MANSION POLI! HAARLEM'S DAGBLAD MIJNHARDTS jCaxeen} ZATERDAG 6 APRIL 1929 DERDE BLAD LETTEREN EN KUNST HET TOONEEL. DE EERE-AVOND VAN HAARLEM'S TOONEEL. TOONEELWEDSTRIJD VAN ééN-ACTERS. Het was gisteren de eere-avond van Haar lem's Tooneel. De wedstrijd van één-acters was de clou in de feestweek van het gran dioos gevierde 10-jarig jubileum van deze vereeniging. Reeds buiten, op straat, kondig de zich dit leest aan; de heer Koning, de electricien van den schouwburg aan den Jansweg, had voor een passende versiering en verlichting van den schouwburg des hee- ren Kaart gezorgd en ook binnen, in de „hall" was het met al die palmen en bloem stukken een „joyeuse entree". De zaal was prachtig bezet en toen de voorzitter, de heer Jan van Eden, het feest opende, was er vooral na de mededeeling, dat B. en W. bij uitzondering „nachtpermis sie" tot 4 uur hadden verstrekt de ware feeststemming, die bij dezen voor H. T. zoo belangrijken avond paste. En er was, toen het doek opging voor den eersten één-acter op dezen wedstrijd-avond de spanning, welke steeds op zulke concoursen onder collega's heerscht. Het begin was dus prachtig en het zou waarschijnlijk een schitterend geslaagde feestavond zijn geworden, wanneer de con- curreerende vereenigingen slechts eenigszins aan de verwachting, die men zich had ge steld, hadden voldaan. Maar daar ontbrak nog al iets aan. Met uitzondering van Pieter Nieuwland uit Amsterdam waren de optre dende vereenigingen ver beneden het peil, dat men op een wedstrijd-avond mag eischen en artistiek is deze avond dan ook voor allen ongetwijfeld een teleurstelling geweest. Daar was reeds dadelijk de opvoering van Multatuli's A1 e i d die weinig hoopvol stem de. Dit geestige fragment werd om het nu maar ronduit te zeggen door de tooneel- vereeniging Luctor et Emergo van 's-Gra- venhage vrij wel totaal verknoeid. Wat kwam er in deze vertooning van Multatuli's fijnen geest en zijn van sprankelend vernuft getuigenden dialoog terecht? Eigenlijk niets! Er werd bijna geen lach in de zaal gehoord en hoe heel anders zou dat geweest zijn, wanneer dit bedrijf in den juisten toon en het verelscht tempo gespeeld ware gewor den. Nu leek het vrijwel op niets! Er was bij deze spelers geen begrip, geen stijlgevoel en geen regie! Het was voor wie van Aleid houdt eigenlijk bedroevend deze vertoo ning aan te zien. Aleid was in niets het le vendige, geëmancipeerde, pittige, geestige, badïneerende freuletje, dat zij zijn moest, Robert, Frits en Van Possel misten zoo wat precies alles, wat hen op studenten deed lij ken en qua spel en regie was het geheel zoo stuntelig onbeholpen, dat men zich verbaasd afvroeg, hoe deze Haagsche club met zulk een opvoering aan een wedstrijd durfde deelne men. De regiefouten waren niet te tellen. De slapende Van Possel bijvoorbeeld zat ge heel achter bij de deur inplaats van voor in het midden zoodat aldoor op den ach tergrond gespeeld moest worden, Frits kwam met een overjas op, waar Multatuli hem n.b. Iaat zeggen: ik trek nooit mijn jas uit in ge zelschap van een vrouw, van juiste groepee ring en ensemble-spel was geen sprake. Maar het allerergste was, dat het geheel alle dis tinctie, alle geest en alle charmeerende lichtheid miste, die Multatuli in dit frag ment van zijn spelers vraagt. Ook de Amsterdamsche vereeniging „Ad- vendo" bleef in „Onder vier oogen", van Fulda ver beneden haar taak, al was de opvoering als geheel dan ook iets beter dan van Aleid door de Hagenaars. Fulda stelt in dezen éénacter aan