VOETBAL. WAT Ned. Voetbalbond. VOETBALNIEUWS. DE BESLISSINGSWEDSTRIJD D, E. C-HAALEM. Voetbal in Engeland. RESERVE 2e KUSSE A. Het oude Sparta weer kampioen? De Racing door Sparta met 2—1 geslagen. Een krachttoer van Stormvogels. Excelsior moet degradatiewedstrijden spelen. H. F. C. wint den uitwedstrijd tegen V. U. C. De beslissingswed strijd D. E. C. Haarlem a.s. Zondag te Hilversum. De Uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse. Stormvogels--A. D. O. V. U. C.—H. F. C. U. V. V—Hennes Hilversum.Ajax R C. H.Sparta Tweede klasse A AIcm. VictrixH. R. C. Z. V. V.—Hollandia Derde klasse C. AssendelftE. D. W. De KennemersKinheim Derde klasse D: Schoten—E. H. S. T. H. B.—L. F. C. U.- V. S.—Alphen Vierde klasse B. SwiftHalfweg S. C. A.Zeemeeuwen Reserve eerste klasse: A. F. C. 2Stormvogels 2 Ajax 2—H. F. C. 2 Spartaan 2E. D. O. 2 Z. F. C. 2—Hilversum 2 Blauw-Wit 2—R. C. H. 2 Reserve tweede klasse A, V. V. A. 2—K. F. C. 2 A. F. c. 3—Haarlem 2 AFDEELING IT. Eerste klasse. Feij enoordExcelsior H. V. V.—V. S. V. Blauw-Wit't Gooi Tweede klasse A: B. M. T.Overmaas Tweede klasse B. MerwedeGouda S. V. V.Neptunus Reserve eerste klasse: c. V. V. 2—D. F. C. 2 D. H. O. 2Feijenoord 2 AFDFELING III Eerste klasse. Robur et VelocitasVitesse HeraclesEnsoh. Boys TubarutiaWageningen EnschedéZ. A. C. Go ahead—A. G. O. V. V. AFDEELING TV Eerste klasse. WiihelminaN. A. C. N. O. A. D.Eindhoven P. S. V.—L. O. N. G. A. Willem H—B. V. V. AFDEELING V. Eerste klasse. LeeuwardenG. V. V. FrieslandVelocitas Be QuickAchilles G. V. A. V.—Alctdes 4—1 1—2 2—4 1—2 1—2 1—3 6—2 5—2 1—1 4—1 2—0 3—3 0—1 1—2 4—2 1—3 4—0 3—0 6—2 4—2 5—7 4—2 3—2 5—1 1—1 4—0 4—1 1—1 2—3 6—3 2—0 0—2 3—2 8—2 0^3 5—1 5—3 4—1 3—3 1—2 7—5 Ranglijstjes. AFDEELING I. Eerste klasse: sesr i.gew. gel. vei!, pt. v. te;;. Sparta 15 9 3 3 21 49—24 A. D. O. 16 9 2 5 20 42—28 V. u. C. 17 8 4 5 20 50—43 H. F. C. 17 8 4 5 20 40—30 R. C. H. 16 9 1 6 19 37—37 Hermes 16 7 4 5 18 44—45 Hilversum 17 7 2 8 16 39—45 Ajax 17 6 2 9 14 35—37 Stormvogels 18 4 2 12 10 28—45 U. V. V. 17 3 2 12 8 34—G5 AFDEELING IL Eerste klasse: gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. Feijenoard 15 12 2 1 26 56—27 BlauwWit 17 9 3 5 21 39—27 H. B. S. 16 7 4 5 18 35—30 V. S. V. 18 6 6 6 18 33—34 E. D. O. 15 7 2 .6 16 36—26 D. F. C. 16 7 1 8 15 38—44 H. V. V. 17 6 3 8 15 35—42 't Gooi 16 6 1 9 13 33—37 Z. F. C. 17 5 3 9 13 37—42 Excelsior 17 3 3 11 9 28—61 A.s. Zondag te Hilversum. Volgens een bericht in ..He Crt." zal de. be langrijke beslissingswedstrijd om het kam pioenschap van de tweede klasse B. (afdee- llng V tusschen D. E. C. en Haarlem a.s. Zon dag in het Hllversumsche Sportpark ge speeld worden. Te Glasgow is Zaterdag de wedstrijd Schotland—Engeland gespeeld. De Schotten behaalden de zege met 10. Voor de eerste divisie werden gespeeld: ArsenalLeicester C. 1 1 Wednesday—W. Ham U. 6—0 Bolton W.—-Newcastle U. 1—0 Portsmouth—Burnley 6—1 Sunderland--Leeds XL Derby C.Liverpool 2—5 Birmingham—Cardiff City 0—0 EvertonAston Villa Huddersfield T.