ORTCX De Nieuwe Flower's Serie BUÏTENLANDSCH OVERZICHT DOCH PILSOEDSKI HOUDT WOORD OOK DE MINISTER VAN FINANCIëN. GEMENGD NIEUWS BURGERLIJKE STAND dienst Jbereid K.FRED.MEIJER 155 Gr. Houtstraat 155 HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 15 APRIL 1929 't Kabinet-Bartel afgetreden. Welke koers slaat men in? T BELANGRIJKSTE NIEUWS WARSCHAU, 14 April (V.D.) Zondagmid dag heeft minister-president Bartel kennis genomen van de door dr. Switalski samenge stelde lijst van ministers voor het nieuwe Poolsche kabinet. Het benoemings-decreet is daarop door den staats-president ondertee kend. Het nieuwe kabinet is als volgt samenge steld: Minister-president: dr. Kasimir Switalski. Minister van Buitenlandsche Zaken: August Zaïeski. Oorlog: Maarschalk Joseph Pilsoedski. Handel: Dr. E. Kwiatkowski. Justitie: Stanislaus Car. Landbouw: K. Niezabytowski. Verkeer: A. Kuehn. Eeredienst: Czerwinski (tot nu toe onder minister van Eeredienst). Arbeid: Overste Pryster (tot nu toe kabi net-chef van maarschalk Pilsoedski). Posterijen: Overste Boerner (directeur der staatspetroleum-ondernemingen „Polrrün"). Landbouw-hervormingenDr. W. Stanie- wicz. Publieke werken: Moraczewski. De leiding van het ministerie van Finan ciën zal voorloopig in handen komen van overste Matuszewski, thans gezant te Boe dapest en daarvoor gedurende vele jaren chef van den inlichtingendienst van den Gen. Staf. Zooals uit bovenstaand lijstje blijkt, blijven de meeste ministers van het aftredende ka binet op him post. Verandering vindt alleen plaats in de leiding van het kabinet en in de bezetting van de ministeries van Eeredienst, Arbeid, Posterijen en Financiën. Het aftre den van het kabinet-Bartel werd in den nacht van Zaterdag op Zondag officieel be kend gemaakt. Onze lezers herinneren zich ongetwijfeld, dat wij eenige dagen geleden een bespre king wijdden aan den fameuzen brief van Pilsoedski, waarin hij op de bekende wijze te velde trok tegen den Landdag en de leden daarvan uitmaakte voor alles wat leelijk is. Tevens deelde hij mede dat hij in zooverre van zij ij ziekte hersteld was, dat hij spoedig weder het roer in handen zou kunnen ne men. Inderdaad. Pilsoedski heeft woord ge houden. Nauwelijks zijn twee weken verstre ken of het kabinet Bartel is gemetamorpho- seerd in een regeering Pilsoedski. Verwondering baart het, dat de minister van financiën die door den landdag werd aangevallen en door Pilsoedski ten warmste werd verdedigd, is afgetreden. Wat steekt hier achter? Laat Pilsoedski hem in den steek? Of vind hij het beter dat de ex-mi nister, die voor het Staatsgerechtshof moet verschijnen, niet als minister, doch als parti- •:.culier deze vernedering ondergaat? Een ver sie#;,?. Of vindt hij het beter dat de ex-mi- - „Die had u zich niet moéten, laten welge- Valieh!" De afwikkeling van deze zaak is inmiddels Interessant geworden. Met spanning mag men vólgende berichten tegemoet zien. F. A. De strijd in Mexico loopt ten einde. Uit Mexico-City wordt gemeld, dat een uit honderd man bestaande afdeeling cavalerie der regeeringstroepen nabij Naco, op den weg naar Nogales, een afdeeling opstande lingen heeft aangevallen. Laatstgenoemden verloren 22 dooden en 38 gevangenen. De strijd in Mexico begint meer en meer het karakter van een guerilla -aan te nemen. De rebellen-generaal Manzo, die den op stand aan de westkust van Mexico heeft geleid schijnt van zijn commando ontheven te zijn, omdat hij er niet in geslaagd is Ma- zatlan te veroveren. Hij is met zijn staf van vijftien officieren over de Amerikaansche grens gekomen, waar zij door de immigratie beambten