VOOR DE LUISTERVINKEN LOTTGERING Gr. Houtstraat 5a SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 15 APRIL 1929 Onze Radio Rubriek. Hallo! Hallo! Eenige moeilijkheden bij mo derne schema's. Iets over schema's in het algemeen. Overleg en een weinig theore tisch inzicht bij de montage is nog steeds gewenscht. In mijn vorig artikel merkte ik op dat elk normaal schema goed zal werken, mits de gebruikte onderdeelen (lampen, spoelen, weerstanden, transformatoren, condensato ren enz.) van goede kwaliteit zijn en de mon tage goed wordt uitgevoerd, d.w.z. aan be paalde theoretische zoowel als practische eischen voldoet. Het zal dus mijn plicht zijn om hier in deze rubriek u het een en ander over montage-eischen te vertellen en eenige fouten aan te geven, die maar al te vaak worden gemaakt en oorzaak zijn van slechte werking, raadselachtige geluiden enz. Eerst moet ik echter nog een fout herstellen, die ik in de schemateekening van 8 April heb gemaakt. Ik hoop niet, dat er iemand ge weest is, die volgens die teekenipg een toe stel in elkaar heeft gezet, want hij zou in dat geval bedrogen zijn uitgekomen! De fout schuilt bij het schermroost-er van de hoog- frequentlamp. De onderkant van den over bruggingscondensator Cl, die aan min gloei- draad van de hoogfrequentlamp is gescha keld is tevens verbonden met het scherm- rooster en dus met det", zoodat de de- tectorplaatspanning schermroosterspan- ning) geheel is kort gesloten! Dat korte ver bindingsstukje moet dus worden „wegge dacht". Tevens wil ik, voor dat ik aan montage moeilijkheden begin, het nog eens hebben over de resultaten die men verwachten kan en mag van de tegenwoordige zoo selectief gemaakte „3-lampers". In de bespreking, die ik in Maart gaf van het op de Utrechtsche Jaarbeurs te bewonderen Radionieuws, zei ik al, dat men overal ziet de populair gewor den 3-lamper, die dank zij de uitstekende kwaliteit van de moderne radiolampen bij een goede geluidsterkte een alleszins bevre digende selectiviteit oplevert. Nu zijn de eischen die men aan de selecti viteit stelt, zeer verschillend. Den een laat het absoluut koud of Daventry en Zeesen lustig door elkaar heen „spelen" om de een voudige reden dat hij toch maar alleen naar de nationale stations Hilversum en Huizen luistert. Een tweede wil Daventry en Zeesen absoluut vrij van elkaar ontvangen, terwijl een derde de zwaarste eischen stelt, namelijk Kalundsborg geheel vrij van Hilversum, en op de korte golf stations, die zelfs met elkaar een intepferentietoon geven, gescheiden te kunnen ontvangen. Vooral de laatste eisch is schromelijk overdreve,n daar het bij een dergelijke selectiviteit niet mogelijk zal zijn een weergave van goede kwaliteit te berei ken met' een minimum aantal afgestemde kringen (dus een minimum aantal lampen). Het is dan ook geen wonder dat er zeer vele schema's in den handel komenwaarbij de gewenschte, groote selectiviteit op de een of andere manier bereikt wordt, hetzij door ge bruikmaking van schermroosterlampen', het zij door toepassing van hoogfrequenttrans- formatoren met min of meer vaste koppe lingen of een combinatie van beide prin cipes. Nu is het gelukkig waar, dat het eerste middel: toepassing van schermrooster-hoog- frequentlampen met hoogen inwendigen weerstand, zeker geen geluidsvermindering ten gevolge heeft. Integendeel: deze lampen