—Bury 0—2 Blackburn R—Manchester U. 0—3 Manchester C.Sheffield U. 31 Door deze resultaten is Sheffield Wednes day nu vrij zeker van het kampioenschap en Cardiff City van degradatie. Bury en Burn- ly zullen wel om de „eer" strijden, Cardiff naar de tweede klasse te vergezellen. In de tweede klasse won Grimsby Town, dat nu de leiding heeft, terwijl Middles brough, Notts County en- Chelsea alle drie gelijkspeelden. R. C. H.—SPARTA (1-2) De nederlaag die gisteren door R. C. H. werd geleden heelt meteen de kampioens kansen van onze stadgenooten vernietigd. Laten we direct zeggen.dat de overwinning van de Rotterdammers volkomen verdiend was en mede door de nederlagen van A.D.O. en V.U.C. staan de Rotterdammers er wel zeer goed voo?. Evenals de vorige week tegen H. F. C. was het R.C.H.-terrein als het ware uitverkocht, er zullen bij den aanvang ruim 6000 men- schen aanwezig geweest zijn. Scheidsrechter Aerts floot dc elftallen bijeen en dan blijkt dat zij in de volgende opstelling uitkomen: R. c. H.: Radsma. Vrugt, Prevost, Geutskens, Ruis, Krom. Hanse, van de Werve, Roelfsema, Verkerk, Brugman. Sparta: Van Eerden, Formenoy, Windt, Viergever van de Welle. De Jong, van de Heyde, de Ridder De Geest, van Zwieteren, Cohen. R.C.H. trapt tegen den matigen wind in af, doch reeds dadelijk is Sparta aan het woord. Radsma moet er reeds spoedig aan tec -pas komen als de midhalf een hoog schot inzendt. Sparta blijft geruimen tijd in de meerderheid doch de R.C.H.-defensie staat pal. Plotseling een snelle doorbraak geleid door Hanse die wel gevaar oplevert, doch ten slotte wordt afgeslagen. Veel gevaar ont staat voor het R.C.H.-doel uit de meestal van rechts komende voorzetten. Uit een paar aanvallen van de thuisclub ont staan corners, die eveneens worden afge slagen. Uit een hoog schot op het R.C.H.-doel krijgen de Spartanen een corner te nemen, doch ook Prevost c.s. houden stand. Inmid dels blijven de Rotterdamsche aanvallen me- nigvuldiger en gevaarlijker totdat Krom er in slaagt het spel wat meer te verplaatsen. Hanse laat dan eenige malen zijn tegenstan ders de hielen zien, schiet zelf een keer hard naast. Een goed door Brugman voorgezette bal rolt langs het doel, wel zet daarna Van der Werve weer voor, doch dan redt de kee per. Het valt op dat diverse Spartanen zich schuldig maken aan vasthouden, hetgeen de scheidsrechter meestal ontgaat. Tegen het verstrijken van de eerste helft moet Geuts kens uitvallen en komt Muller het elftal com- pleteeren. Krom gaat dan rechtshalf, de an dere op"Krom's plaats. Sparta komt dan weer wat in de meerderheid, doch voor de rust wordt door beide partijen niet gescoord. Na een vrij lange rust komen de elftallen weer in het veld en direct doet het spel van R.C.H. het beste verwachten. Roelfsema kogelt hard naast en vooral Hanse is in den beginne zeer actief. Langzamerhand komen de Rotter dammers dan weer opzetten en eenige prachtig opgezette aanvallen worden door de rood-witte voorhoede ondernomen die deels door goed verdedigen deels door onvoldoende afwerken zonder resultaat blijven. Nadat eerst Krom een prachtigen aanval onschade lijk gemaakt heeft, krijgt Formenoy den bal en met Vrugt op zijn hielen rent hij op Rads ma af. Wel loopt Radsma uit doch met een kalm tikje rolt de Spartaan den bal in den uitersten hoek van 't R.C.H.