werden aangehouden. Tegen valsche-munterij Op de conferentie tot bestrijding der val- sche munterij heeft de heer Sirks, de hoofd commissaris van politie te Rotterdam, een warm pleidooi gehouden voor de stichting van een internationaal inlichtingenbureau onder de auspiciën van den Bond, als een centraal orgaan voor de nationale politie diensten. Het voorstel werd echter niet in de conventie opgenomen, omdat men den tijd daarvoor nog niet rijp acht. Niettemin ver- eenigde de conferentie zich met een motie, waarin de wenschelijkheid wordt uitgedrukt dat in afwachting van de stichting het cen traal bureau van de internationale commis sie voor crimineele politie, dat door den heer Sirks wordt vertegenwoordigd, zijn activiteit zal voortzetten. Filmstrijd. WASHINGTON, 13 April (Reuter). liet departement van buitenlandsche zaken heeft stappen gedaan in verschillende Euro- peesche landen, o.a. Frankrijk, Tsjeeho-Slo- wakije, Italië, Hongarije en Spanje, inzake het systeem der quota voor Amerikaansche films. Men meent te weten, dat de Vereenig- de Staten op geenerlei wijze het recht van eenig land in twijfel trekken om maatrege len te treffen tot bescherming der nationale tradities zijner inwoners, maar toch wordt erop gewezen dat Amerika geen enkelen der- gelijken beperkenden maatregel heeft geno men. Het mysterie in Scotland Yard. Het staat thans volgens de Telegraaf vast, dat het onderzoek naar het jongste schan daal bij Scotland Yard de gedragingen van twee ambtenaren betreft. Eenigen tijd gele den kwam men namelijk te weten, dat eenige geheime stukken van het ministerie van Oorlog verdwenen waren en dat deze in het bezit waren gekomen van een vreemde mo gendheid. Dit feit werd aan Scotland Yard medegedeeld, maar er werden steeds meer documenten vermist. Eenige dagen geleden echter kreeg men informaties, die plotseling een wending aan de zaak gaven en de hoofd commissaris nam onmiddellijk de leiding van het onderzoek in handen, hetgeen leidde tot de schorsing van de twee ambtenaren van Scotland Yard. Welke stappen verder zullen worden gedaan is nog niet vastgesteld. De Spaansche studenten blijven opstandig. Uit Madrid meldt het „Journal", dat in vele Spaansche steden nieuwe studenten-onlusten hebben plaats gehad. TeSaragossa en Grana da werden rumoerige demonstraties gehou den. Te Barcelona zijn demonstraties aan de orde van den dag. Bij het hoofdbestuur der studenten-organisaties zijn stukken in beslag genomen, die als communisten worden aangeduid en in verband hiermede zijn twee studenten on de medicijnen en een professor gearresteerd. De regeering heeft maatregelen getroffen opdat de demonstra tie ten gunste van de regeering op 14 April, a.s. een gunstig verloop zal hebben en niet door tegendeinonstraties zal worden verstoord. Gedurende de vertooning van een film in het 'Concertgebouw te Madrid kwam het t-ot handtastelijkheden tusschen betoogers en politie-agenten. De strijd werd op straat voortgezet, waarbij aan weerszijden ver scheidene personen werden gewond. Drie studenten zijn gevangen genomen. (Tel.) EEN KEIZERIN DIE BEDELDE. In de straten van de voorsteden van Peking was sinds eenigen tijd een zeven en tach tigjarige vrouw te vinden, die van aalmoezen der voorbijgangers leefde en een tragischen levensloop heeft. Door een toeval werd ont dekt, dat zij de weduwe van den eens mach tigen Chineeschen keizer Hien Feng was. Ze heeft haar gemaal en een aantal revoluties en omwentelingen van allerlei soort over leefd en ze werd in hoogen ouderdom ge dwongen; door bedelen in haar karige be hoeften te voorzien, daar zij