v y v v „Hoe?" hoor ik in gedachte al een mijner kleine lezers vragen, „vriend en vijand tegelijk; hoe kan dat nu?" En werkelijk, de kleine vrager heeft gelijk, want een mensch kan niet tegelijkertijd iemands vriend en vijand zijn. Men is het een of het ander, nietwaar? Maar bedenk dat er behalve men schen nog vele andere schepsels en dingen in de wereld zijn en dat het opschrift boven dit verhaal dus niet noodzakelijk op menschen betrek king behoeft te hebben. Integendeel, de waarlijk groote vrienden en vijan den schuilen meestal niet onfier onze evenmenschen maar veel meer in de wonderen der natuur. Het water b.v. is een groot vriend van de menschen en vooral van de menschen in ons land. Dagelijks draagt het onze schepen naar verre en vreemde landen en verschaft het aldus een bestaan aan duizenden van onze landgenooten. Het water houdt ook den bodem vochtig en verschaft telkens nieuwe levens krachten aan de gewassen op het veld. maar het water kan zich ook plotseling en met woest geweld te gen ons keeren. De zee, die bron van welvaart, kan ook woeden en stor men en in een enkelen nacht tien tallen van schepen verpletteren te gen de rotsen of' bedelven onder haar hoog opspattende golvenEn het water in de rivieren kan zich brui send en kokend buiten de oevers be geven en alles in den omtrek ver woesten en ten grave voeren. Zie. daarom is het water een Vriend en een vijand tegelijk! En zoo is het ook met de zon en met den wind en met het vuur, met alle natuur-elementen. Het kunnen onze grootste vrienden zijn, aan wie wij alles danken maar ook onze ergste tirannen, aan wie wij alles wijten. Anna Stols was een meisje van on geveer twaalf jaar. Zij woonde met haar vader en moeder in een huisje even bulten de stad, want haar va der was boschwachter en daarom mochten zij natuurlijk in de stad zelve niet wonen. Boschwachters be- hooren nu eenmaal dicht bij hun bosschen te blijven. Anna hielp moeder reeds flink Jn het kleine huishouden en vader zei dan ook dikwijls, dat zijn doch tertje aardig op weg was om een model-huisvrouw te worden en geen lofspraak maakte het meisje geluk kiger dan deze. Helaas, hoe weinig wist zij, dat diezelfde lust in het huishoudelijke werk nog eens de oorzaak worden zou van een groot ongeluk* Het was op een dag, dat er in het Stadje markt gehouden werd, toen Anna's vader zich gereed maakte het huis te verlaten. Hij ook moest dien dag naar de stad om voor zijn pa troon eenig vee te verkoopen. Moe der keek hem een poosje nadenkend aan en vroeg toen: „Zou ik vandaag misschien met je mee kunnen, man?" „Ja, natuurlijk," antwoordde haar man verbaasd, „hoe dat zoo ineens?" „Ach," zei zijn vrouw, „ik heb al zoo dikwijls het plan gehad eens naar de stad te gaan om het een en ander te koopen. We hebben zoo langzamerhand wel behoefte aan een lapje stof voor een nieuwe japon voor mij en Anna heeft een Jurk noodig en voor jou moet ik ook nog al wat hebben boorden en sokken; maar om alleen te gaan, daar zie ik tegen op, weet je. Daarom, ais je nog even wachten kunt zal ik mij klaar maken en ga ik met je mee!" „Best hoor!" lachte vader, „schiet maar gauw op." Maar even later vroeg hij met een kwasie ernstig gezicht: „Zeg, moeder, wie moet er nu voor het eten zorgen?" „O," antwoordde