-doel. De Racing club-'geeft.zich echter niet gewonnen. Zeer Snelle aanvallen worden ondernomen door Verkerk-o-vS. en reeds spoedig gelukt het aan R.C.H. om uit een scrimmage gelijk te ma ken. Wel pvotesteert. geheel Sparta, doch on verbiddelijk wijst Aerts naar het midden. Door beide partijen wordt nu hard gestre den om het winnende punt en het is niet twijfelachtig wie dat zal maken. Sparta wint meer en meer terrein, de R.C.H.-achterhoede moet. alle zeilen bijzetten om zich staande te houden, doch tenslotte moet Radsma ten tweeden male visschen. Een listig boogschot van Viergever is hem te machtig. Er is dan nog ongeveer een kwartier te spelen. Van de Werve moet ook uitvallen en Kedde neemt zijn plaats in. Het is echter met de Racing gedaan. Weliswaar volgen er nog eenige doorbraken doch van te weinig kracht om gevaar op te leveren en als dan tenslotte de scheidsrechter een einde maakt aan den wedstrijd heeft Sparta zeer verdiend gewon nen. Stormvogels—A. D. O. (4 1) WAT GEESTDRIFT VERMAG De Stormvogels hebben gisteren op duide lijke wijze gedemonstreerd, wat geestdrift vermag. Als paarden hebben ze gewerkt, zoo dat A. D. O. dat W. Tap nog wel in de gele deren had, het Thijssen maar zeer weinig lastig heeft kunnen maken. Aanvankelijk begonnen de beide backs uit het 2de elftal eenigszins weifelend, wat Stormvogels op een doelpunt kwam te staan, maar na de rust waren zij lastig te passee- ren. De middenlinie heeft gev/eldig gezwoegd en een woord van hulde is zeker op zijn plaats. En was dit nu de schoüooze voorhoede? Zesmaal werd Quax gepasseerd, waarvan twee doelpunten werden geannuleerd. De elftallen: Thijssen, Blinkhoff, v. d. Lugt, El'fern, Haak, v. d. Velde, Hoogerduin, Kuikens, Tol, Boekelaar, De Jonge. v. Soldt, W. Tap, G. Tap, v. Oseh, v. d. Meer, Breitner, Ramaker, v. Maren, de Groot, Van Es, Quax Den eersten gevaarlijken aanval onderneemt Tol. Hij rent snel op Quax af, een schot, doch Quax redt fraai. Weer een Stormvogels- aanval. Corner. Prachtig zet de Jonge voor het doel, maar weer toont Quax zich een keeper van klasse. De thuisclub blijft in den aanval. Tol krijgt een dot van een kans, doch maakt, alleen voor Quax staande, hands. A. D. O. waagt thans ook eens een kansje, doch het fanatieke spel der Vogels doet hem terugdeinzen. Plotseling een uitval van Kui kens, die wordt gehaakt. Penalty. Haak neemt hem. doch Quax redt schitterend. Meteen trekt Tap er tusschen uit, Blinkhoff laat zich in de luren leggen, doch het harde schot van den internationaal komt tegen v. d. Lugt. De Stormvogels spelen verrassend goed. In de voorhoede is Tol zeer actief. Voortdurend moten Van Es en de Groot ingrijpen en ook Quax moet steeds in actie komen. Zullen de Vogels dit tempo kunnen volhouden? Ook Kuikens speelt een vurige, handige partij. Alleen Hoogerduin valt eenigszins bui ten het kader. Na 20 minuten weet A. D. O. het spel meer gelijk te doen opgaan. Een corner wordt in den doelmonfl gewerkt, doch Thijssen redt schitterend. Bij de wederzijdsche aanvallen blijken de beide links-halves uitnemende krachten. Zoowel v. d. Velde als Breitner werken als paarden. Na ruim een half uur spelen breekt Van Soldt door. Hij zet voor, v. d. Lugt kan ge makkelijk wegtrappen, doch mist en Van Osch kan Thijssen passeeren (01). Met de zen stand is het rusten. Als weer wordt begonnen, blijkt Stormvo gels haar aanval gewijzigd te hebben. Weer zit de thuisclub direct voor Quax. Na 3 minu ten mag Kuikens een vrijen trap nemen en weet via een A. D. O.