DAMRUBR1EK. DE BELGEN WINNEN VERDIEND MET 2—1. (Van een specialen verslaggever). Eenige weken geleden hebben de Neder landers de zuiderburen in het Olympisch Stadion te Amsterdam ontvangen en daar is het tot een gelijk spel gekomen een resultaat, dat gunstiger luidde voor de Belgen dan de loop van het spel rechtvaardigde. We herin neren ons, hoe de Nederlanders een volko men meerderheid niet in een doelpunt heb ben kunnen uitdrukken en dus genoegen hebben moeten nemen met deze draw. Zaterdag zijn we naar Antwerpen geto gen. naar het veld van de St. Ignatius S. C. in Deurne, waar rond het gezellige veld een kleine duizend menschen stonden te wach ten op de gebeurtenissen, die komen zouden. Daar is het voor de oranjehemden niet zoo goed afgeloopen en het leelijkste is, dat iedereen zal moeten erkennen, dat de Belgen deze overwinning in elk opzicht hebben ver diend. Dit was een geheel ander team „gele duivels" dat tgen de onzen optornde. En toch waren er maar weinig veranderingen in de samenstelling aangebracht. Of het de eigen omgeving was, of dat de Belgen beter voort konden op het zeer zanderige terrein (behalve op de vleugels was alles meest zand) dat hun blijkbaar beter „lag": feit was: de Belgen waren sneller, doortasten der en de ploeg vormde veel meer een geheel, dan die van de Nederlanders. Vooral voor de rust zijn de Belgen veel sterker geweest, 't Was in het bijzonder de oranje-middenlinie, die niet op dreef kon komen. Een uitzondering dient evenwel te worden gemaakt voor Van Lierop, die indi vidueel uitstekend werk verrichtte, maar al leen kon hij er tenslotte geen goede halflijn van maken. Het is gebleken een fout te zijn om C. v. d. Hagen spil te zetten want in het eerste gedeelte van den wedstrijd heeft hij vrijwel niets bijzonders verricht en Anker man op de rechtshalfplaats liep ook naar z'n vorm te zoeken, zoodat aanvoerder De Waal na de doelpunten het beter vond An kerman op z'n oude plaats terug te zetten. En dan misten we natuurlijk in de backlinie <le goede kracht Tresling, die vervangen is door Leembruggen De Amsterdammer speel de nogal nerveus, maar had toch zeer goede momenten. Evenwel de slechte waren over wegend, zoodat De Waal er den terugslag op z'n spel van ondervond. Hij moest voortdu rend voelen, dat hij geen sterken medespeler naast zich had en vulde de linksbackplaats te veel aan, waardoor hij zijn vleugel wel eens moest verwaarloozen. Ergo is De Waal niet de speler geweest, dien we anders ken nen. En de voorhoede voor de rust? Die was er hopeloos uit. Kreeg natuurlijk weinig steun van de middenlinie. Kop werd zeer ge mist op de rechtsbuitenplaats, want met alle respect voor de qualiteiten van den hard werkenden Ras: die is toch niet te vergelij ken met den op weg naar Insulinde reizen- den Kop. Hij is iets te zwaarlijvig, zoodat hij aan snelheid inboet. Jannink kon voor rust zijn schot niet vinden en v. d. Rovaert werk te wel hard, maar het liep op het zanderige veld niet mee en het aantal misslagen is in het algemeen zeer groot geweest. Individueel deed Maas nog de beste dingen in de attaque, maar met Van Tinbergen was het heelemaal mis. Die bracht er weinig