zijn vrouw, „maak je daar maar niet bezorgd over. Dat doet Annie en Je zult eens zien hoe goed!" „Zoo," zei w'er met een lang ge zicht, terwijl hij zich naar zijn doch tertje keerde, „maak jij het eten klaar! Wel, wel, nu, het zal mij be nieuwen of ik vanmiddag een stukje vleesch krijg of eenlap leer!" Maar tsjonge, nu hadden Jullie Anna's gezicht eens moeten zien. Zij was ten hoogste beleedigd en keurde haar braven vader die natuurlijk maar een pretje van het geval maakte geen blik waardig. Wacht maar, dacht ze, hij zou wel eens zien of zij koken konbijna net zoo goed als moeder, hoor! Kort daarop verlieten de belde ouders het huis. Moeder gaf haar flinke dochter een stevigen zoen en maande haar aan om toch vooral voorzichtig te wezen. Anna popelde! Zij zou nu eens laten zien wat zij kon. Ach, zij be hoefde niet veel te doen. want moe der had de grootste helft van het werk al gedaan. Eigenlijk behoefde zij alleen nog maar de groente klaar te maken en vanmiddag, tegen dat vader en moeder weer terug kwa men, de pannetjes op het vuur te zetten. Maarzij had een plan. Zij zou ook den zolder opruimen en de wasch doen! Ja, je ziet het, Anna was voor geen klein beetje bang. Nauwelijks was zij alleen of zij maakte water warm om straks een heerlijk sopje te hebben voor de kleine wasch. En terwijl het water kookte ging zij naar boven om te zien wat er aan den zolder te doen viel. Zij ploeterde en poetste en schuur de dat het een lust was en als va der het had kunnen zien zou hij ze ker aan moeder gezegd hebben: „Een groot mensch zou er moe van worden....!" Maar Anna werd heelemaal niet moe. Zij kreeg natuurlijk wel een erge kleur en haar haren raakten wel een beetje in de war, maar dat sprak ook van zelf. Als je zóó werkte! Toen het twaalf uur sloeg was al les op zolder klaar. Even rustte het meisje uit, terwijl zij haar boterham at en een gias melk dronk. Maar dadelijk daarna sprong zij weer op. Nu kwam de wasch aan de beurt! Annie boende en wrong en spoelde zoo, dat moeder het haar zeker niet had kunnen verbeteren. Het waren nu wel geen groote stukken maar toch een heeleboel kleintjes. Maar alles kwam prachtig op tijd klaar en Anna stelde zich al het verbaas de gezicht van moei voor als die straks zou zien, dat er zoo veel aan het wekelijksche werk gedaan was. En wat zou zij wel zeggen van de zolderruimte, die zoo netjes was? Half vier! Hè, hè, nu zuchtte Annie er toch wel even van. Zij was het werk ook niet gewend, zoo'n geheelen dag. Nog twee jaar zou zij school moeten gaan eer zij voor goed in de huishouding kwam. Nu was het vacantie! Toch wel prettig, vond zij. Kalmpjes begon zij nu aan het werk in de keuken. Ach, haar vader had wel wat gezegd van het eten koken, maar daar moest zij nu toch eigenlijk om lachen. Die mannen ook! Die denken dat het moeilijkste m huis het koken is, maar lieve help wat sloegen zij daarmee den piank mis. En zachtjes wreef Anna even over haar rug, die nog pijn deed van het wasschen. Koken is niet zoo erg vond zij, als je daar maar een beet je van wist ging alles vanzelf. Zij maakte vlug de groente schoon en zette daarna de pannen op. Hè nu moest zij eigenlijk nog even thee zetten Dan was alles, alles klaar als moes terug kwam. Floep het gas was al op en het water