-speler gelijk te maken u—i). Stormvogels is nu niet te houden en vijf mimiten later' geeft Kuikens met een gewel digen kogel Quax het. nakijken (2—1). Tap gaat 'nu linksbuiten spelen, maar evengoed maakt Tól er 3—1 van, doch dit doelpunt wordt geannuleerd. De Jonge doet echter alle leed vergeten en scoort een geldig doelpunt (3—1). A. D. O. geeft zich nog niet gewonnen, maar de Stormvogels-verdediging is enorm. Vooral v. d. Velde en Haak zijn schitterend op dreef. De Jonge verlaat het terrein en wordt ver vangen cloor Van Pel, die al spoedig Quax aan het werk zet. Geweldig wordt de spanning. Als Storm vogels weer eens heftig aanvalt, weet Tol niet een enormen kogel te scoren (41). Stormvogels is thans binnen en pakt de zaken iets kalmer aan, waardoor A. D. O. wat meer aanvalt. Ze krijgt echter geen kans te scoren. Vlak voor het einde maakt Boekelaar nog een doelpunt, doch ook dit wordt ongeldig verklaard. Onder ontzettend gejuich wint Stormvogels tenslotte met 41. V. U. C.—H. F. C. (1—2) Als voorspel een strijd tusschen de oude garde van beide clubs, waarbij een gelijk spel (44) het resultaat was van het zwoe gen. Wat den strijd zelve betreft, voor de zoo- veelste maal is weer eens gebleken, dat de sterkste partij niet altijd de overwinning be haalt. Ontegenzeggelijk is V. U. C. meesten tijds in de meerderheid geweest. Hopeloos gepingel, doch ook uitstekend verdedigen van H. F. C., vooral door Wamsteker en v. d. Meulen, waren oorzaak dat de talrijke aan vallen van V. U. C. op niets uitliepen. Het verschil tusschen beide elftallen is in hoofd zaak dat V. U. C. over een goeden aanval en matige verdediging beschikt, terwijl bij H. F. C. juist de verdediging cle voornaamste kracht van het elftal is. Van den aanval ging al heel weinig kracht uit. Met rust leidde V. U. C. met 10. Ook na de hervatting was V. U. C. 't meest in den aanval doch het kwam ons voor dat de Ha genaars de zaken niet al te serieus opvatten. Eerst toen H. F. C. gelijk gemaakt had, zagen de Hagenaars het gevaar in. Doch toen was het te laat. De Haarlemmers wer den nu steeds beter, namen zelfs de leiding, en hoe de Hagenaars nu ook werkten, de overwinning ontging hen, en daarmede ook de kans op een eventueel kampioenschap. Vrij veel publiek was aanwezig toen onder leiding van den heer v. Bisselick begonnen werd. De elftallen zagen er aldus uit: V. U. C.: v. d. Meer c Zalm, J. Hendriks, v. Leersum, de Wilde, Logjes Versluys, Klein, Dil, P. Hendriks, v. Gelder- H. F. C. v. d. Meulen Wamsteker, v. Baasbank, Jongene^l, v. d. Lee, Lamp De Ruyter, Daniels, Miezérus. Reinders Vol- mer, v. d. Berg. Al dadelijk zijn de Hagenaren op het vrij gladde terrein in de meerderheid. Vooral de linkerwing is op dreef en interessant zijn de duels tusschen dezen vleugel en Wamsteker- Het IT. F. C. doel beleeft hachelijke oogen- blikken