voor de plun derende benden van Generaal Feng, moest vluchten en het kleine oord moest ver laten, waar zij nog een klein huisje bezat. Haar gemaa\ die op 25 Februari 1850, keizer Taofeng opvolgde, heette eigenlijk Tschoe. Als keizer noemde hij zich Hien Feng (over vloed van zegen). In wezen was hij noch voor zich zelf, noch voor zijn jonge vrouw een overvloed van zegen, want hij moest zelf de ernstige Taipingrevolutie meemaken en het benoemen van een tegenkeizer in den persoon van Hoeng Sioet Sioen beleven. Bovendien was hij gedwongen met Enge land en Frankrijk een in zijn gevolgen zeer nadeeligon oorlog te voeren. Hien Feng stierf den 24en Augustus 1861 en liet naast vele andere vrouwen ook de jongste en schoonste de lievelingsvrouw van den vorst Wan An achter. Ze was in de dagen, dat haar keizerlijke gemaal stierf, nauwelijks 16 jaar, want de keizer had haar eerst drie jaar voor zijn dood .gehuwd. Toen de zoon van Hien Feng, Kit Sian, aan de regeering kwam was hij nog onmondig en zijn oom, Prins Kong, leidde het regent schap. De weduwe van den overleden keizer bleef vorstelijke eer ten deel vallen. Eerst toen, 13 Januari 1875 haar zoon Kit Sian, die als keizer Toeng Tschi werd ge noemd, stierf in den ouderdom van twintig jaar-, werd zij vergeten. Toch leefde ze in gunstige omstandigheden. Ook bij den val van de dynastie werd zij niet van haar be zittingen beroofd. Deze verloor ze eigenlijk eerst in het jaar 1924. Evenzeer romantisch als het verloop van haar ondergang waren de jongste gebeur tenissen, waardoor de bedelares weer tot een vrouw werd met een aanzienlijk vermogen, die tot haar dood een onbezorgd leven kan voeren. Toen zij, kort geleden, uit haar nog over gebleven bezit bij een handelaar eenige por seleinen kopjes wilde verkoopen, was juist een Amerikaan in den winkel, een groote kenner van de oud-Chineesche kunst, die de kopjes onderzocht. Tot zijn verbazing ont dekte" hij, dat het hier betrof oer-oude, tegenwoordig bijna onvindbare voortbreng selen van Chineesche porseleinkunst. Hij knoopte een gesprek aan, daar hij vloeiend Chineesch sprak en hij vernam van haar, dat zij nog meer van dergelijke koppen in haar bezit had en reeds sinds zeventig jaar daaruit dagelijks thee dronk. Haar ge maal, keizer Hien Feng, had uit deze kop pen thee gedronken. Eerst geloofde de Amerikaan, dat hij met een krankzinnige te doen had, doch toen de handelaar beves tigde, dat ze inderdaad de weduwe was van den bijna zeventig jaar geleden overleden keizer, vergezelde de Amerikaan de oude vrouw naar haar armoedig verblijf en hier kocht hij niet alleen haar schatten voor 25000 dollars, doch zorgde er ook voor, dat het geld goed werd besteed en voor haar een huis werd gekocht, waarin zij tot het einde van haar levensdagen kan wonen. Gevangene over de grens gevlucht De familie zorgde voor een auto D. uit Brunssum zat in de strafgevangenis te Aken reeds geruimen tijd in voorloopige hechtenis. Teineinde een ontvluchtingspo ging te wagen, protesteerde D. tegen den langen duur daarvan. In verband met deze klacht werd hij Donderdag naar Geilenkir- chen overgebracht. Zijn familie uit Bruns sum had gezorgd, dat te Geilenkrichen een auto aanwezig was en toen de verdachte na het verhoor door de justitie naar het station werd teruggeleid nam hij de vlucht, sprong op den gereedstaanden auto en wist naar Nederland te ontkomen, meldt de N. R. C. Dranksmokkelaar bij Goirle doodgeschoten. Hij vervoerde 7 liter alcohol In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft een kommies een Tilburgschen drank smokkelaar nabij de Belgische grens