met hun groote versterkingsfactoren geven bij een zelfde schakeling veel meer verster king dan hun voorgangers. Maar nu het tweede middel: de hoogfre- quenttransformatoren. In het schema is de eerste opgenomen tusschen antenne- en roosterkring van de hoogfrequentlamp (A) en de tweede tusschen plaatkrirfg van de hoogfrequent- en roosterkring van de detec torlamp (A 1). Beide hebben een grooten geluidsverzwakkenden invloed. En wanneer dan deze 2 middelen nog niet voldoende mochten zijn om de vereischte selectiviteit te verkrijgen, komt de variabele gloeidraad- weerstand van de hoogfrequentlamp W ten slotte nog te hulp ook al weer zeer ten koste van de geluidsterkte! Wanneer men aldus getracht heeft, om met alle ten dienste staande middelen de selectiviteit zoo hoog mogelijk op te voeren, is men dikwijls zelfs ï'og verbaasd en min of meer teleurgesteld, dat de geluidsterkte zoo gering is. (Natuur lijk van de zwakkere stations, waaronder uit selectiviteitsoogpunt ook Kalundsborg ten opzichte van Hilversum gerekend mag wor den). Ik voor mij ben er dan ook van over tuigd, dat wanneer men bij de tegenwoordig veelvuldig gestelde eischen van selectiviteit blijft volharden, men allengs weer terug zal moeten keeren tot de 4 lampstoestellen. (Ik spreek hier van „terugkeeren" omdat, zooals de meesten van u nog wel zullen we ten, vroeger het 4-lamps toestel als normaal gold). Dit zal de eenige manier zijn om de geluidsterkte van die zwakkere stations bij de gewenschte selectiviteit op peil te hou den. Nu rijst hier direct de vraag of dan een extra lamp hoogfrequent- of een extra lamp laagfrequentversterking zal worden toege voegd. Een laagfrequentlamp versterkt het geluid zooals dat de d4etectorlamp „verlaat". De „kwaliteit" van het geluid blijft dus het zelfde. Een extra hoogfrequentlamp brengt met zich mede, dat er ook weer een afgestemde kring meer noodig wordt. Nu hebben twee afgestemde, onder gelijke omstandigheden werkende kringen, die onderling iets in af stemming verschillen, de eigenschap, dat bij een groote selectiviteit toch niet (zooals nor maal het geval is!) de hooge tonen worden „afgesneden", dus de kwaliteit van het ge luid niet of in ieder geval veel minder wordt aangetast. Een volgende keer zal ik hier nog iets meer over zeggen, omdat dit van groot belang is. In ieder geval zult u al wel inzien dat uit kwaliteitsoogpunt een extra trap hoogfrequentversterking de voorkeur ver dient. E. W. OTT. (Wordt vervolgd). RADIOVRAGEN. VRAAG: De heer Th. S. heeft een conden sator gemaakt voor een inductieklos, maar deze heeft geen invloed op de werking. ANTWOORD: U moet de blaadjes bladtin niet alleen los in een boekje leggen, maar dit moet in zijn geheel geperst worden, an ders is de capaciteit veel te klein, wat trou wens ook wel al gebleken is. Het papier moet geparaffineerd worden. VRAAG: de heer C. P. te Heemstede vraagt of spoel 400 als hoogfrequentsmoorspoel in het Cocktail-schema zal voldoen. ANTWOORD: Ik raad u dit niet aan. De eigen golflengte ligt tq laag. Liever een spe ciale h. f. smoorspoel uit den handel. VRAAG: De heer W. heeft slechte selec tiviteit met de Lissen afgeschermde ontvan- ^ANTWOORD: Van dat schema wordt ook opgegeven, naar ik meen. dat de selectiviteit aan „redelijke" eischen voldoet. Ik weet niet welke eischen u stelt. Gloeidraadweerstand in de negatieve