doch steeds wordt de bal wegge werkt. Bij een H. F. C. uitval schiet De Ruy ter maar net- naast. Herhaaldelijk heeft v. d. Meulen gelegenheid z'n capaciteiten als doel- verdediger te toonen, "hetgeen hij ook naar behooren doet. Schitterend vooral was zijn werk toen hij een kopbal van Klein nog uit doel wist te halen. Na een periode van gelijk opgaand spel komt V. U. C. weer in de meerderheid. Elk oogenblik wordt een Haagsch doelpunt ver wacht. Dit komt eindelijk na ruim een half uur spelens, wanneer v. Baasbank eenigszins aarzelt met wegwerken en v. d. Meulen hier door verrast wordt door een lagen schuiver van P. Hendriks. H. F. C. krijgt spoedig een prachtkans voor den gelijkmaker doch Daniels schiet hope loos over. Inmiddels heeft de rechtsbinnen van V. U. C. niet veel geluk wanneer een goed schot van zijn voet tot tweemaal toe buiten v. d. Meulen's bereik tegen de lat belandt. Met een leiding van slechts 10 voor V. U. C. gaat rust in. Na de hervatting vrijwel een herhaling, al thans in het begin. V. U. C. veel meer in den aanval, maar voor doel laat de H. F. C.-ver- dediging haar kunnen zien. Het spel over het geheel staat op niet hoog peil. H. F. C. zet Reinders Volmer rechts buiten, terwijl De Ruyter binnen gaat spe len. Dit is blijkbaar een verbetering want cle Haarlemmers komen nu meer opzetten. Na een half uur spelens krijgt De Ruyter een kans. Een goed schot volgt en de stand is gelijk. Van der Meulen heeft druk werk. Bij V. U. C. gaat Zalm in de voorhoede spelen. Ook dit helpt niet. Langzaam maar zeker komt dan ook H. F. C. weer wat meer in den aan val en wanneer eens van rechts goed wordt voorgezet, weet Miezérus dezen voorzet keu rig te benutten en geeft v. d. Meer het na kijken (2—1). Hoe V. U. C. ook werkt, H. F. C. weet kranig stand te houden en wanneer 't einde er is heeft H. F. C. de punten be machtigd. H.V.V.V.S.V. (3 - 2) Dat V.S.V. er niet in geslaagd is, minstens een gelijk spel tegen de geel-zwarten te be halen, is in de allereerste plaats te wijten aan het onvoldoende spel van Böhm, die na een lange afwezigheid eindelijk weer op z'n oude plaats was, nadat hij vorigen Zondag in het tweede elftal tegen Schoten speelde. Die hem toen zag spelen, kon direct consta- teeren, dat hij nog lang niet de oude was, zoodat het ons verwonderde, hem thans in het eerste elftal te zien. Door het zwakke spel van Böhm had vooral v. d. Pieterman het hard te verantwoorden. Er moet gezegd worden, dat de voorhoede der Hagenaars- met haar open spel meestal gevaarlijker was dan die van V.S.V. Onder leiding van Boekman komen de volgende elftallen in het veld: H. V. V. Van Dijk, Neuerburg, de Granada, v. d. Berg, Roelfsema, Sandberg, Snouck Hurgronje, J. Pasteur, A. Pasteur, M. Jansen, Vis. V. S. V. Horeman, Koning. Hillekamp, de Koning, Heyerman, Demmers, P. Wey, Böhm, v. d. Griendt, v. d. Pieterman, v. d. Wint. V.S.V. heeft den toss gewonnen en begint met den wind In den rug. Van een zenuw achtig begin is ditmaal geen sprake, beide elftallen vertoonen al spoedig een vlot spel en goed samenspelend gaat allereerst H.V. V. naar voren. De Hagenaars treden over donderend op en v. d. Wint krijgt al in de eerste