de spelers vrij hooge eischen van spel en het bleek, dat de meesten hieraan niet konden voldoen. Het stukje werd voor zoover wij hier van „spel" kunnen spreken veel te zwaar gegeven; het was alles plomp, log en dilettanterig, waar juist in dat wel erg langdradig stukje licht heid, voortdurende nuanceering en „spel" verlangd werden. Van Hermina kunnen wij alleen maar zeggen, dat zij een lieve tooneel- verschijning was, maar zoodra zij zich ging bewegen o, o, dat zwaaien met die armen en spreken, was het mis! Het was wel (heel slecht! Haar tooneelechtgenoot was veel beter. Die zorgde tenminste telkens er voor, dat het tempo werd aangezet en hij bewoog zich ook vrij gemakkelijk op het tooneel. Maar zijn spel was te zwaar en hij bleef te veel in één toon. Deze rol vraagt veel meer nuanceering en spel. Baron Hubert miste zoo wat alle eigenschappen van een charmeur en ook aan zijn blauw bloed be stond gerechte twijfel. Verreweg de geluk kigste in dit ensemble was de heer Beyne, die het rolletje van Bouwman, den ouden be diende, zuiver en in den juisten toon speel de. Van „De Winnaar, die het spel verloor". dat door de Dordtsche vereeniging Sint Sura buiten mededinging werd gegeven zullen wij maar zoo weinig mogelijk zeggen. De spelers deden zoo wat niets, wat op ko mediespelen leek. Zij stonden al maar naast elkander te spreken, allen onveranderlijk op den zelfde zwaren, gewichtigen toon, als of elk woord een daalder kostte. Zelfs Robert Blake had niet begrepen, dat van hem juist als tegenstelling louter lichtheid ver langd werd. Het toch al zeer vervelende stukje werd daardoor totaal ongenietbaar en het was een algemeene verademing, toen de heer Northumberland eindelijk het verlos sende woord sprak, dat hij het spel ver loren had, waarmede ieder het wel volkomen eens zal zijn geweest. Pieter Nieuwland, uit Amsterdam, kan zeg gen. dat het den avond gered heeft. Dat het dit nu toevallig met mijn Chaine anglaise deed, was voor mij persoonlijk natuurlijk een reden tot voldoening. Mijn éénacter werd zeer vlot en levendig, in een prettig snel temno gespeeld en qua opvoering stond Chaine anglaise zoo ver bovenaan, dat de jury zich al voor een bijzonder gemakkelijke taak geplaatst zag. Bij eventueele volgende opvoeringen zal het geheel er waarschijnlijk nog door win nen. wanneer de ruzies tusschen de twee echtparen in het begin wat meer in gedemp- ten toon. niet zoo sterk „op den man af" wor den gesoeelcl Het stukje zou daardoor beslist fijner worden. Maar bepaald uitstekend was het spel, zoowel van Karei en Lien, als van Hein en Ina bij het terugzien van elkander. Dat was in dit wat verlegen zoeken en taston naar het verleden en de langzame toenade ring volkomen In den juisten, goeden toon. En de slotscène gaf een aardig staaltje van ensemble-spel te zien. Een woord van afzonderlijke lof voor het spel van den „ober". Dat het publiek aan deze bijrol met overgroote meerderheid den prijs toekende als beste speler, is wel een be wijs, hoe levendig en goed zijn spel was. Hij zou waarschijnlijk ook van de jury de medaille voor de beste bijrol hebben gekre gen, wanneer hij wat minder sterk op de zaal had gespeeld en zich in zijn stille spel wat meer had ingebonden. In dat opzicht won de oude knecht Bouwman het van den ober. Tot slot mijn persoonlijken dank aan de leden van Pieter Nieuwland voor de wijze waarop zij mijn Chaine anglaise voor het voetlicht hebben gebracht. J. B. SCHUIL. De uitslag van den tooneel wedstrijd van éenacters, gisteren in den Schouwburg aan den Jansweg op den eere-avond van Haar lem's Tooneel gehouden, is als volgt: lste prijs Verguld zilveren medaille, uitge loofd door het Bestuur der gemeente Haar lem, benevens 50 gulden: „Pieter Nieuwland" uit Amsterdam met „Chaine anglaise" van J. B. Schuil. 