stond al bijna te borrelen. Vijf minuten later al ging zij met den theepot de kamer binnen en zette zij hem op het lichtje En toen gebeurde het ongeluk. Het vuur dat den geheelen dag zoo braaf haar gehelpen had, werd plot seling Anna's vijand! Terwijl het meisje weer in de Keu ken was om haar werk te voltooien viel in de huiskamer plotseling de volle theepot die zij niet stevig genoeg had neergezet om en sleep te het lichtje mee En de ongelukkige Annie hoorde den slag niet eens want juist was zy uit het achterdeurtje getreden om de groente-afval netjes weg te wer pen Zonder dat zij het wist stond in een oogwenk de geheele huiskamer in lichtenlaaien gloed. Toen zij plot seling de brandlucht opmerkte en de kamerdeur opendeed gaf zij een gil van schrik. Het was een vuurzee en het arme meisje wist in haar wanhoop niet beter te doen dan als een razende naar buiten te loopen. En daar stond zij, versteend van schrik, totdat zij plotseling besefte hoe erg het was en luidkeels om hulp begon te gillen. Maar die hulp kwam niet snel Het huisje stond aaar ook zoo eenzaam en bijna niemand kwam er langs. Eerst toen de menschen in de naburige stad zagen dat de hemel zich in de verte rood kleurde begre pen zij dat er brand moest zijn en waarschuwden zij de brandwachts. Maar de hulp kwam te laat. Alles was weg. Moeder's prachtige meu bels en vader's dure gereedschap. Alles, alles. En Anna stond als wezenloos van verre toe te zien hoe de menschen uit de stad werkte om het vuur te blusschen. Suf en klappertandend stond zij daar, toen opeens een paar groote en sterke mannen-armen haar optilden en zij vader's stem zachtjes hoorde zeggen: „Kindje, kindje, wat heb Je nu gedaan. „Niets!" zeide zij opeens heftig, „niets, vader, ik heb niets gedaan. Ik weet niet hoe er brand gekomen is; ik wéét het heusch niet!" En het was of plotseling al haar kalmte weer terugkeerde en in één adem vertelde zij alles wat zij dien dag gedaan had totdat er opeens brand kwam en zij niet meer wist wat zij doen moest. Vader en moeder luisterden aan dachtig, maar vader kon toch niet nalaten te vragen: „Kind, als je niets gedaan nebt hoe kan er dan brand ontstaan zijn?" „Ik weet het niet, vader, heusch ik weet het niet! Het-kwam opeens uit de huiskamer, waar ik bijna den ge heelen dag niet geweest ben, alleen om den theepot op 't lichtje le zet ten....!" snikte Anna. Moeder keek niet eens meer naar het brandende huis; zij trok haar Annie naar zich toe en streelde het meisje over het blonde haar. Ach, zij vond het zoo lief dat zij zoo hard gewerkt had en alles ln orde had willen maken. Zij begreep wel dat er een ongeluk gebeurd was; maar "elukkig; dat zij tegen brand verze kerd waren, zij zouden de schade dus wel vergoed krijgenHaar An nie, dat voelde moeder goed, kon het niet gedaan hebben. En dat was ook zoo, nietwaar? Al wisten Anna's ouders het nJet, wij weten het wel. dat het booze vuur onverwacht en nlofseling verraad te gen Anna pleegde Laat dat een lesje zijn voor ons allemaal. POSTZEGELRUBRIEK HONGARIJE IV. V y V V y y y y V V •V V y y A/é) fA/i Gedurende 19031914 verscheen een serie portzegels, waarvan de meeste in 4 verschillende water merken. In een blanco ovaal staat de waarde ln zwarte cijfers, terwijl rond 't ovaal een versiering is aan gebracht. Boven 't ovaal staat: „Magyar Kir Posta", er onder het woord „filler". De waarden zijn: 1, 2, 5, 10, 12. 