van terecht en vooral zijn voorzetten bleven, wanneer die verwacht werden achterwege, omdat hij den sterk spelenden Carez tegenover zich had die het niet tot voorzetten liet komen. Er zijn in de eerste helft twee doelpunten gekomen, beide niet houdbaar voor Hardebeck. Een keer liep Wellens, die in den aanval is ge plaatst na een snellen pass door en juist tus- schen de beide verdedigers (waaruit blijkt, dat de opstellnig der backs verkeerd was) in de richting van het doel. Wel botste Harde beck die uitgeloopen was nog tegen hem aan, maar de bal rolde via een der palen in het doel. Dit geschiedde na twintig minuten en tien minuten later kogelde Leembruggen in een nerveus moment den bal naar den vrijstaanden buitenspeler Baudox, die voor zette. Dierxsens tipte den bal vlak voor doel in het net. Er was geweldige vreugde in het Belgische kamp, toen de rust aanbrak. Nadat de thee op het veld was gebruikt werd begonnen aan de tweede helft die tenminste een ietwat oplevend Nederlandsch elftal te zien heeft gegeven. De Belgische aanvallen, die voor de rust bijna „niet van de lucht waren" van die sterke, homogene attaques, werden nu minder talrijk omdat de middenlinie er beter in kwam. Van der Hagen kwam op dreef, An kerman voelde zich prettiger op de spil- plaats en Van Lierop bleef goed. Daardoor is de oranje-aanval meer gevoed en het ge volg bleef niet uit. Toch bleef het schot in onzen aanval weg, het groote gebrek, naast dat van voortdurend te kort samenspel. Maar na een minuut of tien maakte v. d. Rovaert den bal vrij gaf door naar Janning, die op- lien en scoorde. (21). Er is toen nog hoop geweest, dat de onzen zouden gelijk maker., maar niets van dat alles. Wel werd het spel meer opengegooid, maar toen de Belgen de inzinking te boven waren kwamen ze weer geducht opzetten en Hardebeck moest nog oppassen dat de score niet werd verhoogd. De conclusie na dezen wedstrijd kan heel kort zijn: het Nederlandsch elftal was niet op dreef we misten twee goede krachten. Wat het korte samenspel betreft, dat is een tactische speelfout, die ook in Amsterdam is begaan. Maar toen kwamen er enkel geen doelpunten door. Thans heeft het gedeelte lijk een nederlaag tengevolge gèhad. Onmiddellijk na het eindigen van den kamp hebben we aan Zondag a.s. gedacht: DuitschlandNederland in Berlijn. We zul len wel heel veel beter moeten spelen, in dien we dat spelletje winnen. Verliezen we, dan gaat er van den roem van het Neder- landsche hockey door de Olympische Spelen behaald, wel wat af. DuitschlandNederland. Na den wedstrijd te Antwerpen heeft de elftalcommissie van den Nederlandschen Hockey en Bandybond vergaderd en het Ne derlandsch elftal, dat Zondag a.s. te Berlijn tegen Duitschland zal spelen als volgt sa mengesteld Doel: Hardebeck, Achter: De Waal, Tresling, Midden: Van der Hagen, Ankerman, Van Lierop. Vóór: Maas, Jannink. Van der Rovaert, Van Voorst van Beest, Van Tinbergen. NED. HOCKEY- EN BANDY-BOND. De Uitslagen. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND DeventerAmsterdam 01 WESTELIJKE AFDEELING Eerste klasse. M. H. C.