 1562 AL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing: New clothes. 1.20 Het Carlton Oct. 3.10 Rugbywedstrijd tuschen een Engelsch en een Fransch lè- gerteam. 4.50 Corelli Windeatt's octet. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Schu mann. 7.20 Omroepcauserie. 7.35 Voor de jonge luisteraars. 7.50 Dansmuziek. 8.20 Po pulair concert. De Balalaika-Seven. M. Ben net, sopraan. G. Buck, humorist. S. Dossor, tenor. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Motor ac cidents. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Variété en dans-orkest. Uit het Palladium. 10.55 Dans muziek. PARIJS „RADIO PARIS", 1744 AL 12.50 Orkestconcert. 4.05 Kinderuurtje. L35 Dansmuziek. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest a Plectre. 9.20 Dansmuziek. LANGENBERG 462 AL 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. ''2 25 ")r- kestconcert. 5.05 Orkestconcert. 7.2U Vroolijke avond. Orkest en solisten. Daarna .oi 2.20 Dansmuziek. ZEESEN 1649 AL 11,20 Lezingen. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezingen. 7.20 Guttmann's symphonie-or- kest. E. Transky, tenor. G. Hermann, decla matie. 8.20 Solistenconcert. Daarna tot "1.50 Dansmuz'ek. HAMBURG. 395 M. 10.20 Gramofoonmu"'ek 1 ari sche opera's. Orkest. 5.20 OrL.ó eon: :t 7.20 Liefdesverklaring i. d. muziek. 10.20 Dans muziek. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Trioconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10.35 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6