gloeidraadleiding van de A 442, zooals ik al meermalen heb beschre ven Verder op „de rand van genereeren" werken. En anders zult u tot gebruik van andere spoelen moeten overgaan. VRAAG: De heer G. K. heeft droevige er varingen met een A.V.R.O. wisselstroomtoe stel. ANTWOORD: Het is mij een raadsel hoe die twee D 143 lampen zoo spoedig defect geraken. Ik kan u niet beter aanraden dan uw toestel zoo spoedig mogelijk eens bij een ervaren Radio-monteur te laten onderzoe ken. Wat het omdraaien van het stopcon tact voor invloed kan hebben is mij geheel duister. Ik vermoed dat al.die raadselachtige ervaringen een gevolg zijn van een gemaak te montagefout. Ik kan echter onmogelijk raden, wat het in dit geval zou kunnen zijn. Mogelijk een kleinigheid! VRAAG: De A 409 in het toestel van den heer J. M. wordt flink warm. ANTWOORD: Als een andere lamp op die zelfde plaats dat verschijnsel niet vertoont is de A 409 defect (rooster op gloeidraad b.v.) Verder kan het ook zijn dat er een onge- wenscht contact tusschen 2 blanke leidin gen ontstaan is. Ga dat eens precies na en probeer een andere lamp. VRAAG: De heer J. D. vraagt of de man tel en kern van den transformator in een p.s.a. zonder bezwaar kunnen worden geaard met het oog op „brommen". ANTWOORD: Ja, dit kan zonder bezwaar geschieden, en is vaak heel goed. Het plaat- stroomapparaat op 1.5 M. van het toestel houden. Het zou wel eens kunnen zijn dat die blokcondensator niet meer in orde is! VRAAG: De heer J. G. K. te Bloemendaal vraagt of hij met een toestel bij mij kan komen voor advies. ANTWOORD: Het spijt me, maar hieraan kunnen wij niet beginnen. En ik kan in deze ook geen precedent scheppen. Wend u zich tot den handel. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ceat» per regel. voor Stoomen, Verven Persen en Stoppage TELEFOON 10771 GEEN ARMBANDHORLOGES MEER? De armbandhorloges schijnen langzamer hand uit de mode te zullen gaan en te zul len worden vervangen door horloges die wor den gedragen in een gordel of een gesp. Dit schijnt nu niet zoo'n heel geschikte plaats voor een horloge, vooral omdat zeer weinig mannen hier gordels dragen en de vrouwen dat alleen dtfen als het mode is. Maar men zegt dat het voor het horloge veel beter is als het op deze wijze wordt gedra gen. Inderdaad hebben de horlogemakers, al maakten en verkochten ze dan veel arm bandhorloges, omdat de mode die nu een maal eischte, er altijd bezwaren tegen ge opperd omdat het armbandhorloge altijd blootgesteld is aan schokken, méér dan wan neer het op een andere plaats wordt ge dragen. Toch zijn op het oogenblik armbandhor loges nog zeer in trek en al mogen de „gor del-horloges" dan misschien voor een korten tijd in de mode komen, zij zullen toch niet gemakkelijk het oudere type verdringen. EEN VREEMDE GESCHIEDENIS. De relaties van Hartung met Doorn. EEN OPLICHTER MET EEN GESCHIEDENIS. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Crt-: Karl Hartung, de jonge man, die dezer da gen te Berlijn werd gearresteerd op verzoek van het parket te Keulen, waar hij zich aan- talrijke verduisteringen heeft schuldig ge maakt, beweert thans een onwettige zoon van den ex-keizer te zijn. Hartung heeft een kruidenier, Schlehek, uit Keulen-Kalk geheel geruïneerd. Hij had de zen een brief getoond van prinses Hermine, de echtgenoote van den ex-keizer. De brief die met de woorden „Mijn lieve jongen" be gon en waarin hem een bedrag van 30.000 mark werd beloofd om hem aan een bestaan, te helpen en onderteekend was „Je moeder Hermine", is natuurlijk vervalscht. De krui denier offerde aan Hartung al zijn spaar penningen, in de hoop door dezen vroeg of laat een goede betrekking in dienst van de familie Hohenzollern te verkrijgen. Schlehek gaf Hartung zelfs 100 mark om naar Doorn te reizen. Na eenigen tijd moest Schlehek een aantal wissels van Hartung honoreeren. Ten slotte vond hij de zaak toch wel wat vreemd en schreef naar Doorn. Men antwoordde hem dat Hartung herhaaldelijk belangrijke bedragen had ontvangen, maar dat thans van verdere ondersteuning geen sprake kon zijn. Men gaf hem in den brief den raad het parket te waarschuwen. Kort daarop ver scheen Hartung echter weder bij Schlehek en slaagde er opnieuw in hem geheel te over tuigen van zijn onschuld. Ook nam hij een typiste in dienst, aan wie hij zijn memoires dicteerde. Hij bood het manuscript aan een Berlijnsche uitgeversonderneming te koop aan, echter zonder succes. Schlehek had het manuscript als pand voor zijn vorderingen gekregen. Van een anderen koopman te Keu len had Hartung intusschen nog een paar duizend losgekregen. Dit geld zou worden te rug betaald zoodra Hartung het boek zou hebben verkocht. Van baron Solemacher, die de zaakgelastigde van de tegenwoordige me vrouw Zoebkof was, leende hij ook twintig mark. Solemacher verklaarde, dat Hartung een goeden indruk op hem had gemaakt. Hartung heeft overigens aan een bekend advocaat te Keulen een aantal brieven ge toond. die voor een deel afkomstig waren uit Doorn, voor een deel van den beheerder van het vermogen van de Hohenzollerns. De ad vocaat verzekerde later, dat de echtheid van deze brieven boven eiken twijfel verheven was. Uit deze brieven bleek ook inderdaad dat Hartung geruimen tijd uit Doorn be langrijke ondersteuning had ontvangen en dat de ex-keizer hem zeer goed gezind was. HAARLEMMERMEER DE GYMNASTIEKVEREENIGING JUBILEERT. In hotel „de Beurs" te Hoofddorp heeft het bestuur der gymnasüekvereemgmg „Hoofddorp" een uitvoering gegeven, waarbij het 25-jarig bestaan van deze vereeniging werd herdacht. Nadat de turners en turnsters hun op- marsch hadden gemaakt, opende de heer Nanninga als voorzitter met een kort woord de bijeenkomst, waarna de burgemeester mr. Slob, tevens eerelid der vereeniging, een toe spraak hield om deze belangrijke gebeurte nis met enkele historische bijzonderheden toe te lichten. De vereeniging werd opgericht in Maart 1904 op initiatief van kapitein J. T. Schmöle, die destijds als bevelvoerend officier in Hoofddorp vertoefde in verband met den bouw van de militaire fortificatiën. Mfet veel energie werd de zaak aangepakt, zoodat in April d.a.v. de oefeningen al wer den begonnen met 35 werkende leden, 50 jon gens en 20 meisjes. Het tienjarig bestaan werd in 1914 her dacht met medewerking van het gewestelijk bestuur van het Nederlandsch gymnastiek- verbond, dat op het gemeentelijk sportter rein een schitterend geslaagde uitvoering heeft gehouden, waaraan werd deelgenomen door ongeveer 1000 turners en turnsters met meer dan 40 vaandels. Daarna heeft het bestuur moeilijke jaren doorgemaakt, omdat er gebrek was aan een geschikt lokaal, flinke toestellen en goede in structeurs. De wederopbloei is gekomen in 1923, toen van gemeentewege een nieuw gebouw is ge sticht voor het openbaar onder wijs en tegelijk een turnlokaal werd ingericht, geheel naar de eischen van onzen tijd, met 8 Zweedsche wandrekken, 12 klimpalen, 6 klimt ouwen, 4 rekken, 4 stel ringen, 4 bruggen, 2 paarden. 