—H. D. M. 2—4 TogoBloemendaal 12 Haagsch Lyceum—H. O. C. 6—2 2e Klasse. T. H. C. *25Amsterdam III 06 Togo H—D. St. H. C. 2—1 Haagsch Lyceum nVictoria II 30 M. H. C. n—H. O. C. H 2—1 3e Klasse. Be Fair't Gooi III 02 De KievitenBloemendaal ni 1—3 Togo IIITe Werve 22 Victoria IIIDe Kieviten n 62 Te Werve IITogo IV 14 DordrechtHaagsch Lyceum UI 0—1 DAMES. Eerste klasse: H. L. C.Victoria 10 R. W.Amsterdam 21 2e Klasse (Noord) B. D. H. C.—Fit 12—0 H. B. S.Amsterdam 60 Eerste klasse. M. H. C—H. D. M. (2—4) Als scheidsrechter Ockliuysen laat begin nen versch-nt M. H. C. met verscheidene in vallers en wel als volgt: Katte, Pot, Dingen, Klinkhamer, Visser *t Hooft, Brand. Hooft, v. Kempen, Modlich Thate, Wentholt. Het begin laat zich hoopvol aanzien voor de Musschen, die geweldig fel op den bal zit ten en voor de H. D. M.'ejs niet het minst onderdoen, er worden zelfs eenige corners geforceerd, maar daar deze zeer slecht ge stopt worden, leveren ze geen resultaat op. Dar. komt H. D. M. aan het woord; verras send snel en zuiver combineerend gaat het op Katte af. die geen goden indruk maakt en zeer nonchalant wegwerkt; dit komt M. H. C. duur te staan, want v. d. Rovaert weet uit een comer met een tam schot te scoren. (0—U. H. D. M. wordt steeds sterker: buitenge woon goed is het combinatiespel tusschen Van Voorst, van Beest en v. d. Rovaert. De rechtsbinnen van H. D. M. scoort uit een corner met een schitetrend push stroke hoog in het doel. De thiusclub heeft in deze periode niets in te brengen; Ankerman passeert Katte voor de derde maal, als deze het weer te non chalant doet. Rust komt met onveranderden stand. Na rust tapt de roode voorhoede uit een ander vaatje, doch in den cirkel schijnt men niet te weten wat men met den bal moet doen; Thate en v. Kempen schieten beiden hard naast, als ze alleen, voor den keeper staan. Als Thate goed doorzet, geeft Hooft een harden voorzet; de bal belandt bij Wentholt en inplaats van te schieten zet deze weer voor en v. Kempen schiet hoog en hard in langs den onthuste H. D. M.-keeper. Een keurig doelpunt. (13). H. D. M. wordt nu weer sterker; de rechts binnen passeert voor de 4de maal Katte. H. D. M. verslapt nu eenigszins; de Mus schen worden nu sterker en even voor het einde breekt Thate weer door en de push- stroke blijkt den H. D. M.-keeper te mach tig. (2—4). Spoedig hierna fluit Ockhuysen het einde, de sterkste club heeft gewonnen. TogoBloemendaal (12) Bloemendaal trok met het volgende elftal (waaronder dus verscheidene invallers) naar Den Haag: De Jongh, Schade v. Westrum, Muller von Czernicky, Schouten, Geijl, van Steenwijk, J. de Visser, v. Eendenburg, Drijver, Hout- kooper, Timmermans. Het is Bloemendaal gelukt om een onver wachte overwinning op Togo te behalen. Na de bully ontwikkelt zich een tam spel; de elftallen vatten de zaak al heel lauw op. Bloemendaal onderneemt de eerste aanvallen, maar de Togo-achterhoede met den keeper aan het hoofd staat goed te verdedigen. Toch heeft Bloemendaal het eerst succes als er een geweldige scriqjmage voor het Togo-doel ontstaat, met als resultaat dat de bal achter de doellijn belandt (01). Togo onderneemt nu eenige aanvallen, maar de Oranje-achterhoede weet van geen wijken. Bloemendaal slaagt er