minuten gelegenheid zijn talenten te vertoonen. Dan stormt V.S.V. op het Haag- sche doel af; Koning zet voor, Heyerman lost een keihard schot, maar van Dijk, die zijn doel uitstekend verdedigt, houdt den bal. Het is een spel van twee gelijkwaardige elftallen, totdat langzamerhand V.S.V. het beste deel in handen krijgt. Goed samen spelend blijft V.S.V. langen tijd de meerdere in het veld. Herhaaldelijk worden goedge- richte schoten o.a. door Wey en Heyerman op het Haagsche doel gelost, die van Dijk echter niet doorlaat. Maar het is vooral Neuerburg, die in deze periode van den wed strijd uitstekend werk verricht. Een vrijen schop tegen V.S.V. veroorzaakt door v. d. Pieterman, schiet Jansen over. Langzamer hand komt de voorhoede van H.V.V. weer opzetten. Aan dezen kant zijn het vooral Snouck en Sandberg, van wie de meeste kracht uitgaat. Even moet gestopt worden, omdat de bal in de tribune verdwenen is en H.V.V. blijkbaar niet over een behoorlijken tweeden bal beschikt. Dan maakt Böhm „hands" in het strafschopgebied; Boekman geeft penalty en Jansen schiet keihard langs v. d. Wint. 10. Even daarna gaan de Hagenaars weer op v. d. Wint af en kort vóór rust weet A. Pas teur uit een goeden voorzet van J. Pasteur het tweede doelpunt te scoren 20. Met dezen stand is het rusten. Direct na dehervatting gaat de voor hoede der .gasten er met den bal van door, Hillekamp weet de verdediging te verSchal-~ ken, van Dijk beoordeelt de situatie ver keerd, het leder komt bij Koning, die met een tam schot den achterstand weet te ver kleinen 21. Spoedig is het weer gedaan met het over wicht van V.S.V. De Haagsche voorhoede speelt thans verdienstelijk. Maar ook „Nek- kie" en Heyerman weren zich geducht. A. Pasteur brengt den stand op 31. Heyerman krijgt een verdiende waar schuwing wegens ongeoorloofd spel. Hij wis selt met v. d. Griendt van plaats. Beide goals' verkeeren afwisselend in gevaar, zoodat het spel vol spanning is. Het V.S.V.-doel wordt een tijdlang belegerd, maar v. d. Wint houdt alles. Ook v. Dijk doet goed werk. Ten slotte ontstaat uit een schermutséling vóór het Haagsche doel het tweede doelpunt voor V.S.V. Met 32 komt het einde. ©i ©IÜPI BSiLmiSl WiPSTMPI T. H. B—L. F. C. (2—0) T. H. B. speelde Zondag zooals zij dit jaar nog niet gespeeld heeft. Wel is waar had Z. F. C. vrij veel inyallers, maar zij verdedigde zich met veel enthousiasme. Het vlotte ech ter bij de Boys wonder-wel en aanval op aan val werd opgezet. De keeper van L. F. C. was center bijzonder goed op dreef, de onmoge lijkste schoten hield hij er uit, maar vijf mi nuten voor rust gaf v. d. Pol een voorzet, die door Veldmeyer werd benut (10). L. F. C. had voor rust ook nog verschillende mooie kansen, maar deze bleven alle onbenut. Kee per Van den Berg kreeg niet veel moeilijks en verrichtte dit op de van hem bekende kalme wijze. Rust 10. Na de rust begon .T. TI. B. weer heel goed. Het samenspel was voortreffelijk. Ean aan val van de vleugel had een corner tot gevolg, die door v. d. Pol heel mooi voor doel ge plaatst werd. Veldmeyer (de broer van de bovengenoemde) stond klaar om den bal met een keihard schot ineens in het doel te ja gen. T. H. B. kreeg