2 bokken, 3 ladders, 1 zweefmolen, 100 knotsen en halters, een tremplin enz. Op 19 April 1924 werd het twintigjarig bestaan gevierd en het eerelidmaatschap aangeboden aan de heeren Schmöle en A. H. v. d. Lint, die ook in de eerste jaren als in structeur was opgetreden. Ter herinnering aan de blijde gebeur tenis van deze herdenking werd aan de ver eeniging een mooi vaandel aangeboden, het welk door spreker aan wethouder Knaap werd overgegeven, die èn als voorzitter èn als wethouder zich zeer verdienstelijk heeft ge maakt voor de ontwikkeling van de turnsport en nu werd verzocht het vaandel ter beschik king van de vereeniging te stellen. Het rijke programma werd daarna vlot af gewerkt; vooral het poppenstel en de knots oefeningen der dames was een pikante af wisseling. Aan het eind van de uitvoering spraken nog de heeren Eveleens. voorzitter van de turnvereeniging „Olympia" te Aals meer en kolonel Schmöle uit Heemstede een hartelijk woord van gelukwensch. BLOEMENDAAL. VERGOEDINGEN VOLGENS ART. 101 DER L. O.-WET. B. en W. stellen den Raad voor, alsnog een vergoeding aan het R.K. Parochiaal Kerkbestuur te Overveen voor pensioensbij dragen voor vakonderwijzers aan de R.K. Jongensschool aldaar, te verleenen van f 37.20 over het jaar 1925; eveneens voor pensioens bijdragen aan de R.K. Meisjesschool over de jaren 1923, 1924 en 1925, een verhooging der vergoeding met onderscheidenlijk f 115.73; f 150.86 en f 167.40 en aan het bestuur van het R.K. Kerkbestuur van het St. Jozefs- gesticht- te Bloemendaal voor pensioens bijdrage over 1925 voor vakonderwijzers aan de onder gelijk bestuur staande St. Theresia- school een verhoging met f 93 der reeds ge geven vergoeding. BILLY BOE „Waarheen zal onze tocht ons voeren?" Vroeg Billy, toen hij den tuin verliet, „Willen we maar gaan wandelen, Red neb," „Neen, zei Redneb, „dat doen we niet. Wij nemen een aardig beestje, Mijn beste Billy Boe. Wat zou je denken. Jerry, Van een jongen kangoeroe?" HUUR GEMEENTEWONINGEN. B. en W. stellen den Raad voor, de huur vast te stellen voor gemeentewoningen of door het gemeentebestuur ter bewoning aan gewezen woningen. De voorgestelde bedra gen varieeren tusschen f 260 en f 750. Verder stellen B. en W. voor, de huur der dienstwoningen van den conciërgewo ning openbare school U.L.O., den opzichter doodgraver, den politie-agent te Vogelenzang den gemeentebode en den directeur der ge meentebedrijven vast te stellen op 10 pet. van het salaris dier ambtenaren. St. JOZEFGESTICHT. B. en W. van Bloemendaal stellen den Raad dier gemeente voor, te voldoen aan het verzoek van het bestuur van het R.K. St. Jozefgesticht te Bloemendaal, de noodige medewerking te verleenen tot het bekomen van gelden voor de aanschaffing van school- meubelen, leer- en hulpmiddelen voor de onder gelijk bestuur staande Sc. Theresia- school te BloemendaaL VERKOOP GROND. B. en W. van Bloemendaal stellen den Raad voor aan J. G. Verbeek te verkoopen het op den hoek van Bloemendaalscheweg en Kerkplein gelegen terrein, groot 140 M2. voor f 4000. VOOR DE KINDEREN „Ja, een