in, om voor rust door toedoen van Timmermans de score op 02 te brengen. Na rust hetzelfde futlooze spel; de res pectievelijke achterhoeden zijn de voorhoeden glad de baas; de strijd om den bal speelt zich grootendeels op t midden van het veld af. Vóór het einde gebeurt weinig bijzonders meer; maar toch breekt Togo door en met een goed schot wordt de Jongh gepasseerd. Bloemendaal heeft dus alweer een overwin ning' geboekt. De stand der eerste klasse. Amsetrdam 11 7 4 0 13 28—5 Haagsch Lyceum 12 8 1 3 17 30—15 H. O. C. 12 7 3 2 17 17—14 H. D. M. 9 6 1 2 13 31—12 Hilversum 12 4 4 4 12 29—28 T. O. G. O. 11 4 3 4 11 21—21 Bloemendaal 11 3 5 3 11 .14—13 M. H. C. 11 3 1 7 7 19—26 't Gooi 11 0 3 8 3 4—24 Victoria 10 0 1 9 1 4—34 G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER DAMES-HOCKEY Rood WitAmsterdam (21) Zondag had aan den Meerweg' de lang verwachte ontmoeting tusschen Amsterdam en Rood-Wit plaats. Beide elftallen telden een invalster. Rood- Wit stelde zich als volgt op; J. Kr uil (doel). S. de Josselin de Jong, A. Herweyer (achter). D. Brand, E. de Josselin de Jong, M. Kluytenaar (halfs) Mevr. Mento, L. Maks, T. Leeuwenberg, A. Elias, J. Land. Amsterdam tradt direct aanvallend op; twee mooie kansen werden door hen voor doel gemist. Bij Rood-Wit komt nu eenige beweging en na 15 minuten spelen weet A. Elias met een mooi schot haar club de leiding te geven (1—0). De voorhoede blijft aanvallen; zij combi neert goed samen. Even voor rust scoort T. Leeuwenberg (20). Na half-time is het spelpeil aan beide kanten zichtbaar gezakt. Hiervan zal het zware veld stellig mede de oorzaak zijn. De Rood-Witsters hebben tijdelijk het onderling; verband verloren en door een mis slaan van de keepster ontstaat het eerste tegenpunt (21). Amsterdam, door dit succes aangemoedigd, komt fel opzetten; de Rood-Wit-achterhoede heeft handen vol werk, maar toch weet zij te voorkomen dat de gelijkmaker gescoord wordt. Nadat er ben Rood en Wit nog twee mooie kansen door pe«h te niet gaan eindigt deze wedstrijd in een welverdiende overwinning voor de Haarlemsche dames. H. B. S.Amsterdam (60) De H.B.S.-dames, vallen direct goed aan, en mej. Straatsma opent uit een scrimmage voor doel de score. Mej. v. Hooydonk doelpunt dan keurig uit een strafcorner, Amsterdam verdedigt nu be ter, maar haar voorhoede combineert slecht. De H.B.S.-dames zijn heel goed op dreef; mej. Straatsma gelukt het, er nog voor de rust 20 van te maken. Na de rust is Amsterdam sterker, hoewel zij voor doel ongevaarlijk is. H. B. S. wint ten slotte na een prettigen wedstrijd met 6—0. KORFBAL. Ned. Korfbalbond Overzicht. Niettegenstaande den regen, bleek het Advendo-terrein toch vrij goed bespeelbaar, hoewel het tamelijk glad was. S. V., de gast van Advendo, bleek niet tegen haar oudere zuster opgewassen en zag zich ge slagen met 2—0. De beide Haarlem-twaalftallen hadden vrijaf. Advendo Sport-Vereent (20) Met 20 zijn de Santpoorters door Adven do huistoe gezonden. Het had evengoed 1I of 22 geweest kunnen zijn. Een goede bal van E. Krelage en een iet wat gelukkig schot van mej. Lodder brach ten evenveel goals voor Advendo op, vóór de rust, waarbij het