nog een mooie kans om ae score te verheugen; er werd namelijk, een penalty toegekend, die echter Goor Van der Pol tegen den keeper werd geschoten. Het einde kwam met een verdiende overwinning voor de sympathieke Boys. De KennemersKinheim (11) Onaer de zeer goede leiding van scheids rechter Paardébek wordt deze ontmoeting onder groote belangstelling gespeeld. De wedstrijd eindigde net als destijds op het Kinheimierrein met een gelijk spel 11. doch 10 minuten voor het einde miste de thuisclub een strafschop, waardoor haar de overwinning ontging. De Kennemers ondernemen de eerste aanvallen; enkele schoten van Groot en Naberman vinden bij keeper Grapendaal geen genade. Kinheim komt thans iets meer in den aanval, doch de Kennemers- verde diging is weer in goede conditie. Als doelman v. d. Ploeg echter een bal uit zijn handen laat vallen, maakt Asjes hiervan gebruik door Kinhelm de leiding te geven (01). Na rust is eerst Kinheim aan het woord, doch weldra nomen de Kennemers den aan val over. Ook de Kinheim-achterhoede zit er echter goed tusschen. Ongeveer 20 minu ten voor het einde zet v. Stralen scherp voor, Grapendaal kan niet voldoende weg werken, waarna Naberman fraai den gelijk maker in het net kopt (11). Even later krijgt Steeman het leder vrij; een enorm hard schot volgt, doch de Kinheim-doelman redt fraai. Als dan Naberman in het be ruchte gebied wordt „genomen", wijst scheidreehter Paardebek naar de stip. Gra pendaal weet echter het zachte schot van Groot te keeren. Onder groote spanning komt dan het einde met een 1—1 gelijk spel. SchotenE. H. S- (41) Deze plaatselijke ontmoeting is geëindigd in een alleszins verdiende overwinning voor de Schotenaren. Het spel stond niet op een bijster hoog peil, maar er werd somtijds vlug gespeeld. De Schotenploeg vormde meer een geheel en E.H.S. zal wel degradatie-wedstrij den moeten spelen. Om 2.30 uur stellen beide ploegen zich op. Schoten heeft 2 invallers. E.H.S. pakt van stonde af aan flink aan, maar de aanvallen stranden meestal op het hechte backstel van Schoten. De scheids rechter is wat al te correct en fluit over bodig. Spoedig krijgt Schoten een penalty die door Koelemnn slecht genomen wordt. Dc keeper stopt het schot. Ook E.H.S. zag geen kans een strafschop te benutten.. Met blanken stand wordt van doel verwis seld. Na de rust pakt Schoten beter aan, en is ook voortdurend in dc meerderheid. Dan m^akt Pillippo een schitterend doelpunt (1—0). E.H.S. komt sporadisch over de helft. Pillippo maakt no. 2. Het gelukt E.H.S. door Verkerk om een tegenpunt te maken (21). Verscheidene corners van links goed ge nomen hebben met niet het gewenschte resultaat. Door een fout in de E.H.S.-aehter- hoede doelpunt Kabel no. 3 Schoten speelt van nu af aan een gewonnen spel. De linkerwing van E.H.S. moet eenige malen in Eykhoff 'invaller van Schoten) de.meer dere erkennen. Schoten is nog niet tevreden en het is weer Pillippo die no. 4 in de touwen jaagt 4—1. Reserve Eerste Klasse. Ajax 2—H. F. C. 2 (1—3) H. F. G. II is er in geslaagd na zwaren strijd 2 kostbare punten naar de Spaarne- stad mee te nemen en is nu zoo goed als buiten gevaar. Het begin van den wedstrijd is