kangoeroe zal me lijken. Daar ik zoo'n beest wel aardig vind. Ik zal d'amulet maar wrijven, *t Beest loopt harder dan 'n hazewind." En nauw'lijks had hij uitgesproken. Of de kangoeroe stond gereed, ..Vooruit op het dier gesprongen, Naar aardige plekjes die ik weet!" Indrapoera p. 13 April Suez, Java naar Rotterdam. Jagersfontein 12 April te Port Said, Am sterdam n aarOost-Af rika. Johan de Witt p. 12 April Ouessant, Am sterdam n. Batavia. Klipfontein 13 April van Amsterdam n. Rotterdam. Kertosono p. 13 April Point de Galle, Rot terdam n. Java. Lochmonar 12 April van Portland (O.)' Pacifickust n. Rotterdam. Madloen p. 13 April Flnisterre, Java n. Rotterdam. Nieuwkerk 12 April van Zanzibar, Betra n. Rotterdam. Noorderdijk 11 April te Colon, Antwerpen n. de Pacifickust, Prins der Nederlanden 12 April van Singa pore n. Soerabaja. Rotti 13 April van Amsterdam naar Batavia. Rijperkerk 12 April te Kaapstad, Beira n. Rotterdam. Salabangka 14 April v.m. te IJmuiden ver wacht. Batavia n. Amsterdam. Salawati 12 April van Singapore n. New York. Springfontein 12 April van KHIndini, Beira n. Rotterdam. Tasman 11 April van Batavia naar Singa pore. Tjikarang 11 April van Hongkong naar Amoy. Tosari 13 April n.m. van Rotterdam naar Hamburg. Tjerimai 13 April van Colombo, Rotterdam n. Java. Alcyone 11 April van Buenos-Ayres naar Rotterdam. Alaabi 11 April van Bahia, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alcor 12 April te Lissabon, Rotterdam n. Buenos Ayres. Alderamin 12 April van Sabang, Japan n. Rotterdam. Alkaid 12 April te Dualia verw., W.-Afrika n. Amsterdam. BiUiton 12 April te Marseille, Beira naar Rotterdam. Buitenzorg vertr. 13 April n.m. van Londen Batavia n. Rotterdam. Ceres 12 April van Hamburg naar Am sterdam. Eemstroom 13 April te Saltpoint verw., Am sterdam n. W.-Afrika. Glamorganshire 12 April van Londen, An-t werpen n. de Pacifickust. Heemskerk 12 April te Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Hoogkerk 11 April van Kurrachee naar Rotterdam. Jason 12 April 18 u. 30 m. van Horsens n. Amsterdam. Jacatra 12 April te Calcutta van Batavia. Kilstroom 10 April van Monrovia naar Freetown. Kieldrecht p. 12 April Dungeness, Rotter dam n. Calcutta. Kedoe p. 12 April 19 u. Dover, Rotterdam n. Batavia. Madioen p. 12 April Kaap Carvoeiro, Ba tavia n. Rotterdam. Manipi 12 April van Suez, Rotterdam n. Batavia. Medan p. 12 April 23 u. Finlsterre, Rot terdam n. Batavia. Nieuw Amsterdam 13 April van New York n. Rotterdam. Nebraska 9 April te Vancouver van Rot terdam. Patria 12 April 13 u. van Marseille, Rotter dam n. Batavia. Prins dei Nederlander 13 April te Batavia n. Amsterdam. Phrontis p. 13 April Perim, Batavia naar Amsterdam. P. C. Hooft 12 April van Gennua, Batavia n. Amsterdam. Reynst 13 April van Suez, Amsterdam n. Batavia. Reijnland 12 April te Bahia, Amsterdam n. Buenos Ayres. Sumatra 12 April te L. Marques van Port Natal. Scheldestroom 13 April te Accra verw,, Amsterdam n. W.