echter bleef. De begin-aan- val was gunstig voor Advendo, want S. V. kon voor den korf niet loskomen. Rust 20. S. V. verdedigt stug haar aanval, schept zich heel veel kansen, doch pech met schie ten. eén bal zat. reeds voor de helft, verhin dert het maken van de zoo begeerde doel punten. Het einde kwam dus, zooals de rust was in gegaan. Haar!. Korfbalbond Haarlem 4—D. S. V. 2 (0—1) Beide partijen waren onvoltallig. D.S.V. had een klein overwicht en drukte dit reeds spoedig in een doelpunt uit. De verdediging van Haarlem wist vele doelpun ten te voorkomen, zoodat de stand 10 voor D.S.V. bleef. 2de klasse: D.S.V. I—T.H.B. (terrein afgekeurd). 3e klasse: Haarlem 4— D.S.V. I 0—1 H. K. B.-nieuws- In verband met den competitie-achter stand heeft het H. K. B. bestuur de volgende regeling van de bekerwedstrijden ontwor pen: De competitie moet in 4 Zondagen, nl. 5 en 12 Mei en 2 en 9 Juni voleindigd zijn. Slechts eerste twaalftallen kunnen inschrij ven (uitgezonderd Haarlem III, S.V. n en Advendo n). Er wordt een halve competitie gespeeld in drie groepen:: A met vier, B en C elk met 3 twaalftallen, indeeling volgens loting. De nummers één van elk der drie afdee- lingen spelen weer een halve competitie; de winner wordt bekerhouder. De best geplaatste tweede klasser ontvangt een medaille. Elke wedstrijd duurt twee keer een half uur. Groep A speelt 5, gVoep B 12 Mei, groep C 2 Juni, finale 9 Juni. Lezing spelregels. Zoowel voor de jongere als oudere spelers acht het H.K.B.-bestuur terecht een lezing noodig over de spelregels. In combinatie met de scheidsrechters zal in Mei een vergadering gehouden worden. Het bestuur stelt de vereenigingen, die b.v. op een clubavond eenigen tijd beschikbaar willen stellen om iets over de spelregels te doen behandelen in de gelegenheid zich daartoe tot dat bestuur te wenden, dat dan verder voor afwikkeling zorgt. ZEILEN. Nationaal kampioenschap 12-voets- jollen. Evenals in vorige jaren zullen ook dit jaar onder auspiciën van de Koninklijke Verbon den Nederlandsche Watersportvereenigingen wedstrijden worden gehouden voor het Na tionaal Kamnioenschap 12 voetsjollen klasse en wel op Zaterdag 29 en Zondag 30 Juni (zoo noodig' ook op 6 en 7 Juli), SCHIETEN. Haarlemsche Schietbond. Zaterdag en Zondag heeft de gebruikelij ke voorjaarswedstrijd plaats gehad waar o.a. het kampioenschap van Haarlem en Omstre- gen in de staande houding verschoten is. De kampioenstitel 1ste klas is wederom be haald door W. Faase met 974 punten (maxi mum 1000). De aan dezen titel verbonden wisselbeker is thans definitief in eigendom overgegaan, daar dezelfde schutter driemaal achtereen deze beker gewonnen heeft. De daaropvolgende mededingers waren: A. Hek- ker, 967 punten; Fr. van Pelt, 951 en H. Spoor 943 punten. De kampioenstitel 2de klas is behaald door J. Jacobs met 561 punten van de 600. De daarop volgende mededingers waren: M. Thierry de Bije Dolleman 560 punten P. Duiker 557 Mr. W. J. H. Stam 551 J. Blauwhof 547 P- Zonneveld 546 H. J. van der Laan 541 „enz. De kampioenstitel 3de klas is behaald door P. Gulikers, IJmuiden met 268 punten van de 300; gevólgd door A. Tol 266 punten Martens met 252 punten; Borst 232 punten. Van den Korpswedstrijd is de uitslag: 1. Generaal van Merlen 474 punten. 