20, 50 en 100 filler (alle groen met zwart waardecijfer'. Grootte van de vakjes 2.4 bij 2.8 c.M. In 1913 verscheen een serie wel dadigheidszegels ln de teekening van de serie 19001914, doch ze zijn aan de onderzijde verlengd met een strook. Hierop staat vermeld: „Arviz- karosultoknak külö 2 filler". De ze gels werden verkocht met een toe slag van 2 filler ten bate van de slachtoffers van een watersnood. De volgende waarden verschenen: 1 fil ler (grijs), 2 filler (geel), 3 filier (oranje), 5 filler (groen), 6 filler (olijf), 10 filler (karmijn), 12 filier (violet op geel), 16 filler (groen), 20 filler (bruin), 25 filler (blauw), 30 filler (roodbruin), 35 filler (violet 50 filler (rood op blauw), 60 filler (groen op rose), 1 kroon (karmijn;, 2 kronen (grijs-blauw) en 5 kronen (bruinlila). Grootte van de vakjes 3.5 bij 2.4 c.M. Zie voor de indeeling t schetsje. Nieuwe deelnemers: 344. Hendrik de Keizer, Saracenen- straat 1. 345. W. Post, Patriarchstraat 32. Rustenburgerlaan 23. UITSLAG VAN DE WEDSTRIJDEN. SOMMEN. De oplossingen hiervan waren: lo. De boom was 52 M. hoog. In één dag en nacht steeg zij 8 4 4 M. In 11 dagen dus 11 X 4 M. 44 M. Den 12den nacht komt er nog 8 M. bij. 44 8 52 M. 2o Ze verdeelden den wijn en de vaten op de volgende wijze, zoodat ieder evenveel wijn en evenveel va ten kreeg. Eerste zoon: 2 volle, 3 halfvolle, 2 leege 7 vaten. Tweede zoon: 3 volle, 1 halfvolle, 3 ieege 7 vaten. Derde zoon: 2 volle, 3 halfvolle, 2 leege 7 vaten. Ieder kreeg dus: 7 volle, 7 halfvolle 7 leege 21 vaten. 3o. Als men maar zorgt, dat de 7 in het middelste vakje k$mt. Nu zijn er verschillende oplossingen, b.v. 8 3 10 I 5 7 I 5 I 4 TTj 6 I 4o. Muzikanten. 5o. De 10de gast kreeg het ei met den schotel. Het boek, dat ik onder de goede oplossers verloot heb, is ten deel ge vallen aan: CRACO, oud 13 jaar. Hij mag Woensdag 17 April bij mij zijn prijs komen halen. DE LENTEWEDSTRIJD Het aardigste opstel met een mooi plaatje versierd, kreeg ik van DRAAI TOL, oud 12 jaar. Zij krijgt den len p-'js. Op haar volgt WILGENROOS- oud 16 jaar. Zij krijgt den 2den prijs. ZEVENSTER, oud 11 jaar, krijgt den 3den prijs. Een eervolle vermelding komt toe aan Tilburgertje. Zeer goed was het werk van: Dan seresje, De kleine Vogelvriend, De kleine Violist, Boterbloempje, Moe ders Hulp, Kleine Ulbo en jroen- ling. Goed was het werk van: De kleine Fluitspeler, Huishen en Don Fre- derik. Het werk der overigen was vol doende. WOORDEN-WEDSTRIJD Het grootste aantal goede woor den heeft BEB BRAKEL, oud 9 jaar, gevonden, n.l. 194. Zij krijgt den len prijs. Op haar volgen de zusjes Rood wangetje en Pioenroos met 129 woor- r.en. Ik heb geloot, wie van de zus jes een prys kreeg en PIOENROOS, oud 6 jaar. was de gelukkige. Den 3den pTijs krijgt KRIELKIP met 126 woorden. Een eervolle vermelding komt toe aan Vlinderfee met 124 woorden. Zeer goed was het werk van Alba, 118 woorden. Goed was het werk van Duizend schoon 115 woorden. De overige inzendingen waren be neden de 100 woorden. Alle prijswinners mogen 17 April, na 2 uur, bij mij hun prijzen ko men halen. ONZE BIBLIOTHEEK. Denken de deelnemers er aan: lo. dat de boeken niet langer dan 14 dagen in hun bezit mogen blijven? 