onder de gemeente Goirle met een revolverschot in het hoofd getroffen, meldt het Hbld. De man, die zeven liters 100 pet. alcohol ver voerde, was onmiddellijk dood. Het lijk is overgebracht naar het gesticht van de paters op Nieuw Kerk. DE KAMERCANDIDATEN Der Vrijz. Dein. Partij. De candidatenlijst voor de kieskringen Am sterdam. Haarlem, Den Helder en Utrecht van de Vrijzinnig Democratische partij is vastgesteld als volgt: mr. H. P. Marchani, mr. P. J. Oudt, mevrouw mr- B. Bakker Nort, Th. M. Ketelaar. F. E. H. Ebels, mr. A, M. Joekes, mevrouw H. W. B. van Itallie Van Embrien, Klaas de Vries. C. Wijdenes Spaans, dr. S. Elzinga te Haarlem, W. K. D. Lustig, di-. R. van Raaite. M. M. Cohen, P. van Meyer, J. van den Brink, K. Steyn te Beverwijk, mevrouw L. H. DrosteWilmans, G. W. Comello. J. Best Nz. en mr. Ada Goud- smit. Der R.K. Volkspartij. Vanwege het bureau der R.K. Volkspartij wordt bericht dat alle afdeelingen met alge- meene stemmen hebben uitgesproken, dat het aftredende Kamerlid mr. P. M. Arts bij de Kamerverkiezingen in alle rijkskieskrin gen als no. 1 op de lijsten dient te worden geplaatst. De voorloopige groslijst voor de rijkskies kringen Amsterdam. Rotterdam, Dordrecht, Den Haag, Leiden Haarlem en Den Helder is in alphabetische volgorde als volgt vastge steld: W. Th. Aalders, P. M. Beyerbergen van Henegouwen, G. J. Bouman, Felix Donders, J. Evking (lid van den gemeenteraad van Beverwijk), P. J. Goes, Jos. Hendrickx, R. Hom, Van 't Hooft, J. Houtsma, M. J. G. Kuypers, mevr. E. M. H. Robert de Wolff, J. P. Schaar, W. C. Setteur. Th. Thoolen, J. A. I. van Winsen (Haarlem) en J. Zwaga. JUBILEERENDE POST- ORGANISATIE. DE C B. P. T. T. VIERT FEEST. De afdeeling Haarlem van den Centralen Eond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel bestaat 10 jaar en dat feit is Zaterdagavond gevierd met een feestavond in de tuinzaal van het Gemeentelijk Con certgebouw. Daar kon de heer P. M. Tichelaar als afdelingsvoorzitter velen verwelkomen, van wie hij in het bijzonder noemde den tweeden Bondsvoorzitter, den heer H. Freen, de afgevaardigden van de afdeelingen Heem stede, Aalsmeer on Kennemerland, waarvan de laatste zoo'n groot aandeel zou hebben in wat op dezen avond geboden werd. De heer P. de Vos, iemand uit het eigen bedrijf, verwelkomde hij als conferencier. Heugelijk noemde de heer Tichelaar den groei van de afdeeling. De voorzitter van de regelingscommissie, de heer P. J. Kluit, sprak enkele woorden ter opening, waarin hij herdacht de makkers, die dit jubileum niet meer beleven mogen. De voorzitter bood hij onder couvert een som aan, die deze moge storten in het te vormen ondersteuningsfonds van den bond. De heer H. Freen heeft gesproken namens het Hoofdbestuur. Hij teekende de pubilares- se als de „goede oude actieve afdeeling Haarlem, waaruit zijn voortgekomen actieve strijders voor de organisatie". Met haar heeft het Hoofdbestuur steeds de beste relaties onderhouden. Weemoedig is het oogenblik, waarin zijn gedachten uitgaan naar de makkers Termaat en Noteboom, die er niet meèr zijn, maar met vreugde begroet spreker hier veteranen als de heeren Spier, een van de oudsten, de penningmeester der afdeeling. v. d. Mije, oud-voorzitter Verstege en Kluit, die onder moeilijke omstandigheden de af deeling op de beste wijze hebben gediend. Nu de heer Tichelaar de leiding weer op zich heeft willen nemen kan het niet anders, of de afdeeling moet vooruitgaan. Het was altijd zoo gemakkelijk niet. Na de fusie van twee bestaande Bonden op 10 Februari 1919 was de organisatie van 8500 leden in staat de stormen te