2e prijs Verguld zilveren medaille, uitge loofd door het Nederlandsch Tooneelverbond. afd. Haarlem, benevens 25 gulden: „Advendo" uit Amsterdam met „Onder vier Oogen" van Ludwig Fulda. 3e prijs Zilveren plaquette, uitgeloofd door de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer te Haarlem, benevens 10 guldn: „Luctor et Emer go" uit 's-Gravenhage met „Aleid" van Mul tatuli. Prijs voor beste tooneelspeelster: zilveren me daille, uitgeloofd door de directie van Haar lem's Dagblad; Mevr. Freddy Levering- ton in de rol van Ina in Chaine anglaise. Prijs voor besten tooneelspelerzilveren medaille, uitgeloofd door de Haarlemsche Scheidsrechtersvereenlglng: de heer Bob K e 1 k in de rol van Hein Breetveld in Chaine anglaise. Prijs voor de beste regie: zilveren medaille, uitgeloofd door de Vereeniging tot Bestrijding der T. B. C. te Haarlem: „Pieter Nieuwland". Prijs voor beste uitspraak der Nederland- sche taal: zilveren medaille, uitgeloofd door den heer C. F. Henning; pieter Nieuwland". Prijs voor beste bijrol (dame)bronzen me daille, uitgeloofd door de directie cfer Opr. Haarl. Courant: Mevrouw A. PeltRotte veel in de rol van Vrouw Slummer in Aleid. Prijs voor beste bijrol (heer): bronzen me daille, uitgeloofd door de Vereeniging Na zorg te Haarlem: de heer F. Beyne in de rol van Bouman in Onder vier Oogen. Publieksprijs beste tooneelspeler: Kunst voorwerp, aangeboden door de Feestcommis sie: de heer J.Mö h 1 m a n in de rol van den oberkellner in Chaine anglaise. Publieksprijs beste tooneelspeelster: Kunst voorwerp, aangeboden door den heer J. van Eden: Mevr. Freddy Leveringt o n in de rol van Ina in Chaine anglaise. Een herinneringsmedaille werd aangeboden aan de vereeniging „Sint Sure", uit Dord recht, die buiten mededinging „De Winnaar, die het spel verloor" heeft gespeeld. De jury bestond uit de heeren: Carel van Hees, Kommer Klein en J. B. Schuil. Aan den voorzitter van Haarlems Tooneel, den heer Jan van Eden, is vóór de pauze door den vice-voorzftter, den heer Van Oosten Beekman met een hartelijke toespraak en on der geestdriftige instemming van het pu bliek het eerelidmaatschap der vereeniging en een groote krans aangeboden. STADSSCHOUWBURG. Vereen. Haagsch Tooneel: De Butler Met dezen „Butler" kunnen wij het kort maken. Dit mysterieuze tooneelspel van Jan Fabricius kenmerkt zich door zekere origina liteit die zich aan het slot van het stuk openbaart en welke verrassing wij terwille van hen, die na ons komen niet mogen verklap pen. Voor het overige heeft Fabricius vol gens het beproefde systeem gewerkt: Hij „lanceert" eenige verdachten, waarop de aandacht van het publiek ê&ich concentreert, en komt op z'n onverwachtst met den „wa ren schuldige" voor den dag. En publiek en recensenten loopen er in! De auteur heeft door zijn brouwsel wat levensdruppelen ge goten. In zooverre onderscheidt zich dit spel van dergelijke stukken. Die lèvensdruppelcn echter, zijn min of meer goedkoop, en klin ken niet erg overtuigend uit de monden van dit gezelschap. En wat den sentimenteelen kant van het geval aangaat, ook hierin komt een wending voor waarvan de schrijver zich wel wat heel erg gemakkelijk heeft afge maakt. Drie jaar smacht Jane Fairfax naar den man