2o. Dat er niet in de boeken geschre ven mag worden. De zusjes de Groot, Zomerkade 89. moeten Maandag de nrs. 43, 49 en 5 terugbrengen. De twee weken zijn reeds overschreden. Voor iedere week moet 3 cent betaald worden. HARRY W. wordt vriendelijk be dankt voor het ontvangen boek. W. LASSCHUIT. Gr. Houtstraat 155z. RUBRÏEKERTJES-LIJST. 727. Jan Goosens, oud 9 Jaar, Soen- dastraat 33. 728. Metta van Keizerswaard, oud 12 jaar, Lombokstraat 44. RAADSELS (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder.)' 1. (Ingez. door Mannetje.) 5 maal e en 2 maal n. 1 maal G en 1 maal m 2 maal v en 1 maal r, dan ten slotte nog een a. Zoek me nu in Zwitser land, aan den waterkant. 2. (Ingez. door Attalanta.) Mijn le is een inwendig lichaams deel, Mijn 2de is een boom. Mijn 3e is een ander woord voor vesting. Mijn geheel is een stad in Duitschland. 3. (Ingez. door Baby Peggy.) Verborgen beroepen. a. Wat doet Bram Aneta? b. En Trien Uiecee? c. En Wies Sloolper? 4. (Ingez. door Roetkopje.) Strik vragen. a. Op welke stoel moet je niet gaan zitten? b. Wat heeft geen lichaam en is toch zichtbaar? c. Welke haan lust geen haver? d. Wie loopt zonder voeten? e. Welke stokers bewijzen slechte diensten? 5. (Ingez. door Witte van Haem- stede.) Zoek van de volgende woorden het tegengestelde en piaats ze onder elkaar, zoodat de voorletters een Rubriekertjesnaam vormen. Halen, Links, Vloed, Laatste. Mis sen. Dicht. Gesloten. 6. (Ingez. door Tramstudent.) In ken een Rubriekertjesnaam van 21 letters. I 2 16 is een aanwijzend voornaam woord. 20 21 19 is een meisjesnaam. 14 2 3 6 is ook een meisjesnaam. 7 5 15 is een vrucht. II 3 6 is een kip. 8 9 10 11 is een boom. 12 14 14 7 18 is in de keuken. 13 16 9 16 is een overblijfsel. 20 17 is een persoonlijk voornaam woord. 7. (Ingez. door Appeltje.) Verbor gen boomnamen. a. Zooals de ouden zongen, piepen de jongen. b. De soort vogels, paradijsvogels genaamd, treft men alleen aan in tropische gewesten. c. Frits en JaYi speelden zoet sa men iyet den bromtol, maar het duurde niet lang, of ze zaten elkaar al v/eer in de haren. (2) AFDEELING II. (Leeftijd 9 jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Arretje Noff.) Wat doet Ger Wankema? 2. (Ingez. door Hagenaar.) 1 maal M en 1 maal t 1 maal a en 1 maal J 2 maal e en 2 maal n is een Ru- briekertje dat ik ken. 3. (Ingez. door Poppennaaistertje) Ik ben een aardig bekend gezeg de van 38 letters. 10 12 10 vindt men in hotels. 11 8 30 34 36 32 doen wij op school. 7 30 23 staat om een tuin. 27 32 19 19 23 8 34 6 is jongens speelgoed. 30 11 is een maat. 4 32 38 is een verkorte meisjes naam. 1 2 33 16 zijn kinderen niet altijd. 18 19 is een soort groente. 29 30 31 31 19 3 is een 'meisjes naam. 7 3 13 is een bergplaats. 21 22 5 is een verkorte meisjes naam. 35 36 26 9 is een dier. In een 17 18 19 20 wonen wij. 14 15 37 is een verkorte meisjes naam. 25 19 23 28 4 10 doet de klok. 24 4 25 4 zeggen de kleine kinde ren. 6 5 4 is groente. 21 22 23 is een zachte klap. 26 29 is een persoonlijk voornaam woord. 4. (Ingez. door Boschelfje.) Neem uit onderstaande schuilna men telkens één letter, zoodat ge een nieuwen schuilnaam krijgt. Iris, Appeltje, Darwlntulp, Libra, Wenda, Reseda. 