trotseeren. die over haar woeien. To chin 1924 de regeering dreigde met een loonsverlaging was het do kracht der organisatie, welke deze terug bracht tot 10 jet. En ook nu weer heeft de regeering moeten zwichten, nu de ioonen van het laagste personeel tenminste weer op de hoogte van 1920 zijn. De heer Freen schetste het retireeren van de regeering terzake van de bedrijfsreorganisatie. voorts de uitsluiting uit het Gereorganiseerd Overleg. Met cijfers betreffende den levensstandaard van vroeger en nu toonde spreker aan. dat er evolutie is, al lijkt er stilstand te zijn. De heer Freen sloot met den wensch. dat eens bereikt zal worden „de dag, dat arbeid welvaart is". De heer Meerman voerde het woord voor de afdeeling „Kennemerland" en gaf den verzekering van solidariteit. Hij bood bloe men aan Het officieele gedeelte, hiermee ten einde, werd gevolgd door een feestprogramma. „De Aardschok", een tooneelstukje, dat door leden van de Tooneelctub der afdeeling „Kenne merland vlot. los. amusant en dus met zeer veel succes gespeeld werd, was er de ouver ture van. Leuk was het „Entree-lied" van het caba retensemble „Mascotte" en charmant het duo Jopie Keizer en Joop Wikke, dat met het zingen van een gedeelte uit de opera Faust en met de wals ..Blushing Rose.s" zeer veel succes had. Piet de Vos de conférentier was heel goed in zijn levensliedjes en Jopie Keizer gaf ook in het solistisch genre veel te ge nieten. Met een fantasiespel in één bedrijf „Droom-idylle" door „„Mascotte", keurig uit gevoerd werd het programma besloten. Onder ieders instemming ontvingen zij, die het uit gevoerd hadden bloomen. Een gezellig bal onder leiding van den heer De Vos sloot den avond. HAARLEMMERMEER. Bevallen: H. van StaverenBaars, zoon: S. DikkeboomKuiken, dochter; G. de Heer Langerak, dochter; G. v. d. KlauwValentijn, zoon; W. SpreeuwStroomer, dochter: G. N. KoningenImmink, zoon; J. C. KnolSchip per. zoon: L. G. Troost—Gijsbers. dochter: J. M. E. Schouten—Keilerhuis, zoon; M. Rip— yan de Wetering, zoon. Ondertrouwd: C. P. Kroezen en A. M. Wil- lemsen; A. Monster en H. de Vries; G. Ver hoeven en C. K. van den Ochtend; J. Mille- naar en B. J. den Daas; H. Glas en J. Jansen. Gehuwd: A. B. Moleman en D. t. van LimpL; A. van Groenigen en M. van Es; G. J. J. Pon jé en C. v. d. Heuvel; P. v. Nieuwkoop en T. Eveleens; W. den Hertog en C. van Arendonk. Overleden; Hermann Venbert, 70 j„ wedr. van J. Breek; Cornells Oostwonder, 72 jaar, weder, van N. Rip; Willem Plaisler, 53 j., wedr. van C. Schijf; Antonie Imans, 52 j., geh. met M. van Buur en. VELSEN Geboorten; N. KoppenSint d. J. M. van GelderCornelisse d. M. H, A. Gonkel—Du- vekot z. H. J. Duin—Oudendijk d A. Vlieland- Ouwehand d. J. M. Wiersma—Zeilemaker d. J. Oudendijk—Baltes z. J. v. d. End—Visser d. Overleden: Joh. Marg. Schoorl, 12 j„ doch ter van G. S. Schoorl. Ondertrouwden: P. J. Sneekes en J,.Boeren; J. F. van Winsen en M. C. Tromp; H. Hane- kroot en E. Wensink; L. H. Bink en A. v. d. Velde; J. G. Heeremans en H. M. Molenaar; A. Th. Kreuger en J. Veenis; J. A. Melis en R.. B. Kup; W. Korving en J. M. Punt. Gehuwden: J. C. van Oevelen en M. van Tiggelen; J. H. Scheenaard en M. H. W. Franssen; J. Dekker en D. Berends; K, S. Eisma en W. G. Falman; J. S. v.'d. Boogaard en J. A. Jansen; J. Visser en A. A. Nat. BLOEMENDAAL. Bevallen-. M. M. E. J. HeemskerkSchouten d. Ondertrouwd: J. Th. van Galen en P. Hoef. geest; J. E. M. Freijser en A. M. Dijkmans; A. J. Jansen en A. J. M. van Kempen. Getrouwd: C. B. Sassen en B. G. de Winter. Overleden: J. R. Franse, 82 j.. overleden te Noordwljkerhout; A. A. Th. Watson, 79 jaar; J. Huender. 