dien zij eens op moest geven. Als zij hem „krijgen kan" beweert zij'sedert drie minuten van een ander te nouden. Die andere is de super-gentleman-dief, waar voor dit spel geschreven werd. Als de afge wezene verwonderd constateert zoo iets als: „Maar drie jaar lang heb je van me gehou den en nu in eensantwoord Jane Fair faxReed zoo iets als: „Ja, dat zullen jullie mannen in ons vrouwen nooit begrijpen." Commentaar overbodig. Inderdaad, „wij mannen" hebben het niet begrepen! Louis Chrispijn, Adolphe Hamburger, Ri chard Flink en van Riezen hadden niet de minste moeite met de complicaties. Van de vrouwelijke medespelenden zij Mieke Verstraete, als 't kamermeisje extra vermeld na Toutie Weber, die een Nancy Mc. Clatchie-met-tempo, gaf. De zaal was, och, dat kent U maar de weinige aanwezigen toonden zich zeer dankbaar voor wat het Vereenigd Haagsch Tooneel gepresteerd had. F. A. UITGAAN. DIRK SCHaFER. De bekende pianist Dirk Schafer zal op Vrijdag 12 April een pianoavond geven in den Schouwburg Jansweg. Hij zal een interessant programma voor dragen, o.a.: Appassionata van Beethoven en verder werken van Chopin, Liszt en Joh. Strauss. ROODE KRUIS TRANSPORT COLONNE In de Jaarvergadering van de Roode Kruis Transport Colonne voor Haarlem en Omstre ken werd het jaarverslag uitgebracht. Daar aan ontleenen wij, dat de Colonne 133 le den telt, n.l. 53 dames en 80 heeren. Evenals de vorige jaren riepen weder verscheidene vereenigingen en corporaties de hulp der le den in om aanwezig te zijn bij te houden wedstrijden, voorstellingen, enz. Ook werden Eerste-Hulp-Posten betrokken in naburige gemeenten op zeer drukke Zondagen, waar het door de betrokken autoriteiten ge- wenscht geacht werd voldoende goed-onder- legde helpers ter beschikking te hebben op vaste posten voor mogelijke ongevallen. Op verzoek van het Olympisch Comité was een groot aantal dagen een ploeg van s man aan wezig in het Stadion te Amsterdam, terwijl bij de wieler-wegwedstrijden langs de te rij den route in overleg met dit Comité op ver schillende punten hulpposten warenuitge- In den loop van het Jaar 1928 werd door de leden der transportcolonne in 775 geval len de eerste hulp verleend. Voor een groot gedeelte waren de meldingen afkomstig van de seinzaal van den Ongevallendienst. Na afloop der vergadering bleven de aan wezigen nog bijeen tot het bijwonen van een lezing door den heer F. N. Duyn Jr. waarbij zeer interessante lantaarnplaatjes werden vertoond van transporten van bedevaartgan gers naar Lourdes. Daar de leden reeds eenige jaren behulpzaam zijn geweest bij het afhalen en thuisbrengen, zoowel als bij het in- en uitladen in de spoorwagens der zie ken, en ook voor dit jaar weer aangezocht zijn hulp te verleenen, vond deze lezing bij het aandachtig gehoor zeer veel belangstel ling. DS. L. J. VAN LEEUWEN. Ds. L. J. van Leeuwen, die het beroep naar den Haag aannam, zal Zondag 21 April van de Ned. Herv. Kerk alhier afscheid nemen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CN. per regA UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT EEN WELVERDIENDE HULDIGING. Vrijdagavond had in Bodega „Mustert" aan den Strandweg de huldiging plaats van de bemanning van de Zandvoortsche reddings boot voor het koene en onverschrokken op treden, betoond bij het „afhalen" van de 23 opvarenden van de „Heinrich Podeus" die op 26 November 1928 strandde op het zuider- strand alhier.. De heer van Alphen burgemeester en te vens voorzitter van de afdeeling Zandvoort van de Noord- en