direct voor H.F.C., en een Ajax-back den bal in nood weg slaat, wat den scheidsrechter tot groote hilariteit van het publiek ontgaat. Het is echter uitstel van executie, want Wunder slaagt na hopeloos missen er toch in' geluk kig te scoren. De snelle Ajax-voorhoede zit ook niet stil, maar vindt vooral van Homans grooten tegenstand. Zij zien hun harde wer ken echter beloond, door een overi gens houdbaren goal. De rust treedt met ge lijken stand in. Na rust weet Wunder zijn tweeden goal te maken. H.F.C. II is nu niet meer te hou den en Ajax wordt geheel teruggedrongen. Eindelijk maakt Wunder de hattrick. Bij Ajax viel vooral de keeper op. Het vol gende elftal verdient een pluim voor het harde werken. Perre, P. Jongeneel, P. Hoomans, Oh. Marchant, Reuvekamp Gille, P. Hage naar, Van Parreeren, De) Koning, Wunder, Dijk huizen, van Beem. Blauw Wit 2—R. C. H. 2 (6—2) R. C. IT. 2 is geheel uit vorm; nu weer moest het in Amsterdam tegen het toch niet sterke reserve team van Blauw-Wit een zware nederlaag slikken. Weliswaar waren de omstandigheden, waaronder gespeeld werd, niet bijster gunstig, ten eerste omdat het veld aan het Nieuwe Diep buitengewoon slecht bespeeldbaar was en ten tweede omdat nogal met een enkelen invaller de strijd werd aangeboden. Daarbij kwam nog dat de Am sterdammers als het waren hun leven op het spel zetten in verband met de dreigende de gradatie kansen. Het is dan ook geen won der dat Blauw-Wit vrijwel gedurende den geheelen strijd in de meerderheid is geweest en mede doordat Kruyer nog niet geheel van een blessure, was hersteld, wist men geleide- lijk de score op te voeren. De Racing ris!/ daar slechts twee doelpunten tegenover te zetten en met een verdiende nederlaag kon men huiswaarts keeren. R. C. H. speelde met: Kruyer, van Dam, Kuit, de Vos, Nieuwenhuis, Prevost, Van Sinderen, Ramakers, Schoustra, Kedde, Spoor, Spartaan 2E. D. O. 2 (40) Nu weer van Spartaan verloren, het gaat den laatsten tijd slecht met de roodzwarten en er moeten toch nog een paar punten be- haald worden. In het begin van den strijd blijkt het al dat Spartaan ten koste van alles wil winnen, eenige corners leveren niets op. De E.D.O.-aanvallen zijn weinig in getal en hoewel niet van gevaar ontbloot, zijn zij toch niet sterk genoeg om de Spartaan achterhoede te doen bezwijken. Spartaan doet het beter en met rust boekt zij een 2—0 voorstand. In de tweede helft is ED.O. meer aanvallend, maar de voorhoede is totaal schótloos en Spartaan doet hetzelfde als voor rust en door nog twee doelpunten te maken brengt zij den stand op 40, waar mee het einde komt. Het E.D.O. elftal was als volgt opgesteld: De Waard, Zoet, Zwart, Gerritsen, Pennarts, Breems, Koene, Karpes, J. Oomen, Dernlson, Coulana. A. F. C. IIIHaarlem II (5 7) Het is aan Haarlem II, dat den laatsten tijd niet erg in vorm was, weer gejpkt een overwinning te behalen. Haarlem II ver scheen met één invaller als volgt: Hoeben, Torringa, Boot, Muringer, Buissink, Moolenaars, Borghouts, Kammeijer, Groeneveld. Van Polanen, Onkenhtfut. A. F. C. trapt af, maar Haarlem is het eerst in den aanval, mede door den sterken

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6