27 j„ wonende te Apeldoorn; J. H. Brus, 20 j.. overleden te Haarlem; C. J. Beliën, 8 jaar, overleden te Haarlem. Uil :j P is. h i y i i >-:.i 111 '5' J iat !f~t® -ï 4% 1(( WeÜner Tafelzilver houdt ge lijken tred pier <ie ontwikkeling van clen smaak. -De sierlijk te- werkte, modellen verheugen ach tltóns in de algeineene jbèlang- slèllttig en zijn door hun onover troffen duurzaamheid tocjangen dienstbereid, x.f/ ■-.--TvT VRAGEN UITSUIITEND DAME5VERBAND ORVELTE TEXTIEL INDUSTRIE HEERENGRACHT 93 AMSTERDAM TANDHEELKUNDIGE PRAKTIJK gevestigd sedert 1921 Soliedst en betrouwbaarst adres voor KUNSTTANDEN per tand 2-50 Betere soort 3-50 Geheele gebitten 50- Betere soort 70. Pfjnlooze behandeling Inbegrepen Schriftelijke garantie Gerenommeerde praktijk voor Stifttanden, Goudkronen enz. Spreekuren dagelijks van 1012 en 2—6 uur AVONDSPREEKUUR lederen avond van 79 uur. 2S Volledige uitgaaf, 8 deelen, 1300 bladzijden druk» met een groot aantal illustratie» De cursus voor de toepassing der Geheime Wetenschappen in het dagelijksche leven Het standaardwerk voor de beoefening van het occultisme. Hebt gij er wel eens over nagedacht, waardoor sommige menschen in al hunne onder nemingen slagen; waardoor zij rijkdom, macht en invloed ver werven zonder dat zij zich blijkbaar bijzonder behoeven in te spannen? Kent gij dc oor zaak hiervan? Weet gij, dat er in uwen geest een groote, sterke kracht ligt besloten welke gij slechts vrij spel be-' hoeft te geven, om ook alles te verkrijgen wat in het leven wenschenswaard is? Is het u iets waard tc weten hoe ge onmerkbaar invloed over an deren kunt krijgen, om zoo achting, liefde, vriendschap en bewondering te verwerven? Hebt gij behoefte aan meer zelfvertrouwen, wilskracht of .moed en wcnscht gij het suc ces. dat het gevolg is van deze eigenschappen? Wenscht gij een macht in het leven te worden, zoodat gij anderen even goed kunt helpen als u zei ven? Wilt gij anderen kunnen genezen van ziekten en kwalen? Wilt gij doordringen in de ziel van lien met wie gij omgaat en wilt ge hunne gevoelens en voornemens ten uwen opzichte leeren kennen? Wilt gij geluk kig worden en geluk om u heen verspreiden? Dit alles is mogelijk door dc kennis der geheime wetenschappen. die de in deze boeken beschreven wetenschappen in elk opzicht verbetering van zijn maatschappelijke positie te wachten. Een ieder toepassing brengt, staat in Deze cursus die door een ieder, zoowel MAN als VROUW gevolgd kan worden, omvat de volgende 8 deelen; 1. Persoonlijk MagAetisme. 2. Hypnotisme. 3. Heilmagnetisme. 4. Suggestie. 5. Telepathie. 6. Verborgen Krachten. 7. Gedachtekracht. 8. Somnambulisme en Mediumschap. VOLLEDIGE UITGAAF, 8 deelen in 8 PRACHTBANDEN (lila met goud) T-j r V rt 1300 bladzijden druks, met een GROOT AANTAL ILLUSTRATIES Jl 1*113 JL JLcS Betaalbaar in maande! ij ksche termijnen van f1,50 of meer, naar verkiezing J Franco levering van den geheelen cursus van 8 boeken geschiedt direct na ontvangst van onderstaand bestelbiljet door dc uitgeefster N.V. GEBR. GRAAUW'j Uitgevers-Maatschappij en Boekhandel {c Am terdam, Singel 80 Telef. 46460 Postgiro 70310 Haart. Dagbl. B E S T E L B 1 L JET De ondergeteekende verzoekt N.V. GEBR. GRAAUW's UITGEVERS-MAATSCHAPPIJ EN BOEKHANDEL te AMSTERDAM, Sing.l 80, Tel. 46160, giro 70310. franco te zenden: De Nieuwe Flower's Serie compleet in 8 deelen, geb. in 8 linnen prachtb voor den prijs van f 18.Te betalen in maandelijkiche termijnen van f Naam Woonplaats S.v.p. invullen welk bedrag per maand betaald zal worden.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15