Zuid-Hollandsche Red dingsmaatschappij, opende de bijeenkomst met een van diep medegevoel getuigende rede, waarin hij in de eerste plaats haar hulde bracht aan den heer Booy, secretaris van de maatschappij. Daarop deelde de heer van Alphen mede, wat de Reddingsmaatschappij meende te moeten uitdrukken in een getuigschrift, dat aan een 13-tal redders van de 23 opvarenden van de „Heinrich Podeus" zou worden uit gereikt, benevens een medaille met lint. Dit getuigschrift luidt als volgt: Bestuuraeren van de Noord- en Zuld-Hol- landsche Reddingmaatschappij brengen hun hulde aan u, roeier der reddingsboot te Zandvoort, die gedurende het tijdperk van zware stormen van 1627 November 1928, gedreven door de edele zucht om het leven van uwen medemensch te redden, met in spanning van al uwe krachten, met bedaard beleid, kloekmoedig en onversaagd, en zon der te letten op eigen levensgevaar, stormen en golven trotseerend, de bemanning, 23 man, heeft gered van het stoomschip „Hein rich Podeus". Zij reiken u als een bewijs van hunne tevredenheid en oprechte dankbetui ging dit getuigschrift uit, met bijvoeging van hunnen hartelijken wensch, dat uwe edele pogingen te allen tijde een welverdiende waardeering mogen ondervinden. Aldus besloten in de vergadering op den 12den December 1928. (was get.) TEGELENBERG, voorz. H. DE BOOY, secr. Zeer uitvoerig betoogde spr. dat de geuite critiek ten opzichte van de redding van even tueel zich aan boord nog bevindende opva renden van de „Salento" op zijn minst geheel misplaatst en zeer bezijden de waarheid was. Spreker huldigde in het bijzonder schipper Paap van de Zandvoortsche reddingsboot. Ook aan den heer Mustert werd dank ge bracht voor de zeer welwillende medewer king aan redders en opvarenden bewezen. De heer van Alphen verzocht daarop me vrouw Booij aan een 13-tal helden de eere medaille op de borst te spelden, nl. W. Paap, schipper van de Zandvoortsche reddingsboot en de matrozen L. Paap, W. Draijer, P. Ko per, F. Koper, J. Kerkman (65 jaar), K. Vis ser, J. Molenaar, Fl. Koper, P. Koning (65 jaar), A. Paap, P. Witkop en KI. Paap. De voorzitter van de afdeeling deelde nog mede dat het noodig was om reserve roeiers op te leiden daar er gebrek is aan geschool de krachten, omdat de vlsscherijbevolking in Zandvoort bezig is uit te sterven. Hij bedoel de daarmede niets beleedigends aan het adres van de bevolking, doch constateerde enkel het feit, dat men zich meer en meer toelegt op een ambacht, hetgeen niet anders dan toe te juichen is. Daarop verzocht de schipper van de Zand voortsche Redidngsboot, de heer W. Paap, het woord. Hij meende dat de groote fout bij het redden van schipbreukelingen is ge legen in den naijver die verschillende sta tions, waar reddingsmateriaal aanwezig is, aan den dag leggen. Men moet evenwel als verantwoordelijk leider zeer zeker rekening houden met het levensgevaar van de beman ning van de boot en geen kansen wagen, waarvan men vooruit weet, dat zij geen effect hebben. Als schipper heeft men even goed rekening te houden met de huisgezin nen van de bemanning, als met de opvaren den van een in nood verkeerend schip. Steeds wordt contact gehouden met experts en be varen zeelieden en nooit drijft hij zelf zijn wil door, doch met deze restrictie dat hij, zich een eigen meening meent te mogen ver oorloven. Zeer slecht was hij echter gesticht over de samenwerking met de Zandvoortsche Reddingsbrigade. In denzelfden geest sprak de heer W. Paap, een der matrozen. Door den voorzitter werd