-Afrika. Salabangka p. 12 April Ouessant, Batavia n. Rotterdam. Texel p. 12 April Gibraltar, Rotterdam n. Kurrachee. Veendam 12 April van Halifax, Rotterdam n. New York. Vulcanus 8 April van Merovia n. Grand Bassan. Zaanland 13 April te Hamburg van Am sterdam. Alcor 13 April van Lissabon, Rotterdam n. Santa Fé. Algorab 13 April n.m. van Rotterdam n. Buenos Ayres. Aldabi 11 April van Bahia, Buenos Ayres n. Rotterdam. Buitenzorg 13 April van Londen, 14 April 2 u. van Java te Rotterdam verwacht. Bacchus 12 April te New York van West- Indië. Boschdijk p. 13 April Azoren, Java naar New York. Bovenkerk 13 April 16 u. van Suez, Rot terdam n. Calcutta. Bodegraven p. 12 April Dungeness, Am sterdam n. Curaqao. Delfland 12 April van Hamburg naar Am sterdam. Drechtdyk 13 April van Liverpool, Pacific kust n. Rotterdam. DINSDAG 16 APRIL. HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.00 Kookpraatje. 2.45 Gram mofoonplaten. 3.00 Knipcursus. 4.00 Micro foon-debutanten, Jacq. v. Susante (piano), E. C. Urlus (zang), 5,30 Concert door het Om roeporkest. Solist; Joh. Brands (zang), 7.15 Engelsche les. 8.01 Aansl. van de Sociëteit „Harmonie" te Rotterdam. Uitzending van „De Eerste Walpurglsnacht", Ballade van J. W. von Goethe, voor Solostemmen, koor en orkest. Muziek van F. Mendelssohn—Barthol- dy, Solisten: Jo Immink, Louis van Tulder, Th. van Duuren. Het Gemengd Koor, Rotter dam en Het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Di rigent: Georg Rijken. 8.35 Boekenhalfuurtje. 9.05 Vervolg uitzending Rotterdam. „De Bar bier van Bagdad", kom. Op. in 2 bedr. van Peter Cornelius. Solisten: Th. van Duuren, Theo de Vries. Sophie Both-Haas, Jo Immink, Hendr. C. v. Oort „Gemengd Koor" en het Utr. Sted. Orkest. Na afloop: Persberichten en dansmuziek door het AVRO-Dansorkest. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 DL 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 1.15 Gramo foonmuziek. 2.00 Kniples. 5.30 Gramofoonmu- ziek. 6.30 Gramofoonmuzlek. 7.00 Cursus kerk latijn. 7.35 Cursus kerklatijn. 8.00 NCRV. Uitz, u. h. Concertgebouw te Amsterdam. Uit Von- del's „Gysbrecht van Aemstel" en declamatie. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Kookpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 21.20 Solistenconcert (so praan. banton, viool). 1.20 Orkestconcert. 3.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Voorle zing van gedichten. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Muziek. 7.05 Werken van Handel voor cla- vecimbel. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Tuin- praatje. 8.05 Kamermuziek voor strijkkwartet. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Actueele causerie. 10.05 Nieuwsber. 10.10 Uurtje van De Courville Padbury's band. 11.10 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1744 RL 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.50 „Lucia di Lammer- moor", opera van Donizetti. Orkest, koor, so listen. LANGENBERG, 462 RL 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Kamermuziek. Kunkel-kwar- tet. 7.30 Concert. Klein Werag-orkest. In de pauze liedjes bij de luit. 10.00 Sluiten. ZEESEN 1649 RI. 9.35 Lezingen. 4.20 Orkest-concert. 5.20 Lezingen. 8.20 Orkestconcert. Eugen Transky (tenor). Daarna Persberichten. 10.05 Proef- beelduitzending. HAMBURG, 395 RI. 4.20 Noorsche gedichten-voorlezing. 5.35 Dansmuziek. 7.20 Concert. Philharmonisch orkest. Caw-koor en solisten. 9.35 „Die Uber- lagerungsche", hoorspel van Mendelssohn. 9.50 Dansmuziek. BRUSSEL, 511,9 M. 5.20 Kamermuziek door een trio. 6 50 Gra mofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.35 Dans muziek. Welke verrassingen bereid Billy ons voor?

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11