5. (Ingez. door Bloemengodin.) Mijn 1ste en 2de is een inwendig lichaamsdeel. Mijn 3de verkoopt de slager. En mijn geheel verkoopt ook de slager. 6. (Ingez. door Dwingeland.) Ik ben een Rubriekertjesnaam van 14 letters. 1 2 3 4 is voedzaam. 6 7 5 4 is een jongensnaam. 13 10 4 is een meisjesnaam. 8 7 6 is een vogel. 9 10 11 8 is een £root gebouw. 12 11 10 4 3 is een meisjesnaam. 13 14 12 is een meisjesnaam. Raadseloplossingen De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. a. Dan neemt de 5de longen pruim en schaal, b. 66. c. IJssciiol. 2. Prikkebeem 1 Milaan. 4. Rosette. 5. Vrouwtje Ulebuut. 6. Op een hard blok past een scherpe bijl. AFDEELING II. 1. a. In Endor. b. Vlas. c. Ze heb ben beiden een titel. 2. Piet Hein. 3. Kanarie. 4. b. Kruidenier, c. Danseresje, d. Sarina. 5. Elk huisje heeft zijn kruisje. 6. Tooneelspeler. Goede oplossingen ontvangen van: Lenteklokje 6 De kleine Jager 6 Nico Jansen 4 Danseresje 6 Metta van Keizerswaard 4 Juffertje Wild zang 6 Wenda 6 Hageroos 6 Wilgen roosje 5 De kleine Vogelvriend 6 De kleine Violist 6 Redneb 6 Chauffeur 3 Zilverlokje 6 Appelsnoetje 6 Het Groentje 6 Rompelsteeltje 2 Roodwangetje 6 Tilburgertje 5 Pioenroos 6 Don Fre- derik 5 Hulshen 4 De kleine Lord 4 Knagelijntje 4 Brillantster 6 Snib- belaartje 5 De kleine Metselaar 5 Sarina 6 Krullebol Stellhaar 6 Mar griet 2 Zonsondergang 4 Roomsoes 5 Bellefleur 5 Jan Trip 6 Jan Tree 6 Mimosa 5 Koekoek 5 Roodborstje 5 Poppenmoedertje 5 Kleine Gymnast 5 Pcesenmoedertje 5 De kleine Kwee- ker 6 Papavertje 5 Rosette 5 Koren bloempje 3 Craco 5 Witte Muis 5 Korstjesknager 6 't Kloppertje 4 Krielkip 6 Violenbloempje 4 De kleine Timmerman 6 Capricornus 6 Robbe does 6 Libra 6 Floris V 6 Orchidee 5 Lezeresje 4 Sultan Eibrahim 4 Draai tol 6 De Woudlooper 6 Dierenvriendje 6 Bloemenfee 6 Old Firehand 5 Tramstudent 6 Wipneusje 6 Prin ses Rozemond 6 Schaatsenrijder 3 Goudsbloem 6 Goudelsje 6 Boeken- verslindster 2 Hagenaar 5 Berliner Bol 5 Michael Strogoff 6 Prinses Li- belle 5 Soeraya 6 Overvener 4 Da- miaatje 5 Piet Hein 5 Fabrieksmon- teurtje 6 Juffertje Schrijf graag 5 Blauwoogjo 6 De kleine Bouwer 6 Amico 5 Zangvogeltje 5 Paddestoel- tje 6 Witte van Haemstede 6 \lba 6 Zevenster 6 Obion 6 Breeroo len teklokje 6 Tooneelspeler 5 interieur 5 IJsmannetje 5 Vrouwtje Ulebuut 6 Boschwachter 4 Pianiste 4 Jupiter 4 Zwartkijkertje 5 Heliante 6 De Schipperin 5 Zilverlokje 6 Appel snoetje 6 't Groentje 6 Vaders Hulp 4 Sneeuwklokje 6 Knagelijntje 3, De kleine Lord 3 Huishen 5 Pioen roos 5 Tilburgertje 5 Roodwangetje 5 Rompelsteeltje* 5 Kwikstaart 6 Roetkopje 4 Alpenviooltje 4 Brillant ster 6. RUILRUBRIEK JUFFERTJE WILDZANG, Franken- straat 47, geeft 14 H. O. punten voor 7 Sunlightbonnen. 5 van Nellesbon- nen of 4 Pelikaantles voor 2 Sun lightbonnen. 5 Teye'bonnen of een complete serie Karnemelkzeeppl. voor 5 Sunlightbonnen. of 2 Meco- bonnen voor 1 Sunlightbon. DANSERESJE. Ged. Oude Gracht 106, verkoopt 300 Turmac punten voor 1 cent. of 2 Sickesz halve pun ten voor 1 Turmacnunt. Verder heeft ze nog: 5 Droste bonnen, 88 Roodbandpl., 2 pi. Quick 25 Texelpl. 