nadrukkelijk verklaard, dat er nimmer of nooit eenige verwijdering was geweest- tus schen de besturen van de Zandvoortsche Reddingsbrigade en het afdeelingsbestuur van de Noord- en Zuidhollandsche Red dingsmaatschappij. Door onderlinge bespre kingen zouden de grieven misschen te 'zijn overbruggen. Pedante Kat„Wat zijn dat voor een manieren, Fik, om druipend van het water over onzen mooi gewreven vloer te loopen Fik: ,.Wat geeft dat, met een beetje Mansion Polish ziet die vloer er weer even keurig uit als eerst." maakt het wrijven van Vloeren en Meubelen een genot Met weinig moeite geeft het een schitterende glans, die de kleur en nerven van het hout des te fraaier doet uitkomen. Voor Ebbenhout, Donker Eiken en alle andere donkere houtsoorten gebruike men Donkere Mansion Polish. Overal verkrijgbaar in groote en kleine doozen. N.V. HANDEL MAATSCHAPPIJ RECKITTS ROTTERDAM BEVERWIJK DE PRIMAIRE WEG. Op het Raadhuis had een bespreking plaats tusschen de leden van den Raad te Beverwijk en het comité van actie inzake den aanleg van bovengenoemden weg. Het hoofddoel dezer bespreking was, om officieus de opvattingen van den Raad ten opzichte van te maken kosten inzake de voorbereidingen voor den aanleg van den weg te leeren kennen en zoo mogelijk de medewerking te verkrijgen voor een gunstige beslissing op een eventueel desbetreffend verzoek van de commissie. Uit de gehouden besprekingen is geble ken. dat de aanwezige leden van den Raad zonder uitzondering van meening waren, dat de gemeente op een te doen verzoek der commissie niet alleen moest ingaan, doch dat het gewenscht was om in alle opzichten het pogen der commissie, voor uitvoering van den weg op de voorgestelde wijze, te steunen. Daar de plannen zeker binnen afzienbaren tijd tot uitvoering komen, mag er niet aan worden getwijfeld dat de mogelijkheld be staat, dat binnen eenige jaren deze streek van de nieuwe te scheppen inrichtingen voor vervoer der producten, profijt trekt even als dit het geval zal zijn met den winkel stand van de voor Beverwijk aan de uit voering verbonden vooruitgang terwijl ook dc gelegenheid voor vestiging van nieuwe han del en industrie gunstig beïnvloed wordt. Het is daarom zoo werd gemeend voor de geheele omgeving van groot belang de pogingen voor uitvoering van de plannen, op de wijze zooals door de commissie voorge steld, krachtig te steunen. BLOEMENDAAL GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: KL Moerman, Stol berglaan 19, Aerdenhout, een strengetje na maak parels; Rincker, Heerenweg 192, Heemstede, een paar witte kinderhandschoe nen; Schrama. Zuidertuindorplaan 8, O ver veen, een zilveren rozenkrans; Mej. Tates, Bosch en Duinlaan 8, Bloemendaal, een nik- eklen vulpotlood; Heule, Kleverlaan 17, Bloe mendaal, een ladder; H. Nieland, Arnoldl- straat 24, Haarlem, een fototoestel; B. M. do Vries, Kinheimweg 51, Bloemendaal, een kinderbeursje; van Maren, Prins Hendrlk- iaan 38, Overveen, een ruigharig hondje; v. d. Ham, Zuidertuindorplaan 24, Overveen, een damestasch met inhoud; van Uden, Bre- derodeweg B 4, Velsen, een portemonnalo met inhoud; A. v. Dam, Zandvoortschelaan 220, Zandvoort, een kinderportemonnale met inhoud; J. Banke, Brouwersplein 39, Haar lem, een schop; van Eerden, Zomerzorger- laan 40, Bloemendaal, een zilveren broche; Kleverlaan 90, Bloemendaal, een rozenkrans; Paerl, Julianalaan 26, Overveen, een zwarte sportportemonnaie; A. Duijn, Teilerstraat 41, Haarlem, een bovenstuk van een schrijf bureautje; aan het bureau van politie te Overveen, een wieldop. HILLEGOM De verkooping van bloembollenland ge legen aan de Vosselaan had tot uitslag: Perceel I groot 66 aren gemijnd met 110 op 3710. Perceel n groot 82 aren gemijnd met 20 op 4020. De combinatie van I en n groot 1.48.00 H.A. werd gemijnd met 20 op 7750 door den heer Th. Paase, aan wien de perceelen zijn toegewezen. SANTPOORT. R.K. TOONEELVEREENIGING. Met veel succes heeft de R.K. Tooneelver- eeniging „St.