2. Generaal Joubert 474 3. Voor Vaderland en Koning 469 4. Generaal Cronjé, 455 5. Graaf Flor is 451 6. Oranje 446 Om den prijs voor den hoogsten korps- schutter moeten Fr. van Pelt en J. Rompa loten, ieder met 97 punten. PERSONEEL. 1. Fr. van Pelt 2. W. Faase 1. P. A. Deken 2. J. Jacobs 3. G. Moojekind 4. P. Zonneveld 1. Fortgens Jr. 2. B. A. Dammers 99 punten. 97 97 punten. 94 94 steun 99 steun 94 88 punten. 87 VRIJE BAAN. 1ste klas. 1. W. Faase 2. J. Rompa 3. H. Spoor 4. A. Hekker 5. H. v. Tongeren 119 120 printen 3 x 60 steun. 120 „lx 60; 5 x 59 steun. 120 lx 60; 3 x 59 steun. 3 x 59 4 x 59 2de 1. H. van der Laan 2. P. Zonneveld 3. N. Hoogland 4. D. Teekens 5. G. Moojekind 6. W. Koelemij 7. Mr. W. Stam 8- P. Duiker 9. J. Blauwhof 10. J. Jacobs 119 niet 1 x 58 steun. 118 met 2 x 58 118 met 1 x 58 118 met 1 x 57 118 met 4 x 56 117 met 2 x 58 117 met 5 x 57 116 met 2 x 58 116 met 1 x 57; 2x56 116 met 1 x 57 steun. 3de klas. 1. J. Bakker 119 punten 2. B. K. Wolters 115 3. A. Lagendijk 114 steun 1 X 56. 4. C. Diekman 114 3 x 55. 5. Woltering 113 2 x 53. 6. P. Gulikers 113 1 x 53. 7. L. van Meesche 111 8. H. Bakker 110 KRACHTSPORT Wedstrijden te Beverwijk In het veilinggebouw 't Centrum hielden Zaterdagavond de krachtsportvereenigingen S.S.S. uit Alkmaar en D.O.K. uit Beverwijk een onderlingen wedstrijd in worstelen en gewichtheffen, welke door een talrijk publiek werd bijgewoond: De uitslag was als volgt: Worstelen. Bierman S.S.S. tegen Groeneveld D.O.K. Groene veld wint in 10 minuten 0—3. Mol S.S.S. tegen Kluft D.O.K. Kluft wint met touché in 23 sec. 05. Kok S.S.S. tegen Strobbe D.OJX. Kok wint met touché in 57 sec. 50. Boerse S.S.S. tegen R- Kranenburg D.O.K. Boerse wint met touché in 1 mm. 16 sec. 50. A. Kranenburg S.S.S. tegen Van Heek D. O.K. Kranenburg wint na verlenging' 30. Totaal Alkmaar 13 p., Beverwijk 8 p., zoo dat Alkmaar in het bezit van den uitgeloof den beker kwam. Gewichtheffen. De Jong, Alkmaar 225 Kg. Groen, Beverwijk 210 Kg. Alkmaar wint de zilveren medaille. De avond werd opgeluisterd door acroba tiek van de heeren Weber en Wolf uit Haar lem en „The Wemay Bros", Beverwijk. LAWNTENNIS. Het tournooi te Barcelona. Uit Barcelona wordt aan De Crt. gemeld: Zaterdag werd het tennistournooi alhier voortgezet met het gemengd dubbelspel tus schen Mad. Pons met Andreu (Barcelona) en mej. Rollin Couquerque met Timmer (Hol land). Ook dit werd een Hollandsche neder laag. in twee sets, waarbij opnieuw bleek, dat de gasten nog niet aan de baan gewend waren. Noch van mej. Couquerque, noch van Timmer kon gezegd worden, dat zij slecht speelden, maar als combinatie faalde hun spel. De Spaansche double won met 61, 6—4. Ook de derde partij, nl. het enkelspel tus schen Maler (Barcelona) en Koonman (Hol land), werd een Spaansche overwinning en wel met 61, 6S. De Spanjaard was verre superieur, voornamelijk dank zij de routine, die hij juist dezer dagen in z'ijn wedstrijden aan de Rivlèra had opgedaan. Na deze partij was de stand dus reeds 3—0 voor Barcelona, Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad- hulsstraat Nr. 1, Heemstede. PROBLEMATIEK. Wij hebben het genoegen hieronder te kunnen publiceeren een fraaie compositfe van den Twentschen problemist P. W, Klip huis Jr. te Zwolle. Dit vraagstuk werd door den auteur spe ciaal voor onze rubriek samengesteld. De afwikkeling is bijzonder origineel en verrassend en het in dit probleem verwerkte motief zeer geestig. PROBLEEM Nr. 1410. Auteur: P. W. Kliphuis Jr., Zwolle. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 8 11 14 17 18 19 21 24 26 en 29. Wit 10 schijven op: 28 32 33 35 39 40 41 43 47 en 49. Wit speelt en wint. Dat onze rubriek ook te Apeldoorn met be langstelling wordt gevolgd, moge blijken uit onderstaand vraagstuk, dat door den beken den Apeldoornschen problemist J. Visser Jr, speciaal voor onze rubriek werd samenge steld. Ook dit vraagstuk is eèn fraai staaltje pro-» bleemkunst. PROBLEEM Nr. 1411. Auteur: J. Visser Jr., Apeldoorn. Eerste publicatie. ZWART WIT Stand In cijfers: Zwart 8 schijven op: 9 10 16 17 18 20 22 en 32. Wit 9 schijven: 29 31 33 34 35 39 42 43 en 4q Mag Zwart zijn verloren schijf terugwinnen door het spelen van 32—37? Oplossingen dezer beide vraagstukken wor den gaarne ingewacht tot uiterlijk Maandag 22 April a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN De auteursoplossing van Probleem Nr. 1403 Auteur: J. W.van Dartelen. Wit: 47—42 42—37 20—14 15—10 25—20 4339 39 8 45 1 en wint. Zwart; Steeds gedwongen. EINDSPEL Nr. 1412. Dessey tegen Dufour. ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart een schijf op 26. Wit drie schijven op 12, 13 en 19. Wit speelt en wint. In dezen eindstand berust de winst op het uitstekend inzicht, dat de witte schijf op 19 moet blijven staan en Wit twee dammen moet halen op 1 en 2, waardoor de witte schijf op 19 dubbel dienst doet; eenerzijds om geofferd te worden, anderzijds om mede te werken tot de opsluiting van den zwarten dam. Wit kan nu 3 dammen halen, en spelers, di'q van deze soort eindstanden nooit een studie hebben gemaakt, zullen, juist door het over wicht in den stand van Wit, een dergelijk spel zorgeloos behandelen, meenende dat el ke zet goed is. De winst moet verkregen worden door uitstekend spel. Men speelt als volgt: Wit: Zwart: 1. 13—8 26—31 2. 8—2 31—37 3. 12—7 37—41 Op 3742 speelt Wit 7—1, Zwart 42—47 of 43 dan Wit 1—29 of 34 met winst. 4. 7—1 41—46 Op 4147, dan Wit 129 met winst. 5. 123 gewonnen, daar de zwarte dam is opgesloten. Probleem Nr. 1405 werd correct opgelost door: W. van Daalen, P. G. M. Ottolini Sr.. J. v. d. Vlugt, H. van Lunenburg Jr., A. de Jong, F. A. Berkemeier, H. G. Teunisse, P. G. van Engelen, R. Hartgerink, J. v. d. Giessen, H. Greeuw, J. Wielenga, J. van Looij, J. Ponpen, P. Mollema, J. P. van Eijk, W. J. A. Matla. J. C. van Waard. Jac. Fr. van Garderen, J. L. Versteeg en Joh. Bijster Jr., allen te Haarlem; F. H. Kluen, M. Lieffcring en J. Roland Kuijk, allen te Heemstede; J. B. Sluiter Jr. te Aer- denhout; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep, J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.-H.) en P, Kleute Jr., te 's-Gravenhage,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8