2 Miss Blancheb., 2 Wybert bonnen, 36 Kwatta-sterren, en 121 Texel- bonnen. Dit alles wil ze ruilen voor Sickesz of Meco bonnen. Ruiltijd tusschen 5 en 7 uur, behalve Dins dag. B. GAIKHORST, Drieheerenlaan 2, Heemstede, heeft 12 Kamerplanten bonnen en 12 Kamerplanten-pla xt- jes. Verder 3 pl. van Hoe neet aio vogel?, 2 Karnemelkzeeppl. Vogel- Album. Dit alles wil hij ruilen voor Sickesz-wapens. ALPENVIOOLTJE, Waldeck Pyr- monlstraat 18, heeft 7 Bensdorp- omslagen, 21 Kwat^a-soldaa^jcs, i? Sickesz-bonnen. Zij wil ze ruilen voor Hiilespunten, 1 tegen 2. Ruiltijd 55.30 uur. BRIEVENBUS Brieven aan de Redactie van de Kinder-Afdeeling moeten gezonaen worden aan Mevrouw BLOMBERG- ZEEMAN, v. d. Vinnestraat 21rood. In de bus gooien zonder aan bellen. CHAUFFEUR. 'k Weet van Jou al weer, waar den Stroel ligt. Ik had er heusch nooit van gehoord. Leuk, dat je daar zooveel ooms en tantes hebt. En wat fijn, Out een van je ooms een auto heeft, waar jij neer- lyke tochtjes mee hebt gemaakt. PELIKAAN. 'k Geloof, dat jij ook gezellige dagjes in Amsterdam hebt gehad. Maar moeder was zeker blij, dat ze haar Pelikaantje weer thuis had. Ik dank je wel voor die mooie kaart. W. v. d. L. Jou bedank ik wel voor die fijne Duitsche kaart, 't Was Zondag zeker een heerlijke dag, toen zus weer eens thuis was. Je kunt toen met genoegen op de afgeloopen we ken terug zien. Goede oude vrien den weer te zien, is altijd iets pret tigs. Het werk van Wim G. lijkt me wel heel zwaar, 'k Geloof niet, dat het iets voor jou zou zijn. MOSROOS. Houd dezen naam maar, want ik heb al een Knutse laar. DE KLEINE VIOLIST. De paascheieren hebben jullie dus goed gesmaakt, al moest je ze ook bij de warme kachel verorberen. We zullen den zomer wel krijgen,- al duurt het wachten ons natuurlijk allemaal te lang. HAGEROOS. Wat zal dat een geklepper zijn door de radio. Jam mer dat de poesjes gestorven zijn. Ben je weer met plezier naar school gegaan? WENDA. Geef je Ruil-aanvraag nog eens volledig op en schrijf dan Je huisnummer vooral heel duidelijk. JUFFERTJE WILDZANG. Krij gen jullie goede berichten van zus uit Duitschland? 'k Kan me voor stellen, dat jullie haar missen. Ze moet telkens maar eens een portretje van je kleine neefje sturen. W. L. Ja 'k vind het ook aar dig, dat ik nu met de heele familie heb kennis gemaakt. Met ons koude Lenteweer zullen de Rubriekertjes nog wel eens een boek uit O. B. ko men halen. BLOEMENBINDSTERTJE. Je moogt dezen naam houden. Blon dine zal je wel op weg helpen, ook met de Strikvragen. Langzamemand zul je alles wel snappen. DANSERESJE. Iedereen mag Lieve tante boven het briefje zetten. Je vriendin dus net zoo goed als jij. Ik wist niet, dat ze zoo verlegen was. Deze keer vond ik je briefje lang zoo netjes niet geschreven als anders. Had je haast? SPRING IN T VELD. Zonder raadsels mag je ook wel een briefje schrijven. Je bent weer hartelijk welkom en als je een nieuwen schuil naam wilt hebben, mag dat ook. Aardig, dat jullie clivia ook zoo mooi bloeit. ZWALUW. Tc Ben blij, dat je het zoo naar je zin hebt. Je kunt prachtige wandelingen maken ln de naaste omgeving. Ik denk. dat je van de buitenlucht wel flink zult gaan eten. Je houdt zeker al veel van de dames. Wees jij maar een lief vogeltje. DARWINTULP. Wel bedankt voor je mooie kaart uit Nijmegen. Heb je er heerlijk genoten? 10 3 8 5 7 I 9 6 "1 4

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 16