-Engelmundus" voor haar dona teurs in „Zomerlust" opgevoerd „Offerande", een tooneelspel in 4 bedrijven van J. Gros- feld. De rollen bleken er uitstekend in te zitten, zoodat „Offerande" een vlotte vertol king genoot. Morgen wordt hetzelfde tooneelspel nog eens opgevoerd. HEEMSTEDE EEN GEDENKSTEEN. Na het overlijden van mevrouw Bouwman- Klots, ln leven onderwijzeres aan de O. L. school aan den Voorweg, vormden eenige ouders en vrienden een comité om te trach ten een blijvende hulde te brengen aan den zoo beminde onderwijzeres. Dank zij de financieele medewerking van ouders van leerlingen en talrijke vrienden beschikt het comité thans over voldoende gelden om tot uitvoering van dat plan over te gaan. Aan den beeldhouwer Theo van Reyn is een ontwerp opgedragen voor een gedenk steen in gemetaliseerd beton. De bedoeling is, dit gedenkteeken te plaatsen op haar graf op de openbare begraafplaats aan den Glipperweg. De onthulling zal plaats hebben op 31 Mei, den verjaardag van wijlen mevrouw Bouwman. R.-K. VOLKSBOND Woensdagavond zal de afdeeling Heem stede van den Ned. R.-K. Volksbond een ver gadering houden, waar dan getracht zal wor den het bestuur definitief saam te stellen. Gekozen zullen dan worden 6 leden waar onder ook de voorzitter. Voorts zal dien avond als spreker optreden heer J. v. d. Akker, lid van het Centraal be stuur. EEN FILMAVOND Maandagavond zal, uitgaande van de R.-K, klesvereeniging, in het R.-K. Verenigings gebouw de film „Het heldendicht van da Roomsche daad" vertoond worden. HAARLEMMERMEER 1 MEI-VIERING Vanwege de afdeeling Hoofddorp van de S. D. A. P. zal er ter viering van den 1 Mei dag kinderfeesten worden georganiseerd, dio op een gedeelte van het gemeentelijk sport terrein op Woensdag 1 Mei a.s. zullen wor den gehouden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. tabletten werken zonder kramp of pijn. Doos 60cent. BURGERLIJKE STAND BEVERWIJK Ondertrouwd: M. J. Beekman en J. B. G. Dlerx Getrouwd: E. de Moet en J. J. van Dregt? A. van 't Hoff en A. C. van Baar. Bevallen: Z. de VriesSchlereek, z.; A. F. Auener—Stark, d., (wonende te Uitgeest)J. C. E. Majoor—Marees, z.; B. K. Schotman— Haerlen, d.; M. C. van der Wijst—Rijke. d. Overleden: A. J. Oosterman. 84 j., wedr. v. A. G. M. Lomans; C. D. A. Thorbecke, 4 jaar. HILLEGOM. Ondertrouwd: C. J. M. van Nobelcn en K. W. C. Stein; G. P. de Haas cn W. A. Lange- Bevallen: C. M. Taling—Vreeburg z. M. M. A. Assendelft—Apswoude d. C. W. Wïtteman— Meskers d. HAARLEMMERMEER. Bevallen: A. K. Sauervan Herwijnen, z.; J. L. Baardman—van Dijk, zoon: W. M. J. S. Oldenburg—Smit. zoon; M. C. Kuljstermans— Matthijssen, dochter; A. P. Maarscvan Duij- se, zoon; J. van Bentem—Mantel, dochter. Ondertrouwd: C. J. Gulemond en A. Geerts- ma; M. A. Bakker en H. v. d. Berg. Gehuwd: A. W. J. van Gils en V. C. Tromp; J. Gladpootjes en A. G. Janssens; P. Weg man en M. Marsen; II. J. Boerma en A. Vcr- kuljl; A, Bakker en W. A. van Egmond.' Overleden; Jakobus Krijtenbcrg, 87 jwedr, yan S. Koote,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9